
Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 січня 2020 р. № 520/9965/19
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Чудних С.О.,
за участю секретаря судового засідання - Хмелівської Н.М.,
представника позивача - Волошина А.В.,
представника відповідача - Куляшової А.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Валківської міської ради Харківської області, третя особа - Державне підприємство "Харківський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою" про визнання протиправним та скасування рішення, -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд визнати протиправним та скасувати рішення Валківської міської ради Харківської області від 27 червня 2018 року № 724 "Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Валки Валківської міської ради Валківського району Харківської області".
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що він є власником нежитлових приміщень загальною площею 2672,5 кв. м., які розташовані в м. Валки Харківської області. В липні 2019 року ОСОБА_1 отримав податкове повідомлення-рішення, яким визначено грошове зобов`язання з земельного податку, у зв`язку із чим він звернувся до Валківської міської ради з запитом щодо рішення, яким встановлені податки і збори на території міста Валки. Так, листом відповідач направив ОСОБА_1 рішення Валківської міської ради від 27 червня 2018 року № 725 "Про встановлення ставок і пільг із сплати земельного податку на території Валківської міської ради Харківської області" та рішення Валківської міської ради від 27 червня 2018 року № 724 "Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Валки Валківської міської ради Валківського району Харківської області". Проте, рішення Валківської міської ради від 27 червня 2018 року № 724 "Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Валки Валківської міської ради Валківського району Харківської області" порушують права ОСОБА_1 як члена громади міста Валки. Так, при прийнятті вказаного рішення, на думку позивача, Валківською міською радою не дотримано процедуру його прийняття, яка передбачена Законом України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності". Крім того, зазначив, що відповідач не має права власності на землю, її користування та управління, а тому спірне рішення суперечить Конституції України, є незаконним та підлягає скасуванню.
Ухвалою суду від 30.09.2019 відкрито провадження в даній адміністративній справі та призначено підготовче засідання.
Протокольною ухвалою суду від 19.12.2019 закрито підготовче засідання та призначено розгляд справи по суті на 14.01.2020.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги у повному обсязі та просив суд позов задовольнити.
Представник відповідача проти задоволення позову заперечував, надав відзив на позов, відповідно до якого зазначив, що відповідач діяв в межах повноважень, на підставі та у спосіб, визначений чинним законодавством. Відповідач зазначив, що Валківською міською радою дотримано процедуру прийняття спірного нормативно-правового акту. Також, зазначив, що рішення органів місцевого самоврядування про затвердження нормативної грошової оцінки населеного пункту не є регуляторними актами в розумінні Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" за умови, якщо у такому рішенні не міститься інших правових норм, у тому числі щодо встановлення базової вартості 1 кв. м. землі в грошовому еквіваленті, що не передбачено вимогами законодавства. Враховуючи, що оскаржуване рішення не містить ознаки регуляторного акту, а отже, його прийняття не потребує реалізації процедур, передбачених Законом України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".
Представник третьої особи - Державного підприємства "Харківський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою" в судове засідання не прибув, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, надав до суду письмові пояснення, відповідно до яких зазначив, що позивач не вірно трактує зауваження та пропозиції висновку державної експертизи землевпорядної документації Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру від 29.05.2018 № 1130-18, оскільки в кінці висновку є відмітка "зауваження враховано" засвідчена керівником експертного підрозділу Держгеокадастру. Крім того, просив проводити розгляд справи за відсутності представника третьої особи.
Суд, заслухавши думку осіб, які беруть участь у розгляді справи, дослідивши матеріали справи, дійшов наступного.
Так, ОСОБА_1 зазначив, що він є власником нежитлової будівлі загальною площею 2672,5 кв.м., розташованої за адресою АДРЕСА_1 , на підставі свідоцтва про право власності на нерухоме майно від 25.01.2010.
В липні місяці 2019 року, ОСОБА_1 отримав податкове повідомлення рішення про визначення податкового зобов`язання з земельного податку, у зв`язку із чим він звернувся з листом до Валківської міської ради з запитом, яким рішенням Валківської міської ради були встановлені податки і збори на території в м. Валки, а також на підставі якого рішення Валківської міської ради була затверджена нормативна грошова оцінка земель в м. Валки.
29 серпень 2019 року Валківська міська рада направила ОСОБА_1 копії рішень № 725 "Про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку на території Валківської міської ради Харківської області" та № 724 "Про затвердження технічної документації з нормативно грошової оцінки земель міста Валки Валківської міської ради Банківського району Харківської області".
Відповідно до Рішення XIV сесії VII скликання Валківської міської ради від 10 лютого 2017 року за № 326 на виконання ст. 18 Закону України "Про оцінку земель", відповідно до ст. 201 Земельного кодексу України, керуючись п. 34 ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", рішенням ХНІ сесії Валківської міської ради VII скликання від 23.12.2016 року № 315 "Про затвердження Програми розвитку земельних відносин та забудови території міста Валки на 2017- 2020 роки", з метою економічного регулювання земельних відносин, актуалізації вартості землі на території м. Валки, врахувавши висновки постійних комісій міської ради з питань бюджету, фінансів, соціально-економічного розвитку та комунальної власності, з питань екології, землекористування та будівництва, Валківська міська рада вирішила: надати дозвіл на розробку технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м. Валки Валківської міської ради Валківського району Харківської області. Контроль за виконанням даного рішення покладено на постійну комісію з питань екології, землекористування та будівництва (ОСОБА_2 ) та заступника міського голови Нізельковського І.О.
На виконання вказаного рішення Валківською міською радою з Державним підприємством "Харківський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою" було укладено договір № 173 від 27.04.2017, відповідно до умов якого замовник, Валківська міська рада, доручає, а виконавець, Державне підприємство "Харківський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою", приймає на себе надання послуг з виготовлення технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м. Валки на території Валківської міської ради Валківського район Харківської області (ДК 021:2015 712500005- архітектурні інженерні та геодезичні послуги), включаючи одержання висновків відповідних служб і організацій.
У газеті Валківської міської ради "Місток" від 06.06.2017 №54(101) оприлюднено проект регуляторного акту "Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Валки Валківської міської ради Валківського району Харківської області", яким визначено базову нормативну вартість одного квадратного метру земель м. Валки в розмірі 161,22 грн, додаток - технічна документація з нормативної грошової оцінки земель міста Валки, в публікації відсутня.
У тому ж самому випуску газети Валківської міської ради "Місток" від 06.06.2017 також опубліковано аналіз регуляторного впливу проекту регуляторного акту "Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Валки Валківської міської ради Валківського району Харківської області".
Секретарем Валківської міської ради на адресу Державного підприємства "Харківський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою" надіслано лист № 02-18/685 від 19.07.2017 з зауваженнями та пропозиціями щодо проекту регуляторного акту.
Листом від 21.08.2017 №70/01-724 Державним підприємством "Харківський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою" надано відповідь з відповідними роз`ясненнями.
Як вбачається з висновку державної експертизи землевпорядної документації Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру від 29.05.2018 № 1130-18, надані на експертизу матеріали з нормативної грошової оцінки земель м. Валки розроблені на основі існуючої законодавчої та нормативно-методичної бази проведення робіт з грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів.
Висновок містить зауваження та пропозиції щодо землевпорядної документації, а саме:
- матеріали технічної документації привести у відповідність до Стандарту та до вимог Порядку нормативної грошової оцінки земель населених пунктів та до п.п. 3.3.2 Методики проведення державної експертизи землевпорядної документації;
- до технічної документації долучити розрахунок грошової оцінки земель ділянок водного фонду;
- картограму агровиробничих груп ґрунтів завірити територіальним органом Дергеокадастру.
Підсумкова оцінка результатів експертизи: Технічна документація з нормативної грошової оцінки земель міста Валки Валківської міської ради Валківського району Харківської області не у повній мірі відповідає вимогам чинного законодавства України, встановленим нормам і правилам, повертається на доопрацювання.
На виконання умов договору № 173 від 27 квітня 2017 року Державним підприємством "Харківський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою" відповідачем було отримано технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель м. Валки Валківської міської ради Валківського район Харківської області, що підтверджується актом прийому-передачі документації від 20.06.2018.
Рішенням XXIV сесії VII скликання Валківської міської ради від 27 червня 2018 року за №724, відповідно до п.34 частини 1 ст.26, ст.ст.59, 73 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", керуючись ст.ст.12, 186, 196, 201 Земельного кодексу України, ст.ст.13, 20, 21, 23 Закону України "Про оцінку земель", ст.ст.30, 38, 62 Закону України "Про землеустрій", ст.289 Податкового кодексу України, Законом України "Про засади Державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності", розглянувши технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель міста Валки Валківської міської ради Валківського району Харківської області, виготовлену ДП "Харківський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою", врахувавши позитивний висновок державної експертизи землевпорядної документації від 29.05.2018 № 1130-18 та висновок постійної комісії міської ради з питань бюджету, фінансів, соціально-економічного розвитку та комунальної власності, Валківською міською радою вирішено: затвердити технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель міста Валки Валківської міської ради Валківського району Харківської області. Середня (базова) вартість їм земель міста Валки на 01.01.2019 становить 92,73 грн/м2. Ввести в дію нормативну грошову оцінку земель міста Валки Валківської міської ради Валківського району Харківської області з 01.01.2019. Рішення XV сесії Валківської міської ради XXIV скликання від 30 грудня 2003 року "Про затвердження технічної документації з грошової оцінки земель населених пунктів м. Валки Валківського району Харківської області" втрачає чинність з 01.01.2019. Нормативна грошова оцінка земель міста Валки Валківської міської ради Валківського району Харківської області Валківської міської ради підлягає щорічній індексації відповідно до вимог діючого законодавства. Секретарю міської ради Кривич А.І. забезпечити оприлюднення даного рішення у встановлений законодавством спосіб та направити його копію до Південної ОДПІ ГУ ДФС в Харківській області та до Валківського відділення Держеокадастру. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійні комісії міської ради з питань бюджету, фінансів, соціально-економічного розвитку та комунальної власності (ОСОБА_3) та з питань екології землекористування та будівництва (ОСОБА_2).
Рішення XXIV сесії VII скликання Валківської міської ради від 27 червня 2018 року за №724 опубліковано у газеті Валківської міської ради "Місток" від 09.07.2018 №68(115).
Не погоджуючись із спірним рішенням Валківської міської ради від 27 червня 2018 року № 724 "Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Валки Валківської міської ради Валківського району Харківської області", позивач звернувся до суду із даним позовом.
Вирішуючи даний спір по суті, суд зазначає наступне.
Діяльність органів місцевого самоврядування регулюється Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні" який, відповідно до Конституції України, визначає систему та гарантії місцевого самоврядування в Україні, засади організації та діяльності, правового статусу і відповідальності органів та посадових осіб місцевого самоврядування.
Статтею 26 цього Закону, визначений перелік питань, які відносяться до виключної компетенції сільських, селищних та міських рад, до яких, зокрема, належить вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин та затвердження ставок земельного податку відповідно до Податкового кодексу України.
Відповідно до положень Земельного кодексу України оцінка земель різного призначення проводиться для порівняльного аналізу ефективності їх використання. Дані економічної оцінки земель є основою грошової оцінки земельної ділянки різного цільового призначення.
Залежно від призначення та порядку проведення грошова оцінка земельних ділянок може бути нормативною і експертною.
Відповідно до частини третьої статті 201 Земельного кодексу України, частини 5 статті 5, частини 1 статті 13 Закону України "Про оцінку земель" нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель тощо.
Експертна грошова оцінка використовується при здійсненні цивільно-правових угод щодо земельних ділянок. Грошова оцінка земельних ділянок проводиться за методикою, яка затверджується Кабінетом Міністрів України (стаття 201 Земельного кодексу).
Згідно із положеннями статей 15 та 18 Закону України від 11.11.2003 № 1378 "Про оцінку земель" підставою для проведення оцінки земель (бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок) є рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування.
Положеннями статті 15 Закону України "Про оцінку земель" встановлено, що нормативна грошова оцінка земельних ділянок може проводитися на підставі договору, який укладається заінтересованими особами в порядку, встановленому законом.
Згідно із положеннями пункту 3 частини 1 статті 15 Закону України від 06.10.1998 № 161 "Про оренду землі" істотною умовою договору оренди землі є орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, способу та умов розрахунків, строків, порядку її внесення, перегляду та відповідальності за її несплату.
При цьому, нормативна грошова оцінка земель є основою для визначення розміру орендної плати, а зміна нормативної грошової оцінки земельної ділянки є підставою для перегляду розміру орендної плати.
Відповідно до положень статті 18 Закону України "Про оцінку земель" нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться відповідно до державних стандартів, норм, правил, а також інших нормативно-правових актів на землях усіх категорій та форм власності, та проводиться не рідше один раз для земельних ділянок:
розташованих у межах населених пунктів, незалежно від їх цільового призначення на 5 - 7 років;
розташованих за межами населених пунктів земельних ділянок сільськогосподарського призначення на 5 - 7 років;
несільськогосподарського призначення - не рідше ніж один раз на 7 - 10 років.
За результатами, нормативної грошової оцінки земельних ділянок на підставі положень статті 20 Закону України "Про оцінку земель" складається технічна документація із землеустрою, відповідно до вимог Закону України від 22.05.2003 № 858 "Про землеустрій".
Частиною 1 статті 23 Закону України "Про оцінку земель" передбачено, що технічна документація з нормативної грошової оцінки у межах населених пунктів затверджується відповідною сільською, селищною, міською радою.
Замовниками документації із землеустрою можуть бути органи державної влади, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, органи місцевого самоврядування, землевласники і землекористувачі (стаття 26 Закону України "Про землеустрій").
Згідно з статтею 7 Закону України "Про оцінку земель" розробниками технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок є особи, які згідно із Законом України "Про землеустрій" мають право на здійснення діяльності у сфері землеустрою.
Статтею 26 Закону України "Про землеустрій" встановлено, що розробниками документації із землеустрою є юридичні особи, що володіють необхідним технічним і технологічним забезпеченням та у складі яких працює за основним місцем роботи не менше двох сертифікованих інженерів-землевпорядників, які є відповідальними за якість робіт із землеустрою, та фізичні особи - підприємці, які володіють необхідним технічним і технологічним забезпеченням та є сертифікованими інженерами-землевпорядниками, відповідальними за якість робіт із землеустрою.
Згідно зі статтею 28 цього ж Закону розробники документації із землеустрою за достовірність, якість і безпеку заходів, передбачених цією документацією, несуть відповідальність, передбачену договором і законом.
Заходи, передбачені затвердженою в установленому порядку документацією із землеустрою, є обов`язковими для виконання органами державної влади та органами місцевого самоврядування, власниками землі, землекористувачами, у тому числі орендарями (стаття 20 Закону № 1378).
Суд зазначає, що відповідно до Закону України "Про державну експертизу землевпорядної документації" технічна документація з нормативної грошової оцінки земельних ділянок підлягає обов`язковій державній експертизі, метою якої є дослідження, перевірка, аналіз та оцінка об`єктів експертизи на предмет їх відповідності вимогам законодавства, встановленим стандартам, нормам і правилам, а також підготовка обґрунтованих висновків для прийняття рішень щодо об`єктів експертизи.
Дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляються як витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель, що подається платником податку до контролюючому органу за місцезнаходженням та місцем розташування земельної ділянки разом із декларацією такого платника податку, з уточненою інформацією про площу земельної ділянки, а також відомості про наявність земельних ділянок (стаття 20 Закону України "Про оцінку земель", статті 288 та 295 Податкового кодексу України).
Отже, входячи з положень Земельного та Податкового кодексів України, Законів України "Про оцінку земель", "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні", "Про землеустрій" органи місцевого самоврядування виступають лише замовниками робіт з нормативної грошової оцінки земельних ділянок та відповідно до діючого законодавства на них покладено обов`язок на пленарних засіданнях лише затверджувати технічну документацію з нормативної грошової оцінки землі, розроблену у відповідності до вимог чинного законодавства.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що рішення органів місцевого самоврядування про затвердження нормативної грошової оцінки населеного пункту не є регуляторними актами в розумінні Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" за умови, якщо рішення про їх затвердження не містить інших правових норм, у тому числі, щодо встановлення базової вартості 1 кв. м. землі в грошовому еквіваленті, що не передбачено вимогами законодавства.
Таким чином, оскільки Валківська міська рада у оскаржуваному рішенні від 27.06.2018 № 724 самостійно не встановлювала базову вартість 1 кв м. землі, а лише затвердила технічну документацію, якою і була визначена базова вартість 1 кв. м. землі, то суд дійшов висновку, що рішення Валківської міської ради Харківської області від 27 червня 2018 року № 724 "Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Валки Валківської міської ради Валківського району Харківської області" - не є регуляторним актом.
Суд вважає необґрунтованим посилання позивача на те, що відповідачем при прийнятті оскаржуваного рішення порушено порядок, передбачений Законом України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності", оскільки рішення Валківської міської ради Харківської області від 27 червня 2018 року № 724 "Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Валки Валківської міської ради Валківського району Харківської області" не є регуляторним актом, а тому при прийнятті вказаного рішення відповідач не мав керуватись Законом України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".
Крім того, вказане твердження також міститься у відповіді Державної Регуляторної служби України, наданої на лист Валківської міської ради Харківської області від 04.08.2016.
Відповідно до ст. 21 Закону України "Про оцінку земель" технічна документація з бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель, нормативної грошової оцінки земельних ділянок, а також звіти з експертної грошової оцінки земельних ділянок державної та комунальної власності у разі їх продажу підлягають державній експертизі відповідно до закону.
Відповідно до Закону України "Про державну експертизу землевпорядної документації" державна експертиза землевпорядної документації (далі - державна експертиза) - це діяльність, метою якої є дослідження, перевірка, аналіз та оцінка об`єктів експертизи на предмет їх відповідності вимогам законодавства, встановленим стандартам, нормам і правилам, а також підготовка обґрунтованих висновків для прийняття рішень щодо об`єктів експертизи.
Згідно зі до ст. 28 Закону України "Про державну експертизу землевпорядної документації" замовники державної експертизи зобов`язані у тому числі: виконувати вимоги висновків державної експертизи.
Відповідно до ст. 35 Закону України "Про державну експертизу землевпорядної документації" у разі якщо об`єкт державної експертизи не повною мірою відповідає вимогам законодавства, встановленим стандартам, нормам і правилам, він повертається на доопрацювання. При цьому вказуються конкретні вимоги, відповідно до яких необхідно внести зміни і доповнення до об`єкта державної експертизи.
Судом встановлено, що висновком державної експертизи землевпорядної документації Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру від 29.05.2018 № 1130-18 встановлено, що технічна документація з нормативної грошової оцінки земель міста Валки Валківської міської ради Валківського району Харківської області не у повній мірі відповідає вимогам чинного законодавства України, встановленим нормам і правилам, повертається на доопрацювання.
Згідно наказу Державного комітету України із земельних ресурсів від 03.12.2004 № 391 "Про затвердження Методики проведення державної експертизи землевпорядної документації" п. 3.5.9 Контроль за усуненням зауважень державної експертизи здійснюють виконавці експертизи (експерти) чи, за їх дорученням, керівники територіальних органів Держгеокадастру.
Суд зазначає, що технічна документація була доопрацьована, в результаті чого усунуті недоліки, про що в кінці висновку державної експертизи землевпорядної документації Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру від 29.05.2018 № 1130-18 є відмітка "зауваження враховано", яка засвідчена керівником експертного підрозділу Держгеокадастру.
Таким чином, Валківською міською радою отримано позитивний експертний висновок від 29.05.2018 № 1130-18, який зареєстрований в Державній службі України з питань геодезії, картографії та кадастру та який відповідно до вимог Закону України "Про державну експертизу землевпорядної документації" є підставою для прийняття оскаржуваного рішення.
Суд вважає не обґрунтованим посилання представника позивача на рішення Харківського окружного адміністративного суду від 16.04.2019 № 615/1980/18, оскільки не можна стверджувати, що під час винесення рішення по справі № 615/1980/18 були досліджені ті самі обставини та докази, які були предметом розгляду у даній справі і яким суд надав оцінку при розгляді справи.
Крім того, суд звертає увагу, що у газеті Валківської міської ради "Місток" від 06.06.2017 №54(101) оприлюднено проект акту "Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Валки Валківської міської ради Валківського району Харківської області", яким визначено базову нормативну вартість одного квадратного метру земель м. Валки в розмірі 161,22 грн.
У тому ж самому випуску газети Валківської міської ради "Місток" від 06.06.2017 також опубліковано аналіз регуляторного впливу проекту регуляторного акту "Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Валки Валківської міської ради Валківського району Харківської області".
Щодо посилань представника позивача на те, що разом із тим проектом не опубліковано додаток до нього - Технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель міста Валки, яка на той час взагалі не була розроблена, що унеможливлювало надання обґрунтованих зауважень та пропозицій до такого проекту рішення, суд їх вважає необґрунтованими, оскільки чинним законодавством не передбачено обов`язку щодо публікування саме Технічної документації з нормативної грошової оцінки земель.
Відповідно до статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень. У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Враховуючи наведене вище, суд приходить до висновку, що оскаржене рішення прийняте у спосіб та у межах чинного законодавства, у зв`язку із чим, позовні вимоги ОСОБА_1 є безпідставними та необґрунтованими, а відтак не підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 14, 243-246, 293, 295, 296 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , код НОМЕР_1 ) до Валківської міської ради Харківської області (вул. Харківська, буд. 16, м. Валки, Валківський район, Харківська область, 63002, код 04058657), третя особа - Державне підприємство "Харківський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою" (61145, м. Харків, вул. Космічна, 21, код 00689237) про визнання протиправним та скасування рішення - залишити без задоволення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст судового рішення складено 24 січня 2020 року.
Суддя С.О.Чудних