Рішення № 8688897, 25.03.2010, Господарський суд Рівненської області

Дата ухвалення
25.03.2010
Номер справи
18/40
Номер документу
8688897
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"25" березня 2010 р. Справа № 18/40

За позовом Заступник прокурора м. Рівне в особі Рівненська міська рада

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Управління Держкомзему у місті Рівному

до відповідача Дочірнє підприємство "Оптіма-770-Р" Товариство з обмеженою відповідальністю "Севен Севенті Петроліум" (Дочірнє підприємство "Оптіма- сімсот сімдесятого -Р" Товариство з обмеженою відповідальністю "Севен Севенті Петроліум")

про зобов'язання вчинити дії

Суддя

Представники:

від позивача: представник Горчак Ю.П.дов. в справі

від відповідача: представник Омельченко А.В. дов.. в справі

від органу прокуратури : помічник прокурора м.Рівне Cимків Р.Я.

Від третіх осіб: Управління Держкомзему у м.Рівному - Очередько А.В. дов. в справі ;

ДПІ у м.Рівне Павлишина О.О. дов. в справі

СУТЬ СПОРУ:

          Заступник прокурора м. Рівне в інтересах держави в особі Рівненської міської ради звернувся до господарського суду Рівненської області із позовом до Дочірнього підприємства "Оптіма-770-Р" ТзОВ "Севен Севенті Петроліум", треті особи на стороні позивача: ДПІ у м. Рівне, Управління Держкомзему у м. Рівне про зобов'язання вчинити дії, зокрема ДП "Оптіма-770-Р" "Севен Севенті Петроліум" внести зміни у договір оренди земельної ділянки від 11.07.03 № 344 шляхом укладання додаткового договору про збільшення розміру плати за земельну ділянку з 01.01.08, розмір якої , згідно розрахунку Управління Держкомзему у місті Рівному, становить 40809,51 грн. Свої вимоги обгрунтовує тим, що відповідно до Законів України «Про оренду землі»та «Про плату за землю»в редакції Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», змінені граничні розміри орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності. На виконання вимог Законів України, рішенням Рівненської міської ради від 25.01.2008 року № 1334 «Про внесення змін до Положення про порядок встановлення розмірів орендної плати за земельні ділянки, які перебувають у власності Рівненської міської ради»на управління земельних відносин виконавчого комітету Рівненської міської ради покладено завдання довести до відома орендарів земельних ділянок інформацію про зміну з 01.01.08 розмірів орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності та необхідність проведення відповідного перерахунку її величини, а також; забезпечити укладання додаткових угод до договорів оренди земельних ділянок, в зв"язку із зміною з 01.01.2008 року орендної плати за землю.

Рішення Рівненської міської ради від 25.01.2008 року № 1334 чинне і підлягає до обов»язкового виконання всіма землекористувачами м. Рівне.

Враховуючи те, що граничні розміри орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності встановлені відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», а згідно ст.. 68 Конституції України, кожен зобов»язаний неухильно дотримуватись Конституції України та Законів України, орендна плата, і укладення додаткових угод до договорів оренди земельних ділянок, повинна нараховуватися і справлятися за зміненими ставками з 01.01.2008 року.

Між Рівненською міською радою та відповідачем укладено договір оренди земельної ділянки від 11.07.03 № 344.

Відповідно до п.2.3. договору оренди, укладеного між сторонами, розмір орендної плати може змінюватися за згодою сторін ( шляхом внесення змін до цього договору), за винятком випадку, передбаченого пунктом п"ятим договору. Пропозиції про перегляд розміру орендної плати надсилаються не частіше, ніж один раз на квартал і розглядаються відповідно до законодавства. Згідно п.5 договору орендодавець має право в одностороннньому порядку (шляхом посилання орендареві через податкові органи або через інший уповноважений на це орган) збільшити розмір орендної плати у випадку, коли внаслідок змін у законодавстві орендна плата стане менша від розміру земельного податку.

          Управлінням земельних відносин виконавчого комітету Рівненської міської ради неодноразово повідомлено відповідача як орендаря земельної ділянки про зміну з 01.01.08 розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності та про необхідність проведення відповідного перерахунку її величини. На адресу відповідача була направлена пропозиція від 17.08.09 вих. № 08-1277, згідно із ст.188 ГК України, а саме проект додаткового договору та розрахунок розміру орендної плати за землю, яка була отримана останнім 21.08.09. Відповідачем було розглянуто пропозицію та повідомлено позивача про її відхилення, оскільки в пропозиції, надісланій 17.08.09 за вих.№ 08-1277 враховано коефіцієнт індексації станом на 01.01.09, тобто нормативну грошову оцінку земельної ділянки проіндексовано на коефіцієнт індексакції 1,152, який розраховано, виходячи із середньорічного індексу інфляції за 2008 рік - 125,2%, відповідно до порядку проведення індексації грошової оцінки земель, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.00 за № 783 "Про порядок індексації грошової оцінки земель". Відповідачу було надіслано додатковий договір про внесення змін до договору оренди земельної ділянки від 11.07.03 № 344 для розгляду і підписання, з урахуванням розміру нормативної грошової оцінки станом на 01.01.08 ( лист № 01-09/312 від 01.10.09). Відповідачем не розглянуто та не повідомлено позивача про прийняття чи відхилення пропозиції.

          Відповідно до ч.4 ст.188 ГК України, та ст.3 Закону України "Про оренду землі" у разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду.

Враховуючи те, що граничні розміри орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності встановлені відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України", а згідно ст.68 Конституції України, кожен зобов"язаний неухильно дотримуватись Конституції України та Законів України, орендна плата за зміненими ставками, після визначення нормативної грошової оцінки земель та орендної плати , і укладення додаткових угод до договорів оренди земельних ділянок, повинна нараховуватися і справлятися за зміненими ставками з 01.01.08.          

Третя особа на стороні позивача, яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору: Управління Держкомзему у м.Рівному надано письмові пояснення, відзначивши, що відповідно до ст.2 Закону України "Про плату за землю", орендна плата за земельні ділянки визначається залежно від грошової оцінки земель. Визначення нормативної грошової оцінки земель, відповідно визначається від грошової оцінки земель. Визначення нормативної грошової оцінки земель, відповідно до ст.23 Закону України "Про плату за землю", проводиться Державним комітетом України по земельних ресурсах за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України. Згідно розрахунку Управління Держкомзему у м.Рівному, станом на 01.01.08 нормативна грошова оцінка земельної ділянки, наданої в оренду відповідачу становить 680158,48 грн., а розмір орендної плати в рік за земельну ділянку становить 40809,51 грн.

А тому, позовні вимоги, підтримує.

Третя особа на стороні позивача, яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору: ДПІ у м.Рівне надано письмові пояснення по суті позовних вимог, підтримують позовні вимоги, заявлені заступником прокурора м.Рівне в інтересах держави в собі Рівненської міської ради щодо зобов'язання вчинити дії, зокрема ДП "Оптіма-770-Р" "Севен Севенті Петроліум" внести зміни у договір оренди земельної ділянки від 11.07.03 № 344 шляхом укладання додаткового договору про збільшення розміру плати за земельну ділянку з 01.01.08, розмір якої , згідно розрахунку Управління Держкомзему у місті Рівному, становить 40809,51 грн.

Відповідач подав суду відзив, в якому проти позову заперечив. Свої заперечення обгрунтовує тим, що відповідно до п.2.3. договору оренди земельної ділянки № 344 від 11.07.03 розмір орендної плати не може змінюватись за згодою сторін ( шляхом внесення змін до договору), за винятком випадку, передбаченого пунктом п"яти цього договору.

У відповідності до пункту 1 даного договору Орендодавець на підставі рішення Рівненської міської ради від 17.04.2003 року № 295 передає, а Орендар приймає в оренду строком на 10 років земельну ділянку площею 1853 кв.м., по вул. Соборній, 442-г для обслуговування адміністративної будівлі.

Відповідно до п. 2.3 договору розмір орендної плати може змінюватись, за згодою сторін (шляхом внесення змін до договору), за винятком випадку, передбаченого пунктом п’ятим цього договору.

Додатковою угодою № 1 від 27.12.07 внесено зміни у п.3 вказаного договору, згідно якого збільшено нормативно-грошову оцінку земельної ділянки до 661632,76 грн. та визначено розмір орендної плати в рік за земельну ділянку в розмірі 19848,99 грн., що становить 3% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.

          Таким чином, ДП «Оптіма-770-Р»після підписання додаткової угоди від 27.12.2007р. до договору оренди від 11.07.03 за № 344сплачує орендну плату у розмірі 3% від проіндексованої нормативної грошової оцінки земельної ділянки, що не суперечить Закону та відповідає розміру земельного податку, визначеного Положенням про порядок встановлення розмірів орендної плати за земельні ділянки, які перебувають у власності Рівненської міської ради.

          Крім того, відповідач посилається на ч. 2 ст. 651 ЦК України, відповідно до якої договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду за вимогою однієї із сторін лише у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом. Просить в задоволенні позову відмовити.

Відводи з підстав, предбачених статтею 20 ГПК України, відсутні.

Протокол судового засідання складено відповідно до статтті 81-18 ГПК України.

          Розглянувши документи і матеріали, які подані учасниками процесу та зібрані судом, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі обставини на яких ґрунтуються їх вимоги та заперечення, давши оцінку доказам, які мають значення для справи, господарський суд прийшов до висновку, що позов не підлягає задоволенню.

При цьому суд керувався наступним.

Між Рівненською міською радою та ДП «Оптіма-770-Р»укладено договір оренди земельної ділянки від 11.07.2003 року. Договір зареєстровано у Рівненській міській раді, про що в книзі записів державної реєстрації договорів землі вчинено запис за № 344.

У відповідності до пункту 1 даного договору Орендодавець на підставі рішення Рівненської міської ради від 17.04.2003 року № 295 передає, а Орендар приймає в оренду строком на 10 років земельну ділянку площею 1853 кв.м., по вул. Соборній, 442-г для обслуговування адміністративної будівлі.

Додатковою угодою № 1 від 27.12.2007 р. внесено зміни у п. 3 договору, згідно якого збільшено нормативно-грошову оцінку земельної ділянки до 661632,76 грн. та визначено розмір орендної плати в рік за земельну ділянку в розмірі 19848, 99 грн., що становить 3% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.

Відповідно до п. 2.3 договору розмір орендної плати може змінюватись, за згодою сторін (шляхом внесення змін до договору), за винятком випадку, передбаченого пунктом п’ятим цього договору.

          Пунктом 5 визначено, що Орендодавець має право у односторонньому порядку (шляхом надсилання орендареві повідомлення через податкові органи або через інший уповноважений на це орган) збільшити розмір орендної плати у випадку, коли внаслідок змін у законодавстві орендна плата стане менша від розміру земельного податку.

Ставки земельного податку, порядок обчислення і сплати земельного податку не можуть встановлюватись або змінюватись іншими законодавчими актами крім Закону України «Про плату за землю»(ст. 4 цього Закону).

Підпунктом 5 пункту 2 Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України»№309-УІ від 03.06.2008 р. внесено зміни до частини 4 статті 21 Закону України «Про оренду землі», виклавши їх у наступній редакції:

«річна орендна плата за земельні ділянки, які перебувають у державній або комунальній власності, надходить до відповідних бюджетів, розподіляється і використовується відповідно до закону і не може бути меншою:

для земель сільськогосподарського призначення - розміру земельного податку, що встановлюється Законом України «Про плату за землю»;

для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється Законом України «Про плату за землю»».

На виконання вимог Законів України "Про оренду землі" та "Про плату за землю", рішенням Рівненської міської ради від 25.01.2008 року № 1334 було внесено зміни в Положення про порядок встановлення розмірів орендної плати за земельні ділянки, які перебувають у власності Рівненської міської ради, затверджене рішенням Рівненської міської ради № 626 від 26.12.03, яким пункти 2.1.-2.5 Положення викладено в такій редакції: "2.1 Орендна плата за земельні ділянки справляться у грошовій формі і не може бути меншою трикратного розміру земельного податку на земельну ділянку певного функціонального призначення і місцезнаходження.

2.2. Мінімальна величина орендної плати встановлюється на рівні трьох відсотків від нормативної грошової оцінки земельної ділянки. Максимальний розмір орендної плати не може перевищувати дванадцяти відсотків від грошової оцінки земельної ділянки.

2.3. Розмір орендної плати, встановлений на рівні мінімальної величини відповідно до п.2.2. цього Положення, збільшується на величину з розрахунку від одного відсотка нормативної грошової оцінки відповідної земельної ділянки, тощо."

В зв"язку з цим позивач збільшив розмір орендної плати у 3 рази, так як суб"єкт підприємницької діяльності займається торгівлею нафтопродуктів, що становить 6% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.

          Управлінням земельних відносин виконавчого комітету Рівненської міської ради неодноразово повідомлено відповідача як орендаря земельної ділянки про зміну з 01.01.08 розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності та про необхідність проведення відповідного перерахунку її величини. На адресу відповідача позивачем була направлена пропозиція від 17.08.09 вих. № 08-1277, згідно із ст.188 ГК України, а саме проект додаткового договору та розрахунок розміру орендної плати за землю, яка була отримана останнім 21.08.09; листом від 01.10.09 № 01-09/312 відповідачу було надіслано додатковий договір про внесення змін до договору оренди земельної ділянки від 11.07.03 № 344 для розгляду і підписання, з урахуванням розміру нормативної грошової оцінки станом на 01.01.08 ( лист № 01-09/312 від 01.10.09).

          Відповідачем були розглянуті дані листи з пропозиціями щодо укладення додаткових договорів про внесення змін до договорів оренди земельних ділянок укладених між Рівненською міською радою та ДП "Оптіма-770-Р" ТзОВ "Севен Севенті Петроліум" № 344 від 11.07.03, № 77 від 27.06.01, № 575 від 25.08.04, №574 від 25.08.04 та № 20 від 27.03.02 ( лист № 61 від 11.09.09 та № 74 від 21.10.09), яким пропозиції відхилено в зв"язку з тим, що згідно з ст.21 Закону України "Про оренду землі" річна плата за земельні ділянки, які перебувають у державній або комунальній власності не може бути меншою трикратного розміру земельного податку, що встановлюється Законом України "Про плату за землю". Відповідач проводить оплату орендної плати відповідно до діючих договорів оренди земельних ділянок та з дотриманням Закону України від 28.12.07 № 107 "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів". Оскільки, згідно існуючих договорів річна сума орендної плати не є меншою трикратного розміру земельного податку та не перевищує 12% від їх нормативної грошової оцінки то орендар сплачує в рік орендну плату в розмірі 3% від нормативної грошової оцінки землі. Отже, ДП "Оптіма-770-Р" належним чином виконує умови договорів оренди землі, зокрема, вчасно та в повному обсязі та у відповідності до діючого законодавства сплачує орендну плату.

          Враховуючи викладене, суд не приймає доводи позивача викладені в цій частині у позовній заяві, зокрема, що відповідачем було розглянуто пропозицію, направлену позивачем від 17.08.09 вих. № 08-1277 та повідомлено позивача про її відхилення, оскільки в пропозиції, надісланій 17.08.09 за вих.№ 08-1277 враховано коефіцієнт індексації станом на 01.01.09, тобто нормативну грошову оцінку земельної ділянки проіндексовано на коефіцієнт індексакції 1,152, який розраховано, виходячи із середньорічного індексу інфляції за 2008 рік - 125,2%, відповідно до порядку проведення індексації грошової оцінки земель, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.00 за № 783 "Про порядок індексації грошової оцінки земель". Відповідачу було надіслано додатковий договір про внесення змін до договору оренди земельної ділянки від 11.07.03 № 344 для розгляду і підписання, з урахуванням розміру нормативної грошової оцінки станом на 01.01.08 ( лист № 01-09/312 від 01.10.09). Відповідачем не розглянуто та не повідомлено позивача про прийняття чи відхилення пропозиції, оскільки відповіді на вказані пропозиції, що направлені листами від 17.08.09 за вих.№ 08-1277 та № 01-09/312 від 01.10.09 відповідачем були надані листами від 11.09.09 за № 612 та № 74 від 21.10.09, однак іншого змісту.

          Згідно довідки ДПІ у м. Рівне від 09.02.2010 року № 23100/30460899 про результати планової перевірки податковим органом, вбачається що відповідач не здійснює оптову або роздрібну торгівлю паливом, а здійснює лише здавання в оренду власного нерухомого майна.                               Крім того земельна ділянка площею 1853 кв.м., по вул. Соборній, 442-г, надана в оренду згідно договору від 11.07.2003 року № 344, для обслуговування адміністративної будівлі, а тому стверджувати, що на даній земельній ділянці відповідач займається торгівлею нафтопродуктами є безпідставним.

          Виходячи із вищевикладеного суд вважає безпідставним та необгрунтованим збільшення розміру орендної плати, на рівні 6%від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.

          Таким чином, позивачем, в порядку ст. ст. 33, 34 ГПК України не доведено обставин, на які він посилається як на підставу своїх позовних вимог.

Згідно п. 2.1 Положення про порядок встановлення розмірів орендної плати за земельні ділянки, які перебувають у власності Рівненської міської ради, затвердженого рішення Рівненської міської ради №326 від 26.12.2003 р., зі змінами, внесеними рішенням Рівненської міської ради №1334 від 25.01.2008 р., орендна плата за земельні ділянки справляється у грошовій формі і не може бути меншою трикратного розміру земельного податку на земельну ділянку певного функціонального призначення і місцезнаходження.

Нормативна грошова оцінка орендованої відповідачем земельної ділянки на 2007 рік становила 661632,76 грн., про що зазначено у додатковій угоді від 27.12.2007 р.

При цьому розмір орендної плати за земельну ділянку визначено з розрахунки 3% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки, що становить 19848,99 грн. в рік.

Пунктом 2.4 Договору передбачено, що зміна грошової оцінки земельної ділянки та її індексація проводиться без внесення змін до цього договору у порядку та у випадках, передбачених законодавством України.

Проіндексована нормативна грошова оцінка земельної ділянки на 2008 рік склала 680158,48 грн., відповідно розмір річної орендної плати збільшено до 20 404,75 грн.

Станом на 2009 рік нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 783542,57 грн., а розмір річної орендної плати, відповідно, збільшено до 23506,27 грн.

          Станом на 2010 рік нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 829771,58 грн., а розмір річної орендної плати, відповідно, збільшено до 24893,15 грн.

Таким чином, ДП «Оптіма-770-Р»після підписання додаткової угоди від 27.12.2007р. до договору оренди від 11.07.2003 року сплачує орендну плату у розмірі 3% від проіндексованої нормативної грошової оцінки земельної ділянки, що не суперечить Закону.

Крім того, згідно вимог ч. 2 ст. 651 ЦК України договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду за вимогою однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом.

Оскільки відповідач належним чином виконує свої зобов'язання по договору оренди від 11.07.2003 р., що підтверджується виписками з облікової картки платника податків по платі за землю за 2008 та 2009 роки про відсутність заборгованості з орендної плати, відсутні підстави для зміни умов такого договору.

          Статтею 652 ЦК України наведено підстави та порядок зміни або розірвання договору у зв’язку з істотною зміною обставин. Зокрема частина 2 ст. 652 ЦК України передбачає, що якщо сторони не досягли згоди щодо приведення договору у відповідність з обставинами, які істотно змінились, або щодо його розірвання, договір може бути розірваний, а з підстав, встановлених частиною четвертою цієї статті, - змінений за рішенням суду на вимогу заінтересованої сторони за наявності одночасно таких умов:

1) в момент укладення договору сторони виходили з того, що така зміна обставин не настане;

2) зміна обставин зумовлена причинами, які заінтересована сторона не могла усунути після їх виникнення при всій турботливості та обачності, які від неї вимагалися;

3) виконання договору порушило б співвідношення майнових інтересів сторін і позбавило б заінтересовану сторону того, на що вона розраховувала при укладенні договору;

4) із суті договору або звичаїв ділового обороту не випливає, що ризик зміни обставин несе заінтересована сторона.

Всупереч наведеній нормі вказаної статті позивач не довів того, що наявні одночасно всі умови для зміни договору оренди земельної ділянки від 11 липня 2003 року № 344, укладеному між Рівненською міською радою та Дочірнім підприємством «Оптіма-770-Р»Товариства з обмеженою відповідальністю "Севен Севенті Петроліум"

Відтак, враховуючи те, що Дочірнє підприємство «Оптіма-770-Р»Товариства з обмеженою відповідальністю "Севен Севенті Петроліум" сплачує орендну плату у розмірі 3% від проіндексованої нормативної грошової оцінки земельної ділянки, що не суперечить Закону, вимога заступника прокурора м.Рівне про зобов’язання відповідача внести зміни до договору оренди в частині збільшення розміру орендної плати є необґрунтованою.

Крім того, способи захисту порушених прав передбачені статтею 16 Цивільного кодексу України та статтею 20 Господарського кодексу України.

Заступник прокурора м. Рівне звернувся в господарський суд з позовом в якому просить захистити інтереси держави в особі Рівненської міської ради шляхом зобов’язання Дочірнього підприємства «Оптіма-770-Р»Товариства з обмеженою відповідальністю "Севен Севенті Петроліум" внести зміни у договір оренди земельної ділянки від 27 березня 2002 року № 20 шляхом укладання додаткового договору про збільшення розміру орендної плати за земельну ділянку з 01 січня 2008 року, розмір якої згідно розрахунку Управління Держкомзему у місті Рівному, становить 540133,191 грн. при вирішенні спору про внесення змін до договору зацікавлена сторона або прокурор в її інтересах повинен ставити питання про внесення змін у договір, а не про зобов"язання відповідача внести зміни до договору. Оскільки відповідно до частини 1 статті 626 Цивільного кодексу України договір є домовленістю двох або більше сторін, зобов"язання в судовому порядку другу сторону за договором внести до нього зміни позбавлено правового смислу та не буде сприяти реальному захисту прав та охоронюваних законом інтересів позивача. Таким чином зазначене свідчить про те, що вибраний заступником прокурора м.Рівне предмет позову не відповідає встановленим законом способам захисту прав.

З урахуванням вищевикладеного в задоволенні позовних вимог слід відмовити.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його прийняття, а у разі, якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення, воно набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня підписання рішення, оформленого відповідно до статті 84 Господарського процесуального кодексу України.

Відповідно зі статтею 91 Господарського процесуального кодексу України, сторона у справі, не згідна із рішенням суду має право подати апеляційну скаргу, а прокурор - апеляційне подання на рішення місцевого господарського суду, яке не набрало законної сили. Апеляційна скарга або подання подається через місцевий господарський суд, який розглянув справу.

Керуючись ст. ст. 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд

                                                  ВИРІШИВ:

Відмовити в задоволенні позову.

Суддя

повний текст рішення підписано "01" квітня 2010 року