Постанова № 86541714, 18.12.2019, Лисичанський міський суд Луганської області

Дата ухвалення
18.12.2019
Номер справи
415/9010/19
Номер документу
86541714
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

415/9010/19

3/415/1522/19

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

18 грудня 2019 року місто Лисичанськ

Суддя Лисичанського міського суду Луганської області Березін А.Г., розглянувши матеріали справи про адміністративні правопорушення, які надійшли з Управління патрульної поліції в Луганській області Департаменту патрульної поліції про притягнення до адміністративної відповідальності,

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працює, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 ,

- за ч.3 ст. 126, ч. 1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

В С Т А Н О В И В:

23.10.2019 року о 23 год. 50 хв. в м. Лисичанськ на блокпосту «Лисичанськ-Гірське», водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом ЗАЗ 1102, державний номерний знак НОМЕР_2 , в стані алкогольного сп`яніння. Огляд на стан алкогольного сп`яніння зі згоди водія, у встановленому законом порядку проводився в медичному закладі ЛОНД за адресою: м. Лисичанськ, пр. Перемоги, 54 ж, результат позитивний. Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п. 2.9 а Правил дорожнього руху України, за що відповідальність передбачена за ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Також 23.10.2019 року о 23 год.50 хв. в м. Лисичанськ на блокпосту «Лисичанськ-Гірське», водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом ЗАЗ 1102, державний номерний знак НОМЕР_2 , будучи обмеженим у праві керуванням транспортним засобом Попаснянським районним ДВС №50949465 від 27.03.2018 р. Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п. 2.1 а Правил дорожнього руху України, ч.10 ст. 15 ЗУ «Про дорожній рух», за що відповідальність передбачена за ч. 3 ст. 126 КУпАП.

Постановою суду адміністративні справи про притягнення ОСОБА_1 за ч.3 ст. 126 КУпАП та ч.1 ст. 130 КУпАП об`єднано в одне провадження на підставі ст. 36 КУпАП та присвоєно єдиний номер 415/9010/19 (3/415/1522/19).

У судовому засіданні ОСОБА_1 провину у вчинені правопорушень, передбачених ч.3 ст. 126 КУпАП та ст. 130 ч. 1 КУпАП визнав у повному обсязі, щиро розкаявся. Пояснив, що обставини викладені в протоколах про адміністративні правопорушення дійсно мали місце.

Дослідивши наявні в матеріалах справи докази суд встановив:

- з протоколу про адміністративне правопорушення серії БД №192179 від 24.10.2019 р., що протокол складений у відношенні водія ОСОБА_1 , який керував транспортним засобом ЗАЗ 1102, державний номерний знак НОМЕР_2 , за порушення вимог п. 2.1 а Правил дорожнього руху України, ч.10 ст. 15 ЗУ «Про дорожній рух»;

- з протоколу про адміністративне правопорушення серії БД №192255 від 24.10.2019 р., що протокол складений у відношенні водія ОСОБА_1 , який керував транспортним засобом ЗАЗ 1102, державний номерний знак НОМЕР_2 , за порушення вимог п. 2.9 а Правил дорожнього руху України;

- з висновку №970 щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 24.10.2019 р., що ОСОБА_1 перебував у стані алкогольного сп`яніння;

- з рапорту інспектора взводу №1 роти №1 батальйону УПП в Луганській області ДПП лейтенанта поліції Рубан Г.О., що 23.10.2019 р. під час патрулювання в м. Лисичанську в складі екіпажу «Цейлон-114» з інспектором поліції ОСОБА_2 та поліцейським сержантом поліції ОСОБА_3 , на службовий планшет надійшов виклик «Порушення ПДР» на блокпост у «Лисичанськ-Гірське». По приїзду на місце було виявлено водія ОСОБА_1 , який керував т.з. ЗАЗ 1102, д.н.з. НОМЕР_2 , з явними ознаками алкогольного сп`яніння. Водію було запропоновано пройти огляд на визначення стану алкогольного сп`яніння у встановленому законом порядку на що водій погодився проїхати до найближчого закладу охорони здоров`я. На водія ОСОБА_1 було складено протокол за ст. 130 ч.1 КУпАП;

- з копії Постанови Попаснянського районного ДВС №50949465 від 27.03.2018 р., що ОСОБА_1 , обмежений у праві керуванням транспортним засобом, у зв`язку із заборгованістю зі сплати аліментів;

- з довідки поліцейського взводу №2 роти №4 батальйону УПП в Луганській області ДПП капрала поліції Морозовського М., що згідно бази даних ІПНП України, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , отримував посвідчення водія НОМЕР_3 кат «В1,В, D1,D».

Досліджений в судовому засіданні відеозапис повністю підтверджує обставини викладені в протоколі про адміністративне правопорушення.

Згідно вимог ст. 245 КУпАП, завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності із законом та забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Ст. 15 ч.10 ЗУ «Про дорожній рух» забороняє керування транспортними засобами особам, до яких застосовано адміністративне стягнення чи кримінальне покарання у виді позбавлення права керування транспортними засобами, протягом строку позбавлення, а також особам, щодо яких державним виконавцем встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами.

Диспозиція ч. 1 ст. 130 КУпАП визначає склад правопорушення, який полягає у керуванні транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Відповідно до п. 1 розділу ІХ Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ 07.11.2015 № 1395, водії, стосовно яких у поліцейських є достатні підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами та огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.

Згідно з положеннями ст. 16 Закону України «Про дорожній рух», водій зобов`язаний не допускати випадків керування транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також не передавати керування транспортним засобом особі, яка перебуває в такому стані або під впливом таких препаратів.

Оскільки ОСОБА_1 вчинив два правопорушення, суд вважає необхідним застосувати правила ст. 36 КУпАП, згідно якої, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачені ст.126 ч.3 КУпАП та ст. 130 ч.1 КУпАП: правопорушення, передбачене ст.130 ч.1 КУпАП, відноситься до числа більш серйозних, оскільки санкція цієї статті передбачає більш суворіше стягнення, ніж санкція ст. 126 ч.3 КУпАП, тому адміністративне стягнення йому необхідно призначити в межах санкції ст.130 ч.1 КУпАП.

Що ж стосується стягнення, то враховуючи обставини справи, особу правопорушника, можливі наслідки вчиненого, обставину, що пом`якшує відповідальність - щире розкаяння, а також відсутність обставин, які б обтяжували відповідальність, суд вважає доцільним накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у межах санкції ч. 1 ст. 130 КУпАП, у вигляді штрафу у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10200 грн., з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 36, 40-1, 126 ч.3, 130, 221, 268, 280, 284, 287-291 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суд, -

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 визнати винним за ч.3 ст. 126 КУпАП, ч.1 ст. 130 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10200 (десять тисяч двісті) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави (ККДБ 22030101 «Судовий збір» Рахунок № UA 188999980000031214206012051 Отримувач: УК у м. Лисичанську/м. Лисичанськ/22030101 Код отримувача: 37800278 Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)) судовий збір в розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 коп.

Постанова може бути оскаржена до Луганського апеляційного суду через Лисичанський міський суд Луганської області протягом десяти днів з дня її винесення, а щодо постанов по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, - протягом десяти днів з дня вручення такої постанови.

Суддя А.Г.Березін