
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
22 січня 2020 року Справа № 280/4390/19 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Семененко М.О., за участю секретаря судового засідання: Сонгулія О.В., розглянувши у письмовому провадженні за правилами загального позовного провадження адміністративну справу за позовною заявою
Товариства з обмеженою відповідальністю «Груп Інтрейд» (69035, м.Запоріжжя, вул.Брянська, буд.15, оф.25; код ЄДРПОУ 41071921)
до Державної податкової служби України (04053, м.Київ, Львівська площа, буд.8; код ЄДРПОУ 43005393),
Головного управління ДФС у Запорізькій області (69107, м.Запоріжжя, пр.Соборний, буд.166; код ЄДРПОУ 39396145),
про визнання рішень протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
До Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Груп Інтрейд» (далі - позивач, ТОВ «Груп Інтрейд») до Державної податкової служби України (далі - відповідач 1), Головного управління ДПС у Запорізькій області (далі - відповідач 2), в якій позивач просить суд:
1) визнати протиправними та скасувати рішення комісії відповідача 2:
- № 1203021/41071921 від 25.06.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної №10 від 14.12.2018;
- № 1204954/41071921 від 25.06.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної №10 від 11.02.2019;
- № 1204956/41071921 від 25.06.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної №13 від 14.02.2019;
- № 1209359/41071921 від 02.07.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної №16 від 19.02.2019;
- № 1208432/41071921 від 01.07.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної №18 від 19.02.2019;
- № 1209355/41071921 від 02.07.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної №36 від 26.02.2019;
- № 1209357/41071921 від 02.07.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної №40 від 28.02.2019;
- № 1209358/41071921 від 02.07.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної №31 від 26.02.2019;
- №1204962/41071921 від 25.06.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної №25 від 21.02.2019;
- № 1208435/41071921 від 01.07.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної №23 від 21.02.2019;
- № 1220815/41071921 від 11.07.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної №6 від 10.05.2019;
- № 1223294/41071921 від 15.07.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної №4 від 08.05.2019;
- № 1223292/41071921 від 15.07.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної №5 від 10.05.2019;
- № 1223295/41071921 від 15.07.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної №27 від 21.05.2019;
- № 1223290/41071921 від 15.07.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної №22 від 22.05.2019;
- № 1203023/41071921 від 25.06.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної №8 від 13.11.2018;
- № 1204959/41071921 від 25.06.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної №28 від 21.02.2019;
- №1204882/41071921 від 25.06.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної №6 від 17.01.2019;
- № 1223296/41071921 від 15.07.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної №8 від 10.05.2019;
- № 1223293/41071921 від 15.07.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної №7 від 10.05.2019.
2) зобов`язати відповідача 1 зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) датою подання на реєстрацію вищевказані податкові накладні.
Також просить зобов`язати відповідача 2 у строк 5 днів з дня набрання рішенням суду законної сили, подати до суду звіт про виконання судового рішення.
В обґрунтування заявлених вимог позивач зазначає, що у відповідності до норм податкового законодавства ним складені податкові накладні по взаємовідносинам з контрагентами, які направлені для реєстрації в ЄРПН. Реєстрація вказаних податкових накладних була зупинена з підстав того, що податкові накладні відповідають вимогам пп.1.6 п.1 «Критеріїв ризиковості платника податку», позивачу запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної. На виконання зазначених вимог позивач направив до відповідної Комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН або відмову в такій реєстрації пояснення та копії документів, однак в реєстрації податкових накладних відмовлено з підстав неподання копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання, транспортування, складських документів, рахунків, актів приймання-передачі (інвентаризаційних описів). З посиланням на норми Податкового кодексу України (далі - ПК України) позивач зазначає про незгоду з відмовою в реєстрації податкових накладних, оскільки вважає, що надані ним документи у повній мірі підтверджують реальність здійснення господарських операцій і є достатніми для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних в ЄРПН. Просить зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати направлені податкові накладні в ЄРПН.
Ухвалою судді від 16.09.2019 відкрито загальне позовне провадження у справі, призначено підготовче засідання на 16.10.2019.
Підготовче засідання, призначене на 16.10.2019, перенесено на 21.10.2019.
17.10.2019 представник Головного управління ДПС у Запорізькій області та Державної податкової служби України подав до суду відзив на позовну заяву (вх.№42945), у якому проти задоволення позовних вимог заперечує та зазначає, що реєстрація податкових накладних, складених позивачем, зупинена відповідно до п.201.16 ст.201 ПК України у зв`язку з тим, що податкові накладні відповідають вимогам пп.1.6 п.1 «Критеріїв ризиковості платника податку». Позивач скористався своїм правом та подав на розгляд Комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН або відмову в такій реєстрації, пояснення та копії документів щодо зупинених податкових накладних, однак в реєстрації податкових накладних відмовлено у зв`язку з не наданням позивачем первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури (інвойси), акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні, розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків. Вважає, що у відповідача 2 були законні підстави для прийняття рішень про відмову в реєстрації спірних податкових накладних, а тому рішення є правомірними, просить відмовити в задоволенні позову.
Ухвалою суду від 21.10.2019 підготовче судове засідання відкладено на 14.11.2019.
Ухвалою суду від 14.11.2019 в підготовчому засіданні оголошено перерву до 15.11.2019.
15.11.2019 представником позивача подано клопотання про заміну відповідача на належного.
Ухвалою суду від 15.11.2019 замінено відповідача Головне управління ДПС у Запорізькій області на належного - Головне управління ДФС у Запорізькій області, призначено підготовче засідання на 12.12.2019.
Ухвалою суду від 12.12.2019 закрито підготовче провадження, призначено справу до судового розгляду по суті на 10.01.2020.
12.12.2019 представник позивача подав заяву про розгляд справи за його відсутності у письмовому провадженні. Представник Головного управління ДФС у Запорізькій області зазначив, що проти розгляду справи в письмовому провадженні не заперечує.
У судове засідання 10.01.2020 представники сторін не прибули, про дату час і місце судового розгляду повідомлені належним чином. Представник Державної податкової служби України про причини неявки суду не повідомив, заяв або клопотань не подавав.
Відповідно до ч.3 ст.194 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності.
Згідно з ч.9 ст.205 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Оскільки всі учасники справи не з`явились у судове засідання, і немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених ст.205 КАС України, враховуючи відсутність потреби заслухати свідка чи експерта, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи у письмовому провадженні на підставі наявних у суду матеріалів.
На підставі наявних у суду матеріалів встановлено такі обставини.
За даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Товариство з обмеженою відповідальністю «Груп Інтрейд» зареєстровано 06.01.2017 Департаментом реєстраційних послуг Запорізької міської ради за № 1 103 102 0000 041938, види діяльності: Код КВЕД 10.61 Виробництво продуктів борошномельно-круп`яної промисловості; Код КВЕД 46.17 Діяльність посередників у торгівлі продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами; Код КВЕД 46.21 Оптова торгівля зерном, необробленим тютюном, насінням і кормами для тварин; Код КВЕД 46.33 Оптова торгівля молочними продуктами, яйцями, харчовими оліями та жирами; Код КВЕД 46.38 Оптова торгівля іншими продуктами харчування, у тому числі рибою, ракоподібними та молюсками; Код КВЕД 46.90 Неспеціалізована оптова торгівля (основний).
1. Між позивачем (Постачальник) та Державним підприємством «Харківський бронетанковий завод» (код ЄДРПОУ 08099848) (покупець) укладено Договір № 26/06-18 від 26.06.2018, відповідно до пункту 1.1 якого постачальник зобов`язується поставити і передати у власність, а покупець прийняти і оплатити на умовах договору комплектуючі та радіо елементи, в асортименті, за номенклатурою та в кількості, передбаченій видатковими накладними (т.1 а.с. 103-107).
На виконання умов даного договору, позивачем здійснено поставку товару за видатковою накладною №РН-0000267 від 14.12.2018 - пускова установка, рахунок-фактура № СФ-0000474 від 14.12.2018 (т.1 а.с.108-109). Покупець товар не оплатив, що підтверджується даними бухгалтерського обліку позивача (картка руху документа по видатковій накладній №РН-0000267 від 14.12.2018 по рахункам 702, 6415, 281, т.1, а.с.110).
На виконання вимог ПК України позивачем складено:
- податкову накладну №10 від 14.12.2018 на загальну суму 86 040 грн, у тому числі ПДВ 14 340 грн.
Через автоматизовану систему Єдине вікно подання електронних документів позивач отримав квитанції від 28.12.2018 до податкової накладної №10 від 14.12.2018, в яких містилась інформація про зупинення реєстрації вказаних податкових накладних відповідно до п.201.16 ст.201 ПК України. В квитанціях зазначено, що податкова накладна відповідає вимогам пп.1.6 п.1 «Критеріїв ризиковості платника податку». Запропоновано позивачу надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної в ЄРПН.
Позивач скористався своїм правом та направив 18.06.2019 на адресу Головного управління ДФС у Запорізькій області повідомлення про надання пояснень та копій документів.
До повідомлень позивачем надано пояснення та копії первинних документів на підтвердження господарської операції: Договір, рахунок-фактури, видаткову накладну, документи щодо придбання поставленого товару: Договір постачання з ТОВ «БРАЙТЕНС», податкові накладні, Квитанції про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних, Договір з ТОВ «ФЛАЙДЕР», Договір з ТОВ «ДЖЕНПАКС», а також картки рахунку щодо руху товару по складу позивача.
Комісією відповідача 2, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН або відмову в такій реєстрації, прийнято рішення №1203021/41071921 від 25.06.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної №10 від 14.12.2018, за змістом якого підставою відмови в реєстрації є ненадання платником копій документів: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури (інвойси), акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (документи, яких не надано, підкреслити), розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків. В розділі «Додаткова інформація» зазначено - неподання копій документів щодо транспортування.
2. Між позивачем (постачальник) та Казенним підприємством «Науково- виробничий комплекс «Іскра» (код ЄДРПОУ 14313866) (покупець) укладено Договір поставки № 17/203-юр від 17.04.2018, відповідно до пункту 1.1 якого постачальник зобов`язується передати, а покупець - прийняти і сплатити продукцію вказану у специфікації, які є невід`ємною частиною договору. Поставка продукції здійснювалася партіями. (т.1, а.с. 136-140, 164-168, 190-194, 216-220, т.2, а.с.13-17, 36-40, 58-62, 84-88, 108-112,т.3 а.с. 44-48).
На виконання умов даного договору, позивачем здійснено поставку товару:
- за рахунком-фактурою № СФ-0000432 від 19.09.2018, видаткова накладна №РН-0000076 від 26.03.2019 - кварц.резонатор, експрес накладна №59000410110779 від 26.03.2019, видаткова накладна №РН-0000059 від 04.03.2019 - резонатор, експрес накладна № 59000404585737 від 04.03.2019, видаткова накладна № РН-0000124 від 11.03.2019 - кварц.резонатор, експрес накладна № 59000414137784 від 11.04.2019. Покупець товар оплатив на підставі платіжного доручення №71 від 08.02.2019 (т.1, а.с. 141-146);
- за рахунком-фактурою № СФ-0000450 від 09.10.2018, видаткова накладна № РН-0000247 від 13.11.2018 - М31305-5 генератор шума. Покупець товар оплатив на підставі платіжного доручення № 78 від 08.02.2019 (т.3 а.с. 49-51);
- за рахунком-фактурою № СФ-0000034 від 06.02.2019, видаткова накладна № РН-0000025 від 14.02.2019 - ПС знімна частина, Вставка плавка ВПБ6-36 2А, ВПБ6-31 0,5А запобіжник, Вставка плавка ВПБ6-39 5А, видаткова накладна № РН-0000035 від 19.02.2019 - ВП2Б-1В 10 А запобіжник, ВП1-1 2А запобіжник, ПС знімна частина. Покупець товар оплатив на підставі платіжного доручення № 2307 від 02.07.2019, також відображено кошти в картці руху документу по видатковій накладній № РН-0000025 від 14.02.2019 і № РН-0000035 від 19.02.2019 (т.1, а.с. 169-172, 195-198)
- за рахунком-фактурою №СФ-0000027 від 01.02.2019, видаткова накладна № РН-0000033 від 19.02.2019 - КД1-М47-4,7пФ +-0.4-3-B конденсатор. Покупець товар оплатив на підставі платіжного доручення №2705 від 08.08.2019 (т.1, а.с. 221-224);
- за рахунком-фактурою № СФ-0000023 від 01.02.2019, видаткова накладна № РН-0000037 від 21.02.2019 - 13ЗЛЛ1 мікросхема, 504НТ2Б мікросхема. Покупець товар оплатив на підставі платіжного доручення № 570 від 08.04.2019 (т.2, а.с. 113-115);
- за рахунком-фактурою № СФ-0000032 від 04.02.2019, видаткова накладна № РН-0000039 від 21.02.2019 - Г4,0 гніздо, АИСТ 304.124.009-1 направляюча. Покупець товар оплатив на підставі платіжного доручення № 1687 від 22.05.2019 (т.2, а.с. 89-91);
- за рахунком-фактурою № СФ-0000028 від 01.02.2019 року, видаткова накладна № РН-0000045 від 26.02.2019 - КТП2Аа Н70 4700пФ -»-80/20% конденсатор. Покупець товар оплатив частково на підставі платіжного доручення №1573 від 16.05.2019 (т.2, а.с. 63-65);
- за рахунком-фактурою № СФ-0000029 від 04.02.2019, видаткова накладна № РН-0000046 від 26.02.2019- 2Д202В діод. Покупець товар оплатив на підставі платіжного доручення №838 від 12.04.2019 (т.2, а.с. 18-20);
- за рахунком-фактурою № СФ-0000036 від 06.02.2019, видаткова накладна № РН-0000056 від 28.02.2019 - РЭС79-01 реле. Покупець товар оплатив на підставі платіжного доручення № 1364 від 26.04.2019 (т.2, а.с. 41-43).
На виконання вимог ПК України позивачем складено:
- податкову накладну №10 від 11.02.2019 на загальну суму 54 720 грн, у тому числі ПДВ 9120 грн.;
- податкову накладну №8 від 13.11.2018 на загальну суму 136 320 грн, у тому числі ПДВ 22 720 грн.;
- податкову накладну № 13 від 14.02.2019 на загальну суму 32 100 грн, у тому числі ПДВ 5350 грн.;
- податкову накладну №16 від 19.02.2019 на загальну суму 22 500 грн, у тому числі ПДВ 3750 грн.;
- податкову накладну №18 від 19.02.2019 на загальну суму 22 017,60 грн, у тому числі ПДВ 3669,60 грн.;
- податкову накладну №23 від 21.02.2019 на загальну суму 823,26 грн, у тому числі ПДВ 137,21 грн.;
- податкову накладну №25 від 21.02.2019 на загальну суму 18 598,80 грн, у тому числі ПДВ 3099,80 грн.;
- податкову накладну №31 від 26.02.2019 на загальну суму 22 229,64 грн, у тому числі ПДВ 3704,94 грн.;
- податкову накладну №36 від 26.02.2019 на загальну суму 334,80 грн, у тому числі ПДВ 55,80 грн.;
- податкову накладну №40 від 28.02.2019 на загальну суму 40 223,30 грн, у тому числі ПДВ 6703,88 грн.
Через автоматизовану систему Єдине вікно подання електронних документів позивач отримав квитанцію від 30.11.2018 до податкової накладної №8 від 13.11.2018, квитанцію від 11.02.2019 до податкової накладної №10 від 11.02.2019, квитанцію від 22.02.2019 до податкової накладної № 13 від 14.02.2019, квитанції від 14.03.2019 до податкової накладної №16 від 19.02.2019, №18 від 19.02.2019, №23 від 21.02.2019, №25 від 21.02.2019, №31 від 26.02.2019, №36 від 26.02.2019 та №40 від 28.02.2019 в якій містилась інформація про зупинення реєстрації вказаних податкових накладних відповідно до п.201.16 ст.201 ПК України. В квитанціях зазначено, що податкова накладна відповідає вимогам пп.1.6 п.1 «Критеріїв ризиковості платника податку». Запропоновано позивачу надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної в ЄРПН.
Позивач скористався своїм правом та направив 18.06.2019 (податкова накладна №8 від 13.11.2018), 20.06.2019 (податкові накладні №№10, 13, 25), 21.06.2019 (податкова накладна №18, 23) та 24.06.2019 (податкові накладні №16, 31, 36, 40) на адресу Головного управління ДФС у Запорізькій області повідомлення про надання пояснень та копій документів.
До повідомлення позивачем надано пояснення та копії первинних документів на підтвердження господарської операції: Договір поставки, рахунок-фактура, видаткові накладні, експрес накладні, платіжне доручення, документи щодо придбання товару, Договір поставки з TOB «АРТЕРС», Договір поставки з ТОВ «ЛЕВРОС», Договір поставки з ТОВ «НОЛАК», Договір постачання з ТОВ «ФАЙЛЕД», податкові накладні, Квитанції про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних а також картки рахунку щодо руху товару по складу позивача.
Комісією відповідача 2, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН або відмову в такій реєстрації, прийнято рішення
- №1204954/41071921 від 25.06.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної №10 від 11.02.2019, за змістом якого підставою відмови в реєстрації є ненадання платником копій документів: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури (інвойси), акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (документи, яких не надано, підкреслити). В розділі «Додаткова інформація» зазначено - відсутність первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання й транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи товару (інвентаризаційні описи);
- №1203023/41071921 від 25.06.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної №8 від 13.11.2018, за змістом якого підставою відмови в реєстрації є ненадання платником копій документів: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури (інвойси), акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (документи, яких не надано, підкреслити), розрахункові документи, банківські виписки і особових рахунків. В розділі «Додаткова інформація» зазначено - ненадання платником податку копій документів щодо транспортування;
- №1204956/41071921 від 25.06.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної № 13 від 14.02.2019, за змістом якого підставою відмови в реєстрації є ненадання платником копій документів: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури (інвойси), акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (документи, яких не надано, підкреслити). В розділі «Додаткова інформація» зазначено - відсутність первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання й транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи товару (інвентаризаційні описи);
- №1209359/41071921 від 02.07.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної №16 від 19.02.2019, за змістом якого підставою відмови в реєстрації є ненадання платником копій документів: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури (інвойси), акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (документи, яких не надано, підкреслити), розрахункові документи, банківські виписки і особових рахунків. В розділі «Додаткова інформація» зазначено - відсутність рахунки-фактури, первинні документи щодо транспортування;
- №1208432/41071921 від 01.07.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної №18 від 19.02.2019, за змістом якого підставою відмови в реєстрації є ненадання платником копій документів: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури (інвойси), акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (документи, яких не надано, підкреслити), розрахункові документи, банківські виписки і особових рахунків. В розділі «Додаткова інформація» зазначено - відсутність рахунки-фактури, первинні документи щодо транспортування;
- №1208435/41071921 від 01.07.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної №23 від 21.02.2019, за змістом якого підставою відмови в реєстрації є ненадання платником копій документів: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури (інвойси), акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (документи, яких не надано, підкреслити). В розділі «Додаткова інформація» зазначено - відсутність рахунки-фактури, первинні документи щодо транспортування;
- №1204962/41071921 від 25.06.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної №25 від 21.02.2019, за змістом якого підставою відмови в реєстрації є ненадання платником копій документів: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури (інвойси), акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (документи, яких не надано, підкреслити). В розділі «Додаткова інформація» зазначено - відсутність первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання й транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи товару (інвентаризаційні описи);
- №1209358/41071921 від 02.07.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної №31 від 26.02.2019, за змістом якого підставою відмови в реєстрації є ненадання платником копій документів: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури (інвойси), акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (документи, яких не надано, підкреслити), розрахункові документи, банківські виписки і особових рахунків. В розділі «Додаткова інформація» зазначено - відсутність рахунки-фактури, первинні документи щодо транспортування;
- №1209355/41071921 від 02.07.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної №36 від 26.02.2019, за змістом якого підставою відмови в реєстрації є ненадання платником копій документів: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури (інвойси), акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (документи, яких не надано, підкреслити), розрахункові документи, банківські виписки і особових рахунків. В розділі «Додаткова інформація» зазначено - відсутність рахунки-фактури, первинні документи щодо транспортування;
- №1209357/41071921 від 02.07.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної №40 від 28.02.2019, за змістом якого підставою відмови в реєстрації є ненадання платником копій документів: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури (інвойси), акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (документи, яких не надано, підкреслити), розрахункові документи, банківські виписки і особових рахунків. В розділі «Додаткова інформація» зазначено - відсутність рахунки-фактури, первинні документи щодо транспортування.
3. Між позивачем (Постачальник) та Державним підприємством «Житомирський бронетанковий завод» (код ЄДРПОУ 07620094) (покупець) було укладено Договір № 85/ДК від 19.02.2019, відповідно до пункту 1.1 якого Постачальник зобов`язується передати у власність, а Покупець - прийняти й оплатити продукцію, на умовах та в строки, передбачені Договором. (т.2 а.с. 132-138, 157-163, 182-188, 209-215, т.3 а.с. 14-20, 112-118, 138-144). Поставка продукції за зазначеним договором здійснювалася партіями.
На виконання умов даного договору, позивачем здійснено поставку товару:
- за рахунком-фактурою № СФ-0000047 від 04.04.2019, видаткова накладна № РН-0000167 від 10.05.2019 - БУ40М блок управления № Г05ЦТ0797, 19ANA, Я09ЦТ1167, С04ЦТС491, В05ЦТ0616, Н08ЦТ0388, Р11ЦТ0477, 85NMP; експрес-накладна № 59000420352521 від 10.05.2019. Покупець товар не оплатив, про що вказує рух документа по видатковій накладній № РН-0000167 від 10.05.2019 (т.2, а.с. 139-142);
- за рахунком-фактурою № СФ-0000106 від 08.04.2019, видаткова накладна № РН-0000164 від 08.05.2019 - РН-10 Регулятор напруги №Ц09ЦТ1395, експрес-накладна № 59000419660872 від 08.05.2019. Покупець товар не оплатив, про що вказує рух документа по видатковій накладній № РН-0000164 від 08.05.2019 (т.2, а.с. 164-167);
- за рахунком-фактурою № СФ-0000050 від 01.04.2019, видаткова накладна № РН-0000166 від 10.05.2019 - 228ЧЛ-110 лічильник мотогодин № 88106917, 89100658. 88110737; експрес-накладна № 59000420352521 від 10.05.2019. Покупець товар оплатив, про що вказує меморіальний ордер № 2719 від 10.07.2019 (т.2, а.с. 189-193);
- за рахунком-фактурою № СФ-0000045 від 08.04.2019, видаткова накладна № РН-0000168 від 10.05.2019 - АК-150МКВ компресор №0110М1802, 0110М1804, 0110M1801, експрес-накладна № 59000420352521 від 10.05.2019. Покупець товар не оплатив, про що вказує картка руху документа по видатковій накладній № РН-0000168 від 10.05.2019 (т.3 а.с. 145-148);
- за рахунком-фактурою № СФ-0000085 від 15.04.2019, видаткова накладна № РН-0000169 від 10.05.2019 - ТНПТ-1 прилад, експрес-накладна № 59000420352521 від 10.05.2019. Покупець товар оплатив, про що вказує меморіальний ордер № 1936 від 10.07.2019 (т.3 а.с. 119-123);
- за рахунком-фактурою № СФ-0000049 від 02.04.2019, видаткова накладна № РН-0000183 від 21.05.2019 - МЭ-301 датчик, експрес-накладна № 59000422941183 від 21.05.2019. Покупець товар оплатив, про що вказує меморіальний ордер № 2723 від 10.07.2019 (т.2, а.с. 216-220);
- за рахунком-фактурою № СФ-0000046 від 08.04.2019, видаткова накладна № РН-0000184 від 22.05.2019 - ТЗМ-15 (комплект) №58380/04067к, 418400/32361, 59527/34646к, 61192/34145, 44123/63177, 4977/13777, 49385/34203, 63823/30021 к, 58332/03733к, 62747/35807, 32607/67062, 634437/71073, 81213/00267, 0003/64107, 16227/5752, 92080/22208, 02446/27721, 1036/03224, 94591/3113994, 1363/41336, 9703/23221 к, 60363/64626, 24787/32227к, 914042/17186, ТЭ-4В вимірювач тахометра ( комплект) №82042, 82394, 81504, 88346. 90066, 79844. 89183, 89491. 90012, 821066, 89311, 878859, 82219, 80199, 80337; експрес-накладна № 59000423245651 від 22.05.2019. Покупець товар не оплатив, у підтвердження чого слугує картка руху документа по видатковій накладній № РН-0000184 від 22.05.2019 (т.3 а.с. 21-24).
На виконання вимог ПК України позивачем складено:
- податкову накладну №6 від 10.05.2019 на загальну суму 235 079,81 грн, у тому числі ПДВ 39 179,97 грн.;
- податкову накладну №4 від 08.05.2019 на загальну суму 8040 грн, у тому числі ПДВ 1340 грн.;
- податкову накладну №5 від 10.05.2019 на загальну суму 1638 грн, у тому числі ПДВ 273 грн.;
- податкову накладну №7 від 10.05.2019 на загальну суму 142 200 грн, у тому числі ПДВ 23 700 грн.;
- податкову накладну №8 від 10.05.2019 на загальну суму 100 800 грн, у тому числі ПДВ 16 800 грн.;
- податкову накладну № 27 від 21.05.2019 на загальну суму 85 680 грн, у тому числі ПДВ 14 280 грн.;
- податкову накладну № 22 від 22.05.2019 на загальну суму 105 480 грн, у тому числі ПДВ 17 580 грн.
Через автоматизовану систему Єдине вікно подання електронних документів позивач отримав квитанції від 28.05.2019 до податкових накладних №5 від 10.05.2019, №6 від 10.05.2019, №7 від 10.05.2019, №8 від 10.05.2019, квитанцію від 29.05.2019 до податкової накладної №4 від 08.05.2019, квитанції від 13.06.2019 до податкових накладних № 27 від 21.05.2019, № 22 від 22.05.2019 в яких містилась інформація про зупинення реєстрації вказаних податкових накладних відповідно до п.201.16 ст.201 ПК України. В квитанціях зазначено, що податкова накладна відповідає вимогам пп.1.6 п.1 «Критеріїв ризиковості платника податку». Запропоновано позивачу надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної в ЄРПН.
Позивач скористався своїм правом та направив 05.07.2019 (податкова накладна №6) та 09.07.2019 (податкові накладні №№4, 5, 7, 8, 22, 27) на адресу Головного управління ДФС у Запорізькій області повідомлення про надання пояснень та копій документів.
До повідомлень позивачем надано пояснення та копії первинних документів на підтвердження господарської операції: Договір, Специфікації №6, №7, №9, №10, №11, №15, рахунки-фактури, видаткові накладні, експрес-накладні, Договір постачання з ТОВ «ОПТІУМ-ТРЕЙД», Договір постачання з TOB «ТЕВІАС», податкову накладну, Квитанцію про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних, а також картки рахунку щодо руху товару по складу позивача.
Комісією відповідача 2, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН або відмову в такій реєстрації, прийнято рішення:
- №1220815/41071921 від 11.07.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної №6 від 10.05.2019, за змістом якого підставою відмови в реєстрації є ненадання платником копій документів: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури (інвойси), акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (документи, яких не надано, підкреслити). В розділі «Додаткова інформація» зазначено - відсутні рахунки-фактури, первинні документи щодо транспортування.
- №1223294/41071921 від 15.07.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної №4 від 08.05.2019, за змістом якого підставою відмови в реєстрації є ненадання платником копій документів: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури (інвойси), акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (документи, яких не надано, підкреслити), розрахункові документи, банківські виписки і особових рахунків. В розділі «Додаткова інформація» зазначено - відсутні первинні документи щодо транспортування товарів від постачальника, зберігання;
- №1223292/41071921 від 15.07.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної №5 від 10.05.2019, за змістом якого підставою відмови в реєстрації є ненадання платником копій документів: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури (інвойси), акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (документи, яких не надано, підкреслити), розрахункові документи, банківські виписки і особових рахунків. В розділі «Додаткова інформація» зазначено - відсутні первинні документи щодо транспортування товарів від постачальника, зберігання;
- №1223293/41071921 від 15.07.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної №7 від 10.05.2019, за змістом якого підставою відмови в реєстрації є ненадання платником копій документів: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури (інвойси), акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (документи, яких не надано, підкреслити), розрахункові документи, банківські виписки і особових рахунків. В розділі «Додаткова інформація» зазначено - відсутні первинні документи щодо транспортування товарів від постачальника, зберігання;
- №1223296/41071921 від 15.07.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної №8 від 10.05.2019, за змістом якого підставою відмови в реєстрації є ненадання платником копій документів: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури (інвойси), акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (документи, яких не надано, підкреслити), розрахункові документи, банківські виписки і особових рахунків. В розділі «Додаткова інформація» зазначено - відсутні первинні документи щодо транспортування товарів від постачальника, зберігання;
- №1223295/41071921 від 15.07.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної №27 від 21.05.2019, за змістом якого підставою відмови в реєстрації є ненадання платником копій документів: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури (інвойси), акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (документи, яких не надано, підкреслити), розрахункові документи, банківські виписки і особових рахунків. В розділі «Додаткова інформація» зазначено - відсутні первинні документи щодо транспортування товарів від постачальника, зберігання;
- №1223290/41071921 від 15.07.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної №22 від 22.05.2019, за змістом якого підставою відмови в реєстрації є ненадання платником копій документів: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури (інвойси), акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (документи, яких не надано, підкреслити). В розділі «Додаткова інформація» зазначено - відсутні первинні документи щодо транспортування товарів від постачальника, зберігання.
4. Між позивачем (постачальник) та Державним підприємством «Конотопський авіаремонтний завод «АВІАКОН» (код ЄДРПОУ 12602750) (покупець) було укладено Договір № 149-19 від 19.02.2019, відповідно до пункту 1.1 якого постачальник зобов`язується передати, а Покупець - прийняти й оплатити продукцію, вказану у Додатку 1 до цього Договору, на умовах, передбачених даним Договором. (т.3 а.с. 68-73).
На виконання умов даного договору, зокрема додатку до договору, позивачем здійснено поставку товару за рахунком-фактурою № СФ-0000067 від 21.02.2019, видаткова накладна № РН-0000042 від 21.02.2019 - М51102-1 модуль. Покупець товар оплатив на підставі платіжного доручення № 1373 від 25.03.2019 (т.3, а.с. 74-76).
На виконання вимог ПК України позивачем складено:
- податкову накладну №28 від 21.02.2019 на загальну суму 253 620 грн, у тому числі ПДВ 42 270 грн.
Через автоматизовану систему Єдине вікно подання електронних документів позивач отримав квитанції від 14.03.2019 до податкової накладної №28 від 21.02.2019, в якій містилась інформація про зупинення реєстрації вказаних податкових накладних відповідно до п.201.16 ст.201 ПК України. В квитанції зазначено, що податкова накладна відповідає вимогам пп.1.6 п.1 «Критеріїв ризиковості платника податку». Запропоновано позивачу надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної в ЄРПН.
Позивач скористався своїм правом та направив 20.06.2019 на адресу Головного управління ДФС у Запорізькій області повідомлення про надання пояснень та копій документів.
До повідомлення позивачем надано пояснення та копії первинних документів на підтвердження господарської операції: Договір, додаток № 1 до договору, рахунок-фактура, видаткові накладні, платіжне доручення, Договір поставки з ТОВ «НОЛАК», податкова накладна, Квитанція про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних, а також картки рахунку щодо руху товару по складу позивача.
Комісією відповідача 2, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН або відмову в такій реєстрації, прийнято рішення №1204959/41071921 від 25.06.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної №28 від 21.02.2019, за змістом якого підставою відмови в реєстрації є ненадання платником копій документів: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури (інвойси), акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (документи, яких не надано, підкреслити). В розділі «Додаткова інформація» зазначено - відсутні первинні документи щодо постачання/придбання товарів послуг, зберігання й транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи).
5. Між позивачем (продавець) та Державним підприємством «Завод 410 ЦА» (код ЄДРПОУ 01128297) (покупець) укладено Договір купівлі-продажу № УМТЗ-18-368/2 від 25.10.2018, відповідно до пункту 1 якого продавець зобов`язується протягом строку дії Договору поставити Покупцю товари: радіоелектронне обладнання. Код ДК 021:2015-34731000-0 «Обладнання для повітряних лічильних апаратів», а Покупець - прийняти і оплатити такі товари. (т.3 а.с. 91-95).
На виконання умов даного договору, зокрема специфікації, яка є його невід`ємною частиною, позивачем здійснено поставку товару за рахунком-фактури № СФ-0000454 від 29.10.2018 року, видаткова накладна № РН-0000002 від 17.01.2019 - КПА ПС 04-315 прилад. Покупець товар не оплатив, про що вказує картка руху документу по видатковій накладній № РН-0000002 від 17.01.2019 (т.3 а.с. 96-98).
На виконання вимог ПК України позивачем складено:
- податкову накладну №6 від 17.01.2019 на загальну суму 636 000 грн, у тому числі ПДВ 106 000 грн.
Через автоматизовану систему Єдине вікно подання електронних документів позивач отримав квитанції від 14.02.2019 до податкової накладної №6 від 17.01.2019, в якій містилась інформація про зупинення реєстрації вказаних податкових накладних відповідно до п.201.16 ст.201 ПК України. В квитанції зазначено, що податкова накладна відповідає вимогам пп.1.6 п.1 «Критеріїв ризиковості платника податку». Запропоновано позивачу надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної в ЄРПН.
Позивач скористався своїм правом та направив 19.06.2019 на адресу Головного управління ДФС у Запорізькій області повідомлення про надання пояснень та копій документів.
До повідомлення позивачем надано пояснення та копії первинних документів на підтвердження господарської операції: Договір купівлі-продажу, Специфікації № 1, рахунок-фактура, видаткові накладні, Договір постачання з ТОВ «МОРСЛЕТ ЛТД», податкова накладна, а також картки рахунку щодо руху товару по складу позивача.
Комісією відповідача 2, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН або відмову в такій реєстрації, прийнято рішення №1204882/41071921 від 25.06.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної №6 від 17.01.2019, за змістом якого підставою відмови в реєстрації є ненадання платником копій документів: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури (інвойси), акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (документи, яких не надано, підкреслити), розрахункові документи, банківські виписки і особових рахунків. В розділі «Додаткова інформація» зазначено - відсутність первинних документів щодо зберігання й транспортування товару.
Не погодившись з вищевказаними рішеннями про відмову в реєстрації податкових накладних, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Вирішуючи адміністративний позов по суті заявлених позовних вимог, надаючи оцінку аргументам сторін, викладеним у заявах по суті справи, оцінюючи надані сторонами докази у їх сукупності та взаємозв`язку, суд виходить з такого.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює ПК України.
Пунктом 201.1 статті 201 ПК України (тут і в подальшому - в редакції на момент виникнення спірних правовідносин) визначено, що на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
Відповідно до пункту 201.10 статті 201 ПК України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.
Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.
Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.
Квитанція про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування надсилається одночасно продавцю та покупцю платнику податку.
Механізм внесення відомостей, що містяться у податковій накладній та/або розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до неї, до Єдиного реєстру податкових накладних визначений Порядком ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України за №1246 від 29.12.2010 (надалі - Порядок №1246).
Положеннями пункту 2 Порядку №1246 (тут і в подальшому - в редакції на момент виникнення спірних правовідносин) визначено, що податкова накладна - це електронний документ, який складається платником податку на додану вартість відповідно до вимог ПК України в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.
Відповідно до абзацу 10 пункту 12 Порядку №1246 після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки, крім іншого, наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування.
Згідно з пунктом 201.16 статті 201 ПК України реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.
На виконання даної норми постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №117 затверджено, крім іншого, Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі по тексту - Порядок зупинення реєстрації ПН/РК).
За змістом пунктів 5-7 Порядку зупинення реєстрації ПН/РК (тут і в подальшому - в редакції на момент виникнення спірних правовідносин) податкова накладна/розрахунок коригування, які підлягають моніторингу, перевіряються на відповідність критеріям ризиковості платника податку, критеріям ризиковості здійснення операцій та показникам позитивної податкової історії платника податку (пункт 5).
У разі коли за результатами моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну/розрахунок коригування, відповідає критеріям ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється (пункт 6).
У разі коли за результатами моніторингу податкова накладна/розрахунок коригування відповідають критеріям ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної/розрахунку коригування, складених платником податку, який має позитивну податкову історію платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється (пункт 7).
Відповідно до пункту 10 Порядку зупинення реєстрації ПН/РК критерії ризиковості платника податку, критерії ризиковості здійснення операцій, перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку, визначає ДФС та надсилає на погодження Мінфіну в електронній формі через систему електронної взаємодії органів виконавчої влади. Мінфін у дводенний строк погоджує або надсилає ДФС на доопрацювання визначені у цьому пункті критерії та перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку. Про визначені критерії ризиковості платника податку, критерії ризиковості здійснення операцій, перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку, ДФС інформує Комітет Верховної Ради України з питань податкової та митної політики. ДФС оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті погоджені критерії ризиковості платника податку, критерії ризиковості здійснення операцій, перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку.
21.03.2018 Міністерством фінансів України погоджено Критерії ризиковості платника податків, які розроблені ДФС України. Вказані Критерії викладені в листі ДФС України від 21.03.2018 №959/99-99-07-18, підпунктом 1.6 пункту 1 якого визначено, що комісії головних управлінь ДФС в областях, м.Києві та Офісу великих платників податків ДФС можуть розглядати питання щодо встановлення ризиковості платника податків, а саме:
- платник податку зареєстрований (перереєстрований) за адресою, що знаходиться на непідконтрольній території України (зона АТО, АР Крим);
- дата реєстрації платником податку на додану вартість не перевищує трьох місяців з дати такої реєстрації;
- платник податку - юридична особа, який не має відкритих рахунків у банківських установах, крім рахунків в органах державної казначейської служби України (крім бюджетних установ);
- платник податку, посадова особа та/або засновник якого був посадовою особою та/або засновником суб`єкта господарювання, якого ліквідовано за процедурою банкрутства протягом останніх трьох років;
- платником податку не подано контролюючому органу податкову звітність з податку на додану вартість за два останні звітні періоди всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та абзацу першого пункту 49.2 і пункту 49.18 статті 49 Податкового кодексу України;
- платником податку на прибуток не подано контролюючому органу фінансову звітність за останній звітний період всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та пункту 46.2 статті 46 Податкового кодексу України (далі - Кодекс);
- наявна податкова інформація, що свідчить про наявність ознак здійснення ризикових операцій платником.
В подальшому 13.11.2018 на офіційному веб-сайті ДФС України оприлюднено Критерії ризиковості платника податку та критерії ризиковості здійснення операцій (з урахуванням внесених змін, погоджених Міністерством фінансів згідно листа від 31.10.2018 №26010-06-05/28170), перелік показників, що визначають позитивну податкову історію платника податку (погоджений Міністерством фінансів згідно листа від 22.03.2018 № 26010-06-10/7849), визначені у відповідності до вимог пункту 10 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 117, підпунктом 1.6 пункту 1 якого визначеного, що комісії головних управлінь ДФС в областях, м.Києві та Офісу великих платників податків ДФС можуть розглядати питання щодо встановлення ризиковості платника податків, а саме:
- платник податку зареєстрований (перереєстрований) за адресою, що знаходиться на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях і тимчасово окупованій території, в розумінні Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України»;
- платник податку зареєстрований платником ПДВ менше трьох місяців;
- платник податку юридична особа, який не має відкритих рахунків у банківських установах, крім рахунків в органах Державної казначейської служби України (крім бюджетних установ);
- платник податку, посадова особа та/або засновник якого був посадовою особою та/або засновником суб`єкта господарювання, якого ліквідовано за процедурою банкрутства протягом останніх трьох років;
- платником податку не подано контролюючому органу податкову звітність з податку на додану вартість за два останні звітні періоди всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та абзацу першого пункту 49.2 і пункту 49.18 статті 49 ПК України;
- платником податку на прибуток не подано контролюючому органу фінансову звітність за останній звітний період всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та пункту 46.2 статті 46 ПК України;
- наявна податкова інформація, що свідчить про наявність ознак здійснення ризикових операцій платником.
Суд звертає увагу, що в оскаржуваних рішеннях відсутня інформація щодо застосованих контролюючим органом Критеріїв ризиковості платника податку, або посилання на конкретний абзац підпункту 1.6 пункту 1 Критеріїв ризиковості платника податку. Не зазначено такої інформації і у поданих представниками відповідачів заявах по суті справи.
З посиланням на правову позицію, висловлену Верховним Судом у постанові від 02.04.2019 по справі №822/1878/18, суд зазначає, що листи міністерств, інших органів виконавчої влади не є нормативно-правовими актами у розумінні статті 117 Конституції України, а відтак не є джерелом права відповідно до статті 7 КАС України. Загальними вимогами, які висуваються до актів індивідуальної дії, як акта правозастосування, є його обґрунтованість та вмотивованість, тобто наведення податковим органом конкретних підстав його прийняття (фактичних і юридичних), а також переконливих і зрозумілих мотивів його прийняття. Крім того, акти, що затверджують критерії ризиковості здійснення операцій мають на меті встановити норми права, які зачіпають права, свободи й законні інтереси громадян, а відтак підлягають обов`язковій реєстрації у порядку, визначеному діючим законодавством.
За таких обставин, суд вважає необґрунтованими посилання контролюючого органу на підпункт 1.6 пункту 1 Критеріїв ризиковості платника податку, як на підставу зупинення реєстрації спірної податкової накладної з огляду на те, що вищезазначені Критерії ризиковості платника податку не є нормативно-правовими актами, оскільки не здійснена їх обов`язкова державна реєстрація у порядку, визначеному діючим законодавством.
Таким чином, відповідачами не доведено, а судом не встановлено наявності підстав для зупинення реєстрації складених позивачем податкових накладних.
Відповідно до пункту 21 Порядку зупинення реєстрації ПН/РК підставами для прийняття комісіями контролюючих органів рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування є:
ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено;
ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту 4 пункту 13 цього Порядку;
надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства.
Пунктом 14 Порядку зупинення реєстрації ПН/РК визначено перелік документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, який включає в себе:
договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;
договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;
первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні;
розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;
документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством.
Як вбачається з наданих до матеріалів справи письмових доказів, а саме квитанцій про зупинення реєстрації податкових накладних, контролюючим органом запропоновано платнику податків надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН. При цьому суд звертає увагу, що конкретного переліку документів, які податковий орган вважає достатніми для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної, не вказано.
Суд зазначає, що загальними вимогами, які висуваються до акта індивідуальної дії, як акта правозастосування, є його обґрунтованість та вмотивованість, тобто наведення конкретних підстав його прийняття (фактичних і юридичних), а також переконливих і зрозумілих мотивів його прийняття.
Можливість надання платником податків вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної прямо залежить від чіткого визначення фіскальним органом конкретного виду критерію оцінки ступеня ризиків та переліку документів, які контролюючий орган вважає достатніми для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної. Вживання податковим органом загального посилання на підпункт 1.6 пункту 1 Критеріїв ризиковості платника податків, без уточнення відповідного змісту конкретного абзацу даного підпункту та того, які саме Критерії ризиковості платника податків маються на увазі, а також подальша пропозиція про надання пояснень та/або копій документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної без наведення переліку документів, які контролюючий орган вважає достатніми для прийняття позитивного рішення, призводить до ситуації невизначеності та необґрунтованого обмеження права платника податків бути повідомленим про необхідність надання документів за вичерпним переліком, відповідно до критерію зупинення реєстрації податкової накладної, а не будь-яких на власний розсуд.
Вищезазначене відповідає усталеній правовій позиції Верховного Суду, висловленій, зокрема, у постанові від 21.05.2019 по справі № 0940/1240/18, постанові від 14.05.2019 по справі №817/1356/18 тощо.
Судом встановлено, що позивачем подані до податкового органу повідомлення про подання пояснень та копії документів щодо господарських операцій, реєстрацію податкових накладних по яким зупинено.
Разом з тим, комісія відповідача, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН або відмову в такій реєстрації, незважаючи на надані пояснення та додані документи, що підтверджують наведені у поясненнях факти, прийняли рішення про відмову в реєстрації податкових накладних позивача в ЄРПН.
Суд погоджується з доводами позивача, що відповідач 2 не обґрунтував необхідність подання саме тих документів, про які зазначено в оскаржуваних рішеннях, оскільки відсутність певного документа чи ненадання його контролюючому органу не може бути підставою для відмови в реєстрації податкової накладної без наведення відповідного обґрунтування, а також за умови, якщо інші надані документи підтверджують проведення господарської операції.
Таким чином, зважаючи на виконання платником податку обов`язку щодо підтвердження господарських операцій з Державним підприємством «Харківський бронетанковий завод», Казенним підприємством «Науково- виробничий комплекс «Іскра», Державним підприємством «Житомирський бронетанковий завод», Державним підприємством «Конотопський авіаремонтний завод «АВІАКОН» та з Державним підприємством «Завод 410 ЦА», а також на те, що запропонувавши подати підтверджуючі документи контролюючий орган не вказав їх конкретного переліку та, у подальшому, не обґрунтував неможливість розблокування реєстрації податкових накладних на підставі поданих позивачем документів, суд дійшов висновку про відсутність підстав для відмови в реєстрації податкових накладних №10 від 14.12.2018, №10 від 11.02.2019, №13 від 14.02.2019, №16 від 19.02.2019, №18 від 19.02.2019, №36 від 26.02.2019, №40 від 28.02.2019, №31 від 26.02.2019, №25 від 21.02.2019, №23 від 21.02.2019, №6 від 10.05.2019, №4 від 08.05.2019, №5 від 10.05.2019, №27 від 21.05.2019, №22 від 22.05.2019, №8 від 13.11.2018, №28 від 21.02.2019, №6 від 17.01.2019, №8 від 10.05.2019, №7 від 10.05.2019.
Зміст оскаржуваних рішень дає підстави стверджувати, що комісія відповідача 2, розглядаючи подані позивачем документи, не з`ясувала специфіку проведеної господарської операції та не визначила документів, які є достатніми для підтвердження реальності господарської операції з урахуванням їх змісту і обсягу.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що оскаржувані рішення прийняті необґрунтовано, тобто без урахування усіх обставин, що мали значення для їх прийняття, а відтак є протиправними та підлягають скасуванню.
Вирішуючи позовну вимогу про зобов`язання Державної податкової служби України зареєструвати податкові накладні в ЄРПН, суд дійшов таких висновків.
Відповідно до пункту 28 Порядку зупинення реєстрації ПН/РК податкова накладна / розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій: зокрема, набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі.
Згідно з пунктами 19, 20 Порядку №1246 накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій:
- прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування;
- набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення);
- неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.
У разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.
Таким чином, нормами Порядку №1246 визначено компетенцію Державної фіскальної служби України щодо реєстрації податкових накладних в ЄРПН на підставі рішення суду.
Постановою Кабінету Міністрів України від 06.03.2019 №227 «Про затвердження положень про Державну податкову службу України та Державну митну службу України» затверджено, крім іншого, Положення про Державну податкову службу України, відповідно до якого Державна податкова служба України (ДПС) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів і який реалізує державну податкову політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.
За даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань Державна податкова служба України зареєстрована 17.05.2019, не перебуває в процесі припинення.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 №682-р «Питання Державної податкової служби» вирішено погодитися з пропозицією Міністерства фінансів щодо можливості забезпечення здійснення Державною податковою службою покладених на неї постановою Кабінету Міністрів України від 6 березня 2019 р. № 227 "Про затвердження положень про Державну податкову службу України та Державну митну службу України" функцій і повноважень Державної фіскальної служби, що припиняється, з реалізації державної податкової політики, державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.
Таким чином, повноваження Державної фіскальної служби України передані Державній податковій службі України, отже на даний час повноваження щодо реєстрації податкових накладних в ЄРПН на підставі рішення суду здійснює Державна податкова служба України.
Враховуючи висновки суду про протиправність оскаржуваних рішень про відмову в реєстрації податкових накладних, складених позивачем, та відсутність законодавчо закріплених перешкод для такої реєстрації, суд вважає, що належним та ефективним способом захисту порушеного права позивача є зобов`язання Державної податкової служби України зареєструвати в ЄРПН спірні податкові накладні, складені позивачем, а саме: №10 від 14.12.2018, №10 від 11.02.2019, №13 від 14.02.2019, №16 від 19.02.2019, №18 від 19.02.2019, №36 від 26.02.2019, №40 від 28.02.2019, №31 від 26.02.2019, №25 від 21.02.2019, №23 від 21.02.2019, №6 від 10.05.2019, №4 від 08.05.2019, №5 від 10.05.2019, №27 від 21.05.2019, №22 від 22.05.2019, №8 від 13.11.2018, №28 від 21.02.2019, №6 від 17.01.2019, №8 від 10.05.2019, №7 від 10.05.2019.
При цьому, у даному випадку, задоволення позовної вимоги про зобов`язання Державної податкової служби України зареєструвати в ЄРПН спірні податкові накладні сприятиме дотриманню гарантій того, що спір між сторонами буде остаточно вирішений.
Згідно з частинами 1, 2 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Відповідно до положень статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
За наведеного вище суд вважає, що заявлені позовні вимоги знайшли своє підтвердження поданими до матеріалів справи письмовими доказами, є обґрунтованими, а тому позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.
Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, суд виходить з того, що відповідно до частини 1 статті 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем при зверненні до суду понесені судові витрати, пов`язані зі сплатою судового збору за подання позовної заяви до суду, в розмірі 38 420,00 грн.
Оскільки суд дійшов висновку про протиправність рішень Головного управління ДФС у Запорізькій області та про необхідність зобов`язання Державної податкової служби України вчинити певні дії для умов відновлення порушеного права, суд вважає за необхідне стягнути судові витрати на користь позивача з обох відповідачів, як суб`єктів владних повноважень, пропорційно сумі, яка підлягає відшкодуванню позивачеві, а саме по 19210,00 грн (38420,00 грн / 2).
Щодо вимоги позивача про зобов`язання відповідача 2 подати суду звіт про виконання судового рішення, слід зазначити таке.
Відповідно до змісту статті 382 КАС України, суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Зобов`язання суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення є правом суду, і має застосовуватися у виключних випадках.
Разом з тим, слід вказати, що позивач зазначаючи про необхідність встановлення судового контролю не зазначає про причини такої необхідності чи обставини, які б свідчили, що рішення суду ухвалене у даній справі не буде виконано відповідачем.
Приймаючи до уваги обставини даної справи, суд не вважає за необхідне зобов`язувати суб`єкта владних повноважень подавати звіт про виконання даного судового рішення.
Керуючись ст.ст.2, 5, 9, 77, 132, 139, 143, 243-246, 255, 295 КАС України, суд,
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДФС у Запорізькій області № 1203021/41071921 від 25.06.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної №10 від 14.12.2018 в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДФС у Запорізькій області № 1204954/41071921 від 25.06.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної №10 від 11.02.2019 в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДФС у Запорізькій області № 1204956/41071921 від 25.06.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної №13 від 14.02.2019 в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДФС у Запорізькій області № 1209359/41071921 від 02.07.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної №16 від 19.02.2019 в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДФС у Запорізькій області № 1208432/41071921 від 01.07.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної №18 від 19.02.2019 в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДФС у Запорізькій області № 1209355/41071921 від 02.07.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної №36 від 26.02.2019 в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДФС у Запорізькій області № 1209357/41071921 від 02.07.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної №40 від 28.02.2019 в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДФС у Запорізькій області № 1209358/41071921 від 02.07.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної №31 від 26.02.2019 в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДФС у Запорізькій області №1204962/41071921 від 25.06.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної №25 від 21.02.2019 в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДФС у Запорізькій області № 1208435/41071921 від 01.07.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної №23 від 21.02.2019 в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДФС у Запорізькій області № 1220815/41071921 від 11.07.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної №6 від 10.05.2019 в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДФС у Запорізькій області № 1223294/41071921 від 15.07.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної №4 від 08.05.2019 в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДФС у Запорізькій області № 1223292/41071921 від 15.07.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної №5 від 10.05.2019 в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДФС у Запорізькій області № 1223295/41071921 від 15.07.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної №27 від 21.05.2019 в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДФС у Запорізькій області № 1223290/41071921 від 15.07.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної №22 від 22.05.2019 в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДФС у Запорізькій області № 1203023/41071921 від 25.06.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної №8 від 13.11.2018 в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДФС у Запорізькій області № 1204959/41071921 від 25.06.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної №28 від 21.02.2019 в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДФС у Запорізькій області №1204882/41071921 від 25.06.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної №6 від 17.01.2019 в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДФС у Запорізькій області № 1223296/41071921 від 15.07.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної №8 від 10.05.2019 в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДФС у Запорізькій області № 1223293/41071921 від 15.07.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної №7 від 10.05.2019 в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні, складені Товариством з обмеженою відповідальністю «Груп Інтрейд», №10 від 14.12.2018, №10 від 11.02.2019, №13 від 14.02.2019, №16 від 19.02.2019, №18 від 19.02.2019, №36 від 26.02.2019, №40 від 28.02.2019, №31 від 26.02.2019, №25 від 21.02.2019, №23 від 21.02.2019, №6 від 10.05.2019, №4 від 08.05.2019, №5 від 10.05.2019, №27 від 21.05.2019, №22 від 22.05.2019, №8 від 13.11.2018, №28 від 21.02.2019, №6 від 17.01.2019, №8 від 10.05.2019, №7 від 10.05.2019.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Запорізькій області на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Груп Інтрейд» судові витрати зі сплати судового збору в сумі 19210,00 грн (дев`ятнадцять тисяч двісті десять гривень 00 коп.).
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової служби України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Груп Інтрейд» судові витрати зі сплати судового збору в сумі 19210,00 грн (дев`ятнадцять тисяч двісті десять гривень 00 коп.).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга може бути подана до Третього апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд.
Повне найменування сторін та інших учасників справи:
Позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю «Груп Інтрейд», місцезнаходження: 69035, м.Запоріжжя, вул.Брянська, буд.15, оф.25; код ЄДРПОУ 41071921.
Відповідач 1 - Державна податкова служба України, місцезнаходження: 04053, м.Київ, Львівська площа, буд.8; код ЄДРПОУ 43005393.
Відповідач 2 - Головне управління ДФС у Запорізькій області, місцезнаходження: 69107, м.Запоріжжя, пр.Соборний, буд.166; код ЄДРПОУ 39396146.
Повне судове рішення складено 22.01.2020.
Суддя М.О. Семененко