Рішення № 86418040, 17.12.2019, Черкаський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.12.2019
Номер справи
580/3090/19
Номер документу
86418040
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 грудня 2019 року справа № 580/3090/19

м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Білоноженко М.А., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Черкаській області про стягнення заборгованості,

ВСТАНОВИВ:

03.10.2019р. до Черкаського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 (далі - позивач) з адміністративним позовом до Головного управління Національної поліції в Черкаській області (далі - відповідач) в якому просить:

- стягнути з відповідача заборгованість по грошовому забезпеченні у вигляді доплати за службу в нічний час за період з 01.03.2016 р. по 21.11.2018 р. на користь ОСОБА_1 в сумі - 10 395 грн. 84 коп.

- стягнути з відповідача заборгованість по індексації грошового забезпечення за період з 01.06.2016 р. по 30.10.2017 р. на користь ОСОБА_1 в сумі - 3375 грн. 17 коп.

В обґрунтування позовних вимог, позивач зазначив, що в період проходження ним служби в поліції особливого призначення ГУ НП Черкаській області з 07.11.2015р. По 08.02.2019р. йому не виплачувалась доплата за службу в нічний час за 238 нічних змін на загальну суму 10395, 84 грн., що на думку позивача є порушенням Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання. Крім того, зазначено, що доплата за службу в нічний час є щомісячним, обов`язковим, додатковим видом грошового забезпечення поліцейського а її виплата здійснюється одночасно з виплатою грошового забезпечення. Крім того, на думку позивача, відповідачем протиправно не виплачено йому заборгованість по індексації грошового забезпечення за період з 01.06.2016р. по 30.10.2017р. в сумі 3375 грн. 17 коп, оскільки вона є складовою частиною заробітної плати.

Ухвалою Черкаського окружного адміністративного суду від 18.10.2019р. прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, справу вирішено розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.

05.11.2019р., до суду від представника відповідача надійшов відзив на позовну заяву, в якому просив відмовити у задоволенні позову у повному обсязі. Представник зазначив, що підстави для нарахування доплати за службу в нічний час за вказаний позивачем період відсутні оскільки довідки обліку несення поліцейським служби в нічний час до управління фінансового забезпечення не надходили. Крім того, відсутні правові підстави для нарахування та виплати індексації грошового забезпечення за період з 01.06.2016р. по 30.10.2017р., оскільки індексація грошового забезпечення поліцейських передбачена постановою Кабінету міністрів України від 18.10.2017р. №782, яка вступила в дію з 24.10.2017р., в зв`язку з чим до листопада 2017 року підстави для її нарахування відсутні, а в період з листопада 2015 року по жовтень 2017 року грошове забезпечення поліцейських не було віднесено до доходів, які підлягають індексації.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 у період з 01.03.2016р. по 21.11.2018р. проходив службу в поліції на посаді командира автотранспортного взводу батальйону поліції особливого призначення ГУ НП Черкаській області.

Відповідно до таблиці розрахунку відпрацьованих нічних змін за період з 01.03.2016р. по 30.11.2018р., ОСОБА_1 відпрацював в поліції особливого призначення ГУ НП Черкаській області 125 нічних змін, з урахуванням відпусток, лікарняних та вихідних днів.

Відповідно до графіків нарядів та довідок обліку несення поліцейськими служби в нічний час БПОП за період з 01.03.2016р. по 30.11.2018р., ОСОБА_1 ніс службу в нічний час, зокрема:

- за березень 2016 року - 40 годин ( за графіками нарядів);

За довідками обліку:

- за квітень 2016 року - 63 години;

- за травень 2016 року - 2 години;

- за червень 2016 року - 22 години;

- за липень 2016 року - 54 години;

- за серпень 2016 року - 62 години;

- за вересень 2016 року - 60 годин;

- за жовтень 2016 року - 60 годин;

- за листопад 2016 року - 36 годин;

- за грудень 2016 року - 30 годин;

за 2017 рік:

- за січень 2017 року — 54 години;

- за лютий 2017 року — 26 години;

За графіками нарядів:

- за березень 2017 року — 8 годин;

- за квітень 2017 року — 0 годин;

- за травень 2017 року — 21 години;

- за червень 2017 року — 54 години;

- за липень 2017 року — 0 годин;

- за серпень 2017 року — 24 години;

- за вересень 2017 року — 0 годин;

- за жовтень 2017 року — 24 години;

- за листопад 2017 року — 0 годин;

- за грудень 2017 року — 0 годин;

за 2018 рік:

- за січень 2018 року — 42 годин;

- за лютий 2018 року — 62 години;

- за березень 2018 року — 34 годин;

- за квітень 2018 року — 0 годин;

- за травень 2018 року — 0 годин;

- за червень 2018 року — 32 годин;

- за липень 2018 року — 10 годин;

- за серпень 2018 року — 8 годин;

- за вересень 2018 року — 0 годин;

- за жовтень 2018 року — 8 години;

- за листопад 2018 року ( з 01.01.2018р. по 21.11.2018 р.) — 40 годин.

Позивач, вважаючи невиплату грошових коштів за службу в нічний час, звернувся з даним позовом до суду, за захистом порушених прав та інтересів зі сторони суб`єкта владних повноважень.

Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд враховує, що відповідно по ч. ч. 1, 2 ст. 94 Закону України «Про Національну поліцію» від 02.07.2015р. №580-VIII (далі - Закон №580-VIII), поліцейські отримують грошове забезпечення, розмір якого визначається залежно від посади, спеціального звання, строку служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наявності наукового ступеня або вченого звання. Порядок виплати грошового забезпечення визначає Міністр внутрішніх справ України.

Відповідно до п. 1 постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» (далі - Постанова №988), грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Згідно пп. 3 п. 5 вищевказаної Постанови №988, визначено обов`язок виплачувати доплату за службу в нічний час - у розмірі 35 відсотків посадового окладу з розрахунку за кожну годину служби в нічний час.

Відповідно до статті 94 Закону №580-VIII, Постанови №988, з метою впорядкування структури та умов грошового забезпечення поліцейських та курсантів вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських – затверджено Порядок та умови виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання (наказ Міністерства внутрішніх справ України від 06.04.2016 №260, далі - Порядок №260).

Згідно п. 5 Розділу І Порядку №260, грошове забезпечення поліцейських визначається залежно від посади, спеціального звання, стажу служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наукового ступеня або вченого звання. До складу грошового забезпечення входять: 1) посадовий оклад; 2) оклад за спеціальним званням; 3) щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер); 4) премії; 5) одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Пунктом 11 Розділу І Порядку №260 визначено, що грошове забезпечення, виплачене поліцейському несвоєчасно або в меншому розмірі, ніж належало, виплачується за весь період, протягом якого поліцейський мав на нього право, але не більше ніж за три роки, що передували зверненню за одержанням грошового забезпечення.

Відповідно до п. 11 Розділу ІІ Порядку №260, поліцейським, які виконують службові обов`язки в нічний час, виплачується доплата за службу в нічний час у розмірі 35 відсотків посадового окладу з розрахунку за кожну годину служби в нічний час. Годинна ставка обчислюється шляхом ділення місячного посадового окладу на кількість годин фактичного часу служби з урахуванням норми тривалості службового часу за відповідний місяць при 40-годинному робочому тижні.

Службою в нічний час вважається виконання поліцейськими службових обов`язків у період з 22.00 до 06.00.

Поліцейським, які несуть службу в нічний час, надається перерва для відпочинку та харчування тривалістю не більше двох годин. Перерва для відпочинку і харчування не включається в службовий час.

Поліцейським добового наряду під час чергування почергово надаються перерви для вживання їжі та короткочасного відпочинку. Загальна тривалість такої перерви становить 4 години (2 години вдень і 2 години вночі) та не включається в службовий час.

Підставами для виконання службових обов`язків у нічний час є графіки нарядів та чергувань, затверджені наказами керівників підрозділів органів поліції.

Облік фактичного часу служби в нічний час для нарахування доплати здійснюється шляхом оформлення довідки обліку несення поліцейськими служби в нічний час за формою, визначеною у додатку 1 до цих Порядку та умов.

Поліцейським, що залучалися до служби в нічний час, виплата доплати за службу в нічний час за минулий місяць здійснюється одночасно з виплатою грошового забезпечення за поточний місяць.

Як встановлено судом із матеріалів справи та не заперечується відповідачем, за період з 01.03.2016р. по 30.11.2018р., ОСОБА_1 відпрацював в поліції особливого призначення ГУ НП Черкаській області 125 нічних змін, з урахуванням відпусток, лікарняних та вихідних днів, що підтверджується наявними у матеріалах адміністративної справи графіками нарядів.

На підставі п. 11 Розділу ІІ Порядку №260, ОСОБА_1 повинна бути виплачена відповідачем доплата за службу в нічний час за період з 01.03.2016р. по 21.11.2018р., зокрема із такого розрахунку:

- 2400 грн. (посадовий оклад позивача) поділити на 168 (кількість годин фактичного часу служби у квітні 2016 року при 40 годинному робочому тижні = 14,29 грн. (годинна ставка за службу в нічний час) помножити на 63 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час) поділити на 35% (посадовий оклад з розрахунку за кожну годину служби в нічний час) = 315,00 грн.;

- 2400 грн. (посадовий оклад позивача) поділити на 152 (кількість годин фактичного часу служби у травні 2016 року при 40 годинному робочому тижні = 15,79 грн. (годинна ставка за службу в нічний час) помножити на 2 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час) поділити на 35% (посадовий оклад з розрахунку за кожну годину служби в нічний час) =11,05 грн.;

- 2400 грн. (посадовий оклад позивача) поділити на 158 (кількість годин фактичного часу служби у червні 2016 року при 40 годинному робочому тижні = 15,19 грн. (годинна ставка за службу в нічний час) помножити на 22 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час) поділити на 35% (посадовий оклад з розрахунку за кожну годину служби в нічний час)=116,96;

- 2400 грн. (посадовий оклад позивача) поділити на 168 (кількість годин фактичного часу служби у липні 2016 року при 40 годинному робочому тижні = 14,29 грн. (годинна ставка за службу в нічний час) помножити на 54 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час) поділити на 35% (посадовий оклад з розрахунку за кожну годину служби в нічний час)=270,00 грн.;

- 2400 грн. (посадовий оклад позивача) поділити на 175 (кількість годин фактичного часу служби у серпні 2016 року при 40 годинному робочому тижні = 13,71 грн. (годинна ставка за службу в нічний час) помножити на 62 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час) поділити на 35% (посадовий оклад з розрахунку за кожну годину служби в нічний час)=297,60 грн.;

- 2400 грн. (посадовий оклад позивача) поділити на 176 (кількість годин фактичного часу служби у вересні 2016 року при 40 годинному робочому тижні = 13,63 грн. (годинна ставка за службу в нічний час) помножити на 60 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час) поділити на 35% (посадовий оклад з розрахунку за кожну годину служби в нічний час)=286,23 грн.;

- 2400 грн. (посадовий оклад позивача) поділити на 159 (кількість годин фактичного часу служби у жовтні 2016 року при 40 годинному робочому тижні = 15,09 грн. (годинна ставка за службу в нічний час) помножити на 60 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час) поділити на 35% (посадовий оклад з розрахунку за кожну годину служби в нічний час)=316,98 грн.;

- 2400 грн. (посадовий оклад позивача) поділити на 176 (кількість годин фактичного часу служби у листопаді 2016 року при 40 годинному робочому тижні = 13,64 грн. (годинна ставка за службу в нічний час) помножити на 36 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час) поділити на 35% (посадовий оклад з розрахунку за кожну годину служби в нічний час)=171,8 грн.;

- 2400 грн. (посадовий оклад позивача) поділити на 176 (кількість годин фактичного часу служби у грудні 2016 року при 40 годинному робочому тижні = 13,64 грн. (годинна ставка за службу в нічний час) помножити на 30 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час) поділити на 35% (посадовий оклад з розрахунку за кожну годину служби в нічний час)=143,18 грн.;

- 2500 грн. (посадовий оклад позивача) поділити на 159 (кількість годин фактичного4 часу служби у січні 2017 року при 40 годинному робочому тижні = 15,72 грн. (годинна ставка за службу в нічний час) помножити на 54 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час) поділити на 35% (посадовий оклад з розрахунку за кожну годину служби в нічний час)=297,17 грн.;

- 2500 грн. (посадовий оклад позивача) поділити на 160 (кількість годин фактичного часу служби у лютому 2017 року при 40 годинному робочому тижні = 15,63 грн. (годинна ставка за службу в нічний час) помножити на 26 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час) поділити на 35% (посадовий оклад з розрахунку за кожну годину служби в нічний час)=142,19 грн.

Відповідно до розрахункових листів (а.с. 5-7 тому 2) за період з 01.05.2016р. по 31.03.2017р. позивачу було нараховано та виплачено доплату за службу в нічний час за період з квітня 2016 року по лютий 2017 року включно, а саме: в травні 2016 за квітень 2016 в сумі 315 грн., в червні 2016 за травень 2016 у сумі 11,05 грн., в липні 2016 за червень 2016 в сумі 121, 58 грн., в серпні 2016 за липень 2016 в сумі 270, 00 грн., в вересні 2016 за серпень 2016 в сумі 297, 6 грн., в жовтні 2016 за вересень 2016 в сумі 286, 36 грн., в листопаді 2016 за жовтень 2016 в сумі 316, 98 грн., в грудні 2016 за листопад 2016 в сумі 171, 82 грн., в січні 2017 за грудень 2016 в сумі 165, 09 грн., в лютому 2017 за січень 2017 в сумі 281,23 грн., в березні 2017 за лютий 2017 в сумі 142,19 грн., на загальну суму 2548,9 грн.

Таким чином, з огляду на зазначене та виплату Головним управлінням Національної поліції в Черкаській області позивачу доплати за службу в нічний час, як складової частини заробітної плати за вказаний період, позовні вимоги щодо стягнення з відповідача заборгованості по грошовому забезпеченні у вигляді доплати за службу в нічний час за період з 01.04.2016 р. по 28.02.2017 р. суд вважає необгрунтованими.

Щодо стягнення доплати за службу в нічний час за періоди служби: березень 2016 року, березень 2017 року - 21 листопада 2018 року, суд зазначає наступне.

Посилання відповідача на відсутність підстав для нарахування доплати за службу в нічний час за вказаний період, оскільки довідки обліку несення поліцейськими служби в нічний час до управління фінансового забезпечення не надходили, суд вважає необгрунтованими з огляду на наступне.

Приписами ст. 94 Закону України «Про Національну поліцію» встановлено, що поліцейські отримують грошове забезпечення, розмір якого визначається залежно від посади, спеціального звання, строку служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наявності наукового ступеня або вченого звання.

Положеннями пп. 3 п. 5 Постанови №988 та пункту 11 Розділу І Порядку №260, визначено обов`язок виплачувати доплату за службу в нічний час - у розмірі 35 відсотків посадового окладу з розрахунку за кожну годину служби в нічний час.

Таким чином, обов`язок виплати доплату за службу в нічний час покладається на роботодавця. Суд зазначає, що даний вид виплати має ознаки обов`язкової та звертає увагу, що виплата частини заробітної плати не може ставитись у залежність від надходження чи ненадходження підтверджуючих довідок до управління фінансового забезпечення. Крім того, відповідачем не наведено жодних обгрунтувань щодо причин не складення підрозділом відповідача, де проходив службу позивач довідок обліку несення поліцейськими служби в нічний час.

З урахуванням того, що відповідачем не заперечується факт несення позивачем служби у нічний час та надано на підтвердження графіки нарядів, суд вказує на обов`язок виплати відповідачем спірної доплати за службу в нічний час. При здійсненні розрахунків, суд також бере до уваги положення пункту 11 Розділу І Порядку №260, відповідно до якого, поліцейським, які несуть службу в нічний час, надається двохгодинна перерва для вживання їжі та короткочасного відпочинку, яка не включається в службовий час та виходить із наступного:

- 2400 грн. (посадовий оклад позивача) поділити на 175 (кількість годин фактичного часу служби у березні 2016 року при 40 годинному робочому тижні = 13,71 грн. (годинна ставка за службу в нічний час) помножити на 30 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час) поділити на 35% (посадовий оклад з розрахунку за кожну годину служби в нічний час) = 143,96 грн.;

- 2500 грн. (посадовий оклад позивача) поділити на 175 (кількість годин фактичного часу служби у березні 2017 року при 40 годинному робочому тижні = 14,29 грн. (годинна ставка за службу в нічний час) помножити на 6 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час) поділити на 35% (посадовий оклад з розрахунку за кожну годину служби в нічний час) = 30,01 грн.;

У квітні 2017 року позивач не ніс службу у нічний час.

- 2500 грн. (посадовий оклад позивача) поділити на 159 (кількість годин фактичного часу служби у травні 2017 року при 40 годинному робочому тижні = 15,72 грн. (годинна ставка за службу в нічний час) помножити на 13 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час) поділити на 35% (посадовий оклад з розрахунку за кожну годину служби в нічний час) = 71,53 грн.;

- 2500 грн. (посадовий оклад позивача) поділити на 159 (кількість годин фактичного часу служби у червні 2017 року при 40 годинному робочому тижні = 15,72 грн. (годинна ставка за службу в нічний час) помножити на 40 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час) поділити на 35% (посадовий оклад з розрахунку за кожну годину служби в нічний час) = 220,08 грн.;

У липні 2017 року позивач не ніс службу у нічний час.

- 2500 грн. (посадовий оклад позивача) поділити на 175 (кількість годин фактичного часу служби у серпні 2017 року при 40 годинному робочому тижні = 14,29 грн. (годинна ставка за службу в нічний час) помножити на 18 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час) поділити на 35% (посадовий оклад з розрахунку за кожну годину служби в нічний час) = 90,03 грн.;

У вересні 2017 року позивач не ніс службу у нічний час.

- 2500 грн. (посадовий оклад позивача) поділити на 167 (кількість годин фактичного часу служби у жовтні 2017 року при 40 годинному робочому тижні = 14,97 грн. (годинна ставка за службу в нічний час) помножити на 18 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час) поділити на 35% (посадовий оклад з розрахунку за кожну годину служби в нічний час) = 94,31 грн.;

У листопаді-грудні 2017 року позивач не ніс службу у нічний час.

- 2500 грн. (посадовий оклад позивача) поділити на 168 (кількість годин фактичного часу служби у січні 2018 року при 40 годинному робочому тижні = 14,88 грн. (годинна ставка за службу в нічний час) помножити на 30 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час) поділити на 35% (посадовий оклад з розрахунку за кожну годину служби в нічний час) = 156,24 грн.;

- 2500 грн. (посадовий оклад позивача) поділити на 160 (кількість годин фактичного часу служби у лютому 2018 року при 40 годинному робочому тижні = 15,63 грн. (годинна ставка за службу в нічний час) помножити на 46 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час) поділити на 35% (посадовий оклад з розрахунку за кожну годину служби в нічний час) = 251,64 грн.;

- 2500 грн. (посадовий оклад позивача) поділити на 167 (кількість годин фактичного часу служби у березні 2018 року при 40 годинному робочому тижні = 14,97 грн. (годинна ставка за службу в нічний час) помножити на 26 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час) поділити на 35% (посадовий оклад з розрахунку за кожну годину служби в нічний час) = 136,28 грн.

У квітні-травні 2018 року позивач не ніс службу у нічний час.

- 2500 грн. (посадовий оклад позивача) поділити на 159 (кількість годин фактичного часу служби у червні 2018 року при 40 годинному робочому тижні = 15,72 грн. (годинна ставка за службу в нічний час) помножити на 26 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час) поділити на 35% (посадовий оклад з розрахунку за кожну годину служби в нічний час) = 143,05 грн.;

- 2500 грн. (посадовий оклад позивача) поділити на 176 (кількість годин фактичного часу служби у липні 2018 року при 40 годинному робочому тижні = 14,20 грн. (годинна ставка за службу в нічний час) помножити на 8 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час) поділити на 35% (посадовий оклад з розрахунку за кожну годину служби в нічний час) = 39,76 грн.;

- 2500 грн. (посадовий оклад позивача) поділити на 175 (кількість годин фактичного часу служби у серпні 2018 року при 40 годинному робочому тижні = 14,29 грн. (годинна ставка за службу в нічний час) помножити на 6 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час) поділити на 35% (посадовий оклад з розрахунку за кожну годину служби в нічний час) = 30,01 грн.;

У вересні 2018 року позивач не ніс службу у нічний час.

- 2500 грн. (посадовий оклад позивача) поділити на 176 (кількість годин фактичного часу служби у жовтні 2018 року при 40 годинному робочому тижні = 14,20 грн. (годинна ставка за службу в нічний час) помножити на 6 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час) поділити на 35% (посадовий оклад з розрахунку за кожну годину служби в нічний час) = 29,82 грн.;

- 2500 грн. (посадовий оклад позивача) поділити на 176 (кількість годин фактичного часу служби у листопаді 2018 року (01.11.2018р. - 21.11.2018р.) при 40 годинному робочому тижні = 14,20 грн. (годинна ставка за службу в нічний час) помножити на 30 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час) поділити на 35% (посадовий оклад з розрахунку за кожну годину служби в нічний час) = 149,1 грн.

Таким чином заборгованість відповідача перед позивачем у вигляді доплати за службу в нічний час за періоди служби: березень 2016 року, березень 2017 року - 21 листопада 2018 року становить у загальній сумі 1585 грн. 82 коп.

Щодо вимоги позивача стягнути з відповідача заборгованість по індексації грошового забезпечення за період з 01.06.2016р. по 30.10.2017р. на користь позивача в сумі 3375 грн. 17 коп., суд зазначає наступне.

Відповідно до ч. 5 ст. 94 Закону України «Про Національну поліцію», грошове забезпечення поліцейських індексується відповідно до закону.

Згідно ч. 1 ст. 4 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 103 відсотка.

Відповідно до інформації, яка розміщена на офіційному веб-сайті Держстату України (http://www.ukrstat.gov.ua/operativ/operativ2016/ct/is_c/isc_u/isc2016m_u.html) у квітні місяці 2016 року величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації у 103 відсотка та складала 103,5 відсотка.

Згідно ч. 3 ст. 4 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» для проведення подальшої індексації грошових доходів населення обчислення індексу споживчих цін починається за місяцем, у якому індекс споживчих цін перевищив поріг індексації, зазначений у частині першій цієї статті.

Постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 року №1078 затверджено Порядок проведення індексації грошових доходів населення.

До вказаної постанови внесено зміни постановою Кабінету Міністрів України від 18 жовтня 2017 року №782 та включено поліцейських до переліку категорій осіб, яким здійснюється індексація грошового забезпечення.

В контексті наведеного, суд відхиляє посилання представника відповідача, що індексація грошового забезпечення позивача повинна здійснюватися лише з набранням чинності постановою КМУ №782, оскільки така індексація прямо передбачена положеннями Закону України «Про Національну поліцію» та Закону України «Про індексацію грошових доходів населення».

Більш того, в силу положень ч. 2 ст. 8 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» за наявності підстав, визначених цим Законом, право населення на реалізацію зазначених гарантій не залежить від прийняття рішень відповідними органами.

Отже, загальна сума індексації, яка підлягає стягненню на користь позивача складає 2718 грн. 85 коп. (по 50,75 грн. (червень-листопад 2016 року) + по 123,20 грн. (грудень 2016 - лютий 2017 року) + по 188,80 грн. (березень, квітень 2017 року) + 198,71 грн. (травень 2017 року) + по 269,44 грн. (червень-серпень 2017 року) + по 330,06 грн. (вересень-жовтень 2017 року) (50,75 грн. х 6 + 123,2 грн. х 3 + 188,8 грн. х 2 + 198,71 грн. + 269,44 грн. х 3 + 330,06 грн. х 2 = 2718,85 грн.).

Таким чином, позовну вимогу щодо стягнення індексації суд також вважає обгрунтованою частково.

Згідно частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

З урахуванням зазначеного, суд, на підставі наданих доказів в їх сукупності, системного аналізу положень законодавства України доходить до висновку, що позовні вимоги належить задовольнити частково.

Керуючись статтями 6, 9, 14, 242-245, 255, 295, 370 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовольнити частково.

Стягнути з Головного управління Національної поліції в Черкаській області (вул. Смілянська, 57, м. Черкаси, 18036, код ЄДРПОУ — 40108667) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ) заборгованість із грошового забезпечення у вигляді доплати за службу в нічний час за періоди: березень 2016 року, березень 2017 року - 21 листопада 2018 року на суму 1582 (одна тисяча п`ятсот вісімдесят дві) грн. 82 коп.

Стягнути з Головного управління Національної поліції в Черкаській області (вул. Смілянська, 57, м. Черкаси, 18036, код ЄДРПОУ — 40108667) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ) заборгованість по індексації грошового забезпечення за період з 01.06.2016р. по 30.10.2017р. в сумі 2718 (дві тисячі сімсот вісімнадцять) грн. 85 коп.

У задоволенні решти позовних вимог – відмовити.

Копію рішення направити учасникам справи.

Рішення набирає законної сили відповідно до статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 293, 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України через суд першої інстанції до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи з урахуванням підпункту 15.5 пункту 15 частини 1 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя М.А. Білоноженко