
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 грудня 2019 року м. Житомир справа № 240/9684/19
категорія 111020300
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
судді Токаревої М.С.,
розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом Головного управління ДФС у Житомирській області до ОСОБА_1 про стягнення податкової заборгованості,
встановив:
Головне управління ДФС у Житомирській області звернулось до суду із позовом до ОСОБА_1 у якому просить стягнути податковий борг в сумі 15255,46грн. В обґрунтування позову позивач зазначив, що відповідачем самостійно було подано податкову декларацію у якій визначено суми грошових зобов`язань з податку на доходи фізичних осіб, крім того, контролюючи органом було донараховано грошові зобов`язання відповідачу та застосовано штрафні санкції, проте у визначені законодавством строки ці суми сплачено не було.
Справа розглядається у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
Відповідачем у визначені судом строки не було надано відзив на позовну заяву.
Вивчивши матеріали справи та наявні докази у ній, суд дійшов наступного висновку.
ОСОБА_1 перебуває на обліку в Овруцькому управлінні ГУ ДФС у Житомирській області.
12.02.2019 відповідачем до Овруцького ГУ ДФС в Житомирській області подано податкову декларацію про майновий стан і доходи за 2018 рік, якою самостійно визначено податкові зобов`язання з податку на доходи фізичних осіб в сумі 2584,13 грн. Крім того, відповідачу було нараховано пеню за цим платежем у сумі 210,33 грн.
Також податковим повідомленням від 24.05.2017 №0009054002 відносно відповідача було застосовано штрафну санкцію за порушення законодавства у сфері виробництва та обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів на суму 10000,00 грн.
Крім того, податковим повідомленням-рішення від 14.05.2017 № 0009044002 відносно відповідача було застосовано штрафну санкцію за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки та застосування реєстраторів у сумі 2461,00 грн.
Згідно зведеного розрахунку по боржнику ОСОБА_1 сума її податкового боргу становить 15255,46 грн, з яких 2584,13 грн - зобов`язання з податку на доходи фізичних осіб, 210,33 грн. - пеня, 10000,00 грн. - штрафні санкції за порушення законодавства у сфері виробництва та обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів, 2461,00 - штрафні санкції за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки та застосування реєстраторів.
08.09.2017 ГУ ДФС в Житомирській області сформовано податкову вимогу № 6849/17 на суму боргу в розмірі 12512,78 грн, яку отримано відповідачем.
Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно з підпунктом 14.1.156 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України (далі - ПК України) під податковим зобов`язанням розуміється сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
Пунктом 54.1 ст.54 ПК України визначено, що крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов`язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов`язання та/або пені вважається узгодженою.
Згідно п.57.1 ст.57 ПК України, платник податків зобов`язаний самостійно сплатити суму податкового зобов`язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до п.31.1 ст.31 ПК України строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов`язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно.
Відповідно до пп.14.1.175 п.14.1 ст.14 ПК України податковий борг - сума грошового зобов`язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов`язання.
Згідно з п.59.1 статті 59 ПК України у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Податкова вимога може надсилатися (вручатися) контролюючим органом за місцем обліку платника податків, в якому обліковується податковий борг платника податків.
Відповідно до п.59.3 статті 59 ПК України податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов`язання.
Згідно з п. 59.5 статті 59 ПК України у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.
У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
Пунктом 87.11 статті 87 ПК України визначено, що орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.
Доказів оскарження у адміністративному або судовому порядку вказаних податкових повідомлень-рішень, а також сплати визначеного ними податку в сумі 15255,46 грн суду надано не було, відтак грошові зобов`язання набули статусу узгоджених.
Таким чином, за відповідачем обліковується сума узгоджених та несплачених податкових зобов`язань у розмірі 15255,46 грн, що підтверджується наявними в матеріалах справи доказами.
Згідно з частиною першою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Отже, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України, матеріалів справи, суд приходить до висновку про те, що вимоги позивача підлягають задоволенню.
Згідно зі статтею 139 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати до стягнення не підлягають.
Керуючись ст.ст.77, 243 - 246 Кодексу адміністративного судочинства України,
вирішив:
Позов Головного управління ДФС у Житомирській області (вул. Юрка Тютюнника, 7, м.Житомир,10003, код ЄДРПОУ 39459195) до ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) про стягнення податкової заборгованості задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Головного управління ДФС у Житомирській області податкову заборгованість у загальній сумі 15255,46 грн. з яких: 2584,13 грн - зобов`язання з податку на доходи фізичних осіб, 210,33 грн. - пеня, 10000,00 грн. - штрафні санкції за порушення законодавства у сфері виробництва та обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів, 2461,00 - штрафні санкції за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки та застосування реєстраторів.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Рішення суду може бути оскаржене до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя М.С. Токарева