Рішення № 86100098, 02.12.2019, Чернігівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.12.2019
Номер справи
620/3272/19
Номер документу
86100098
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

02 грудня 2019 року м. Чернігів Справа № 620/3272/19

Чернігівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Клопота С.Л.,

за участю секретаря Шевченко А.В.,

представника позивача Павленка А.В.,

представника відповідачів Полегешко Л.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Чернігів-Електро" до Головного управління Державної податкової служби у Чернігівській області, Державної податкової служби України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії,

У С Т А Н О В И В:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Чернігів-Електро" звернулось до суду з адміністративним позовом до Головного управління Державної податкової служби у Чернігівській області, Державної податкової служби України та просить:

1. Визнати протиправним дії та скасувати рішення комісії ГУ ДПС у Чернігівській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкових накладних/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій від 14 серпня 2019 року № 1252625/37418434.

2. Зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 26 липня 2019 року № 11 на суму 210 272,00 грн., у тому числі податок на додану вартість в сумі - 35045,33 грн., подану ТОВ "Чернігів-Електро" (код ЄДРПОУ 37418434), з датою її отримання.

Свої вимоги обґрунтовує тим, що рішення Комісії Головного управління ДФС у Чернігівській області від 14 серпня 2019 року № 1252625/37418434 є необґрунтованим, оскільки позивачем надано всі необхідні документи, які засвідчують факт здійснення господарських операцій за податковою накладною і не дають підстав для сумніву щодо реальності фінансово-господарських операцій та були достатніми для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної.

Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав та просив його задовольнити в повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.

Представник відповідачів в судовому засіданні позовні вимоги не визнала, просила відмовити в задоволенні позову, посилаючись на заперечення, які викладені у відзиві на позовну заяву, що приєднаний до матеріалів справи.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення сторін, суд вважає позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

ТОВ «ЧЕРНІГІВ-ЕЛЕКТРО» було складено ТОВ «ІНТЕГРЕЙТЕД ТЕКНІКАЛ ВІЖН ЛТД» податкову накладну № 11 від 26 липня 2019 року виконання робіт - «Будівництво адміністративно-побутової будівлі, замість знесеної на орендованій земельній ділянці по вул. Курганна б.5 в м. Чернігові » на загальну суму 210 272,00 грн., у тому числі податок на додану вартість в сумі - 35 045,33 грн., яку було надіслано для реєстрації до Єдиного реєстру податкових накладних .

Відповідно до Квитанції про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування і вартість показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних від 12 серпня 2019 року в ЄРПН зареєстровано за № 9176756740, але відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК від 26.07.2019 року № 11 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН/РК відповідає вимогам пп.1.6 п. 1 «Критерії ризикованості платника податку».

13 серпня 2019 року ТОВ «ЧЕРНІГІВ-ЕЛЕКТРО» подало повідомлення про подання пояснень до ГУ ДФС в Чернігівській області та копії документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких призупинено.

В повідомленні зазначено, що податкове зобов`язання виникло по даті першої події- отримання авансу, згідно умов Договору та Замовлення до Договору. Вхідне платіжне доручення, та копія договору додається в додатках. ТОВ «ЧЕРНІГІВ-ЕЛЕКТРО» має всі дозвільні документи, ліцензію на виконання такого виду робіт. На підприємстві є в наявності матеріально-технічна база та трудові ресурси. Опис діяльності підприємства та копії підтверджуючих документів надано в додатках.

14 серпня 2019 року № 1252625/37418434 рішенням комісії, яка приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, відмовлено у реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних, підстава - надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства.

В оскаржуваному рішенні не зазначено, які саме документи складено з порушенням законодавства, які вимоги законодавства порушено ТОВ «ЧЕРНІГІВ-ЕЛЕКТРО» при складанні документів та яких документів не вистачає для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної.

Згідно Порядку розгляду скарг на рішення комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної /розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №117, ТОВ «ЧЕРНІГІВ-ЕЛЕКТРО» 14.08.2019 було подано скаргу на вищенаведене Рішення.

02 вересня 2019 року комісією ДФС з питань розгляду скарг було прийнято рішення від 02.09.2019 № 36514/37418434/2, яким скаргу ТОВ «ЧЕРНІГІВ-ЕЛЕКСТРО» було залишено без задоволення, рішення комісії ГУ ДФС в Чернігівській області - без змін.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Згідно з підпунктами «а», «б» пункту 185.1 статті 185 Податкового кодексу України об`єктом оподаткування є операції платників податку з: постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу, у тому числі операції з безоплатної передачі та з передачі права власності на об`єкти застави позичальнику (кредитору), на товари, що передаються на умовах товарного кредиту, а також з передачі об`єкта фінансового лізингу в користування лізингоотримувачу/орендарю; постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу.

Датою виникнення податкових зобов`язань з постачання товарів/послуг згідно пункту 187.1 статті 187 Податкового кодексу України вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;

б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

База оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (пункт 188.1 статті 188 Податкового кодексу України).

Пунктом 201.10 статті 201 Податкового кодексу України передбачено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою. Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Згідно пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України реєстрація податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Зібрана податкова інформація та результати її опрацювання використовуються для виконання покладених на контролюючі органи функцій та завдань, а також центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, для формування та реалізації єдиної державної податкової та митної політики (пункт 74.3 статті 74 Податкового кодексу України).

У відповідності до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних» від 29.12.2010 № 1246 (далі - Порядок № 1246) податкова накладна - електронний документ, який складається платником податку на додану вартість відповідно до вимог Податкового кодексу України в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.

Згідно з пунктом 12 Порядку № 1246 після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов`язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 01.07.2015); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування; дотримання вимог Законів України «Про електронний цифровий підпис», «Про електронні документи та електронний документообіг» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

За результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (пункт 13 Порядку № 1246).

Згідно пункту 5 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №117 (далі - Порядок №117) податкова накладна/розрахунок коригування, які підлягають моніторингу, перевіряються на відповідність критеріям ризиковості платника податку, критеріям ризиковості здійснення операцій та показникам позитивної податкової історії платника податку.

Пунктами 6 та 7 Порядку № 117 визначено, що у разі коли за результатами моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну/розрахунок коригування, відповідає критеріям ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.

У разі коли за результатами моніторингу податкова накладна/розрахунок коригування відповідають критеріям ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної/розрахунку коригування, складених платником податку, який має позитивну податкову історію платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.

Таким чином, підставами для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування є наступна відповідність:

1) платника податку - критеріям ризиковості платника податку;

2) податкової накладної/розрахунку коригування - критеріям ризиковості здійснення операції.

Отже, положення зазначених пунктів Порядку № 117 є чіткими і не припускають неоднозначне (множинне) трактування обов`язків контролюючих органів.

Тобто, Головним управлінням Державної податкової служби у Чернігівській області застосовано критерії ризиковості платника податку до податкової накладної, а не до платника податку - позивача, що свідчить про те, що контролюючим органом реєстрацію податкової накладної зупинено з підстав, які не передбачені законодавством.

У відповідності до пунктів 14, 15 Порядку № 117 перелік документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, включає в себе: договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством. Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 14 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов`язання, відображеного у податковій накладній/розрахунку коригування. Платник податку має право подати письмові пояснення та копії документів до декількох податкових накладних/розрахунків коригування, якщо такі податкові накладні/розрахунки коригування складені на одного отримувача - платника податку за одним і тим самим договором або якщо в таких податкових накладних/розрахунках коригування відображені однотипні операції (з однаковими кодами товарів згідно з УКТЗЕД або кодами послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг).

Письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 15 цього Порядку, розглядаються комісіями контролюючих органів. Комісії контролюючих органів складаються з комісій регіонального рівня (комісії головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників ДФС) та комісії центрального рівня (ДФС). Зазначені комісії приймають рішення про: реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі; відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі. Підставами для прийняття комісіями контролюючих органів рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування є: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено; не надання платником податку копій документів відповідно до підпункту 4 пункту 13 цього Порядку; надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства (пункти 18-21 Порядку № 117).

ТОВ «ЧЕРНІГІВ-ЕЛЕКТРО», у спосіб визначений Порядком № 117, направлено контролюючому органу пояснення та копії документів до зазначеної господарської операції та податкової накладної.

Форма рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН визначена Порядком № 117 (додаток 2 до Порядку).

Форма такого рішення передбачає, що в разі відмови в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних через надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства, в графі додаткова інформація мають бути зазначити конкретні документи.

Проте, в порушення наведених вимог законодавства, оскаржуване рішення Комісії Головного управління ДФС у Чернігівській області від 14 серпня 2019 року № 1252625/37418434, які саме із наданих документів складено з порушенням законодавства, норми якого саме закону порушено.

За наведених обставин суд дійшов висновку, що Комісія Головного управління ДФС у Чернігівській області, розглядаючи подані позивачем документи, не перевіряла їх відповідність вимогам чинного законодавства (наявність обов`язкових реквізитів, дотримання встановленої законом форми тощо), не з`ясовувала специфіку проведених господарських операцій та не визначала документів, які були б достатніми для підтвердження реальності господарських операцій з урахуванням їх змісту і обсягу.

У той же час, представлені позивачем документи та письмові пояснення свідчать про відсутність у них дефекту форми, змісту або походження, які, у силу частини другої статті 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність», пункту 2.4 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 № 88, спричинили б втрату такими документами юридичної сили.

Вказана податкова накладна виписана на виконання договору договір про виконання робіт № 27/07-2019, від 09.07.2019 укладеного між ТОВ «ІНТЕГРЕЙТЕД ТЕКНІКАЛ ВІЖН ЛТД» (Замовник) та ТОВ «ЧЕРНІГІВ-ЕЛЕКТРО» (Виконавець) за умовами якого Виконавець зобов`язується здійснити на власник ризик виконати роботи з будівництва адміністративно-побутової будівлі, замість знесеної, на орендованій земельній ділянці по вул. Курганна, б.5, в м. Чернігів, а Замовник зобов`язується прийняти та оплатити виконанні роботи.

Відповідно до даних ЄДРПОУ , https://usr.minjust.gov.ua, на час укладення та виконання господарських договорів та на даний час ТОВ «ІНТЕГРЕЙТЕД ТЕКНІКАЛ ВІЖН ЛТД» та ТОВ «ЧЕРНІГІВ-ЕЛЕКТРО» належним чином зареєстровані, відповідно до основних видів діяльності виконує будівельні та монтажні роботи.

При перевірці контрагентів на сайті ДПС України http:/sfs.gov.ua/businesspartner, ТОВ «ІНТЕГРЕЙТЕД ТЕКНІКАЛ ВІЖН ЛТД» та ТОВ «ЧЕРНІГІВ-ЕЛЕКТРО» зазначені такими, що належним чином зареєстровані в податкових органах, є платником ПДВ, не мають податкового боргу.

Слід визнати, що господарська угода між ТОВ «ІНТЕГРЕЙТЕД ТЕКНІКАЛ ВІЖН ЛТД» та ТОВ «ЧЕРНІГІВ-ЕЛЕКТРО» реальна і матеріальна, відповідають напрямкам діяльності суб`єктів господарювання підтверджена відповідними документами бухгалтерського та податкового обліку.

Виконання господарських операцій між ТОВ «ІНТЕГРЕЙТЕД ТЕКНІКАЛ ВІЖН ЛТД» та ТОВ «ЧЕРНІГІВ-ЕЛЕКТРО» підтверджується наступним:

1. Належним чином оформленими документами первинного бухгалтерського та податкового обліку: договорами; актами виконаних робіт, довідками про вартість виконаних рот, податковими накладними; даними реєстру податкових накладних, виписками з банківських рахунків тощо.

2. Відповідністю угоди видам діяльності замовника та виконавця (КВЕД) визначеним статутом та даними ЄДРПОУ , тривалою комерційної діяльністю саме в даній галузі.

4. Відсутністю ознак фіктивності замовника та виконавця.

5.Наявністю людських та технічних ресурсів, фінансових можливостей для виконання даного виду угоди.

7. Відсутністю рішень судів щодо недійсності правочину, вчинення кримінального правопорушення, встановлення факту фіктивності.

8. Реальністю виконаних робіт.

9. Наявність відповідних дозволів (ліцензій)

9. Легальною наявністю, відкритістю, присутністю в інформаційному просторі, в Інтернеті.

ТОВ «ЧЕРНІГІВ-ЕЛЕКТРО» створено в 2010 році.

Основні види діяльності товариства КВЕД 42.99 Будівництво інших споруд, н. в. і. у.; КВЕД 43.21 Електромонтажні роботи (основний); Код КВЕД 43.39. Інші роботи із завершення будівництва.

В штаті товариства працюють 11 кваліфікованих працівників, які постійно проходять навчання, що підтверджується Договором НК-40 від 13 грудня 2018 року щодо проведення навчання з електробезпеки (4 і 5 групи допуску) та Договором № НК-10 від 10 січня 2019 року щодо проведення навчання з охорони праці посадових осіб.

Товариство для виконання робіт з підвищеною небезпекою має відповідні дозволи та ліцензії, а саме: Ліцензію видану Держаною архітектурно-будівельною інспекцією України наказ № 64-Л від 31 жовтня 2018 року, господарської діяльності з будівництва об`єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належить до об`єктів з середніми та значними наслідками, реєстраційний запис 2013056015, та декларація відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці зареєстровану в Управлінні Держпраці в Чернігівській області, за № 020.19.74-Д від 30.01.19

Товариство має у власності та користування нерухоме та рухоме майно, що підтверджується Договором оренди нежитлового приміщення від 01 жовтня 2018 року № 6, Договором найму (оренди) транспортного засобу № 3994 від 16 листопада 2018 року. Також заключено договори з транспортними компаніями-перевізниками, що підтверджується Договором надання транспортно-експедиторських послуг з ТОВ «ДЕЛІВЕРІ» № Д-Т-00075756 від 21.05.2019, та Заявою про приєднання до Договору про надання послуг з організації перевезення відправлень ТОВ «Нова Пошта» № 268007 від 05.03.2019 .

Надані документи ТОВ «ЧЕРНІГІВ-ЕЛЕКТРО» не дають підстав для сумніву щодо реальності фінансово-господарських операцій та були достатніми для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної.

Відтак, суд робить висновок, що рішення Комісії Головного управління ДФС у Чернігівській області від 14 серпня 2019 року № 1252625/37418434 є необґрунтованим, оскільки платником податків надано всі необхідні документи, які засвідчують факт здійснення господарських операцій за податковою накладною, у реєстрації якої відмовлено.

За таких обставин, є всі наявні правових підстав для визнання протиправним та скасування рішення Комісії Головного управління ДФС у Чернігівській області від 14 серпня 2019 року № 1252625/37418434 про відмову у реєстрації податкової накладної № 11 від 26 липня 2019 року в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Пунктом 28 Порядку № 117 передбачено, що податкова накладна/розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день, зокрема, набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі.

Приписами пункту 20 Порядку № 1246 передбачено, що у разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.

Чинним законодавством покладено на Державну фіскальну службу України обов`язок щодо прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Тобто, фіскальному органу надано права вільно обирати одне з двох рішень, яке на його думку є законодавчо обґрунтованим та правильним. А отже, «свобода розсуду» фіскального органу, у разі встановлення судом протиправності відмови у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, звужується до єдиного юридично допустимого рішення, в даному випадку рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Враховуючи викладене вище необхідно зобов`язати Державну фіскальну службу України зареєструвати податкову накладну від 26.07.2019 № 11, подану ТОВ «ЧЕРНІГІВ-ЕЛЕКТРО», в Єдиному реєстрі податкових накладних датою її фактичного отримання.

Згідно з частиною першою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

При вказаних обставинах суд дійшов висновку, що відповідачем не доведено правомірність та обґрунтованість своїх дій та рішення з урахуванням вимог, встановлених частиною другою статті 19 Конституції України та частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому, виходячи системного аналізу положень законодавства України та доказів, наявних у матеріалах справи, позов підлягає задоволенню.

Відповідно до частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Тому, за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Державної податкової служби у Чернігівській області на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Чернігів-Електро" підлягає стягненню сплачений ним при поданні позовної заяви судовий збір в розмірі 3842,00 грн.

Керуючись ст. ст.139, 227, 241-243, 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Чернігів-Електро" (пров. Коцюбинського, 4/9, м.Чернігів,14000) до Головного управління Державної податкової служби у Чернігівській області (вул.Реміснича, 11, м.Чернігів,14000), Державної податкової служби України (Львівська площа, 8, м. Київ, 04053) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити в повному обсязі.

Визнати протиправним дії та скасувати рішення комісії ГУ ДПС у Чернігівській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкових накладних/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій від 14 серпня 2019 року № 1252625/37418434.

Зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 26 липня 2019 року № 11 на суму 210 272,00 грн., у тому числі податок на додану вартість в сумі - 35045,33 грн., подану ТОВ "Чернігів-Електро" (код ЄДРПОУ 37418434), з датою її отримання.

Стягнути з Головного управління Державної податкової служби у Чернігівській області (код ЄДРПОУ 43143966) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Чернігів-Електро" (код ЄДРПОУ 37418434) судовий збір в розмірі 3842,00 грн. за рахунок бюджетних асигнувань.

Рішення суду набирає законної сили в порядку статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення суду. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.

Повний текст рішення виготовлено 04 грудня 2019 року.

Суддя С.Л. Клопот