Постанова № 86004257, 27.11.2019, Бабушкінський районний суд м. Дніпропетровська

Дата ухвалення
27.11.2019
Номер справи
200/10486/19
Номер документу
86004257
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 200/10486/19

Провадження № 3/932/4835/19

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

27 листопада 2019 року Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська у складі

головуючого судді Татарчук Л.О.,

при секретарі Плевако Ю.Д.,

за участю прокурора Карпенка Р.І.,

особи, яка притягується ОСОБА_1 ,

до адміністративної відповідальності

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Дніпро, протокол про адміністративне правопорушення, відносно

ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, працюючого начальником відділу патрулювання КП «Муніципальна Варта» Дніпровської міської ради, зареєстрованого та мешкаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,

про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП,-

В С Т А Н О В И В :

Відповідно до протоколу про вчинення адміністративного правопорушення № 1289 від 09.07.2019 року, ОСОБА_1 перебуваючи на посаді начальника відділу патрулювання Комунального підприємства «Муніципальна Варта» Дніпровської міської ради, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, й згідно п.п. «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом, на якого поширюються дія цього Закону, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та рішення Національного агентства з питань запобігання корупції «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» від 10.06.2016 року № 2, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 року за № 958/29088, перебуваючи за місцем роботи, за адресою: АДРЕСА_2 , маючи відповідну технічну можливість, шляхом вчинення відповідних дій спрямованих на подачу та заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, несвоєчасно, без поважних причин, тобто поза межами терміну подачі щорічної декларації за 2018 рік (до 01.04.2019р.), 17.05.2019 року подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинив адміністративне правопорушення за ч.1 ст.172-6 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою провину у скоєнні даного корупційного правопорушення не визнав та вказав, що про необхідність подання щорічної декларації за 2018 рік не знав, так як з вимогами Закону України «Про запобігання корупції» ознайомлений не був.

Після того, як за місцем роботи прийшли співробітники внутрішньої кримінальної поліції та повідомили про необхідність подавати декларації, 17.05.2019 року він опублікував щорічну декларацію за 2018 рік.

У зв`язку з вищевикладеним, у нього був відсутній умисел на вчинення даного правопорушення, не мав на меті приховувати свої доходи, так як несвоєчасне подання щорічної декларації було допущено через обставини, що не залежали від його волі.

Просив суд закрити провадження у справі.

Прокурор Карпенко Р.І. підтримав обставини, викладені в протоколі про адміністративне правопорушення та просив суд визнати ОСОБА_1 винним у скоєнні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, закрив провадження на підставі ст.38 КУпАП.

Вислухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, думку прокурора, перевіривши матеріали справи, суд вважає необхідним провадження по справі закрити, у зв`язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення за ч.1 ст.172-6 КУпАП, з наступних підстав.

За змістом ст.ст.252, 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд має повно, всебічно та об`єктивно дослідити всі обставини справи в їх сукупності та з`ясувати, чи було скоєно адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Частиною другою статті 81 ЦК України передбачено, що юридичною особою публічного права визначається юридична особа, яка створюється розпорядчим актом Президента України, органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування.

Відповідно до статуту, затвердженого рішенням Дніпровської міської ради від 21.02.2018 року № 51/30, Комунальне підприємство «Муніципальна варта» Дніпровської міської ради (далі «Підприємство») (код ЄДРПОУ-37538877) є комунальним унітарним комерційним підприємством, створеним відповідно до рішення Дніпровської міської ради від 02.02.2011 № 31/8 на базі відокремленої частини комунальної власності територіальної громади міста Дніпра. Власником підприємства є територіальна громада міста Дніпро, в особі Дніпровської міської ради, ідентифікаційний код – 26510514, місцезнаходження: Україна, 49000, Дніпропетровська область, м. Дніпро, пр. Дмитра Яворницького, буд. 75 (а.с. 24-33).

Згідно інформації з Державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань КП «Муніципальна варта» Дніпровської міської ради є юридичною особою публічного права та утворено Дніпровською міською радою.

Відповіднодо наказу №100-к від 29.09.2017 року, ОСОБА_1 призначено на посаду начальника відділу патрулювання Комунального підприємства «Муніципальна варта» Дніпровської міської ради(а.с. 15).

Згідно посадової інструкції начальника відділу патрулювання КП «Муніципальна варта» ДМР, головним завданням ОСОБА_1 як начальника відділу патрулювання є організація роботи з охорони громадського порядку, організація безперервного керування підпорядкованими працівниками та контроль за їх діяльністю, організація по комплектуванню відділу та організація щодо зміцнення та розвитку матеріально-технічної бази відділу, начальник відділу патрулювання КП «Муніципальна варта» ДМР (а.с. 27-30).

Тобто, ОСОБА_1 , будучи начальником відділу патрулювання комунального підприємства «Муніципальна варта» ДМР, згідно п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є посадовою особою юридичної особи публічного права, який наділений посадовими повноваженнями здійснювати організаційно-розпорядчі функції, а отже є суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією.

У відповідності до ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати рішення з питань, що належить до його компетенції, обов`язкові для виконання нормативно-правові акти.

Відповідно до рішень Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 року № 2 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 року за № 958/29088, №1 від 18.08.2016 року «Про внесення змін до деяких рішень Національного агентства з питань запобігання корупції щодо функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», системи подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочала свою роботу в два етапи, перший етап – з 00 год. 00 хв. 01 вересня 2016 року, в тому числі і для таких типів декларацій (повідомлень) та суб`єктів декларування, як щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені декларації подаються протягом 60 календарних днів.

Згідно Закону України №1975-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій осіб», який набрав чинності 30.03.2017 року, до 01 травня 2017 року продовжено строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше.

Тобто ОСОБА_1 , як посадова особа юридичної особи публічного права, що обіймає посаду, яка не віднесена до посад осіб, які згідно зі ст. 50 Закону займають відповідальне та особливо відповідальне становище, набув обов`язку електронного декларування з 01.01.2017 року.

Згідно пункту 1 частини 5 другого розділу рішення Національного агентства «Порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» № 3 від 10 червня 2016 року, із змінами, внесеними рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 1 від 18.08.2016 року, щорічна декларація подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року».

Частиною 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що особи, зазначені у п. 1, пп. «а» і «в» п. 2, п. 5 ч. 1 ст. 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https://public.nazk.gov.ua/search ), здійсненому 25.06.2019 року, встановлено, що ОСОБА_1 опублікував щорічну декларацію за минулий 2018 рік – 17.05.2019 року (а.с. 39-43).

Проте, в ході судового розгляду справи встановлено, що ОСОБА_1 не мав умислу не несвоєчасне, без поважних причин подання щорічної декларації за 2018 рік.

Так, як вказав ОСОБА_1 , він не був ознайомлений з вимогами Закону України «Про запобігання корупції», не знав про обов`язок опублікування щорічної декларації.

Дане підтверджується наданими матеріалами, в яких відсутні докази того, що ОСОБА_1 був належним чином ознайомлений з вимогами Закону України «Про запобігання корупції», знав про обов`язок подати щорічну декларацію за 2018 рік, а також відсутні докази того, що ОСОБА_1 був повідомлений державним органом, в якому він працював, про необхідність подання вищевказаної декларації.

Долучена до протоколу копія посадової інструкції ОСОБА_1 - начальника відділу патрулювання КП «Муніципальна варта» Дніпровської міської ради, також не містить даних про те, що ОСОБА_1 ознайомлений про обов`язок щорічного декларування.

Про дані обставини також свідчить постанова старшого слідчого СВ Шевченківського ВП ДВП ГУНП в Дніпропетровській області від 28.06.2019 року, якою було закрито кримінальне провадження відносно посадових осіб КП «Муніципальна варта» ДМРР за ст.366-1 КК України, за відсутності в їх діях складу кримінального правопорушення, тобто на підставі ч.1 ст.284 КПК України.

В обґрунтування закриття кримінального провадження зазначено, що посадові особи КП «Муніципальна варта» ДМР не повідомлялись та під підпис не ознайомлені з вимогами Закону України «Про запобігання корупції» щодо необхідності подання декларації.

Викладені обставини свідчать про недоведеність наявності в діянні ОСОБА_1 суб`єктивної сторони правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, що виключає можливість притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вказаною правовою нормою.

Враховуючи вищевикладене, вважаю за необхідне провадження по адміністративному матеріалу закрити, у зв`язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Керуючись п.1 ст.247, ст.ст.283, 284 КУпАП,

П О С Т А Н О В И Л А:

Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП – закрити, у зв`язку із відсутністю в його діях складу даного адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим протягом десяти днів з дня винесення постанови або її може бути оскаржено прокурором у випадках, передбачених ч.5 ст.7 КУпАП. Апеляційна скарга подається до апеляційного суду через Бабушкінський районний суд м. Дніпропетровська.

Суддя Л.О. Татарчук