
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
04 листопада 2019 року № 320/2210/19
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Лиска І.Г., розглянувши у письмовому провадженні заяву про ухвалення додаткового судового рішення у справі за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_1 до Білогородської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області про визнання протиправним та скасування рішення та зобов`язання вчинити певні дії,
в с т а н о в и в:
До Київського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 , ОСОБА_1 до Білогородської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області, в якому позивачі просять суд: - визнати протиправними та скасувати рішення тридцятої сесії VІІ скликання Білогородської сільської ради від 19.10.2018 №409/11 та №409/8 про відмову у наданні ОСОБА_1 та ОСОБА_1 дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), що знаходиться на території с. Білогородка Києво-Святошинського району Київської області;
- зобов`язати Білогородську сільську раду надати ОСОБА_1 дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) розміром 0,25 гектара на території с. Білогородка Києво-Святошинського району Київської області згідно поданного клопотання від 06.09.2018;
- зобов`язати Білогородську сільську раду надати ОСОБА_1 дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) розміром 0,25 гектара на території с. Білогородка Києво-Святошинського району Київської області згідно поданного клопотання від 24.09.2018.
Рішенням від 04.11.2019 адміністративний позов задоволено частково. Визнано протиправними та скасовано рішення тридцятої сесії VІІ скликання Білогородської сільської ради від 19.10.2018 №409/11 та №409/8 про відмову у наданні ОСОБА_1 та ОСОБА_1 дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), що знаходиться на території с. Білогородка Києво-Святошинського району Київської області. Зобов`язано Білогородську сільську раду повторно розглянути на найближчому черговому пленарному засіданні сесії заяву-клопотання ОСОБА_1 від 06.09.2018 про надання дозвілу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) розміром 0,25 гектара на території с. Білогородка Києво-Святошинського району Київської області. Зобов`язано Білогородську сільську раду повторно розглянути на найближчому черговому пленарному засіданні сесії заяву-клопотання ОСОБА_1 від 24.09.2018 про надання дозвілу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) розміром 0,25 гектара на території с. Білогородка Києво-Святошинського району Київської області. У задоволенні решти позовних вимог відмовлено.
Позивачі звернулись до суду із заявою в порядку ст.382 КАС України, а саме просили суд: зобов`язати відповідача подати у місячний строк звіт про виконання судового рішення у справі №320/2210/19.
Дослідивши вказану заяву, суд зазначає наступне.
Згідно з вимогами ч. 1 ст. 382 КАС України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
З наведеного слідує, що повноваження адміністративного суду накладати на суб`єкта владних повноважень зобов`язання подати звіт про виконання рішення суду є правом суду, а не його обов`язком, реалізація якого можлива у випадку доведення позивачем або встановлення судом під час розгляду справи, що за відсутності такого контролю рішення суду залишиться не виконаним, чи для його виконання доведеться докласти значних зусиль.
Будь-яких пояснень на обґрунтування необхідності покладення на відповідача додаткового обов`язку під час виконання судового рішення позивачі в заяві не зазначили.
Крім того, заходи судового контролю встановлюються у разі наявності підстав вважати, що відповідач буде ухилятись від виконання судового рішення.
Доказів, що відповідач має намір ухилятись від виконання судового рішення позивачі суду не надали.
За таких обставин суд дійшов висновку, що зобов`язання відповідача подати до суду звіт про виконання судового рішення не є необхідним, а тому заява задоволенню не підлягає.
Керуючись ст.ст. 160, 165, 371, 382 КАС України, суд
у х в а л и в:
У задоволенні клопотання позивачів в порядку ст.382 КАС України по адміністративній справі № 320/2210/19 - відмовити.
Копія ухвали надіслати (видати) сторонам.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або у судовому засіданні у разі неявки учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженнні, набирає законної сили з моменту її підписання.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного ухвали.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.
Суддя Лиска І.Г.