
ЄУН № 336/61/20
пр. № 3/336/169/2020
ПОСТАНОВА
Іменем України
21 січня 2020 року м. Запоріжжя
Суддя Шевченківського районного суду м. Запоріжжя Дацюк Ольга Ігорівна, при секретарі Скибі О.Б., за участі особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , захисника адвоката Патяка А.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 130 ч. 1 КУпАП ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у м. Запоріжжя, проживає у АДРЕСА_1 , зареєстрований проживаючим у АДРЕСА_2 ,-
ВСТАНОВИВ:
22 грудня 2019 року о 23.28 годині водій ОСОБА_1 керував автомобілем Daewoo Sens, реєстраційний номер НОМЕР_1 , рухався в районі буд. 100 по вул. Магістральній у м. Запоріжжя, та, маючи зовнішні ознаки перебування у стані алкогольного сп?яніння, на пропозицію поліцейських відмовився від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп`яніння на місці та у закладі охорони здоров`я.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у скоєнні правопорушення не визнав, вказавши, що того дня їхав з роботи, працівники поліції зупинили його, оскільки номерний знак не був освітлений, в ході спілкування інспектор вказав, що у ОСОБА_1 наявні зовнішні ознаки алкогольного сп?яніння та запропонував пройти обстеження за допомогою приладу «Драгер», але ОСОБА_1 відмовився, оскільки алкогольних напоїв не вживав та не довіряв достовірності результатів приладу «Драгер».
Захисник в судовому засіданні просив закрити провадження у справі за відсутністю складу правопорушення в діях ОСОБА_1 , оскільки працівники поліції не роз?яснили ОСОБА_1 порядку проходження на стан сп?яніння, не повідомили його про можливість пройти обстеження у медичному закладі, не роз?яснили наслідків відмови від проходження огляду.
З дослідженого судом відеозапису вбачається, що автомобіль під керуванням ОСОБА_2 був зупинений працівниками поліції у зв?язку з тим, що номерний знак не був освітлений, в ході спілкування працівник поліції вказав ОСОБА_1 на зовнішні ознаки алкогольного сп?яніння та запропонував пройти огляд за допомогою приладу «Драгер» або у медичному закладі, однак, ОСОБА_1 відмовився, не вказуючи причин відмови. Також інспектор патрульної поліції сповістив ОСОБА_1 і про те, що у разі відмови від проходження обстеження, буде складено протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 130 ч. 1 КУпАП. Натомість ОСОБА_1 після роз?яснення про складення протоколу та після залучення свідків повторно відмовився від проходження огляду як на місці зупинки, так і у медичному закладі.
Факт відмови ОСОБА_1 від проходження обстеження на місці зупинки не заперечувався самим ОСОБА_1 та підтверджений, окрім відеозапису, наявними в матеріалах справи письмовими поясненнями свідків та рапортом інспектора патрульної поліції.
Твердження захисника про те, що ОСОБА_1 працівником поліції не було роз?яснено про можливість пройти обстеження у медичному закладі та не було роз?яснено наслідків відмови від проходження огляду, спростовані відеозаписом, з якого слідує, що інспектор патрульної поліції вказує ОСОБА_1 про можливість пройти обстеження на місці зупинки або в медичному закладі та сповіщає про те, що у разі відмови від проходження огляду відносно нього буде складений протокол про адміністративне правопорушення за ст. 130 КУпАП.
Відсутність у ОСОБА_1 тривалого водійського стажу та нещодавнє отримання посвідчення водія не може бути виправданням для незнання ним базових обов?язків водія, зокрема, безперечного обов`язку водія на вимогу працівника міліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп`яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин, який встановлений пунктом 2.5 Правил дорожнього руху, затверджених постановою КМ України від 10.10.2001 року № 1306.
Будучи водієм, ОСОБА_1 під час керування транспортним засобом одночасно прийняв на себе і обов`язок неухильно підкорятися вимогам нормативно-правових актів України, визначених для водіїв транспортних засобів, в тому числі на вимогу працівників поліції проходити медичний огляд для визначення стану алкогольного сп`яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.
Сама по собі відмова водія від проходження огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, утворює склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 130 КУпАП.
Вказані висновки суд ґрунтує також і на наступних положеннях чинного законодавства.
Порядок проведення медичного огляду та проходження такого огляду особою визначені Порядком направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 р. № 1103 (далі по тексту Порядок), та Інструкцією про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров`я України 09 листопада 2015 року № 1452/735 (далі по тексту Інструкція).
Відповідно до Порядку та Інструкції огляд проводиться:
поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ і Держспоживстандартом;
лікарем закладу охорони здоров`я (в сільській місцевості за відсутності лікаря - фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).
Огляд на місці зупинки транспортного засобу проводиться у присутності двох свідків.
Не можуть бути залучені як свідки працівники Національної поліції або особи, щодо неупередженості яких є сумніви.
Водій транспортного засобу, що відмовився від проведення огляду на місці зупинки транспортного засобу або висловив незгоду з його результатами, направляється поліцейським для проведення огляду до відповідного закладу охорони здоров`я.
У разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров`я поліцейський в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп`яніння і дії водія щодо ухилення від огляду.
В протоколі зазначені зовнішні ознаки перебування ОСОБА_1 у стані алкогольного сп?яніння та визначення таких ознак інспектором поліції підтверджено і відеозаписом.
Протокол складений у відповідності до положень чинного законодавства, порушень прав ОСОБА_1 при його складенні суд не вбачає.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що дослідженими доказами вина ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення доведена та кваліфікує дії за ст. 130 ч. 1 КУпАП як відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Обставин, які обтяжують чи пом`якшують відповідальність, в судовому засіданні не встановлено.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 24, 33, 130 ч. 1, 283, 284 КУпАП,—
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 130 ч. 1 КУпАП.
Накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у м. Запоріжжя, проживає у АДРЕСА_1 , зареєстрований проживаючим у АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_2 , адміністративне стягнення за ст. 130 ч. 1 КУпАП у виді штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що дорівнює сумі 10200 (десять тисяч двісті) гривень в дохід держави з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 (один) рік.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у м. Запоріжжя, проживає у АДРЕСА_1 , зареєстрований проживаючим у АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_2 , на користь держави в особі Державної судової адміністрації України судовий збір в сумі 420,80 гривні (чотириста двадцять гривень 80 коп.).
Штраф сплачується за наступними реквізитами:
Отримувач - УК у Шевч.р-ні м.Зап./Шевч./21081100
Код отримувача (ЄДРПОУ) – 38025367
Код банку отримувача (МФО) - 899998
Банк отримувача - Казначейство України (ЕАП)
Номер рахунку (IBAN) - UA848999980313090106000008009
Код класифікації доходів бюджету –21081100
Призначення платежу – адміністративні штрафи та інші санкції
Судовий збір сплачується за наступними реквізитами:
Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106
Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783
Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)
Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001
Код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п`ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу.
Суддя О.І. Дацюк
Строк пред`явлення виконавчого документ «_____»_______20___року
Постанова набрала законної чинності «_____»_______20___року
Дата видачі «_____»_______20___року