
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Вінниця
17 січня 2020 р. Справа № 120/4030/19-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Поліщук І.М., розглянувши в письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання відмови протиправною та зобов`язання вчинити дії
ВСТАНОВИВ:
До Вінницького окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 (далі - позивач) з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області (далі - відповідач) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначив, що звернувшись до відповідача із заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» він отримав відмову, яка мотивована відсутністю у нього необхідного пільгового стажу.
Разом із тим, не погоджуючись із такою відмовою, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.
Ухвалою від 17.12.2019 відкрито провадження у даній справі та призначено до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін. Даною ухвалою також встановлено відповідачу строк на подання відзиву на позовну заяву.
У встановлений судом строк відповідачем подано відзив на позовну заяву, в якому останній заперечує щодо задоволення даного адміністративного позову. Зокрема зазначає, що посада муляра («каменщика»), яку обіймав позивач, не передбачена Списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, робота на яких дає право на призначення пенсії на пільгових умовах. Крім того, зазначив, що відповідачем було зроблено запити до КП «БМУ-1» щодо надання довідок про підтвердження трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах, однак, станом на момент прийняття оскаржуваного рішення уточнюючих довідок не надходило.
Суд, вивчивши матеріали справи та оцінивши наявні у ній докази в їх сукупності встановив, що згідно відомостей трудової книжки ОСОБА_1 , а також матеріалів його пенсійної справи, з 20.07.1982 по 21.10.1982 позивач працював «каменщиком 4-го розряда» в Трест площадка «Винницажилстрой».
Починаючи з 12.11.1982 по 29.11.1984 ОСОБА_1 проходив службу в армії.
18.02.1985 позивача прийнято «каменщиком 4-го розряда» в Трест площадку «Винницажилстрой».
В 1985 році Трест площадка «Винницажилстрой» комбінату «Винницапромстрой» перетворена в СМУ-1 треста «Винницапромстрой».
В зв`язку з введенням нових тарифних умов оплати праці 25.06.1987 позивачу присвоєно 3 розряд «каменщика».
18.09.1990 позивачу присвоєно 4 розряд «каменщика».
16.04.1993 позивача призначено на посаду муляра 4-го розряду комплексної бригади.
05.05.1993 БМУ-1 ОП «Вінницябуд» перетворено в БМУ-1 КП «Вінницябуд».
22.11.1994 позивача назначено бригадиром комплексної бригади мулярів.
15.01.1996 ОСОБА_1 набуто кваліфікацію муляра 5-го розряду комплексної бригади.
14.01.1998 позивача призначено бригадиром мулярів комплексної бригади БМУ-1 КТ «Вінницябуд».
27.04.2009 позивач звільнився в зв`язку з переведенням на роботу в ТОВ БМУ «Вінницяградобуд».
Цього ж дня - 27.04.2009 позивача прийнято на посаду муляра 5-го розряду в ТОВ БМУ «Вінницяградобуд».
30.07.2009 позивача звільнено в зв`язку з переведенням в ТОВ «Вінницябуд» на посаду муляра 5-го розряду.
23.01.2018 ОСОБА_1 звільнено з ТОВ «Вінницябуд» за угодою сторін.
20.05.2019 позивач звернувся до відповідача із заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах за Списком №2 відповідно до статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення».
Разом із тим, рішенням №023830007383 від 19.08.2019 позивачу відмовлено в призначенні відповідної пенсії, в зв`язку з відсутністю у нього необхідного пільгового стажу.
Не погоджуючись із такою відмовою, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.
Визначаючись щодо заявлених позовних вимог, суд виходив із наступного.
Згідно пункту "б" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці, - за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 30 років у чоловіків, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах, і не менше 25 років у жінок, з них не менше 10 років на зазначених роботах.
Працівникам, які не мають стажу роботи із шкідливими і важкими умовами праці, передбаченого абзацом першим цього пункту, але мають не менше половини стажу на зазначених роботах, за наявності передбаченого загального стажу роботи пенсії за віком на пільгових умовах призначаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого абзацом першим частини першої статті 26 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування": чоловікам - на 1 рік за кожні 2 роки 6 місяців такої роботи; жінкам - на 1 рік за кожні 2 роки такої роботи. Зазначене зменшення пенсійного віку жінкам застосовується також у період збільшення віку виходу на пенсію по 31 грудня 2021 року.
Процедура подання документів для оформлення пенсій визначається Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", затвердженим Постановою правління Пенсійного фонду України 25.11.2005 р. № 22-1 (далі - Порядок №22-1).
Відповідно до пункту 1.1 Порядку 22-1, заява про призначення пенсії непрацюючим особам, а також членам сім`ї у зв`язку з втратою годувальника подається заявником особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально, безпосередньо до управління Пенсійного фонду України у районі, місті, районі у місті, об`єднаного управління (далі - орган, що призначає пенсію) за місцем проживання (реєстрації).
Згідно пункту 2.1 Порядку 22-1, до заяви про призначення пенсії за віком додаються, серед іншого, такі документи: документ про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган і мають відмітку у паспорті) або свідоцтво про загальнообов`язкове державне соціальне страхування та документи про стаж, що визначені Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637 (далі - Порядок підтвердження наявного трудового стажу). За період роботи, починаючи з 01 січня 2004 року, структурний підрозділ, відповідальний за ведення персоніфікованого обліку (далі - відділ персоніфікованого обліку), надає структурному підрозділу, відповідальному за призначення пенсії, довідку з бази даних реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування (далі - реєстр застрахованих осіб) за формою згідно з додатком 1 до Положення про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 18 червня 2014 року № 10-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 08 липня 2014 року за № 785/25562 (далі - Положення), а у разі необхідності - за формою згідно з додатком 3 до Положення.
Положеннями пунктів 4.1, 4.2, 4.3 Порядку 22-1 визначено, що орган, який призначає пенсію, розглядає питання про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший при зверненні особи з відповідною заявою (додаток 2).
Заяви осіб про призначення, перерахунок, поновлення, переведення з одного виду пенсії на інший реєструються в журналі реєстрації рішень органу, що призначає пенсію. Особі або посадовій особі органом, що призначає пенсію, видається розписка із зазначенням дати прийняття заяви, а також переліку одержаних і відсутніх документів, які необхідно подати у тримісячний строк з дня прийняття заяви. Копія розписки зберігається в пенсійній справі.
При прийманні документів орган, що призначає пенсію:
1) перевіряє правильність оформлення заяви, відповідність викладених у ній відомостей про особу даним паспорта та документам про стаж;
2) перевіряє зміст і належне оформлення наданих документів;
3) перевіряє копії відповідних документів, фіксує й засвідчує виявлені розбіжності (невідповідності).
4) видає пам`ятку пенсіонеру (додаток 3), копія якої зберігається у пенсійній справі.
Не пізніше 10 днів після надходження заяви та за наявності документів, необхідних для призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший та поновлення виплати пенсії (у тому числі документів, одержаних відповідно до абзацу другого підпункту 3 пункту 4.2 цього розділу), орган, що призначає пенсію, розглядає подані документи та приймає рішення щодо призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший, поновлення раніше призначеної пенсії без урахування періоду, за який відсутня інформація про сплату страхових внесків до Пенсійного фонду України.
Право особи на одержання пенсії установлюється на підставі всебічного, повного і об`єктивного розгляду всіх поданих документів органом, що призначає пенсію. Орган, що призначає пенсію, не пізніше 10 днів після винесення рішення видає або направляє адміністрації підприємства, установи, організації або особі повідомлення про призначення, відмову в призначенні, перерахунку, переведенні з одного виду пенсії на інший із зазначенням причин відмови та порядку його оскарження (п.4.7 Порядку 22-1).
Окремо суд зазначає, що право на пільгову пенсію виникає у разі, якщо працівник зайнятий робочий день на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, тобто має виконуватись певна робота.
Оцінюючи позицію позивача стосовно того, що він працював муляром («каменщиком») та дана посада відноситься до Списку №2, то суд зазначає наступне.
Так, постановою Ради Міністрів СССР від 22.08.1956 р. №1173 затверджено Список №2 "Виробництв, цехів, професій та посад з важкими умовами праці, робота на яких дає право на державну пенсію на пільгових умовах та у пільгових розмірах", зокрема:
- в розділі III "Агломерация и обогащение" зазначено посаду "Каменщики-огнеупорщики (футеровщики) на горячих работах";
- в розділі IV "Метеллургическое производство" (черные металлы): "Доменное производство" зазначено посаду "Каменщики и бригадиры каменщиков по ремонту ковшей";" Цехи (отделения) прямого восстановления железа и производства порошков черных металлов" зазначено посаду " Каменщики на горячих работах";
- в розділі VI "Производство шамота, магнезитового порошка, шамотных, динасовых, хромомагнезитовых, магнезито-хромитовых, магнезитовых и карборундовых изделий" зазначено посаду "Каменщики-огнеупорщики на горячих работах"; " Производство кинофотопленки" зазначено посаду "Каменщики-фасовщики на изготовлении эмульсии";
- в розділі XV "Металлообработка" зазначено посаду "Печники-каменщики на горячем ремонте нагревательных печей";
- в розділі XVIII "Производство строительных материалов" зазначено посаду "Футеровщики-каменщики";
- в розділі XIX "Стекольное и фарфоро-фаянсовое производства" зазначено посаду " Каменщики (печники) дежурные у печей".
Постановою Кабінету Міністрів України №10 від 26.01.1991 р. затверджено Список №2 "Виробництв, робіт, професій, посад і показників зі шкідливими умовами праці, зайнятість на яких дає право на пенсію за віком (по старості) на пільгових умовах", серед яких є:
-позиція 21800000;
Розділ XVII "Производство строительных материалов" - 2180100а-19494 "Футеровщики-каменщики";
- позиція 21900000;
Розділ XVIII " Стекольное производство, производство керамических, фарфоровых и фаянсовых изделий " - 2190100а-12682 "Каменщики (печники) дежурные у печей" ;
- позиція 2290000;
Розділ XXVII "Строительство, реконструкция, техническое перевооружение, реставрация и ремонт зданий, сооружений и других объектов - 2290000а-12680 "Каменщики, постоянно работающие в бригадах каменщиков и в специализированных звеньях каменщиков комплексных бригад";
-позиція 22901000;
глава 1. Подземные работы по строительству и ремонту метрополитенов, подземных сооружений (кроме профессий рабочих, предусмотренных Списком №1) - 2290100а-12680 "Каменщики";
Постановою КМУ "Про затвердження списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах" №162 від 11.03.1994 р. (втрат. чин. 16.01.2003р.) затверджено Список №2 "Виробництв, робіт, професій, посад і показників з шкідливими та важкими умовами праці, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах", до якого включено:
- позиція 21800000;
Розділ XVII "Виробництво будівельних матеріалів" - 2180100а-19494 "Футерувальники-мулярі";
- позиція 21900000;
Розділ XVIII "Скляне виробництво, виробництво керамічних, фарфорових та фаянсових виробів" - 2190100в-12682 "Муляри (пічники) чергові у печей";
- позиція 22900000;
Розділ XXVII "Будівництво, реконструкція, технічне переоснащення, реставрація та ремонт будівель, споруд та інших об`єктів" - 2290000а-12680 "Муляри, які постійно працюють в бригадах мулярів і в спеціалізованих ланках мулярів комплексних бригад";
- позиція 21500000;
Розділ XIV "Металообробка" - 2150800а-15416 "Вогнетривники, пічники-мулярі по ремонту печей і ковшів, пічники-обмурівники, пічники по ремонту печей і вагранок, пічники-футерувальники, зайняті на гарячому ремонті печей".
Постановою КМУ "Про затвердження списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах" від 16 січня 2003 р. № 36 затверджено Список №2 "Виробництв, робіт, професій, посад і показників на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах", у якому значаться:
- в розділі XVII " Виробництво неметалевих мінеральних виробів (будівельних матеріалів) - 17.1а "футерувальники-муляри";
- в розділі XVIII "Скляне виробництво, виробництво керамічних, фарфорових та фаянсових виробів" - 18.1а " муляри (пічники) чергові біля печей" ;
- в розділі XXVII "БУДІВНИЦТВО" - 27а "муляри, зайняті в бригадах мулярів і в спеціалізованих ланках мулярів комплексних бригад";
- в главі 1 розділу XXVII "Підземні роботи з будівництва і ремонту метрополітенів, підземних споруд (крім професій робітників, зазначених у Списку N 1) " -27.1а "муляри".
Із аналізу процитованого видно, що посада «каменщика» та «муляра» включена до Списку №2, що дає право на пільгову пенсію, за умови виконання певних робіт та зайнятості на відповідних виробнитвах, а саме, скляному, неметалевих мінеральних, будівельних, керамічних, фарфорових та фаянсових виробів, металообробці. У разі ж зайнятості на будівництві муляр повинен бути зайнятий в бригадах мулярів і в спеціалізованих ланках мулярів комплексних бригад.
При цьому, посада «каменщика», яку обіймав позивач в період його роботи в Трест площадка «Винницажилстрой» не передбачена Списком №2, затвердженим постановою Ради Міністрів СССР від 22.08.1956 р. №1173, адже остання містить лише посади «каменщиков» задіяних в наступних виробництвах: "Агломерация и обогащение", "Метеллургическое производство", "Доменное производство", "Производство шамота, магнезитового порошка, шамотных, динасовых, хромомагнезитовых, магнезито-хромитовых, магнезитовых и карборундовых изделий", "Металлообработка", "Производство строительных материалов", "Стекольное и фарфоро-фаянсовое производства".
В той же час, посада «каменщика» (муляра), зайнятого саме на будівництві передбачена Списком №2, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України №10 від 26.01.1991.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що підстави для зарахування періоду роботи позивача з 20.07.1982 до 25.01.1991 (в тому числі часу його служби в армії) відсутні, адже посада «каменщика» задіяного саме в будівництві, не була передбачена чинними на момент його роботи Списками виробництв, цехів, професій та посад з важкими умовами праці, робота на яких дає право на державну пенсію на пільгових умовах та у пільгових розмірах, затвердженими постановою Ради Міністрів СССР від 22.08.1956 №1173.
Що ж до решти періодів роботи позивача, то суд вважає за необхідне зазначити, що процедура застосування Списків №1 і №2 визначена Порядком застосування Списків № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженим Наказом Міністерства праці та соціальної політики України 18.11.2005 №383 (далі - Порядок №383).
Відповідно до пункту 3 Порядку №383, при визначенні права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовуються Списки, що чинні на період роботи особи. До пільгового стажу зараховується весь період роботи на відповідних посадах або за професіями незалежно від дати їх внесення до Списків за умови підтвердження документами відповідних умов праці за час виконання роботи до 21.08.92 та за результатами проведення атестації робочих місць за умовами праці після 21.08.92.
В даному ж випадку, як слідує із матеріалів пенсійної справи позивача, разом із заявою про призначення пенсії останнім надано наказ БМУ-1 КТ «Вінницябуд» №113 від 29.11.1993, яким за наслідками проведеної атестації робочих місць, окрім іншого, затверджено Список №2 згідно додатку №2, зокрема, посаду «каменщика, постоянно работающего в бригадах каменщиков».
В той же час, суд звертає увагу на те, що в пункті 4.2 зазначеного Порядку №383 йдеться про те, що результати атестації (як вперше проведеної, так і чергової) застосовуються при обчисленні стажу, який дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, впродовж 5 років після затвердження її результатів, за умови, якщо впродовж цього часу на даному підприємстві не змінювались докорінно умови і характер праці (виробництво, робота, робоче місце), що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах. У разі докорінної зміни умов і характеру праці для підтвердження права на пенсію за віком на пільгових умовах має бути проведена позачергова атестація.
Аналіз наведених норм дає підстави для висновку, що своєчасно проведена атестація робочих місць за умовами праці є одним із заходів соціального захисту працівників, який має сприяти реалізації прав на здорові й безпечні умови праці, пільгове пенсійне забезпечення, пільги та компенсації за роботу у несприятливих умовах.
Атестація має проводитися у передбачені пунктом 4 Порядку №383 строки, а відповідальність за своєчасність та якість її проведення покладається на керівника підприємства, організації.
Якщо чергова атестація була проведена з порушенням передбачених пунктом 4 Порядку №383 строків, а працівник до її проведення виконував роботу, яка дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, цей період його роботи має бути зарахований до пільгового стажу за результатами попередньої атестації.
В даному ж випадку, позивачем дійсно надано докази проведення атестації робочих місць в БМУ-1 КТ «Вінницябуд» (наказ №113 від 29.11.1993), в той же час, доказів проведення в подальшому чергової атестації у відповідному товаристві, як після закінчення 5-річного терміну, так і взагалі, позивачем не надано.
При цьому, зі змісту рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області №023830007383 від 19.08.2019 не можливо встановити чи відповідні обставини, які є однією із умов призначення пенсії на пільгових умовах, досліджувались відповідачем в межах розгляду заяви позивача про призначення пенсії.
В той же час, зі змісту оскаржуваного рішення слідує, що Головним управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області здійснювались запити до ТОВ «БМУ-3» та КП «БМУ-1» щодо підтвердження трудового стажу позивача для призначення пенсії на пільгових умовах, однак не отримавши відповіді на такі запити, відповідач прийняв рішення про відмову в призначенні ОСОБА_1 пенсії.
Таким чином, суд приходить до висновку, що відповідачем не здійснено усіх необхідних дій, спрямованих на отримання відомостей, додаткових документів, на підставі яких можна було б додатково підтвердити трудовий стаж позивача, а також наявність чи/або відсутність підстав його зарахування до пільгового стажу (докази проведення чергової атестації).
Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Згідно із ч. 2 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:
1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України;
2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;
3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);
4) безсторонньо (неупереджено);
5) добросовісно;
6) розсудливо;
7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації;
8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);
9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;
10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
В даному ж випадку, враховуючи усі наведені вище обставини, суд приходить до висновку, що оскаржуване у даній справі рішення №023830007383 від 19.08.2019 про відмову у призначенні позивачу пенсії не відповідає вимогам ст. 2 КАС України, адже прийняте відповідачем без врахування усіх обставин, що мають значення для його прийняття, а тому підлягає скасуванню.
В той же час, визначаючись щодо вимоги позивача про зобов`язання відповідача призначити йому пенсію за віком на пільгових умовах, то суд зазначає наступне.
Так, положеннями ч. 4 ст. 245 КАС України визначено, що у випадку, визначеному пунктом 4 частини другої цієї статті, суд може зобов`язати відповідача - суб`єкта владних повноважень прийняти рішення на користь позивача, якщо для його прийняття виконано всі умови, визначені законом, і прийняття такого рішення не передбачає права суб`єкта владних повноважень діяти на власний розсуд.
В даному ж випадку, враховуючи неможливість перевірки судом інформації про те, чи виконано позивачем усі визначені законом умови для призначення йому пенсії на пільгових умовах, а також чи перевірялись органом Пенсійного фонду обставини наявності чи/або відсутності доказів проведення чергової атестації, суд приходить до висновку, що належним способом захисту порушених прав позивача буде зобов`язання відповідача повторно розглянути заяву позивача з урахуванням висновків суду.
За приписами вимог пункту 4 частини першої статті 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії.
Відповідно до положень статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно з нормами частин першої, другої статті 77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб`єкта владних повноважень на підтвердження правомірності своїх дій та докази, надані позивачем, суд доходить висновку, що з наведених у позовній заяві мотивів і підстав, позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд вказує, що відповідно до частини третьої статті 139 КАС України, при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
Відтак, враховуючи, що позов задоволено частково судові витрати, понесені позивачем у даній справі, підлягають відшкодуванню в сумі 614,72 грн., пропорційно розміру задоволених вимог за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області.
Керуючись ст.ст. 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд -
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області №023830007383 від 19.08.2019 про відмову в призначенні ОСОБА_1 пенсії на пільгових умовах.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 про призначення пенсії від 20.05.2019 з урахуванням висновків суду, викладених у даному судовому рішенні.
В решті позовних вимог, - відмовити.
Стягнути на користь ОСОБА_1 сплачений судовий збір в сумі 614 (шістсот чотирнадцять) гривень 72 копійки за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області.
Рішення суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.
Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 );
Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області (вул. Хмельницьке шосе, 7, м. Вінниця, код ЄДРПОУ 133322403).
Повний текст рішення складено 17.01.2020.
Суддя Поліщук Ірина Миколаївна