Рішення № 86677470, 22.10.2019, Бабушкінський районний суд м. Дніпропетровська

Дата ухвалення
22.10.2019
Номер справи
200/10025/18
Номер документу
86677470
Форма судочинства
Цивільне
Державний герб України

Р І Ш Е Н Н Я Справа № 200/10025/18

Ім`ям України Провадження № 2/200/1516/19

(заочне)

22 жовтня 2019 року м. Дніпро

Бабушкінський районний суд м. Дніпропетровська, у складі:

головуючого - судді Литвиненка І.Ю.

при секретарі - Калантаєнку Д.В.,

за участі представниці позивача – ОСОБА_1 ,

представниці третьої особи – Вовкотечи А.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду у м. Дніпрі цивільну справу за позовом Дніпровської міської ради до ОСОБА_2 , третя особа – Департамент економіки, фінансів та міського бюджету Дніпровської міської ради, про визнання договору таким, що укладено у відповідній формі, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач, Дніпровська міська рада, у червні 2018 року звернулася до суду із позовом до відповідачки ОСОБА_2 , визначивши третьою особою Департамент економіки, фінансів та міського бюджету Дніпровської міської ради, в якому, з урахуванням уточнень, прохала суд визнати додаткову угоду № 1 до договору про обов`язковий внесок на розвиток соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста Дніпропетровська від 30.03.2009 № 50/3 між Дніпровською міською радою (ЄДРЮОФОП 26510514, просп. Дмитра Яворницького, 75 м. Дніпро, 49000) в особі департаменту економіки, фінансів та міського бюджету Дніпровської міської ради (ЄДРЮОФОП 40506253, просп. Дмитра Яворницького, 75, м. Дніпро, 49000) та ОСОБА_2 (реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП) НОМЕР_1 ) на умовах, передбачених Порядком залучення, розрахунку і використання коштів пайової участі (внесків) у розвитку інфраструктури міста Дніпропетровська, затвердженого рішенням Дніпровської міської ради від 21.07.2011 № 5/14 (а.с. 1-10, 66-74), у відповідній редакції укладеною.

В обґрунтування своїх позовних вимог послалася на наступне. Управління економіки Дніпровської міської ради, правонаступником якого є Департамент економіки, фінансів та міського бюджету Дніпровської міської ради, та ОСОБА_2 відповідно до вимог Закону України «Про планування та забудову території» 30 березня 2009 року уклали між собою договір про обов`язковий внесок на розвиток соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста Дніпропетровська. На виконання умов цього договору ОСОБА_2 29 вересня 2009 року сплачено пайовий внесок у сумі 9017 гривень 23 копійки. 14 жовтня 2010 року Виконкомом Дніпропетровської міської ради прийнято рішення № 3642 «Про виключення з житлового фонду міста кв. АДРЕСА_1 ». 12 березня 2011 року набрав законної сили Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності», відповідно до п. 7 Прикінцевих положень якого, якщо договором про пайову участь, який укладено до набрання чинності цим Законом, передбачена сплата пайової участі замовником будівництва (повністю або частково) в обсягах інших, ніж визначено цим Законом, такий договір підлягає приведенню у відповідність із цим Законом. Рішенням Дніпровської міської ради від 29 липня 2011 року № 5/14 відповідно викладено в новій редакції Порядок залучення, розрахунку і використання коштів пайової участі (внесків) у розвитку інфраструктури міста Дніпропетровська. Відповідно до даних офіційного веб-сайту Державної архітектурно-будівельної інспекції України, відомості щодо прийняття в експлуатацію об`єкту «виключення з житлового фонду міста кв. № 6 та реконструкція її під магазин непродовольчих товарів за адресою АДРЕСА_2 , відсутні. Департаментом економіки, фінансів та міського бюджету Дніпровської міської ради розраховано розмір внеску пайової участі, який становить 12375 гривень 86 копійок. 01 грудня 2015 року на адресу ОСОБА_2 направлено два примірники додаткової угоди до договору від 30 березня 2009 року із зазначенням про те, що пайовий внесок у сумі 9017 гривень 23 копійки вже сплачено, для ознайомлення та підписання, проте підписана нею додаткова угода на адресу департаменту не повернута.

Ухвалою суду від 13 липня 2018 року відкрито провадження у справі, підготовче судове засідання призначено на 13 липня 2018 року (а.с. 39).

У судовому засіданні представниця позивача позовні вимоги підтримала, прохала їх задовольнити. Пояснення надала аналогічні тексту первісної та уточненої позовної заяви.

Відповідачка про дату, місце та час розгляду справи, в силу вимог ч. 8 ст. 128 ЦПК України, повідомлена належним чином (а.с. 104-105, 113-114, 115-116), однак у судове засідання не з`явилася, будь-яких письмових заяв та клопотань суду не надала, причини її неявки суду не відомі. Інші учасники справи не заперечували проти розгляду справи за відсутності відповідачки та ухвалення заочного рішення.

Представниця третьої особи у судовому засіданні вважала позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню. Пояснення надала аналогічні поясненням представниці позивача.

Заслухавши пояснення представниць учасників справи, дослідивши матеріали справи, перевіривши фактичні обставини справи наданими письмовими доказами, суд доходить висновку про задоволення позовних вимог у повному обсязі, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що 30 березня 2009 року між Управлінням економіки Дніпровської міської ради, правонаступником якого є Департамент економіки, фінансів та міського бюджету Дніпровської міської ради, та ОСОБА_2 укладено договір про обов`язковий внесок на розвиток соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста Дніпропетровська, відповідно до вимог Закону України «Про планування та забудову території» (а.с. 29-32). На виконання умов цього договору ОСОБА_2 29 вересня 2009 року сплачено 9017 гривень 23 копійки. 14 жовтня 2010 року Виконкомом Дніпропетровської міської ради прийнято рішення № 3642 «Про виключення із житлового фонду міста кв. АДРЕСА_1 ». Інформація щодо введення зазначеного об`єкта в експлуатацію в департаменті економіки, фінансів та міського бюджету Дніпровської міської ради відсутня. 12 березня 2011 року набрав законної сили Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності», відповідно до вимог ст. 40 якого, кошти пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту сплачуються в повному обсязі до прийняття об`єкта будівництва в експлуатацію. Пунктом 7 Прикінцевих положень цього Закону передбачена необхідність приведення у відповідність із цим Законом тих договорів про пайову участь, які укладені до набрання чинності цього Закону. Листом від 01 грудня 2015 року на адресу ОСОБА_2 направлено два примірники додаткової угоди до договору від 30 березня 2009 року для ознайомлення та підписання (а.с. 22-27), проте до теперішнього часу підписана нею додаткова угода або протокол розбіжностей на адресу департаменту на надходили, що може свідчити про ухилення відповідачки від сплати обов`язкового внеску пайової участі у повному обсязі, відповідно до вимог чинного законодавства.

Згідно з вимогами ч. 1 ст. 16 ЦК України, кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Згідно із вимогами ст. 10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Дніпровська міська рада є органом місцевого самоврядування, що представляє відповідну територіальну громаду та здійснює від її імені та в її інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами. Положення ст. 16Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачають, що органи місцевого самоврядування є юридичними особами і наділяються цим та іншими законами власними повноваженнями, в межах яких діють самостійно і несуть відповідальність за свою діяльність відповідно до закону. Статтею 28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначено, що до відання виконавчих органів міських рад належить, зокрема, залучення на договірних засадах коштів підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, розташованих на відповідній території, та коштів населення, а також бюджетних коштів на будівництво, розширення, ремонт і утримання на пайових засадах об`єктів соціальної і виробничої інфраструктури та на заходи щодо охорони навколишнього природного середовища. Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності», який набрав чинності 12 березня 2011 року, визначає правові та організаційні основи містобудівної діяльності та покликаний забезпечити сталий розвиток територій з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів. До набрання чинності цим Законом правовідносини пайової участі забудовників населених пунктів були врегульовані Законом України «Про планування та забудову території» від 20 квітня 2000 року, відповідно до вимог ст. 27-1 якого замовник, який має намір здійснити будівництво об`єкта містобудування у населеному пункті, зобов`язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту, крім випадків, передбачених частиною четвертою цієї статті. Пайова участь (внесок) замовника у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту полягає у відрахуванні замовником, після прийняття об`єкта в експлуатацію, до відповідного місцевого бюджету коштів для забезпечення створення і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту. Рішенням Дніпровської міської ради від 21 березня 2007 року № 6/11 затверджено Порядок залучення коштів на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Дніпропетровська. Рішенням Дніпровської міської ради від 21 липня 2011 року № 5/14 цей Порядок викладено у новій редакції із назвою «Порядок залучення, розрахунку і використання коштів пайової участі (внесків) у розвитку інфраструктури міста Дніпропетровська». Відповідно до вимог ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», замовник, який має намір щодо забудови земельної ділянки у відповідному населеному пункті, зобов`язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту, крім випадків, передбачених частиною четвертою цієї статті. Пайова участь у розвитку інфраструктури населеного пункту полягає у перерахуванні замовником до прийняття об`єкта будівництва в експлуатацію до відповідного місцевого бюджету коштів для створення і розвитку зазначеної інфраструктури. Згідно з вимогами ст. 641 ЦК України, пропозицію укласти договір (оферту) може зробити кожна із сторін майбутнього договору. Пропозиція укласти договір має містити істотні умови договору і виражати намір особи, яка її зробила, вважати себе зобов`язаною у разі її прийняття. Нормами ст. 648 ЦК України встановлено, що зміст договору, укладеного на підставі правового акта органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим, органу місцевого самоврядування, обов`язкового для сторін (сторони) договору, має відповідати цьому акту. Особливості укладення договору на підставі правового акта органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим, органу місцевого самоврядування встановлюються актами цивільного законодавства.

З наведених норм чинного законодавства України та фактичних обставин справи випливає наступне. 30 березня 2009 року між Управлінням економіки Дніпровської міської ради, правонаступником якого є Департамент економіки, фінансів та міського бюджету Дніпровської міської ради, та ОСОБА_2 укладено договір про обов`язковий внесок на розвиток соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста Дніпропетровська, відповідно до вимог Закону України «Про планування та забудову території», у зв`язку із вирішенням питання щодо надання дозволу на виключення із житлового фонду міста кв АДРЕСА_1 та її реконструкції під магазин непродовольчих товарів. На виконання умов цього договору 29 вересня 2009 року ОСОБА_2 сплачено пайовий внесок у сумі 9017 гривень 23 копійки. Пайова участь у розвитку інфраструктури населеного пункту полягає у перерахуванні замовником, до прийняття об`єкта будівництва в експлуатацію, до місцевого бюджету коштів для створення і розвитку цієї інфраструктури. Однак інформація щодо введення зазначеного об`єкта в експлуатацію в департаменті економіки, фінансів та міського бюджету Дніпровської міської ради відсутня. Отже, у зв`язку із відсутністю відомостей про прийняття магазину непродовольчих товарів по АДРЕСА_2 в експлуатацію, розмір пайового внеску підлягає перерахуванню, відповідно до вимог Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності». На виконання цих вимог департаментом економіки, фінансів та міського бюджету листом від 01 грудня 2015 року на адресу ОСОБА_2 направлено для ознайомлення та підписання два примірники додаткової угоди до договору від 30 березня 2009 року щодо сплати пайового внеску. До теперішнього часу у суду відсутня інформація щодо підписання додаткової угоди або протоколу розбіжностей ОСОБА_2 , через що суд доходить висновку про ухилення відповідачки від сплати обов`язкового внеску пайової участі відповідно до вимог чинного законодавства, а тому, про визнання додаткової угоди № 1 до договору про обов`язковий внесок на розвиток соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста Дніпропетровська від 30.03.2009 № 50/3, між Дніпровською міською радою в особі департаменту економіки, фінансів та міського бюджету Дніпровської міської ради та ОСОБА_2 такою, що укладений у редакції, яку запропоновано позивачем.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 5, 10-11, 60, 76-80, 89, 128, 141, 213-215, 258, 265, 280, 288-289, 354-353 ЦПК України, -

В И Р І Ш И В:

Позовні вимоги Дніпровської міської ради до ОСОБА_2 , третя особа – Департамент економіки, фінансів та міського бюджету Дніпровської міської ради, про визнання договору таким, що укладено у відповідній формі – задовольнити.

Визнати, з моменту набрання рішенням суду законної сили, додаткову угоду № 1 до договору про обов`язковий внесок на розвиток соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста Дніпропетровська від 30.03.2009 № 50/3 між Дніпровською міською радою (ЄДРЮОФОП 26510514, просп. Дмитра Яворницького, 75 м. Дніпро, 49000) в особі департаменту економіки, фінансів та міського бюджету Дніпровської міської ради (ЄДРЮОФОП 40506253, просп. Дмитра Яворницького, 75, м. Дніпро, 49000) та ОСОБА_2 (реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП) НОМЕР_1 ) на умовах, передбачених Порядком залучення, розрахунку і використання коштів пайової участі (внесків) у розвитку інфраструктури міста Дніпропетровська затвердженого рішенням Дніпровської міської ради від 21.07.2011 № 5/14, укладеною в наступній редакції:

«ДОДАТКОВА УГОДА № 1

до договору від 30.03.2009 № 50/3

м. Дніпро «___» ___ 2018 р.

Дніпровська міська рада, в особі департаменту економіки, фінансів та міського бюджету Дніпровської міської ради, в особі заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів, директора департаменту економіки, фінансів та міського бюджету Дніпровської міської ради Міллера Володимира Володимировича, діючого на підставі Положення про департамент економіки, фінансів та міського бюджету Дніпровської міської ради та Довіреності від 20.06.2017 зареєстрованої в реєстрі за № 365 (далі – Міська рада) з однієї сторони, та гр. ОСОБА_2 (далі - Забудовник) з іншої сторони, які надалі йменуються Сторони, на підставі Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» від 17.02.2011 року № 3038-VІ (зі змінами та доповненнями) та рішення Дніпропетровської міської ради від 21.03.07 № 6/11 «Про порядок залучення коштів на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Дніпропетровська» (зі змінами та доповненнями) уклали додаткову угоду про наступне.

1. Враховуючи, що департамент економіки, фінансів та міського бюджету Дніпровської міської ради є правонаступником управління економіки Дніпропетровської міської ради внести зміни до преамбули договору № 50/3 про обов`язковий внесок на розвиток соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста Дніпропетровська від 30.03.2009 року (далі – договір № 50/3) та викласти її в наступній редакції:

«Дніпровська міська рада, в особі департаменту економіки, фінансів та міського бюджету Дніпровської міської ради, в особі заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів, директора департаменту економіки, фінансів та міського бюджету Дніпровської міської ради Міллера Володимира Володимировича, діючого на підставі Положення про департамент економіки, фінансів та міського бюджету Дніпровської міської ради та Довіреності від 20.06.2017 зареєстрованої в реєстрі за № 365, (далі – Міська рада) з однієї сторони, та ОСОБА_2 (далі - Забудовник) з іншої сторони, які надалі іменуються – Сторони, відповідно до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» від 17.02.2011 року № 3030-VI (зі змінами і доповненнями) та рішення Дніпропетровської міської ради від 21.03.2007 року № 6/11 «Про порядок залучення коштів на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Дніпропетровська» (зі змінами і доповненнями) уклали цей договір про наступне».

2. По тексту договору замість «Управління економіки» в усіх відмінках читати «Дніпровська міська рада, в особі департаменту економіки, фінансів та міського бюджету Дніпровської міської ради».

3. Пункт 1.3 Договору від 30.03.2009 № 50/3 викласти у наступній редакції:

«1.3. Розмір Внеску, згідно з розрахунком, що є невід`ємною частиною цього договору, становить 12 375,86 (Дванадцять тисяч триста сімдесят п`ять) грн. 86 коп. (без ПДВ)».

4. Пункт 2.1 договору від 30.03.2009 № 50/3 викласти у новій редакції:

«2.1. Забудовник зобов`язаний перерахувати Внесок у сумі 12 375,86 (Дванадцять тисяч триста сімдесят п`ять) грн. 86 коп. (без ПДВ)».

5. Доповнити Договір від 30.03.2009 № 50/3 пунктами 2.3, 2.4 та 2.5, виклавши їх у наступній редакції:

«2.3 Проведення остаточного розрахунку величини пайової участі здійснюється Дніпровською міською радою (департаментом економіки, фінансів та міського бюджету міської ради) після надання Забудовником документів про затвердження у встановленому порядку кошторисної вартості будівництва об`єкта, що приймається в експлуатацію, визначеної згідно з державними будівельними нормами, стандартами і правилами, або за фактичними показниками створених потужностей без застосування норм щодо граничного розміру пайової участі.

2.4 Надати до Міської ради (департаменту економіки, фінансів та міського бюджету міської ради) не пізніше 15 робочих днів до прийняття об`єкта в експлуатацію документи про затвердження у встановленому порядку кошторисної вартості будівництва об`єкта, визначеної згідно з державними будівельними нормами, стандартами і правилами, або фактичні показники створених потужностей.

2.5 Протягом семи календарних днів з моменту введення об`єкта в експлуатацію письмово проінформувати Міську раду (департамент економіки, фінансів та міського бюджету Дніпровської міської ради) та надати копії підтверджуючих документів».

6. Пункт 3.1 Договору від 30.03.2009 № 50/3 викласти у наступній редакції:

«3.1 Забудовник сплачує внесок, вказаний у п.1.3 цього Договору, у строки, згідно з графіком (Додаток 2 до цього Договору) до спеціального фонду міського бюджету за наступними реквізитами:

Одержувач: ГУК у Дніпропетровській області м. Дніпро

Банк одержувача: Казначейство України (ЕАП)

МФО: 899998

Код ЄДРПОУ: 37988155

р/р: 31512921004002

Код бюджетної класифікації: 24170000 «Надходження коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту».

7. Пункт 4.2Договору від 30.03.2009 № 50/3 викласти у новій редакції:

«4.2. За несвоєчасну або неповну сплату коштів пайової участі Забудовник сплачує пеню у розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України від суми простроченого платежу за кожний день прострочки».

8. Вважати п.7.1 Договору від 30.03.2009 № 50/3 таким, що втратив чинність, та викласти його у новій редакції:

«7.1. Всі суперечки між Сторонами, в яких не було досягнуто згоди, вирішуються у судовому порядку згідно з чинним законодавством України».

9. Додаток № 1 Договору від 30.03.2009 № 50/3 викласти у новій редакції (додається).

10. Доповнити Договір від 30.03.2009 № 50/3 Додатком № 2 (додається).

11. Інші положення Договору від 30.03.2009 № 50/3, що не були змінені цією додатковою угодою, залишаються без змін.

12. Ця угода набирає чинності з моменту її підписання і є невід`ємною частиною Договору від 30.03.2009 № 50/3.

13. Ця угода складена у двох примірниках, що мають однакову юридичну силу, по одному для кожної сторони.

Міська рада Забудовник

пр. Д. Яворницького, буд. 75 ОСОБА_2

м. Дніпро, 49000 ______

Заступник міського голови з питань ______

діяльності виконавчих органів, паспорт серія ____ № __

директор департаменту економіки, виданий ________

фінансів та міського бюджету ______

Дніпровської міської ради ІПН 2058623006

тел.______

_____ В. В. ОСОБА_3 ____ О. Г. Михайленко

М. ОСОБА_4 . (підпис)

Додаток № 1

До договору №____

від ______

РОЗРАХУНОК ВНЕСКУ

на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Дніпро

Забудовник: ОСОБА_2

Об`єкт: Виключення з житлового фонду міста квартири АДРЕСА_3 та реконструкція її під магазин непродовольчих товарів

Адреса: АДРЕСА_2 , 10

№ п/пФункціональне призначення об`єкта Норматив розміру пайової участі від одиниці створеної потужності за функціональним призначенням об`єкта, грн.Потужність об`єкта, для якого визначається величина пайової участі, кв.мЗональний коефіцієнтВсього з коефіцієнтом території, грн.1Інші заклади торгівлі201,89*61,3112 375,86 Всього: 12 375,86

Величина пайової участі з урахуванням поправочного коефіцієнта, що застосовується у випадку зміни функціонального призначення житлових будинків на нежитлові

* (572,82 – 169,05)*0,5 = 201,89

Міська рада Забудовник

_____ В. В. Міллер ___ О. Г. Михайленко

М.П. (підпис)

Додаток № 2

до договору ____

від _____

ГРАФІК СПЛАТИ

ОСОБА_5 пайової участі на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Дніпро у зв`язку з виключенням з житлового фонду міста квартири АДРЕСА_3 та реконструкцією її під магазин непродовольчих товарів за адресою: АДРЕСА_2 (далі – Об`єкт)

грн.Величина пайової участіСплачено на дату підписання додаткової угоди Підлягає сплаті до прийняття Об`єкта в експлуатацію12 375,869 017,233 358,63

Міська рада Забудовник

_____ В. В. Міллер ___ О. Г.Михайленко

М.П. (підпис) ».

Стягнути з ОСОБА_2 на користь Дніпровської міської ради судовий збір у розмірі 1762 гривні.

Рішення суду може бути оскаржене шляхом подачі апеляційної скарги до Дніпровського апеляційного суду через суд першої інстанції протягом 30 днів зо дня його проголошення особами, що брали участь у судовому засіданні, а особами, які не брали участь у судовому засіданні – протягом 30 днів зо дня отримання ними копії рішення.

Рішення суду набирає законної сили протягом 30 днів зо дня його проголошення, або протягом 30 днів зо дня отримання його копії учасниками процесу, які не брали участь у судовому засіданні, якщо не буде оскаржено у встановленому порядку.

Заочне рішення може бути переглянуте Бабушкінським районним судом м. Дніпропетровська за заявою відповідачки, яку може бути подано нею протягом 30 днів зо дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд – якщо така заява подана протягом 20 днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Суддя І.Ю. Литвиненко