Рішення № 86145852, 28.11.2019, Петропавлівський районний суд Дніпропетровської області

Дата ухвалення
28.11.2019
Номер справи
188/644/19
Номер документу
86145852
Форма судочинства
Цивільне
Державний герб України

Справа № 188/644/19

Провадження № 2/188/347/2019

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 листопада 2019 року Петропавлівський районний суд Дніпропетровської області у складі :

головуючого судді Полубан М.П.

при секретарі Олійник В.С.

з участю представників : - позивача ОСОБА_1

- відповідача ОСОБА_2 та ОСОБА_3

- третьої особи ОСОБА_4 Р.

розглянувши цивільну справу за позовом позовом ОСОБА_5 ( представник ОСОБА_1 ) до Миколаївської сільської ради Петропавлівського району Дніпропетровської області , третя особа , що не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору по справі - ГУ Держгеокадастру у Дніпропетровській області про визнання протиправним , скасування рішення органу місцевого самоврядування та визнання права власності на земельну ділянку ,

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернувся з даним позовом до суду та вказує , що підставою для звернення є те , що відповідач, безпідставно відмовивши йому у затвердженні проекту землеустрою, порушив право на отримання позивачем у приватну власність земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства.

Так позивачу, на підставі наказу Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області від 20.04.2017 р., (яке у квітні 2017 року на підставі норм ч. 4 ст. 122 Земельного кодексу України було наділене повноваженнями щодо передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у власність або у користування для всіх потреб) було надано дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки загальною орієнтовною площею 2,0000 га., за рахунок земель сільськогосподарського призначення державної власності за межами населеного пункту на території Миколаївської сільської ради Петропавлівського району Дніпропетровської області для ведення особистого селянського господарства.

Розробку проекту землеустрою Позивачем доручено Державному підприємству “Дніпропетровський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою”.

Розроблений проект землеустрою 05.10.2018 р., погоджений експертом державної експертизи.

Внаслідок цього 12.11.2018 року Головним управлінням Держгеокадастру в Дніпропетровській області проведено державну реєстрацію земельної ділянки кадастровий номер 1223882500:05:001:1308 згідно розробленого проекту землеустрою з присвоєнням вказаному об`єкту нерухомого майна кадастрового номеру та внесенням відомостей про дану земельну ділянку (площі, цільового призначення , форми власності тощо) до Державного земельного кадастру України. Вказані обставини підтверджуються відміткою Головного управління Держгеокадастру в Дніпропетровській області на проекті землеустрою Позивачки про внесення електронного документа щодо вищевказаних земельних ділянок до Державного земельного кадастру.

Відповідно до ст. 117 ЗК України та розпорядження Кабінету Міністрів України від 31.01.2018 року №60-р управлінням Держгеокадастру у Дніпропетровській області було передано вказану земельну ділянку сільськогосподарського призначення за межами населеного пункту з державної в комунальну власність Миколаївської сільської ради як об`єднаної територіальної громади.

Приймання-передачу вказаної земельної ділянки здійснено на підставі Акту приймання-передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення із державної власності у комунальну №б/н від 09.01.2019 року

Право комунальної власності на спірну земельну ділянку Відповідач набув лише після державної реєстрації права власності в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно з 06.02.2019 року.

Вищевказані відомості підтверджуються Інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно від 24.04.2019 р., №164759916.

У зв`язку з вищевикладеним, до Миколаївської сільської ради перейшли відповідно права та обов`язки власника та розпорядника спірної земельної ділянки.

11.03.2019 року проект землеустрою разом з відповідною заявою позивачем надано до Миколаївської сільської ради для затвердження та прийняття рішення про передачу вказаної земельної ділянки у приватну власність.

Рішенням Миколаївської сільської ради 26 сесії 7 скликання від 12 квітня 2019 року №711 Позивачу відмовлено в затвердженні розробленого проекту землеустрою. У тексті вказаного рішення немає посилання на причину такої відмови та відсутнє посилання на конкретну частину (пункт, абзац) статей законодавства на обгрунтування прийнятого рішення.

Також позивачу Миколаївською сільською радою, окрім вказаного рішення від 12.04.2019 р., надано письмову відповідь у формі листа від 17.04.2019 р., в якому відповідач зазначає, що причиною відмови в затвердженні проекту землеустрою щодо спірної земельної ділянки є “відповідно до розпорядження КМУ №60-р від 31.01.2018 року відсутність погодження з Миколаївською об`єднаною територіальною громадою”.

Звертає особливу увагу суду на ту обставину, що абзацом 4 розпорядження Кабінету Міністрів України щодо “Питання передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об`єднаних територіальних громад” №60-р від 31.01.2018 року передбачено, що Державній службі з питань геодезії, картографії та кадастру починаючи з 1 лютого 2018 р., забезпечити здійснення до передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність розпорядження землями сільськогосподарського призначення державної власності під час передачі в користування (виключно шляхом проведення аукціонів) або у власність за погодженням з об`єднаними територіальними громадами (шляхом прийняття відповідною радою рішення згідно із статтею 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”).

Заява ж про затвердження проекту землеустрою була подана до Миколаївської сільської ради позивачкою 11.03.2019 року, тобто вже після передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність та реєстрації за відповідачем права комунальної власності на вказану земельну ділянку.

Порядок погодження проекту землеустрою передбачений ст. 186-1 ЗК України. Але вказана вказана стаття ЗК України не містить жодної норми щодо необхідності погодження проекту землеустрою щодо відведення у власність земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства органами місцевого самоврядування.

Відповідно до ч. 10 ст. 186 ЗК України, робочі проекти землеустрою підлягають погодженню територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.

Згідно з ч. 19 ст. 186 ЗК України, документація із землеустрою подається для проведення державної експертизи землевпорядної документації у випадках та порядку, встановлених Законом України "Про державну експертизу землевпорядної документації" (висновок про проведення державної експертизи та погодження експерта наявний в кожному проекті землеустрою).

Частиною 17 ст. 186 ЗК України передбачено, що підставою для відмови у погодженні документації із землеустрою може бути лише невідповідність її положень вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, документації із землеустрою або містобудівної документації.

Таким чином, необхідність погодження Миколаївською сільською радою вказаного проекту земелеустрою законодавством не передбачена. Відповідно, відсутність такого погодження не є порушенням земельного законодавства і не може бути підставою для відмови в погодженні документації з землеустрою. При цьому, Позивачем повністю дотримано регламентовану законодавством процедуру виготовлення та погодження проекту землеустрою. Саме у зв`язку з цим рішення Миколаївської сільської ради від 12.04.2019 р., №711 не відповідає вимогам законодавства та підлягає скасуванню.

Отже між Позивачем та Відповідачем виник спір, внаслідок якого Миколаївською сільською радою протиправно відмовлено у передачі земельної ділянки у приватну власність, що є порушенням права Позивача на отримання у приватну власність земельної ділянки на території Миколаївської сільської ради для ведення особистого селянського господарства, дозвіл на розробку якої надано попереднім власником та розпорядником – ГУ Держгеокадастру у Дніпропетровській області.

Пунктом 9 ст. 118 ЗК України передбачено, що відповідний орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, у двотижневий строк з дня отримання погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (а в разі необхідності здійснення обов`язкової державної експертизи землевпорядної документації згідно із законом - після отримання позитивного висновку такої експертизи) приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність.

Відповідно до п. 11 ст. 118 ЗК України у разі відмови органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у передачі земельної ділянки у власність або залишення заяви без розгляду питання вирішується в судовому порядку.

Відповідно до ст. 121 ЗК України громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в таких розмірах: б) для ведення особистого селянського господарства - не більше 2,0 гектара.

Згідно з частиною 1 статті 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом.

Частиною 1 ст. 4 ЦПК України передбачено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

За заявою Позивача (до пред`явлення позовної заяви) ухвалою Петропавлівського районного суду Дніпропетровської області від 02.05.2019 р., по цивільній справі №188/582/19 вжито заходи забезпечення позову шляхом:

заборони Головному управлінню Держгеокадастру в Дніпропетровській області вчиняти дії щодо об`єднання, поділу земельної ділянки кадастровий номер 1223882500:05:001:1308;

заборони Миколаївській сільській раді вчиняти дії щодо розпорядження будь-яким чином земельною ділянкою кадастровий номер 1223882500:05:001:1308, а також укладати щодо вказаного об`єкта нерухомості будь-які правочини;

заборони підприємствам, установам, організаціям та фізичним особам, які здійснюють державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно, вчиняти будь-які реєстраційні дії щодо земельної ділянки кадастровий номер 1223882500:05:001:1308 площею 1,9800 га., що розташована на території Миколаївської сільської ради Петропавлівського району, Дніпропетровської області;

зупинення дії рішення Миколаївської сільської ради Петропавлівського району Дніпропетровської області 26 сесії 7 скликання від 12.04.2019 р., №711.

Заходи забезпечення доказів за даним позовом позивачем не вживалися.

Позивач підтверджує те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач очікує понести у зв`язку із розглядом справи, складаються з суми судового збору в розмірі 1536,80 грн., = 58976,49 грн. Х 1% (ставка судового збору), але не менше 0,4 Х 1921 грн. (розмір прожиткового мінімуму на 1 працездатну особу станом на 01.01.2019 р.) Х 2 позовні вимоги.

Ціна позову складається з суми нормативно-грошової оцінки спірної земельної ділянки у розмірі 58976,49 грн., та підтверджується офіційно сформованим розрахунком на офіційному сайті «Нормативна грошова оцінка «https://ngo.land.gov.ua/uk/map/».

Рішення суду по даній справі безпосередньо вплине на права та обов`язки третьої особи – Головного управління Держгеокадастру в Дніпропетровській області, оскільки 25.04.2019 року ГУ Держгеокадастру в Дніпропетровській області повідомило позивача, що Миколаївською сільською радою подано на державну реєстрацію розроблену технічну документацію із землеустрою щодо об`єднання земельних ділянок (в тому числі й земельної ділянки кадастровий номер 1223882500:05:001:1308) в один об`єкт нерухомого майна, внаслідок чого земельну ділянку кадастровий номер 1223882500:05:001:1308 буде скасовано. Таким чином, третьою особою, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору по даній справі є Головне управління Держгеокадастру в Дніпропетровській області.

Просить суд про наступне :

1. Визнати протиправним та скасувати рішення 26 сесії 7 скликання Миколаївської сільської ради Петропавлівського району Дніпропетровської області від 12 квітня 2019 року №711.

2. Визнати за ОСОБА_5 (рнокпп НОМЕР_1 ) право приватної власності на земельну ділянку кадастровий номер 1223882500:05:001:1308 площею 1,9800 га., на території Миколаївської сільської ради Петропавлівського району Дніпропетровської області для ведення особистого селянського господарства.

3. Присудити з Відповідача на користь Позивача документально підтверджені судові витрати.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги свої довіритель ниці , дав пояснення щодо фактичних обставин справи і дані пояснення є аналогічними до вищевказаного. Просить суд позов задовольнити в повному обсязі.

Представник відповідача позов не визнала. При цьому в своєму поясненні не оспорює фактичні обставини справи . Свою позицію отбгрунтовує тим , що дійсно на підставі розпорядження Кабінету Міністрів України від 31.01.2018 року №60-р управлінням Держгеокадастру у Дніпропетровській області було передано вказану земельну ділянку сільськогосподарського призначення за межами населеного пункту з державної в комунальну власність Миколаївської сільської ради як об`єднаної територіальної громади.

Питання про передачу спірної земельної ділянки у приватну власність позивачу було розглянуто на сесії Миколаївської сільської ради і позивачу було відмовлено . Підставою до прийняття такого рішення є та обставина , що депутати сільської ради при виконанні своїх делегованих повноважень в першу чергу повинні турбуватися за наповнення місцевого бюджету сільської ради , щоб мати можливість вирішувати всі нагальні питання , пов`язанні з життям місцевої об`єднаної громади. В даній конкретній ситуації сільській раді значно вигідніше спірну земельну ділянку здати в оренду , отримувати орендну плату , ніж безкоштовно передати її у приватну власність позивачу.

Отже , на думку представника відповідача , спірне рішення їхньої сільської ради є законним , мотивованим , а тому в позові слід відмовити .

Інший представник відповідача дала суду аналогічні пояснення та правові підстави щодо відмови у позові.

Представник третьої особи вважає , що вимоги позивача є законними і при цьому погоджується з її позицією та правовим обґрунтуванням. Також пояснила , що вищевказаний проект землеустрою розроблений відповідно до вимог нормативних актів у сфері землевпорядкування. Вказаними висновками підтверджується, що порушень, які б перешкоджали у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою та у його затвердженні , передбачених ч. 7 ст. 188 ЗК України не було встановлено.

Вважає , що депутати Миколаївської сільської ради приймаючи рішення про відмову у затверджені проекту землеустрою позивачу та передачу у приватну власність позивачу земельної ділянки діяли всупереч діючому законодавству. При цьому в рішенні немає жодного юридичного мотивування . Просить суд позов задовольнити .

Вислухавши сторони , вивчивши матеріали справи , суд вважає , що позов підлягає задоволенню.

Судом встановлено наступне.

28.11.2017 р. позивач звернулася з заявою до директора ДП « Дніпропетровський інститут землеустрою» , в якій просить розробити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства на території Миколаївської сільської ради …

Наказом ГУ Держгеокадастру у Дніпропетровській області Стороженко О.О. ( позивачу) надано дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність за рахунок земель с/г призначення державної власності , розташованої за межами населеного пункту на території Миколаївської сільської ради Петропавлівського району Дніпропетровської області , орієнтовний розмір земельної ділянки 2.00 га , із цільовим призначенням ( 01.03) – для ведення особистого селянського господарства ( далі Проект ).

На підстав даного документу ДП « Дніпровський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» , на виконання договору між даною установою та ОСОБА_5 ( позивач ) , було виготовлено вищевказаний Проект землеустрою .

В даному Проекті , крім інших посилань та обґрунтувань , зазначається , що відповідно до ЗК України передбачено відвести у власність гр. ОСОБА_5 земельну ділянку на території Миколаївської сільської ради Петропавлівського району загальною площею 1.9800 га , в т.ч. ріллі – 1.9800 га.

Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки підлягає погодженню з територіальним органом Держгеокадастру та підлягає затвердженню відповідно до повноважень визначених ст.. 122 ЗК України.

Також з матеріалів даного Проекту ( Довідка) вбачається , що спірна земельна ділянка входить в єдиний масив площею 58.3 га , форма власності державна , категорія земель – сільськогосподарське призначення , рілля , землі резервного фонду , не надані в постійне користування , користувач – відсутній . Також є довідка Дніпропетровського обласного центру з охорони історико-культурних цінностей про те , що обмеження , що можуть накладатися відповідно до пам`яткоохоронного законодавства , відсутні .

В клопотанні ОСОБА_6 просить ГУ Держгеокадастру у Дніпропетровській області розглянути питання щодо надання дозволу на розроблення документації із землеустрою.

11.03.2019 р. ОСОБА_5 звернулася з відповідною заявою до голови Миколаївської сільської ради , в якій просить затвердити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки за кадастровим номером 1223882500:05:001:1308 у власність для ведення особистого селянського господарства .

12.04.2019 р. 26 сесією 12 скликання Миколаївської сільської радою Петропавлівського району Дніпропетровської області прийнято рішення № 711 . В даному рішенні ОСОБА_5 ( позивачу) було відмовлено в затвердженні проекту землеустрою .

В обгрунтування прийнятого рішення депутатами враховувалося рішення постійної комісії з питань земельних відносин , природокористування , планування території , будівництва , архітектури , охорони пам`яток , історичного середовища та благоустрою , а також є посилання на відсутність погодження з об`єднаною територіальної громадою.

На заяву ОСОБА_5 на ім`я сільського голови Миколаївської сільської ради Петропавлівського району Дніпропетровської області , останній у своєму листі від 17.04.2019 р. ( вих..№ 1059 ) вказує , що відповідно до розпорядження КМУ № 60-р від 31.01.2018 р. відсутнє погодження з Миколаївською об`єднаною територіальною громадою. Враховуючи ст.. 26,60 ЗУ « Про місцеве самоврядування» і розпорядження КМУ №60-р від 31.01.2018 р. рішенням сесії було відмовлено в затверджені Проекту.

Згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно … вбачається , що спірна земельна ділянка згідно Акту приймання-передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення передана із державної форми власності у комунальну власність.

Приймаючи рішення про задоволення даного позову , суд бере до уваги наступні норми матеріального права .

Згідно з п. 7 Постанови Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 01.03.2013 № 3 «Про деякі питання юрисдикції загальних судів та визначення підсудності цивільних справ» земельні відносини, суб`єктами яких є фізичні чи юридичні особи, органи місцевого самоврядування, органи державної влади, а об`єктами - землі у межах території України, земельні ділянки та права на них, у тому числі на земельні частки (паї), регулюються земельним і цивільним законодавством на принципах забезпечення юридичної рівності прав їх учасників, забезпечення гарантій прав на землю (стаття 1 ЦК, статті 2, 5 Земельного кодексу України; далі - ЗК). Захист судом прав на землю у цих відносинах здійснюється способами, визначеними статтями 16, 21, 393 ЦК, статтею 152 ЗК, у тому числі шляхом визнання недійсними рішень органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування.

Відповідно до цього спори, що виникають із земельних відносин, у яких хоча б однією зі сторін є фізична особа, незважаючи на участь у них суб`єкта владних повноважень, розглядаються в порядку цивільного судочинства. Це стосується, також позовів про визнання недійсними рішень органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування щодо видання дозволу на виготовлення (розроблення) проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, вирішення інших питань, що відповідно до закону необхідні для набуття і реалізації права на землю, про надання чи передачу земельної ділянки у власність або користування чи не вирішення цих питань, припинення права власності чи користування землею статті статті 116, 118, 123, 128, 131, 144, 146, 147, 149, 151 ЗК та інші), крім спорів, передбачених частиною першою статті 16 Закону України від 17 листопада 2009 року № 1559-VI "Про відчуження земельних ділянок, інших об`єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у приватній власності, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності", про цивільну відповідальність за порушення земельного законодавства (статті 210, 211 ЗК), про повернення самовільно зайнятих земельних ділянок (стаття 212 ЗК).

Відповідно до п.10 ч.2 ст. 16 ЦК України зазначено спосіб захисту: визнання незаконними рішення, дій чи бездіяльності органу державної влади,органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, а відповідно до ст.. 125 ЗК України захист прав на земельні ділянки здійснюється шляхом: визнання недійсними рішень органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування.

Згідно ч. 10 ст. 59 ЗУ « Про місцеве самоврядування ( Закон № 280 ) рішення органів місцевого самоврядування можуть бути визнані незаконними в судовому порядку з мотивів їх невідповідності Конституції чи законам України або прийняті з порушенням прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб .

Нормами ст.. 18 ЗК України встановлені підстави та порядок приватизації земельних ділянок громадянами, що належать до земель державної і комунальної власності. Згідно з цією нормою громадянин, зацікавлений у приватизації земельної ділянки, яка перебуває у його користуванні, подає заяву до відповідної районної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації або сільської, селищної, міської ради за місцезнаходженням земельної ділянки. Рішення органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо приватизації земельних ділянок приймається у місячний строк на підставі технічних матеріалів та документів, що підтверджують розмір земельної ділянки.

Крім того , абзацом 4 розпорядження КМУ щодо « Питання передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об`єднаних територіальних громад” №60-р від 31.01.2018 року передбачено, що Державній службі з питань геодезії, картографії та кадастру починаючи з 1 лютого 2018 р., забезпечити здійснення до передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність розпорядження землями сільськогосподарського призначення державної власності під час передачі в користування (виключно шляхом проведення аукціонів) або у власність за погодженням з об`єднаними територіальними громадами , шляхом прийняття відповідною радою рішення згідно із статтею 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” .

Відповідно до ст.. 6 ЗК України громадяни України мають право на одержання у власність земельних ділянок для: ведення селянського (фермерського) господарства; ведення особистого підсобного господарства; будівництва та обслуговування жилого будинку і господарських будівель (присадибна ділянка); садівництва; дачного і гаражного будівництва.

Відповідно до ч. 10 ст. 186 ЗК України, робочі проекти землеустрою підлягають погодженню територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.

Частиною 17 ст. 186 ЗК України передбачено, що підставою для відмови у погодженні документації із землеустрою може бути лише невідповідність її положень вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, документації із землеустрою або містобудівної документації.

Згідно із ч. 2 ст. 373 ЦК України право власності на землю (земельну ділянку) набувається і здійснюється відповідно до закону.

Відповідно до ч.2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини 9 ст. 118 ЗК України відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених ст.. 122 цього Кодексу у двотижневий строк з дня отримання погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (а в разі необхідності здійснення обов`язкової державної експертизи землевпорядної документації згідно із законом - після отримання позитивного висновку такої експертизи) приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність.

Частиною 10 ст. 118 ЗК України визначено, що відмова органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у передачі земельної ділянки у власність або залишення клопотання без розгляду можуть бути оскаржені до суду.

ВСУ в постанові від 19.06.2018 у справі № 816/1920/17 сформував наступну правову позицію: «Системний аналіз наведених правових норм (ст. ст. 118, 122, 123, 186-1 Земельного кодексу України) дає підстави дійти до висновку про те, що розроблений проект землеустрою підлягає погодженню та затвердженню відповідним органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування. У разі прийняття рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність одночасно вирішується питання про надання земельної ділянки у власність».

Ст. 2 ЗУ « Про місцеве самоврядування в Україні ( далі - Закон) встановлено, що місцеве самоврядування в Україні - це гарантоване державою право та реальна здатність територіальної громади - жителів села чи добровільного об`єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища, міста - самостійно або під відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України.

Одним з основних принципів місцевого самоврядування є законність та гласність (стаття 4 Закону).

Сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами (частина перша статті 10 Закону).

Пунктом 34 частини першої статті 26 Закону встановлено, що виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються такі питання, як вирішення відповідно до Закону питань регулювання земельних відносин.

Таким чином , суд погоджується з доводами та обґрунтуваннями представника позивача про безпідставність та не вмотивованість відмови відповідача у затверджені проекту землеустрою щодо відведення позивачу земельної ділянки. Адже , вищезазначеною нормою чітко прописано підстави для відмови у затверджені вказаного Проекту ( ч. 17 ст. 186 ЗК України ) .

Відповідачем не ставиться під сумнів правильність складеного проекту землеустрою.

При цьому заперечення представників відповідача загалом не грунтуються на Законі.

А тому , розглянувши справу в межах визначених позивачем предмету спору та його підстав позов слід задовольнити в повному обсязі .

Також суд вважає , що з відповідача на користь позивача слід стягнути судові витрати ( судовий збір ).

На підставі викладеного , керуючись ст. ст 4,12, 23,76-82, 141, 247, 265 268 ЦПК України, ст.. 118, 121, 122, 186, 186-1 ЗК України ,ст.. 392 ЦК України , суд –

В И Р І Ш И В :

Позов ОСОБА_5 до Миколаївської сільської ради Петропавлівського району Дніпропетровської області , третя особа , що не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору по справі - ГУ Держгеокадастру у Дніпропетровській області про визнання протиправним , скасування рішення органу місцевого самоврядування та визнання права власності на земельну ділянку -ЗАДОВОЛЬНИТИ.

Визнати протиправним та скасувати рішення 26 сесії 7 скликання Миколаївської сільської ради Петропавлівського району Дніпропетровської області від 12 квітня 2019 року №711.

Визнати за ОСОБА_5 (рнокпп НОМЕР_1 ) право приватної власності на земельну ділянку кадастровий номер 1223882500:05:001:1308 , площею 1,9800 га., на території Миколаївської сільської ради Петропавлівського району Дніпропетровської області для ведення особистого селянського господарства.

Стягнути Миколаївської сільської ради Петропавлівського району Дніпропетровської області на користь ОСОБА_5 1536.80 грн. , що є судовими витратами позивача по сплаті судового збору.

На рішення суду може бути подана апеляційна скарга до Дніпровського апеляційного суду .

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Повний текст рішення виготовлено 05.12.2019 р.

Суддя М. П. Полубан