
Справа № 752/17844/19
Провадження №: 2-о/752/54/20
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03.12.2019 року Голосіївський районний суд м. Києва у складі:
головуючого судді Плахотнюк К.Г.,
за участі секретаря судового засідання Рєзнік В.Г.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві справу за заявою Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві, заінтересовані особи фізична особа-підприємець ОСОБА_1 , акціонерне товариство «Альфа-Банк» про розкриття банківської таємниці по розрахункових рахунках фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 ,
встановив:
28.08.2019 року до Голосіївського районного суду м. Києва надійшла заява ГУ ДФС у м. Києвіпро розкриття ПАТ «АЛЬФА-БАНК» інформації, що містить банківську таємницю, заінтересовані особи: ОСОБА_1 , ПАТ «АЛЬФА-БАНК».
В обґрунтування заявлених вимог заявником зазначено, що ФОП ОСОБА_1 перебуває на обліку в ДПІ у Шевченківському районі ГУ ДФС у м. Києві. В липні 2019 року ГУ ДФС у м. Києві на підставі наказу № 8605 від 21.06.2019 року повинно було провести документальну планову виїзну перевірку ФОП ОСОБА_1 . Однак, встановлено, що ФОП ОСОБА_1 за адресою реєстрації, а саме - АДРЕСА_1 не знаходиться про що складено акт № 632 від 12.07.2019 року.
З огляду на викладене вище, провести планову виїзну перевірку з метою контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків і зборів (обов`язкових платежів) немає можливості у зв`язку з незнаходженням суб`єкта підприємницької діяльності за адресою реєстрації та неможливістю вручення наказу про проведення перевірки, а відповідно відсутністю первинних документів та документів податкового обліку.
З метою встановлення кредиторів та дебіторів, які здійснювали фінансово-господарські взаємовідносини з ФОП ОСОБА_1 на підставі цивільно-правових угод та встановлення фактичного обігу грошових коштів, які пройшли по вказаних розрахункових рахунках товариства, законності здійснення їх перерахувань іншими господарюючими суб`єктами підприємницької діяльності, повноти декларування дохідної частини підприємницької діяльності необхідно провести аналіз про рух грошових коштів по рахунках ФОП ОСОБА_1 , відкритих у банківських установах, зокрема - АТ «АЛЬФА-БАНК» у м. Києві, код ЄДРПОУ 23494714, МФО 300346, що знаходиться за адресою - 03150, м. Київ, вул. Васильківська, 100.
Представник заявника, будучи присутнім у судовому засіданні, підтримав заявлені вимоги, просив задовольнити заяву у повному обсязі.
Представник заінтересованої особи ФОП ОСОБА_1 просила відмовити у задоволенні заявлених вимог, з тих підстав, що з 24.06.2019 року ОСОБА_1 перебуває за кордоном у родичів. Саме тому остання не отримала повідомлення про проведення перевірки, однак не заперечує проти проведення перевірки, зобов`язується надати всі необхідні для проведення перевірки документи. ОСОБА_1 повертається на територію України 15.01.2020 року.
Заінтересована особа ПАТ «АЛЬФА-БАНК» явку свого представника у судове засідання не забезпечили, про дату, час та місце розгляду заяви повідомлені належним чином, з будь-якими клопотаннями до суду не зверталися.
Заслухавши учасників справи, перевіривши матеріали справи, поданий представником заявника ОСОБА_1 відзвив, суд вважає, що заявлені вимоги не підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що ФОП ОСОБА_1 перебуває на обліку в ДПІ у Шевченківському районі ГУ ДФС у м. Києві.
Наказом ГУ ДФС у м. Києві № 8605 від 21.06.2019 року призначено проведення документальної планової виїзної перевірки ФОП ОСОБА_1 з 12.07.2019 року по дату завершення перевірки, тривалістю 10 робочих днів. Перевірку планувалося провести стосовно дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2016 року по 31.12.2018 року, валютного - за період з 01.01.2016 року по 31.12.2018 року, єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування - за період з 01.01.2011 року по 31.12.2018 року (а.с. 7).
За правилами п.п. 75.1.2. п. 75.1. ст. 75, п. 77.4. ст. 77 ПК України, документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов`язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також отриманих в установленому законодавством порядку контролюючим органом документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків. Документальна планова перевірка проводиться відповідно до плану-графіка перевірок.Документальною виїзною перевіркою вважається перевірка, яка проводиться за місцезнаходженням платника податків чи місцем розташування об`єкта права власності, стосовно якого проводиться така перевірка; про проведення документальної планової перевірки керівником (його заступником або уповноваженою особою) контролюючого органу приймається рішення, яке оформлюється наказом.Право на проведення документальної планової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня проведення зазначеної перевірки вручено під розписку або надіслано рекомендованим листом з повідомленням про вручення копію наказу про проведення документальної планової перевірки та письмове повідомлення із зазначенням дати початку проведення такої перевірки.
21.06.2019 року складено повідомлення № 74122/M/26-15-42-04-27 про проведення перевірки та направлено ФОП ОСОБА_1 (а.с. 8).
12.07.2019 року оформлено направлення на перевірку за № 1369 та № 1370 (а.с. 9, 10).
Відповідно до п. 81.1., абз. 1 п. 81.2. ст. 81 ПК України, посадові особи контролюючого органу мають право приступити до проведення документальної виїзної перевірки, фактичної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим Кодексом, та за умови пред`явлення або надіслання у випадках, визначених цим Кодексом, таких документів: направлення на проведення такої перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, реквізити наказу про проведення відповідної перевірки, найменування та реквізити суб`єкта (прізвище, ім`я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) або об`єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична), підстави, дата початку та тривалість перевірки, посада та прізвище посадової (службової) особи, яка проводитиме перевірку. Направлення на перевірку у такому випадку є дійсним за наявності підпису керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, що скріплений печаткою контролюючого органу; копії наказу про проведення перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, найменування та реквізити суб`єкта (прізвище, ім`я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) та у разі проведення перевірки в іншому місці - адреса об`єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична перевірка), підстави для проведення перевірки, визначені цим Кодексом, дата початку і тривалість перевірки, період діяльності, який буде перевірятися. Наказ про проведення перевірки є дійсним за наявності підпису керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу та скріплення печаткою контролюючого органу; службового посвідчення осіб, які зазначені в направленні на проведення перевірки. Непред`явлення або ненадіслання у випадках, визначених цим Кодексом, платнику податків (його посадовим (службовим) особам або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції) цих документів або пред`явлення зазначених документів, що оформлені з порушенням вимог, встановлених цим пунктом, є підставою для недопущення посадових (службових) осіб контролюючого органу до проведення документальної виїзної або фактичної перевірки.
12.07.2019 року складено Акт про неможливість вручення направлення на перевірку за № 632 у зв`язку з відсутністю ФОП ОСОБА_1 за адресою зареєстрованого у встановленому законом порядку місцезнаходження, а саме - АДРЕСА_1 (а.с. 11).
Як видно зі змісту подано представником заінтересованої особи ФОП ОСОБА_1 відзиву, з 24.06.2019 року ОСОБА_1 перебуває за кордоном у родичів, з цієї причини остання не отримала повідомлення про проведення перевірки № 74122/M/26-15-42-04-27 від 21.06.2019 року. ОСОБА_1 не заперечує проти проведення перевірки, а навпаки зобов`язується надати всі необхідні для проведення перевірки документи після свого повернення на територію України 15.01.2020 року.
На підтвердження зазначених обставин, представником заінтересованої особи ОСОБА_1 надано копію паспорта останньої з відміткою про перетин державного кордону України та копію квитка про повернення до України на 15.01.2020 року.
Частиною 1 ст. 60, п. 2 ч. 1 ст. 62 Закону України «Про банки і банківську діяльність» передбачено, що інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третім особам при наданні послуг банку, є банківською таємницею; інформація щодо юридичних та фізичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається банками за рішенням суду.
Однак, з огляду на встановлені судом обставини, не можна дійти висновку про те, що ФОП ОСОБА_1 навмисно ухиляється від проведення документальної планової виїзної перевірки її діяльності як ФОП, навпаки остання не заперечує проти такої перевірки та зобов`язується надати всі необхідні документи. Єдиною причиною, яка завадила проведенню перевірки була відсутність ФОП ОСОБА_1 на території України з приводу чого її представником надано належні, достовірні, допустимі та достатні докази.
Відтак, відсутні підстави для задоволення заяви ГУ ДФС у м. Києвіпро розкриття ПАТ «АЛЬФА-БАНК» інформації, що містить банківську таємницю, заінтересовані особи: ОСОБА_1 , ПАТ «АЛЬФА-БАНК».
На підставі викладеного, керуючись, ПК України, Законом України «Про банки і банківську діяльність», ст.ст. 293, 294, 347-350 ЦПК України, суд, -
вирішив:
заяву Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві, заінтересовані особи фізична особа- підприємець ОСОБА_1 , акціонерне товариство «Альфа-Банк» про розкриття банківської таємниці по розрахункових рахунках фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 , залишити без задоволення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення або складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга подається до суду апеляційної інстанції безпосередньо черз Голосіївський районий суд міста Києва.
Суддя: К.Г. Плахотнюк