Рішення № 86095966, 13.11.2019, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.11.2019
Номер справи
160/7623/19
Номер документу
86095966
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 листопада 2019 року Справа № 160/7623/19 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Боженко Н.В. розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін у письмовому провадженні у місті Дніпрі адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНКОПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (59094, м. Дніпро, вул. Набережна Перемоги, 26, код ЄДРПОУ 21910427) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

08 серпня 2019 року ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (далі - відповідач), в якому просить:

- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо відмови ОСОБА_1 у зарахуванні періодів роботи в ПАТ «Дніпротяжмаш»: 02.12.1985 по 31.12.1991 пільгового стажу роботи на посадах передбачених Постановою Ради Міністрів СРСР від 22 серпня 1956 року № 1173 «Про затвердження списків виробництв, цехів, професій та посад, робота на яких дає право на державну пенсію на пільгових умовах та у пільгових розмірах», у Списку № 1 розділі ХІ «Металообробка», підрозділі 1 «Ливарне виробництво», пункту «а» робітники та з 01.01.1992 по 20.09.1992 передбачених Постановою Ради Кабінету Міністрів СРСР від 26 січня 1991 року № 10 «Про затвердження списків виробництв, робіт, професій, посад та показників, що дають право на пільгове пенсійне забезпечення», у Списку № 1 розділу ХІ «Металообробка», підрозділі 1 «Ливарне виробництво», пункту «а», за № 1110100а-15379 у відповідності до норм абзацу десятого частини третьої статті 24 Закону № 1058-ІV. А саме: за кожний повний рік стажу роботи (врахованого в одинарному розмірі) на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад та показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, зайнятість на яких давала та дає право на пенсію на пільгових умовах, до страхового стажу додатково зарахувати по одному року;

- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області призначити та виплатити ОСОБА_1 пенсію за віком на пільгових умовах відповідно до ст. ст. 24. 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» з набуття права з 01.10.2017 на підставі довідки про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній від 03.05.2017 № 55 та записів в трудовій книжці із зарахуванням страхового стажу роботи 22 роки 6 місяців при пільговому стажу роботи 6 років 9 місяців.

Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що після 17 червня 2017 року набув право на пенсію за віком на пільгових умовах відповідно до п. 2 ст. 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-ЙV, оскільки відпрацював 6 років на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1. З метою реалізації права на соціальне забезпечення 14 липня 2017 року звернувся до Новокодацького відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій Правобережного об`єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Дніпрі, де у ході подачі документів, було повідомлено, що пенсія буде призначена з наступного дня після виповнення 54 років. У жовтні 2017 року позивачем отримано відповідь про відмову у призначенні пенсії через недостатній загальний страховий стаж. Згідно наданої відповіді зазначений загальний страховий стаж 15 років 10 місяців 29 днів, пільговий стаж за списком № 1 становить 6 років 9 місяців 19 днів. У березні 2019 року звернувся до Пенсійного фонду України зі скаргою на яку було надано відповідь Новокодацьким відділом обслуговування громадян (сервісним центром) управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, якою також відмовлено в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах. З огляду на вищенаведене, позивач вважає дії відповідача неправомірними та такими, що порушують гарантовані Конституцією соціальні права на призначення пенсії.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 12 серпня 2019 року позов ОСОБА_1 залишено без руху.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 13 вересня 2019 року поновлено позивачу пропущений строк звернення до суду та прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі № 160/7623/19. Розгляд справи призначено за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін, за наявними у справі матеріалами (письмове провадження).

Цією ж ухвалою відповідачу було надано строк для подання письмового відзиву на позовну заяву - протягом 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.

01 жовтня 2019 року представником відповідача (за довіреністю від 26.03.2019 р. № 6368/08-01/26) надано до суду відзив, в якому зазначив, що не погоджується з вимогами, викладеними в позовній заяві та вважає їх необґрунтованими з наступних підстав. Позивачем 14.07.2017 року було подано заяву про призначення пенсії за віком по списку № 1, листом від 03.08.2017 № 3336/04/21 надано відповідь, якою відмовлено в призначенні пенсії. Натомість позивачем 03.04.2019 року було направлено звернення щодо призначення пенсії, листом від 15.05.2019 № 3505/Я-09 також надано відповідь про розгляд звернення щодо призначення пенсії. Відповідно до п. «а» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» на пенсію за віком за списком № 1 мають право чоловіки після досягнення 50 років і при загальному стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 10 років на роботах з особливо шкідливими і важкими умовами праці. За відсутності стажу роботи, встановленого абзацом першим цього пункту, у період до 01.04.2024 пенсія за віком на пільгових умовах за наявності стажу роботи у період з 01.04.2017 року по 31.03.2018 не менше 21 року 6 місяців у чоловіків. Страховий стаж обраховано за наданими позивачем документами: за даними трудової книжки, довідки з місця навчання, військового квитка, пільгової довідки. Згідно наданих документів стаж як загальний так і пільговий враховано повністю. Так, за наданими документами загальний страховий стаж склав 15 років 10 місяців 29 днів, в тому числі стаж, що дає право на зниження пенсійного віку за роботу за списком № 1 – 6 років 9 місяців 19 днів. Враховуючи вищезазначене, в призначенні пенсії за віком по списку № 1 позивачу відмовлено у зв`язку з відсутністю умов для такого призначення.

Згідно положень ст. 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглянув справу у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) за наявними у ній матеріалами.

Дослідивши матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються вимоги позову, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступні обставини справи та надав їм правову оцінку.

З матеріалів справи вбачається, що 14.07.2017 року ОСОБА_1 звернувся до Новокодацького відділу обслуговування громадян Правобережного об`єднаного управління Пенсійного фонду України в м Дніпрі із заявою про призначення пенсії за віком.

Відповідно до витягу з протоколу № 4462 від 03.08.2017 року пенсійний орган відмовив позивачу в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах за Списком №1. Відповідно до п. «а» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» на пенсію за віком за списком № 1 мають право чоловіки після досягнення 50 років і при загальному стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 10 років на роботах з особливо шкідливими і важкими умовами праці. За відсутності стажу роботи, встановленого абзацом першим цього пункту, у період до 01.04.2024 пенсія за віком на пільгових умовах за наявності стажу роботи у період з 01.04.2017 року по 31.03.2018 не менше 21 року 6 місяців у чоловіків. Згідно наданих документів, пільговий стаж за списком № 1 складає 6 років 9 місяців 19 днів. Загальний трудовий стаж складає 15 років 10 місяців 29 днів, отже право на пенсію відсуне.

Листом від 03.08.2017 року Правобережне об`єднане управління Пенсійного фонду України в м. Дніпрі (Новокодацький відділ з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій) на заяву від 14.07.2017 року щодо призначення пенсії за віком по списку № 1 було надано відповідь, якою повідомлено, що пенсію за віком за списком № 1 мають право чоловіки після досягнення 50 років і при загальному стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 10 років на роботах з особливо шкідливими і важкими умовами праці, що передбачено п. «а» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення». За відсутності стажу роботи, встановленого абзацом першим цього пункту, у період до 01.04.2024 пенсія за віком на пільгових умовах за наявності стажу роботи у період з 01.04.2017 року по 31.03.2018 не менше 21 року 6 місяців у чоловіків. Оскільки згідно наданого пакету документів пільговий стаж за списком 1 складає 6 років 9 місяців 19 днів, а загальний страховий стаж складає 15 років 10 місяців 29 днів. Тому, право на призначення пенсії згідно заяви від 14.07.2017 року у ОСОБА_1 відсуне.

03 квітня 2019 році ОСОБА_1 звернувся до керівника Пенсійного фонду України зі скаргою від 31.03.2019 року, в якій просив обчислити стаж роботи та призначити пенсію відповідно до змін у законодавстві з 01.10.2017 року.

Листом №3505/Я-09 від 15 травня 2019 року Новокодацьким відділом обслуговування громадян (сервісний центр) управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області за результатами розгляду звернення ОСОБА_1 від 03.04.2019 року було надано відповідь, якою повідомлено, що у ОСОБА_1 право на призначення пенсії за віком по Списку № 1 відсуне, оскільки згідно відмовної пенсійної справи у ОСОБА_1 недостатньо страхового стажу для призначення пенсії відповідно статті 114 Закону № 1058-IV.

Не погоджуючись з позицією відповідача, та вважаючи її такою, що порушує право на отримання пенсії на пільгових умовах у відповідності до статті 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» позивач звернувся до суду.

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно частини 1 статті 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та інших випадках, передбачених законом.

Відповідно до частини першої статті 44 Закону № 1058-IV, заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.

Абзацом першим пункту 1 частини першої статті 45 Закону № 1058-IV визначено, що пенсія призначається з дня звернення за пенсією, крім таких випадків, коли пенсія призначається з більш раннього строку: пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку.

Пенсія призначається довічно або на період, протягом якого пенсіонер має право на виплату пенсії відповідно до цього Закону (частина друга статті 45 Закону № 1058-IV).

Згідно з частиною п`ятою статті 45 Закону № 1058-IV документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії.

Відповідно до абзаців першого, другого пункту 2 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону № 1058-IV пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, які відповідно до цього Закону мають право на пенсію на пільгових умовах, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону.

Статтею 114 Закону № 1058-IV врегульовані питання щодо пенсії за віком на пільгових умовах та за вислугу років для окремих категорій працівників.

Так, частиною першою статті 114 Закону № 1058-IV передбачено, що право на пенсію за віком на пільгових умовах незалежно від місця останньої роботи мають особи, які працювали на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, зазначених у частинах другій і третій цієї статті, а пенсії за вислугу років - на умовах, зазначених у частині четвертій цієї статті. Розміри пенсій для осіб, визначених цією статтею, обчислюються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 цього Закону.

Відповідно до абзацу першого пункту 1 частини другої статті 114 Закону № 1058-IV на пільгових умовах пенсія за віком призначається працівникам, зайнятим повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, - після досягнення 50 років і за наявності страхового стажу не менше 25 років у чоловіків, з них не менше 10 років на зазначених роботах, і не менше 20 років у жінок, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах.

Абзацом вісімнадцятим пункту 1 частини другої статті 114 Закону № 1058-IV закріплено, що за відсутності стажу роботи, встановленого абзацом першим цього пункту, у період до 1 квітня 2024 року пенсія за віком на пільгових умовах призначається за наявності на дату досягнення віку, встановленого абзацами першим і третім - тринадцятим цього пункту, страхового стажу: з 1 квітня 2017 року по 31 березня 2018 року - не менше 21 року 6 місяців у чоловіків і не менше 16 років 6 місяців у жінок.

Працівникам, які не мають стажу роботи з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, передбаченого абзацом першим цього пункту, але мають не менше половини стажу на зазначених роботах, за наявності передбаченого абзацами першим і п`ятнадцятим - двадцять третім цього пункту відповідного страхового стажу пенсії на пільгових умовах призначаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого абзацом першим частини першої статті 26 цього Закону: чоловікам - на 1 рік за кожний повний рік такої роботи (абзаци двадцять четвертий, двадцять п`ятий пункту 1 частини другої статті 114 Закону № 1058-IV).

Страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок (абзац перший частини першої статті 24 Закону № 1058-IV).

Відповідно до абзацу першого частини другої статті 24 Закону № 1058-IV страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.

Згідно з абзацом першим частини третьої статті 24 Закону № 1058-IV страховий стаж обчислюється в місяцях. Неповний місяць роботи, якщо застрахована особа підлягала загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню або брала добровільну участь у системі загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови, що сума сплачених за цей місяць страхових внесків з урахуванням сум страхових внесків, сплачених виходячи з мінімальної заробітної плати, є не меншою, ніж мінімальний страховий внесок.

Страховий стаж враховується в одинарному розмірі, крім випадків, передбачених цим Законом (абзац дев`ятий частини третьої статті 24 Закону № 1058-IV).

Абзацом десятим частини третьої статті 24 Закону № 1058-IV передбачено, що за кожний повний рік стажу роботи (врахованого в одинарному розмірі) на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, зайнятість на яких давала та дає право на пенсію на пільгових умовах, до страхового стажу додатково зараховується по одному року (застосовується з 1 жовтня 2017 року).

Періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, крім випадків, передбачених цим Законом (абзац перший частини четвертої статті 24 Закону № 1058-IV).

Пільговий порядок обчислення стажу роботи, передбачений законодавством, що діяло раніше, за період з 1 січня 2004 року застосовується виключно в частині визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах та за вислугу років (абзац третій частини четвертої статті 24 Закону № 1058-IV).

Отже, з 01 жовтня 2017 року за кожний повний рік стажу роботи (врахованого в одинарному розмірі) на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, зайнятість на яких давала та дає право на пенсію на пільгових умовах, до страхового стажу додатково зараховується по одному року.

Як встановлено судом та підтверджується матеріалами справи, зокрема, трудовою книжкою серії НОМЕР_2 , ОСОБА_1 дійсно з 02.12.1985 року по 31.12.1991 року працював на посаді обрубувача в ПАТ «Дніпротяжмаш».

Вказані дані підтверджено довідкою ПАТ «Дніпротяжмаш» про підтвердження дійсного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній від 03.05.2017 року № 55.

Судом встановлено, що при вирішенні питання про призначення позивачу пенсії (дата звернення 14.07.2017) за віком на пільгових умовах стаж позивача на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, зайнятість на яких давала та дає право на пенсію на пільгових умовах, враховано відповідачем в одинарному розмірі правомірно, оскільки абзац десятий частини третьої статті 24 Закону № 1058-IV почав застосовуватись лише з 1 жовтня 2017 року відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» № 2148-VIII від 03.10.2017. Заяву про призначення пенсії розглянуто та вирішено відповідачем - 03.08.2017 р., та як зазначено представником відповідача, страховий стаж обраховано за наданими позивачем документами: за даними трудової книжки, довідки з місця навчання, військового квитка, пільгової довідки та згідно наданих документів стаж як загальний так і пільговий, на момент розгляду заяви, враховано повністю. Позивачем в установленому законом порядку не оскаржувався зазначений відповідачем на час отримання рішення про відмову в призначенні пенсії розрахунок стажу.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 у квітні 2019 році звертався до відповідача з письмовою скаргою, оглядом якої встановлено, що вона складена у довільній формі та не відповідає зразку, встановленому законодавством щодо заяви про призначення пенсії, а саме Додаток 3 до Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", затверджений постановою правління Пенсійного фонду України № 22-1 від 25.11.2005 року.

Аналізуючи вище наведені норми права можна дійти висновку, що підставою для вчинення дій, спрямованих на призначення пенсії за віком, є відповідна заява особи та додані до неї необхідні документи, подані до уповноваженого органу ПФУ в установленому порядку.

Звернення до суду за захистом своїх прав само по собі не є підставою для виникнення прав та обов`язків у пенсійній сфері. Для цього необхідне волевиявлення особи, яка звертається до пенсійного фонду. За відсутністю згоди особи на призначення пенсії, відсутні підстави для виникнення правочину. Крім того, повноваження відповідача по розгляду заяв пенсіонерів визначені в Порядку № 22-1.

Заява до пенсійного фонду подається із дотриманням загальних правил діловодства, які встановлені для підприємств, установ та організацій. Відсутність належного документа, який підтверджує звернення особи до установи пенсійного фонду, не дає можливості останньому розглянути цю заяву відповідно до діючого законодавства.

Аналогічна правова позиція щодо того, що підставою для вчинення дій, спрямованих на призначення/перерахунок пенсії, є відповідна заява особи та додані до неї документи, подані до уповноваженого органу ПФУ в установленому порядку, викладена у постановах Верховного Суду від 06.02.2018 у справі № 425/1867/16-а, від 19.04.2018 у справі № 601/198/16.

Таким чином, оскільки позивач не звертався до відповідача після жовтня 2017 року та в 2019 році з заявою про призначення пенсії саме встановленого Порядком № 22-1 зразка, відповідач не мав підстав для прийняття рішення про призначення чи відмову в призначенні пенсії, в нього виник обов`язок надати відповідь на звернення згідно з Законом України «Про звернення громадян».

При цьому, суд зауважує, що в силу приписів пункту 4.2 розділу ІV Порядку№ 22-1 при прийманні документів орган, що призначає пенсію перш за все перевіряє правильність оформлення заяви, відповідність викладених у ній відомостей про особу даним паспорта та документам про стаж.

За таких обставин, при надходженні до відповідача заяви ОСОБА_1 , співробітниками Новокодацького відділу обслуговування громадян (сервісний центр) управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області надаючи відповідь на підставі норм Закону України «Про звернення громадян», повинні були роз`яснити ОСОБА_1 необхідність звернення з заявою встановленого зразка для вирішення питання про призначення пенсії, чого зроблено не було.

При цьому, суд зазначає, що позивач, за умови роз`яснення відповідачем порядку звернення за призначенням пенсії, міг би, звернутися з належною заявою та реалізувати свої конституційне право на пенсійне забезпечення, проте в межах спірних правовідносин в суду відсутні підстави зобов`язувати відповідача повторно розглянути звернення, оскільки це жодним чином не відновить порушеного права позивача, а про необхідність звернення з заявою встановленого зразка судом зазначено у рішенні.

За вказаних обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що у задоволенні позовної заяви необхідно відмовити.

Згідно ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України, розподіл судових витрат не здійснюється.

Керуючись ст. ст. 139, 241-246, 250, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

В задоволенні позовної заяви ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНКОПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (49094, м. Дніпро, вул. Набережна Перемоги, 26, код ЄДРПОУ 21910427) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Н.В. Боженко