
н\п 3/490/94/2020
Центральний районний суд м. Миколаєва
54020, м. Миколаїв, вул. Декабристів, 41/12, inbox@ct.mk.court.gov.ua
Справа № 490/5503/19
П О С Т А Н О В А
28.12.2019р. суддя Центрального районного суду м. Миколаєва Дірко І.І., розглянувши матеріали які надійшли з Миколаївської митниці ДФС у відношенні
громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Херсон (Україна), працює капітаном т/х „DIANA S”, прапор Молдова, проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
про вчинення правопорушення, передбаченого ст. 472 МК України, -
В С Т А Н О В И В
09.01.2019р. у відношенні ОСОБА_1 складено протокол про порушення митних правил № 0009/50400/19 за ознаками правопорушення, передбаченого ст. 472 Митного кодексу України, згідно з яким 09.01.2019 року, при здійсненні митного оформлення прибуття в Україну т/х „DIANA S”, прапор Молдова, встановлено, що капітан вказаного судна, громадянин України ОСОБА_1 , не заявив за встановленою формою точні та достовірні відомості про кількість наявного на борту судна товару – «монтажна піна» у кількості 134 балонів, при переміщенні його через митний кордон України.
Вищезазначений товар, як безпосередній предмет порушення митних правил, вилучений за вказаним протоколом та переданий для зберігання на склад Миколаївської митниці ДФС.
ОСОБА_1 у жодне із призначених судових засідань не з`явився. Про дату, час та місце слухання справи повідомлявся належним чином засобами поштової кореспонденції (як за адресою місця мешкання зазначеної у протоколі, так і за адресою листування, зазначеною особисто ОСОБА_1 у заяві від 10.01.2019р. до протоколу) та засобами мобільного зв`язку. Окрім того вбачається, що представником Миколаївської митниці ДФС Квасницею Ю.А. також здійснювалось повідомлення гр. ОСОБА_1 засобами поштової кореспонденції про необхідність явки у судове засідання по справі, однак лист було повернуто у зв`язку із закінченням встановленого строку зберігання.
Враховуючи викладене, оскільки є достатньо даних про те, що ОСОБА_1 було достеменно відомо про дати призначених судових засідань та про рух справи. При цьому жодних заяв або клопотань від останнього на адресу суду не надходило, за такого вважаю можливим здійснити розгляд справи без його участі.
Представник митниці Квасніца Ю.А. у судовому засіданні вказав, що з боку суду та Миколаївської митниці ДФС було докладено усіх зусиль щодо належного повідомлення гр. ОСОБА_1 про дату розгляду справи, таким чином вважав можливим провести судове засідання без його участі. Окрім цього обставини, викладені у протоколі підтримав. Вважав наявні докази по справі достатніми для притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 472 МК України.
Заслухавши наведене, вивчивши матеріали справи, вважаю що у діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 472 МК України, виходячи з наступного.
Так, згідно змісту статті 472 МК України, правопорушенням є недекларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що переміщуються через митний кордон України, тобто незаявлення за встановленою формою точних та достовірних відомостей (наявність, найменування або назва, кількість тощо) про товари, транспортні засоби комерційного призначення, які підлягають обов`язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України.
Відповідно до ч. 1 ст. 495 МК України, доказами у справі про порушення митних правил є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку встановлюються наявність або відсутність порушення митних правил, винність особи у його вчиненні та інші обставини. що мають значення для правильного вирішення справи. Такі дані встановлюються, зокрема, протоколом про порушення митних правил, протоколами процесуальних дій, додатками до зазначених протоколів, поясненнями свідків, поясненнями особи, яка притягується до відповідальності, висновками експерта, іншими документами та інформацією, у тому числі тими, що перебувають в електронному вигляді, а також товарами - безпосередніми предметами порушення митних правил.
Відповідно до п. 57 ч. 1 ст. 4 МК України, товари - будь-які рухомі речі, у тому числі ті, на які законом поширено режим нерухомої речі (крім транспортних засобів комерційного призначення), валютні цінності, культурні цінності, а також електроенергія, що переміщується лініями електропередач.
Підпунктом "б" п. 48 ч. 1 ст. 4 МК України передбачено, що припаси - це товари, необхідні для експлуатації і технічного обслуговування транспортних засобів на шляху прямування та у пунктах проміжних стоянок чи зупинок, у тому числі паливно-мастильні матеріали.
Як вбачається з протоколу, 09.01.2019 року, в зоні митного контролю митного поста «Миколаїв-Морський», в пункті пропуску ПАТ «Черноморський суднобудівний завод», при здійснені митного контролю та оформлення прибуття т/х „DIANA S”, прапор Молдова, який прибув з порту Поті (Грузія), капітан вказаного судна, громадянин України ОСОБА_1 , до початку проведення митного огляду вказаного судна, заявив за встановленою формою, в переліку суднових запасів «SHIP’S STORE DECLARATION» від 09.01.2019, про наявність на борту вказаного судна припасів.
На усіх документах, що були надані для здійснення митного контролю, після їх прийняття до митного контролю та оформлення, були проставлені підпис капітана судна, печатка судна та печатка Миколаївської митниці ДФС. Будь-яких інших документів капітан судна митникам не надавав.
Того ж дня, як слідує із даних протоколу, в ході огляду складських приміщень в кормовій частині судна, в приміщенні «WORKSHOP», виявлено, що фактично на судні знаходиться товар: «монтажна піна» у кількості 134 балони по 600 грамів кожний, про які капітан не заявив у переліку суднових запасів «SHIP’S STORE DECLARATION» від 09.01.2019.
У своїх письмових поясненнях до протоколу ОСОБА_1 вказав, що піна необхідна для запінювання кришок трюмів та є необхідним розхідним матеріалом для технічних потреб судна.
Разом із тим порядок здійснення митного контролю та оформлення прибуття суден закордонного плавання регламентується положеннями МК України, Міжнародної Конвенції про полегшення міжнародного морського судноплавства 1965 року, Типової технологічної схеми пропуску через державний кордон України осіб, автомобільних, водних, залізничних та повітряних транспортних засобів перевізників і товарів, що переміщуються ними, Типової технологічної схеми здійснення митного контролю водних транспортних засобів перевізників і товарів, що переміщуються ними, у пунктах пропуску через державний кордон, затверджених Постановою КМУ від 21.05.2012 року №451 та наказом Міністерства фінансів України від 10.03.2015 року №308. Згідно з вищевикладеними нормативно-правовими актами, декларування суднових припасів здійснюється шляхом заявлення точних відомостей про товари, до яких відносяться суднові припаси, у тому числі пально-мастильні матеріали, у документах, що надаються капітаном судна для здійснення митного контролю та оформлення. Зокрема до таких документів відносяться декларації про суднові припаси та інші документи.
Згідно з висновком експерта №142008700-0697 від 13.06.2019р. ринкова вартість товару «монтажна піна» у кількості 134 балони по 600 грамів кожний, станом на дату оцінки становить 11 095,20 грн.
На підставі викладеного вважаю що дії ОСОБА_1 вірно кваліфіковано як вчинення правопорушення, передбаченого ст. 472 МК України, а саме: недекларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що переміщуються через митний кордон України, тобто незаявлення за встановленою формою точних та достовірних відомостей (наявність, найменування або назва, кількість тощо) про товари, транспортні засоби комерційного призначення, які підлягають обов`язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України.
При застосуванні стягнення суд, відповідно до ст.ст. 33-35 КУпАП, враховує характер вчиненого правопорушення, яке не потягло тяжких наслідків, особу правопорушника, який раніше до адміністративної відповідальності за аналогічні порушення не притягувався, а за такого вважаю за необхідне та достатнє застосувати до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в прибуток держави з конфіскацією товарів у вигляді монтажної піни.
Керуючись ст. 472, ст. 540, ст. 541 Митного кодексу України, ст.ст. 283-285 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В :
Визнати ОСОБА_1 винуватим у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 472 Митного кодексу України, та притягнути його до адміністративної відповідальності у вигляді стягнень:
- штрафу: у розмірі 100% вартості товарів, безпосередніх предметів порушення митних правил, тобто у сумі 11 095,20 грн.;
- конфіскації товарів: «монтажна піна» у кількості 134 балонів.
Грошові кошти перерахувати на розрахунковий рахунок UA558999980000031415542014006, ОКПО 37992781, МФО 899998, одержувач УК у м. Миколаєві/Центральний район, код класифікації доходів бюджету 21081100, МФО: 899998.
На підставі ст. 40-1 КУпАП стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 420,40 гривень.
Грошові кошти у розмірі 420,40 гривень в рахунок сплати судового збору перерахувати на розрахунковий рахунок № UA918999980000031212206014006, одержувач УК у м. Миколаїв/Централ.р-н, код одержувача 37992781, МФО 899998, код класифікації доходів бюджету 22030101.
Строк пред`явлення постанови суду до виконання – 3 (три) місяці з дня винесення.
На постанову протягом 10 днів з моменту її винесення може бути подано апеляційну скаргу.
Суддя Дірко І.І.