Ухвала суду № 86812250, 09.01.2020, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.01.2020
Номер справи
160/11615/19
Номер документу
86812250
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

09 січня 2020 року Справа 160/11615/19

Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Сліпець Н.Є., розглянувши матеріали зустрічної позовної заяви Товарної біржи «Перспектива-Коммодіті» (49000, м. Дніпро, вул. Воскресенська, 30, код ЄДРПОУ 37732456) до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (01010, м. Київ-601, вул. Московська. 8, корп. 30) про визнання протиправною та скасування постанови, -

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Дніпропетровського окружного адміністративного суду перебуває адміністративна справа №160/11615/19 за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Товарної біржи «Перспектива-Коммодіті» про стягнення штрафу.

26.12.2019 року до суду від Товарної біржи «Перспектива-Коммодіті» надійшла зустрічна позовна заява до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про визнання протиправною та скасування постанови, відповідно до ч. 1 ст. 177 Кодексу адміністративного судочинства України.

Вивчивши матеріали поданого зустрічного адміністративного позову, суддя дійшов висновку про те, що зазначений позов слід залишити без руху на підставі ч. 1 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України, виходячи з наступного.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 1, ч. 2 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160,161 Кодексу адміністративного судочинства України, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху і встановлює строк для їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позову без руху.

Частиною 3 ст. 161 КАС України визначено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Частиною 2 ст. 132 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Станом на 01 січня 2019 року прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 1921,00 гривень (стаття 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік»).

Відповідно до частини 2 статті 4 Закону України Про судовий збір, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб`єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем, ставка судового збору складає: 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Отже, позивач, звертаючись до суду з немайновою вимогою повинен був сплатити до суду судовий збір в розмірі 1 921,00 грн.

Проте, як вбачається із доданих до зустрічного позову документів, позивачем до адміністративного позову не додано документу про сплату судового збору у розмірі 1 921,00 грн. за подання даного адміністративного позову немайнового характеру юридичною особою в порушення вимог ст. 4 Закону України «Про судовий збір» та ч. 3 ст. 161 Кодексу адміністративного судочинства України.

Крім того, відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).

Відповідно до ч. 1 ст. 122 КАС України, позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Суд зазначає, що строк звернення до адміністративного суду - це проміжок часу після виникнення спору у публічно-правових відносинах, протягом якого особа має право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою за вирішенням цього спору і захистом своїх прав, свобод чи інтересів. Після закінчення цього часу особа не втрачає права звернутися із адміністративним позовом, але до такого позову застосовуються положення статті 123 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення штрафу може бути оскаржено в суді.

У разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів хдійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

З матеріалів зустрічної позовної заяви вбачається, що позивач оскаржує постанову Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів №427-ДП-ЮО від 21.08.2019 року.

Даний зустрічний позов направлений на адресу суду 21.12.2019 року, що підтверджується вхідним штампом на конверті та описі вкладення.

Разом з тим, із зустрічного позову та доданих до нього документів, суд не може встановити, коли саме позивач за зустрічним позовом дізнався про оскаржувану ним постанову, що в свою чергу не дає можливості суду встановити обставини дотримання позивачем строків звернення до суду.

Частиною 6 ст.161 КАС України передбачено, що у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.

Відповідно до ч. 1 ст. 123 КАС України, у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.

Відповідно ч. 2 ст. 123 КАС України, якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву.

Згідно частин 1, 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

На підставі викладеного суд залишає подану позовну заяву без руху та пропонує позивачу усунути зазначені вище недоліки позовної заяви шляхом надання до канцелярії суду:

- доказів звернення до суду в межах строків, визначених статтею 122 Кодексу адміністративного судочинства України та заяву про поновлення пропущеного строку із зазначенням причин поважності його пропуску;

- оригіналу документу про доплату судового збору у розмірі 1 921,00 грн. за подання даного зустрічного адміністративного позову.

У зв`язку з перебуванням судді у період з 16.12.2019 року по 03.01.2020 року у відпустці, питання щодо прийняття зустрічного позову розглянуто судом 09.01.2020 року.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 122, 123, 161, 169, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

УХВАЛИВ:

Зустрічний адміністративний позов Товарної біржи «Перспектива-Коммодіті» до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про визнання протиправною та скасування постанови - залишити без руху.

Позивачу за зустрічним позовом у десятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення зустрічного позову без руху усунути недоліки позовної заяви шляхом надання до канцелярії суду:

- доказів звернення до суду в межах строків, визначених статтею 122 Кодексу адміністративного судочинства України та заяву про поновлення пропущеного строку із зазначенням причин поважності його пропуску;

- документу про доплату судового збору у розмірі 1 921,00 грн. за подання даного зустрічного адміністративного позову.

Реквізити, на які підлягає сплаті судовий збір: одержувач - УК у Чечел.р.м.Дніпра/Чечел.р/22030101, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код за ЄДРПОУ 37989253, розрахунковий рахунок UA178999980000034316206084014, МФО 899998, код класифікації доходів бюджету 22030101.

Роз`яснити позивачеві, що відповідно до п. 1 ч. 4 ст. 169 КАС України, позовна заява повертається, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.

Ухвала суду не підлягає оскарженню окремо від ухвали про повернення заяви згідно до вимог ст.ст. 294, 295 Кодексу адміністративного судочинства України та набирає законної сили у строки, встановлені ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Н.Є. Сліпець