Рішення № 86632158, 19.12.2019, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.12.2019
Номер справи
440/3201/19
Номер документу
86632158
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 грудня 2019 року м. ПолтаваСправа № 440/3201/19

Полтавський окружний адміністративний суд у складі судді Слободянюк Н.І.,

за участю:

секретаря судового засідання - Дубінчина О.М.,

представника позивача - Глазкової С.О.,

представника відповідача - Максименко Ю.П.,

розглянувши у судовому засіданні за правилами загального позовного провадження справу за адміністративним позовом Дочірнього підприємства "Полтавський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" до Державної екологічної інспекції Центрального округу про визнання протиправним та скасування припису, -

В С Т А Н О В И В:

Дочірнє підприємство "Полтавський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" /далі - позивач, ДП "Полтавський облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України"/ звернулося до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Державної екологічної інспекції Центрального округу /далі - відповідач, ДЕІ Центрального округу/ про визнання протиправним та скасування припису Державної екологічної інспекції Центрального округу №24/02.3-23 від 29 березня 2019 року /а.с. 5-22 т.1/.

Позов обґрунтований тим, що 29 березня 2019 року відповідачем за результатами перевірки ДП "Полтавський облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України" складено акт перевірки за формою, яка є нечинною у зв`язку з її невідповідністю Методиці розроблення уніфікованих форм актів, що складаються за результатами проведення планових (позапланових) заходів державного нагляду (контролю), затвердженої постановою Кабінету Міністрів України №752 від 28 серпня 2013 року. Вказаний акт перевірки не містить відповідно до частини шостої статті 7 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" одного із обов`язкових реквізитів, а саме: дати його складення. Відповідно до частини дванадцятої статті 4 вказаного Закону відповідачем не внесено запису до журналу реєстрації перевірок ДП "Полтавський облавтодор". Припис №24/02.3-23 від 29 березня 2019 року не містить обов`язкових відомостей, передбачених частиною дев`ятою статті 7 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", а саме: типу заходу (плановий чи позаплановий). Крім того, пункти 2-25, 37-39, 42-47, 49-54, 57-62 припису №24/02.3-23 від 29 березня 2019 року не підлягають виконанню, оскільки позивачем не допускалися відповідні порушення законодавства, так як: стоянки автотранспорту та місця розвантаження і зберігання піску та гранвідсіву не є стаціонарними джерелами викидів та не потребують отримання дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами. В акті не зафіксовано порушення щодо відсутності спостережувальних свердловин близько вигрібної ями філії "Лубенська ДЕД" ДРП-5 (пункт припису 26). Відведення побутових відходів здійснюється на території філії "Лубенська ДЕД" ДРП-5 (м. Хорол, вул. Фрунзу, 103), філії "Кобеляцький райавтодор" (м. Кобеляки, вулю. Полтавська, 31), філії "Котелевський райавтодор" Диканський ДРП (смт. Диканька, вул.Пушкіна, 35) у забетоновані вигреби, вивіз яких проводиться регулярно згідно з договором №35-15 на прийом та очищення рідких побутових відходів, внаслідок чого не допускається потрапляння стоків у підземні води та відсутня необхідність створення мереж спостережувальних свердловин (пункти припису 26, 40-41, 48). Асфальтобетонний завод філії "Глобинський райавтодор" та асфальтобетонний завод філії "Копилянська дорожня експлуатаційна дільниця" прийнятті в експлуатацію в 1997 та 1999 роках відповідно, та їх реконструкція, технічне переоснащення чи капітальний ремонт не проводилися, а відтак позивачем не здійснювалася планова діяльність в розумінні пункту 3 частини першої статті 1 Закону України "Про оцінку впливу на довкілля", з якою законодавець пов`язує отримання висновку з оцінки впливу на довкілля (пункти припису 27-28). Процедура отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел викиду філії "Глобинський райавтодор" розпочата, однак отримання такого дозволу потребує тривалого періоду часу (пункти припису 29-32). 04 липня 2019 року отримано дозвіл на спеціальне водокористування №416/ПЛ/49д-19 щодо використання води з трубчатого колодязя №1 за адресою: смт. Козельщина, вул. Комсомольська (пункти припису 33-34). Обсяги використання води з трубчатого колодязя №2 за адресою: с. Лутовинівка, вул. Зелена, становлять менше 5 кубічних метрів на добу, а тому забір води з вказаного колодязя не належить до спеціального водокористування та не потребує відповідного дозволу (пункти припису 35-36). Інформація щодо обсягів виготовлення асфальтобетону на АБЗ філії "Копилянська ДЕД" (с.Мачухи, вул. Чапаєва, 67) за період з моменту вводу в експлуатацію по 11 березня 2019 року надана листом ДП "Полтавський облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України" №01-18/69-5 від 11 квітня 2019 року (пункт припису 55). Інформація стосовно переліку свердловин на території Полтавської області, що знаходяться на балансі та використовуються філією "Копилянська ДЕД", та наявності дозволу на спеціальне водокористування надана інспекції листом ДП "Полтавський облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України" №01-18/125-7 від 05 липня 2019 року (пункт припису 56). Філії ДП "Полтавський облавтодор" не мають об`єктів поводження з небезпечними відходами, які потребують ідентифікації, страхування та розроблення декларації безпеки (пункти припису 65-67).

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 28 серпня 2019 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження, а також призначено підготовче засідання.

Відповідач позов не визнав та у відзиві на позовну заяву /а.с. 188-196 т.2/ зазначив, що форма акта перевірки ДП "Полтавський облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України" №07-01-04/139 відповідає уніфікованій формі, затвердженої наказом Міністерства екології та природних ресурсів України № 303 від 09 серпня 2017 року, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 23 жовтня 2017 року за № 1289/31157. Цей акт містить дату початку та дату закінчення проведення перевірки, а тому відповідно до статті 7 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" оформлення вказаного акта здійснювалось в останній день проведення перевірки, який і є датою складання такого акта. Позивачем допущено порушення вимог екологічного законодавства, у зв`язку з чим припис ДЕІ Центрального округу №2402.3-23 від 29 березня 2019 року є правомірним та підлягає виконанню позивачем. Зі змісту положень Закону України "Про охорону атмосферного повітря", Інструкції про зміст та порядок складання звіту проведення інвентаризації викидів забруднюючих речовин на підприємстві, затвердженої наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України №7 від 10 лютого 1995 року, автомобільні стоянки, місця розвантаження та зберігання піску та місця розвантаження і зберігання гранвідсіву філій ДП "Полтавський облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України" є стаціонарними джерелами викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, які здійснюють свою діяльність без відповідних дозволів на такі викиди. Позивачем не встановлено локальних мереж спостережувальних свердловин для контролю за якісним станом підземних вод близько вигрібних ям побутових відходів на території філій "Лубенська ДЕД" ДРП-5, "Кобеляцький райавтодор" та "Котелевський райавтодор" Диканський ДРП відповідно до вимог статті 105 Водного кодексу України. Також позивачем здійснюється діяльність асфальтобетонного заводу філії "Глобинський райавтодор" та асфальтобетонного заводу філії "Копилянська дорожня експлуатаційна дільниця" без висновку з оцінки впливу на довкілля відповідно до Закону України "Про оцінку впливу на довкілля". Крім того, позивачем проводиться самовільне користування водними ресурсами з трубчатого колодязя №1 за адресою: смт. Козельщина, вул. Комсомольська, та з трубчатого колодязя №2 за адресою: с. Лутовинівка, вул. Зелена, за відсутності дозволу спеціального водокористування відповідно до частини дев`ятої статті 44 Водного кодексу України.

23 жовтня 2019 року від позивача до суду надійшли пояснення до позовної заяви /а.с.1-27 т.3/, в яких позивач, окрім доводів, наведених у позовній заяві, зазначив, що на виконання пункту 1 припису №24/02.3-23 від 29 березня 2019 року було розроблено та надано відповідачу 04 квітня 2019 року за вих.№01-18/64-8 план організаційно-технічних заходів по усуненню виявлених порушень природоохоронного законодавства. У зв`язку з оскарженням припису №24/02.3-23 від 29 березня 2019 року подання звіту про хід його виконання є неможливим.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 24 жовтня 2019 року продовжено строк підготовчого провадження у справі на тридцять днів, оголошено перерву у підготовчому засіданні.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 19 листопада 2019 року закрито підготовче провадження у справі та призначено справу до судового розгляду по суті у судовому засіданні.

18 грудня 2019 року від позивача до суду надійшли пояснення до позовної заяви /а.с.186-187 т.3/, в яких позивач зазначив про виконання ним пункту 1 припису №24/02.3-23 від 29 березня 2019 року. Пункти 26, 40,48 припису №24/02.3-23 від 29 березня 2019 року не підлягають виконанню, оскільки при проведенні перевірки державними інспекторами не відбирались зразки ґрунту та води на предмет виявлення забруднення підземних вод в результаті експлуатації вигрібних ям на території філій "Лубенська ДЕД" ДРП-5, "Кобеляцький райавтодор" та "Котелевський райавтодор" Диканський ДРП, та актом №07-01-04/139 не встановлено виявлення негативного впливу на стан підземних вод, а тому відповідачем не доведено загрози негативного впливу на стан підземних вод та необхідність обладнання мереж спостережувальних свердловин для контролю за якісним станом підземних вод.

У судовому засіданні представник позивача підтримала позовні вимоги, посилаючись на обставини та норми, викладені у позовній заяві та письмових поясненнях, а представник відповідача проти задоволення позову заперечувала з підстав, зазначених у відзиві на позовну заяву та письмових поясненнях.

Заслухавши вступне слово учасників справи та дослідивши письмові докази, суд встановив такі обставини та відповідні до них правовідносини.

На підставі наказу Державної екологічної інспекції Центрального округу №07-01-03/142 від 18 лютого 2019 року "Про проведення планового заходу (перевірки) дотримання вимог природоохоронного законодавства Дочірнім підприємством "Полтавський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" та направлення на перевірку № 07-01-04/139 від 18 лютого 2019 року у період з 11 березня 2019 року по 22 березня 2019 року посадовими особами ДЕІ Центрального округу проведено плановий захід державного нагляду (контролю) щодо дотримання Дочірнім підприємством "Полтавський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" вимог природоохоронного законодавства, за результатом якого складено акт №07-01-04/139 /а.с. 65-88 т.3/.

Підстава та порядок проведення планового заходу (перевірки) позивачем під сумнів не ставиться та не оспорюється.

В акті №07-01-04/139 зафіксовано порушення вимог: пункту 30 додатку до Закону України "Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності" № 3392-VI від 19 травня 2011 року, статей 20-2, 68 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" № 1264-XII від 25 червня 1991 року, статті 11 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" № 877-V від 05 квітня 2007 року, статей 44, 49, 93, частини третьої статті 105 Водного кодексу України № 213/95-ВР від 06 червня 1995 року, Закону України "Про оцінку впливу на довкілля" № 2059-VIII від 23 травня 2017 року, абзаців 2, 4 та 7 частини першої статті 10, частини п`ятої статті 11, статті 29 Закону України "Про охорону атмосферного повітря" № 2707-XII від 16 жовтня 1992 року, Правил технічної експлуатації установок очистки газу, затверджених наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України № 52 від 06 лютого 2009 року, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 13 квітня 2009 року за № 327/16343, Постанови Кабінету Міністрів України №1221 від 17 грудня 2012 року "Деякі питання збирання, перевезення, зберігання, оброблення (перероблення), утилізації та/або знешкодження відпрацьованих мастил (олив)", пунктів "ж", "ї" частини першої статті 17, абзаців 7 та 9 частини третьої та частини одинадцятої статті 34 Закону України "Про відходи" № 187/98-ВР від 05 березня 1998 року /а.с.67-88 т.3/.

На вказаний акт позивачем надано зауваження № 01-18/55-4 від 22 березня 2019 року /а.с. 43-61 т.1/.

29 березня 2019 року Державною екологічною інспекцією Центрального округу винесено припис № 24/02.3-23, яким зобов`язано Дочірнє підприємство "Полтавський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" /а.с.89-101 т.3/:

1) розробити план організаційно-технічних заходів по усуненню виявлених порушень природоохоронного законодавства під час перевірки із зазначенням посадових осіб, відповідальних за виконання плану. Копію плану надати до Державної екологічної інспекції Центрального округу - до 05 квітня 2019 року. Обґрунтування: статті 20-2, 68 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" № 1264-XII від 25 червня 1991 року;

2) отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел викидів Філією "Миргородський райавтодор" ДП "Полтавський облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України", а саме: місця розвантаження і зберігання піску та гранвідсіву, стоянка автотранспорту. Не допускати провадження господарської діяльності, під час якої здійснюються викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, за відсутності дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря за адресою: Полтавська область, м. Миргород, вул. Миргородських дивізій, 18 - до 06 травня 2019 року. Обґрунтування: абзац 2 частини першої статті 10, частина п`ята статті 11 Закону України "Про охорону атмосферного повітря" № 2707-XII від 16 жовтня 1992 року, пункт 30 додатку до Закону України "Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності" № 3392-VI від 19 травня 2011 року;

3) надати до Держекоінспекції таблиці "Характеристика джерел викиду" та "Характеристика джерел утворення" з документів, в яких обґрунтовуються обсяги викидів для отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами та звіту по інвентаризації викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел викиду Філії "Миргородський райавтодор" ДП "Полтавський облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України" - до 06 травня 2019 року. Обґрунтування: статті 20-2, 68 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" № 1264-XII від 25 червня 1991 року, стаття 11 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" № 877-V від 05 квітня 2007 року;

4) надати інформацію щодо часу роботи стаціонарних джерел викиду: місця розвантаження і зберігання піску та гранвідсіву, стоянка автотранспорту за адресою: Полтавська область, м. Миргород, вул. Миргородських дивізій, 18, з дати введення в експлуатацію об`єктів по 11 березня 2019 року - до 12 квітня 2019 року. Обґрунтування: статті 20-2, 68 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" № 1264-XII від 25 червня 1991 року, стаття 11 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" № 877-V від 05 квітня 2007 року;

5) отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел викидів Філією "Миргородський райавтодор" Шишацьке ДРП ДП "Полтавський облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України", а саме: місце розвантаження та зберігання піску, місце розвантаження і зберігання гранвідсіву, стоянка автотранспорту. Не допускати провадження господарської діяльності, під час якої здійснюються викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, за відсутності дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, за адресою: Полтавська обл., Шишацький р-н, селище Шишаки, вул. Будівельників, б.4. - до 06 травня 2019 року. Обґрунтування: абзац 2 частини першої статті 10, частина п`ята статті 11 Закону України "Про охорону атмосферного повітря" № 2707-XII від 16 жовтня 1992 року, пункт 30 додатку до Закону України "Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності" № 3392-VI від 19 травня 2011 року;

6) надати до Держекоінспекції таблиці "Характеристика джерел викиду" та "Характеристика джерел утворення" з документів, в яких обґрунтовуються обсяги викидів для отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами та звіту по інвентаризації викидів забруднюючих речовин у атмосферне повітря від стаціонарних джерел викиду Філії "Миргородський райавтодор" Шишацьке ДРП ДП "Полтавський облавтодор" ВАТ· "ДАК "Автомобільні дороги України" - до 06 травня 2019 року. Обґрунтування: статті 20-2, 68 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" № 1264-XII від 25 червня 1991 року, стаття 11 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" № 877-V від 05 квітня 2007 року;

7) надати інформацію щодо часу роботи стаціонарних джерел викиду: місце розвантаження та зберігання піску, місце розвантаження і зберігання гранвідсіву, стоянка автотранспорту за адресою: Полтавська обл., Шишацький район, селище Шишаки, буд. Будівельників, б.4, з дати введення в експлуатацію об`єктів по 11 березня 2019 року - до 12 квітня 2019 року. Обґрунтування: статті 20-2, 68 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" № 1264-XII від 25 червня 1991 року, стаття 11 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" № 877-V від 05 квітня 2007 року;

8) отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел викидів Філією "Гадяцький райавтодор" ДП "Полтавський облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України", а саме: стоянка автотранспорту. Не допускати провадження господарської діяльності, під час якої здійснюються викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, за відсутності дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, за адресою: Полтавська обл., Гадяцький р-н, м.Гадяч, вул. Лохвицька, б.46 - до 06 травня 2019 року. Обґрунтування: пункт 30 додатку до Закону України "Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності" № 3392-VI від 19 травня 2011 року, статті 20-2, 68 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" № 1264-XII від 25 червня 1991 року, стаття 11 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" № 877-V від 05 квітня 2007 року;

9) надати до Держекоінспекції таблиці "Характеристика джерел викиду" та "Характеристика джерел утворення" з документів, в яких обґрунтовуються обсяги викидів для отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами та звіту по інвентаризації викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел викиду Філії "Гадяцький райавтодор" ДП "Полтавський облавтодор" ВАТ· "ДАК "Автомобільні дороги України" - до 06 травня 2019 року. Обґрунтування: статті 20-2, 68 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" № 1264-XII від 25 червня 1991 року, стаття 11 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" № 877-V від 05 квітня 2007 року;

10) надати інформацію щодо часу роботи стаціонарних джерел викиду: стоянка автотранспорту за адресою: Полтавська обл., Гадяцький р-н, м.Гадяч, вул. Лохвицька, б.46, з дати введення в експлуатацію об`єктів по 11 березня 2019 року - до 12 квітня 2019 року. Обґрунтування: статті 20-2, 68 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" № 1264-XII від 25 червня 1991 року, стаття 11 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" № 877-V від 05 квітня 2007 року;

11) отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел викидів Філією "Гадяцький райавтодор" ДП "Полтавський облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України", а саме: стоянка автотранспорту, місця складування піску та гранвідсіву. Не допускати провадження господарської діяльності, під час якої здійснюються викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, за відсутності дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, за адресою: Полтавська обл., Гадяцький р-н, м.Гадяч, вул. Лохвицька, б.46-а - до 06 травня 2019 року. Обґрунтування: пункт 30 додатку до Закону України "Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності" № 3392-VI від 19 травня 2011 року, статті 20-2, 68 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" № 1264-XII від 25 червня 1991 року, стаття 11 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" № 877-V від 05 квітня 2007 року;

12) надати до Держекоінспекції таблиці "Характеристика джерел викиду" та "Характеристика джерел утворення" з документів, у яких обґрунтовуються обсяги викидів для отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами та звіту по інвентаризації викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел викиду Філії "Гадяцький райавтодор" ДП "Полтавський облавтодор" ВАТ·"ДАК "Автомобільні дороги України" - до 06 травня 2019 року. Обґрунтування: статті 20-2, 68 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" № 1264-XII від 25 червня 1991 року, стаття 11 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" №877-V від 05 квітня 2007 року;

13) надати інформацію щодо часу роботи стаціонарних джерел викиду: стоянка автотранспорту, місця складування піску та гранвідсіву за адресою: Полтавська обл., Гадяцький р-н, м.Гадяч, вул. Лохвицька, б.46-а, з дати введення в експлуатацію об`єктів по 11 березня 2019 року - до 12 квітня 2019 року. Обґрунтування: статті 20-2, 68 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" № 1264-XII від 25 червня 1991 року, стаття 11 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" № 877-V від 05 квітня 2007 року;

14) отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел викидів Філією "Лохвицький райавтодор" ДП "Полтавський облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України", а саме: стоянка автотранспорту, місця складування піску та гранвідсіву. Не допускати провадження господарської діяльності, під час якої здійснюються викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, за відсутності дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, за адресою: Полтавська обл., м.Лохвиця, вул. Шевченка, 108 - до 06 травня 2019 року. Обґрунтування: пункт 30 додатку до Закону України "Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності" № 3392-VI від 19 травня 2011 року, статті 20-2, 68 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" № 1264-XII від 25 червня 1991 року, стаття 11 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" № 877-V від 05 квітня 2007 року;

15) надати до Держекоінспекції таблиці "Характеристика джерел викиду" та "Характеристика джерел утворення" з документів, у яких обґрунтовуються обсяги викидів для отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами та звіту по інвентаризації викидів забруднюючих речовин у атмосферне повітря від стаціонарних джерел викиду Філії "Лохвицький райавтодор" ДП "Полтавський облавтодор" ВАТ·"ДАК "Автомобільні дороги України" - до 06 травня 2019 року. Обґрунтування: статті 20-2, 68 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" № 1264-XII від 25 червня 1991 року, стаття 11 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" №877-V від 05 квітня 2007 року;

16) надати інформацію щодо часу роботи стаціонарних джерел викиду: стоянка автотранспорту, місця складування піску та гранвідсіву за адресою: Полтавська обл., м.Лохвиця, вул. Шевченка, 108, з дати введення в експлуатацію об`єктів по 11 березня 2019 року - до 12 квітня 2019 року. Обґрунтування: статті 20-2, 68 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" № 1264-XII від 25 червня 1991 року, стаття 11 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" № 877-V від 05 квітня 2007 року;

17) отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел викидів Філією "Лубенська ДЕД" ДРП-3 ДП "Полтавський облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України", а саме: стоянка автотранспорту. Не допускати провадження господарської діяльності, під час якої здійснюються викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, за відсутності дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, за адресою: Полтавська обл., м.Пирятин, вул. Червоноармійська, 158 - до 06 травня 2019 року. Обґрунтування: пункт 30 додатку до Закону України "Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності" № 3392-VI від 19 травня 2011 року, статті 20-2, 68 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" № 1264-XII від 25 червня 1991 року, стаття 11 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" № 877-V від 05 квітня 2007 року;

18) надати до Держекоінспекції таблиці "Характеристика джерел викиду" та "Характеристика джерел утворення" з документів, в яких обґрунтовуються обсяги викидів для отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами та звіту по інвентаризації викидів забруднюючих речовин у атмосферне повітря від стаціонарних джерел викиду Філії "Лубенська ДЕД" ДРП-3 ДП "Полтавський облавтодор" ВАТ·"ДАК "Автомобільні дороги України" - до 06 травня 2019 року. Обґрунтування: статті 20-2, 68 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" № 1264-XII від 25 червня 1991 року, стаття 11 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" №877-V від 05 квітня 2007 року;

19) надати інформацію щодо часу роботи стаціонарних джерел викиду: стоянка автотранспорту за адресою: Полтавська обл., м.Пирятин, вул. Червоноармійська,158, з дати введення в експлуатацію об`єктів по 11 березня 2019 року - до 12 квітня 2019 року. Обґрунтування: статті 20-2, 68 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" № 1264-XII від 25 червня 1991 року, стаття 11 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" № 877-V від 05 квітня 2007 року;

20) отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел викидів Філією "Лубенська ДЕД" ДРП-4 ДП "Полтавський облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України", а саме: стоянка автотранспорту та майданчик зберігання піску. Не допускати провадження господарської діяльності, під час якої здійснюються викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, за відсутності дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, за адресою: Полтавська обл., Лубенський район, с. Засулля, вул. Харківська, 70 - до 06 травня 2019 року. Обґрунтування: пункт 30 додатку до Закону України "Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності" № 3392-VI від 19 травня 2011 року, статті 20-2, 68 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" № 1264-XII від 25 червня 1991 року, стаття 11 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" № 877-V від 05 квітня 2007 року;

21) надати до Держекоінспекції таблиці "Характеристика джерел викиду" та "Характеристика джерел утворення" з документів, в яких обґрунтовуються обсяги викидів для отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами та звіту по інвентаризації викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел викиду Філії "Лубенська ДЕД" ДРП-4 ДП "Полтавський облавтодор" ВАТ·"ДАК "Автомобільні дороги України" - до 06 травня 2019 року. Обґрунтування: статті 20-2, 68 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" № 1264-XII від 25 червня 1991 року, стаття 11 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" №877-V від 05 квітня 2007 року;

22) надати інформацію щодо часу роботи стаціонарних джерел викиду: стоянка автотранспорту та майданчик зберігання піску за адресою: Полтавська обл., Лубенський район, с. Засулля, вул. Харківська, 70, з дати введення в експлуатацію об`єктів по 11 березня 2019 року - до 12 квітня 2019 року. Обґрунтування: статті 20-2, 68 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" № 1264-XII від 25 червня 1991 року, стаття 11 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" № 877-V від 05 квітня 2007 року;

23) отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел викидів Філією "Лубенська ДЕД" ДРП-5 ДП "Полтавський облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України", а саме: стоянка автотранспорту та майданчик зберігання піску. Не допускати провадження господарської діяльності, під час якої здійснюються викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, за відсутності дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, за адресою: Полтавська обл., м.Хорол, вул. Фрунзе, 103 - до 06 травня 2019 року. Обґрунтування: пункт 30 додатку до Закону України "Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності" № 3392-VI від 19 травня 2011 року, статті 20-2, 68 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" № 1264-XII від 25 червня 1991 року, стаття 11 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" № 877-V від 05 квітня 2007 року;

24) надати до Держекоінспекції таблиці "Характеристика джерел викиду" та "Характеристика джерел утворення" з документів, в яких обґрунтовуються обсяги викидів для отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами та звіту по інвентаризації викидів забруднюючих речовин у атмосферне повітря від стаціонарних джерел викиду Філії "Лубенська ДЕД" ДРП-5 ДП "Полтавський облавтодор" ВАТ·"ДАК "Автомобільні дороги України" - до 06 травня 2019 року. Обґрунтування: статті 20-2, 68 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" № 1264-XII від 25 червня 1991 року, стаття 11 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" №877-V від 05 квітня 2007 року;

25) надати інформацію щодо часу роботи стаціонарних джерел викиду: стоянка автотранспорту та майданчик зберігання піску за адресою: м.Хорол, вул. Фрунзе, 103, з дати введення в експлуатацію об`єктів по 11 березня 2019 року - до 12 квітня 2019 року. Обґрунтування: статті 20-2, 68 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" № 1264-XII від 25 червня 1991 року, стаття 11 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" № 877-V від 05 квітня 2007 року;

26) обладнати локальною мережею спостережних свердловин вигрібну яму Філії "Лубенська ДЕД" ДРП-5 ДП "Полтавський облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України" за адресою: Полтавська обл., м. Хорол, вул. Фрунзе, 103. Здійснювати заходи щодо попередження забруднення підземних вод - до 06 травня 2019 року. Обґрунтування: стаття 105 Водного кодексу України № 213/95-ВР від 06 червня 1995 року;

27) отримати висновок з оцінки впливу на довкілля на асфальтобетонний завод Філії "Глобинський райавтодор" ДП "Полтавський облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України" за адресою: м. Глобине, вул. Карла Маркса (вул. Володимирівська), 218. Не допускати експлуатацію асфальтобетонного заводу за адресою: м. Глобине, вул. Карла Маркса (вул. Володимирівська), 218, за відсутності висновку з оцінки впливу на довкілля -до 06 червня 2019 року. Обґрунтування: Закон України "Про оцінку впливу на довкілля" № 2059-VIII від 23 травня 2017 року, Закон України "Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності" № 3392-VI від 19 травня 2011 року;

28) отримати висновок з оцінки впливу на довкілля на асфальтобетонний завод Філії "Копилянська ДЕД" ДП "Полтавський облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України" за адресою: Полтавська обл. , Полтавський р-н, с. Мачухи, вул. Чапаєва, 67. Не допускати експлуатацію асфальтобетонного заводу за адресою: Полтавська обл. , Полтавський р-н, с. Мачухи, вул. Чапаєва, 67, за відсутності висновку з оцінки впливу на довкілля -до 06 червня 2019 року. Обґрунтування: Закон України "Про оцінку впливу на довкілля" № 2059-VIII від 23 травня 2017 року, Закон України "Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності" № 3392-VI від 19 травня 2011 року;

29) отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел викидів Філією "Глобинський райавтодор" ДП "Полтавський облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України" за адресою: м. Глобине, вул. Карла Маркса (вул. Володимирівська), 218, а саме (виробнича база): адміністративне приміщення, що опалюється твердопаливним котлом та АБЗ. Не допускати провадження господарської діяльності, під час якої здійснюються викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, за відсутності дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, за адресою: м. Глобине, вул. Карла Маркса (вул. Володимирівська), 218 - до 06 травня 2019 року. Обґрунтування: пункт 30 додатку до Закону України "Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності" № 3392-VI від 19 травня 2011 року, статті 20-2, 68 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" № 1264-XII від 25 червня 1991 року, стаття 11 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" № 877-V від 05 квітня 2007 року;

30) надати до Держекоінспекції таблиці "Характеристика джерел викиду" та "Характеристика джерел утворення" з документів, в яких обґрунтовуються обсяги викидів для отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами та звіту по інвентаризації викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел викиду Філії "Глобинський райавтодор" ДП "Полтавський облавтодор" ВАТ·"ДАК "Автомобільні дороги України" - до 06 травня 2019 року. Обґрунтування: статті 20-2, 68 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" № 1264-XII від 25 червня 1991 року, стаття 11 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" №877-V від 05 квітня 2007 року;

31) надати інформацію щодо часу роботи стаціонарних джерел викиду (виробнича база): адміністративне приміщення, що опалюється твердопаливним котлом, металообробна дільниця, дільниця ремонту, приміщення лабораторії, що опалюються твердопаливним котлом, та АБЗ, за адресою: м. Глобине, вул. Карла Маркса (вул. Володимирівська), 218, з дати введення в експлуатацію об`єктів по 11 березня 2019 року - до 12 квітня 2019 року. Обґрунтування: статті 20-2, 68 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" № 1264-XII від 25 червня 1991 року, стаття 11 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" № 877-V від 05 квітня 2007 року;

32) здійснювати перевірку на відповідність фактичних параметрів роботи ГОУ ДС-117 2К проектним показникам два рази на рік - для забруднюючих речовин І-ІІ класів небезпеки, що підлягають очищенню, один раз на рік - для забруднюючих речовин ІІІ-IV класів небезпеки, що підлягають очищенню - до 29 квітня 2019 року. Обґрунтування: абзаців 2 та 4 частини першої статті 10 Закону України "Про охорону атмосферного повітря" № 2707-XII від 16 жовтня 1992 року, Правил технічної експлуатації установок очистки газу, затверджених наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України № 52 від 06 лютого 2009 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13 квітня 2009 року за № 327/16343;

33) отримати дозвіл на спеціальне водокористування трубчатим колодязем №1 за адресою: Козельщинський р-н, смт.Кохельщина, вул. Комсомольська. Не допускати провадження господарської діяльності, під час проведення якої здійснюється самовільне водокористування з трубчатого колодязя №1 за відсутності дозволу на спеціальне водокористування - до 06 травня 2019 року. Обґрунтування: статті 44, 49 Водного кодексу України № 213/95-ВР від 06 червня 1995 року, статті 20-2, 68 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" № 1264-XII від 25 червня 1991 року, стаття 11 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" № 877-V від 05 квітня 2007 року;

34) вести журнал первинного поточного обліку кількості забраної води з колодязя №1 за адресою: Козельщинський р-н, смт.Кохельщина, вул. Комсомольська. Копію журналу надати до Держекоінспекції - до 12 квітня 2019 року. Обґрунтування: пункту 7 частини першої статті 44 Водного кодексу України № 213/95-ВР від 06 червня 1995 року;

35) отримати дозвіл на спеціальне водокористування трубчатим колодязем №2 за адресою: Козельщинський р-н, с.Лутовинівка, вул. Зелена. Не допускати провадження господарської діяльності, під час проведення якої здійснюється самовільне водокористування з трубчатого колодязя №2 за відсутності дозволу на спеціальне водокористування - до 06 травня 2019 року. Обґрунтування: статті 44, 49 Водного кодексу України № 213/95-ВР від 06 червня 1995 року, статті 20-2, 68 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" № 1264-XII від 25 червня 1991 року, стаття 11 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" № 877-V від 05 квітня 2007 року;

36) вести журнал первинного поточного обліку кількості забраної води з колодязя №2 за адресою: Козельщинський р-н, с.Лутовинівка, вул. Зелена. Копію журналу надати до Держекоінспекції - до 12 квітня 2019 року. Обґрунтування: пункту 7 частини першої статті 44 Водного кодексу України № 213/95-ВР від 06 червня 1995 року;

37) отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел викидів Філією "Кобеляцький райавтодор" ДП "Полтавський облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України", а саме: стоянка автотранспорту. Не допускати провадження господарської діяльності, під час якої здійснюються викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, за відсутності дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, за адресою: Полтавська обл., м.Кобеляки, вул. Полтавська, 31 - до 06 травня 2019 року. Обґрунтування: пункт 30 додатку до Закону України "Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності" № 3392-VI від 19 травня 2011 року, абзац 2 частини першої статті 10, частина п`ята статті 11 Закону України "Про охорону атмосферного повітря" № 2707-XII від 16 жовтня 1992 року;

38) надати до Держекоінспекції таблиці "Характеристика джерел викиду" та "Характеристика джерел утворення" з документів, в яких обґрунтовуються обсяги викидів для отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами та звіту по інвентаризації викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел викиду Філії "Глобинський райавтодор" ДП "Полтавський облавтодор" ВАТ·"ДАК "Автомобільні дороги України" - до 06 травня 2019 року. Обґрунтування: статті 20-2, 68 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" № 1264-XII від 25 червня 1991 року, стаття 11 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" №877-V від 05 квітня 2007 року;

39) надати інформацію щодо часу роботи стаціонарних джерел викиду: стоянка автотранспорту за адресою: Полтавська обл., м.Кобеляки, вул. Полтавська, 31 з дати введення в експлуатацію об`єктів по 11 березня 2019 року - до 12 квітня 2019 року. Обґрунтування: статті 20-2, 68 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" № 1264-XII від 25 червня 1991 року, стаття 11 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" № 877-V від 05 квітня 2007 року;

40) обладнати локальною мережею спостережних свердловин Філії "Кобеляцький райавтодор" ДП "Полтавський облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України" вигрібну яму за адресою: Полтавська обл., м.Кобеляки, вул. Полтавська, 31. Здійснювати заходи щодо попередження забруднення підземних вод - до 06 травня 2019 року. Обґрунтування: стаття 105 Водного кодексу України № 213/95-ВР від 06 червня 1995 року;

41) Філією "Кобеляцький райавтодор" ДП "Полтавський облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України" утримувати в належному стані зону санітарної охорони водної свердловини №743 за адресою: Полтавська обл., м.Кобеляки, вул. Полтавська, 31 - до 12 квітня 2019 року. Обґрунтування: пункт 6 частини першої статті 44, статті 95 Водного кодексу України № 213/95-ВР від 06 червня 1995 року;

42) отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел викидів Філією "Кобеляцький райавтодор" Решетилівський ДРП (виробнича база) ДП "Полтавський облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України", а саме: стоянка автотранспорту. Не допускати провадження господарської діяльності, під час якої здійснюються викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, за відсутності дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, за адресою: Полтавська обл., Решетилівський район, с-ще Решетилівка, вул. Червонопартизанська, 11 - до 06 травня 2019 року. Обґрунтування: пункт 30 додатку до Закону України "Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності" № 3392-VI від 19 травня 2011 року, абзац 2 частини першої статті 10, частина п`ята статті 11 Закону України "Про охорону атмосферного повітря" № 2707-XII від 16 жовтня 1992 року;

43) надати до Держекоінспекції таблиці "Характеристика джерел викиду" та "Характеристика джерел утворення" з документів, у яких обґрунтовуються обсяги викидів для отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами та звіту по інвентаризації викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел викиду Філії "Кобеляцький райавтодор" ДП "Полтавський облавтодор" ВАТ·"ДАК "Автомобільні дороги України" - до 06 травня 2019 року. Обґрунтування: статті 20-2, 68 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" № 1264-XII від 25 червня 1991 року, стаття 11 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" №877-V від 05 квітня 2007 року;

44) надати інформацію щодо часу роботи стаціонарних джерел викиду: стоянка автотранспорту за адресою: Полтавська обл., Решетилівський район, с-ще Решетилівка, вул. Червонопартизанська, 11 - до 12 квітня 2019 року. Обґрунтування: статті 20-2, 68 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" № 1264-XII від 25 червня 1991 року, стаття 11 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" № 877-V від 05 квітня 2007 року;

45) отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел викидів Філією "Котелевський райавтодор" ДП "Полтавський облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України", а саме: стоянка автотранспорту та місце вивантаження гранвідсіву. Не допускати провадження господарської діяльності, під час якої здійснюються викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, за відсутності дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, за адресою: Полтавська обл., смт. Котельва, вул. Пушкіна, 42 - до 06 травня 2019 року. Обґрунтування: пункт 30 додатку до Закону України "Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності" № 3392-VI від 19 травня 2011 року, абзац 2 частини першої статті 10, частина п`ята статті 11 Закону України "Про охорону атмосферного повітря" № 2707-XII від 16 жовтня 1992 року;

46) надати до Держекоінспекції таблиці "Характеристика джерел викиду" та "Характеристика джерел утворення" з документів, в яких обґрунтовуються обсяги викидів для отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами та звіту по інвентаризації викидів забруднюючих речовин у атмосферне повітря від стаціонарних джерел викиду Філії "Кобеляцький райавтодор" ДП "Полтавський облавтодор" ВАТ·"ДАК "Автомобільні дороги України" - до 06 травня 2019 року. Обґрунтування: статті 20-2, 68 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" № 1264-XII від 25 червня 1991 року, стаття 11 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" №877-V від 05 квітня 2007 року;

47) надати інформацію щодо часу роботи стаціонарних джерел викиду: стоянка автотранспорту за адресою: Полтавська обл., смт. Котельва, вул. Пушкіна, 42 - до 12 квітня 2019 року. Обґрунтування: статті 20-2, 68 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" № 1264-XII від 25 червня 1991 року, стаття 11 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" № 877-V від 05 квітня 2007 року;

48) обладнати локальною мережею спостережних свердловин Філії "Котелевський райавтодор" ДП "Полтавський облавтодор" ВАТ·"ДАК "Автомобільні дороги України" вигрібну яму за адресою: Полтавська обл., Диканський р-н, с-ще Диканька, вул. Пункіна, 35. Здійснювати заходи щодо попередження забруднення підземних вод - до 06 травня 2019 року. Обґрунтування: статті 105 Водного кодексу України № 213/95-ВР від 06 червня 1995 року;

49) отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел викидів Філією "Копилянська ДЕД" (Виробнича база ДРП-7) ДП "Полтавський облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України", а саме: стоянка автотранспорту. Не допускати провадження господарської діяльності, під час якої здійснюються викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, за відсутності дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, за адресою: Полтавська обл., м. Полтава, вул. Фрунзе, 189а - до 06 травня 2019 року. Обґрунтування: пункт 30 додатку до Закону України "Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності" № 3392-VI від 19 травня 2011 року, абзац 2 частини першої статті 10, частина п`ята статті 11 Закону України "Про охорону атмосферного повітря" № 2707-XII від 16 жовтня 1992 року;

50) надати до Держекоінспекції таблиці "Характеристика джерел викиду" та "Характеристика джерел утворення" з документів, в яких обґрунтовуються обсяги викидів для отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами та звіту по інвентаризації викидів забруднюючих речовин у атмосферне повітря від стаціонарних джерел викиду Філії "Копилянська ДЕД" (Виробнича база ДРП-7) ДП "Полтавський облавтодор" ВАТ·"ДАК "Автомобільні дороги України" - до 06 травня 2019 року. Обґрунтування: статті 20-2, 68 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" № 1264-XII від 25 червня 1991 року, стаття 11 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" №877-V від 05 квітня 2007 року;

51) надати інформацію щодо часу роботи стаціонарних джерел викиду: стоянка автотранспорту Філії "Копилянська ДЕД" (Виробнича база ДРП-7) ДП "Полтавський облавтодор" ВАТ·"ДАК "Автомобільні дороги України" за адресою: Полтавська обл., м. Полтава, вул. Фрунзе, 189а, з дати введення в експлуатацію по 11 березня 2019 року - до 12 квітня 2019 року. Обґрунтування: статті 20-2, 68 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" № 1264-XII від 25 червня 1991 року, стаття 11 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" № 877-V від 05 квітня 2007 року;

52) отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел викидів Філією "Копилянська ДЕД" (Виробнича база) ДП "Полтавський облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України", а саме: стоянка автотранспорту. Не допускати провадження господарської діяльності, під час якої здійснюються викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, за відсутності дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, за адресою: Полтавська обл., с. Розсошенці, вул. Фрунзе, 4 - до 06 травня 2019 року. Обґрунтування: пункт 30 додатку до Закону України "Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності" № 3392-VI від 19 травня 2011 року, абзац 2 частини першої статті 10, частина п`ята статті 11 Закону України "Про охорону атмосферного повітря" № 2707-XII від 16 жовтня 1992 року;

53) надати до Держекоінспекції таблиці "Характеристика джерел викиду" та "Характеристика джерел утворення" з документів, в яких обґрунтовуються обсяги викидів для отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами та звіту по інвентаризації викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел викиду Філії "Копилянська ДЕД" (Виробнича база) ДП "Полтавський облавтодор" ВАТ·"ДАК "Автомобільні дороги України" - до 06 травня 2019 року. Обґрунтування: статті 20-2, 68 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" № 1264-XII від 25 червня 1991 року, стаття 11 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" №877-V від 05 квітня 2007 року;

54) надати інформацію щодо часу роботи стаціонарних джерел викиду: стоянка автотранспорту Філії "Копилянська ДЕД" (Виробнича база) ДП "Полтавський облавтодор" ВАТ·"ДАК "Автомобільні дороги України" за адресою: Полтавська обл., с. Розсошенці, вул. Фрунзе, 4, з дати введення в експлуатацію по 11 березня 2019 року - до 12 квітня 2019 року. Обґрунтування: статті 20-2, 68 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" № 1264-XII від 25 червня 1991 року, стаття 11 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" № 877-V від 05 квітня 2007 року;

55) надати інформацію щодо обсягів виготовленого асфальтобетону на АБЗ Філії "Копилянська ДЕД" ДП "Полтавський облавтодор" ВАТ·"ДАК "Автомобільні дороги України" за адресою: Полтавська обл. Полтавський район, с. Мачухи, вул. Чапаєва, 67, за період часу з моменту вводу в експлуатацію по 11 березня 2019 року - до 12 квітня 2019 року. Обґрунтування: статті 20-2, 68 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" № 1264-XII від 25 червня 1991 року, стаття 11 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" № 877-V від 05 квітня 2007 року;

56) надати інформацію стосовно переліку свердловин на території Полтавської області, що знаходяться (знаходились) на балансі та використовуються (використовувались) Філією "Копилянська ДЕД" ДП "Полтавський облавтодор" ВАТ·"ДАК "Автомобільні дороги України" у 2016-2019 роки та дозвіл (дозволи) на спеціальне водокористування, інформацію щодо кількості забраної підземної води окремо з кожної свердловини за періоди з 01 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року, з 01 січня 20167 року по 31 грудня 2017 року, з 01 січня 2018 року по 31 грудня 2018 року, з 01 січня 2019 року по 11 березня 2019 року - до 12 квітня 2019 року. Обґрунтування: статті 20-2, 68 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" № 1264-XII від 25 червня 1991 року, стаття 11 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" № 877-V від 05 квітня 2007 року;

57) отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел викидів Філією "Копилянська ДЕД" (Виробнича база ДРП-8) ДП "Полтавський облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України", а саме: стоянка автотранспорту. Не допускати провадження господарської діяльності, під час якої здійснюються викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, за відсутності дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, за адресою: Полтавська обл., смт. Чутове, вул. Жовтнева, 199 - до 06 травня 2019 року. Обґрунтування: пункт 30 додатку до Закону України "Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності" № 3392-VI від 19 травня 2011 року, абзац 2 частини першої статті 10, частина п`ята статті 11 Закону України "Про охорону атмосферного повітря" № 2707-XII від 16 жовтня 1992 року;

58) надати до Держекоінспекції таблиці "Характеристика джерел викиду" та "Характеристика джерел утворення" з документів, в яких обґрунтовуються обсяги викидів для отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами та звіту по інвентаризації викидів забруднюючих речовин у атмосферне повітря від стаціонарних джерел викиду Філії "Копилянська ДЕД" (Виробнича база ДРП-8) ДП "Полтавський облавтодор" ВАТ·"ДАК "Автомобільні дороги України" - до 06 травня 2019 року. Обґрунтування: статті 20-2, 68 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" № 1264-XII від 25 червня 1991 року, стаття 11 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" №877-V від 05 квітня 2007 року;

59) надати інформацію щодо часу роботи стаціонарних джерел викиду: стоянка автотранспорту Філії "Копилянська ДЕД" (Виробнича база ДРП-8) ДП "Полтавський облавтодор" ВАТ·"ДАК "Автомобільні дороги України" за адресою: Полтавська обл., смт. Чутове, вул. Жовтнева, 199, з дати введення в експлуатацію по 11 березня 2019 року - до 12 квітня 2019 року. Обґрунтування: статті 20-2, 68 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" № 1264-XII від 25 червня 1991 року, стаття 11 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" № 877-V від 05 квітня 2007 року;

60) отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел викидів Філією "Копилянська ДЕД" (Виробнича база ДРП-7) ДП "Полтавський облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України", а саме: стоянка автотранспорту. Не допускати провадження господарської діяльності, під час якої здійснюються викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, за відсутності дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, за адресою: Полтавська обл., с. Розсошенці, вул. Грушевського, 3а - до 06 травня 2019 року. Обґрунтування: пункт 30 додатку до Закону України "Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності" № 3392-VI від 19 травня 2011 року, абзац 2 частини першої статті 10, частина п`ята статті 11 Закону України "Про охорону атмосферного повітря" № 2707-XII від 16 жовтня 1992 року;

61) надати до Держекоінспекції таблиці "Характеристика джерел викиду" та "Характеристика джерел утворення" з документів, в яких обґрунтовуються обсяги викидів для отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами та звіту по інвентаризації викидів забруднюючих речовин у атмосферне повітря від стаціонарних джерел викиду Філії "Копилянська ДЕД" (Виробнича база ДРП-7) ДП "Полтавський облавтодор" ВАТ·"ДАК "Автомобільні дороги України" - до 06 травня 2019 року. Обґрунтування: статті 20-2, 68 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" № 1264-XII від 25 червня 1991 року, стаття 11 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" №877-V від 05 квітня 2007 року;

62) надати інформацію щодо часу роботи стаціонарних джерел викиду: стоянка автотранспорту Філії "Копилянська ДЕД" (Виробнича база) ДП "Полтавський облавтодор" ВАТ·"ДАК "Автомобільні дороги України" за адресою: Полтавська обл., с. Розсошенці, вул. Грушевського, 3а, з дати введення в експлуатацію по 11 березня 2019 року - до 12 квітня 2019 року. Обґрунтування: статті 20-2, 68 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" № 1264-XII від 25 червня 1991 року, стаття 11 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" № 877-V від 05 квітня 2007 року;

63) виконувати пункт 6 Порядку збирання, перевезення, зберігання, оброблення (перероблення), утилізації та/або знешкодження відпрацьованих мастил (олив), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1221 від 17 грудня 2012 року, а саме: подавати щокварталу до 10 числа наступного місяця до Держекоінспекції інформацію про стан поводження з відпрацьованими мастилами (оливами) відповідно до вимог вказаного Порядку: Філією "Великобагачанський райавтодор", Філією "Гадяцький райавтодор", Філією "Глобинський райавтодор", Філією "Кобеляцький райавтодор", Філією "Котелевський райавтодор", Філією "Лохвицький райавтодор", Філією "Миргородський райавтодор", Філією "Лубенська ДЕД", Філією "Копилянська ДЕД" - щокварталу до 10 числа наступного місяця. Обґрунтування: Постанова Кабінету Міністрів України №1221 від 17 грудня 2012 року "Деякі питання збирання, перевезення, зберігання, оброблення (перероблення), утилізації та/або знешкодження відпрацьованих мастил (олив)";

64) не допускати змішування відходів, для утилізації яких в Україні існує відповідна технологія, що утворилася при діяльності: Філії "Великобагачанський райавтодор" виробнича база за адресою: Полтавська обл., смт. Велика Багачка, вул.Леніна (Каштанова), б 82; Філії "Гадяцький райавтодор" виробнича база за адресою: Полтавська обл., м. Гадяч, вул.Лохвицька, 46; Філії "Глобинський райавтодор" виробнича база за адресою: Полтавська обл., м.Глобине, вул.Карла Маркса (Володимирівська), 218; Філії "Кобеляцький райавтодор" виробнича база за адресою: Полтавська обл., м.Кобеляки, вул.Полтавська, 31; Філії "Котелевський райавтодор" виробнича база за адресою: Полтавська обл., с.Котельва, вул. Пушкіна, 32; Філії "Лохвицький райавтодор" виробнича база за адресою: Полтавська обл., м. Лохвиця, вул. Шевченка, 108; Філії "Миргородський райавтодор" виробнича база за адресою: Полтавська обл., м. Миргород, вул. Миргородських дивізій, 18; Філії "Лубенська ДЕД" виробнича база за адресою: Полтавська обл., с.Засулля, вул. Харківська, 70; Філії "Копилянська ДЕД" виробнича база за адресою: Полтавська обл., вул. Фрунзе, 189а - з 12 квітня 2019 року та постійно. Обґрунтування: пункт "ж " частини першої статті 17 Закону України "Про відходи" № 187/98-ВР від 05 березня 1998 року;

65) забезпечити проведення ідентифікації об`єктів поводження з небезпечними відходами ДП "Полтавський облавтодор" ВАТ·"ДАК "Автомобільні дороги України" відповідно до Закону України "Про об`єкти підвищеної небезпеки" - до 06 травня 2019 року. Обґрунтування: абзац 7 частини третьої статті 34 Закону України "Про відходи" № 187/98-ВР від 05 березня 1998 року;

66) розробити декларацію безпеки на об`єкти поводження з небезпечними відходами ДП "Полтавський облавтодор" ВАТ·"ДАК "Автомобільні дороги України" відповідно до Закону України "Про об`єкти підвищеної небезпеки" - до 06 травня 2019 року. Обґрунтування: абзац 9 частини третьої статті 34 Закону України "Про відходи" № 187/98-ВР від 05 березня 1998 року;

67) застрахувати відповідальність ДП "Полтавський облавтодор" ВАТ·"ДАК "Автомобільні дороги України" за шкоду, яку може бути заподіяно аваріями на об`єктах поводження з небезпечними відходами життю, здоров`ю, майну фізичних та/або юридичних осіб - до 12 квітня 2019 року і постійно. Обґрунтування: частина одинадцята статті 34 Закону України "Про відходи" № 187/98-ВР від 05 березня 1998 року;

68) надавати місцевим органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування, уповноваженим органам виконавчої влади у сфері поводження з відходами інформацію про відходи та пов`язану з ним діяльність, у тому числі про випадки несанкціонованого попадання відходів у навколишнє природне середовище та вжиті щодо цього заходи - до 12 квітня 2019 року і постійно. Обґрунтування: пункт "ї" частини першої статті 17 Закону України "Про відходи" № 187/98-ВР від 05 березня 1998 року;

69) проводити виробничий контроль за охороною атмосферного повітря процесі господарської та іншої діяльності ДП "Полтавський облавтодор" ВАТ·"ДАК "Автомобільні дороги України" шляхом проведення інструментально-лабораторних вимірювань параметрів викидів забруднюючих речовин пересувних джерел - до 12 квітня 2019 року і постійно. Обґрунтування: абзац сьомий частини першої статті 10 та стаття 29 Закону України "Про охорону атмосферного повітря" № 2707-XII від 16 жовтня 1992 року;

70) про хід виконання припису надати звіт до Держекоінспекції (м.Полтава, вул.Коцюбинського, 6) - по закінченню терміну виконання кожного пункту припису. Обґрунтування: статті 20-2, 68 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" № 1264-XII від 25 червня 1991 року, стаття 11 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" № 877-V від 05 квітня 2007 року.

Не погодившись з приписом № 24/02.3-23 від 29 березня 2019 року, позивач звернувся до суду з позовом про визнання його протиправним та скасування.

Надаючи оцінку встановленим обставинам та аргументам учасників справи, вказаним у заявах по суті, суд виходить з наступного.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Правові, економічні та соціальні основи організації охорони навколишнього природного середовища в інтересах нинішнього і майбутніх поколінь визначає Закон України "Про охорону навколишнього природного середовища" від 25 червня 1991 року №1264-XII /далі - Закон №1264-XII/.

Згідно зі статтею 34 Закону №1264-XII завдання контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища полягають у забезпеченні додержання вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища всіма державними органами, підприємствами, установами та організаціями, незалежно від форм власності і підпорядкування, а також громадянами.

Відповідно до статті 35 Закону №1264-XII державний контроль у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів. Виконавчі органи сільських, селищних, міських рад здійснюють державний контроль у сфері охорони навколишнього природного середовища.

Державному контролю підлягають використання і охорона земель, надр, поверхневих і підземних вод, атмосферного повітря, лісів та іншої рослинності, тваринного світу, морського середовища та природних ресурсів територіальних вод, континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони України, природних територій та об`єктів, що підлягають особливій охороні, стан навколишнього природного середовища, а також дотримання заходів біологічної і генетичної безпеки щодо біологічних об`єктів навколишнього природного середовища при створенні, дослідженні та практичному використанні генетично модифікованих організмів у відкритій системі.

Порядок здійснення державного контролю за охороною навколишнього природного середовища та використанням природних ресурсів визначається цим Законом та іншими законами України.

Відповідно до пункту 1 Положення про Державну екологічну інспекцію України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №275 від 19 квітня 2017 року, Державна екологічна інспекція України (Держекоінспекція) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра екології та природних ресурсів і який реалізує державну політику із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів.

Одними із основних завдань Держекоінспекції, визначених пунктом 3 цього Положення, є: реалізація державної політики із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів та здійснення у межах повноважень, передбачених законом, державного нагляду (контролю) за додержанням вимог законодавства, зокрема, щодо охорони земель, надр.

Згідно з пунктом 7 вказаного Положення Держекоінспекція здійснює свої повноваження безпосередньо і через утворені в установленому порядку територіальні органи.

Державна екологічна інспекція Центрального округу (Полтавська та Черкаська області) як міжрегіональний територіальний орган Держекоінспекції утворена на підставі постанови Кабінету Міністрів України № 102 від 21 лютого 2018 року та діє відповідно до Положення про Державну екологічну інспекцію Центрального округу, затвердженого наказом Державної екологічної інспекції України № 82 від 17 травня 2018 року.

Таким чином, Державна екологічна інспекція Центрального округу є уповноваженим органом щодо здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища.

Відповідно до частини першої статті 5 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" № 877-V від 05 квітня 2007 року /далі - Закон №877-V/ планові заходи здійснюються відповідно до річних планів, що затверджуються органом державного нагляду (контролю) не пізніше 1 грудня року, що передує плановому. Внесення змін до річних планів здійснення заходів державного нагляду (контролю) не допускається, крім випадків зміни найменування суб`єкта господарювання та виправлення технічних помилок.

Згідно із частиною шостою статті 7 вказаного Закону за результатами здійснення планового або позапланового заходу посадова особа органу державного нагляду (контролю) складає акт.

Уніфікована форма акта, складеного за результатом проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо додержання суб`єктом господарювання вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів, затверджена наказом Міністерства екології та природних ресурсів України № 303 від 09 серпня 2017 року, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 23 жовтня 2017 року за № 1289/31157.

Зазначена Уніфікована форма акта розроблена відповідно до статей 20-2, 35 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища", частини другої статті 5 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" та Методики розроблення уніфікованих форм актів, що складаються за результатами проведення планових (позапланових) заходів державного нагляду (контролю), затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 28 серпня 2013 року № 752.

Таким чином, вказана уніфікована форма є обов`язковою та оформлення результатів проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо додержання суб`єктом господарювання вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища здійснюється відповідачем у такій формі.

Судом встановлено, що форма акта перевірки ДП "Полтавський облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України" №07-01-04/139 відповідає уніфікованій формі акта, затвердженої наказом Міністерства екології та природних ресурсів України № 303 від 09 серпня 2017 року, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 23 жовтня 2017 року за № 1289/31157.

Суд вважає безпідставним довід позивача про втрату чинності всіх уніфікованих форм, розроблених на підставі Методики розроблення уніфікованих форм актів, що складаються за результатами проведення планових (позапланових) заходів державного нагляду (контролю), затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 28 серпня 2013 року № 752, внаслідок втрати чинності такою методикою згідно із Переліком постанов Кабінету Міністрів України, що втратили чинність, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №752 від 10 травня 2018 року, адже наказ Міністерства екології та природних ресурсів України № 303 від 09 серпня 2017 року, який зареєстрований в Міністерстві юстиції України 23 жовтня 2017 року за № 1289/31157, є чинним та не визнавався таким, який не відповідає Конституції України та Законам України, а відтак підлягає застосуванню відповідачем.

Акт перевірки ДП "Полтавський облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України" №07-01-04/139 містить дату закінчення проведення перевірки згідно з уніфікованою формою, яка відповідно до статті 7 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" є датою оформлення вказаного акта.

Отже, суд не приймає до уваги аргумент позивача про відсутність у акта одного із обов`язкових реквізитів, а саме: дати його складення.

Стосовно виявлених під час проведення заходу ДП "Полтавський облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України" порушень природоохоронного законодавства, які позивача зобов`язано усунути відповідними пунктами припису ДЕІ Центрального округу №24/02.3-23 від 29 березня 2019 року, суд зазначає наступне.

Щодо пунктів 1 та 70 припису ДЕІ Центрального округу №24/02.3-23 від 29 березня 2019 року:

Відповідно до пункту "е" статті 20-2 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" № 1264-XII від 25 червня 1991 року до компетенції центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів, у сфері охорони навколишнього природного середовища належить надання обов`язкових до виконання приписів щодо усунення виявлених порушень вимог законодавства з питань, що належать до його компетенції, інформування дозвільних органів про надані приписи суб`єктам господарювання, що здійснюють діяльність на підставі дозволів у сфері охорони навколишнього природного середовища, та здійснення контролю за їх виконанням;

Згідно із статтею 68 вказаного Закону порушення законодавства України про охорону навколишнього природного середовища тягне за собою встановлену цим Законом та іншим законодавством України дисциплінарну, адміністративну, цивільну і кримінальну відповідальність.

Відповідальність за порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища несуть особи, винні у: а) порушенні прав громадян на екологічно безпечне навколишнє природне середовище; б) порушенні норм екологічної безпеки; в) порушенні вимог законодавства про оцінку впливу на довкілля, у тому числі поданні завідомо неправдивого звіту з оцінки впливу на довкілля чи висновку з оцінки впливу на довкілля; є) допущенні наднормативних, аварійних і залпових викидів і скидів забруднюючих речовин та інших шкідливих впливів на навколишнє природне середовище; ж) перевищенні лімітів та порушенні інших вимог використання природних ресурсів; з) самовільному спеціальному використанні природних ресурсів; й) порушенні природоохоронних вимог при зберіганні, транспортуванні, використанні, знешкодженні та захороненні хімічних засобів захисту рослин, мінеральних добрив, токсичних, радіоактивних речовин та відходів; л) відмові від надання своєчасної, повної та достовірної інформації про стан навколишнього природного середовища, а також про джерела забруднення, у приховуванні випадків аварійного забруднення навколишнього природного середовища або фальсифікації відомостей про стан екологічної обстановки чи захворюваності населення тощо. Законодавством України може бути встановлено відповідальність і за інші порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища.

Відповідно до статті 11 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" № 877-V від 05 квітня 2007 року суб`єкт господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) зобов`язаний виконувати вимоги органу державного нагляду (контролю) щодо усунення виявлених порушень вимог законодавства.

Судовим розглядом встановлено, що ДП "Полтавський облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України" виконано пункти 1 та 70 припису ДЕІ Центрального округу №24/02.3-23 від 29 березня 2019 року, а саме: розроблено план організаційно-технічних заходів по усуненню виявлених порушень природоохоронного законодавства під час перевірки із зазначенням посадових осіб, відповідальних за виконання плану, та надіслано вказаний план ДЕІ Центрального округу листом вих.№01-8/64-8 від 04 квітня 2019 року /а.с.188-205 т.2/, що підтверджується позивачем у поясненнях до позовної заяви від 23 жовтня 2019 року /а.с.1 т.3/, а також складено звіт по виконанню припису №24/02.3-23 від 29 березня 2019 року, який підписаний Т.в.о. директора ДП "Полтавський облавтодор" Туз В.В. 18 грудня 2019 року /а.с.248 -264 т.3/.

Таким чином, відсутні підстави для визнання протиправними та скасування пунктів 1 та 70 припису ДЕІ Центрального округу №24/02.3-23 від 29 березня 2019 року.

Щодо пунктів 2-4, 5-7, 8-10, 11-13, 14-16, 17-19, 20-22, 23-25, 37-39, 42-44, 45-47, 49-51, 52-54, 57-59, 60-62 припису ДЕІ Центрального округу №24/02.3-23 від 29 березня 2019 року:

Відповідно до абзацу 2 частини першої статті 10 Закону України "Про охорону атмосферного повітря" № 2707-XII від 16 жовтня 1992 року /далі - Закон № 2707-XII/ підприємства, установи, організації та громадяни - суб`єкти підприємницької діяльності, що здійснюють викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря та діяльність яких пов`язана з впливом фізичних та біологічних факторів на його стан, зобов`язані здійснювати організаційно-господарські, технічні та інші заходи щодо забезпечення виконання вимог, передбачених стандартами та нормативами екологічної безпеки у галузі охорони атмосферного повітря, дозволами на викиди забруднюючих речовин тощо.

Згідно із частиною п`ятою статті 11 вказаного Закону викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами можуть здійснюватися після отримання дозволу, виданого суб`єкту господарювання, об`єкт якого належить до другої або третьої групи, обласними, Київською, Севастопольською міськими державними адміністраціями, органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань охорони навколишнього природного середовища за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення.

Статтею 1 Закону України "Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності" № 3392-VI від 19 травня 2011 року затверджено Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності (далі - Перелік) згідно з додатком (додається).

Пункт 30 додатку до Закону України "Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності" № 3392-VI від 19 травня 2011 року передбачає, що одним із документів дозвільного характеру є Дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами відповідно до Закону України "Про охорону атмосферного повітря".

За визначенням пунктів 1.14.5 -1.14.6 Інструкції про зміст та порядок складання звіту проведення інвентаризації викидів забруднюючих речовин на підприємстві, затвердженої наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України №7 від 10 лютого 1995 року, зареєстрованим Міністерством юстиції України 15 березня 1995 року за №61/597, стаціонарне джерело забруднення атмосфери - підприємство, цех, агрегат, установка або інший нерухомий об`єкт, що зберігає свої просторові координати протягом певного часу і здійснює викиди забруднюючих речовин в атмосферу. Пересувне джерело забруднення атмосфери - транспортний засіб, рух якого супроводиться викидом в атмосферу забруднюючих речовин.

Відповідно до пункту 2.5.4 вказаної Інструкції в розділі також подається інформація про викиди забруднюючих речовин від пересувних джерел (враховуються викиди забруднюючих речовин, які утворюються від пересувних джерел в межах промплощадки, від внутрішнього заводського транспорту, стоянок автомобілів і т. д.). Розрахунок викидів забруднюючих речовин від пересувних джерел проводиться розрахунковими методом за методиками, погодженими Мінприроди.

Автостоянка (стоянка, гараж) - споруда, будівля (частина будинку, споруди) або спеціальний відкритий майданчик, призначений для зберігання тимчасового чи постійного транспортних засобів.

У Звітах по інвентаризації викидів забруднюючих речовин філії "Миргородський райавтодор", філії "Решетилівський райавтодор" Шишацьке ДРП, філії "Гадяцький райавтодор" ДП "Полтавський облавтодор", філії "Лохвицький райавтодор", філії "Лубенська ДЕД" ДРП-3, філії "Лубенська ДЕД" ДРП-4, філії "Кобеляцький райавтодор", філії "Кобеляцький райавтодор" Решетилівський ДРП, філії "Котелевський райавтодор", філії "Копилянська ДЕД" (виробнича база ДРП-8), філії "Копилянська ДЕД" виробнича база ДРП-7 ДП "Полтавський облавтодор" /а.с.73-76, 85-88, 93-96, 101-104, 113-116, 117-121, 153-156, 160-164, 168-171, 181-185 т.1/ враховано маневрування транспортних засобів по території виробничої бази.

Відповідно до пункту 7 Порядку розроблення та затвердження нормативів гранично допустимих викидів забруднюючих речовин із стаціонарних джерел, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1780 від 28 грудня 2001 року, перелік типів устаткування, за якими розробляються нормативи граничнодопустимих викидів забруднюючих речовин із стаціонарних джерел, визначається Мінприроди.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України №1780 від 28 грудня 2001 року "Про затвердження Порядку розроблення та затвердження нормативів гранично допустимих викидів забруднюючих речовин із стаціонарних джерел" наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України №317 від 16 серпня 2004 року затверджено Перелік типів устаткування, для яких розробляються нормативи граничнодопустимих викидів забруднюючих речовин із стаціонарних джерел.

Вказаний Перелік типів устаткування, для яких розробляються нормативи гранично допустимих викидів забруднюючих речовин із стаціонарних джерел, є вичерпним і до нього не входить такий об`єкт, як стоянка автотранспорту.

Враховуючи викладене, стоянка автотранспорту не є стаціонарним джерелом викидів, оскільки викиди забруднюючих речових в атмосферу здійснюються автотранспортними засобами, які є пересувними джерелами забруднення відповідно до положень Інструкції про зміст та порядок складання звіту проведення інвентаризації викидів забруднюючих речовин на підприємстві, а відтак не потребує отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря як стаціонарним джерелом.

Відповідно до примітки Таблиці 4 "Методического пособия по расчету выбросов от неорганизованых источников в промышленности строительных материалов", при статичному зберіганні та розвантаженні піску вологістю 3% і більше - викиди рівні 0.

Для забезпечення безпечного руху транспорту в зимовий період для приготування протиожеледних сумішей, філіями підприємства використовується, в тому числі, ґрунт піщаний. Заготівля матеріалу, як правило, проводиться в листопаді-грудні, а використовується з грудня поточного року по березень наступного. На залишку обліковується незначна кількість такого матеріалу - 6-20 м3, що зволожується природним способом або поливом. Піщані кар`єри, з яких видобувається ґрунт піщаний, знаходяться на терасах річок. Природна вологість пісків в верхніх шарах піщаних кар`єрів - 3-4%, а в нижніх - 4-6%. Взимку штабель заготовленого матеріалу покривається снігом. При зберіганні, навантаженні та розвантаженні ґрунту піщаного викиди рівні 0.

Підтвердженням викладеного є інструментально-лабораторні вимірювання піщаного ґрунту та відсіву подрібнення, проведені лабораторією з контролю виробництва ДП "Полтавський облавтодор", а саме:

- проведені 25 квітня 2019 року за адресою: Полтавська область, м. Миргород, вул. Миргородських дивізій, 18 згідно з пунктом 4 Протоколу №17 випробувань матеріалів - вологість піщаного ґрунту становить 5% /а.с.77-78 т.1/; згідно з пунктом 4 Протоколу №18 випробувань матеріалів - вологість відсіву подрібнення - 3,6% /а.с.79-80 т.1/;

- проведені 23 та 25 квітня 2019 року за адресою: Полтавська область, смт. Шишкаки, вул. Будівельників, 4 згідно з пунктом 4 Протоколу №15 випробувань матеріалів - вологість піщаного ґрунту становить 5,4% /а.с.89-90 т.1/; згідно з пунктом 4 Протоколу №16 випробувань матеріалів - вологість відсіву подрібнення - 3,7% /а.с.91-92 т. 1/;

- проведені 23 квітня 2019 року за адресою: Полтавська область, м. Гадяч, вул. Лохвицька, буд.46-а згідно із пунктом 4 Протоколу №11 випробувань матеріалів - вологість піщаного ґрунту становить 5,4% /а.с.97-98 т.1/; згідно із пунктом 4 Протоколу №12 випробувань матеріалів - вологість відсіву подрібнення - 3,6% /а.с.99-100 т.1/;

- проведені 23 квітня 2019 року за адресою: Полтавська область, м. Лохвиця, вул. Шевченка, 108 згідно з пунктом 4 Протоколу №13 випробувань матеріалів - вологість піщаного ґрунту становить 5,8% /а.с. 105-106 т.1/; згідно з пунктом 4 Протоколу №14 випробувань матеріалів - вологість відсіву подрібнення - 3,9% /а.с. 107-108 т.1/;

- проведені 23 листопада 2018 року та 23 квітня 2019 року за адресою: Полтавська область, м. Хорол, вул. Фрунзе, 103 згідно з пунктом 4 Протоколу №2 випробувань матеріалів від 25 листопада 2018 року - вологість піщаного ґрунту становить 5,1% /а.с.122-123 т. 1/; згідно з пунктом 4 Протоколу №19 випробувань матеріалів від 25 квітня 2019 року - вологість піщаного ґрунту - 5,2% /а.с.124-125 т.1/;

- проведені 23 квітня 2019 року за адресою: Полтавська область, смт. Котельва, вул. Пушкіна, 42 згідно з пунктом 4 Протоколу №10 випробувань матеріалів - вологість відсіву подрібнення - 4,2% /а.с.172-173 т.1/.

Отже, за дослідженнями позивача викиди від майданчиків для зберігання, навантаження та розвантаження піску та гранвідсіву рівні 0.

В свою чергу Державною екологічною інспекцією Центрального округу не здійснювався відбір зразків та/або не проводилися інструментально-лабораторні вимірювання на підтвердження здійснення викидів філіями в місцях складання піску та грандвідсіву.

За таких обставин суд дійшов висновку, що відповідачем не доведена необхідність отримання позивачем дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел викидів (місць розвантаження і зберігання піску та гранвідсіву) філією "Миргородський райавтодор", філією "Миргородський райавтодор" Шишацьке ДРП, філією "Гадяцький райавтодор", філією "Лохвицький райавтодор", філією "Лубенська ДЕД" ДРП-3, філією "Лубенська ДЕД" ДРП-4, філією "Лубенська ДЕД" ДРП-5, філією "Кобеляцький райавтодор", філією "Кобеляцький райавтодор" Решетилівський ДРП, філією "Котелевський райавтодор", філії "Котелевський райавтодор", філією "Копилянська ДЕД" (виробнича база ДРП-7), філією "Копилянська ДЕД" (виробнича база), філією "Копилянська ДЕД" (виробнича база ДРП-8), філією "Копилянська ДЕД" виробнича база ДРП-7 ДП "Полтавський облавтодор" .

Таким чином, наявні підстави для визнання протиправними та скасування пунктів 2-4, 5-7, 8-10, 11-13, 14-16, 17-19, 20-22, 23-25, 37-39, 42-44, 45-47, 49-51, 52-54, 57-59, 60-62 припису ДЕІ Центрального округу №24/02.3-23 від 29 березня 2019 року.

Щодо пунктів 26, 40, 48 Припису № 24/02.3-23 від 29 березня 2019 року:

Відповідно до частини першої статті 105 Водного кодексу України підприємства, установи і організації, діяльність яких може негативно впливати на стан підземних вод, особливо ті, які експлуатують накопичувачі промислових, побутових і сільськогосподарських стоків чи відходів, повинні здійснювати заходи щодо попередження забруднення підземних вод, а також обладнувати локальні мережі спостережувальних свердловин для контролю за якісним станом цих вод.

За визначеннями, наведеними у статті 1 Водного кодексу України, води підземні - води, що знаходяться нижче рівня земної поверхні в товщах гірських порід верхньої частини земної кори в усіх фізичних станах; забруднення вод - надходження до водних об`єктів забруднюючих речовин; якість води - характеристика складу і властивостей води, яка визначає її придатність для конкретних цілей використання, та у статті 1 Закону України "Про відходи" відходи - будь-які речовини, матеріали і предмети, що утворилися у процесі виробництва чи споживання, а також товари (продукція), що повністю або частково втратили свої споживчі властивості і не мають подальшого використання за місцем їх утворення чи виявлення і від яких їх власник позбувається, має намір або повинен позбутися шляхом утилізації чи видалення; побутові відходи - відходи, що утворюються в процесі життя і діяльності людини в житлових та нежитлових будинках (тверді, великогабаритні, ремонтні, рідкі, крім відходів, пов`язаних з виробничою діяльністю підприємств) і не використовуються за місцем їх накопичення; джерело утворення побутових відходів - об`єкт, на якому утворюються побутові відходи (житловий будинок, підприємство, установа, організація, земельна ділянка).

Таким чином, підприємства, діяльність яких може негативно впливати на стан підземних вод та які експлуатують накопичувачі побутових відходів, повинні здійснювати заходи щодо попередження забруднення підземних вод, а також обладнувати локальні мережі спостережувальних свердловин для контролю за якісним станом цих вод. При цьому така законодавча вимога не ставиться в залежність від здійснення підприємствами виробничої діяльності, тобто обов`язок щодо обладнання локальних мереж спостережувальних свердловин покладається на підприємства, що експлуатують накопичувачі побутових відходів, які не пов`язані з їх виробничою діяльністю.

Позивачем зазначено, а відповідачем не спростовано, що відведення побутових стічних вод на території філії "Лубенська ДЕД" ДРП-5 (м. Хорол, вул. Фрунзе, 103), філії "Котелевький райавтодор" Диканський ДРП (с-ще Диканька, вул. Пушкіна, 35) філії "Кобеляцький райавтодор" (м. Кобеляки, вул. Полтавська, 31) ДП "Полтавський облавтодор" здійснюється у забетонований вигріб та при цьому перетікання стічних вод в підземні води не відбувається.

Також між позивачем та Комунальним підприємством Полтавської обласної ради ДП "Полтававодоканал" укладено договір на прийом та очищення рідких побутових відходів №35-15 /а.с.129-130 т.1/, згідно з пунктом 1 якого предметом договору є відносини сторін зі зливу та прийому стічних вод (рідких нечистот), що приймаються від замовника на зливні пункти: КНС 8 (вул.Комарова, 10) та ГНКС (вул. Київське шосе). Вивіз стічних вод здійснюється транспортом замовника, а саме: машиною марки ГАЗ 3309, реєстраційний номер НОМЕР_1 , об`єм бочки - 3,75 м3.

Враховуючи викладені обставини, відповідач не довів суду доцільність створення мережі спостережувальних свердловин, у зв`язку з чим пункти 26, 40, 48 припису ДЕІ Центрального округу №24/02.3-23 від 29 березня 2019 року є протиправними та підлягають скасуванню.

Крім того, вимога пункту 26 припису не ґрунтується на обставинах (порушеннях), встановлених актом заходу №07-01-04/139 /а.с.23-42 т.1/.

Щодо пунктів 27-28 Припису № 24/02.3-23 від 29 березня 2019 року:

Закон України "Про оцінку впливу на довкілля" № 2059-VIII від 23 травня 2017 року встановлює правові та організаційні засади оцінки впливу на довкілля, спрямованої на запобігання шкоді довкіллю, забезпечення екологічної безпеки, охорони довкілля, раціонального використання і відтворення природних ресурсів, у процесі прийняття рішень про провадження господарської діяльності, яка може мати значний вплив на довкілля, з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів.

За визначенням, наведеним у пункті 3 частини першої статті 1 вказаного Закону, планована діяльність - планована господарська діяльність, що включає будівництво, реконструкцію, технічне переоснащення, розширення, перепрофілювання, ліквідацію (демонтаж) об`єктів, інше втручання в природне середовище; планована діяльність не включає реконструкцію, технічне переоснащення, капітальний ремонт, розширення, перепрофілювання об`єктів, інші втручання в природне середовище, які не справляють значного впливу на довкілля відповідно до критеріїв, затверджених Кабінетом Міністрів України.

Здійснення оцінки впливу на довкілля є обов`язковим у процесі прийняття рішень про провадження планованої діяльності, визначеної частинами другою і третьою цієї статті. Така планована діяльність підлягає оцінці впливу на довкілля до прийняття рішення про провадження планованої діяльності.

Відповідно до частини першої статті 3 вказаного Закону оцінці впливу на довкілля не підлягає планована діяльність, спрямована виключно на забезпечення оборони держави, ліквідацію наслідків надзвичайних ситуацій, наслідків антитерористичної операції на території проведення антитерористичної операції на період її проведення, відповідно до критеріїв, затверджених Кабінетом Міністрів України.

Зі змісту наведеного вбачається, що оцінка впливу на довкілля проводиться щодо планованої діяльності, тобто діяльності, яка лише планується. Тобто оцінка впливу на довкілля не проводиться щодо діяльності, яка вже реалізується.

Як зазначив позивач, асфальтобетонний завод філії "Глобинський райавтодор", що знаходиться за адресою: м. Глобине, вул. Володимирівська (Карла Маркса), 218, здійснює виробництво асфальтобетонної суміші з квітня 1990 року. Цей факт позивач підтвердив формуляром установки асфальтозмішувальної 1984 року (пунктом 9.2), в якому зазначені відомості про її закріплення при експлуатації у 1989 році та Технічною документацією внутрішньо цехового газообладнання, згідно якої воно прийняте в експлуатацію в 1997 році /а.с. 136-149 т. 3/. Також позивач вказав, а відповідач не спростував, що реконструкція, технічне переоснащення, капітальний ремонт, перепрофілювання діяльності асфальтобетонного заводу філії "Глобинський райавтодор" (м. Глобине, вул. Володимирівська , 218) не проводилися.

Таким чином, суд дійшов висновку, що планована господарська діяльність в розумінні пункту 3 частини першої статті 1 Закону України "Про оцінку впливу на довкілля" асфальтобетонним заводом філії "Глобинський райавтодор" (м. Глобине, вул. Володимирівська (Карла Маркса), 218) не здійснювалась, а відтак діяльність асфальтобетонного заводу філії "Глобинський райавтодор" не підлягає оцінці впливу на довкілля.

Як зазначив позивач, асфальтобетонний завод філії "Копилянська дорожня експлуатаційна дільниця", що знаходиться за адресою с. Мачухи, вул. Чапаєва, 67, здійснює виробництво асфальтобетонної суміші з 1999 року. Цей факт позивач підтвердив Актом комісії про прийняття устаткування додаткової асфальтозмішувальної установки ДС-1853 АБЗ с. Мачухи в експлуатацію від 09.06.1999р. Також позивач вказав, а відповідач не спростував, що реконструкція, технічне переоснащення, капітальний ремонт, перепрофілювання діяльності асфальтобетонного заводу філії "Копилянська дорожня експлуатаційна дільниця" (с. Мачухи, вул. Чапаєва, 67) не проводилися.

Отже, наведене свідчить про те, що планована господарська діяльність в розумінні пункту 3 частини першої статті 1 Закону України "Про оцінку впливу на довкілля" асфальтобетонним заводом філії "Копилянська дорожня експлуатаційна дільниця" (с. Мачухи, вул. Чапаєва, 67) не здійснювалася, а відтак така діяльність не підлягає оцінці впливу на довкілля.

Таким чином, наявні підстави для визнання протиправними та скасування пунктів 27-28 припису ДЕІ Центрального округу №24/02.3-23 від 29 березня 2019 року.

Щодо пунктів 29-32 припису ДЕІ Центрального округу №24/02.3-23 від 29 березня 2019 року:

Відповідно до абзацу 2 частини першої статті 10 Закону України "Про охорону атмосферного повітря" № 2707-XII від 16 жовтня 1992 року /далі - Закон № 2707-XII/ підприємства, установи, організації та громадяни - суб`єкти підприємницької діяльності, що здійснюють викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря та діяльність яких пов`язана з впливом фізичних та біологічних факторів на його стан, зобов`язані здійснювати організаційно-господарські, технічні та інші заходи щодо забезпечення виконання вимог, передбачених стандартами та нормативами екологічної безпеки у галузі охорони атмосферного повітря, дозволами на викиди забруднюючих речовин тощо.

Згідно із частиною п`ятою статті 11 вказаного Закону викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами можуть здійснюватися після отримання дозволу, виданого суб`єкту господарювання, об`єкт якого належить до другої або третьої групи, обласними, Київською, Севастопольською міськими державними адміністраціями, органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань охорони навколишнього природного середовища за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення.

Статтею 1 Закону України "Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності" № 3392-VI від 19 травня 2011 року затверджено Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності (далі - Перелік) згідно з додатком (додається).

Пункт 30 додатку до Закону України "Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності" № 3392-VI від 19 травня 2011 року передбачає, що одним із документів дозвільного характеру є Дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами відповідно до Закону України "Про охорону атмосферного повітря".

Пунктом 2 Порядку проведення та оплати робіт, пов`язаних з видачею дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, обліку підприємств, установ, організацій та громадян-підприємців, які отримали такі дозволи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 302 від 13 березня 2002 року, передбачено, що дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами - це офіційний документ, який дає право підприємствам, установам, організаціям та громадянам-підприємцям експлуатувати об`єкти, з яких надходять в атмосферне повітря забруднюючі речовини або їх суміші, за умови дотримання встановлених відповідних нормативів граничнодопустимих викидів та вимог до технологічних процесів у частині обмеження викидів забруднюючих речовин протягом визначеного в дозволі терміну. Дозвіл видається суб`єкту господарювання за формою, встановленою Мінприроди.

Таким чином, викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами можуть здійснюватися лише після отримання суб`єктом господарювання дозволу, який дає право підприємствам, установам, організаціям та громадянам-підприємцям експлуатувати об`єкти, з яких надходять в атмосферне повітря забруднюючі речовини або їх суміші.

Згідно з приписом статті 1 Закону № 2707-XII джерело викиду - об`єкт (підприємство, цех, агрегат, установка, транспортний засіб тощо), з якого надходить в атмосферне повітря забруднююча речовина або суміш таких речовин.

Відповідно до пунктів 1.14.1, 1.14.4 та 1.14.5 Інструкції про зміст та порядок складання звіту проведення інвентаризації викидів забруднюючих речовин на підприємстві, затвердженої наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України №7 від 10 лютого 1995 року, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15 березня 1995 року за №61/597, викид речовини - надходження речовини в атмосферу від джерел забруднення; джерело забруднення атмосфери - об`єкт, з якого поширюється забруднююча речовина; стаціонарне джерело забруднення атмосфери - підприємство, цех, агрегат, установка або інший нерухомий об`єкт, що зберігає свої просторові координати протягом певного часу і здійснює викиди забруднюючих речовин в атмосферу.

Враховуючи викладене, суд погоджується з доводом відповідача, що твердопаливний котел належить до стаціонарних джерел забруднення атмосфери та його експлуатація спричиняє надходження в атмосферне повітря забруднюючих речовин.

Як встановлено судом, дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, який би давав право експлуатувати твердопаливний котел, у позивача на момент перевірки був відсутній та відповідачу не надавався.

Судом встановлено, що 01 лютого 2019 року між фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 (виконавець) та філією "Глобинський райавтодор" ДП "Полтавський облавтодор" ВАТ "ДАК «Автомобільні дороги України" (замовник) укладено договір надання послуг №9 /а.с.137-141 т.1/, пунктом 1 якого передбачено, що виконавець зобов`язується за завданням замовника якісно надати послуги по розробці документації для АБЗ філії, що розташована за адресою: 39000, Полтавська область, Глобинський район, м. Глобине, вул. Володимирівська, 218.

Відповідно до листа Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської ОДА №3476/03.2-09 від 01 липня 2019 року /а.с.142 т.1/ звіт по інвентаризації викидів забруднюючих речовин ДП "Полтавський облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України" (АБЗ та адміністративно-виробничий комплекс), який розташований: Полтавська область, м. Глобине, вул. Володимирівська, 218 зареєстровано 01 липня 2019 року за №393.

Листом філії "Глобинський райавтодор" ДП "Полтавський облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України" №374 від 18 грудня 2019 року на виконання пункту 31 припису повідомлено ДЕІ Центрального округу про інформацію щодо часу роботи стаціонарних джерел викиду з 19 квітня 2014 року по 11 березня 2019 року /а.с.206 т.3/.

Отже, позивачем розпочата процедура оформлення відповідного дозволу.

Таким чином, відсутні підстави для визнання протиправними та скасування пунктів 29-32 припису ДЕІ Центрального округу №24/02.3-23 від 29 березня 2019 року.

Щодо пунктів 33-34 припису ДЕІ Центрального округу №24/02.3-23 від 29 березня 2019 року:

Відповідно до частини першої статті 44 Водного кодексу України водокористувачі зобов`язані, зокрема: 2) використовувати воду (водні об`єкти) відповідно до цілей та умов їх надання; 3) дотримувати встановлених нормативів гранично допустимого скидання забруднюючих речовин та встановлених лімітів забору води, лімітів використання води та лімітів скидання забруднюючих речовин, а також санітарних та інших вимог щодо впорядкування своєї території; 7) здійснювати засобами вимірювальної техніки, у тому числі автоматизованими, облік забору та використання вод, контроль за якістю і кількістю скинутих у водні об`єкти зворотних вод і забруднюючих речовин та за якістю води водних об`єктів у контрольних створах, а також подавати відповідним органам звіти в порядку, визначеному цим Кодексом та іншими законодавчими актами; 9) здійснювати спеціальне водокористування лише за наявності дозволу; 11) своєчасно сплачувати збори за спеціальне водокористування та інші збори відповідно до законодавства.

Статтею 48 ВК України передбачено, що спеціальне водокористування - це забір води з водних об`єктів із застосуванням споруд або технічних пристроїв, використання води та скидання забруднюючих речовин у водні об`єкти, включаючи забір води та скидання забруднюючих речовин із зворотними водами із застосуванням каналів. Спеціальне водокористування здійснюється юридичними і фізичними особами насамперед для задоволення питних потреб населення, а також для господарсько-побутових, лікувальних, оздоровчих, сільськогосподарських, промислових, транспортних, енергетичних, рибогосподарських (у тому числі для цілей аквакультури) та інших державних і громадських потреб.

Згідно із статтею 49 ВК України спеціальне водокористування є платним та здійснюється на підставі дозволу на спеціальне водокористування. Дозвіл на спеціальне водокористування видається територіальними органами центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері розвитку водного господарства. Видача (відмова у видачі, переоформлення, видача дубліката, анулювання) дозволу на спеціальне водокористування здійснюється відповідно до Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" в установленому Кабінетом Міністрів України порядку.

З матеріалів справи вбачається, що 04 липня 2019 року ДП «Полтавський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» отримано дозвіл на спеціальне водокористування №416/ПЛ/49д-19, зокрема, водокористування трубчатим колодязем №1 за адресою: смт. Козельщина, вул. Комсомольська /а.с. 191-201 т.1/ та ДП «Полтавський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» ведеться журнал обліку водоспоживання (водовідведення) побічними методами обсягів використання води з трубчатого колодязя №1 за адресою: смт. Козельщина, вул. Комсомольська /а.с.143-152 т.1/.

Враховуючи факти виконання припису у зазначеній частині, підстави для визнання протиправними та скасування відповідних пунктів 33-34 припису ДЕІ Центрального округу №24/02.3-23 від 29 березня 2019 року відсутні.

Щодо пункту 35 припису ДЕІ Центрального округу №24/02.3-23 від 29 березня 2019 року:

Відповідно до частини першої статті 44 Водного кодексу України водокористувачі зобов`язані, зокрема: 2) використовувати воду (водні об`єкти) відповідно до цілей та умов їх надання; 3) дотримувати встановлених нормативів гранично допустимого скидання забруднюючих речовин та встановлених лімітів забору води, лімітів використання води та лімітів скидання забруднюючих речовин, а також санітарних та інших вимог щодо впорядкування своєї території; 7) здійснювати засобами вимірювальної техніки, у тому числі автоматизованими, облік забору та використання вод, контроль за якістю і кількістю скинутих у водні об`єкти зворотних вод і забруднюючих речовин та за якістю води водних об`єктів у контрольних створах, а також подавати відповідним органам звіти в порядку, визначеному цим Кодексом та іншими законодавчими актами; 9) здійснювати спеціальне водокористування лише за наявності дозволу; 11) своєчасно сплачувати збори за спеціальне водокористування та інші збори відповідно до законодавства.

Статтею 48 ВК України передбачено, що спеціальне водокористування - це забір води з водних об`єктів із застосуванням споруд або технічних пристроїв, використання води та скидання забруднюючих речовин у водні об`єкти, включаючи забір води та скидання забруднюючих речовин із зворотними водами із застосуванням каналів. Спеціальне водокористування здійснюється юридичними і фізичними особами насамперед для задоволення питних потреб населення, а також для господарсько-побутових, лікувальних, оздоровчих, сільськогосподарських, промислових, транспортних, енергетичних, рибогосподарських (у тому числі для цілей аквакультури) та інших державних і громадських потреб.

Згідно з частиною третьою статті 48 Водного кодексу України не належать до спеціального водокористування забір та/або використання води в об`ємі до 5 кубічних метрів на добу, крім тієї, що використовується для виробництва (входить до складу) напоїв та фасованої питної води.

Відповідно до записів в журналі обліку водоспоживання (водовідведення) побічними методами обсяги використання води з трубчатого колодязя №2 за адресою: Полтавська область, с. Лутовинівка, вул. Зелена /а.с.143-152 т.1/ обсяги використання води з трубчатого колодязя №2 за адресою: с. Лутовинівка, вул. Зелена становлять менше 5 кубічних метрів на добу, що підтверджується відповідними записами у журналі.

Отже, забір води з трубчатого колодязя №2 за адресою: Полтавська область, с. Лутовинівка, вул. Зелена не належить до спеціального водокористування та не вимагає наявності дозволу.

Таким чином, наявні підстави для визнання протиправним та скасування пункту 35 припису ДЕІ Центрального округу №24/02.3-23 від 29 березня 2019 року.

Щодо пункту 36 припису ДЕІ Центрального округу №24/02.3-23 від 29 березня 2019 року.

З матеріалів справи вбачається, що ДП «Полтавський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» ведеться журнал обліку водоспоживання (водовідведення) побічними методами обсягів використання позивачем води з трубчатого колодязя №2 за адресою: Полтавська область, с. Лутовинівка, вул. Зелена, які становлять 0 кубічних метрів на добу, що підтверджується відповідними записами у журналі обліку водоспоживання (водовідведення) побічними методами /а.с.143-152 т.1/.

Таким чином, позивачем виконано пункт 36 припису щодо ведення журналу первинного поточного обліку кількості забраної води з трубчатого колодязя №2 за адресою: с. Лутовинівка, вул. Зелена.

Отже, відсутні підстави для визнання протиправним та скасування пункту 36 припису ДЕІ Центрального округу №24/02.3-23 від 29 березня 2019 року.

Щодо пункту 41 припису ДЕІ Центрального округу №24/02.3-23 від 29 березня 2019 року.

Відповідно до пункту 6 частини першої статті 44 Водного кодексу України водокористувачі зобов`язані утримувати в належному стані зони санітарної охорони джерел питного та господарсько-побутового водопостачання, прибережні захисні смуги, смуги відведення, берегові смуги водних шляхів, очисні та інші водогосподарські споруди та технічні пристрої.

Згідно із статтею 93 ВК України з метою охорони водних об`єктів у районах забору води для централізованого водопостачання населення, лікувальних і оздоровчих потреб встановлюються зони санітарної охорони, які поділяються на пояси особливого режиму. Межі зон санітарної охорони водних об`єктів встановлюються місцевими радами на їх території за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері розвитку водного господарства, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення, обласними, Київською, Севастопольською міськими державними адміністраціями, органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань охорони навколишнього природного середовища. Режим зон санітарної охорони водних об`єктів встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Зі змісту вказаного оскаржуваного пункту припису слідує, що вказаний пункт містить законодавчі вимоги щодо належного утримання зони санітарної охорони водної свердловини, а відтак є правомірним та скасуванню не підлягає.

Таким чином, відсутні підстави для визнання протиправним та скасування пункту 41 припису ДЕІ Центрального округу №24/02.3-23 від 29 березня 2019 року.

Щодо пунктів 55-56 припису ДЕІ Центрального округу №24/02.3-23 від 29 березня 2019 року:

Відповідно до пункту "е" статті 20-2 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" № 1264-XII від 25 червня 1991 року до компетенції центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів, у сфері охорони навколишнього природного середовища належить надання обов`язкових до виконання приписів щодо усунення виявлених порушень вимог законодавства з питань, що належать до його компетенції, інформування дозвільних органів про надані приписи суб`єктам господарювання, що здійснюють діяльність на підставі дозволів у сфері охорони навколишнього природного середовища, та здійснення контролю за їх виконанням;

Згідно із статтею 68 вказаного Закону порушення законодавства України про охорону навколишнього природного середовища тягне за собою встановлену цим Законом та іншим законодавством України дисциплінарну, адміністративну, цивільну і кримінальну відповідальність.

Відповідно до статті 11 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" № 877-V від 05 квітня 2007 року суб`єкт господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) зобов`язаний виконувати вимоги органу державного нагляду (контролю) щодо усунення виявлених порушень вимог законодавства.

Листами ДП «Полтавський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» №01-18/69-5 від 11 квітня 2019 року та №01-18/125-7 від 05 липня 2019 року позивачем надано інспекції інформацію щодо обсягів виготовленого асфальтобетону на АБЗ філії «Копилянська ДЕД» (с. Мачухи, вул. Чапаєва, 67) з моменту вводу в експлуатацію по 11 березня 2019 року та інформацію стосовно переліку свердловин на території Полтавської області, що знаходяться на балансі та використовуються філією «Копилянська ДЕД».

У зв`язку з виконанням позивачем пунктів 55-56 припису відсутні підстави для визнання їх протиправними та скасування.

Щодо пунктів 63-64 припису ДЕІ Центрального округу №24/02.3-23 від 29 березня 2019 року:

Постановою Кабінету Міністрів України №1221 від 17 грудня 2012 року "Деякі питання збирання, перевезення, зберігання, оброблення (перероблення), утилізації та/або знешкодження відпрацьованих мастил (олив)" затверджено Порядок збирання, перевезення, зберігання, оброблення (перероблення), утилізації та/або знешкодження відпрацьованих мастил (олив), який визначає механізм збирання, перевезення, зберігання, оброблення (перероблення), утилізації та/або знешкодження відпрацьованих мастил (олив), що утворюються внаслідок використання вироблених або ввезених на територію України мастил (олив) за переліком згідно з додатком 1.

Згідно із пунктом 3 вказаного Порядку дія цього Порядку поширюється на таких суб`єктів господарювання всіх форм власності: суб`єкти, що виробляють або ввозять на територію України для вільного використання мастила (оливи), внаслідок використання яких утворюються відпрацьовані мастила (оливи) за переліком згідно з додатком 2; суб`єкти, що провадять діяльність із збирання, перевезення, зберігання, оброблення (перероблення), утилізації та/або знешкодження відпрацьованих мастил (олив); суб`єкти, у процесі діяльності яких на території України утворюються відпрацьовані мастила (оливи); суб`єкти, які надають послуги з промислової заміни мастил (олив); суб`єкти, які здійснюють заміну мастил (олив) у транспортних засобах у пунктах заміни мастил (олив).

Відповідно до пункту 6 цього Порядку споживачі мастил (олив) здійснюють первинний облік щодо придбаних мастил (олив), їх використання, подальшого поводження з відпрацьованими мастилами (оливами) та подають щокварталу до 10 числа наступного місяця до Держекоінспекції інформацію про стан поводження з відпрацьованими мастилами (оливами) за формою згідно з додатком 5 (крім суб`єктів господарювання, які здійснюють заміну мастил (олив) у транспортних засобах у пунктах заміни).

ДП «Полтавський облавтодор» не обґрунтовано та не доведено відсутність у нього обов`язку щодо подання щокварталу до 10 числа наступного місяця до Держекоінспекції інформації про стан поводження з відпрацьованими мастилами (оливами), а тому суд дійшов висновку про правомірність внесення вказаного пункту 63 до припису №24/02.3-23 від 29 березня 2019 року.

Відповідно до пункту «ж» частини першої статті 17 Закону України «Про відходи» суб`єкти господарської діяльності у сфері поводження з відходами зобов`язані не допускати змішування відходів, якщо це не передбачено існуючою технологією та ускладнює поводження з відходами або не доведено, що така дія відповідає вимогам підвищення екологічної безпеки.

З матеріалів справи та змісту додаткових пояснень позивача /а.с.1-27 т.3/ слідує, що пункт 64 Припису №24/02.3-23 від 29 березня 2019 року виконаний позивачем, та філіями ДП «Полтавський облавтодор» не допускається змішування відходів, що підтверджується світлинами /а.с.238-242 т.3/.

Отже, відсутні підстави для визнання протиправними та скасування пунктів 55-56 припису ДЕІ Центрального округу №24/02.3-23 від 29 березня 2019 року.

Щодо пунктів 65-67 припису ДЕІ Центрального округу №24/02.3-23 від 29 березня 2019 року.

Відповідно до абзаців 7, 9 частини третьої статті 34 Закону України «Про відходи» суб`єкт господарської діяльності, у власності або у користуванні якого є хоча б один об`єкт поводження з небезпечними відходами, зобов`язаний: ідентифікувати об`єкти поводження з небезпечними відходами відповідно до Закону України "Про об`єкти підвищеної небезпеки"; мати декларацію безпеки.

Згідно із частиною одинадцятою вказаної статті відповідальність суб`єкта господарської діяльності, у власності або у користуванні якого є хоча б один об`єкт поводження з небезпечними відходами, за шкоду, яка може бути заподіяна аваріями на таких об`єктах життю, здоров`ю, майну фізичних та/або юридичних осіб, підлягає обов`язковому страхуванню відповідно до закону.

В акті перевірки №07-01-04/139 та приписі №24/02.3-23 від 29 березня 2019 року відповідач не вказав стосовно яких саме об`єктів підвищеної небезпеки позивач має вчинити дії щодо проведення ідентифікації, розроблення декларації та страхування відповідальності, тобто вказані пункти припису не відповідають критерію правової визначеності та унеможливлюють їх виконання.

З огляду на це, суд дійшов висновку про наявність підстав для визнання протиправними та скасування пунктів 55-56 припису ДЕІ Центрального округу №24/02.3-23 від 29 березня 2019 року.

Щодо пункту 68 припису ДЕІ Центрального округу №24/02.3-23 від 29 березня 2019 року.

Відповідно до пункту «ї» частини першої статті 17 Закону України «Про відходи» суб`єкти господарської діяльності у сфері поводження з відходами зобов`язані надавати місцевим органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування, уповноваженим органам виконавчої влади у сфері поводження з відходами інформацію про відходи та пов`язану з ними діяльність, у тому числі про випадки несанкціонованого попадання відходів у навколишнє природне середовище та вжиті щодо цього заходи.

Оскільки вимога пункту 68 припису ДЕІ Центрального округу №24/02.3-23 від 29 березня 2019 року ґрунтується на положеннях закону, суд не вбачає наявності підстав для визнання такого пункту протиправним та його скасування.

Щодо пункту 69 припису ДЕІ Центрального округу №24/02.3-23 від 29 березня 2019 року:

Відповідно до абзацу 7 частини першої статті 10 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» підприємства, установи, організації та громадяни - суб`єкти підприємницької діяльності, що здійснюють викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря та діяльність яких пов`язана з впливом фізичних та біологічних факторів на його стан, зобов`язані забезпечувати здійснення інструментально-лабораторних вимірювань параметрів викидів забруднюючих речовин стаціонарних і пересувних джерел та ефективності роботи газоочисних установок.

Згідно зі статтею 29 вказаного Закону виробничий контроль за охороною атмосферного повітря здійснюється підприємствами, установами, організаціями та громадянами - суб`єктами підприємницької діяльності в процесі їх господарської та іншої діяльності, якщо вона справляє шкідливий вплив на стан атмосферного повітря.

З огляду на те, що обов`язок щодо проведення виробничого контролю встановлений законом та поширюється на позивача, підстави для визнання протиправним та скасування пункту 69 припису ДЕІ Центрального округу №24/02.3-23 від 29 березня 2019 року відсутні.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що пункти 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 35, 37, 38, 39, 40, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 65, 66, 67 припису Державної екологічної інспекції Центрального округу №24/02.3-23 від 29 березня 2019 року суперечать вимогам чинного законодавства та винесені відповідачем протиправно, а тому позовна вимога у цій частині припису є обґрунтованою та такою, що підлягає задоволенню.

Натомість, позовна вимога про визнання протиправним та скасування припису Державної екологічної інспекції Центрального округу №24/02.3-23 від 29 березня 2019 року в частині пунктів 1, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 36, 41, 55, 56, 63, 64, 68, 69, 70 задоволенню не підлягає.

Згідно з частиною третьою статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

Враховуючи висновок суду про часткове задоволення позову та факт сплати позивачем при зверненні до суду судового збору у сумі 1921,00 грн згідно квитанції №810 від 27 серпня 2019 року /а.с.4/, стягненню за рахунок бюджетних асигнувань відповідача на користь позивача підлягає сума в 960,50 грн.

Керуючись статтями 6-9, 72-77, 211, 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, -

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов Дочірнього підприємства "Полтавський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" (вул. Вячеслава Чорновола, буд.22-А, м. Полтава, Полтавська область, 36039, ідентифікаційний код 32017261) до Державної екологічної інспекції Центрального округу (вул. Коцюбинського, буд. 6, м. Полтава, Полтавська область, 36039, ідентифікаційний код 42149108) про визнання протиправним та скасування припису Державної екологічної інспекції Центрального округу №24/02.3-23 від 29 березня 2019 року задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати припис Державної екологічної інспекції Центрального округу №24/02.3-23 від 29 березня 2019 року в частині пунктів 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 35, 37, 38, 39, 40, 42, 43, 44, 45, 46, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 65, 66, 67.

У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної екологічної інспекції Центрального округу (вул. Коцюбинського, буд. 6, м. Полтава, Полтавська область, 36039, ідентифікаційний код 42149108) на користь Дочірнього підприємства "Полтавський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" (вул. Вячеслава Чорновола, буд.22-А, м. Полтава, Полтавська область, 36039, ідентифікаційний код 32017261) витрати зі сплати судового збору у сумі 960,50 грн (дев`ятсот шістдесят гривень п`ятдесят копійок).

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги у порядку, встановленому статтею 297 з урахуванням положень підпункту 15.5 пункту 15 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повне рішення складено 24 грудня 2019 року.

Суддя Н.І. Слободянюк