
8.3
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
10 січня 2020 року СєвєродонецькСправа № 360/3003/18
Луганський окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді Пляшкової К.О.,
за участю
секретаря судового засідання Моспанюк Є.С.,
представників
позивача Зеленського В.В. (ордер від 20.11.2019 серії ЗР № 51169),
відповідача Леонової З.Є. (довіреність від 25.01.2019 № 750/9/12-32-10-00-29, положення),
при розгляді у підготовчому засіданні справи за позовом Фермерського господарства «Ковалівське» до Головного управління ДФС у Луганській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 22 листопада 2017 року № 0031461314,
ВСТАНОВИВ:
У провадженні суду перебуває справа за позовом Фермерського господарства «Ковалівське» (далі – позивач, ФГ «Ковалівське») до Головного управління ДФС у Луганській області (далі – відповідач, ГУ ДФС у Луганській області) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 22 листопада 2017 року № 0031461314.
Від представника ГУ ДФС у Луганській області 26 грудня 2019 року надійшло клопотання про зупинення провадження у даній справі до розгляду заяви ГУ ДФС у Луганській області про перегляд судового рішення у справі № 1240/2172/18 за нововиявленими обставинами (т. 1 арк. спр. 227).
У підготовчому засіданні представник ГУ ДФС у Луганській області підтримала клопотання про зупинення провадження у справі, зауважила, що розгляд даної справи не можливий до розгляду заяви ГУ ДФС у Луганській області про перегляд судового рішення у справі № 1240/2172/18 за нововиявленими обставинами, оскільки справи є пов`язаними, від розгляду та вирішення іншої справи залежить розгляд даної справи.
Представник ФГ «Ковалівське» заперечував проти задоволення клопотання з тих підстав, що за заявою ГУ ДФС у Луганській області про перегляд за нововиявленими обставинами рішення у справі № 1240/2172/18 провадження не відкрито. Одного факту подання до суду такої заяви, на думку представника позивача, не достатньо для зупинення провадження у даній справі.
Вирішуючи клопотання, суд виходить з такого.
Пунктом 3 частини першої статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) встановлено, що суд зупиняє провадження у справі в разі об`єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об`єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.
За клопотанням представника позивача про зупинення провадження у справі (т. 1 арк. спр. 125-126) ухвалою від 06 листопада 2018 року зупинено провадження у даній справі до набрання законної сили судовими рішеннями у справах № № 1240/2739/18, 1240/2172/18 (арк. спр. 134-135).
Рішення суду від 29 травня 2019 року у справі № 1240/2172/18 та від 08 липня 2019 року у справі № 1240/2739/18 набрали законної сили, у зв`язку з чим ухвалою від 04 листопада 2019 року поновлено провадження у даній справі (т. 1 арк. спр. 156).
ГУ ДФС у Луганській області 19 грудня 2019 року до суду подано заяву про перегляд рішення суду від 29 травня 2019 року у справі № 1240/2172/18 за нововиявленими обставинами (т. 1 арк. спр. 228-229).
Ухвалою від 24 грудня 2019 року заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами залишено без руху (т. 2 арк. спр. 3-5). Натепер питання щодо відкриття провадження за цією заявою судом не вирішено.
Таким чином, рішення суду від 29 травня 2019 року у справі № 1240/2172/18 вже набрало законної сили, тому у суду відсутні визначені пунктом 3 частини першої статті 236 КАС України підстави для зупинення провадження у справі. Відповідно, суд відмовляє у задоволенні клопотання представника ГУ ДФС у Луганській області про зупинення провадження у справі.
Також представником ГУ ДФС у Луганській області 10 січня 2020 року подано заяву про заміну відповідача його правонаступником, в обґрунтування якого зазначено, що Головним управлінням ДПС у Луганській області (далі – ГУ ДПС у Луганській області) з 29 серпня 2019 року розпочато виконання функцій і повноважень ГУ ДФС у Луганській області, що припиняється шляхом приєднання до ГУ ДПС у Луганській області.
Представник позивача вирішення клопотання залишив на розсуд суду.
Вирішуючи клопотання, суд виходить з такого.
Відповідно до статті 52 КАС України у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов`язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов`язкові для особи, яку він замінив.
Постановою Кабінету Міністрів України від 19 червня 2019 року № 537 «Про утворення територіальних органів Державної податкової служби» (далі - Постанова № 537) утворено як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної податкової служби за переліком згідно з додатком 1.
Також, зазначеною Постановою № 537 реорганізовано деякі територіальні органи Державної фіскальної служби шляхом їх приєднання до відповідних територіальних органів Державної податкової служби згідно з додатком 2, зокрема, Головне управління ДФС у Луганській області реорганізовано шляхом приєднання до Головного управління ДПС у Луганській області.
За даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (далі - Реєстр), до Реєстру внесені записи про реєстрацію новоутвореної шляхом заснування юридичної особи – Головного управління ДПС у Луганській області, про про внесення рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи в результаті реорганізації - Головного управління ДФС у Луганській області.
Абзацами 4 та 5 пункту 1 Положення про Головне управління ДПС у Луганській області, затвердженого наказом Державної податкової служби України 12 липня 2019 року № 14, визначено, що ГУ ДПС забезпечує реалізацію повноважень ДПС на території Луганської області та є правонаступником усіх прав та обов`язків Головного управління ДФС у Луганській області (арк. спр. 22-23).
На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 року № 682-р «Питання Державної податкової служби», яким погоджено пропозицію Міністерства фінансів щодо можливості забезпечення здійснення Державною податковою службою покладених на неї постановою Кабінету Міністрів України від 06 березня 2019 року № 227 «Про затвердження положень про Державну податкову службу України та Державну митну службу України» функцій і повноважень Державної фіскальної служби, що припиняється, наказом Державної податкової служби України від 28 серпня 2019 року № 36 «Про початок діяльності Державної податкової служби України» розпочато виконання Державною податковою службою України функцій і повноважень Державної фіскальної служби України, що припиняється.
Відповідно до наказу ГУ ДПС у Луганській області від 29 серпня 2019 року № 5 «Про початок діяльності Головного управління ДПС у Луганській області» розпочато виконання ГУ ДПС у Луганській області функцій і повноважень ГУ ДФС у Луганській області, що припиняється, з реалізації державної податкової політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, державної політики у сфері боротьби з порушеннями під час застосування податкового законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску та законодавства з інших питань, контроль за дотриманням якого покладений на ГУ ДПС у Луганській області (т. 2 арк. спр. 19).
З системного аналізу викладеного слідує, що відбулося публічне правонаступництво ГУ ДПС у Луганській області функцій і повноважень ГУ ДФС у Луганській області, що припиняється.
За таких обставин, клопотання представника ГУ ДФС у Луганській області про заміну відповідача його правонаступником підлягає задоволенню.
Керуючись статтями 52, 173, 180, 183, 236, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання представника Головного управління ДФС у Луганській області про зупинення провадження у справі відмовити.
Допустити заміну відповідача - Головного управління ДФС у Луганській області, його правонаступником – Головним управлінням ДПС у Луганській області.
Ухвала суду набирає законної сили негайно з моменту її проголошення та не може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Повну ухвалу складено 11 січня 2020 року.
СуддяК.О. Пляшкова