Рішення № 86129067, 21.11.2019, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.11.2019
Номер справи
160/9590/19
Номер документу
86129067
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 листопада 2019 року Справа № 160/9590/19 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Захарчук-Борисенко Н.В.

при секретарі судового засідання - Дудко Ю.С.

за участю сторін:

представника позивача - Баранник М.Ю.

представника відповідача - Мигаленко І.І.

розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) учасників справи у м. Дніпрі адміністративну справу за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «МС ТРЕЙД УКРАЇНА» до Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,-

ВСТАНОВИВ:

02.10.2019 Товариство з обмеженою відповідальністю «МС ТРЕЙД УКРАЇНА» звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області, в якій просило:

- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області форми «Р» №0019261415 від 02.07.2019 року;

- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області форми «Р» №0019271415 від 02.07.2019 року;

- стягнути з Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «МС ТРЕЙД УКРАЇНА» витрати зі сплати судового збору.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що у період з 24 по 28 травня 2019 року головним державним ревізором-інспектором відділу митного аудиту управління аудиту ГУ ДФС у Дніпропетровській області Орловським Олексієм Володимировичем було проведено документальну невиїзну перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю "МС ТРЕЙД УКРАЇНА" щодо дотримання вимог законодавства України з питань державної митної справи в частині правильності класифікації згідно УКТЗЕД товару "Бандаж чорновий до колісних центрів трамвайних вагонів..." (код згідно УКТЗЕД 8607191010) за митною декларацією від 02.07.2018 № UA110150/2018/216194.

За результатами перевірки ГУ ДФС у Дніпропетровській області складено Акт №31100/04-36-14-15/41470176 від 05.06.2019 "Про результати документальної невиїзної перевірки ТОВ "МС Трейд Україна" щодо дотримання вимог законодавства України з питань державної митної справи в частині правильності класифікації згідно УКТЗЕД товару "Бандаж черновий до колісних центрів трамвайних вагонів..." (код згідно УКТЗЕД 8607191010) за окремою митною декларацією.

Не погодившись з зазначеними в Акті висновками, ТОВ "МС ТРЕЙД УКРАЙ надало Головному управлінню ДФС в Дніпропетровській області свої заперечення, але останні не були враховані відповідачем. В листі 27.06.2019 № 74628/10/04-36-14-15-20 "Про результати розгляду заперечень" відповідач зазначив, що висновки Акту є правомірними і відповідають нормам чинного законодавства України. На підставі зазначеного Акту 02.07.2019 року ГУ ДФС у Дніпропетровськ області прийнято податкові повідомлення-рішення: №0019261415 від 02.07.2019 та №0019271415 від 02.07.2019.

Позивач вважає оскаржувані податкові повідомлення-рішення незаконними, а тому звернувся з даною позовною заявою до суду.

Ухвалою суду від 04.10.2019 позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «МС ТРЕЙД УКРАЇНА» було залишено без руху із встановленим строком для усунення недоліків.

07.10.2019 позивачем на виконання вимог ухвали суду від 04.10.2019 було усунуто недоліки позовної заяви.

Ухвалою суду від 09.10.2019 було прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) учасників справи.

05.11.2019 до суду від представника Головного управління ДФС у Дніпропетровській області надійшов відзив на позовну заяву, в якому останній проти задоволення позовних вимог заперечував у повному обсязі та просив суд відмовити у їх задоволенні з огляду на те, що з урахуванням правила 1 та 6 Основних правил інтерпретації УКТЗЕД, затверджених Законом України від 19.09.2013 №584-VII «Про Митний тариф України», пояснень до товарних позицій 8607 УКТЗЕД та Рішення Дніпропетровської митниці ДФС про визначення коду товару від 12.10.2018 № KT-UA110000-0123-2018 товар «Бандаж черновий до колісних центрів трамвайних вагонів...» за митною декларацією від 02.07.2018 №UA110150/2018/216194 має класифікуватись за кодом 8607 19 10 90 згідно УКТЗЕД (ставка мита 10 %).

У зв`язку з невірною класифікацією ТОВ «МС ТРЕЙД УКРАЇНА» товару «Бандаж черновий до колісних центрів трамвайних вагонів...» ввезеного за митною декларацією від 02.07.2018 №UА110150/2018/216194 на порушення ч. 1 ст. 69, ч. 4 ст. 280, ст. 295 Митного кодексу України від 13 березня 2012 №4495-VІ, Правил 1 та 6 Основних правил інтерпретації УКТЗЕД затверджених Законом України від 19 вересня 2013 № 584»VII «Про Митний тариф України», занижено суму ввізного мита на 73375,65 грн. У зв`язку із заниженням суми ввізного мита як бази оподаткування податком на додану вартість, ТОВ «МС ТРЕЙД УКРАЇНА», в порушення п.190.1 ст. 190 розділу V Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 № 2755-VI (зі змінами та доповненнями), занижено суму податку на додану вартість на 14675,13 грн. Розрахунок заниження податкових зобов`язань, за вказаними в акті митними деклараціями, в розрізі кожного виду митних платежів наведено в Додатку 1 до акта перевірки, який є його невід`ємною частиною.

Враховуючи вищевикладене, відповідач вважає, що оскаржувані податкові повідомлення-рішення є законними та обґрунтованими.

07.11.2019 до суду від представника Товариства з обмеженою відповідальністю «МС ТРЕЙД УКРАЇНА» надійшла відповідь на відзив, в якій останній зазначив, що Рішення від 12.10.2018 № KT-UA110000-0123-2018, на яке посилається відповідач у своєму відзиві, прийнято стосовно іншого суб`єкта господарювання та іншого товару, виробленого іншим виробником.

Так, Рішення № KT-UA110000-0123-2018 від 12.10.2018 стосувалося імпортованого ТОВ "НВП "Техенергопром" товару з назвою "Частини коліс для рухомого складу трамвая: бандажі чорнові, шифр НР-2", виробником якого є ПАО «Русполимет», і приймалося на підставі листа виробника товарів (ПАО "Русполимет") щодо процесу вироблення бандажів шифру НР-2, одним з етапів якого є чорновий прокат. Разом з тим, позивачем на підставі Контракту купівлі-продажу № 185109-І від 13.02.2018, укладеного між ТОВ "МС ТРЕЙД УКРАЇНА" і ПАО "Уральская кузница", ввезено товар з назвою "Бандажі трамвайні Е0305". Під час переміщення через митний кордон України позивачем складалася електронна митна декларація, в якій зазначався опис товару - "заготовки штамповані до колісних центрів трамвайних вагонів, нові: Бандаж трамвайний", а також шифр поковки бандажів трамвайних - Е0305. Виробником зазначеного товару є ПАО "Уральская кузница".

Згідно відомостей заводу-виробника товару, що ввозився позивачем, - ПАО "Уральская кузница" - прокатка такої продукції не передбачена: заготовки штампують/пресують, потім їх піддають термічній і механічній обробці. У листі № 1330 від 12.07.2019 ПАО "Уральская кузница" зазначено, що бандажі трамвайні чорнові 554x93x710 мм (шифр поковки Е0305), 594x93x710 мм (шифр поковки Я1460), 564x95x716 мм (шифр поковки Я1878) виготовляються методом штамповки.

Крім того, Харківським науково-дослідним інститутом судових експертиз ім. Заслуженого професора М.С, Бокаріуса проведено експертне товарознавче дослідження щодо визначення характеристики трамвайних бандажів Е0305, Я1460 і Я1878 виробництва ПАО "Уральская кузница", м.Чебаркуль у відповідності з УКТЗЕД. Згідно висновку експертного товарознавчого дослідження № 15853 від 26.07.2019 бандажам трамвайним черновим 554x93x710 мм (шифр поковки Е0305), 594x93x710 мм (шифр поковки Я1460), 564x95x716 мм (шифр поковки Я1878), виготовленим методом штамповки, відповідають наступні характеристики за УКТЗЕД: "Частини до залізничних локомотивів або моторних вагонів трамвая або рухомого складу: візки, ходові балансирні візки, вісі та колеса, їх частини; інші, включаючи частини: вісі, змонтовані або ні; колеса та їх частини: штамповані сталеві" товарної під категорії 8607 19 10 10.

Отже, експертом з урахуванням характеристик, властивостей і способу вироблення товару, ввезеного позивачем, було підтверджено правильність кваліфікації товару "бандажі трамвайні" з шифром поковки Е0305 виробництва ПАО "Уральская кузница" за кодом 8607191010.

Представник позивача вважає, що за таких обставин Рішення KT-UA110000-0123-2018 від 12.10.2018 не може бути покладено в основу перевірки інших суб`єктів господарювання, які ввозили товар зі схожою назвою.

22.11.2019 представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просив їх задовольнити, посилаючись на обґрунтування, викладені в позовній заяві.

22.11.2019 представник відповідача у судовому засіданні проти задоволення позовних вимог заперечував у повному обсязі та просив відмовити у їх задоволенні, посилаючись на обґрунтування, викладені у відзиві на позовну заяву.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд виходить з наступного.

Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що згідно п.1 ч.2 ст.351 Митного кодексу України від 13 березня 2012 року №4495-VІ, наказу ГУ ДФС у Дніпропетровській області від 10.05.2019 №2716-П, у період з 24 по 28 травня 2019 року головним державним ревізором-інспектором відділу митного аудиту управління аудиту ГУ ДФС у Дніпропетровській області Орловським Олексієм Володимировичем, інспектором податкової та митної справи І рангу було проведено документальну невиїзну перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю "МС ТРЕЙД УКРАЇНА" (код ЄДРПОУ 41470176) щодо дотримання вимог законодавства України з питань державної митної справи в частині правильності класифікації згідно УКТЗЕД товару "Бандаж чорновий до колісних центрів трамвайних вагонів..." (код згідно УКТЗЕД 8607191010) за митною декларацією від 02.07.2018 № UA110150/2018/216194.

За результатами перевірки ГУ ДФС у Дніпропетровській області було складено Акт №31100/04-36-14-15/41470176 від 05.06.2019 "Про результати документальної невиїзної перевірки ТОВ "МС Трейд Україна" щодо дотримання вимог законодавства України з питань державної митної справи в частині правильності класифікації згідно УКТЗЕД товару "Бандаж черновий до колісних центрів трамвайних вагонів..." (код згідно УКТЗЕД 8607191010) за окремою митною декларацією.

У висновках Акту №31100/04-36-14-15/41470176 від 05.06.2019 зазначено, що документальною невиїзною перевіркою встановлено порушення ТОВ "МС Трейд Україна": ч.1 ст.69, ч.4 ст.280, ст.295 Митного кодексу України від 13.03.2012 №4495-VІ, Правил 1 та 6 Основних правил інтерпретації УКТЗЕД, затверджених Законом України від 19.09.2013 №584-VІІ «Про Митний тариф України», що призвело до заниження податкових зобов`язань по сплаті ввізного мита на загальну суму 73 375,65 грн.; п.190.1 ст.190 розділу V Податкового кодексу України від 02.10.2010 №2755-VІ, в результаті чого занижено податкові зобов`язання по сплаті податку на додану вартість на загальну суму 14 675,13 грн.

Не погодившись з зазначеними в Акті висновками, ТОВ "МС ТРЕЙД УКРАЙ надало Головному управлінню ДФС в Дніпропетровській області заперечення вих. № 291 від 19.06.2019, в яких останній просив визнати незаконними та скасувати висновки документальної невиїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю "МС ТРЕЙД УКРАЇНА", викладені в Акті №31100/04-36-14-15/41470176 від 05.06.2019.

Листом Головного управління ДФС у Дніпропетровській області від 27.06.2019 №74628/10/04-36-14-15-20 "Про результати розгляду заперечень" відповідач зазначив, що висновки Акту перевірки від 05.06.2019 №31100/04-36-14-15/41470176 є правомірними і відповідають нормам чинного законодавства України.

На підставі зазначеного Акту, 02.07.2019 року Головним управлінням ДФС у Дніпропетровськ області було прийнято податкові повідомлення-рішення: №0019261415 від 02.07.2019 та №0019271415 від 02.07.2019.

Не погодившись із вищезазначеними податковими повідомленнями-рішення, Товариство з обмеженою відповідальністю "МС ТРЕЙД УКРАЇНА" подало до Державної фіскальної служби України Скаргу від 11.07.2019 вих. №316, в якій просило скасувати податкове повідомлення-рішення № 0019261415 від 02.07.2019, яким збільшено суму грошового зобов`язання ТОВ "МС ТРЕЙД Україна" за платежем "Мито на товари, що ввозяться суб`єктами підприємницької діяльності на суму 73 375,65 грн. за податковими зобов`язаннями і на суму 18 343,91 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами), і податкове повідомлення-рішення № 0019271415 від 02,07.2019, яким збільшено суму грошового зобов`язання ТОВ «МС ТРЕЙД Україна» за платежем «Податок на додану вартість з ввезених на територію України товарів» на суму 14 675,13 грн. за податковими зобов`язаннями і на суму 3 668,78 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами).

Рішенням «Про результати розгляду скарги» від 13.09.2019 №42196/6/99-99-11-0603-25 Державна фіскальна служба України залишила податкові повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Дніпропетровській області від 02.07.2019 №0019261415 та №0019271415 без змін, а скаргу ТОВ "МС ТРЕЙД Україна" від 11.07.2019 №316 – без задоволення.

Не погоджуючись з оскаржуваними податковими повідомленнями-рішеннями, Товариства з обмеженою відповідальністю «МС ТРЕЙД УКРАЇНА» звернулось з даною позовною заявою до суду.

Надаючи правову оцінку відносинам, які виникли між сторонами, суд зазначає наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 246 Митного кодексу України метою митного оформлення є забезпечення дотримання встановленого законодавством України порядку переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, а також забезпечення статистичного обліку ввезення на митну територію України, вивезення за її межі і транзиту через її територію товарів.

Частиною першою статті 318 Митного кодексу України встановлено, що митному контролю підлягають усі товари, транспортні засоби комерційного призначення, які переміщуються через митний кордон України. Частиною другою ст. 318 Митного кодексу України передбачено, що митний контроль здійснюється виключно митними органами відповідно до цього кодексу та інших законів України.

Частиною першою ст. 257 Митного кодексу України передбачено, що декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення. При застосуванні письмової форми декларування можуть використовуватися як електронні документи, так і документи на паперовому носії.

Згідно ч. 1 ст. 69 Митного кодексу України товари при їх декларуванні підлягають класифікації.

Класифікація товарів для цілей митного оформлення здійснюється у відповідності з вимогами Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТЗЕД), що є товарною номенклатурою Митного тарифу України, Закону України від 19.09.2013 № 58-VІІ «Про митний тариф України», та складається з трьох частин - Основних правил інтерпретації УКТЗЕД, приміток до розділів, груп та безпосередньо номенклатури товарів (текстовий опис групувань (розділів, груп, позицій, підпозицій, категорій, підкатегорій) та їх цифрове позначення).

Класифікація товарів згідно з УКТЗЕД проводиться з урахуванням визначальних характеристик товару, Основних правил інтерпретації УКТЗЕД і пояснень до УКТЗЕД,

Органи доходів і зборів здійснюють контроль правильності класифікації товарів, поданих до митного оформлення, згідно з УКТЗЕД. У разі виявлення під час митного оформлення товарів або після нього порушення правил класифікації товарів орган доходів і зборів має право самостійно класифікувати такі товари. Рішення органів доходів та зборів щодо класифікації товарів для митних цілей є обов`язковими для підприємств і громадян. У разі незгоди з рішенням органу доходів і зборів щодо класифікації товару декларант або уповноважена ним особа має право оскаржити це рішення до органу вищого рівня або до суду (ст. 69 Митного кодексу України).

Товарна номенклатура Митного тарифу України складається з наступних складових частин - Основних правил інтерпретації класифікації товарів, приміток до розділів та груп безпосередньо номенклатури товарів (текстовий опис угруповань ТН (розділ, група - два знаки, позиція - чотири знаки, підпозиція - шість знаків, категорія -вісім знаків, під категорія- десять знаків та їх цифрове позначення - код товарів).

Основними правилами інтерпретації УКТЗЕД керуються при віднесенні товару до певного класифікаційного угрупування. Перші чотири правила регламентують порядок визначення товарної позиції й визначають порядок віднесення товару до певної товарної позиції. П`яте правило стосується класифікації упаковки. Шосте правило застосовується після того, як визначена товарна позиція, й регулює віднесення товару до відповідних підпозицій, категорій і підкатегорій.

Відповідно до першого Основного правила інтерпретації класифікації товарів, для юридичних цілей класифікація товарів проводиться виходячи з найменувань товарної позиції.

Згідно шостого Основного правила інтерпретації класифікації товарів, для юридичних цілей класифікація товарів у товарних позиціях, категоріях і підкатегоріях здійснюється відповідно до назви останніх, а також приміток, які їх стосуються, з урахуванням певних застережень, положень вищенаведених правил за умови, що порівнювати можна лише назви одного рівня деталізації.

Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що Товариством з обмеженою відповідальністю «МС ТРЕЙД УКРАЇНА» за митною декларацією від 02.07.2018 №UA110150/2018/216194 ввезено на митну територію України товар "Бандаж чорновий до колісних центрів трамвайних вагонів..." (шифр поковки Е005 і Я1464).

Зазначена поставка товару здійснена на виконання зовнішньоекономічного контракту купівлі-продажу № 185109-1 від 13.02.2018, укладеного між ТОВ "МС Трейд Україна" і ПАО "Уральская кузница" (РФ).

Імпортований ТОВ "МС Трейд Україна" товар було задекларовано за кодом 8607191010 УКТЗЕД, а саме: 8607 - частини до залізничних локомотивів або моторних вагонів трамвая або рухомого складу; 8607 19 - інші, включаючи частини; 8607 19 10 - вісі, монтовані або ні; колеса та їх частини; 8607 19 10 10 - штамповані сталеві.

До товарів даної підкатегорії застосовується ставка ввізного мита 0%.

У судовому засідання представник позивача зазначив, що у митного органу при оформленні вказаного товару жодних претензій щодо його класифікації не виникло.

Однак, Головним управління ДФС України у Дніпропетровській області самостійно класифіковано ввезений ТОВ "МС Трейд Україна" товар за кодом 8607191090 згідно УКТЗЕД, виходячи з того, що остаточними операціями при виробництві бандажів є прокатка, внаслідок чого зазначений товар не можна віднести до штампованих виро Ставка мита при митному оформленні товару цієї під категорії дорівнює 10% варто товару.

Зазначений код має наступну структуру побудови: 8607 - частини до залізничних локомотивів або моторних вагонів трамвая або рухомого складу; 8607 19 - інші, включаючи частини; 8607 19 10 - вісі, монтовані або ні; колеса та їх частини; 8607 19 1090 - інші.

Представник відповідача у судовому засіданні не заперечував проти того, що Головним управлінням ДФС України в Дніпропетровській області не було здійснено перевірку та експертизу конкретно тієї продукції, яка ввозилася ТОВ " МС Трейд Україна" через митний кордон України.

Так, відповідно до пунктів 1, 2 розділу 2 Порядку взаємодії структурних підрозділів та територіальних органів Державної фіскальної служби України із Спеціалізованою лабораторією з питань експертизи та досліджень ДФС під час проведення досліджень (аналізів, експертиз), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 02.12.2016 №1058, якщо під час здійснення податкового контролю, митного контролю та митного оформлення виникла потреба у послугах фахівців, які володіють спеціальними знаннями у галузях науки, мистецтва, техніки, економіки тощо, призначаються дослідження (аналізи, експертизи). Рішення про призначення експертизи у межах податкового контролю, проведення дослідження (аналізу, експертизи) під час здійснення митного контролю та митного оформлення оформлюється уповноваженою посадовою особою органу ДФС у вигляді запиту.

З урахуванням вищевикладеного, суд доходить висновку, що у разі виникнення у податкового органу сумнівів щодо характеристик імпортованого позивачем товару, відповідач мав право у встановленому законодавством порядку направити запит до Спеціалізованої лабораторії з питань експертизи та досліджень ДФС. Зазначеним правом відповідач не скористався, самостійно визначив характеристики товару і здійснив його класифікацію за УКТЗЕД.

Відповідно до листа № 1330 від 12.07.2019, копія якого міститься в матеріалах справи, ПАО "Уральська кузниця" зазначив, що бандажі трамвайні чорнові 554x93x710 мм (шифр поковки Е0305), 594x93x710 мм (шифр поковки Я1460), 564x95x716 мм (шифр поковки Я1878) виготовляються методом штамповки.

Окрім того, в матеріалах справи міститься Висновок експертного товарознавчого дослідження №15853 від 26.07.2019 Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз ім. Заслуженого професора МС Бокаріуса , в кому зазначено, що Харківським науково-дослідним інститутом судових експертиз ім. Заслуженого професора МС Бокаріуса проведено експертне товарознавче дослідження трамвайних бандажів Е0305, Я1460 і Я1878. На вирішення експерта поставлено питання щодо визначення характеристики трамвайних бандажів Е0305, Я1460 і Я1878 виробництва ПАО "Уральская кузница", м.Чебаркуль у відповідності з УКТЗЕД.

Згідно висновку експертного товарознавчого дослідження № 15853 від 26.07.2019 бандажам трамвайним черновим 554x93x710 мм (шифр поковки Е0305), 594x93x710 мм (шифр поковки Я1460), 564x95x716 мм (шифр поковки Я1878), виготовленим методом штамповки, відповідають наступні характеристики за УКТЗЕД: "Частини до залізничних локомотивів або моторних вагонів трамвая або рухомого складу: візки, ходові балансирні візки, вісі та колеса, їх частини; інші, включаючи частини; вісі, змонтовані або ні; колеса та їх частини; штамповані сталеві" товарної під категорії 8607 19 10 10.

Отже, суд вважає, що висновки контролюючого органу не можуть застосовуватися до усієї продукції з назвою "колеса та бандажі" і спростовуються наданими позивачем доказами стосовно виробництва і класифікації по УКТЗЕД тієї продукції, яка переміщувалася через митний кордон України ТОВ "МС ТРЕЙД УКРАЇНА".

Так, в Акті та відзиві на позовну заяву відповідачем зазначено, що підставою для класифікації товару за іншим кодом є Рішення Дніпропетровської митниці ДФС про визначення коду товару від 12.10.2018 № КТ-UA110000-0123-2018.

Разом з тим, судом встановлено, що зазначене рішення приймалося під час перевірки іншого суб`єкта господарювання і стосувалося іншого товару, що був предметом митного оформлення. В межах цієї перевірки не приймалося відповідне рішення, а тому воно не може бути автоматично покладено в основу перевірки інших суб`єктів господарювання, які ввозили товар зі схожою назвою.

Такий підхід контролюючого органу суперечить принципу індивідуальної відповідальності, передбачений статтею 61 Конституції України, відповідно до якого відповідальність має індивідуальний характер, поширюються на діяння, що визнаються законом протиправними та були вчинені саме цим платником. Кожний платник податків несе самостійну відповідальність за порушення правил ведення податкового обліку. Притягнення суб`єкта права до юридичної відповідальності за діяння, що було вчинено іншою особою, згідно з законом є неможливим.

Підсумовуючи вищевикладене, судом встановлено, що висновки, викладені в Акті перевірки Головним управлінням ДФС України в Дніпропетровської області є необгрунтованими, а відтак, податкові повідомлення-рішення № 0019261415 та № 0019271415 від 02.07.2019 такими, що підлягають скасуванню.

Згідно з ч. ч. 1-3 ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо.

Відповідно до ч. ч. 1, 4 ст. 73 КАС України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що позивачем повністю доведено, а відповідачем не спростовано те, що оскаржувані податкові повідомлення-рішення було винесено протиправно, а тому підлягають скасуванню.

Відповідно до приписів статті 139 КАС України, суд вважає за необхідне стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області (49000, м.Дніпро, вул.Сімферопольська, 17-А, код ЄДРПОУ 39394856) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «МС ТРЕЙД УКРАЇНА» (49005, м.Дніпро, пр.Дмитра Яворницького, буд.5, поверх 3, код ЄДРПОУ 41470176) понесені ним судові витрати по сплаті судового збору у розмірі 1 921,00 грн., відповідно до платіжного доручення № 3118 від 26.09.2019, оригінал якого міститься в матеріалах справи.

Керуючись ст. ст. 9, 72-77, 90, 139, 246, 255, 297 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «МС ТРЕЙД УКРАЇНА» (49005, м.Дніпро, пр.Дмитра Яворницького, буд.5, поверх 3, код ЄДРПОУ 41470176) до Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області (49000, м.Дніпро, вул.Сімферопольська, 17-А, код ЄДРПОУ 39394856) про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень - задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області форми «Р» №0019261415 від 02.07.2019 року.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області форми «Р» №0019271415 від 02.07.2019 року.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області (49000, м.Дніпро, вул.Сімферопольська, 17-А, код ЄДРПОУ 39394856) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «МС ТРЕЙД УКРАЇНА» (49005, м.Дніпро, пр.Дмитра Яворницького, буд.5, поверх 3, код ЄДРПОУ 41470176) судові витрати по сплаті судового збору у розмірі 1 921,00 грн., відповідно до платіжного доручення №3118 від 26.09.2019, оригінал якого міститься в матеріалах справи.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст рішення суду складений 02 грудня 2019 року.

Суддя Н.В. Захарчук-Борисенко