
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД У Х В А Л А
про призначення судового засідання
17 січня 2020 року м.Київ 320/6654/19
Суддя Київського окружного адміністративного суду Головенко О.Д., розглянувши клопотання про розгляд адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до в.о. Голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Колотіліна Олександра Костянтиновтича, Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру та Головного управління Держгеокадастру у Київській області про визнання протиправними дій та зобов"язання вчинити певні дії в порядку загального позовного провадження з повідомленням учасників справи,
в с т а н о в и в:
До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовом до в.о. Голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Колотіліна Олександра Костянтиновтича, Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру та Головного управління Держгеокадастру у Київській області та просить суд:
визнати неправомірною бездіяльність в.о. Голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Колотіліна Олександра Костянтиновича щодо порушення 2 ст. 15 Закону України «Про звернення громадян» та не розгляду заяви від 18.04.2019 особисто та за присутності ОСОБА_1 , за неприйняття рішення щодо проведення службового розслідування, яке належить до повноважень виключно керівника державного органу або в.о. керівника державного органу, відповідь не була підписана керівником або особою, яка виконує його обов`язки, та дана заява була неправомірно направлена до Головного управління Держгеокадастру у Київській області, дії якого ОСОБА_1 оскаржує, не містить роз`яснення порядку оскарження прийнятого рішення, та фактично не містить жодної відповіді на звернення ОСОБА_1 , щодо правомірності дій органів Держгеокадастру, Головного управління Держгеокадастру у Київській області, Головного управління Держгеокадастру у Івано-Франківській, Головного управління Держгеокадастру у Луганській області, при погодженні проекту землеустрою та щодо державної реєстрації земельної ділянки за адресом: АДРЕСА_3, та відповідно порушень органу Держгеокадастру про погодженні проекту землеустрою на земельну ділянку за адресом АДРЕСА_3 іншій особі, при погодженні проекту землеустрою, та реєстрації земельної ділянки, та не містить жодної відповіді щодо відшкодування ОСОБА_1 матеріальних збитків та моральної шкоди, та відповідно надіслана 23.05.2019, з порушенням ст. 20. Закону № 393/96-ВР;
зобов`язати в.о. Голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Колотіліна Олександра Костянтиновича розглянути заяву ОСОБА_1 18.04.2019 особисто та за присутності ОСОБА_1 , відповідно 2 ст. 15 Закону України «Про звернення громадян», прийняти рішення щодо проведення службового розслідування, яке належить до повноважень виключно керівника державного органу або в.о. керівника державного органу, щодо дій органів Головного управління Держгеокадастру у Київській області, Головне управління Держгеокадастру у Івано - Франківській, Головне управління Держгеокадастру у Луганській області, при погодженні проекту землеустрою та щодо державної реєстрації земельної ділянки за адресом: АДРЕСА_3, та відповідно порушень органу Держгеокадастру про погодженні проекту землеустрою на земельну ділянку за адресом АДРЕСА_3 іншій особі, який виготовлений на підстави інформації отриманою за запитом ОСОБА_1 , щодо заяви від 25.05.2017, про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою, що потребувало повторного звернення КП «Бровари землеустрій» до органів Держгеокадастру щодо стану земельної ділянки;
визнати неправомірними дії Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, щодо розгляду заяви ОСОБА_1 18.04.2019 особою з порушенням 2 ст. 15 Закону України «Про звернення громадян», за розгляд питань щодо проведення службового розслідування, яке належить до повноважень виключно керівника державного органу або в.о. керівника державного органу неповноважною особою, за надання відповіді від 16.05.2019 без підпису керівником або особою, яка виконує його обов`язки, та дана заява ОСОБА_1 18.04.2019 була неправомірно направлена до Головного управління Держгеокадастру у Київській області, дії якого ОСОБА_1 оскаржує, не містить роз`яснення порядку оскарження прийнятого рішення, надіслана 23.05.2019, з порушенням ст. 20 Закону № 393/96-ВР, не містить жодної відповіді на звернення ОСОБА_1 , щодо правомірності дій органів Держгеокадастру, Головного управління Держгеокадастру у Київській області, Головного управління Держгеокадастру у Івано - Франківській, Головного управління Держгеокадастру у Луганській області, при погодженні проекту землеустрою та щодо державної реєстрації земельної ділянки за адресом: АДРЕСА_3, та відповідно порушень органу Держгеокадастру про погодженні проекту землеустрою на земельну ділянку за адресом АДРЕСА_3 іншій особі, при погодженні проекту землеустрою, та реєстрації земельної ділянки, та не містить жодної відповіді щодо відшкодування ОСОБА_1 матеріальних збитків та моральної шкоди;
зобов`язати Державну служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, забезпечити розгляд заяви ОСОБА_1 18.04.2019 особою відповідно до п. 2 ст. 15 Закону України «Про звернення громадян», забезпечити розгляд питань щодо проведення службового розслідування, яке належить до повноважень виключно керівника державного органу або в.о. керівника державного органу вповноваженою особою, надати відповідь з підписом керівника або особою, яка виконує його обов`язки, з роз`яснення порядку оскарження прийнятого рішення, та відповіді на звернення ОСОБА_1 , щодо правомірності дій органів Держгеокадастру, Головного управління Держгеокадастру у Київській області, Головного управління Держгеокадастру у Івано-Франківській, Головного управління Держгеокадастру у Луганській області, при погодженні проекту землеустрою та щодо державної реєстрації земельної ділянки за адресом: АДРЕСА_3, та відповідно порушень органу Держгеокадастру про погодженні проекту землеустрою на земельну ділянку за адресом АДРЕСА_3 іншій особі, при погодженні проекту землеустрою, та реєстрації земельної ділянки, та не містить жодної відповіді щодо відшкодування ОСОБА_1 матеріальних збитків та моральної шкоди;
визнати неправомірними дії Головного управління Держгеокадастру у Київській області, щодо розгляду заяви ОСОБА_1 18.04.2019, яка була направлена до Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, за розгляд особою з порушенням 2 ст. 15 Закону України «Про звернення громадян», за розгляд питань щодо проведення службового розслідування, яке належить до повноважень виключно керівника державного органу або в.о. керівника державного органу неповноважною особою, за надання відповіді від 30.05.2019 без підпису керівником або особою, яка виконує його обов`язки, та відповідь не містить роз`яснення порядку оскарження прийнятого рішення, та заява розглянута з порушенням ст. 20 Закону № 393/96-ВР, не містить жодної відповіді на звернення ОСОБА_1 щодо правомірності дій, Головного управління Держгеокадастру у Київській області, при погодженні проекту землеустрою та щодо державної реєстрації земельної ділянки за адресом: АДРЕСА_3 , та відповідно порушень органу Держгеокадастру про погодженні проекту землеустрою на земельну ділянку за адресом АДРЕСА_3 іншій особі, при погодженні проекту землеустрою, та реєстрації земельної ділянки, та не містить жодної відповіді щодо відшкодування ОСОБА_1 матеріальних збитків та моральної шкоди;
зобов`язати Головне управління Держгеокадастру у Київській області розглянути заяву ОСОБА_1 18.04.2019 особисто та за присутності ОСОБА_1 , відповідно 2 ст. 15 Закону України «Про звернення громадян», прийняти рішення щодо проведення службового розслідування, яке належить до повноважень виключно керівника державного органу або в.о. керівника державного органу, щодо дій органів Головного управління Держгеокадастру у Київській області, надати відповідь з підписом керівника або особою, яка виконує його обов`язки, з роз`яснення порядку оскарження прийнятого рішення, та відповіді на звернення ОСОБА_1 , щодо правомірності дій органів Держгеокадастру, Головного управління Держгеокадастру у Київській області;
зобов`язати Державну служби України з питань геодезії, картографії та кадастру та Головне управління Держгеокадастру у Київській області відшкодувати матеріальні збитки ОСОБА_1 в розмірі 5 000 000,00 грн., (п`ять мільйонів гривен) та стягнути пропорційно з вищеперерахованих органів кошти в сумі 5 000 000,00 грн.;
зобов`язати Державну служби України з питань геодезії, картографії та кадастру та Головне управління Держгеокадастру у Київській області відшкодувати моральну шкоду ОСОБА_1 в розмірі 5 000 000,00 грн., (п`ять мільйонів гривен) та стягнути пропорційно з вищеперерахованих органів кошти в сумі 5 000 000,00 грн.;
зобов`язати Державну служби України з питань геодезії, картографії та кадастру та Головне управління Держгеокадастру у Київській області надати звіт про виконання судового рішення.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 06.12.2019 відкрито провадження у справі та постановлено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін за наявними у справі матеріалами.
08 січня 2020 року від ОСОБА_1 надійшла заява про розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
10 січня 2020 року до суду від представника відповідачів надійшов відзив на позовну заяву, в якому, зокрема, просить суд здійснювати розгляд справи у відкритому судовому засіданні за участю сторін.
Вирішуючи питання про наявність підстав для розгляду адміністративної справи в судовому засіданні, суд виходить з наступного.
Відповідно до ст. 12 КАС України адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Частиною 3 ст. 257 КАС України визначено, що при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; кількість сторін та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Крім того, ч. 4 ст. 257 КАС України встановлено, що за правилами спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах:
щодо оскарження нормативно-правових актів, за винятком випадків, визначених цим Кодексом;
щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб`єкта владних повноважень, якщо позивачем також заявлено вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної такими рішеннями, діями чи бездіяльністю, у сумі, що перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
про примусове відчуження земельної ділянки, інших об`єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності;
щодо оскарження рішення суб`єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
У своєму клопотанні, позивач просить суд розглядати дану справу за правилами загального позовного провадження, оскільки ним заявлено вимоги щодо стягнення матеріальної і моральної шкоди, яка перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Враховуючи клопотання позивача та норми КАС України, суд вважає за можливе розгляд даної справи здійснювати за правилами загального позовного провадження.
Згідно з ч. 1 ст. 179 КАС України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.
Так, ч. 2 ст. 180 КАС України встановлено, що у підготовчому засіданні суд:
оголошує склад суду, а також прізвища секретаря судового засідання, перекладача, спеціаліста, з`ясовує наявність підстав для відводів;
з`ясовує, чи бажають сторони вирішити спір шляхом примирення або звернутися до суду для проведення врегулювання спору за участю судді;
у разі необхідності заслуховує уточнення позовних вимог та заперечень проти них та розглядає відповідні заяви;
вирішує питання про вступ у справу інших осіб, заміну неналежного відповідача, заміну позивача, залучення співвідповідача, об`єднання справ і роз`єднання позовних вимог, прийняття зустрічного позову, якщо ці питання не були вирішені раніше;
роз`яснює учасникам справи, які обставини входять до предмета доказування, які докази мають бути подані тим чи іншим учасником справи;
з`ясовує, чи повідомили сторони про всі обставини справи, які їм відомі;
з`ясовує, чи надали сторони докази, на які вони посилаються у позові і відзиві, а також докази, витребувані судом, чи причини їх неподання; пропонує учасникам справи надати суду додаткові докази або пояснення; вирішує питання про проведення огляду письмових, речових та електронних доказів за їх місцезнаходженням; вирішує питання про витребування додаткових доказів та визначає строки їх подання; вирішує питання про забезпечення доказів, якщо ці питання не були вирішені раніше;
вирішує питання про призначення експертизи, виклик у судове засідання експертів, свідків, залучення перекладача, спеціаліста;
за клопотанням учасників справи вирішує питання про забезпечення позову;
вирішує заяви та клопотання учасників справи;
направляє судові доручення;
встановлює строки для подання відповіді на відзив та заперечення;
встановлює строк для подання пояснень третіми особами;
встановлює строки та порядок врегулювання спору за участю судді за наявності згоди сторін на його проведення;
призначає справу до розгляду по суті, визначає дату, час і місце проведення судового засідання (засідань) для розгляду справи по суті;
встановлює порядок з`ясування обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, та порядок дослідження доказів, якими вони обґрунтовуються, під час розгляду справи по суті, про що зазначається в протоколі судового засідання;
вирішує питання про колегіальний розгляд справи;
здійснює інші дії, необхідні для забезпечення правильного і своєчасного розгляду справи по суті.
Таким чином, дана адміністративна справа у розумінні КАС України є справою, яка має розглядатись за правилами загального позовного провадження, у зв"язку з чим, суд вважає за можливе призначити підготовче засідання.
Керуючись ст.ст. 12, 257, 160, 165, 179, 180, КАС України, суд
у х в а л и в:
1.Задовольнити клопотання прозивача та відповідача щодо розгляду справи в порядку загального позовного провадження.
2.Призначити підготовче засідання на на 13 лютого 2020 року о 11:00 год., яке відбуватиметься в приміщенні Київського окружного адміністративного суду (адреса: м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26, 2-й під`їзд, 10-й поверх).
3.Викликати для участі в судовому засіданні сторони (їх представників) та копію ухвали суду надіслати (надати) учасникам справи (їх представникам).
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Головенко О.Д.