
05.12.2019
Справа № 522/20216/19
Провадження 1-кс/522/ 19478/19
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 грудня 2019 року м. Одеса
Слідчий суддя Приморського районного суду м. Одеси Осіік Д.В. за участю секретаря Рембач О.О., розглянувши клопотання слідчого СВ Приморського ВП в м. Одеса ГУНП в Одеській області Реміцького Н.В., в рамках кримінального провадження внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019160500006185 від 19.11.2019, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів,
ВСТАНОВИВ:
Згідно клопотання, СВ Приморського ВП в м. Одесі ГУНП в Одеській області зареєстровано в Єдиному реєстрі досудових розслідувань кримінальне провадження
№ 12019160500006185 за ознаками складу злочину, передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що Одеською міською радою протягом 2018-2019 роках були придбані у комунальну форму власності квартири на виконання програми забезпечення житлом дітей-сиріт у юридичних осіб, співвласниками, яких є посадові особи Одеської міської ради.
Так, рішенням Одеської міської ради від 25.04.2018 №3184-VII затверджено Міську цільову програму забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб із їх числа на 2018-2020 роки, якою передбачено на закупівлю квартири на її виконання у розмірі 39 000 тис. грн.
В подальшому, рішеннями Одеської міської ради від 06.06.2018 №3318-VII, від 19.09.2018 №3612-VII, від 31.10.2018 №3822-VII, від 24.04.2019 №4536-VII обсяги фінансування за заходом «Будівництво та закупівля квартир для забезпечення дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб із їх числа житлом, а також з метою позачергового надання житлових приміщень для забезпечення функціонування новостворюваних дитячих будинків сімейного типу» збільшено до 66 139,9 тис. грн.
Відповідно до рішення Одеської міської ради від 06 червня 2018 року № 3322-VII «Про надання згоди на придбання в комунальну власність територіальної громади м. Одеси квартир на виконання Міської цільової програми забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2018-2020 роки» управлінням капітального будівництва Одеської міської ради у 2018 році придбано дванадцять квартир у житловому будинку, розташованому за адресою: АДРЕСА_1 у ТОВ «БКФ «СК».
Також, було придбано вісім квартир у житловому будинку, розташованому за адресою: АДРЕСА_2 у ТОВ «ФК «РЕНТА».
Також, встановлено, що майнові права на квартиру у житловому будинку, розташованому за адресою: АДРЕСА_3 належали ТОВ «ЕКОП-ПІВДЕНЬ», площа квартири складала 93,6 кв.м. У 2012 році ТОВ «ФК» РЕНТА» придбала вказані майнові права за 496 080 грн.
В подальшому у 2015 році ТОВ «ФК» РЕНТА» здійснила поділ на 2 об`єкта нерухомості, кожному з яких присвоєна нова адреса: АДРЕСА_3 та АДРЕСА_3 площею 34,9 та 48,6 кв.м.
Вказані об`єкти нерухомості згідно даних офіційного порталу публічних фінансів України придбані управління капітального будівництва Одеської міської ради за 961 070 та 1 338 338 грн відповідно.
Відповідно до рішення Одеської міської ради від 12 червня 2019 року № 4724-VII «Про надання згоди на придбання в комунальну власність територіальної громади м. Одеси квартир на виконання Міської цільової програми забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2018-2020 роки» Одеською міською радою надано згоду на придбання 3 квартир у житловому будинку, розташованому за адресою: АДРЕСА_1 у ТОВ «БКФ «СК», 2 квартир у житловому будинку, розташованому за адресою: АДРЕСА_4 у ТОВ «ВЕСНЯНКА».
Опрацюванням відомостей з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно встановлено, що право власності на вказані квартири було зареєстровано за ТОВ «ВЕСНЯНКА» 30.09.2019, тобто на момент прийняття рішення Одеської міської ради № 4724-VI від 12.06.2019 р. право власності у ТОВ «ВЕСНЯНКА» на вказані квартири було відсутнє.
Шляхом опрацювання відомостей з офіційного загальнодержавного веб-порталу «Публічні закупівлі Prozorro» будь-яких закупівель на придбання житла для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб із їх числа Управлінням капітального будівництва Одеської міської ради не оголошувались. Повідомлень у ЗМІ та на офіційному веб сайті Одеської міської ради щодо придбання квартир для дітей-сиріт не здійснювалось.
Враховуючи суттєву різницю між вартістю придбання квартир на виконання Міської цільової програми забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб із їх числа на 2018-2020 роки, затвердженої рішенням Одеської міської ради від 25.04.2018 №3184-VII та середньо ринковою вартістю квартир у вказаних будинках у органу досудового розслідування є достатні підстави вважати про наявність злочинного умислу в діях службових осіб Одеської міської ради та посадових осіб ТОВ «БКФ «СК», ТОВ «ФК» РЕНТА» та ТОВ «ВЕСНЯНКА» на заволодіння коштами територіальної громади діючи у змові групою осіб, відповідальність за що передбачено ч. 2 ст. 191 КК України.
З метою встановлення обставин справи, які мають суттєве значення для досудового розслідування у слідчого СВ Приморського ВП в м. Одесі ГУНП в Одеській області ГУНП в Одеській області виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до документів на підставі яких Одеською міською радою ухвалено рішення про затвердження Міської цільової програми забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб із їх числа на 2018-2020 роки від 25.04.2018 №3184-VII зі змінами внесеними рішеннями Одеської міської ради від 06.06.2018 №3318-VII, від 19.09.2018 №3612-VII, від 31.10.2018 №3822-VII, від 24.04.2019 №4536-VII, а також у зв`язку з прийняттям Одеською міською радою рішень «Про надання згоди на придбання в комунальну власність територіальної громади м. Одеси квартир на виконання Міської цільової програми забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб із їх числа на 2018-2020 роки» від 06.06.2018 №3322-VII, від 12.06.2019 №4724-VII.
Крім того, отримані документи будуть використані у досудовому розслідуванні під час проведення необхідних у кримінальному провадженні експертиз та інших слідчих і процесуальних дій для встановлення обставин справи.
Слідчий до суду не з`явився та подав заяву про розгляд клопотання за його відсутності, яке підтримав та просив задовольнити у повному обсязі.
Відповідно до вимог ч.1 ст. 26 КПК України, сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та у спосіб, передбачений цим Кодексом, в зв`язку з чим суд вважає за можливе розглянути клопотання за відсутності слідчого.
У відповідності до ч.4 ст. 107 КПК України, розгляд клопотання проведено за відсутності учасників судового провадження та без фіксації за допомогою технічних засобів, оскільки всі особи, які беруть участь у судовому провадженні до суду не з`явилися.
Розглянувши клопотання, вивчивши надані до нього матеріали, вважаю необхідним клопотання задовольнити, з наступних підстав.
Відповідно до ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, які мають значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, у випадку можливості використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та у разі неможливості іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, а також у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Надані матеріалі свідчать про те, що інформація яка зазначена в клопотанні має суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, та необхідні для встановлення істини по даному кримінальному провадженню, зокрема для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування вищезазначеного кримінального провадження.
Відповідно до ч.2 ст.163 КПК України якщо сторона кримінального провадження, яка звернулась з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.
Як вбачається з клопотання та наданих до суду матеріалів, слідчим було обґрунтовано доведено, що вказана інформація має суттєве доказове значення для встановлення істини по справі, а довести вищенаведені обставини іншим способом не надається можливим.
За таких обставин, є підстави, передбачені ст. 159-163 КПК України, для надання тимчасового доступу та вилучення зазначеної в клопотанні інформації.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 159-164 КПК України, слідчий суддя -
УХВАЛИВ:
Клопотання слідчого СВ Приморського ВП в м. Одеса ГУНП в Одеській області Реміцького Н.В, про тимчасовий доступ до речей і документів - задовольнити.
Зобов`язати посадових осіб Служби у справах дітей яке розташоване за адресою: м. Одеса, вул. Косовська, будинок 2, корпус Д (код ЄДРПОУ 25830731) надати прокурорам Одеської місцевої прокуратури № 3 Павлову І.О., Кащук Т.О., слідчому СВ Приморського ВП в м. Одесі ГУ НП в Одеській області рядовому поліції Реміцькому Н.В та за його дорученням в порядку ст.ст. 40, 41 КПК України співробітникам ВКП Приморського ВП у м. Одесі, тимчасовий доступ до документів, які стали підставою придбання Одеською міською радою для вибору житла в рамках міської цільової програми забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2018-2020 року з метою вилучення їх належним чином завірених копій, а саме:
- Пропозиції щодо наявності обґрунтованих підстав для розроблення Міської цільової програми забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2018-2020 роки (далі – Програма) надані на погодження Одеському міському голові або його заступнику, який координує відповідну сферу;
- Документи, пов`язані з підготовкою проекту Програми, зокрема документи щодо створення робочої групи, пропозиції отримані від зацікавлених юридичних та фізичних осіб (постійними комісіями та депутатами Одеської міської ради, установами, організаціями, громадськими об`єднаннями, підприємствами тощо);
- Проект Програми, направлений до департаменту економічного розвитку Одеської міської ради;
- подану до департаменту фінансів Одеської міської ради розшифровку видатків за роками в розрізі розпорядників бюджетних коштів та заходів програми за кодами типової програмної класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів, кодів функціональної та економічної класифікації видатків бюджету, погоджену з усіма розпорядниками бюджетних коштів, які є виконавцями програми;
- наявні зауваження до проекту Програми;
- документи, пов`язані з доопрацюванням проекту Програми;
- висновок департаменту економічного розвитку Одеської міської ради;
- погодження з департаментом фінансів Одеської міської ради орієнтовного обсягу фінансування на виконання заходів Програми відповідно до реальних можливостей бюджету міста Одеси, з іншими виконавчими органами Одеської міської ради, заступниками міського голови, які координують відповідну сферу;
- направлений до департаменту документально-організаційного забезпечення Одеської міської ради проект Програми разом із проектом рішення виконавчого комітету Одеської міської ради, яким пропонується схвалити проект Програми, пояснювальну записку до проекту рішення, висновок департаменту економічного розвитку Одеської міської ради щодо відповідності підготовленого проекту Програми вимогам даного Порядку, погодження департаменту фінансів Одеської міської ради орієнтовного обсягу фінансування на виконання заходів Програми відповідно до реальних можливостей бюджету міста Одеси;
- надані до департаменту фінансів Одеської міської ради бюджетні запити щодо фінансування Програми за рахунок коштів бюджету міста Одеси у складі бюджетних программ;
- Проекти змін до Програми, затверджені рішеннями Одеської міської ради від 06.06.2018 №3318-VII, від 19.09.2018 №3612-VII, від 31.10.2018 №3822-VII, від 24.04.2019 №4536-VII, порівняльна таблиця до них, пояснювальну записку, в якій вказано обґрунтування причин внесення змін, інші документи, що стали підставою передбачені Порядком розроблення міських цільових та комплексних програм, моніторингу та звітності про їх виконання, затвердженим розпорядження Одеського міського голови віл 08.11.2016 №1115;
- подана до департаменту економічного розвитку Одеської міської ради узагальнена інформація (отриману від усіх співвиконавців Програми) про стан виконання Програми за І півріччя 2018 року, за 2018 рік, за І півріччя 2019 року, зокрема пояснювальну записку про хід виконання Програми (у разі невиконання – обґрунтування причин), дані про заплановані та фактичні обсяги і джерела фінансування Програми;
- отримані від Управління капітального будівництва Одеської міської ради інформацію про стан виконання Програми за І півріччя 2018 року, за 2018 рік, за І півріччя 2019 року, зокрема пояснювальну записку про хід виконання Програми (у разі невиконання – обґрунтування причин), дані про заплановані та фактичні обсяги і джерела фінансування Програми;
- надану до департаменту економічного розвитку Одеської міської ради дані (отримані від усіх співвиконавців Програми) за звітний період про заплановані та фактичні обсяги і джерела фінансування Програми за І квартал 2018 року, за 9 місяців 2018 року, за І квартал 2019 року, за 9 місяців 2019 року;
- отримані Управління капітального будівництва Одеської міської ради дані за звітний період про заплановані та фактичні обсяги і джерела фінансування Програми за І квартал 2018 року, за 9 місяців 2018 року, за І квартал 2019 року, за 9 місяців 2019 року;
- висновок департаментом економічного розвитку Одеської міської ради експертизи проекту звіту, документи, що пов`язані з доопрацюванням звіту про виконання Програми;
- проект рішення виконавчого комітету Одеської міської ради про хід виконання Програми підготовлений Службою у справах дітей Одеської міської ради, у тому числі пояснювальну записку про хід виконання Програми, дані про заплановані та фактичні обсяги і джерела фінансування Програми;
- проміжні звіти про хід виконання Програми протягом 2018-2019 років.
Ухвала діє протягом 1 /одного/ місяця з дня її постановлення та оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: