Рішення № 85996812, 28.11.2019, Миколаївський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.11.2019
Номер справи
400/3075/19
Номер документу
85996812
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

28 листопада 2019 р. № 400/3075/19 м. Миколаїв

Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Гордієнко Т. О. розглянув у письмовому провадженні адміністративну справу

за позовом:ОСОБА_1 , АДРЕСА_1

до відповідача:Управління соціального захисту населення Очаківської міської ради, вул. Старофортечна, буд. 10, м. Очаків, Миколаївська область, 57508

треті особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідачів:Товариство з обмеженою відповідальністю "МИКОЛАЇВГАЗ ЗБУТ", вул. 7 Слобідська, 70-В/1, м. Миколаїв, 54055 Товариство з обмеженою відповідальністю " Миколаївська електропостачальна компанія", вул. Погранична, 39/1, м. Миколаїв, 54017 Комунальне підприємство Очаківської міської ради "Очаків-Сервіс", вул. Гетьманська, 41, м. Очаків, Миколаївська область, 57508

про:визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

Позивач, ОСОБА_1 , звернуся до суд з позовом до Управління соціального захисту населення Очаківської міської ради, треті особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ТОВ «Миколаївгаз Збут», ТОВ «Миколаївська електропостачальна компанія», Комунальне підприємство Очаківської міської ради «Очаків-Сервіс» про визнання протиправними дії щодо проведення перерахунку призначеної субсидії за період з 01.10.2018 року по 30.04.2019 року, зняття з рахунків житлово-комунальних організацій суми надміру переплачених коштів у розмірі 4609,98 грн. та повернення в грошовій формі коштів у сумі 3388,68 грн.; зобов`язання повернути на рахунок організацій - надавачів послуг суму призначеної субсидії за період з 01.10.2018 року по 30.04.2019 року у розмірі 4609,98 грн.

Позовні вимоги обгрунтовано тим, що позивачем при зверненні за призначенням субсидії повідомлено всі обставини, що впливають на її призначення, та надані всі документи.

Відповідач надав відзив на позов, просив відмовити у задоволенні позову, оскільки позивачем своєчасно не повідомлено, що дружина позивача не зареєстрована за адресою домогосподарства позивача. Вказана обставина при призначенні субсидії впливає на її розмір.

Позивач 21.10.2019 надав суду заяву про розгляд справи в порядку письмового провадження.

Відповідно до ч.9 ст.205 КАС України, суд перейшов до розгляду справи в порядку письмового провадження. Датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складання повного судового рішення (ч. 5 ст. 250 КАС України).

Дослідив докази, суд дійшов висновку:

Згідно заяви від 17.09.2015 про призначення житлової субсидії, поданої до Управління соціального захисту населення Очаківської міської ради, ОСОБА_1 , просив призначити субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг (газопостачання, електропостачання, централізоване постачання холодної води, водовідведення, утримання будинків і споруд, вивезення побутових відходів). На підставі поданої заяви позивачу призначено субсидію. До складу сім`ї позивача входила дружина - ОСОБА_2 , що підтверджено довідкою ОСББ «Успіх» від 07.10.2015 року № 41.

В подальшому місце реєстрації та проживання стало відмінним від домогосподарства позивача.

27.04.2018 прийнято постанову КМУ № 329 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1022», яка набрала чинності з 01.05.2018 року.

Так, постановою КМУ № 329 Положення про порядок призначення житлових субсидій (далі - Положення ) викладено в новій редакції.

Відповідно до п. 9 Положення, житлова субсидія розраховується на всіх членів домогосподарства.

До складу домогосподарства включаються особи, що зареєстровані і фактично проживають в житловому приміщенні (будинку), на яких розраховуються соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування і доходи яких враховуються під час призначення житлової субсидії.

П. 2 постанови № 329 установлено, що з 1 травня 2018 р. призначення житлової субсидії здійснюється лише після подання нових заяви і декларації, якщо у складі домогосподарства є: особи, члени сім`ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства.

При цьому, чинним законодавством визначено, що домогосподарство - сукупність осіб, які спільно проживають в одному житловому приміщенні або його частині, забезпечують себе всім необхідним для життя, ведуть спільне господарство, повністю або частково об`єднують та витрачають кошти. Ці особи можуть перебувати у родинних стосунках або стосунках свояцтва, не перебувати у будь-яких з цих стосунків, або бути і в тих, і в інших стосунках. Домогосподарство може складатися з однієї особи (Закон України «Про Всеукраїнський перепис населення»).

Також, відповідно до Закону України «Про сільськогосподарський перепис», домогосподарство - сукупність осіб, які спільно проживають в одному житловому приміщенні або його частині, забезпечують себе всім необхідним для життєдіяльності, ведуть спільне господарство, повністю або частково об`єднують та витрачають кошти.

Дружина позивача не проживає та не зареєстрована за адресою домогосподарства позивача.

Умовою для подання з 01.05.2018 декларації є наявність у складі домогосподарства особи, члени сім`ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства.

Дружина позивача не перебуває у складі домогосподарства, оскільки вони спільно не проживають.

Ця умова стосується осіб, які спільно проживають, але не зареєстровані за адресою цього домогосподарства.

Спеціальною нормою є п. 2 постанови КМУ № 329, який визначає коло осіб, які повинні подати нову декларацію. Цей пункт не містить застережень стосовно осіб, які не є членами домогосподарства, не зареєстровані за адресою домогосподарства, фактично не мешкають в домогосподарстві, але є членом сім`ї осіб, які є членами домогосподарства.

Відповідно до п. 10 Положення, для розрахунку житлової субсидії враховуються доходи членів домогосподарства, членів сім`ї особи із складу домогосподарства, зазначених у пункті 9 цього Положення, які досягли 14-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються такі доходи.

Відповідач посилається на ч. 2 ст. 3 Сімейного кодексу України, що дружина позивача є членом сім`ї, але постанова КМУ такими поняттями не оперує, а зазначає тільки про членів домогосподарства.

Відтак, дружина позивача є членом сім`ї позивача в силу норм Сімейного кодексу України, але не є членом домогосподарства в понятті постанови КМУ № 329 від 27.04.2018 року.

Відповідно до вимог ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Тому позовні вимоги слід задовольнити.

Судовий збір розподіляється відповідно до ст.139 КАС України.

Керуючись ст. 2, 19, 139, 241 - 246, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

1. Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Управління соціального захисту населення Очаківської міської ради (вул. Старофортечна, буд. 10, м. Очаків, Миколаївська область, 57508, ідентифікаційний код 24783001) задовольнити.

2. Визнати протиправними дії Управління соціального захисту населення Очаківської міської ради (вул. Старофортечна, буд. 10, м. Очаків, Миколаївська область, 57508, ідентифікаційний код 24783001) щодо проведення перерахунку призначеної ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) субсидії за період з 01.10.2018 року по 30.04.2019 року, зняття з рахунків житлово-комунальних організацій суми надміру переплачених коштів у розмірі 4609,98 грн. (чотири тисячі шістсот дев`ять гривень 98 коп.) та повернення в грошовій формі коштів у сумі 3388,68 грн. (три тисячі триста вісімдесят вісім гривень 68 коп.).

3. Зобов`язати Управління соціального захисту населення Очаківської міської ради (вул. Старофортечна, буд. 10, м. Очаків, Миколаївська область, 57508, ідентифікаційний код 24783001) повернути на рахунок організацій - надавачів послуг суму призначеної ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) субсидії за період з 01.10.2018 року по 30.04.2019 року у розмірі 4609,98 грн. (чотири тисячі шістсот дев`ять гривень 98 коп.).

4. Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Управління соціального захисту населення Очаківської міської ради (вул. Старофортечна, буд. 10, м. Очаків, Миколаївська область, 57508, ідентифікаційний код 24783001) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) судовий збір у сумі 768,40 грн. (сімсот шістдесят вісім гривень 40 коп.), сплачений квитанцією № 74 від 19.09.2019 року.

Рішення суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи в порядку, визначеному ст. 255 КАС України. Строк на апеляційне оскарження рішення суду - 30 днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження - 30 днів з дня складання повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається в порядку та строки, визначені ст.ст. 295-297 КАС України і п. 15.5 Перехідних положень КАС України.

Суддя Т. О. Гордієнко