Рішення № 86195062, 09.12.2019, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.12.2019
Номер справи
440/3780/19
Номер документу
86195062
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 грудня 2019 року м. ПолтаваСправа № 440/3780/19

Полтавський окружний адміністративний суд у складі судді Костенко Г.В., розглянувши у письмовому провадженні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Карлівської міської ради Полтавської області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії,

В С Т А Н О В И В:

07.10.2019 ОСОБА_1 (надалі - ОСОБА_1 , позивач) звернулася до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Карлівської міської ради (надалі - відповідач), в якій просить:

- визнати протиправним та скасувати рішення 39 позачергової сесії 7 скликання Карлівської міської ради Полтавської області від 21.06.2019 "Про розгляд заяви ОСОБА_1 щодо затвердження проекту землеустрою зі зміною цільового призначення земельної ділянки";

- зобов`язати Карлівську міську раду Полтавської області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 щодо затвердження проекту землеустрою зі зміною цільового призначення земельної ділянки.

В обґрунтування заявлених вимог позивач зазначила, що нею подано до відповідача заяву про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,015 га, кадастровий номер 5321610100:50:002:1163 для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд (присадибна ділянка), яка розташована за адресою: АДРЕСА_1. Однак, рішенням від 21.06.2019 їй відмовлено у затвердженні проекту землеустрою. Вказане рішення вважає протиправним, просить скасувати його та зобов`язати повторно розглянути її заяву про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 15.10.2019 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі №440/3780/19, вирішено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) /а.с.2/.

04.11.2019 до суду надійшов відзив на позовну заяву, у якому представник просив відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі, посилаючись на те, що проект землеустрою не відповідає містобудівній документації міста, а саме Генеральному плану м. Карлівка /а.с.45-51/.

Справу розглянуто судом у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) відповідно до статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України.

Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося на підставі частини четвертої статті 229 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суд, вивчивши та дослідивши матеріали справи, з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази у сукупності, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, дійшов наступних висновків.

Згідно з договором дарування господарських будівель від 14.01.2019, ОСОБА_1 є власником господарських будівель, що знаходяться у АДРЕСА_1. Договір дарування посвідчений приватним нотаріусом Карлівського районного нотаріального округу Полтавської області Пусаном В.С. та зареєстрований у реєстрі для вчинення нотаріальних дій за №41 /а.с.7/.

Право власності на господарські будівлі, що знаходяться у АДРЕСА_1 зареєстроване у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно за №29842710 про що свідчить копія витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно №152553163 від 14.01.2019 /а.с.8/.

Згідно з договором дарування земельної ділянки від 14.01.2019, ОСОБА_1 є власником земельної ділянки, площею 0,0150 га, кадастровий номер 5321610100:50:002:1163, що знаходиться у АДРЕСА_1 . Договір дарування посвідчений приватним нотаріусом Карлівського районного нотаріального округу Полтавської області Пусаном В.С. та зареєстрований у реєстрі для вчинення нотаріальних дій за №42 /а.с.9/.

Право власності на земельну ділянку, площею 0,0150 га, кадастровий номер 5321610100:50:002:1163, що знаходиться у АДРЕСА_1 зареєстроване у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно за №29843513 про що свідчить копія витягу заДержавного реєстру речових прав на нерухоме майно №152559943 від 14.01.2019 /а.с.10/.

ТОВ "Агроземінформ" розроблено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки, яка перебуває у власності гр. ОСОБА_1 зі зміною цільового призначення для будівництва та обслуговування будівель торгівлі в межах м . Карлівка, вул.Гімназична , Карлівського району, Полтавської області /а.с.12-29/.

З метою зміни цільового призначення земельної ділянки 06.05.2019 представник ОСОБА_1 - ОСОБА_2 подав через центр надання адміністративних послуг Карлівської районної державної адміністрації заяву про видачу рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність чи користування (зі зміною цільового призначення), до якої додав копії проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, яка перебуває у власності гр. ОСОБА_1 зі зміною цільового призначення для будівництва та обслуговування будівель торгівлі в межах м. Карлівка, вул.Гімназична, Карлівського району, Полтавської області та довіреності /а.с.30/.

Рішенням 39 сесії 7 скликання Карлівської міської ради Полтавської області від 21.06.2019 "Про розгляд ОСОБА_1 щодо затвердження проекту землеустрою зі зміною цільового призначення земельної ділянки" вирішено відхилити заяву ОСОБА_1 про затвердження проекту землеустрою зі зміною цільового призначення, а саме із земель для будівництва і обслуговування житлового будинку господарських будівель і споруд в землі для будівництва і обслуговування будівель торгівлі, площею 0,0150 га, кадастровий номер 5321610100:50:002:1163, що знаходиться у АДРЕСА_1, враховуючи невідповідність виготовленого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки містобудівній документації міста-Генеральному плану м. Карлівка /а.с.32/.

Позивач не погодилася з відмовою Карлівської міської ради у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, у зв`язку з чим звернулася до суду з даним адміністративним позовом.

Надаючи правову оцінку правовідносинам, що склалися, суд виходить з наступного.

Відповідно до статті 14 Конституції України земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. Право власності на землю гарантується. Це право набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно відповідно до закону.

За приписами абз.1 ч.1 ст.116 Земельного кодексу України, громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону.

Набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування (ч.2 ст.116 Земельного кодексу України).

Безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян провадиться у разі: а) приватизації земельних ділянок, які перебувають у користуванні громадян; б) одержання земельних ділянок внаслідок приватизації державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій; в) одержання земельних ділянок із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених цим Кодексом (ч.3 ст.116 Земельного кодексу України).

Згідно з ч.1 ст. 117 Земельного кодексу України, передача земельних ділянок державної власності у комунальну власність чи навпаки здійснюється за рішеннями відповідних органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування, які здійснюють розпорядження землями державної чи комунальної власності відповідно до повноважень, визначених цим Кодексом.

Відповідно до ч.1 ст. 118 Земельного кодексу України, громадянин, зацікавлений у приватизації земельної ділянки, яка перебуває у його користуванні, подає заяву до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, заява подається до Ради міністрів Автономної Республіки Крим.

Згідно з ч.5 ст. 118 Земельного кодексу України, передача земельних ділянок у власність громадянам - працівникам державних та комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій, а також пенсіонерам з їх числа провадиться після затвердження проекту приватизації земель у порядку, встановленому цим Кодексом.

Громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства). У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, заява подається до Ради міністрів Автономної Республіки Крим. Верховній Раді Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею (ч.6 ст.118 Земельного кодексу України).

Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об`єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку (ч.7 ст.118 Земельного кодексу України).

Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, у двотижневий строк з дня отримання погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (а в разі необхідності здійснення обов`язкової державної експертизи землевпорядної документації згідно із законом - після отримання позитивного висновку такої експертизи) приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність (ч.9 ст.118 Земельного кодексу України).

При цьому, статтею 186 Земельного кодексу України унормовано стадії погодження та затвердження документації із землеустрою.

Відповідно до ч.1 ст. 186-1 Земельного кодексу України, проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок усіх категорій та форм власності (крім земельних ділянок зони відчуження та зони безумовного (обов`язкового) відселення території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи) підлягає обов`язковому погодженню з територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.

Згідно з ч.5,6,8 ст. 186-1 Земельного кодексу України органи, зазначені в частинах першій - третій цієї статті, зобов`язані протягом десяти робочих днів з дня одержання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або копії такого проекту безоплатно надати або надіслати рекомендованим листом з повідомленням розробнику свої висновки про його погодження або про відмову в такому погодженні з обов`язковим посиланням на закони та прийняті відповідно до них нормативно-правові акти, що регулюють відносини у відповідній сфері.

Підставою для відмови у погодженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки може бути лише невідповідність його положень вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, документації із землеустрою або містобудівній документації.

У висновку про відмову погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки органами, зазначеними в частинах першій - третій цієї статті, має бути надано вичерпний перелік недоліків проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та розумний строк для усунення таких недоліків (який за письмовим проханням розробника проекту може бути продовжений).

Органами, зазначеними в частинах першій - третій цієї статті, може бути відмовлено у погодженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки лише у разі, якщо не усунено недоліки, на яких було наголошено у попередньому висновку. Не можна відмовити у погодженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки з інших причин чи вказати інші недоліки.

Відповідно до частин першої, шостої, десятої та тринадцятої статті 123 Земельного кодексу України надання земельних ділянок державної або комунальної власності у користування здійснюється Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування.

Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування у двотижневий строк з дня отримання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, а в разі необхідності здійснення обов`язкової державної експертизи землевпорядної документації згідно із законом - після отримання позитивного висновку такої експертизи приймає рішення про надання земельної ділянки у користування.

Рішенням про надання земельної ділянки у користування за проектом землеустрою щодо її відведення здійснюються:

затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки;

вилучення земельних ділянок у землекористувачів із затвердженням умов вилучення земельних ділянок (у разі необхідності);

надання земельної ділянки особі у користування з визначенням умов її використання і затвердженням умов надання, у тому числі (у разі необхідності) вимог щодо відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва.

Підставою відмови у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки може бути лише його невідповідність вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів.

Відповідно до статті 1 Закону України "Про землеустрій" документація із землеустрою (землевпорядна документація) - затверджені в установленому порядку текстові та графічні матеріали, якими регулюється використання та охорона земель державної, комунальної та приватної власності, а також матеріали обстеження і розвідування земель, авторського нагляду за виконанням проектів тощо.

Відповідно до пункту ґ) частини 2 статті 25 Закону України "Про землеустрій", проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок є одним із видів документації із землеустрою.

За приписами частини 2 статті 50 Закону України "Про землеустрій", проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок погоджуються та затверджуються в порядку, встановленому Земельним кодексом України.

Проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок включають: завдання на розроблення проекту землеустрою; пояснювальну записку; копію клопотання (заяви) про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (у разі формування та/або зміни цільового призначення земельної ділянки за рахунок земель державної чи комунальної власності); рішення Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (у випадках, передбачених законом); письмову згоду землевласника (землекористувача), засвідчену нотаріально (у разі викупу (вилучення) земельної ділянки в порядку, встановленому законодавством), або рішення суду; довідку з державної статистичної звітності про наявність земель та розподіл їх за власниками земель, землекористувачами, угіддями; матеріали геодезичних вишукувань та землевпорядного проектування (у разі формування земельної ділянки); відомості про обчислення площі земельної ділянки (у разі формування земельної ділянки); копії правовстановлюючих документів на об`єкти нерухомого майна для об`єктів будівництва, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об`єктів з середніми та значними наслідками, які розташовані на земельній ділянці; розрахунок розміру втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва (у випадках, передбачених законом); розрахунок розміру збитків власників землі та землекористувачів (у випадках, передбачених законом); акт приймання-передачі межових знаків на зберігання (у разі формування земельної ділянки); акт перенесення в натуру (на місцевість) меж охоронних зон, зон санітарної охорони, санітарно-захисних зон і зон особливого режиму використання земель за їх наявності (у разі формування земельної ділянки); перелік обмежень у використанні земельних ділянок; викопіювання з кадастрової карти (плану) або інші графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки (у разі формування земельної ділянки); кадастровий план земельної ділянки; матеріали перенесення меж земельної ділянки в натуру (на місцевість) (у разі формування земельної ділянки); матеріали погодження проекту землеустрою.

Аналізуючи вказані вище положення суд зазначає, що законом унормовано або прийняття позитивного рішення по суті заяви або відмови по суті, при цьому, слід враховувати, що у даному аспекті процедура погодження проекту землеустрою передує процедурі затвердження.

Судом встановлено, що листом №06-21/692 від 08.04.2019, Карлівська міська рада, розглянувши проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки з кадастровим номером 5321610100:50:002:1163, яка перебуває у власності громаадянки ОСОБА_1 зі міною цільового призначення для будівництва та обслуговування будівель торгівлі, розташована по АДРЕСА_1 , в межах АДРЕСА_1 , міська рада не заперечує щодо зміни цільового призначення вищевказаної земельної ділянки /а.с.28/.

Крім цього, у матеріалах справи наявний висновок про розгляд проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки №3971 від 18.03.2019, згідно з яким проект землеустрою відповідає вимогам земельного законодавства та прийнятим відповідно до нього нормативно-правовим актам /а.с.29/.

Рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки є змістом відповідного індивідуального правового акту.

Відповідно до статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача

Всупереч вимогам цієї статті, відповідач не надав належних та допустимих доказів на підтвердження невідповідності проекту землеустрою вимогам Генерального плану міста Карлівка, а отже, не довів та не обґрунтував суду правомірність прийнятого відносно позивача оскаржуваного рішення.

Судовим розглядом встановлено, що рішенням 39 сесії 7 скликання Карлівської міської ради Полтавської області від 21.06.2019 "Про розгляд ОСОБА_1 щодо затвердження проекту землеустрою зі зміною цільового призначення земельної ділянки" вирішено відхилити заяву ОСОБА_1 про затвердження проекту землеустрою зі зміною цільового призначення, а саме із земель для будівництва і обслуговування житлового будинку господарських будівель і споруд в землі для будівництва і обслуговування будівель торгівлі, площею 0,0150 га, кадастровий номер 5321610100:50:002:1163, що знаходиться у АДРЕСА_1, враховуючи невідповідність виготовленого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки містобудівній документації міста-Генеральному плану м. Карлівка /а.с.32/.

Відтак, рішення відповідача від 21.06.2019 у даній формі не відповідає вимогам Земельного кодексу України, оскільки за результатом розгляду вказаного проекту приймається рішення про затвердження, або ж відмова у його затвердженні з підстав невідповідності вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів.

Відсутність же належним чином оформленого рішення Великобагачанської селищної ради про затвердження або відмову у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, свідчить про те, що орган не прийняв жодного рішення з числа тих, які він повинен ухвалити за законом.

Враховуючи обставини справи, Карлівська міська рада, не прийнявши рішення за результатом розгляду поданого позивачем проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, у порядку, встановленому Земельним кодексом України, діяла всупереч вимогам чинного законодавства.

За таких обставин, приймаючи до уваги встановлені фактичні обставини справи та враховуючи вищенаведені норми законодавства, якими врегульовано спірні відносини, суд дійшов висновку про наявність у спірних відносинах порушеного права позивача у сфері публічно-правових відносин.

На підставі зазначеного, суд вважає оскаржуване рішення Карлівської міської ради протиправним та таким, що підлягає скасуванню.

Разом з тим, оскільки відповідачем не прийнято жодного з тих рішень, які передбачені у статті 123 ЗК України, обираючи належний спосіб захисту порушеного права позивача, суд вважає за необхідне зобов`язати відповідача розглянути повторно заяву ОСОБА_1 про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки із земель для будівництва і обслуговування житлового будинку господарських будівель і споруд, площею 0,0150 га, кадастровий номер 5321610100:50:002:1163, що знаходиться у АДРЕСА_1 , з урахуванням висновків суду.

Відтак позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.

Стосовно розподілу судових витрат суд зазначає наступне.

Відповідно до частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Враховуючи задоволення позовних вимог, суд вважає за необхідне стягнути за рахунок бюджетних асигнувань відповідача на користь позивача суму сплаченого ним судового збору у розмірі 768,40 грн.

Керуючись статтями 241-245 Кодексу адміністративного судочинства України,

В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_5 , рнокпп НОМЕР_1 ) до Карлівської міської ради Полтавської області (вул. Полтавський шлях, 20, м. Карлівка, Карлівський район, Полтавська область, 39500 ЄДРПОУ 21046549) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати рішення 39 позачергової сесії 7 скликання Карлівської міської ради Полтавської області від 21.06.2019 "Про розгляд заяви ОСОБА_1 щодо затвердження проекту землеустрою зі зміною цільового призначення земельної ділянки".

Зобов`язати Карлівську міську раду Полтавської області (вул. Полтавський шлях, 20, м. Карлівка, Карлівський район, Полтавська область, 39500 ЄДРПОУ 21046549) повторно розглянути заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_5 , рнокпп НОМЕР_1 ) про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, яка перебуває у власності ОСОБА_1 зі зміною цільового призначення, а саме із земель для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд в землі для будівництва і обслуговування будівель торгівлі, площею 0,0150 га, кадастровий номер 5321610100:50:002:1163, що знаходиться у АДРЕСА_1 , з урахуванням висновків суду.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Карлівської міської ради Полтавської області (вул. Полтавський шлях, 20, м. Карлівка, Карлівський район, Полтавська область, 39500 ЄДРПОУ 21046549) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_5 , рнокпп НОМЕР_1 ) витрати на зі сплати судового збору в розмірі 768,40 грн (сімсот шістдесят вісім гривень сорок копійок).

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду з урахуванням особливостей подання апеляційних скарг, встановлених пунктом 15.5 частини 1 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України в редакції від 03.10.2017 року.

Апеляційна скарга на дане рішення може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Головуючий суддя Г.В. Костенко