№3-119
2010 рік
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 лютого 2010 року м. Зміїв
Суддя Зміївського районного суду Харківської області Шабельніков С.К., розглянувши матеріали, які надійшли від начальника Державної податкової інспекції у Зміївському району Харківської області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_3, б. 32, кв. 124, українця, громадянина України, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, директора комунального підприємства «Зміївське», до адміністративної відповідальності притягувався протягом року постановою судді Зміївського районного суду Харківської області від 9 жовтня 2009 року за ч. 1 ст. 1632 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
за ч. 2 ст. 1632 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення № 534/15-080, 11 листопада 2009 року, при проведенні перевірки КП «Зміївське» було встановлено, що ОСОБА_1, перебуваючи на посаді директора КП «Зміївське», допустив несвоєчасне подання посадовими особами платіжного доручення до установ банку на перерахування належного до сплати податку на прибуток по декларації з податку на прибуток підприємств за 1 півріччя 2009 року № 17799 від 5 серпня 2009 року у сумі 607 грн., термін сплати 19 серпня 2009 року, згідно акту перевірки № 1398/15-048/34172813 від 19 листопада 2009 року . Вказаними діями порушено п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12. 2000 року, ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» від 26.06.1991 року.
Крім того, як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення № 21/15-080, 25 січня 2010 року, при проведенні перевірки КП «Зміївське» було встановлено, що ОСОБА_1, перебуваючи на посаді директора КП «Зміївське», допустив несвоєчасне подання посадовими особами платіжного доручення на перерахування належного до сплати ПДВ згідно декларації № 16812 від 20 липня 2009 року на суму 11313 грн., термін сплати 30 липня 2009 року, фактично сплачено 14 вересня 2009 року – 868 грн. 42 коп., 23 вересня 2009 року – 3085 грн. 41 коп., 20 жовтня 2009 року 2407 грн. 52 коп., 12 листопада 2009 року – 1886 грн. 58 коп., по акту перевірки № 28/15-048/34172813 від 25 січня 2010 року. Вказаними діями порушено п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12. 2000 року, ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» від 26.06.1991 року.
Ознайомившись з наданими матеріалами, дійшов наступного.
Згідно ч. 2 ст. 36 Кодексу України про адміністративні правопорушення, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне із додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
У відповідності з п. 7 ст. 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
В силу ч. 2 ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.
Як вбачається з матеріалів адміністративної справи, вказані правопорушення були вчинені в липні 2009 року та серпні 2009 року відповідно, а тому період з якого починає плинути строк про притягнення до адміністративної відповідальності починається з моменту вчинення правопорушення, а не з моменту складення протоколу про адміністративне правопорушення, оскільки дані правопорушення не є триваючими.
За таких обставин, враховуючи те, що на момент розгляду адміністративного матеріалу сплинув трьох місячний строк для накладення адміністративного стягнення, провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 належить закрити на підставі ст. 38 КУпАП.
Керуючись ст.ст. 36, 38, 1632 ч. 2, 247 п. 7 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
постановив:
Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 1632 ч. 2 Кодексу України про адміністративні правопорушення – закрити на підставі ст. 38 ч. 2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня її винесення. Апеляційна скарга подається до апеляційного суду Харківської області через Зміївський районний суд Харківської області.
Суддя: