
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа№1.380.2019.005561
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 листопада 2019 року
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Брильовського Р.М.
секретар судового засідання Сільник Н.Є.
за участю:
представника відповідача - Мельника Т.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду у м. Львові справу за позовом ОСОБА_1 до Департаменту патрульної поліції про стягнення заборгованості по виплаті доплати за службу у нічний час та індексації грошового забезпечення,-
ВСТАНОВИВ:
На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ) до Департаменту патрульної поліції (далі - відповідач), у якій просить суд:
- стягнути з Департаменту патрульної поліції заборгованість по доплаті за службу у нічний час за період з 27.08.2016 по 31.12.2017 у сумі 7594 (сім тисяч п`ятсот дев`яносто чотири) грн 10 коп;
- стягнути з Департаменту патрульної поліції заборгованість по індексації грошового забезпечення за період з червня 2016 року по жовтень 2017 року включно у сумі 2892 (дві тисячі вісімсот дев`яносто дві) грн. 72 коп.
Позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що проходить службу у поліції на посаді інспектора взводу з обслуговування доріг державного значення батальйону № 3 Управління патрульної поліції у Львівській області Департаменту патрульної поліції України. Зазначив, що у період з 27.08.2015 по 31.12.2017 позивачем було відпрацьовано 182 нічних зміни. Однак, доплата за службу у нічний час не виплачувалась, що, на думку позивача, є порушенням Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання. Крім того, відповідачем протиправно не виплачена заборгованість по індексації грошового забезпечення, що зумовило звернення позивача до суду з цим позовом.
Представник позивача у судове засідання не з`явився, подав до суду клопотання про розгляд справи за його відсутності та зазначив, що позовні вимоги підтримує у повному обсязі.
Представник відповідача відзиву на позов не подав, у судовому засіданні заперечив щодо задоволення позовних вимог та пояснив, що позивачем не враховано, що у нічний період надається 2 години перерви, які не можуть бути враховані до розрахунку позивача. Просив відмовити у задоволенні позовних вимог.
Згідно з пунктом 3 частини 3 статті 246 КАС України суд зазначає, що ухвалою судді від 31.10.2019 прийнято до розгляду позовну заяву та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Суд заслухав доводи представника відповідача, з`ясував обставини, якими обґрунтовуються позовні вимоги, а також ті, які мають значення для вирішення справи, повно, всебічно та об`єктивно дослідив докази у справі, встановив наступне.
Як встановив суд та не заперечується сторонами, ОСОБА_1 проходить службу у поліції на посаді інспектора взводу з обслуговування доріг державного значення батальйону № 3 Управління патрульної поліції у Львівській області Департаменту патрульної поліції України.
Відповідно до розстановки сил та засобів батальйону № 3 за період з 27.08.2015 по 31.12.2017 включно, ОСОБА_1 перебуваючи на службі у складі батальйону № 3 відпрацював 182 нічних зміни, що підтверджується відповіддю управління патрульної поліції у Львівській області Департаменту патрульної поліції у Львівській області від 23.09.2019 № 442аз/41/12/02.2019.
Як стверджує ОСОБА_1 у вказаний період служби йому не виплачувалась доплата за службу у нічний час, у зв`язку із чим 24.07.2019 адвокат позивача Шпарик Н.Я. звернувся до Департаменту патрульної поліції із запитом про надання інформації про проходження служби у нічний час та розміру посадових окладів окремих співробітників управління патрульної поліції у Львівській області Департаменту патрульної поліції у Львівській області.
30.07.2019 на адресу ОСОБА_2 . Департамент патрульної поліції скерував відповідь на запит № 263аз-277аз/41/5/01-2019, у якій повідомлено, що доплата за службу у нічний час проводиться з 01.01.2018 відповідно до поданих до УПП у Львівській області довідок обліку несення поліцейськими служби у нічний час, тому підстави для нарахування та виплати вищезазначеної доплати за період з 01.11.2015 по 31.12.2017 відсутні.
Позивач вважає, що має право на доплату за несення служби у нічний час за спірний період, що зумовило звернення його до суду з цим позовом.
Вирішуючи спір, суд враховує наступне.
Відповідно до пункту 1 Постанови Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" №988 від 11.11.2015 (далі - Постанова №988) грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Підпунктом 3 пункту 5 Постанови №988 постановлено виплачувати доплату за службу в нічний час - у розмірі 35 відсотків посадового окладу з розрахунку за кожну годину служби в нічний час.
Водночас, критерії виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських (далі - ВНЗ МВС із специфічними умовами навчання), визначаються Порядком та умовами виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання, затвердженим наказом Міністерства внутрішніх справ України 06.04.2016 р. № 260, зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 29 квітня 2016 р. за № 669/28799 (далі - Порядок №260).
Згідно з пунктом 3 Розділу І вказаного Порядку грошове забезпечення поліцейських визначається залежно від посади, спеціального звання, стажу служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наукового ступеня або вченого звання. До складу грошового забезпечення входять: 1) посадовий оклад; 2) оклад за спеціальним званням; 3) щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер); 4) премії; 5) одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Пунктом 11 Розділу І Порядку №260 визначено, що грошове забезпечення, виплачене поліцейському несвоєчасно або в меншому розмірі, ніж належало, виплачується за весь період, протягом якого поліцейський мав на нього право, але не більше ніж за три роки, що передували зверненню за одержанням грошового забезпечення.
Відповідно до пункту 11 Розділу ІІ Порядку №260 поліцейським, які виконують службові обов`язки в нічний час, виплачується доплата за службу в нічний час у розмірі 35 відсотків посадового окладу з розрахунку за кожну годину служби в нічний час. Годинна ставка обчислюється шляхом ділення місячного посадового окладу на кількість годин фактичного часу служби з урахуванням норми тривалості службового часу за відповідний місяць при 40-годинному робочому тижні.
Підставами для виконання службових обов`язків у нічний час є графіки нарядів та чергувань, затверджені наказами керівників підрозділів органів поліції.
Облік фактичного часу служби в нічний час для нарахування доплати здійснюється шляхом оформлення довідки обліку несення поліцейськими служби в нічний час за формою, визначеною у додатку 1 до цих Порядку та умов.
Поліцейським, що залучалися до служби в нічний час, виплата доплати за службу в нічний час за минулий місяць здійснюється одночасно з виплатою грошового забезпечення за поточний місяць.
Як встановлено судом та не заперечується відповідачем, за період з 27.08.2015 по 31.12.2017 включно, ОСОБА_1 відпрацював в управлінні патрульної поліції у Львівській області 182 нічних зміни, що підтверджується наявним у матеріалах справи листом Департаменту патрульної поліції № 442аз/41/12/02-2019 від 23.09.2019.
Як слідує із вищенаведених норм права, розрахунок доплати за службу в нічний час здійснюється наступним чином: «місячний посадовий оклад» поділити «на кількість годин фактичного часу служби з урахуванням норми тривалості службового часу за відповідний місяць при 40-годинному робочому тижні» помножити на «кількість годин служби в нічний час» помножити на «35 відсотків (відсотковий розмір доплати за службу в нічний час)».
З врахуванням пункту 11 Розділу ІІ Порядку №260, ОСОБА_1 належала до виплати доплата за службу в нічний час за період з 27.08.2015 по 31.12.2017, зокрема:
- 2400 грн. (посадовий оклад позивача) поділити на 160 (кількість годин фактичного часу служби у серпні 2015 року при 40 годинному робочому тижні = 15 грн. (годинна ставка за службу в нічний час) помножити на 8 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час помножити на 1 нічну зміну у серпні 2015 року з них на 35% (посадовий оклад з розрахунку за кожну годину служби в нічний час) = 42, 00 грн;
- 2400 грн. (посадовий оклад позивача) поділити на 176 (кількість годин фактичного часу служби у вересні 2015 року при 40 годинному робочому тижні = 13,6 грн. (годинна ставка за службу в нічний час) помножити на 8 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час 8 нічних змін у вересні 2015 року помножити на 8 год.) помножити на 35% (посадовий оклад з розрахунку за кожну годину служби в нічний час) = 304,6 грн;
- 2400 грн. (посадовий оклад позивача) поділити на 168 (кількість годин фактичного часу служби у жовтні 2015 року при 40 годинному робочому тижні = 14,3 грн. (годинна ставка за службу в нічний час) помножити на 64 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час (8 нічні зміни у жовтні 2015 року помножити на 8 год.) помножити на 35% (посадовий оклад з розрахунку за кожну годину служби в нічний час) = 320,32 грн;
- 2400 грн. (посадовий оклад позивача) поділити на 168 (кількість годин фактичного часу служби у листопаді 2015 року при 40 годинному робочому тижні = 14,3 грн. (годинна ставка за службу в нічний час) помножити на 56 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час (7 нічних змін у листопаді 2015 року помножити на 8 год.) помножити на 35% (посадовий оклад з розрахунку за кожну годину служби в нічний час) = 280,28 грн;
- 2400 грн. (посадовий оклад позивача) поділити на 184 (кількість годин фактичного часу служби у грудні 2015 року при 40 годинному робочому тижні = 13,05 грн. (годинна ставка за службу в нічний час) помножити на 64 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час (8 нічних змін у грудні 2015 року помножити на 8 год.) помножити на 35% (посадовий оклад з розрахунку за кожну годину служби в нічний час) = 292,32 грн;
- 2400 грн. (посадовий оклад позивача) поділити на 152 (кількість годин фактичного часу служби у січні 2016 року при 40 годинному робочому тижні = 15,79 грн. (годинна ставка за службу в нічний час) помножити на 64 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час (8 нічних змін у січні 2016 року помножити на 8 год.) помножити на 35% (посадовий оклад з розрахунку за кожну годину служби в нічний час) = 353,7 грн;
- 2400 грн. (посадовий оклад позивача) поділити на 168 (кількість годин фактичного часу служби у лютому 2016 року при 40 годинному робочому тижні = 14,29 грн. (годинна ставка за службу в нічний час) помножити на 48 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час (6 нічних змін у лютому 2016 року помножити на 8 год.) помножити на 35% (посадовий оклад з розрахунку за кожну годину служби в нічний час) = 240,07 грн;
- 2400 грн. (посадовий оклад позивача) поділити на 175 (кількість годин фактичного часу служби у березні 2016 року при 40 годинному робочому тижні = 13,71 грн. (годинна ставка за службу в нічний час) помножити на 56 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час (7 нічних змін у березні 2016 року помножити на 8 год.) помножити на 35% (посадовий оклад з розрахунку за кожну годину служби в нічний час) = 268,72 грн;
- 2400 грн. (посадовий оклад позивача) поділити на 168 (кількість годин фактичного часу служби у квітні 2016 року при 40 годинному робочому тижні = 14,29 грн. (годинна ставка за службу в нічний час) помножити на 64 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час (8 нічних змін у квітні 2016 року помножити на 8 год.) помножити на 35% (посадовий оклад з розрахунку за кожну годину служби в нічний час) = 320,09 грн;
- травень-відпустка;
- 2400 грн. (посадовий оклад позивача) поділити на 159 (кількість годин фактичного часу служби у червні 2016 року при 40 годинному робочому тижні = 15,09 грн. (годинна ставка за службу в нічний час) помножити на 48 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час (6 нічних змін у червні 2016 року помножити на 8 год.) помножити на 35% (посадовий оклад з розрахунку за кожну годину служби в нічний час) = 253,51 грн;
- 2400 грн. (посадовий оклад позивача) поділити на 168 (кількість годин фактичного часу служби у липні 2016 року при 40 годинному робочому тижні = 14,29 грн. (годинна ставка за службу в нічний час) помножити на 64 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час (8 нічних змін у липні 20016 року помножити на 8 год.) помножити на 35% (посадовий оклад з розрахунку за кожну годину служби в нічний час) = 320,09 грн;
- 2400 грн. (посадовий оклад позивача) поділити на 175 (кількість годин фактичного часу служби у серпні 2016 року при 40 годинному робочому тижні = 13,71 грн. (годинна ставка за службу в нічний час) помножити на 56 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час (7 нічних змін у серпні 2016 року помножити на 8 год.) помножити на 35% (посадовий оклад з розрахунку за кожну годину служби в нічний час) = 268,72 грн;
- 2400 грн. (посадовий оклад позивача) поділити на 176 (кількість годин фактичного часу служби у вересні 2016 року при 40 годинному робочому тижні = 13,64 грн. (годинна ставка за службу в нічний час) помножити на 48 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час (6 нічних змін у вересні 2016 року помножити на 8 год.) помножити на 35% (посадовий оклад з розрахунку за кожну годину служби в нічний час) = 229,15 грн;
- 2400 грн. (посадовий оклад позивача) поділити на 159 (кількість годин фактичного часу служби у жовтні 2016 року при 40 годинному робочому тижні = 15,09 грн. (годинна ставка за службу в нічний час) помножити на 64 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час (8 нічні зміни у жовтні 2016 року помножити на 8 год.) помножити на 35% (посадовий оклад з розрахунку за кожну годину служби в нічний час) = 338,02 грн;
- 2400 грн. (посадовий оклад позивача) поділити на 176 (кількість годин фактичного часу служби у листопаді 2016 року при 40 годинному робочому тижні = 13,64 грн. (годинна ставка за службу в нічний час) помножити на 48 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час (6 нічних змін у листопаді 2016 року помножити на 8 год.) помножити на 35% (посадовий оклад з розрахунку за кожну годину служби в нічний час) = 229,15 грн;
- 2400 грн. (посадовий оклад позивача) поділити на 176 (кількість годин фактичного часу служби у грудні 2016 року при 40 годинному робочому тижні = 13,64 грн. (годинна ставка за службу в нічний час) помножити на 64 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час (8 нічних змін у грудні 2016 року помножити на 8 год.) помножити на 35% (посадовий оклад з розрахунку за кожну годину служби в нічний час) = 305,54 грн;
- 2400 грн. (посадовий оклад позивача) поділити на 159 (кількість годин фактичного часу служби у січні 2017 року при 40 годинному робочому тижні = 15,09 грн. (годинна ставка за службу в нічний час) помножити на 64 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час (8 нічних змін у січні 2017 року помножити на 8 год.) помножити на 35% (посадовий оклад з розрахунку за кожну годину служби в нічний час) = 338,02 грн;
- 2400 грн. (посадовий оклад позивача) поділити на 160 (кількість годин фактичного часу служби у лютому 2017 року при 40 годинному робочому тижні = 15 грн. (годинна ставка за службу в нічний час) помножити на 48 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час (6 нічних змін у лютому 2017 року помножити на 8 год.) помножити на 35% (посадовий оклад з розрахунку за кожну годину служби в нічний час) = 252грн;
- 2400 грн. (посадовий оклад позивача) поділити на 175 (кількість годин фактичного часу служби у березні 2017 року при 40 годинному робочому тижні = 13,71 грн. (годинна ставка за службу в нічний час) помножити на 56 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час (7 нічних змін у березні 2017 року помножити на 8 год.) помножити на 35% (посадовий оклад з розрахунку за кожну годину служби в нічний час) = 268,72 грн;
- 2400 грн. (посадовий оклад позивача) поділити на 152 (кількість годин фактичного часу служби у квітні 2017 року при 40 годинному робочому тижні = 15,79 грн. (годинна ставка за службу в нічний час) помножити на 32 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час (4 нічних змін у квітні 2017 року помножити на 8 год.) помножити на 35% (посадовий оклад з розрахунку за кожну годину служби в нічний час) = 176,85 грн;
- 2400 грн. (посадовий оклад позивача) поділити на 159 (кількість годин фактичного часу служби у травні 2017 року при 40 годинному робочому тижні = 15,09 грн. (годинна ставка за службу в нічний час) помножити на 56 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час (7 нічних змін у травні 2017 року помножити на 8 год.) помножити на 35% (посадовий оклад з розрахунку за кожну годину служби в нічний час) = 295,76 грн;
- 2400 грн. (посадовий оклад позивача) поділити на 159 (кількість годин фактичного часу служби у червні 2017 року при 40 годинному робочому тижні = 15,09 грн. (годинна ставка за службу в нічний час) помножити на 48 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час (6 нічних змін у червні 2017 року помножити на 8 год.) помножити на 35% (посадовий оклад з розрахунку за кожну годину служби в нічний час) = 253,51 грн;
- 2400 грн. (посадовий оклад позивача) поділити на 168 (кількість годин фактичного часу служби у липні 2017 року при 40 годинному робочому тижні = 14,29 грн. (годинна ставка за службу в нічний час) помножити на 32 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час (4 нічних змін у липні 2017 року помножити на 8 год.) помножити на 35% (посадовий оклад з розрахунку за кожну годину служби в нічний час) = 160,05 грн;
- 2400 грн. (посадовий оклад позивача) поділити на 175 (кількість годин фактичного часу служби у серпні 2017 року при 40 годинному робочому тижні = 13,71 грн. (годинна ставка за службу в нічний час) помножити на 56 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час (7 нічних змін у серпні 2017 року помножити на 8 год.) помножити на 35% (посадовий оклад з розрахунку за кожну годину служби в нічний час) = 268,7 грн;
- 2400 грн. (посадовий оклад позивача) поділити на 168 (кількість годин фактичного часу служби у вересні 2017 року при 40 годинному робочому тижні = 14,29 грн. (годинна ставка за службу в нічний час) помножити на 56 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час (7 нічних змін у вересні 2017 року помножити на 8 год.) помножити на 35% (посадовий оклад з розрахунку за кожну годину служби в нічний час) = 280,08 грн;
- 2400 грн. (посадовий оклад позивача) поділити на 167 (кількість годин фактичного часу служби у жовтні 2017 року при 40 годинному робочому тижні = 14,37 грн. (годинна ставка за службу в нічний час) помножити на 40 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час (5 нічних змін у жовтні 2017 року помножити на 8 год.) помножити на 35% (посадовий оклад з розрахунку за кожну годину служби в нічний час) = 201,18 грн;
- 2400 грн. (посадовий оклад позивача) поділити на 176 (кількість годин фактичного часу служби у листопаді 2017 року при 40 годинному робочому тижні = 13,64 грн. (годинна ставка за службу в нічний час) помножити на 40 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час (5 нічних змін у листопаді 2017 року помножити на 8 год.) помножити на 35% (посадовий оклад з розрахунку за кожну годину служби в нічний час) = 190,96 грн;
- 2400 грн. (посадовий оклад позивача) поділити на 160 (кількість годин фактичного часу служби у грудні 2017 року при 40 годинному робочому тижні = 15 грн. (годинна ставка за службу в нічний час) помножити на 48 год. (кількість годин фактичного часу служби в нічний час (6 нічних змін у грудні 2017 року помножити на 8 год.) помножити на 35% (посадовий оклад з розрахунку за кожну годину служби в нічний час) = 252грн.
Таким чином, заборгованість відповідача перед позивачем у вигляді доплати за службу в нічний час за вищевказаний період становить у загальній сумі 7304, 11 грн, тому в цій частині позов підлягає задоволенню.
Щодо вимоги позивача про стягнення заборгованості по індексації грошового забезпечення за період з червня 2016 року по жовтень 2017 року у розмірі 2892, 72 грн, то суд зазначає наступне.
Відповідно до частини п`ятої статті 94 Закону України "Про Національну поліцію", грошове забезпечення поліцейських індексується відповідно до закону.
Згідно частини першої статті 4 Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 103 відсотка.
Згідно з частиною третьою статті 4 Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" для проведення подальшої індексації грошових доходів населення обчислення індексу споживчих цін починається за місяцем, у якому індекс споживчих цін перевищив поріг індексації, зазначений у частині першій цієї статті.
Постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 року №1078 затверджено Порядок проведення індексації грошових доходів населення.
До вказаної постанови внесено зміни постановою Кабінету Міністрів України від 18 жовтня 2017 року №782 та включено поліцейських до переліку категорій осіб, яким здійснюється індексація грошового забезпечення.
У силу положень частини другої статті 8 Закону України "Про індексацію грошових доходів населення", за наявності підстав, визначених цим Законом, право населення на реалізацію зазначених гарантій не залежить від прийняття рішень відповідними органами.
Тобто, індексація грошового забезпечення є однією з основних державних гарантій щодо оплати праці. За вимогами вказаних вище нормативно-правових актів, проведення індексації у зв`язку зі зростанням споживчих цін (інфляцією), є обов`язковою для всіх юридичних осіб-роботодавців, незалежно від форми власності та виду юридичної особи.
Відповідно до статті 1 Протоколу № 1 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути, позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права.
У справі "Кечко проти України" Європейський суд з прав людини встановив, що мало місце порушення статті 1 Протоколу № 1 Конвенції, про захист прав людини і основоположних свобод, зауваживши, що в межах свободи дій держави визначати, які надбавки виплачувати своїм робітникам з державного бюджету. Держава може вводити, призупиняти чи закінчити виплату таких надбавок, вносячи відповідні зміни в законодавство. Однак, якщо чинне правове положення передбачає виплату певних надбавок, і дотримано всі вимоги, необхідні для цього, органи державної влади не можуть свідомо відмовляти у цих виплатах доки відповідні положення є чинними (п. 23 Рішення).
Так, реалізація особою права, яке пов`язане з отриманням коштів і базується на спеціальних та чинних, на час виникнення спірних правовідносин, нормативно-правових актах національного законодавства, не залежить від бюджетних асигнувань, відсутність яких не може бути підставою для порушення прав громадян.
У зв`язку з цим, Європейський суд з прав людини не прийняв аргумент Уряду України щодо бюджетних асигнувань, оскільки органи державної влади не можуть посилатися на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов`язань.
З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку, що відповідач не здійснивши нарахування та виплату позивачу індексації грошового забезпечення у період з червня 2016 року по жовтень 2017 року, порушив вимоги Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" та Порядку № 1078. Відтак, загальна сума індексації, яка підлягає стягненню на користь позивача складає 2892, 72 грн.
Згідно із статтею 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши надані докази, суд доходить висновку, що встановлені у справі обставини підтверджують позицію позивача, покладену в основу позовних вимог, а відтак, позов підлягає задоволенню.
З огляду на те, що позивач звільнений від сплати судового збору на підставі Закону України "Про судовий збір", підстав для розподілу судових витрат немає.
Керуючись ст.ст. 19-21, 72-77, 242-246, 255, 293, 295, підп.15.5 п.15 Перехідних положень КАС України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Департаменту патрульної поліції (03048, м. Київ, вул. Федора Ернста, 3, код ЄДРПОУ 40108646) заборгованість на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) доплату за службу у нічний час за період з 27.08.2016 по 31.12.2017 у сумі 7304 (сім тисяч триста чотири) грн 11 коп.
Стягнути з Департаменту патрульної поліції (03048, м. Київ, вул. Федора Ернста, 3, код ЄДРПОУ 40108646) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) заборгованість по індексації грошового забезпечення за період з червня 2016 року по жовтень 2017 року включно у сумі 2892 (дві тисячі вісімсот дев`яносто дві) грн 72 коп.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається через Львівський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повний текст рішення складено та підписано 28.11.2019.
Суддя Р.М. Брильовський