Рішення № 87103151, 23.01.2020, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.01.2020
Номер справи
360/5403/19
Номер документу
87103151
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

Іменем України

23 січня 2020 рокуСєвєродонецькСправа № 360/5403/19

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Секірська А.Г., розглянувши в порядку письмового провадження справу за позовом адвоката Шурхна Кирила Анатолійовича в інтересах ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради про визнання бездіяльності незаконною, зобов`язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

23 грудня 2019 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов адвоката Шурхна Кирила Анатолійовича (далі - представник) в інтересах ОСОБА_1 (далі - позивач) до управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради (далі - відповідач, УПСЗН Лисичанської міської ради), у якому позивач просить суд:

- визнати протиправною бездіяльність УПСЗН Лисичанської міської ради щодо відмови в перерахунку житлової субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг ОСОБА_1 , починаючи з дня звернення до відповідача з відповідною заявою - 29.11.2019;

- зобов`язати УПСЗН Лисичанської міської ради зробити перерахунок житлової субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг ОСОБА_1 , починаючи з дня звернення до відповідача з відповідною заявою - 29.11.2019.

Позовну заяву обґрунтовано тим, що з 2013 року позивачка є пенсіонеркою, отримує мінімальну пенсію в розмірі 2000 гривень, мала право на отримання субсидії на загальну площу квартири - 77 кв. метрів.

Надання житлової субсидії регламентується Положенням про порядок призначення житлових субсидій, затвердженим постановою КМУ від 21.10.1995 №848.

Згодом редакція вказаної постанови зазнала змін на підставі постанов КМУ від 27.04.2018 №329 та від 14.08.2019 №807, згідно яких, виходячи з конкретних обставин, субсидії можуть призначатись непрацездатним особам, які проживають самі, структурними підрозділами УСЗН за рішеннями місцевих рад, на понаднормовану площу житла, яка не може перевищувати більше ніж 30% соціальної норми житла, розраховану для домогосподарства.

Пунктом 1 постанови КМУ від 06.08.2014 №409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування», установлені соціальні норми, в межах яких держава надає громадянам пільги або субсидії на оплату житлово-комунальних послуг - 13,65 кв. метра опалювальної площі на одну особу та додатково 35,22 кв. метра на домогосподарство (на 1 особу - 48,87 кв. метра).

Позивачу відповідно до законодавства в подальшому призначено житлову субсидію на площу житла 63,53 кв. метри, однак з цим позивачка не згодна з огляду на те, що її права з прийняттям змін до законодавства були обмежені (раніше отримувала субсидію на 77 кв. м квартири).

У зв`язку із зменшенням житлової площі, на яку надається субсидія, позивачка звернулась 29.11.2019 до відповідача щодо перерахунку субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг в розмірі 100% загальної площі квартири, в якій вона мешкає. Однак на вказане звернення позивачкою було отримано відповідь щодо неможливості такого перерахунку.

Позивач з такою відмовою не згодна та вважає її необґрунтованою та такою, що порушує її права.

Ухвалою суду від 26.12.2019 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі, справу вирішено розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін, відстрочено сплату судового збору (арк. спр. 1-2).

20.01.2020 за вх. № 2412/2020 від представника відповідача через відділ діловодства та обліку звернень громадян (канцелярію) суду надійшов відзив на позовну заяву (арк. спр. 102-104), у якому відповідач заперечував проти позовних вимог з огляду на таке.

ОСОБА_1 перебуває на обліку в УПСЗН Лисичанської міської ради з 2009 року як отримувач житлової субсидії на відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг за адресою: АДРЕСА_1 .

Надання житлової субсидії регламентується Положенням про порядок призначення житлових субсидій, затвердженим постановою КМУ від 21.10.1995 № 848.

З метою забезпечення державних соціальних гарантій у сфері житлово- комунального обслуговування пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування» установлені соціальні норми, в межах яких держава надає громадянам пільги або субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком для оплати послуг з постачання теплової енергії для потреб централізованого або автономного опалення, з постачання та розподілу природного газу або постачання та розподілу електричної енергії для індивідуального опалення - 13,65 квадратні метри опалювальної площі на одну особу та додатково 35,22 квадратні метри на домогосподарство (48,87 кв. метра - на одну особу).

Рішенням виконавчого комітету Лисичанської міської ради від 17.12.2009 № 900 затверджене Положення про міську комісію з призначення всіх видів державної соціальної допомоги.

Відповідно до пункту 1 Положення про комісію з призначення всіх видів державної соціальної допомоги - комісія створена для вирішення питань, пов`язаних, зокрема із наданням субсидій населенню на житлово-комунальні послуги, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива у виняткових випадках.

Згідно із підпунктом 1 пункту II Положення про комісію з призначення всіх видів державної соціальної допомоги на розгляд комісії виноситься питання про призначення житлової субсидії на збільшену понад норму (загальну) площу житла, виходячи з конкретних обставин.

Приймаючи до уваги рішення міської комісії з призначення всіх видів державної соціальної допомоги від 05.01.2010 № 1/389, від 10.11.2010 № 23/123, від 23.11.2011 № 29/356, від 13.08.2014 № 14/16, від 19.08.2015 № 18/17, управлінням позивачу призначалася субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг на загальну площу житла, а саме 77 квадратних метри.

Постановою КМУ від 27.04.2018 № 329 Положення про порядок призначення житлових субсидій викладено в новій редакції.

Рішенням виконавчого комітету Лисичанської міської ради від 19.06.2018 № 276 затверджене Положення про міську комісію з призначення всіх видів державної соціальної допомоги у новій редакції.

Відповідно до пункту 12 Положення (в редакції ПКМУ від 27.04.2018 № 329) міська комісія з призначення всіх видів державної соціальної допомоги має право призначити житлову субсидію на загальну площу житла з урахуванням понаднормової площі, яка не може перевищувати більш як на 30 відсотків соціальну норму житла, розраховану для домогосподарства. Конкретні розміри загальної площі, на яку призначається житлова субсидія (з урахуванням понаднормової), зазначаються в рішенні комісії.

Міською комісією з призначення всіх видів державних соціальних допомог прийнято рішення від 25.07.2018 № 20/106 про призначення ОСОБА_1 житлової субсидії на площу житла 63,53 квадратні метри (48,87 кв. м. х 30% + 48,87 кв. м. = 63,53, відповідно до вимог пункту 12 Положення (в редакції ПКМУ від 27.04.2018 № 329).

Враховуючи вимоги пункту 78 Положення, приймаючи до уваги рішення міської комісії з призначення всіх видів соціальних допомог від 25.07.2018 № 20/106, управлінням здійснено призначення позивачці житлової субсидії з жовтня 2019 року по квітень 2020 року на площу житла 63,53 квадратні метри.

Посилання позивачки на набуття права для отримання житлової субсидії до внесення змін в Положення про порядок призначення житлових субсидій, підставі постанови КМУ від 14.08.2019 року № 807, що на думку позивачки, не повинні розповсюджуватися на неї при розрахунку житлової субсидії, відповідач вважає безпідставними, оскільки відповідно до вимог пункту 69 Положення (в редакції ПКМУ від 14.08.2019 № 807) житлова субсидія на оплату житлово- комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком призначається з місяця звернення за її' призначенням до дати закінчення опалювального сезону і розраховується: на неопалювальний сезон - з 1 травня по 30 вересня; на опалювальний сезон - з 1 жовтня по 30 квітня.

Згідно із пунктом 70 Положення житлова субсидія на оплату комунальних послуг з постачання теплової енергії, постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії для централізованого, автономного та індивідуального опалення в опалювальний сезон розраховується з 16 жовтня по 15 квітня включно.

Отже, розрахунок житлової субсидії на опалювальний сезон з 1 жовтня 2019 року по 30 квітня 2020 року здійснено відповідно до Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою КМУ від 21.10.1995 № 848.

На підставі викладеного відповідач просить суд відмовити в задоволенні позовних вимог.

Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст. 72-77,90 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов наступного.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , є пенсіонеркою, зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , що підтверджено наявними в матеріалах справи копіями: паспорту громадянина України (арк. спр. 7-8), довідки про присвоєння ідентифікаційного номера (арк. спр. 8), пенсійного посвідчення серії НОМЕР_2 , виданого 04.12.2013 (арк. спр. 9).

Відповідно до свідоцтва про право власності на житло № 8652 від 06.01.1998, позивачці на праві приватної власності належить квартира за адресою: АДРЕСА_1 , загальною площею 77 кв. м. (арк. спр. 10-11).

15.10.2010 позивачка звернулася до УПСЗН Лисичанської міської ради з заявами про призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово - комунальних послуг, житлове приміщення площею 77 кв.м (арк.спр. 109-110)

Згідно із витягом з протоколу № 23/123 засідання комісії по розгляду питань, пов`язаних з призначенням державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям від 10.11.2010, вирішено призначити ОСОБА_1 субсидію на загальну площу житла (арк.спр. 112).

Рішенням про призначення субсидії від 10.11.2010 ОСОБА_1 призначено субсидію за її заявою на 7 місяців, з жовтня 2010 року по квітень 2011 року (арк.спр. 113-114).

В подальшому позивачка зверталася до відповідача з заявами про призначення субсидії від 26.10.2011, від 01.08.2014, від 03.10.2014, від 07.08.2015, від 22.06.2018 (арк.спр. 115, 125, 144, 165-168), на підставі витягів з протоколів засідання комісії по розгляду питань, пов`язаних з призначенням державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям про призначення ОСОБА_1 субсидії на площу житла 77,0 кв.м від 23.11.2011 № 29/356, від 13.08.2014 № 14/16, від 19.08.2015 № 18/17 (арк.спр. 117, 120, 127), рішеннями УПСЗН Лисичанської міської ради від 02.12.2011, від 20.08.2014, від 12.11.2014, від 01.10.2015, від 11.10.2016, від 08.11.2015, від 10.11.2015, від 14.11.2015, від 08.06.2016, від 24.06.2016, від 27.06.2016, від 15.10.2016, від 14.12.2016, від 12.11.2015, від 12.04.2017, позивачці призначалася субсидія на житлову площу 77 кв.м. (арк.спр. 118-119, 122-124, 128-143).

В подальшому, 22.06.2018 позивачка звернулася до відповідача з заявою про призначення субсидії (арк.спр. 144).

Згідно із витягом з протоколу від 25.07.2018 № 20/106 засідання комісії з призначення всіх видів державної соціальної допомоги ОСОБА_1 вирішено призначити субсидію на площу 63,53 у зв`язку з понаднормовою площею житла (арк.спр. 146).

В подальшому субсидія призначалася позивачці на житлову площу 63,53 кв.м з урахуванням наявності такого рішення комісії (арк.спр. 147-163).

У відповідь на звернення позивачки Міністерство соціальної політики України листом від 31.01.2019 № 1163/0/112-19/20 повідомило, зокрема, що відповідно до Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою КМУ від 21.10.1995 № 848 (в редакції постанови КМУ від 27.04.2018 № 329, набрала чинності з 01.05.2018), виходячи з конкретних обставин, субсидії можуть призначатися непрацездатним особам, які проживають самі, структурними підрозділами з питань соціального захисту населення за рішеннями районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад або комісій, які ними утворюються, на понаднормову площу житла, яка не може перевищувати більше як на 30 відсотків соціальну норму житла, розраховану для домогосподарства. Конкретні розміри загальної площі, на яку призначається житлова субсидія (з урахуванням понаднормової), зазначаються в рішенні Комісії (арк. спр. 13-14).

29.11.2019 за вх. № 15935 до відповідача надійшло звернення ОСОБА_1 , в якому вона просила роз`яснити у письмовому вигляді, чому їй не призначена субсидія на загальну площу квартири 77 кв.м, а лише на збільшену згідно рішення комісії на 63,53 кв.м (протокол № 20 від 20.05.2018) (арк.спр. 170).

Листом від 09.12.2019 № 11853 УПСЗН Лисичанської міської ради у відповідь на заяву ОСОБА_1 про призначення житлової субсидії на понаднормову площу житла повідомило, що Комісія має право призначити житлову субсидію на загальну площу житла з урахуванням понаднормової площі, яка не може перевищувати більш як на 30 відсотків соціальну норму житла, розраховану для домогосподарства. Отже, ОСОБА_1 призначено житлову субсидію на площу житла 63,53 кв. м відповідно до норм чинного законодавства (арк. спр. 12).

Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд зазначає таке.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно зі статтею 22 Конституції України права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними. Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Відповідно до пункту 5 частини першої статті 1 Закону України від 09.11.2017 № 2189-VIII "Про житлово-комунальні послуги" житлово-комунальні послуги - результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та/або перебування осіб у житлових і нежитлових приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил, що здійснюється на підставі відповідних договорів про надання житлово-комунальних послуг.

Положеннями пункту 5 частини другої статті 7 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" визначено, що індивідуальний споживач зобов`язаний оплачувати надані житлово-комунальні послуги за цінами/тарифами, встановленими відповідно до законодавства, у строки, встановлені відповідними договорами.

Тобто, обов`язок щодо оплати наданих житлово - комунальних послуг у відповідності з Законом України «Про житлово - комунальні послуги» виникає саме у індивідуального споживача.

Питання щодо надання субсидій врегульовано Положенням про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848 (далі Положення № 848), в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 8 травня 2019 р. № 528, чинній на дату виникнення спірних правовідносин.

Дане положення визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті Мінсоцполітики для виплати пільг і житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі, умови призначення та порядок надання громадянам таких житлових субсидій.

Призначення субсидій та контроль за їх цільовим використанням у відповідності до абзацу 1 пункту 3 Положення №848 здійснюється структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у містах Києві і Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх створення) рад (далі - структурні підрозділи з питань соціального захисту населення).

Відповідно до пункту 2 Положення № 848 право на отримання житлової субсидії мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України, що проживають у житлових приміщеннях (будинках).

Пунктом 5 Положення № 848 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2018 р. № 329), визначалося, що в окремих випадках за рішеннями комісій, утворених районними, районними у мм. Києві і Севастополі держадміністраціями, виконавчими органами міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад (далі - комісії), житлові субсидії непрацездатним непрацюючим особам, які проживають самі, можуть призначатися на норму, яка перевищує встановлену законодавством соціальну норму житла (далі - понаднормова площа житла).

Рішення про призначення (відмову в призначенні) житлових субсидій на понаднормову площу житла за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню приймається комісією на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства і переглядається у разі зміни складу осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку), складу сім`ї члена домогосподарства, працевлаштування таких осіб або виникнення у них інших джерел доходів.

Положення про комісії затверджують органи, які їх утворили.

До непрацездатних непрацюючих осіб, які проживають самі і яким житлову субсидію може бути призначено на понаднормову площу житла, належать:

особи, які не досягли повноліття;

громадяни, які отримують пенсію за віком або по інвалідності;

громадяни, які отримують державну соціальну допомогу особі, яка не має права на пенсію, та особам з інвалідністю;

громадяни, які отримують тимчасову державну соціальну допомогу непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату.

Комісія має право призначити житлову субсидію на загальну площу житла з урахуванням понаднормової площі, яка не може перевищувати більш як на 30 відсотків соціальну норму житла, розраховану для домогосподарства. Конкретні розміри загальної площі, на яку призначається житлова субсидія (з урахуванням понаднормової), зазначаються в рішенні комісії.

У разі призначення житлової субсидії особам, доходи яких враховуються під час призначення житлової субсидії, пільги з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива не нараховуються протягом періоду отримання житлової субсидії, крім випадку, коли пільговиками є члени сім`ї особи із складу домогосподарства, які не проживають за адресою домогосподарства.

Інформація про зазначених осіб подається управителям або об`єднанням, виконавцям комунальних послуг та вноситься до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги.

Станом на дату звернення позивача з заявою від 29.11.2019 вх. № 15935 про надання роз`яснення в письмовому вигляді, чому заявникові не призначена субсидія на загальну площу квартири 77 кв.м, а лише на збільшену (арк.спр. 170), рішенням УПСЗН Лисичанської міської ради від 22.10.2019 призначено ОСОБА_1 субсидію з жовтня 2019 року по квітень 2020 року на площу 63,53 кв.м, згідно рішення комісії (протокол № 20 від 25.07.2018) згідно з рішенням місцевих рад на збільшену площу (арк.спр. 160).

Судом встановлено, що 25.07.2018 міською комісією з призначення всіх видів державних соціальних допомог прийнято рішення від 25.07.2018 № 20/16 про призначення ОСОБА_1 житлової субсидії на площу житла 63,53 кв.м відповідно до вимог п. 12 Положення про комісію з призначення всіх видів державної соціальної допомоги в редакції від 27.04.2018 № 329 (арк. спр. 146).

Рішенням виконавчого комітету Лисичанської міської ради від 19.06.2018 № 276 «Про внесення змін до Положення про міську комісію з призначення всіх видів державної соціальної допомоги та її складу» внесено зміни та затверджено в новій редакції Положення про міську комісію з призначення всіх видів державної соціальної допомоги (додаток 1) (далі - Положення № 276) (арк.спр. 106, 107-108).

Пунктом 1.1 Положення № 276 визначено, що Положення регламентує порядок діяльності комісії з призначення всіх видів державної соціальної допомоги стосовно розгляду питань щодо призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, надання населенню житлових субсидій та внесення до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, адреси фактичного місця проживання пільговика.

Відповідно до пунктів 1.9 та 1.10 Положення № 276 рішення комісії оформлюється протоколом, який підписують всі члени комісії, присутні на засіданні. Рішення Комісії є колегіальним і може бути оскаржене в судовому порядку.

Суд зауважує, що позивач не заперечує факт наявності понаднормової житлової площі, а зазначає лише про набуття права на призначення субсидії на площу 77 кв.м до внесення відповідних змін до Положення № 848.

Разом з тим, як зазначено вище, субсидія призначена на опалювальний сезон жовтень 2019 року - квітень 2020 року на площу 63,53 кв.м на підставі рішення комісії від 25.07.2018 № 20/16, яке позивачем у відповідності до вимог пункту 1.10 Положення № 276 в судовому порядку не оскаржувалося, є чинним та підлягає застосуванню відповідачем при призначенні субсидії за нормами Положення № 848.

Крім того, позивачем також не оскаржено рішення УПСЗН Лисичанської міської ради від 22.10.2019 про призначення ОСОБА_1 субсидії з жовтня 2019 року по квітень 2020 року на площу 63,53 кв.м.

Звернення ОСОБА_1 від 29.11.2019 за вх. № 15935 містило вимогу роз`яснити у письмовому вигляді, чому позивачеві не призначена субсидія на загальну площу квартири 77 кв.м, а лише на збільшену згідно рішення комісії на 63,53 кв.м (протокол № 20 від 20.05.2018), і не містило вимог про здійснення перерахунку раніше призначеної субсидії.

Частиною першою статті 1 Закону України "Про звернення громадян" від 02.10.1996 № 393/96-ВР (далі - Закон № 393/96) громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об`єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов`язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.

Частиною третьою статті 3 Закону № 393/96 заява (клопотання) - звернення громадян із проханням про сприяння реалізації закріплених Конституцією та чинним законодавством їх прав та інтересів або повідомлення про порушення чинного законодавства чи недоліки в діяльності підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, народних депутатів України, депутатів місцевих рад, посадових осіб, а також висловлення думки щодо поліпшення їх діяльності. Клопотання - письмове звернення з проханням про визнання за особою відповідного статусу, прав чи свобод тощо.

Відповідно до частини першої статті 20 Закону № 393/96 звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п`ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п`яти днів.

Заява позивачки надійшла до відповідача 29.11.2019, а відповідь на звернення надана 09.12.2019, тобто з дотриманням строків, визначених Законом № 393/96.

Дослідженням змісту листа УПСЗН Лисичанської міської ради від 09.12.2019 № 11853 (арк.спр. 12) встановлено, що він містить відповіді на порушені позивачем у зверненні від 29.11.2019 питання.

Тобто, відповідачем належним чином розглянуто заяву ОСОБА_1 від 29.11.2019, з дотриманням порядку, визначеного Законом України «Про звернення громадян».

Як зазначено вище, звернення ОСОБА_1 від 29.11.2019 за вх. № 15935 не містило вимог про здійснення перерахунку раніше призначеної субсидії, відповідно у УПСЗН Лисичанської міської ради не виникло обов`язку щодо прийняття рішення про перерахунок або про відмову в перерахунку раніше призначеної субсидії.

З огляду на наведене, позовні вимоги не належать до задоволення, оскільки судом не встановлено допущення відповідачем протиправної бездіяльності щодо відмови в перерахунку житлової субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово - комунальних послуг ОСОБА_1 , починаючи з дня звернення з заявою - 29.11.2019, у зв`язку з тим, що з заявою про перерахунок раніше призначеної субсидії позивач до відповідача не зверталася, рішення про призначення субсидії від 22.10.2019 не оскаржувала.

Щодо решти доводів представника позивача, суд зазначає, що за практикою Європейського суду з прав людини пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод зобов`язує суди давати обґрунтування своїх рішень, але це не може сприйматись як вимога надавати детальну відповідь на кожен аргумент. Межі цього обов`язку можуть бути різними в залежності від характеру рішення. Крім того, необхідно брати до уваги, між іншим, різноманітність аргументів, які сторона може представити в суд, та відмінності, які існують у державах-учасницях, з огляду на положення законодавства, традиції, юридичні висновки, викладення та формулювання рішень. Таким чином, питання, чи виконав суд свій обов`язок щодо подання обґрунтування, що випливає зі статті 6 Конвенції, може бути визначено тільки у світлі конкретних обставин справи (див. "Руїз Торія проти Іспанії" (Ruiz Toriya v. Spaine), рішення від 09.12.1994, Серія A, № 303-A, параграф 29). Водночас, відповідь суду повинна бути достатньо детальною для відповіді на основні (суттєві) аргументи сторін.

Оскільки в межах даної адміністративної справи основні (суттєві) аргументи представника позивача щодо наявності бездіяльності відповідача, яка полягає у відмові в перерахунку ОСОБА_1 субсидії з дати звернення з заявою від 29.11.2019, є необґрунтованими, суд дійшов висновку, що позовні вимоги задоволенню не підлягають.

Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, суд зазначає таке.

Ухвалою суду від 26 грудня 2019 року відстрочено ОСОБА_1 сплату судового збору у сумі 768,40 грн до ухвалення судового рішення у справі.

Відповідно до частини другої статті 133 КАС України визначено якщо у строк, встановлений судом, судові витрати не будуть оплачені, позовна заява залишається без розгляду або витрати розподіляються між сторонами відповідно до судового рішення у справі, якщо сплату судових витрат розстрочено або відстрочено до ухвалення судового рішення у справі.

У зв`язку з відмовою в задоволені позову суд вважає за необхідне стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 768,40 грн

Керуючись статтями 2, 7, 8, 9, 19, 20, 72-77, 90, 132, 139, 241-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

У задоволенні позовних вимог адвоката Шурхна Кирила Анатолійовича в інтересах ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ) до управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради (код ЄДРПОУ 24205528, місцезнаходження: 93100, Луганська обл., м. Лисичанськ, вул. Малиновського, 22-а) про визнання бездіяльності незаконною, зобов`язання вчинити певні дії відмовити.

Стягнути з ОСОБА_1 до Державного бюджету України судовий збір у розмірі 768,40 (сімсот шістдесят вісім гривень 40 коп.)

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.

Суддя А.Г. Секірська