
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
Іменем України
15 січня 2020 рокуСєвєродонецькСправа № 360/5090/19
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Петросян К.Є., розглянувши за правилами спрощеного письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до управління соціального захисту населення Старобільської районної державної адміністрації Луганської області про визнання протиправними дій, скасування рішення, скасування повідомлення, зобов`язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
02 грудня 2019 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до управління соціального захисту населення Старобільської районної державної адміністрації Луганської області, відповідно до якого, з урахуванням уточнень, позивач просить суд:
визнати дії відповідача щодо перерахунку субсидії, наданої позивачу в період з 01 жовтня 2018 рік по 30 квітня 2019 рік та відмови в призначенні субсидії за період з 01 жовтня 2019 року по 30 квітня 2020 рік протиправними;
визнати протиправним та скасувати рішення відповідача від 28.10.2019 про відмову в призначенні субсидії позивачу на період з 01 жовтня 2019 року по 30 квітня 2020 рік;
визнати протиправним та скасувати повідомлення про відшкодування коштів по переплаченим/недоплаченим житловим субсидіям № 125 Управління соціального захисту населення Старобільської районної державної адміністрації від 28.10.2019, яким перераховано житлову субсидію, призначену на період з 01 жовтня 2018 рік по 30 квітня 2019 рік управлінням соціального захисту населення Старобільської районної державної адміністрації;
зобов`язати відповідача вирішити питання про призначення житлової субсидії на період з 01 жовтня 2019 року по 30 квітня 2020 рік ОСОБА_1 з урахуванням правової оцінки, наданої судом у рішенні.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що 02.11.2019 на адресу позивача надійшов лист Управління соціального захисту населення Старобільської РДА від 28.10.2019, в якому зазначено, що на підставі висновків проведеної перевірки про перерахування розміру субсидії, згідно заяви про призначення субсидії від 26 листопада 2018 року виявлено надання позивачем недостовірної інформації про площу свого житлового будинку, на підставі чого їй було надмірно виплачені кошти в сумі 12984,68 грн протягом періоду з 01 жовтня 2018 року по 30 квітня 2019 року включно та вказано про необхідність протягом місяця повернути виплачені позивачу кошти, що були призначені в якості субсидії.
03.11.2019 на адресу позивача надійшов лист Управління соціального захисту населення Старобільської РДА від 28.10.2019, в якому зазначено, що рішенням Управління соціального захисту населення Старобільської РДА від 28.10.2019 позивачу відмовлено в призначенні субсидії на підставі підпункту 1 пункту 14 Положення про порядок призначення житлової субсидії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848, у зв язку з тим, що опалювальна площа житлового будинку перевищує 200 кв. метрів.
04 листопада 2019 року позивач звернулася в усному порядку до відповідача, намагаючись пояснити, що вказала вірну інформацію про площу свого житла, про що свідчать документи на право власності, але працівник управління її доводи до уваги не прийняла, у зв`язку з чим позивач змушена звернутися до суду з даним позовом.
Ухвалою суду від 03.12.2019 адміністративний позов ОСОБА_1 до управління соціального захисту населення Старобільської районної державної адміністрації Луганської області про визнання протиправними дій, скасування рішення, скасування повідомлення, зобов`язання вчинити певні дії, - залишено без руху.
Ухвалою суду від 16.12.2019 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, визначено справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
27.12.2019 від представника відповідача через канцелярію суду надійшов відзив на позовну заяву, відповідно до якого відповідач позовні вимоги не визнає та просить відмовити у їх задоволенні з огляду на наступне (а.с.68-70).
ОСОБА_1 звернулася до Управління соціального захисту населення Старобільської райдержадміністрації з заявою про призначення житлової субсидії від 26.11.2018, в якій адресу зареєстрованого місця проживання вказала АДРЕСА_1 .
В декларації про доходи позивач вказала загальну площу - 110,6 м2 та опалювальну площу - 110,6 м2, кількість поверхів - 2. Також надала заяву на розгляд комісії з розгляду питань щодо призначення житлових субсидій (далі - комісія).
За рішенням комісії від 02.12.2015 ОСОБА_1 було призначено субсидію з жовтня 2018 року по квітень 2019 року, за жовтень, квітень у розмірі 733,77 грн, з листопада 2018 року по березень 2019 року включно в розмірі 2258,52 грн, разом - 12984,68 грн.
При автоматичному перепризначенні житлової субсидії ОСОБА_1 на наступний період з травня 2019 року по квітень 2020 року Управлінню, шляхом електронного обміну, була надана інформація про наявність боргу з ЖКП.
Відповідно до рішення відповідача від 04.06.2019 житлову субсидію ОСОБА_1 було відмінено.
На цій підставі позивач звернулася до Управління з заявою від 22.10.2019 та додатково надала заяву на комісію та договір про реструктуризацію боргу за послуги з газопостачання.
Під час перевірки відомостей, наданих заявником стали відомі наступні обставини.
У процесі запиту з Державного реєстру речових прав з`ясувалося, що у власності ОСОБА_1 є нерухоме майно у вигляді житлового будинку за адресою АДРЕСА_2 , а не за адресою АДРЕСА_1 , як вказала в своїй заяві позивач.
Технічний паспорт на садибний (індивідуальний) житловий будинок від 19.06.2012 складений та виданий згідно з Інструкцією про порядок проведення технічної інвентаризації об`єктів нерухомого майна, затвердженого Наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 24 травня 2001 року № 127, на ім`я ОСОБА_1 за адресою АДРЕСА_2 В розділі «характеристика приміщень» вказано кількість жилих кімнат - 8, загальна площа - 220,8 м2, відомості щодо поділу житлового будинку на квартири відсутні, а також відповідно розділу «вид опалення житлового будинку (від індивідуальних опалювальних пристроїв (котлів)» вказана площа 220,8 м2.
Згідно наданої до суду копії паспорту громадянина України ОСОБА_1 , місцем реєстрації позивача є адреса: АДРЕСА_2 .
Відповідно до наданої позивачем копії рішення Старобільської міської ради від 26.11.2019 №300 квартирі, яка належить ОСОБА_1 було присвоєно поштово-адресний номер: АДРЕСА_1 лише з 26.11.2019.
Відповідно до наведених вище фактів, було поставлено питання правомірності отримання позивачем житлової субсидії за період з 01.10.2018 по 30.04.2019, так як відповідно частині 1 пункту 14 Положення житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо опалювана площа житлового приміщення перевищує 120 кв. метрів для квартир у багатоквартирному будинку, 200 кв. метрів для індивідуальних будинків (крім житлових приміщень дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей, багатодітних сімей, сімей, у яких на початок місяця, з якого призначається субсидія, проживають троє і більше дітей, з урахуванням тих, над якими встановлено опіку чи піклування).
Позивач в своїй позовній заяві вказує, що є власником лише 1/2 частини житлового будинку, але відповідно до норм Положення, субсидія призначається на домогосподарство, за адресою якого зареєстровані особи, а не на частину житлового приміщення, яке знаходиться у власності.
Таким чином, на думку відповідача, надані до суду матеріали самим позивачем, суперечать позовним вимогам.
Сторони у судове засідання не прибули, від представників сторін надійшли заяви про розгляд справи за їх відсутності.
Згідно із частиною третьою статті 194 КАС України учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження на підставі наявних у суду матеріалів.
Враховуючи положення статті 194 КАС України, суд вважає за можливе розглянути дану справу в порядку письмового провадження за наявними матеріалами у справі.
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статей 72-77 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов наступного.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , місце проживання зареєстровано за адресою: АДРЕСА_2 , є пенсіонером за віком, що підтверджується пенсійним посвідченням № НОМЕР_2 та має право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів праці (а.с.21-23).
Рішенням комісії з розгляду питань щодо призначення житлових субсидій від 02.12.2015 ОСОБА_1 згідно її заяви було призначено субсидію, зокрема, з жовтня 2018 року по квітень 2019 року, за жовтень, квітень у розмірі 733,77 грн, з листопада 2018 року по березень 2019 року включно у розмірі 2258,52 грн, разом 12984,68 грн.
При автоматичному перепризначенні житлової субсидії ОСОБА_1 на наступний період з травня 2019 року по квітень 2020 року, відповідачу була надана інформація про наявність у ОСОБА_1 боргу з оплати житлово-комунальних послуг, внаслідок чого рішенням від 04.06.2019 житлову субсидію ОСОБА_1 відмінено. Вказане рішення позивачем не оскаржується.
Заявою від 22.10.2019 позивач звернулась до відповідача про перегляд комісією справи ОСОБА_1 , надавши на розгляд комісії договір про реструктуризацію боргу за послуги з газопостачання. Одночасно позивач надала до УСЗН Старобільської РДА заяву від 29.10.2019 про призначення житлової субсидії та декларацію про доходи, в якій вказала загальну площу житлового будинку - 110 кв. метрів та опалювальну площу - 98,0 кв. метрів, кількість поверхів - 2 (а.с.75-81).
Під час перевірки відомостей, наданих ОСОБА_1 , відповідачем встановлено, що у власності позивача є нерухоме майно у вигляді житлового будинку за адресою: АДРЕСА_2 . Згідно технічного паспорта на садибний (індивідуальний) житловий будинок від 19.06.2012 на ім`я ОСОБА_1 встановлено, що загальна площа приміщення становить 220,8 кв. метрів.
На підставі акта про проведення перевірки правильності та повноти інформації, що надається заявниками для призначення житлових субсидій від 28.10.2019 № 125, відповідачем винесено повідомлення від 28.10.2019 № 125 про відшкодування ОСОБА_1 коштів по переплаченій житловій субсидії у розмірі 12984,68 грн (а.с.73,74).
Також, рішенням відповідача від 28.10.2019 ОСОБА_1 відмовлено в призначенні житлової субсидії на підставі підпункту 1 пункту 14 Положення «Про порядок призначення житлової субсидії», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 №848 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 14.08.2019 №807), у зв`язку з тим, що опалювальна площа житлового будинку перевищує 200 кв. метрів. (а.с.72).
Вважаючи протиправними дії та рішення відповідача щодо перерахунку субсидії та відмови у її призначенні, позивач звернулась до суду із даним позовом.
Розглядаючи справу по суті заявлених позовних вимог суд виходить з наступного.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті Мінсоцполітики для виплати пільг і житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі, умови призначення та порядок надання громадянам таких житлових субсидій визначає Положення «Про порядок призначення житлових субсидій», затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 №848 (тут і надалі Положення в редакції постанови КМУ від 14.08.2019).
Відповідно до пункту 3 даного Положення житлова субсидія є безповоротною адресною державною соціальною допомогою мешканцям домогосподарств, що проживають в житлових приміщеннях (будинках) і не можуть самотужки платити за житлово-комунальні послуги, оплачувати витрати на управління багатоквартирним будинком. Суми призначеної, але не виплаченої у зв`язку із смертю одержувача житлової субсидії виплачуються одному із членів домогосподарства, з урахуванням яких призначалася субсидія.
Згідно пункту 4 Положення право на отримання житлової субсидії мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України (далі - громадяни), що проживають у житлових приміщеннях (будинках).
Житлові субсидії призначаються за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги та/або скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо, за абонентське обслуговування для споживачів комунальних послуг, що надаються у багатоквартирних будинках за індивідуальними договорами, внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку, внеску/платежу об`єднанню на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком у межах соціальної норми житла, соціальних нормативів житлово-комунальних послуг, скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, витрат на управління багатоквартирним будинком (далі - соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування) і розміром обов`язкового відсотка платежу, установленого відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27 липня 1998 р. № 1156 "Про новий розмір витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива у разі надання житлової субсидії" (Офіційний вісник України, 1998 р., № 30, ст. 1129) (пункт 5 Положення).
У відповідності до пункту 9 Положення призначення житлових субсидій та контроль за їх цільовим використанням здійснюються структурними підрозділами з питань соціального захисту населення.
Комісія має право призначити житлову субсидію на загальну площу житла з урахуванням понаднормової площі, яка не може перевищувати більш як на 30 відсотків соціальну норму житла, розраховану для домогосподарства. Конкретні розміри загальної площі, на яку призначається житлова субсидія (з урахуванням понаднормової), зазначаються в рішенні комісії (пункт 12 Положення).
Відповідно до підпункту 1 пункту 14 Положення житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо, зокрема опалювана площа житлового приміщення перевищує 120 кв. метрів для квартир у багатоквартирному будинку, 200 кв. метрів для індивідуальних будинків (крім житлових приміщень дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей, багатодітних сімей, сімей, у яких на початок місяця, з якого призначається субсидія, проживають троє і більше дітей, з урахуванням тих, над якими встановлено опіку чи піклування).
Пунктом 62 Положення визначено, що у разі прийняття рішення про відмову в призначенні житлової субсидії структурний підрозділ з питань соціального захисту населення повідомляє заявнику про прийняте рішення протягом трьох календарних днів з дня його прийняття. При цьому структурний підрозділ з питань соціального захисту населення інформує заявника про прийняте рішення в паперовому вигляді з врученням відповідного повідомлення під особистий підпис із зазначенням причин відмови і порядку оскарження прийнятого рішення (пункт 62 Положення).
Пунктом 119 Положення врегульовано підстави припинення раніше призначеної житлової субсидії.
Так, за рішенням комісії надання раніше призначеної житлової субсидії припиняється за поданням структурного підрозділу з питань соціального захисту населення, управителів, об`єднання, виконавців комунальних послуг у разі, коли:
домогосподарству припинено надання житлово-комунальної послуги (послуг) внаслідок того, що громадянин має заборгованість за житлово-комунальні послуги;
громадянин не виконує зобов`язання за договором про реструктуризацію заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг;
у заяві та/або декларації громадянин зазначив недостовірні дані, що вплинуло на встановлення права на житлову субсидію або визначення її розміру на суму, яка перевищує 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день призначення житлової субсидії;
громадянин не повідомив структурному підрозділу з питань соціального захисту населення про обставини, зазначені у пункті 91 цього Положення, протягом 30 календарних днів з дня їх виникнення;
під час вибіркового обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства державним соціальним інспектором виявлено ознаки порушення норм законодавства щодо призначення житлової субсидії, які вплинули на право призначення житлової субсидії або визначення її розміру на суму, яка перевищує 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день призначення житлової субсидії;
виникнення обставин, зазначених у пункті 18 цього Положення.
Згідно із пунктом 121 Положення надання житлової субсидії у випадках, зазначених у пунктах 119 і 120 цього Положення, припиняється з місяця, що настає за місяцем, в якому їх виявлено (якщо інше не передбачено заявою).
У випадках, зазначених в абзацах четвертому - сьомому пункту 119 цього Положення, на вимогу структурного підрозділу з питань соціального захисту населення, який призначив житлову субсидію, сума надміру перерахованої (виплаченої) житлової субсидії повертається громадянином, а сума житлової субсидії, яка надавалася не у грошовій формі, повертається управителем, об`єднанням, виконавцем комунальних послуг шляхом зняття відповідних сум з особових рахунків отримувачів субсидії. У разі призначення житлової субсидії громадянину на наступний період структурний підрозділ з питань соціального захисту населення може утримувати суму надміру виплаченої житлової субсидії під час виплати щомісячних сум субсидій шляхом їх зменшення не більш як 20 відсотків (пункт 125 Положення).
Матеріалами справи підтверджено, що підставою для прийняття УСЗН Старобільської РДА повідомлення від 28.10.2019 № 125 про відшкодування коштів по переплаченим житловим субсидіям та рішення від 28.10.2019 про відмову в призначенні субсидії ОСОБА_1 слугувало перевищення опалювальної площі житлового будинку, що належить позивачу понад 200 кв. метрів.
При цьому, до вказаного висновку відповідач дійшов у процесі запиту з Державного реєстру речових прав, внаслідок чого встановив, що позивачу належить на праві власності житловий будинок за адресою: АДРЕСА_2 , тоді як у заяві про призначення субсидії позивач вказувала про житловий будинок за адресою: АДРЕСА_1 .
Разом з тим, матеріалами справи встановлено, що ОСОБА_1 на підставі договору дарування частки будинку від 02.06.2012, зареєстрованого в реєстрі за №607 є власницею 1/2 частки житлового будинку з відповідною часткою господарчих надвірних будівель та споруд, що розташований за адресою: АДРЕСА_2 (а.с.10-13).
Згідно технічного паспорта на садибний (індивідуальний) житловий будинок по АДРЕСА_2 , який виготовлено 19.06.2012, даний будинок дійсно має загальну площу 220,8 кв. метрів (а.с.7-9).
Однак, суд зауважує, що згідно договору позивач є власницею виключно 1/2 частини даного будинку, що також підтверджується як договором дарування так і технічним паспортом Старобільського РБТІ від 19.06.2012 (а.с.7-9).
Крім того, згідно технічного паспорта на житловий будинок за адресою: АДРЕСА_2 , на ім`я ОСОБА_2 (дарувальник за договором дарування від 02.06.2012) станом на 04.05.2007, він також був власником лише 1/2 частини житлового будинку. При цьому, суд зауважує, що згідно цього технічного паспорта на ім`я ОСОБА_2 , житловий будинок має 2 квартири, 4 кімнати та загальну площу 110,8 кв. метри (а.с.38,40-43).
Отже, технічний паспорт від 19.06.2019 містить в собі загальну площу всього будинку, а саме 220,8 кв. метри, тоді як позивач є власником виключно 1/2 частини будинку.
Суд зауважує, що рішенням виконавчого комітету Старобільської міської ради Луганської області від 26.11.2019 №300, квартирі, яка належить ОСОБА_1 на підставі договору дарування частини будинку №607 від 02.06.2012, що складає 1/2 частину будинку, розташованого за адресою: АДРЕСА_2 присвоєно поштово-адресний номер: АДРЕСА_1 (а.с.47).
Крім того, технічним паспортом на садибний (індивідуальний) житловий будинок від 14.01.2020, наданим представником позивача до матеріалів справи підтверджується, що ОСОБА_1 належить 1/2 частина житлового будинку за адресою: АДРЕСА_2 , загальною площею 149,4 кв. метри та опалювальною площею 110,8 кв. метрів.
Таким чином, опалювальна площа 1/2 частини будинку по АДРЕСА_2 , що належить ОСОБА_1 , не перевищує площу 200 кв. метри, визначену підпунктом 1 пункту 14 Положення.
Відтак, суд дійшов висновку, що рішення відповідача від 28.10.2019 про відмову в призначенні субсидії не ґрунтується на вимогах закону. З наведених підстав є неправомірним і повідомлення відповідача від 28.10.2019 №125 про відшкодування ОСОБА_1 коштів по переплаченій житловій субсидій, оскільки опалювальна площа частини житлового будинку, що належить позивачу на праві власності не перевищує 200 кв. метри.
Отже, позовні вимоги ОСОБА_1 в частині визнання протиправними рішення УСЗН Старобільської РДА від 28.10.2019 про відмову в призначенні субсидії ОСОБА_1 , а також повідомлення від 28.10.2019 № 125 про відшкодування коштів по переплаченій житловій субсидії, є обґрунтованими, у зв`язку із чим рішення та повідомлення підлягають скасуванню.
Що стосується обраного позивачем способу захисту порушеного права в частині визнання протиправними дій відповідача щодо перерахунку субсидії, наданої позивачу в період з 01 жовтня 2018 рік по 30 квітня 2019 рік та відмови в призначенні субсидії за період з 01 жовтня 2019 року по 30 квітня 2020 рік, суд зауважує наступне.
На момент прийняття відповідачем оскаржуваних рішень, в УСЗН Старобільської РДА були відсутні як рішення виконавчого комітету Старобільської міської ради Луганської області від 26.11.2019 №300 щодо присвоєння поштово-адресного номеру квартирі позивача, так і технічний паспорт на садибний (індивідуальний) житловий будинок від 14.01.2020, яким підтверджено опалювальною площу квартири, що належить позивачу.
Крім того суд зауважує, що в спірних правовідносинах вчинення дій суб`єктом владних повноважень є способом реалізації наданої суб`єкту владних повноважень компетенції. Здійснення дії є процесом реалізації наданих законом функцій суб`єкту владних повноважень. Самі по собі дії не тягнуть за собою настання будь-яких негативних наслідків для особи. На думку суду, правові наслідки для позивача тягне акт індивідуальної дії - рішення УСЗН Старобільської РДА від 28.10.2019 про відмову в призначенні субсидії ОСОБА_1 , а також повідомлення від 28.10.2019 № 125 про відшкодування коштів по переплаченій житловій субсидії, а тому ефективним способом захисту порушеного права є саме визнання протиправними та скасування зазначених рішень відповідача.
Відповідно до частини першої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Завданням адміністративного судочинства є перевірка правомірності дій суб`єкта владних повноважень, відповідності його рішень критеріям правомірності, які пред`являються до рішень суб`єктів владних повноважень та закріплені в частині другій статті 2 КАС України.
Згідно із частиною другою статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони, зокрема, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія).
Оскільки суд дійшов висновку, що відповідач при прийнятті рішення від 28.10.2019 про відмову в призначенні субсидії ОСОБА_1 , а також повідомлення від 28.10.2019 № 125 про відшкодування коштів по переплаченій житловій субсидії, не діяв на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, позовні вимоги позивача щодо зобов`язання відповідача вирішити питання про призначення ОСОБА_1 житлової субсидії на період з 01 жовтня 2019 року по 30 квітня 2020 рік, також підлягають задоволенню.
При вирішенні питання про розподіл судових витрат, суд виходить з того, що відповідно до частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Позивачем при зверненні до суду сплачено судовий збір в загальному розмірі 1536,80 грн.
Оскільки позовні вимоги ОСОБА_1 фактично підлягають задоволенню лише з корегуванням способу захисту порушеного права, на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача підлягає стягненню сума сплаченого позивачем судового збору у розмірі 1536,80 грн.
Керуючись ст. ст. 2, 8, 9, 19, 20, 32, 77, 132, 139, 205, 241-246, 250, 257 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до управління соціального захисту населення Старобільської районної державної адміністрації Луганської області про визнання протиправними дій, скасування рішення, скасування повідомлення, зобов`язання вчинити певні дії,- задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення управління соціального захисту населення Старобільської районної державної адміністрації Луганської області від 28.10.2019 про відмову в призначенні субсидії ОСОБА_1 .
Визнати протиправним та скасувати повідомлення управління соціального захисту населення Старобільської районної державної адміністрації Луганської області від 28.10.2019 №125 про відшкодування коштів по переплаченим/недоплаченим житловим субсидіям.
Зобов`язати управління соціального захисту населення Старобільської районної державної адміністрації Луганської області вирішити питання про призначення житлової субсидії ОСОБА_1 на період з 01 жовтня 2019 року по 30 квітня 2020 рік з урахуванням правової оцінки, наданої судом у рішенні.
В задоволенні решти позовних вимог - відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань управління соціального захисту населення Старобільської районної державної адміністрації Луганської області (код ЄДРПОУ 03197055, Луганська область, м.Старобільськ, вул.Центральна, 36) судові витрати по сплаті судового збору в сумі 1536,80 грн (одна тисяча п`ятсот тридцять шість гривень 80 копійок) на користь ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_2 ).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.
Суддя К.Є. Петросян