
Єд. унік. № 243/13274/19
Провадження № 2/243/3790/2019
РІШЕННЯ
Іменем України
21 грудня 2019 року м. Слов`янськ
Слов`янський міськрайонний суд Донецької області у складі:
головуючого судді Мінаєва І.М.
за участю секретаря судового засідання Малиновської І.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судового засідання Слов`янського міськрайонного суду Донецької області у спрощеному провадженні цивільну справу за позовом Управління соціального захисту населення Слов`янської міської ради до ОСОБА_1
вимоги позивача: про повернення незаконно отриманої субсидії,
учасники справи: не з?явилися,
негайно після закінчення судового розгляду, перебуваючи в нарадчій кімнаті, ухвалив рішення про наступне:
І. Виклад позиції позивача та заперечень відповідача.
1. Управління соціального захисту населення Слов`янської міської ради (далі - УСЗН) звернулось до Слов`янського міськрайонного суду Донецької області з позовом до відповідача ОСОБА_1 про повернення незаконно отриманої субсидії.
2. Обґрунтовуючи свої позовні вимоги, позивач зазначає, що ОСОБА_1 18.11.2015 р. звернулася до УСЗН з заявою про призначення житлової субсидії, та подала декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням субсидії і одержувала житлову субсидію з 01.10.2015 р. по 30.04.2018 р. Під час подання заяви ОСОБА_1 під підпис була повідомлена, що у разі зміни обставин, які можуть вплинути на отримання житлової субсидії, зобов`язується протягом місяця повідомити про це. ОСОБА_1 було призначено житлову субсидію з 01.10.2015 р. по 30.09.2016 р., в наступні періоди з 01.10.2016 р. по 30.04.2017 р., з 01.05.2017 р. по 30.04.2018 р. розрахунок суми субсидії здійснювався без звернення відповідача у відповідності до п.16 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та пічного (рідкого) побутового палива.
Однак, ОСОБА_1 не повідомила позивача про зміну групи платника єдиного податку. Згідно із заявою та декларацією від 18.11.2015 р. відповідачем зазначено дохід від підприємницької діяльності, а саме: І-ІІІ квартал 2014 р. як ФОП 2 категорії, за IV квартал 2014 р. - загальна система оподаткування.
В результаті проведеної позивачем перевірки правильності та повноти інформації, наданої для призначення субсидії, встановлено, що відповідач не подала інформацію, що вона є платником єдиного податку ІІІ групи з 01.01.2016 р., що призвело до надмірної виплати бюджетних коштів у виді субсидії з 01.05.2017 р. по 30.04.2018 р. на суму 9388,20 грн. Так, згідно з п.12 Положення для ФОП, які обрали спрощену систему оподаткування, незалежно від отриманих (не отриманих) доходів до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід, обчислений в таких розмірах мінімальної заробітної плати, встановленої станом на кінець періоду, за який враховуються доходи: однієї мінімальної заробітної плати - для платників податку першої групи; двох мінімальних заробітних плат - для платників єдиного податку другої групи; трьох мінімальних заробітних плат - для платників єдиного податку третьої групи. За результатами перевірки ОСОБА_1 надіслано повідомлення про необхідність повернення в добровільному порядку надміру отриманої житлової субсидії, однак ОСОБА_1 згоду на добровільне повернення надміру отриманої житлової субсидії не надала. Комісією щодо призначення житлової субсидії розглянуто подання від 16.01.2019 р. № 13 та вирішено припинити надання житлової субсидії ОСОБА_1 .
Посилаючись на наведені обставини, Положення про порядок призначення та надання населенню субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та пічного (рідкого) побутового палива, Порядок повернення коштів, надміру виплачених за призначеними субсидіями, положення ст.ст.1212, 1215 ЦК України, позивач просить стягнути з ОСОБА_1 незаконно отриману субсидію на відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг у розмірі 9388,20 грн. та понесені судові витрати по сплаті судового збору.
3. 16 грудня 2019 року відповідачем наданий відзив на позовну заяву, за змістом якого позовні вимоги не визнаються в повному обсязі. Обґрунтовуючи свою позицію, відповідач зазначає, що підставою позову є та обставина, що відповідач як фізична особа - підприємець обрала спрощену систему оподаткування, тому незалежно від отриманих / не отриманих доходів до сукупного доходу за кожний місяць враховувався дохід, обчислений для платників податків третьої групи в розмірах трьох мінімальних заробітних плат. Однак, фактично доходи відповідача за зазначений період часу були значно меншими, а саме у 2016 р. вона задекларувала дохід 12000 грн., у 2017 р. - 18000 грн. Саме з цих доходів вона сплачувала єдиний податок, тому вважає, що саме з цих сум її фактичного доходу мав би визначатися як розмір субсидії, так і наявність підстав для її отримання. Зауважує, що Положенням про порядок призначення житлових субсидій передбачає, що під час призначення житлової субсидії враховуються такі доходи: заробітна плата після сплати податку на доходи фізичних осіб, пенсія, стипендія, соціальні виплати, допомога по безробіттю, інші страхові виплати, грошові перекази із-за кордону та інші доходи. За змістом цього Положення громадянин, якому призначено житлову субсидію, зобов`язаний протягом 30 календарних днів проінформувати про виникнення обставин, зокрема, щодо зміни складу зареєстрованих у житловому приміщенні членів домогосподарств, зміни соціального статусу членів домогосподарства, зміни у складі сім`ї члена домогосподарства, зміни переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання, зміни переліку витрат на управління багатоквартирним будинком, зміни управителя, виконавця комунальних послуг, створення об`єднання, настання умов, зазначених у п.п.2 і 4 п.14 цього Положення. Жодного з вищенаведених зобов`язань відповідач не порушувала, тому вона не погоджується з позовними вимогами, оскільки надавала позивачу всю необхідну інформацію, яку він вимагав надати, нічого не приховувала. Пункт 2 Порядку повернення коштів, надміру виплачених за призначеними субсидіями, передбачає повернення надміру виплачених коштів у разі виявлення факту подання громадянами свідомо документів із неправильними відомостями, чого нею здійснено не було. З посиланням на ст.1215 ЦК України зазначає, що не підлягають поверненню безпідставно набуті платежі, якщо їх виплата проведено добровільно за відсутності рахункової помилки та недобросовісності з боку набувача, при цьому правильність виконаних розрахунків, за якими була проведена виплата, та добросовісність набувача презюмуються. Посилаючись на наведені обставини, зауважуючи, що позивачем не доведено недобросовісності відповідача, просила у задоволенні позовних вимог відмовити.
ІІ. Заяви (клопотання) учасників справи.
4. Представником позивача Рибалко М.Л., який діє на підставі довіреності юридичної особи № 08-20/16 від 11.01.2019 р., надано суду клопотання про розгляд справи у його відсутності, зазначає, що позовні вимоги підтримує у повному обсязі.
5. Відповідач ОСОБА_3 надала суду заяву з проханням розглянути справу без її участі, з врахуванням викладеної у відзиві позиції, у задоволенні позову просила відмовити у повному обсязі.
ІІІ. Процесуальні дії у справі.
6. Відповідно до ухвали суду від 15.11.2019 року відкрито спрощене провадження у справі, запропоновано відповідачеві у п?ятнадцятиденний строк подати відзив на позов, позивачеві у п?ятнадцятиденний строк з дня отримання відзиву подати відповідь на відзив, по справі призначено судове засідання (а.с.31).
7. Судом на підставі частини другої статті 247 ЦПК, у зв?язку із неявкою в судове засідання всіх учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою технічного засобу не здійснювалось.
IV. Фактичні обставини, встановлені судом.
8. Згідно із заявою про призначення житлової субсидії ОСОБА_1 від 18.11.2015 р., вона просить призначити їй субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг за адресою: АДРЕСА_1 , з 01.10.2015 р. В той же час ОСОБА_1 зобов`язалася у разі зміни обставин, які можуть вплинути на отримання житлової субсидії (зміни складу осіб, які зареєстровані (фактично проживають), джерел доходу, переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, придбання майна, товарів або оплати послуг на суму, що перевищує 50 тис. гривень), протягом місця повідомити про це структурний підрозділ з питань соціального захисту населення (а.с.6зв.).
9. Відповідно до декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії за період з 01.01.2014 р. по 31.12.2014 р., поданої ОСОБА_1 , вона є підприємцем, у І - ІІІ кварталі платником податку 2 групи, у IV кварталі - загальна система оподаткування (а.с.6).
10. Як вбачається з рішень УСЗН про призначення субсидії від 02.02.2016 р. ОСОБА_1 призначено житлову субсидію за період з жовтня 2015 р. по вересень 2016 року включно, враховано щомісячний дохід ОСОБА_1 у сумі 2436,00 грн. (а.с.7); від 04.02.2016 р. ОСОБА_1 призначено житлову субсидію з листопада 2015 р. по вересень 2016 року включно, враховано щомісячний дохід ОСОБА_1 у сумі 2436,00 грн. (а.с.8); від 05.03.2016 р. ОСОБА_1 призначено житлову субсидію з січня 2016 р. по квітень 2016 р., враховано щомісячний дохід ОСОБА_1 у сумі 2436,00 грн. та щомісячний дохід ОСОБА_4 у сумі 1218,00 грн. (а.с.8зв.); від 25.03.2016 р. ОСОБА_1 призначено житлову субсидію з березня 2016 р. по квітень 2016 р., враховано щомісячний дохід ОСОБА_1 у сумі 2436,00 грн. (І - ІІІ квартал) та у сумі 1218,00 грн. (IV квартал) та щомісячний дохід ОСОБА_4 у сумі 1218,00 грн. (а.с.9); від 03.05.2016 р. ОСОБА_1 призначено житлову субсидію на квітень 2016 р., враховано щомісячний дохід ОСОБА_1 у сумі 2436,00 грн. (І - ІІІ квартал) та у сумі 1218,00 грн. (IV квартал) та щомісячний дохід ОСОБА_4 у сумі 1218,00 грн. (а.с.10); від 14.05.2016 р. ОСОБА_1 призначено житлову субсидію з травня 2016 р. по вересень 2016 р., враховано щомісячний дохід ОСОБА_1 у сумі 2436,00 грн. (І - ІІІ квартал) та у сумі 1218,00 грн. (IV квартал) та щомісячний дохід ОСОБА_4 у сумі 1218,00 грн. (а.с.10зв.); від 25.12.2016 р. ОСОБА_1 призначено житлову субсидію з листопада 2016 р. по лютий 2017 р., враховано щомісячний дохід ОСОБА_1 у сумі 2756,00 грн. та щомісячний дохід ОСОБА_4 у сумі 2756,00 грн. (а.с.11); від 12.04.2017 р. ОСОБА_1 призначено житлову субсидію на березень 2017 р., враховано щомісячний дохід ОСОБА_1 у сумі 2756,00 грн. та щомісячний дохід ОСОБА_4 у сумі 2756,00 грн. (а.с.12); від 12.04.2017 р. ОСОБА_1 призначено житлову субсидію на квітень 2017 р., враховано щомісячний дохід ОСОБА_1 у сумі 2756,00 грн. та щомісячний дохід ОСОБА_4 у сумі 2756,00 грн. (а.с.12зв.); від 04.10.2017 р. ОСОБА_1 призначено житлову субсидію на вересень 2017 р., враховано щомісячний дохід ОСОБА_1 у сумі 1600,00 грн. та щомісячний дохід ОСОБА_4 у сумі 3200,00 грн. (а.с.13); від 16.11.2017 р. ОСОБА_1 призначено житлову субсидію на жовтень 2017 р., враховано щомісячний дохід ОСОБА_1 у сумі 1684,00 грн. (за перше півріччя) та 1266,67 грн. (за друге півріччя) та щомісячний дохід ОСОБА_4 у сумі 1684,00 грн. (за перше півріччя) та 320,00 грн. (за ІІІ квартал (а.с.14); від 24.11.2017 р. ОСОБА_1 призначено житлову субсидію з листопада 2017 р. по грудень 2017 р., враховано щомісячний дохід ОСОБА_1 у сумі 1684,00 грн. (за перше півріччя) та 1266,67 грн. (за друге півріччя) та щомісячний дохід ОСОБА_4 у сумі 1684,00 грн. (за перше півріччя) та 320,00 грн. (за ІІІ квартал (а.с.14зв.); від 09.04.2018 р. ОСОБА_1 призначено житлову субсидію на квітень 2018 р., враховано щомісячний дохід ОСОБА_1 у сумі 1684,00 грн. (за перше півріччя) та 1266,67 грн. (за друге півріччя) та щомісячний дохід ОСОБА_4 у сумі 1684,00 грн. (за перше півріччя) та 320,00 грн. (за ІІІ квартал (а.с.15).
11. Відповідно до рішення УСЗН від 22.07.2018 р. ОСОБА_1 не призначено житлову субсидію з 01.05.2018 р. у зв`язку із наявністю боргу за електропостачання та газопостачання (а.с.16).
12. 26.09.2018 р. ОСОБА_1 звернулася до УСЗН із заявоюпро призначення житлової субсидії за адресою: АДРЕСА_1 , та подала декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії (а.с.17-18).
13. Згідно з рішенням УСЗН від 21.11.2018 р. ОСОБА_1 на жовтень 2018 р. призначено житлову субсидію, сума субсидії у жовтні 2018 р. становить 0,00 грн., враховано доходи ОСОБА_1 за період з 01.01.2018 р. по 30.06.2018 р., а саме дохід у сумі 12604,00 грн. щомісячно; пенсія у сумі 1435,00 грн. щомісячно, ФОП 3 категорії у сумі 11169,00 грн. щомісячно (а.с.19).
14. Згідно з витягом з реєстру платників єдиного податку від 08.06.2018 р. № 1805223400454/524 ОСОБА_1 з 01.01.2016 р. є платником єдиного податку третьої групи (а.с.20).
15. За відомостями Головного управління ДФС у Донецькій області від 06.12.2018 р., наданими на запит УСЗН, ОСОБА_1 перебуває на податковому обліку як фізична особа-підприємець з 05.03.2002 р., здійснювала діяльність на спрощеній системі оподаткування, з 01.12.2012 по 30.09.2014 на другій групі оподаткування, з 01.01.2016 по теперішній час на третій групі оподаткування. ОСОБА_4 перебував на податковому обліку як фізична особа-підприємець з 13.10.2005 р., знятий з податкового обліку 17.01.2017 р. після надходження відомостей про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності, здійснював діяльність на псрощеній системі оподаткування, з 01.12.2012 по 30.03.2014 - на другій групі оподаткування (а.с.21).
16. Як вбачається з акту про проведення перевірки правильності та повноти інформації, що надається заявником для призначення всіх видів державної соціальної допомоги № 11-20/70 від 11.12.2018 р., перевіркою встановлено, що ОСОБА_1 надала неповну інформацію про отримання додаткового доходу від підприємницької діяльності, внаслідок чого були надміру виплачені кошти в сумі 9338,20 грн. За період з 01.05.2017 р. по 30.04.2018 р. включно, а саме: з 01.05.2017 р. по 31.07.2017 р. в сумі 218,64 грн.; у серпні 2017 р. в сумі 62,98 грн.; у вересні 2017 р. в сумі 53,69 грн.; у жовтні 2017 р. в сумі 1201,20 грн.; у листопаді 2017 р. в сумі 2749,64 грн.; у січні 2018 р. в сумі 1374,82 грн.; з 01.02.2018 р. по 31.03.2018 р. в сумі 2749,64 грн.; у квітні 2018 р. у сумі 977,59 грн. (а.с.22).
17. 11.01.2019 р. позивачем на адресу ОСОБА_1 було надіслано повідомлення про необхідність повернення надміру виплачених коштів у сумі 9388,20 грн. на рахунок управління (а.с.23). Вдруге повідомлення аналогічного змісту надіслано на адресу ОСОБА_1 15.04.2019 р. (а.с.26).
18. Як вбачається з витягу з протоколу комісії щодо призначення житлових субсидій, пільг на житлово-комунальні послуги, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям у винятковихї випадках № 03-43/3-4-1 від 16.01.2019 р., комісія розглянула подання № 13 від 16.01.2019 р. відносно ОСОБА_1 та вирішила припинити надання житлової субсидії на підставі акту № 11-20/70 від 11.12.2018 р. з 01.01.2019 р. (а.с.24).
19. Згідно з рішенням УСЗН від 23.01.2019 р. ОСОБА_1 припинено призначення субсидії з листопада 2018 р. через подання невірних даних (а.с.25).
20. Відповідно до податкових декларацій платника єдиного податку - фізичної особи - підприємця за 2016 р. загальна сума доходу ОСОБА_1 склала 12000 грн., а за 2017 р. - 18000 грн. (а.с.45-46).
V. Оцінка суду.
21. Правовідносини сторін регулюються приписами ЦК України, Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848, у редакції, чинній на час складання акта № 11-20/70 (далі - Положення), Порядку повернення коштів, надмірно виплачених за призначеними субсидіями, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства фінансів України, Міністерства юстиції України від 29 грудня 1997 року № 39/283/90/5, у редакції, чинній на час складання акта № 11-20/70 (далі - Порядок).
22. Під час судового розгляду судом встановлено, що згідно з поданою декларацією про доходи та майновий стан, особа, яка отримує субсидію, попереджена про відповідальність за подання недостовірної інформації як про її доходи та майновий стан, так і про доходи та майновий стан членів її сім`ї, зареєстрованих у жилому приміщенні, про що свідчить підпис цієї особи у заяві про отримання житлової субсидії. Під час перевірки повноти та достовірності поданої інформації з Головного управління ДФС у Донецькій області Управління соціального захисту населення Слов`янської міської ради виявило, що відповідачем ОСОБА_1 не було повідомлено про зміну групи оподаткування її діяльності як фізичної особи - підприємця з 01.01.2016 р. на третю групу оподаткування.
23. Згідно з п.12 Положення для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, незалежно від отриманих (неотриманих) доходів до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід, обчислений в таких розмірах мінімальної заробітної плати, встановленої станом на кінець періоду, за який враховуються доходи:
однієї мінімальної заробітної плати - для платників єдиного податку першої групи;
двох мінімальних заробітних плат - для платників єдиного податку другої групи;
трьох мінімальних заробітних плат - для платників єдиного податку третьої групи.
При цьому для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування і є платниками єдиного податку першої - третьої груп, не враховується дохід, отриманий самозайнятою особою, та дохід від провадження підприємницької діяльності, інформацію про які подано ДФС на запит структурного підрозділу з питань соціального захисту населення. Система оподаткування та група платника єдиного податку для спрощеної системи оподаткування визначається на початок місяця, з якого призначається житлова субсидія.
24. За змістом п.31 Положення (в редакції станом на час розгляду справи в суді), на який посилається відповідач у своєму відзиві, під час призначення житлової субсидії враховуються доходи, а саме: заробітна плата, пенсія, стипендія та ін. Однак, застосуванню під час призначення житлової субсидії відповідачу ОСОБА_1 підлягав саме вищезазначений п.12 Положення (в редакції станом на час виникнення спірних правовідносин - 01.01.2016 р.), згідно з яким субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на основі середньомісячного сукупного доходу осіб (абзац 1), а фізичним особам-підприємцям дохід обчислюється в залежності від групи платників єдиного податку (абзац 8). За наведених обставин посилання відповідача щодо невідповідності розміру її фактичних доходів доходам, за якими позивачем було прийнято рішення про перерахунок призначеної субсидії, не має правового значення.
25. Пунктом 13 Положення визначено, що громадянин несе відповідальність за подані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення житлової субсидії та на визначення її розміру.
26. Пунктом 22 Положення (абз.5) визначено, що за рішенням комісії надання раніше призначеної житлової субсидії припиняється за поданням структурного підрозділу з питань соціального захисту населення, управителів, об`єднання, виконавців комунальних послуг у разі, зокрема, коли громадянин не повідомив структурному підрозділу з питань соціального захисту населення про обставини, зазначені у пункті 16 цього Положення, протягом 30 календарних днів з дня їх виникнення. У випадках, зазначених в абзацах четвертому - восьмому цього пункту, на вимогу структурного підрозділу з питань соціального захисту населення сума надміру перерахованої (виплаченої) житлової субсидії повертається управителем, об`єднанням, виконавцем комунальної послуги, громадянином. У випадках, зазначених в абзацах четвертому - сьомому цього пункту, житлову субсидію після подання нових заяви та декларації може бути поновлено протягом сезону її призначення за рішенням комісії. У разі відмови управителя, об`єднання, виконавця комунальної послуги або громадянина добровільно повернути суму надміру перерахованої (виплаченої) житлової субсидії питання про її примусове стягнення вирішується у судовому порядку.
27. Пунктом 2 Порядку передбачено, що в разі виявлення при перевірках подання громадянами свідомо документів із неправильними відомостями, органи соціального захисту населення вживають таких заходів: припиняють надання субсидії; повідомляють рекомендованим листом отримувачів житлової субсидії про припинення надання житлової субсидії, необхідність і терміни повернення надміру виплачених коштів; подають позовні заяви до суду про стягнення надміру виплачених коштів (при неповерненні їх добровільно у встановлені терміни); повідомляють надавачів послуг про припинення надання субсидії . Терміни повернення надміру виплачених коштів встановлюються органом соціального захисту населення в кожному конкретному випадку з урахуванням матеріального стану отримувача субсидії, але не менше місяця з дня отримання повідомлення.
28. Таким чином сума надмірно перерахованої (виплаченої) субсидії - 9388,20 грн. є майном, збереженим без достатньої правової підстави, тому на правовідносини з повернення цієї суми поширюються приписи глави 83 ЦК України. Аналогічний за змістом висновок викладений у постанові Великої Палати Верховного Суду від 27.03.2019 р. у справі № 727/5743/15-ц.
29. Так, згідно з ч.1 ст.1212 ЦК України особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов`язана повернути потерпілому це майно. Відповідно до ст.1215 ЦК України не підлягає поверненню безпідставно набуті: 1) заробітна плата і платежі, що прирівнюються до неї, пенсії, допомоги, стипендії, відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров`я або смертю, аліменти та інші грошові суми, надані фізичній особі як засіб до існування, якщо їх виплата проведена фізичною чи юридичною особою добровільно, за відсутності рахункової помилки з її боку і недобросовісності з боку набувача; 2) інше майно, якщо це встановлено законом.
30. Отже, не може бути повернута сума надмірно перерахованої (виплаченої) субсидії, зокрема, тоді, якщо позивач не доведе, що виплату здійснив добровільно, але внаслідок рахункової помилки з його боку чи недобросовісності з боку ОСОБА_1 як набувача субсидії. Така недобросовісність може проявлятися у несумлінному ставленні до виконання власних обов`язків, зловживанні правом у власних інтересах або в інтересах третіх осіб тощо.
Проаналізувавши встановлені обставини, суд встановлює недобросовісність ОСОБА_1 як набувача субсидії, яка не подала вчасно інформацію про зміну групи оподаткування як фізичної особи - підприємця на третю групу з 01.01.2016 р. Доводи відповідача в тій частині, що вона не порушувала зобов`язань, визначених Положенням не приймаються судом до уваги, оскільки відповідач ОСОБА_1 , подаючи заяву про призначення житлової субсидії, зобов`язалась повідомити структурний підрозділ з питань соціального захисту населення протягом місяця у разі зміни обставин, які можуть вплинути на отримання житлової субсидії, про що власноруч поставила підпис (а.с.6зв.). Оскільки ОСОБА_1 не повідомила у строк до 01.02.2016 р. позивача про зміну групи оподаткування на третю групу, внаслідок чого змінився розмір її доходу, який враховується при призначенні субсидії, тому відсутні визначені пунктом 1 частини першої статті 1215 ЦК України підстави, які унеможливлюють повернення безпідставно набутих коштів - надмірно перерахованої (виплаченої) суми субсидії.
31. Підсумовуючи вищенаведене, суд приходить до переконання про обґрунтованість позовних вимог та необхідність їх задоволення, а саме стягнення з відповідача на користь позивача незаконно отриманої субсидії на відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг у розмірі 9388,20 грн.
VІ. Розподіл судових витрат між сторонами.
32. Відповідно до ч. 1 ст. 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
33. Позивачем документально підтверджено платіжним дорученням сплата при зверненні з позовом до суду судового збору в розмірі 1921,00 грн., які підлягають відшкодуванню за рахунок відповідача.
Враховуючи вищенаведене, керуючись ст. ст. 12, 13, 89, 206, 259, 264-265, 267, 268 ЦПК України, 1212, 1215 ЦК України, Положенням про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848, Порядком повернення коштів, надмірно виплачених за призначеними субсидіями, затвердженим наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства фінансів України, Міністерства юстиції України від 29 грудня 1997 року № 39/283/90/5, суд
В И Р І Ш И В:
1. Позовні вимоги Управління соціального захисту населення Слов`янської міської ради до ОСОБА_1 про повернення незаконно отриманої субсидії - задовольнити.
2. Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , на користь Державного бюджету через Управління соціального захисту населення Слов`янської міської ради незаконно отриману субсидію на відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг за період з 01.05.2017 р. по 30.11.2017 р. та з 01.01.2018 р. по 30.04.2018 р. у сумі 9388 (дев`ять тисяч триста вісімдесят вісім) грн. 20 коп. (р/р 35419011052186 в УДКСУ в Донецькій області, ЄДРПОУ 25954290, МФО 834016).
3. Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , на користь Управління соціального захисту населення Слов`янської міської ради (р/р 35418001052186 Державна казначейська служба України м.Київ, ЄДРПОУ 25954290, МФО 820172) судові витрати по сплаті судового збору у сумі 1921 (одна тисяча дев`ятсот двадцять одна) грн. 00 коп.
Учасникам справи, які не були присутні в судовому засіданні, або якщо судове рішення було ухвалено поза межами судового засідання чи без повідомлення (виклику) учасників справи, копія судового рішення надсилається протягом двох днів з дня його складення у повному обсязі в електронній формі у порядку, визначеному законом, - у випадку наявності у особи офіційної електронної адреси, або рекомендованим листом з повідомленням про вручення - якщо така адреса відсутня.
На рішення суду може бути подана апеляційна скарга до суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково.
У відповідності до п.п.15 п. 1 Розділу ХШ Перехідних Положень ЦПК України в новій редакції, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно- телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до /або через відповідні суди.
Суддя
Слов`янського міськрайонного суду І.М. Мінаєв