
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
з питань роз`яснення судового рішення
справа№1340/5166/18
05 грудня 2019 року
Львівський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Лунь З.І. розглянув у порядку письмового провадження заяву Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про роз`яснення судового рішення у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправними дії, зобов`язання здійснити перерахунок і виплату пенсії.
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 ) звернулася до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (місцезнаходження: 82500, Львівська область, м.Турка, вул.Січових Стрільців, 23), в якому просить суд:
-зобов`язати відповідача здійснити перерахунок та виплату позивачу призначеної пенсії за віком із врахуванням страхового стажу та заробітної плати за періоди її трудової діяльності, а саме з: 15.06.1992 по 15.11.1992; 15.04.1993 по 15.11.1993; 15.05.1994 по 20.10.1994 починаючи з 01.01.2009;
-зобов`язати відповідача здійснити перерахунок на виплату позивачу призначеної пенсії за віком із врахуванням підвищення на 10% прожиткового мінімуму відповідно Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії її соціального статусу» від 22.10.1993 №3551-ХІІ;
-зобов`язати відповідача здійснити перерахунок та виплату позивачу призначеної пенсії за віком із урахуванням доплати до розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність за період починаючи з 01.11.2017 в силу Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 03.10.2017 №2148-VIIІ.
Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 01.07.2019 адміністративний позов задоволено повністю. Зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області здійснити перерахунок та виплату позивачу призначеної пенсії за віком із врахуванням страхового стажу та заробітної плати за періоди її трудової діяльності, а саме з: 15.06.1992 по 15.11.1992; 15.04.1993 по 15.11.1993; 15.05.1994 по 20.10.1994 починаючи з 01.01.2009. Зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області здійснити перерахунок на виплату позивачу призначеної пенсії за віком із врахуванням підвищення на 10% прожиткового мінімуму відповідно Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії її соціального статусу» від 22.10.1993 №3551-ХІІ та пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 №327 «Про підвищення рівня соціального захисту населення». Зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області здійснити перерахунок та виплату позивачу призначеної пенсії за віком із урахуванням доплати до розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність за період, починаючи з 01.11.2017, відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 03.10.2017 №2148-VIIІ.
03.12.2019 Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області звернулося до суду із заявою про роз`яснення судового рішення Львівського окружного адміністративного суду від 01.07.2019 в частині подальшої виплати пенсії .
Відповідно до відомостей автоматизованої системи «Діловодство спеціалізованого суду» встановлено, що вказане рішення суду у справі №1340/5166/18 набрало законної сили 11.11.2019.
Суд розглядає заяву без повідомлення сторін, оскільки має таке право відповідно до ч.3 ст.254 КАС України.
Суд зазначає, що конкретного і вичерпного переліку критеріїв для визначення рішення незрозумілим Кодекс адміністративного судочинства України не містить, а зі змісту приписів ст. 254 КАС України вбачається, що їх має навести особа, яка звертається із заявою про роз`яснення судового рішення.
Суд звертає увагу, що зі змісту заяви відповідача вбачається, що останній звернувся до суду за роз`ясненням з підстав незрозумілості резолютивної частини рішення.
Суд вказує на те, що необхідність роз`яснення судового рішення зумовлюється його нечіткістю за змістом, коли останнє є незрозумілим як для осіб, стосовно яких воно ухвалене, так і для тих, що повинні здійснювати його виконання.
Згідно з п. 6 постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України «Про судове рішення в адміністративній справі» №7 від 20.05.2013 зрозумілість судового рішення полягає в логічному, чіткому, переконливому викладенні змісту рішення. Чіткість викладення передбачає, зокрема, що: терміни, вжиті у судовому рішенні, відповідають тому змісту, який вони мають за законодавством України; такі терміни чітко співвідносяться з поняттями, які вони позначають; текст правової норми, застосованої судом, відтворюється без перефразовування і при цьому зрозуміло, де наводиться правова норма, а де суд дає своє тлумачення її змісту. Судове рішення не повинно містити положень, які б суперечили або виключали одне одного, ускладнювали чи унеможливлювали його виконання.
Суд зазначає, що підставою для роз`яснення судового рішення як засобу усунення недоліків ухваленого судового акта є його неясність, невизначеність. Фактично роз`ясненням судового рішення є зміна форми його викладення таким чином, щоб ті частини судового акта, які викликають труднощі для розуміння, були висвітлені ясніше та зрозуміліше. Водночас суд, роз`яснюючи рішення не вправі вносити будь-які зміни в існуюче рішення. Відтак, процесуальна процедура роз`яснення судового акта виключає можливість будь-яким чином змінювати зміст цього судового рішення.
Окрім того, суд вважає за необхідне звернути увагу заявника на те, що з мотивувальної та резолютивної частини рішення суду від 01.07.2019 випливає, що його текст труднощів для розуміння не викликає, суть його ясна та не двозначна, тому розширеного тлумачення, шляхом роз`яснення та винесення процесуального документу з цього приводу не потребує.
Окрім того, доказів на підтвердження наявності обставин, які перешкоджають виконанню судового рішення, чи ускладнюють його виконання або роблять неможливим разом із заявою заявником не надано.
З огляду на викладене, суд вважає, що рішення зрозуміле, тому розширеного тлумачення, шляхом його роз`яснення та винесення процесуального документу з цього приводу не потребує, а тому заява про роз`яснення судового рішення задоволенню не підлягає.
Водночас, відповідно до ч. 2 ст. 372 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення, яке набрало законної сили, є підставою для його виконання.
Керуючись ст. 254 КАС України суд, -
У Х В А Л И В:
у задоволенні заяви Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про роз`яснення судового рішення у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправними дії, зобов`язання здійснити перерахунок і виплату пенсії - відмовити.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання.
На ухвалу може бути подано апеляційну скаргу до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги у п`ятнадцятиденний строк з дати складання ухвали.
Суддя Лунь З.І.