
Справа № 560/3802/19
УХВАЛА
02 грудня 2019 рокум. Хмельницький
Суддя Хмельницького окружного адміністративного суду Польовий О.Л., розглянувши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "ВВ Транс" до Державної служби України з безпеки на транспорті про скасування постанов,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до Хмельницького окружного адміністративного суду з позовом до Державної служби України з безпеки на транспорті, в якому просить:
- визнати поважною причину пропуску строку звернення до суду та поновити строк звернення до суду з адміністративним позовом про скасування постанов про накладення адміністративних стягнень;
- скасувати постанови №141336, 141337, 141338, 141339, 141340, 141341, 141342, 141343, 141344, 141345 від 27.09.2019, винесені начальником управління Укртрансбезпеки Дзюбою В.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Позовна заява подана без додержання вимог, встановлених ст.ст. 160, 161 КАС України, з огляду на наступне.
В позовній заяві позивач просить визнати поважною причину пропуску строку звернення до суду та поновити строк звернення до суду щодо оскарження постанов про застосування адміністративно-господарського штрафу №141336, 141337, 141338, 141339, 141340, 141341, 141342, 141343, 141344, 141345 від 27.09.2019, оскільки строк позивач пропустив з поважних причин - звернення зі скаргою до Державної служби України з безпеки на транспорті.
Розглянувши вказане клопотання, суд враховує наступне.
Відповідно до п.1 ст.122 КАС України, позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
За приписами частини 2 статті 122 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Строк звернення до адміністративного суду - це проміжок часу після виникнення спору у публічно-правових відносинах, протягом якого особа має право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою за вирішенням цього спору і захистом своїх прав, свобод чи інтересів.
Отже, для звернення до суду з вказаними позовними вимогами нормами КАС України встановлено шестимісячний строк.
Позивач оскаржує постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу №141336, 141337, 141338, 141339, 141340, 141341, 141342, 141343, 141344, 141345, які винесені Управлінням Укртрансбезпеки у Хмельницькій області 27.09.2019, а тому позивач не пропустив шестимісячний строк звернення до адміністративного суду з цим позовом.
Враховуючи наведене, суд вважає, що позивач не пропустив строк звернення до суду з цим позовом, у зв`язку з чим відсутні підстави для вирішення питання про визнання поважними причин пропуску строку звернення до суду та поновлення цього строку, тому відсутні підстави для задоволення клопотання позивача.
Відповідно до частини 1 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.
В порушення вимог статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України, позивач не надав копії позовної заяви та копії доданих до неї документів для відповідача.
Згідно п.2 ч.5 ст.160 КАС України, в позовній заяві зазначаються: 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Згідно п. 4 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Позивач просить скасувати постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу, які винесені Управлінням Укртрансбезпеки у Хмельницькій області, однак відповідачем зазначив - Державну службу України з безпеки на транспорті.
Таким, чином, позивачу необхідно в позовній заяві зазначити належного відповідача у справі або обгрунтувати позовні вимоги до Державної служби України з безпеки на транспорті.
Відповідно до частини 3 статті 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір".
Згідно статті 1 Закону України "Про судовий збір" судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Розміри ставок судового збору встановлені статтею 4 Закону України "Про судовий збір", станом на момент звернення до адміністративного суду.
Зокрема, за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб`єктом владних повноважень, юридичною особою встановлено судовий збір - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно зі статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" установлено з 1 січня 2019 прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 1921 гривні.
Позивач звернувся до суду з позовом майнового характеру, ставка судового збору за який становить 1921,00 грн.
Оглядом позовної заяви та доданих до нього матеріалів, суд встановив, що до позовної заяви позивач не додав документ про сплату судового збору.
Позивач в позовній заяві вказав, що згідно ч.4 ст.288 КУпАП ТОВ "ВВ Транс" як особа, яка оскаржила постанову у справі про адміністративне правопорушення, звільняється від сплати судового збору.
Однак, суд не погоджується з вказаним твердженням позивача, оскільки відповідач виніс постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу на підставі порушення ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт", а не на підставі порушення Кодексу про адміністративні правопорушення України.
Таким чином, позивачу необхідно надати доказ сплати судового збору у розмірі 1921 грн за платіжними реквізитами Хмельницького окружного адміністративного суду.
Відповідно до п.11 ч.5 ст.160 КАС України у позовній заяві зазначається власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
В порушення наведеної норми, при зверненні до суду з цим позовом у позовній заяві позивач не надав підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
За таких обставин адміністративний позов належить залишити без руху. Перелічені недоліки повинні бути усунені позивачем протягом п`яти днів з моменту отримання копії вказаної ухвали таким чином:
- позивачу надати доказ сплати судового збору у розмірі 1921 грн за платіжними реквізитами Хмельницького окружного адміністративного суду;
- копії позовної заяви та копії доданих до неї документів для відповідача;
- зазначити належного відповідача у справі або обгрунтувати позовні вимоги до Державної служби України з безпеки на транспорті;
- письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Керуючись статтями 169, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "ВВ Транс", залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - 5 днів з дня вручення йому ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Головуючий суддяО.Л. Польовий