
Справа № 353/1237/19
Провадження № 3/353/449/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 грудня 2019 рокум.Тлумач
Суддя Тлумацького районного суду Івано-Франківської області Луковкіна У.Ю., розглянувши матеріали справи, які надійшли від Тлумацького відділення поліції Коломийського відділу поліції Головного управління національної поліції в Івано-Франківській області про притягненя до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , не працюючого, одруженого, на утриманні має двох неповнолітніх дітей, гр. України, за ч. 2 ст. 160 КУпАП, -
в с т а н о в и в:
26.12.2019 року старший ДОП Тлумацького ВП Коломийського ВП ГУНП в Івано-Франківській області підполковником поліції Ляцьким Р.Б. відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 079206 за ч. 2 ст. 160 КУпАП, відповідно до якого «26.12.2019 року близько 12 год. 00 хв. ОСОБА_1 здійснював продаж хвойних ялинок по вул. Винниченка, де продаж заборонено».
В судовому засіданні ОСОБА_1 роз`яснені права, передбачені ст. 268 КУпАП, заяв та клопотань не надходило.
При розгляді справи ОСОБА_1 вказав, що він придбав 10 ялинок у людей та вирішив їх перепродати у м. Тлумач. Ялинки не чіповані та чеків про їх придбання у нього не має, проте має товарно-транспортні накладні з лісгоспу, які у нього вилучили працівники поліції.
Згідно вимог ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно ч. 1 ст. 256 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення, як документ, що засвідчує факти неправомірних дій, є основним джерелом доказів, складається по встановленій формі і повинен містити дані, необхідні для розгляду справи по суті, а саме: дату і місце його складення, посаду, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Враховуючи вищенаведене, приходжу до висновку, що протокол про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 079206 складений з порушенням вимог ст. 256 КУпАП, оскільки у ньому не повністю вказано місце вчинення адміністративного правопорушення (відсутні номер будинку, район, область), а також не зазначено прізвища, адреси свідків адміністративного правопорушення (відсутні вулиця, номер будинку/квартири, район, область). Крім цього, у протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено кваліфікуючу ознаку ч. 2 ст. 160 КУпАП, а саме торгівля з рук у невстановлених місцях промисловими товарами, а також у матеріалах справи відсутні докази на підтвердження того, що ОСОБА_1 здійснював торгівлю саме промисловими товарами. Також у протоколі про адміністративне правопорушення зазначено, що у ОСОБА_1 вилучено 10 хвойних ялинок, проте у матеріалах справи відсутні документи, що підтверджують їх тимчасове зберігання, з зазначенням місця зберігання та відповідальної особи, що позбавляє суд можливості вирішити питання щодо можливої конфіскацію предметів торгівлі.
Відсутність у протоколі обов`язкових реквізитів, не тільки обмежує права особи, відносно якої складається протокол, регламентовані ст. 268 КУпАП, а й унеможливлює розгляд справи.
Пунктом 24 постанови № 14 Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 року було встановлено наступне: «Визнати правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП (80732-10), відповідному правоохоронному органу для належного оформлення».
Таким чином, протокол не може розглядатись суддею без усунення порушень, допущених при його складенні, оскільки неповнота передбачених законом даних унеможливлює надання належної правової оцінки викладеним у протоколі обставинам.
За наслідками таких встановлених недоліків у суду немає можливості повно, всебічно та об`єктивно розглянути дану справу, а тому матеріали адміністративної справи слід повернути на доопрацювання для усунення недоліків, зазначених в мотивувальній частині.
Звертаю увагу на необхідність усунути зазначені недоліки в максимально стислі строки, оскільки відповідно до ст. 38 КУпАП строк притягнення до адміністративної відповідальності за вказане правопорушення складає три місяці з моменту його вчинення.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 245, 251, 252, 256, 268, 277, 278 КУпАП, суддя, -
П О С Т А Н О В И В :
Матеріали справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 160 КУпАП направити до Тлумацького відділення поліції Коломийського відділу поліції Головного управління національної поліції в Івано-Франківській області на доопрацювання для усунення недоліків, зазначених в мотивувальній частині постанови.
Постанова апеляційному оскарженню не підлягає.
СуддяУ. Ю. Луковкіна