
Справа № 162/943/19
Номер провадження 3/162/408/2019
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27.12.2019 року суддя Любешівського районного суду Волинської області Гладіч Н.І., розглянувши справу, що надійшла із Любешівського районного відділу державної виконавчої служби Головного територоіального управління юстиції у Волинській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, непрацюючого, протягом року до адміністративної відповідальності не притягувався,
за ч.1 ст.183-1 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ:
Від головного державного виконавця Любешівського РВ ДВС ГТУЮ у Волинській області Міщук І.В. відносно ОСОБА_1 до Любешівського районного суду 12 грудня 2019 року надійшов протокол про адміністративне правопорушення №24 від 11 грудня 2019 року, згідно з яким останній не сплачував аліменти на утримання сина ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , згідно виконавчого листа №2-753/11 виданого 14 листопада 2011 року Бершадським районним судом Вінницької області, що призвело до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред`явлення виконавчого документа до примусового виконання. Загальна заборгованість по сплаті аліментів, за період з 06 лютого 2018 року по 01 грудня 2019 року становить 35930,25 гривень, тим самим ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч.1 ст.183-1 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав повністю та показав, що йому відомо про стягнення з нього аліментів на утримання сина та наявності у нього заборгованості по сплаті аліментів, однак вказав, що частково сплачував аліменти, але не зберіг підтверджуючих документів.
Будь-яких доказів щодо поважності несплати аліментів, як-то тяжка хвороба, інвалідність тощо ОСОБА_1 - не надав.
Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Факт правопорушення підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення №24 від 11 грудня 2019 року, складеним головним державним виконавцем Любешівського РВ ДВС ГТУЮ у Волинській області, письмовими поясненнями правопорушника ОСОБА_1 , які ним були підтверджені в судовому засіданні, копією виконавчого листа №2-753/11 від 14 листопада 2011 року, копією постанови про відкриття виконавчого провадження ВП №30226212, розрахунком заборгованості зі сплати аліментів за період з 06 лютого 2018 року по 30 листопада 2019 року.
Відповідно до ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Дії ОСОБА_1 вірно кваліфіковано за ч.1 ст.183-1 КУпАП, як несплата аліментів на утримання дітей, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред`явлення виконавчого документа до примусового виконання.
Відповідно до ч.1 ст.183-1 КУпАП передбачена відповідальність за несплату аліментів на утримання дитини, одного з подружжя, батьків або інших членів сім`ї, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред`явлення виконавчого документа до примусового виконання, у вигляді виконання суспільно корисних робіт на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин.
Відповідальність за вказане правопорушення була встановлена Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів” №2234-VІІІ від 7 грудня 2017 року, який набув чинності через місяць з дня опублікування, а саме 6 лютого 2018 року.
Відповідно до ст.58 Конституції України, закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом`якшують або скасовують відповідальність особи. Ніхто не може відповідати за діяння, які на час їх вчинення не визнавалися законом як правопорушення.
Згідно зі ст.8 КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення. Закони, які пом`якшують або скасовують відповідальність за адміністративні правопорушення, мають зворотну силу, тобто поширюються і на правопорушення, вчинені до видання цих законів. Закони, які встановлюють або посилюють відповідальність за адміністративні правопорушення, зворотної сили не мають.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення №24 від 11 грудня 2019 року, ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності за несплату аліментів на утримання дитини, вчинену у період з 06 лютого 2018 року по 30 листопада 2019 року, тому в діях ОСОБА_1 судом вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.183-1 КУпАП.
При накладенні адміністративного стягнення відповідно до ст.33 КУпАП враховуються характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Відповідно до ст.34 КУпАП до обставин, що пом`якшують відповідальність за адміністративне правопорушення, відношу розкаяння ОСОБА_1 ..
Відповідно до ст.35 КУпАП обтяжуючих обставин судом не встановлено.
Статтею 31-1 КУпАП передбачено, що суспільно корисні роботи полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, оплачуваних робіт, вид яких та перелік об`єктів, на яких порушники повинні виконувати ці роботи, визначає відповідний орган місцевого самоврядування. Суспільно корисні роботи призначаються районним, районним у місті, міським чи міськрайонним судом (суддею) на строк від ста двадцяти до трьохсот шістдесяти годин і виконуються не більше восьми годин, а неповнолітніми - не більше двох годин на день. Суспільно корисні роботи не призначаються особам, визнаним інвалідами I або II групи, вагітним жінкам, жінкам, старше 55 років та чоловікам, старше 60 років.
Враховуючи вищевикладене, характер вчиненого правопорушення, особу ОСОБА_1 , відносно якого складено адміністративний протокол, який не працює, однак не відноситься до категорії осіб, яким не можуть бути призначені суспільно корисні роботи, ступінь його вини, майновий стан, наявність пом`якшуючих та відсутність обтяжуючих відповідальність обставин, суд дійшов висновку про необхідність притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності та накладення адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт на строк 120 (сто двадцять) годин.
Крім того, у відповідності до ст.40-1 КУпАП та п.5 ч.2 ст.4 Закону України “Про судовийзбір” з ОСОБА_1 підлягає стягненню на користь держави судовий збір в розмірі 384 грн. 20 коп.
Керуючись ст.ст.33, 34, 35, ст.183-1, 283, 284 КУпАП суд, -
УХВАЛИВ:
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.183-1 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді виконання суспільно корисних робіт на строк 120 (сто двадцять) годин.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 копійок судового збору (отримувач: ГУК у м.Києві (м.Київ); код отримувача 22030106; рахунок №UA798999980000031211256026001; банк отримувача Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача: 899998; призначення платежу: судовий збір у справі про адміністративне правопорушення, Любешівський районний суд, ЄДРПОУ 37993783).
Роз`яснити правопорушнику, що суспільно корисні роботи полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, оплачуваних робіт, вид яких визначає відповідний орган місцевого самоврядування.
Суспільно корисні роботи виконуються не більше восьми годин на день.
У разі ухилення порушника від виконання суспільно корисних робіт постановою суду (судді) за поданням органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, строк невиконаних суспільно корисних робіт може бути замінений адміністративним арештом.
Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Любешівський районний суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: