Рішення № 86950748, 16.01.2020, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.01.2020
Номер справи
320/6261/19
Номер документу
86950748
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

16 січня 2020 року № 320/6261/19

Суддя Київського окружного адміністративного суду Лисенко В.І., розглянувши у м. києві у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області про визнання протиправними дій,

в с т а н о в и в:

До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області, в якому просить:

- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області, що полягає у відмові проведення перерахунку моєї пенсії, на підставі довідок Державного підприємства обслуговування повітряного руху України № 1-24.2.2/2729/19 від 22.05.2019, № 1-24.2.2/2728/19 від 22.05.2019;

- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Київській області провести перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії з 18.07.2018 на підставі Довідки від 22.05.2019 № 1-24.2.2/2729/19, та відповідно до Наказу ДП ОПР України від 13.07.2018 року №412 «Про затвердження Положення про порядок виплати грошового забезпечення та інших виплат військовослужбовцям ЗС України, відрядженим до Украероруху» та №383 «Про затвердження переліків назв посад та розмірів окладів військовослужбовців за прирівняними посадами» з 01.01.2019 на підставі Довідки від 22.05.2019 № 1-24.2.2/2728/19, та відповідно до Наказу ДП ОПР України від 11 січня 2019 року № 19 «Про підвищення окладів за займаними посадами військовослужбовців, відряджених до Украероруху» та від 26.04.2019 та №383 «Про затвердження переліків назв посад та розмірів окладів військовослужбовців за прирівняними посадами;

- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Київській області внести зміни в мою пенсійну справу про розмір грошового забезпечення, що береться для обчислення пенсії, згідно Довідки Державного підприємства обслуговування повітряного руху України від 22.05.2019 № 1-24.2.2/2728/19:

- Посадовий оклад - 12730,00 грн;

- Оклад за військовим званням - 1340,00 грн;

- Надбавка за вислугу років у розмірі 45% - 6331,50 грн;

- Всього розмір грошового забезпечення - 20401,50 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що Головним управлінням Пенсійного фонду України в Київській області протиправно відмовлено у здійсненні перерахунку та виплаті пенсії позивачу на підставі довідок № 1-24.2.2/2729/19 від 22.05.2019, та №1-24.2.2/2728/19 від 22.05.2019 про розмір грошового забезпечення, які видані Державним підприємством обслуговування повітряного руху України відповідно до наказу підприємства, якими збільшено розмір посадових окладів військовослужбовцям, відрядженим до Державного підприємства обслуговування повітряного руху України. Позивач переконаний, що факт підвищення посадових окладів військовослужбовців, є безумовною підставою для перерахунку його пенсії.

Відповідач позов не визнав, подав до суду письмовий відзив, в якому зазначив, що надана позивачем довідки про розмір грошового забезпечення не можуть бути підставою для перерахунку його пенсії, оскільки в них міститься посилання на наказ Державного підприємства з обслуговування повітряного руху України, а не на відповідну постанову Уряду, як це передбачено чинним законодавством України. На думку відповідача, наказ Державного підприємства з обслуговування повітряного руху України, на який посилається позивач, не може бути підставою для перерахунку пенсій та не може зазначатись у довідці для перерахунку пенсії, оскільки є внутрішнім розпорядчим документом.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 18.11.2019 відкрито спрощене позовне провадження в даній адміністративній справі.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню, з огляду на наступне.

ОСОБА_1 проходив військову службу в Збройних Силах України та на підставі наказу Міністра оборони України, був відряджений для подальшого проходження служби до Державного підприємства обслуговування повітряного руху України.

Як убачається з матеріалів справи, наказом Міністра оборони України (по особовому складу) від 12.10.2005 №43, відповідно до частини шостої статті 26 Закону України «Про військовий обов`язок та військову службу», позивач був звільнений у запас за пунктом "б" за станом здоров`я.

Зазначеним наказом, позивачу була визначена вислуга років у Збройних Силах України, яка складає: в календарному обчисленні - 21 рік 01 місяць.

Наказом Украероруху від 24 жовтня 2010 року №482/о, на підставі наказу Міністра оборони України (по особовому складу) 18.08.2005 №499/о, ОСОБА_1 було звільнено з посади старшого штурмана із забезпечення польотів державної авіації.

Судом встановлено, що позивач перебуває на обліку Головного управління Пенсійного фонду України в Київський області та отримує пенсію, призначену відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

У травні 2019 року позивач отримав довідки Державного підприємства обслуговування повітряного руху України від 22.05.2019 №1-24.2.2/2729/19 та №1-24.2.2/2728/19 про розмір грошового забезпечення.

Зазначені довідка оформлені відповідно до наказів Державного підприємства обслуговування повітряного руху України від 11 січня 2019 року № 19, від 18.07.2018 №412 та від 26.04.2019 №383.

28 травня 2019 року позивач звернувся з письмовою заявою про перерахунок пенсії до Головного Управління Пенсійного фонду України в Київський області з вимогою зробити перерахунок на підставі довідок від 22.05.2019 №1-24.2.2/2729/19 та №1-24.2.2/2728/19 про розмір грошового забезпечення відповідно наказу Державного підприємства обслуговування повітряного руху України.

Головне управління Пенсійного Фонду України у Київській області своїм листом від 11.06.2019 №1127/С-01 відмовило позивачу у перерахунку пенсії, посилаючись на те, що постановою КМУ №45 від 13.02.2008 визначено лише один орган - КМУ, рішення якого про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, є належною підставою для перерахунку пенсій.

Вважаючи таку відмову відповідача протиправною та порушуючою права позивача, останній звернувся до суду з даним адміністративним позовом.

Надаючи правову оцінку відносинам, які склались між сторонами спору, суд зазначає наступне.

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, застосовуючи нормативно-правові акти, чинні на момент виникнення спірних правовідносин, суд виходить з такого.

Відповідно до статті 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини в сфері пенсійного забезпечення осіб, які перебували на військовій службі є Закон України від 9 квітня 1992 року № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон № 2262-ХІІ).

Вказаним Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв`язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Відповідно до статті 10 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", обов`язок нарахування та виплати пенсій покладено на органи Пенсійного фонду.

Відповідно до частини третьої статті 63 Закону № 2262-ХІІ, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону.

Пунктом 4 постанови Кабінету Міністрів України від 19 липня 1999 року № 1281 "Про створення об`єднаної цивільно-військової системи організації повітряного руху України" передбачено, зокрема, що грошове та матеріальне забезпечення військовослужбовців, відряджених до Украероруху, потрібно здійснювати у порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2001 року № 104 "Про порядок і норми грошового та матеріального забезпечення військовослужбовців Збройних Сил, Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації, інших військових формувань, осіб начальницького складу органів внутрішніх справ, Державної кримінально-виконавчої служби, відряджених до державних органів, установ та організацій".

Відповідно до пункту 80 Положення про проходження військової служби відповідними категоріями військовослужбовців, затвердженого Указом Президента України від 7 листопада 2001 року № 1053/2001, пенсійне забезпечення звільнених у запас або у відставку відряджених військовослужбовців здійснюється на загальних підставах, передбачених законодавством для військовослужбовців.

За правилами пункту 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону № 2262-ХІІ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 № 45, перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв`язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Абзацом сьомим пункту 3 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону № 2262-ХІІ встановлено, що особам, що відряджалися для виконання службових обов`язків до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших установ, організацій і підприємств та були звільнені із служби у зв`язку з виходом на пенсію безпосередньо з посад, на яких вони перебували, перерахунок пенсій провадиться на підставі довідок про розмір грошового забезпечення, виданих зазначеними органами, установами, організаціями і підприємствами.

Пунктом 5 постанови Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 року № 1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" передбачено, що керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, надано право установлювати посадові оклади військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу, посади яких не передбачені цією постановою, у відповідних випадках.

Крім того, постановою Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2019 р. № 74 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України" постановлено: внести до постанов Кабінету Міністрів України зміни, що додаються. Так, доповнено пункт 3 Порядку № 45 абзацами такого змісту, зокрема:

"Особам, що відряджалися для виконання службових обов`язків до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших установ, організацій і підприємств та були звільнені із служби у зв`язку з виходом на пенсію безпосередньо з посад, на яких вони перебували, перерахунок пенсій провадиться на підставі довідок про розмір грошового забезпечення, виданих зазначеними органами, установами, організаціями і підприємствами.

Зазначені довідки надсилаються до державних органів, у яких особи проходили службу до відрядження, а їх уповноважені органи подають довідки у п`ятиденний строк головним управлінням Пенсійного фонду України".

Згідно з частиною 5 статті 242 Кодексу адміністративного судочинства України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Верховний Суд у своїй постанові від 8 серпня 2019 року по справі №522/3271/17 дійшов наступного правового висновку щодо подібних правовідносин:

"Відповідно до частини третьої статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (у редакції, чинній на час виникнення спірних відносин) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону.

З наведеної норми права вбачається, що підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб`єкта владних повноважень, наділеного правом встановлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.

Кабінет Міністрів України делегував керівникам державних органів своє право визначати розміри посадових окладів, тому наказ № 221, яким підвищено посадові оклади військовослужбовців, відряджених до Украероруху, є підставою для перерахунку пенсії відповідно до частини третьої статті 63 Закону № 2262-ХІІ.

З огляду на наведене, колегія суддів погоджується з висновком судів попередніх інстанцій, що пенсії військовослужбовців, відряджених до Украероруху підлягають перерахунку відповідно до частини третьої статті 63 Закону № 2262-ХІІ у зв`язку зі зміною розміру грошового забезпечення на підставі наказу № 221 державного органу, якому КМУ делегував своє право визначати розміри посадових окладів".

Аналогічна правова позиція щодо застосування зазначених норм права висловлена Верховним Судом України у постанові від 5 липня 2016 року у справі 461/2167/14-а та Верховним Судом у постановах від 24 квітня 2018 року у справі № 461/939/17 та від 10 липня 2018 року у справі № 461/6479/16-а, від 16 жовтня 2018 року у справі № 522/16882/17.

Згідно статті 51 Закону № 2262-ХІІ, перерахунок пенсій у зв`язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Відповідно до статті 55 Закону № 2262-ХІІ, нараховані суми пенсії, не отримані пенсіонером з вини органу Пенсійного фонду України, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів.

З наведеного з`ясовується, що на підставі довідок від 22.05.2019 №1-24.2.2/2729/19 та №1-24.2.2/2728/19, наданих Державним підприємством обслуговування повітряного руху України, ОСОБА_1 отримав право на перерахунок пенсії з 18.07.2018 та з 01.01.2019, у зв`язку із зміною, в бік підвищення, розміру грошового забезпечення відповідної категорії військовослужбовців.

Суд також зазначає, що згідно зі статтею 22 Конституції України закріплені нею права і свободи не є вичерпними, гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законодавчих актів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Конституційний Суд України неодноразово розглядав питання, пов`язані з реалізацією права на соціальний захист, і сформулював правову позицію, згідно з якою Конституція України виокремлює певні категорії громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави. До них, зокрема, належать громадяни, які відповідно до статті 17 Конституції України перебувають на службі у військових формуваннях та правоохоронних органах держави, забезпечуючи суверенітет і територіальну цілісність України, її економічну та інформаційну безпеку, а саме: у Збройних Силах України, органах Служби безпеки України, міліції, прокуратури, охорони державного кордону України, податкової міліції, Управління державної охорони України, державної пожежної охорони, Державного департаменту України з питань виконання покарань тощо (рішення Конституційного Суду України від 6 липня 1999 року № 8-рп/99 у справі щодо права на пільги та від 20 березня 2002 року № 5-рп/2002 у справі щодо пільг, компенсацій і гарантій).

У зазначених рішеннях Конституційний Суд України вказав, що необхідність додаткових гарантій соціальної захищеності цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення зумовлена насамперед тим, що служба у Збройних Силах України, інших військових формуваннях та правоохоронних органах держави пов`язана з ризиком для життя і здоров`я, підвищеними вимогами до дисципліни, професійної придатності, фахових, фізичних, вольових та інших якостей.

Це повинно компенсуватися наявністю підвищених гарантій соціальної захищеності, тобто комплексу організаційно-правових економічних заходів, спрямованих на забезпечення добробуту саме цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення.

Щодо тверджень відповідача про відсутність підстав для проведення такого перерахунку навіть за наявності права у позивача на такий перерахунок, оскільки недотриманий процедурний аспект суд зазначає таке.

Відповідно до пункту 24 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 року N 3-1, про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону уповноважені структурні підрозділи зобов`язані у п`ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв`язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п`яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п`ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.

Водночас, відповідно до пункту 23 наведеного Порядку, перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.

Таким чином, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняті компетентним органом, про що державні органи, визначені Порядком проведення перерахунку, повідомляють орган пенсійного фонду.

Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 03.04.2018 справа № 287/43/17-а (адміністративне провадження № К/9901/32355/18).

Водночас, позовна вимога щодо зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області внести зміни у пенсійну справу позивача згідно довідки Державного підприємства обслуговування повітряного руху України від 22.05.2019 №1-24.2.2/2728/19, є необґрунтованою та безпідставною.

Суд звертає увагу, що обов`язкове виконання даного рішення у задоволеній частині позовних вимог самостійно передбачає собою зміну відомостей пенсійної справи позивача, у тому числі, внесення у неї показників довідки від 22.05.2019 №1-24.2.2/2728/19 під час здійснення перахунку.

Як встановлено частиною другою статті 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Статтею 19 Конституції України закріплено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини другої статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Під час розгляду справи відповідач, як суб`єкт владних повноважень, не надав до суду достатньо належних і достовірних доказів, а відтак, не довів правомірності своїх дій.

За таких обставин, з урахування вищезазначеного у сукупності, суд дійшов висновку про незаконність дій відповідача, а відтак, позовні вимоги вважає такими, що підлягають частковому задоволенню.

Згідно із частиною першою статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

При зверненні до суду позивачем сплачено судовий збір у сумі 768,40 грн, що підтверджується наявною в матеріалах справи квитанцією від 15.07.2019 (а.с. 2).

Отже, понесені позивачем судові витрати у виді сплаченого судового збору підлягають присудженню на його користь за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області.

Керуючись статтями 9, 14, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 90, 143, 242- 246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

в и р і ш и в:

Адміністративний позов задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області, що полягає у відмові проведення перерахунку пенсії ОСОБА_1 , на підставі довідок Державного підприємства обслуговування повітряного руху України № 1-24.2.2/2729/19 від 22.05.2019, № 1-24.2.2/2728/19 від 22.05.2019.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Київській області (код ЄДРПОУ 22933548) провести перерахунок та виплату ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) пенсії з 18.07.2018 на підставі Довідки від 22.05.2019 № 1-24.2.2/2729/19 та відповідно до Наказу ДП ОПР України від 13.07.2018 року №412 «Про затвердження Положення про порядок виплати грошового забезпечення та інших виплат військовослужбовцям ЗС України, відрядженим до Украероруху» та №383 «Про затвердження переліків назв посад та розмірів окладів військовослужбовців за прирівняними посадами»

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Київській області (код ЄДРПОУ 22933548) провести перерахунок та виплату ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) пенсії з 01.01.2019 на підставі Довідки від 22.05.2019 № 1-24.2.2/2728/19, та відповідно до Наказу ДП ОПР України від 11 січня 2019 року № 19 «Про підвищення окладів за займаними посадами військовослужбовців, відряджених до Украероруху» та від 26.04.2019 та №383 «Про затвердження переліків назв посад та розмірів окладів військовослужбовців за прирівняними посадами.

У задоволенні іншої частини позовних вимог, - відмовити.

Стягнути на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області (код ЄДРПОУ 22933548) судовий збір у розмірі 768 (свмсот шістдесят вісім) грн 40 коп.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.

Суддя Лисенко В.І.