Ухвала суду № 86848648, 11.01.2020, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.01.2020
Номер справи
160/9508/19
Номер документу
86848648
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УХВАЛА

11 січня 2020 р.Справа №160/9508/19

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Верба І.О., розглянувши у місті Дніпрі сформовану 09.10.2019 в системі «Електронний суд» заяву про забезпечення адміністративного позову ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України, Дніпропетровської обласної державної адміністрації, Дніпропетровської обласної ради про визнання протиправними дій та рішень, зобов`язання вчинити певні дії, -

встановив:

І. ПРОЦЕДУРА

1. 30.09.2019 до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла сформована 27.09.2019 через систему «Електронний суд» позовна заява ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України, Дніпропетровської обласної державної адміністрації, Дніпропетровської обласної ради, в якій позивачем викладено заяву про забезпечення позову та заяву про звільнення від сплати судового збору. Позивачем безпосередньо зміст позовних вимог та їх обґрунтування не наведено (т.1 а.с.3-11).

2. Позивачем 30.09.2019 у додатковому файлі до вищевказаної заяви додано заяву про забезпечення позову, зареєстровану за вх. № 55257/19 (т.1 а.с.104-120).

3. Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду (суддя Сидоренко Д.В.) від 02.10.2019 у задоволенні клопотання позивача про звільнення від сплати судового збору за подання заяви про забезпечення позову відмовлено, заява про забезпечення позову повернута заявнику без розгляду (т.1 а.с.121-123).

4. Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду (суддя Сидоренко Д.В.) від 03.10.2019 позовну заяву залишено без руху з підстав її невідповідності вимогам статей 160, 161 КАС України (т.1 а.с.124-127).

5. 09.10.2019 до суду надійшла сформована 09.10.2019 через систему «Електронний суд» заява про усунення недоліків, разом із уточненою позовною заявою, клопотанням про звільнення від сплати судового збору та клопотанням про витребування додаткових доказів щодо розміру доходу позивача (т.1 а.с.166, 168-194).

6. 09.10.2019 до суду надійшла сформована 09.10.2019 через систему «Електронний суд» заява про забезпечення позову (повторна) (т.1 а.с.199-207).

7. Розпорядженням від 10.10.2019 № 1179д, згідно протоколу визначено склад суду для розгляду справи у складі колегії суддів: Сидоренка Д.В. (головуючий), суддів Юркова Е.О., Тулянцевої І.В.

8. Ухвалою суду від 16.10.2019 відмовлено у задоволенні клопотання позивача про витребування додаткових доказів щодо розміру доходу позивача, відмовлено у задоволенні клопотання позивача про звільнення від сплати судового збору; позовну заяву, у зв`язку з неусуненням недоліків, повернуто позивачу (т.1 а.с.225-226).

9. Ухвалою суду від 16.10.2019 відмовлено у задоволенні клопотання позивача про звільнення від сплати судового збору за подання заяви про забезпечення позову, заяву про забезпечення позову повернуто заявнику без розгляду (т.1 а.с.227-230).

10. Постановами Третього апеляційного адміністративного суду від 12.12.2019 ухвали суду першої інстанції від 16.10.2019 у справі № 160/9508/19 про повернення позову та повернення без розгляду заяви про забезпечення позову скасовані, справа направлена до суду першої інстанції для продовження розгляду (т.2 а.с.32-35).

11. Суд апеляційної інстанції, скасовуючи ухвалу від 16.10.2019, зазначив:

- суд першої інстанції не дослідив обставини, зазначені позивачем в клопотанні про звільнення від сплати судового збору та не надав їм належну правову оцінку;

- судом першої інстанції не визначено розмір належного до сплати у даній справі судового збору за подання заяви про забезпечення позову, не співставлено його з доходом позивача за попередній рік, та, відповідно, не вирішено питання щодо можливості звільнення позивача від сплати судового збору на підставі пункту 1 частини першої статті 8 Закону України «Про судовий збір», враховуючи надані позивачем на підтвердження майнового стану докази;

- відмовляючи в задоволенні клопотання про звільнення від сплати судового збору, суд першої інстанції послався на не надання позивачем належних та допустимих письмових доказів наявності обставин щодо відсутності коштів на оплату судового збору. При цьому, суд першої інстанції не врахував долучені позивачем до матеріалів справи на підтвердження незадовільного майнового стану докази, а саме довідку органу ПФУ від 31.01.2019, яка містить інформацію про розмір отриманого позивачем доходу (пенсії) за 2018 рік;

- з огляду на викладене, суд апеляційної інстанції вважає висновки суду першої інстанції щодо відсутності підстав для звільнення позивача від сплати судового збору за подання заяви про забезпечення позову передчасними, оскільки такі зроблені без належної правової оцінки аргументів позивача, викладених в клопотанні про звільнення від сплати судового збору, без належної та всебічної оцінки майнового стану позивача, з огляду на надані на його підтвердження докази.

12. 03.01.2020 на підставі розпорядження № 6д, у зв`язку із перебуванням судді Сидоренко Д.В. у тривалій відпустці, проведено повторний автоматизований перерозподіл судової справи, згідно витягу з протоколу від 03.01.2020 визначено склад колегії суддів: Верба І.О. (головуючий), суддів Юркова Е.О., Тулянцевої І.В.

13. Протоколом від 10.01.2020 заяву про забезпечення позову, сформовану в системі «Електронний суд» 09.10.2019 передано на розгляд.

ІІ. КЛОПОТАННЯ ПРО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПОЗОВУ ТА ЗВІЛЬНЕННЯ ВІД СПЛАТИ СУДОВОГО ЗБОРУ

14. В обґрунтування заяви про забезпечення позову позивач зазначає, що неправомірні дії Кабінету Міністрів України щодо здійснення контролю, на підставі статті 28 Закону України «Про звернення громадян», з питання забезпечення Дніпропетровською обласною радою та Дніпропетровською обласною державною адміністрацією особистого немайнового права на життя, згідно статті 281 ЦК України та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров`я довкілля, згідно статті 293 ЦК України, призвело до того, що мені відмовлено у призначені субсидії, так як заборгованість за газ перевищує 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, при розмірі річної пенсії у 27 610, 74 грн. Із річного доходу у 27 610, 74 грн сплачено за ліки, газ і електроенергію 16 595,84 грн, що складає 60 відсотків і змушений жити у борг так як життю і здоров`ю загрожує небезпека від голоду та холоду.

15. Позивач, заявляючи клопотання про забезпечення позову, сформоване 09.10.2019, просить суд:

1) прийняти заяву про забезпечення позову «Про забезпечення Кабінетом Міністрів України, Дніпропетровською обласною радою та Дніпропетровською обласною державною адміністрацією особистого немайнового права громадянина України ОСОБА_1 на життя та особистого немайнового права на життя і безпечне для життя і здоров`я довкілля та відшкодування шкоди за порушене право», на підставі пункту 1 частини 1 статті 153 КАС України, рішення Ради суддів України від 20.09.2019 № 75 та статті 8 Конституції України, до розгляду та звільнити від сплати судового збору, на підставі статті 8 Конституції України, яка гарантує звернення до суду без жодних обмежень та умов, а також у зв`язку з незадовільним матеріальним станом, так як сума судового збору у розмірі 9 412,80 грн перевищує 5 відсотків від доходу за 2018 рік;

2) зобов`язати Кабінет Міністрів України терміново розглянути на своєму засіданні питання про відновлення та забезпечення особистого немайнового права громадянина України ОСОБА_1 на життя, згідно статті 281 ЦК України, та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров`я довкілля, згідно статті 293 ЦК України, та зобов`язати Дніпропетровську обласну раду та Дніпропетровську обласну державну адміністрацію забезпечити особисте немайнове право громадянина України ОСОБА_1 на життя, згідно статті 281 ЦК України та особисте немайнове право на безпечне для життя і здоров`я довкілля, згідно статті 293 ЦК України шляхом надання громадянину України ОСОБА_1 матеріальної допомоги у розмірі 10 тис.грн для можливості погашення заборгованості за газ у розмірі 2 866,90 грн та отримання субсидії за літній та зимовий періоди, а також для розрахунків з кредиторами, придбанням ліків та продуктів;

3) зобов`язати Кабінет Міністрів України здійснити контроль, на підставі статті 28 Закону України «Про звернення громадян», щодо відновлення та забезпечення особистого немайнового права громадянина України ОСОБА_1 на життя, згідно статті 281 ЦК України, та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров`я довкілля, згідно статті 293 ЦК України, шляхом надання громадянину України ОСОБА_1 Дніпропетровською обласною радою та Дніпропетровською обласною державною адміністрацією матеріальної допомоги у розмірі 10 тис.грн для можливості погашення заборгованості за газ у розмірі 2 866,90 грн та отримання субсидії за літній та зимовий періоди, а також для розрахунків з кредиторами, придбанням ліків та продуктів;

4) зобов`язати Кабінет Міністрів України терміново розглянути на своєму засіданні питання щодо відновлення та забезпечення особистого немайнового права громадянина України ОСОБА_1 на життя, згідно статті 281 ЦК України, та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров`я довкілля, згідно статті 293 ЦК України, та зобов`язати Дніпропетровську обласну раду та Дніпропетровську обласну державну адміністрацію забезпечити особисте немайнове право громадянина України ОСОБА_1 на життя, згідно статті 281 ЦК України та особисте немайнове право на безпечне для життя і здоров`я довкілля, згідно статті 293 ЦК України шляхом виділення коштів у 2019 році для фінансування робіт, а саме: розробка проекту утеплення стін та покрівлі будинку громадянина України ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_2 , придбання матеріалів, заміни вікон, дверей, перепроектування та переобладнання опалювальної системи будинку, заміни котла та іншого, що забезпечить можливість зниження витрат газу та електричної енергії до встановлених Кабінетом Міністрів України норм;

5) зобов`язати Кабінет Міністрів України здійснити контроль, на підставі статті 28 Закону України «Про звернення громадян», щодо відновлення та забезпечення особистого немайнового права громадянина України ОСОБА_1 на життя, згідно статті 281 ЦК України, та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров`я довкілля, згідно статті 293 ЦК України, шляхом виділення Дніпропетровською обласною радою та Дніпропетровською обласною державною адміністрацією коштів у 2019 році для фінансування робіт, а саме: розробка проекту утеплення стін та покрівлі будинку громадянина України ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_2 , придбання матеріалів, заміни вікон, дверей, перепроектування та переобладнання опалювальної системи будинку, заміни котла та іншого, що забезпечить можливість зниження витрат газу та електричної енергії до встановлених Кабінетом Міністрів України норм;

6) зобов`язати Кабінет Міністрів України терміново розглянути на своєму засіданні питання щодо відновлення та забезпечення особистого немайнового права громадянина України ОСОБА_1 на життя, згідно статті 281 ЦК України, та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров`я довкілля, згідно статті 293 ЦК України, та зобов`язати Дніпропетровську обласну раду та Дніпропетровську обласну державну адміністрацію забезпечити особисте немайнове право громадянина України ОСОБА_1 на життя, згідно статті 281 ЦК України та особисте немайнове право на безпечне для життя і здоров`я довкілля, згідно статті 293 ЦК України шляхом фінансування у 2019 році проекту «ІНФОРМАЦІЯ_1», на об`єкті за адресою: АДРЕСА_2 . за рахунок коштів місцевого бюджету чи залучення інвесторів, що в свою чергу забезпечить можливість розповсюдити технологію ОСОБА_1 «ІНФОРМАЦІЯ_2» та виключити необхідність витрачати бюджетні кошти на субсидії та на оплату енергоносіїв для утримання бюджетної сфери, а також запобігатиме викидання шкідливих речовин у повітря, що зменшить ризики захворюваності людей та покращить добробут за рахунок зниження вартості товарів і послуг;

7) зобов`язати Кабінет Міністрів України здійснити контроль, на підставі статті 28 Закону України «Про звернення громадян», щодо відновлення та забезпечення особистого немайнового права громадянина України ОСОБА_1 на життя, згідно статті 281 ЦК України, та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров`я довкілля, згідно статті 293 ЦК України, шляхом виділення Дніпропетровською обласною радою та Дніпропетровською обласною державною адміністрацією коштів у 2019 році для фінансування робіт, а саме: реалізація проекту «ІНФОРМАЦІЯ_1», на об`єкті за адресою: АДРЕСА_2 . за рахунок коштів місцевого бюджету чи залучення інвесторів, що в свою чергу забезпечить можливість розповсюдити технологію ОСОБА_1 «ІНФОРМАЦІЯ_2» та виключити необхідність витрачати бюджетні кошти на субсидії та на оплату енергоносіїв для утримання бюджетної сфери, а також запобігатиме викидання шкідливих речовин у повітря, що зменшить ризики захворюваності людей та покращить добробут за рахунок зниження вартості товарів і послуг;

8) зобов`язати Дніпропетровську обласну раду вчинити дії спрямовані на відновлення та забезпечення права громадянина України ОСОБА_1 шляхом відкликання листів Дніпропетровської обласної ради від 30.08.2019 за №№ Бл-34, Бл-35 як таких, що порушують статтю 40, 19 Конституції України, статтю 19 Закону України «Про звернення громадян», та спрямовані на порушення особистого немайнового права громадянина України ОСОБА_1 на життя, згідно статті 281 ЦК України, та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров`я довкілля, згідно статті 293 ЦК України та забезпечити особисте немайнове право громадянина України ОСОБА_1 на життя, згідно статті 281 ЦК України, та особисте немайнове право на безпечне для життя і здоров`я довкілля, згідно статті 293 ЦК України, шляхом подання на розгляд сесії Дніпропетровської обласної ради звернення громадянина України ОСОБА_1 про виділення Дніпропетровською обласною радою та Дніпропетровською обласною державною адміністрацією коштів у 2019 році для фінансування робіт, а саме: розробка проекту утеплення стін та покрівлі будинку громадянина України ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_2 , придбання матеріалів, заміни вікон, дверей, перепроектування та переобладнання опалювальної системи будинку, заміни котла та іншого, що забезпечить можливість зниження витрат газу та електричної енергії до встановлених Кабінетом Міністрів України норм;

9) зобов`язати Дніпропетровську обласну раду вчинити дії спрямовані на відновлення та забезпечення права громадянина України ОСОБА_1 шляхом відкликання листів Дніпропетровської обласної ради від 30.08.2019 за №№ Бл-34, Бл-35 як таких, що порушують статтю 40, 19 Конституції України, статтю 19 Закону України «Про звернення громадян», та спрямовані на порушення особистого немайнового права громадянина України ОСОБА_1 на життя, згідно статті 281 ЦК України, та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров`я довкілля, згідно статті 293 ЦК України та забезпечити особисте немайнове право громадянина України ОСОБА_1 на життя, згідно статті 281 ЦК України, та особисте немайнове право на безпечне для життя і здоров`я довкілля, згідно статті 293 ЦК України, шляхом подання на розгляд сесії Дніпропетровської обласної ради звернення громадянина України ОСОБА_1 про виділення Дніпропетровською обласною радою та Дніпропетровською обласною державною адміністрацією коштів у 2019 році для фінансування робіт, а саме: реалізація проекту «ІНФОРМАЦІЯ_1», на об`єкті за адресою: АДРЕСА_2 за рахунок коштів місцевого бюджету чи залучення інвесторів, що в свою чергу забезпечить можливість розповсюдити технологію ОСОБА_1 «ІНФОРМАЦІЯ_2» та виключити необхідність витрачати бюджетні кошти на субсидії та на оплату енергоносіїв для утримання бюджетної сфери, а також запобігатиме викидання шкідливих речовин у повітря, що зменшить ризики захворюваності людей та покращить добробут за рахунок зниження вартості товарів і послуг;

10) зобов`язати Дніпропетровську обласну державну адміністрацію вчинити дії спрямовані на відновлення та забезпечення права громадянина України ОСОБА_1 шляхом відкликання листів Дніпропетровської обласної державної адміністрації від 15.05.2019 вих. № 23-751/0/139-19, від 18.09.2019 вих. № 3-5757/0/261-19 як таких, що порушують статтю 40, 19 Конституції України, статтю 19 Закону України «Про звернення громадян», та спрямовані на порушення особистого немайнового права громадянина України ОСОБА_1 на життя, згідно статті 281 ЦК України, та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров`я довкілля, згідно статті 293 ЦК України та забезпечити особисте немайнове право громадянина України ОСОБА_1 на життя, згідно статті 281 ЦК України, та особисте немайнове право на безпечне для життя і здоров`я довкілля, згідно статті 293 ЦК України, шляхом подання на розгляд сесії Дніпропетровської обласної ради звернення громадянина України ОСОБА_1 про виділення Дніпропетровською обласною радою та Дніпропетровською обласною державною адміністрацією коштів у 2019 році для фінансування робіт, а саме: реалізація проекту «ІНФОРМАЦІЯ_1», на об`єкті за адресою: АДРЕСА_2 за рахунок коштів місцевого бюджету чи залучення інвесторів, що в свою чергу забезпечить можливість розповсюдити технологію ОСОБА_1 «ІНФОРМАЦІЯ_2» та виключити необхідність витрачати бюджетні кошти на субсидії та на оплату енергоносіїв для утримання бюджетної сфери, а також запобігатиме викидання шкідливих речовин у повітря, що зменшить ризики захворюваності людей та покращить добробут за рахунок зниження вартості товарів і послуг;

11) зобов`язати Дніпропетровську обласну державну адміністрацію вчинити дії спрямовані на відновлення та забезпечення права громадянина України ОСОБА_1 шляхом відкликання листів Дніпропетровської обласної державної адміністрації від 15.05.2019 вих. № 23-751/0/139-19, від 18.09.2019 вих. № 3-5757/0/261-19 як таких, що порушують статтю 40, 19 Конституції України, статтю 19 Закону України «Про звернення громадян», та спрямовані на порушення особистого немайнового права громадянина України ОСОБА_1 на життя, згідно статті 281 ЦК України, та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров`я довкілля, згідно статті 293 ЦК України та забезпечити особисте немайнове право громадянина України ОСОБА_1 на життя, згідно статті 281 ЦК України, та особисте немайнове право на безпечне для життя і здоров`я довкілля, згідно статті 293 ЦК України, шляхом подання на розгляд сесії Дніпропетровської обласної ради звернення громадянина України ОСОБА_1 про виділення Дніпропетровською обласною радою та Дніпропетровською обласною державною адміністрацією коштів у 2019 році для фінансування робіт, а саме: розробка проекту утеплення стін та покрівлі будинку громадянина України ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_2 , придбання матеріалів, заміни вікон, дверей, перепроектування та переобладнання опалювальної системи будинку, заміни котла та іншого, що забезпечить можливість зниження витрат газу та електричної енергії до встановлених Кабінетом Міністрів України норм;

12) зобов`язати Дніпропетровську обласну раду та Дніпропетровську обласну державну адміністрацію вчинити дії спрямовані на відновлення та забезпечення особистого немайнового права громадянина України ОСОБА_1 на життя, згідно статті 281 ЦК України, та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров`я довкілля, згідно статті 293 ЦК України шляхом надання матеріальної допомоги у розмірі 10 тис.грн для можливості погашення заборгованості за газ у розмірі 2 866,90 грн та отримання субсидії за літній та зимовий періоди, а також для розрахунків з кредиторами, придбанням ліків та продуктів;

13) зобов`язати Кабінет Міністрів України звернутися до правоохоронних органів для притягнення до відповідальності винних осіб за не виконання, починаючи з 2005 року, посадовими особами Кабінету Міністрів України та державними органами влади своїх повноважень в галузі альтернативних джерел енергії, у відповідності до закону України «Про альтернативні джерела енергії, закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», щодо запровадження у виробництво, зокрема, проекту «ІНФОРМАЦІЯ_1», що забезпечує:

- запобігання забруднення навколишнього природного середовища від викидів шкідливих речовин і парникових газів, шляхом переведення роботи енергетичних установок, що виробляють тепло, електричну та механічну енергію, на замкнений цикл роботи;

- автономне, безпечне, екологічне, економічне та незалежне виробництво енергії на землі, під землею, на воді, під водою, в повітрі та в космосі шляхом переведення роботи установки на замкнений цикл Карно без викидання відпрацьованих газів та їх використання як відновлювального вторинного палива та окислювача - «ІНФОРМАЦІЯ_3»;

- надання можливості споживачам енергії стати виробниками енергії та демонополізувати енергетичну галузь та як наслідок забезпечити зниження вартості товарів та послуг і підвищення їх конкурентної здатності;

- запобігання необхідності втручання в гідрогеологію підземних вод шляхом виключення необхідності видобутку традиційних енергоносіїв;

- запобігання загибелі людей від вибухів горючих речовин на копальнях шляхом виключення необхідності видобутку традиційних енергоносіїв;

- запобігання загибелі людей від вибухів та пожеж при аваріях транспортних засобів шляхом виключення необхідності використання традиційних енергоносіїв;

- запобігання загибелі людей від вибухів та пожеж при транспортуванні горючих речовин та запобігання забруднення навколишнього середовища при розливах нафти та іншого шляхом виключення необхідності використання традиційних енергоносіїв;

- запобігання загибелі людей та пошкодження майна від вибухів природного газу в будинках та на підприємствах, шляхом виключення необхідності використання традиційних енергоносіїв;

- запобігання необхідності руйнування родючих шарів землі та забруднення навколишнього природного середовища смердючими відвалами, які отруюють людей, рослини та тварин, шляхом виключення необхідності використання традиційних енергоносіїв;

- запобігання загибелі людей від чадного газу при використанні дров та вугілля для опалювання будинків та запобігання викидання шкідливих речовин і парникових газів у повітря, а також запобігання необхідності вирубки дерев в лісах та лісонасадженнях для спалювання, шляхом виключення необхідності їх використання як традиційних енергоносіїв;

- запобігання техногенним катастрофам пов`язаних із аваріями на атомних, теплових та гідроелектростанціях, шляхом переведення роботи парових турбін на відновлювальне вторинне паливо та окислювач - «ІНФОРМАЦІЯ_3»;

- запобігання захворюваності людей та збереження генофонду Українського народу шляхом зниження впливу шкідливих речовин на людей, за рахунок виключення необхідності використання традиційних енергоносіїв та викидання у повітря шкідливих речовин і парникових газів;

- запобігання змінам клімату на Землі, за рахунок виключення необхідності використання традиційних енергоносіїв та викидання у повітря шкідливих речовин і парникових газів;

- запобігання необґрунтованим витратам коштів платників податків для утримання бюджетної сфери, а саме: для оплати пального, тепла, електроенергії, товарів та послуг, які встановлені Кабінетом Міністрів України за необґрунтованими та не ринковими цінами на користь монополій;

- запобігання корупції в енергетичній галузі;

- запобігання необґрунтованим витратам коштів платників податків для надання субсидій населенню, а саме: для оплати тепла, електроенергії, природного газу, які встановлені Кабінетом Міністрів України за необґрунтованими та не ринковими цінами на користь монополій;

- підвищення боєздатності Збройних сил України,

- підвищення добробуту громадян та як наслідок цього зменшення сепаратистських настроїв населення;

- зменшення захворюваності населення та підвищення тривалості життя громадян;

- зниження вартості товарів та послуг та як створення додаткових робочих місць і повернення заробітчан в Україні;

- підвищення народжуваності в Україні

- скорочення заборгованості перед іноземними кредиторами за рахунок відмови від імпортних енергоносіїв та продажі енергоресурсів власного виробництва на зовнішніх ринках;

- підвищення конкурентної здатності вітчизняних товарів на зовнішніх ринках за рахунок зниження вартості виробництва енергії;

- підвищення заробітних плат та пенсій;

- зниження ризиків аварій енергетичних підприємств шляхом переведення роботи турбін гідроелектростанцій, теплових та атомних станцій на альтернативне джерело енергії - відновлювальне вторинне паливо та окислювач - «ІНФОРМАЦІЯ_3» у разі природних катаклізмів та воєнних дій і інше, що призвело до нанесення шкоди інтересам держави в галузі безпеки та оборони, енергетичної та економічної незалежності, екологічної безпеки та права громадян України на життя та безпечне для життя і здоров`я довкілля та порушення.

ІІІ. ОЦІНКА СУДУ

16. Визначені статтею 3 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VI (далі - Закон № 3674-VI) звернення до суду є об`єктами справляння судового збору.

17. За подання до суду заяви про забезпечення позову окремо справляється судовий збір.

18. Згідно з частиною першою статті 4 Закону № 3674-VI судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

19. Позивач, подавши до суду у жовтні 2019 року клопотання про забезпечення позову мав обов`язок сплатити судовий збір у розмірі 576,30 грн, або мав право, зокрема, заявити клопотання про звільнення від його сплати із відповідним обґрунтуванням та наданням підтверджуючих доказів.

20. Позивач реалізував право на подання клопотання про звільнення від сплати судового збору, заявивши його підставами одержання доходу за 2018 рік у розмірі 27 610,74 грн, у зв`язку із чим згідно доводів позивача сума судового збору у розмірі 9 412,80 грн перевищує 5 відсотків від доходу за 2018 рік.

21. Відповідно до пункту 1 частини першої, частини другої статті 8 Закону № 3674-VI враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням звільнити від сплати судового збору за таких умови, коли розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік.

22. Підтвердження обставин перевищення судового збору п`ятивідсоткового розміру річного доходу за 2018 рік покладається на позивача, суду ж належить надати оцінку наведеним доводам та їх обґрунтуванню.

23. Таким чином, при підтвердженні перевищення судового збору п`ятивідсоткового розміру річного доходу, суд може врахувати майновий стан сторони та вирішити питання про звільнення від сплати судового збору.

24. Звільнення від сплати судового збору виключно з підстав майнового стану сторони, без додержання умов перевищення судового збору п`ятивідсоткового розміру річного доходу за попередній календарний рік, Закон № 3674-VI не передбачає.

25. Вирішуючи питання звільнення позивача від сплати судового збору суд виходить із того, що судовий збір за подання заяви про забезпечення позову складає 576,30 грн, що є меншим від 1 380,54 грн, тобто п`ятивідсоткового розміру доходу позивача за 2018 рік (27 610,74 грн х 5%).

26. Таким чином, оскільки п`ятивідсотковий розміру доходу позивача за 2018 рік не перевищує 576,30 грн - суму судового збору за подання заяви про забезпечення позову, клопотання про звільнення від сплати судового збору не підлягає задоволенню.

27. Доводи позивача про необхідність сплати судового збору за подання заяви про забезпечення позову у розмірі 9 412,80 грн не відповідають розміру ставки судового збору, визначеній у статті 4 Закону № 3674-VI .

28. Відповідно до частини сьомої статті 154 КАС України суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог статті 152 цього Кодексу, повертає її заявнику без розгляду, про що постановляє ухвалу.

29. Оскільки позивачем не надано документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі та за відсутності підстав для звільнення від подання такої заяви, суд вбачає наявними підстави для повернення заявнику клопотання про забезпечення позову, сформованого в системі «Електронний суд» 09.10.2019, без розгляду.

30. Керуючись статтями 152, 154, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ухвалив:

31. У задоволенні клопотання позивача про звільнення від сплати судового збору за подання заяви про забезпечення позову - відмовити.

32. Заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову в адміністративній справі № 160/9508/19 до Кабінету Міністрів України, Дніпропетровської обласної державної адміністрації, Дніпропетровської обласної ради про визнання протиправними дій та рішень, зобов`язання вчинити певні дії - повернути заявнику без розгляду.

33. Копію ухвали про повернення заяви без розгляду, направити особі, яка її подала.

34. Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені статтями 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя І.О. Верба