Рішення № 86793143, 08.01.2020, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.01.2020
Номер справи
560/3773/19
Номер документу
86793143
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 560/3773/19

РІШЕННЯ

іменем України

08 січня 2020 рокум. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Божук Д.А. розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про визнання відмови протиправною та зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, в якому просить:

- визнати протиправною відмову головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області у переведенні ОСОБА_1 з пенсії по інвалідності, призначеної згідно з Законом України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" на пенсію по інвалідності ІІ групи державного службовця на підставі статті 37 Закону України "Про державну службу" №3723-ХІІ;

- зобов`язати головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області з 18 червня 2019 року призначити ОСОБА_1 пенсію відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" №3723-ХІІ у розмірі 60% від заробітної плати працюючого державного службовця на посаді першого заступника начальника Білогірського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Хмельницької області 6-го рангу, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, на підставі довідки №40321/05 від 05.12.2019 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією, довідки №17565/05 від 28.05.2019 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) та довідки №17566 від 28.05.2019 про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менше 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби.

В обґрунтування позовних вимог позивачка зазначила, що наказом від 05.05.2017 №35-ос вона була звільнена з 05.05.2017 з посади першого заступника начальника Білогірського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Хмельницької області.

Позивачка вказала, що на момент набрання чинності Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 №889-VIII вона має 20 років стажу на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, встановлену довічно ІІ групу інвалідності, а також не займає посади, віднесені до категорії посад державної служби. У зв`язку з цим, а також на підставі пункту 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про державну службу" №889-VIII та статті 37 Закону України "Про державну службу" №3723-ХІІ, має право на переведення її з пенсії по інвалідності, призначеної на загальних умовах відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" на пенсію по інвалідності державного службовця згідно з Законом України "Про державну службу" №3723-ХІІ.

Зазначене зумовило звернення ОСОБА_1 до головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області з заявою щодо переведення її на інший вид пенсії.

Проте, рішенням №88 від 26.06.2019 головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області їй відмовило в переведенні у зв`язку з тим, що відповідно до частини 3 Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 №622, право на пенсію згідно статті 37 Закону України "Про державну службу" №3723-ХІІ та з урахуванням вимог, визначених пунктами 10 і 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про державну службу" №889-VIII мають жінки при досягненні віку, визначеного статтею 26 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", та наявності страхового стажу 30 років. Крім того, відповідач повідомив, що пенсії по інвалідності на підставі Закону України "Про державну службу" самим законом не передбачено.

Позивачка вважає, що їй протиправно відмовлено в переведенні, оскільки вона відповідає визначеним законодавством умовам. При цьому, посилання відповідача на те, що пункти 10 та 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про державну службу" №889-VIII стосуються лише призначення пенсії за віком, є необґрунтованим, оскільки статтею 37 Закону України "Про державну службу" №3723-ХІІ врегульовано питання призначення пенсії державним службовцям за віком, по інвалідності та у зв`язку з втратою годувальника.

Звернула увагу на те, що у постанові від 13.02.2019 у зразковій справі №822/524/18 Велика Палата Верховного Суду зазначила, що особи, які мають необхідний стаж державної служби, перед зверненням за призначенням пенсії працювали на посаді, віднесеній до посад державних службовців, мають І або ІІ групу інвалідності, встановлену безпосередньо після звільнення з посади державної служби, мають право на переведення на пенсію державного службовця по інвалідності на підставі статті 37 Закону України "Про державну службу" №3723-ХІІ. Також вимоги щодо досягнення пенсійного віку 60 років та страхового стажу 30 років для призначення пенсії державного службовця на підставі статті 37 Закону країни "Про державну службу" №3723-ХІІ стосуються лише працездатних державних службовців, а не осіб з інвалідністю І та ІІ групи.

Ухвалою Хмельницького окружного адміністративного суду від 27.11.2019 позовну заяву ОСОБА_1 залишено без руху.

У зв`язку з усуненням недоліків позовної заяви ухвалою Хмельницького окружного адміністративного суду від 09.12.2019 відкрито провадження в цій адміністративній справі та вирішено її розглянути за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.

Ухвалою Хмельницького окружного адміністративного суду від 23.12.2019 задоволено заяву ОСОБА_1 . Прийнято до розгляду уточнені позовні вимоги ОСОБА_1 . Долучено до матеріалів адміністративної справи №560/3773/19 копію довідки №40321/05 від 05.12.2019 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією.

До суду 27.12.2019 надійшли відзиви, в яких відповідач просив відмовити в задоволенні позовних вимог. Зазначив, що згідно з положеннями статті 37 Закону України "Про державну службу" №3723-ХІІ від 16.12.1993, для осіб, які мають не менше 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, для одержання пенсії державних службовців, крім тривалості стажу вказаної роботи, необхідне дотримання ще таких умов: досягнення жінками пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" (для позивачки 1965 року народження це 60 років); наявність необхідного для призначення пенсії за віком страхового стажу у мінімальному розмірі, передбаченому абзацом 1 частини 1 статті 28 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" (30 років для жінок).

При цьому, відповідно до паспортних даних ОСОБА_1 , вона народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 та на момент звернення до головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області з заявою від 18.06.2019 досягла віку 54 роки.

Відповідач вказав, що законодавцем встановлено визначення розміру виплат, що включаються в заробіток для обчислення пенсії (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) за будь-які 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією або за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії (за вибором). Тому, одночасне застосування довідки №17564/05 від 28.05.2019 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією та довідки №17566 від 28.05.2019 про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менше як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби при обчисленні пенсії за квітень 2019 року суперечить чинному законодавству, яким встановлено порядок обчислення пенсії державного службовця.

Зазначив, що позивачка не зверталася до головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області з вимогою врахувати при обчисленні розміру пенсії довідку №40321/05 від 05.12.2019 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією, а тому, позовні вимоги позивачки щодо врахування цієї довідки є передчасними.

Звернув увагу на те, що матеріальна допомога та виплати, які нараховуються за період, що перевищує календарний місяць, враховуються в частині, що відповідає кількості місяців у розрахунковому періоді.

Ухвалами Хмельницького окружного адміністративного суду від 02.01.2019 відмовлено у задоволенні клопотань головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про розгляд справи з викликом (повідомленням) сторін та про відмову в задоволенні заяви ОСОБА_1 про долучення доказів до матеріалів справи та уточнення позовних вимог.

Розглянувши подані матеріали, з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті суд встановив наступне.

ОСОБА_1 народилася ІНФОРМАЦІЯ_2 . З 05.09.2018 їй призначена пенсія по інвалідності згідно з вимогами Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", у зв`язку з наявністю в неї ІІ групи інвалідності (довідка до акта огляду медико-соціальною експертною комісією серії АВ №1118845).

Позивачка звернулась з заявою від 18.06.2019 про переведення її на пенсію по інвалідності відповідно до Закону України "Про державну службу".

Рішенням головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області №88 від 26.06.2019 ОСОБА_1 відмовлено в призначенні пенсії по інвалідності відповідно до Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 №889-VIII, оскільки цим законом не передбачено призначення пенсії по інвалідності. За змістом вказаного рішення страховий стаж позивачки становить 34 роки 5 місяців 18 днів, в тому числі 26 років 7 місяців 17 днів на посаді державного службовця.

Листом від 30.07.2019 №25215/03 позивачку повідомлено про результати розгляду її заяви. Зазначено, що підстави для переведення позивачки на пенсію по інвалідності відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу"№3723 відсутні. Також вказано, що відповідно до статті 90 Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 №889-VIII та частини 3 Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 №622, пенсії по інвалідності та пенсії державним службовцям, які не мають права на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 №3723-ХІІ, призначаються згідно з Законом України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".

Позивачка, вважаючи порушеними її права на пенсійне забезпечення, звернулася з позовом до суду.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає та враховує наступне.

Принципи, правові та організаційні засади забезпечення державної служби, зокрема, порядок реалізації громадянами України права на пенсійне забезпечення державних службовців визначається Законом України від 10.12.2015 №889-VIII "Про державну службу", який набрав чинності 01 травня 2016 року (далі - Закон №889-VIII).

Відповідно до пункту 2 розділу ХІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону №889-VIII визнано таким, що втратив чинність Закон України "Про державну службу" від 16.12.1993 №3723-XII (далі - Закон №3723-ХІІ), крім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 цього розділу.

Зокрема, пунктами 10, 12 розділу ХІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону №889-VIII визначено, що державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону України "Про державну службу" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., N 52, ст. 490 із наступними змінами) та актами Кабінету Міністрів України мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., N 52, ст. 490 із наступними змінами) у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України "Про державну службу" (Відомості Верховної Ради України 1993 р., N 52, ст. 490 із наступними змінами) та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., N 52, ст. 490 із наступними змінами) у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Тобто, за наявності в особи станом на 01 травня 2016 року певного стажу державної служби (10 років для осіб, що на зазначену дату займали посади державної служби, або 20 років незалежно від того, чи працювала особа станом на 01 травня 2016 року на державній службі), така особа зберігає право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону № 3723-XII, але за такої умови: у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Частиною 1 статті 37 Закону №3723-XII встановлено, що на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування.

Водночас, за приписами частини 9 статті 37 Закону №3723-XII пенсія по інвалідності у розмірах, передбачених частиною першою цієї статті, призначається за наявності страхового стажу, встановленого для призначення пенсії по інвалідності відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", особам, визнаним інвалідами I або II групи у період перебування на державній службі, які мають стаж державної служби не менше 10 років, а також особам з числа інвалідів I або II групи незалежно від часу встановлення їм інвалідності, які мають не менше 10 років стажу державної служби на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, якщо безпосередньо перед зверненням за призначенням такої пенсії вони працювали на зазначених посадах. Пенсія по інвалідності відповідно до цього Закону призначається незалежно від причини інвалідності за умови припинення державної служби.

Якщо зазначені особи повертаються на державну службу, виплата пенсії по інвалідності припиняється на період до звільнення з роботи або досягнення ними граничного віку перебування на державній службі (частина 10 статті 37 Закону №3723-XII).

Якщо інваліду I або II групи було встановлено III групу інвалідності, то в разі наступного визнання його інвалідом I або II групи право на отримання раніше призначеної пенсії на умовах, передбачених цим Законом, поновлюється з дня встановлення I або II групи інвалідності за умови, якщо після припинення виплати пенсії минуло не більше п`яти років. У такому самому порядку визначається право на отримання пенсії по інвалідності на умовах, передбачених цим Законом, особам, яким така пенсія не була призначена у зв`язку з продовженням перебування зазначених осіб на державній службі (частина 12 статті 37 Закону №3723-XII).

Судом установлено, що трудовий стаж позивачки на державній службі становить понад 20 років, вона є інвалідом ІІ групи.

Таким чином, оскільки ОСОБА_1 є інвалідом ІІ групи, має стаж на посаді державної служби понад 20 років, перед зверненням за призначенням пенсії працювала на посаді, віднесеній до посад державних службовців, суд вважає, що позивач має право на призначення пенсії по інвалідності згідно з статтею 37 Закону №3723-XII. Як наслідок, наявні правові підстави для переведення ОСОБА_1 з пенсії по інвалідності, призначеної їй відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", на пенсію державного службовця по інвалідності ІІ групи відповідно до Закону №3723-XII.

Зазначений висновок суду відповідає правовій позиції, висловленій у постанові Великої Палати Верховного Суду у зразковій справі №822/524/18 від 13 лютого 2019 року. Зокрема, у вказаній постанові зазначено, що закон не пов`язує нарахування пенсії по інвалідності з такою умовою, як досягнення певного віку. При цьому орган пенсійного фонду, як суб`єкт владних повноважень, трактує норми Закону на свій розсуд, і віддає перевагу найменш сприятливому для позивачки тлумаченню законодавства України.

Враховуючи те, що ці висновки Великої Палати Верховного Суду щодо застосування норм права, прийняті за результатами розгляду справи, фактичні обставини в якій є подібними до фактичних обставин, встановлених у справі, що розглядається, - спір у справі, що розглядається, також стосується підстав переведення позивачки з пенсії по інвалідності за Законом України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" на пенсію по інвалідності державного службовця за статтею 37 Закону №3723-ХІІ, то висновок суду у справі, що розглядається, стосовно відсутності законодавчих передумов щодо досягнення певного віку при призначенні пенсії по інвалідності за Законом №3723-ХІІ узгоджується з вимогами законодавства.

Згідно з частиною 3 статті 291 Кодексу адміністративного судочинства України при ухваленні рішення у типовій справі, яка відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи, суд має враховувати правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи.

Таким чином, суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 про визнання протиправною відмову головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області у переведенні ОСОБА_1 з пенсії по інвалідності, призначеної згідно з Законом України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" на пенсію по інвалідності ІІ групи державного службовця на підставі статті 37 Закону України "Про державну службу" №3723-ХІІ слід задовольнити шляхом визнання протиправним та скасування рішення головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області від 26.06.2019 №88, яким і оформлена оскаржена відмова.

Щодо позовних вимог зобов`язального характеру суд зазначає та враховує наступне.

Згідно з частиною 3 статті 45 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.

Визначення заробітної плати для обчислення пенсій державним службовцям здійснюється в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України (частина 8 статті 37 Закону №3723-XII).

Згідно з пунктом 4 Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 №622 (далі - Порядок №622) пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права, в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування. При цьому:

посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених на день звернення за призначенням пенсії за останньою займаною посадою державної служби (або прирівняною до неї у разі відсутності у державному органі відповідних посад державної служби);

розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за будь-які 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв починаючи з 1 травня 2016 року. Середньомісячна сума зазначених виплат за 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми цих виплат на 60. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні;

у разі коли в осіб, зазначених в пункті 2 цього Порядку, станом на дату звернення немає 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією починаючи з 1 травня 2016 р., середньомісячна сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається шляхом ділення загальної суми таких виплат за наявні місяці роботи починаючи з 1 травня 2016 р. на кількість таких місяців. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні. При цьому для державних службовців, які звернулися за призначенням пенсії у травні 2016 р., а також для осіб, які не працювали починаючи з 1 травня 2016 р. на посадах державної служби, сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається з розрахунку таких виплат за травень 2016 р. як за повний місяць;

матеріальна допомога та виплати, які нараховуються за період, що перевищує календарний місяць, враховуються в частині, що відповідає кількості місяців у розрахунковому періоді.

За бажанням осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, і які на момент виходу на пенсію не перебувають на державній службі, розмір зазначених в абзацах третьому - п`ятому цього пункту виплат визначається в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, але не раніше травня 2016 р., за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі.

Форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням із Мінсоцполітики (пункт 5 Порядку №622).

Оскільки позивачка 18.06.2019 звернулася із заявою про переведення її з пенсії по інвалідності за Законом України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" на пенсію по інвалідності державного службовця за статтею 37 Закону №3723-ХІІ, суд вважає за необхідне для повного забезпечення захисту прав ОСОБА_1 зобов`язати головне управління Пенсійного фонду України у Хмельницькій області призначити та здійснити нарахування й виплату ОСОБА_1 з 18.06.2019 пенсію державного службовця відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 №3723-XII у розмірі 60% від заробітку, зазначеного у довідці №17565/05 від 28.05.2019 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) та у довідці №17566 від 28.05.2019 про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менше як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби.

Водночас, суд вважає відсутніми підстави для зобов`язання головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області призначити ОСОБА_1 пенсію на підставі довідки №40321/05 від 05.12.2019 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією, оскільки зміст та складові зазначеної довідки не досліджувалися відповідачем при прийнятті рішення від 26.06.2019 №88, внаслідок її не подання позивачкою. Тобто, зазначені позовні вимоги є передчасними, а тому, в їх задоволенні слід відмовити.

Згідно з частиною 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. Частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

З урахуванням зазначеного, суд, на підставі наданих доказів в їх сукупності, системного аналізу положень законодавства України приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає частковому задоволенню.

Враховуючи положення статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, звільнення позивачки від сплати судового збору відповідно до пункту 9 частини 1 статті 5 Закону України "Про судовий збір", відсутні підстави для розподілу судових витрат.

Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 задовольнити частково.

Визнання протиправним та скасування рішення головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області від 26.06.2019 №88.

Зобов`язати головне управління Пенсійного фонду України у Хмельницькій області призначити та здійснити нарахування й виплату ОСОБА_1 з 18.06.2019 пенсію державного службовця відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 №3723-XII у розмірі 60% від заробітку, зазначеного у довідці №17565/05 від 28.05.2019 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) та у довідці №17566 від 28.05.2019 про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менше як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби.

У задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне рішення складене 08 січня 2020 року

Позивач:ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1 ) Відповідач:Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області (вул. Герцена 10, м. Хмельницький, Хмельницька область, 29013 , код ЄДРПОУ - 21318350) Головуючий суддя Д.А. Божук