
Справа № 560/3306/19
УХВАЛА
27 листопада 2019 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Божук Д.А. розглянувши ОСОБА_1 до Головне управління ДФС у Хмельницькій області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, вимоги, рішення,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до Головного управління ДФС у Хмельницькій області, в якому просить:
- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення №0011961303 від 05.08.2019, прийняте Головним управлінням ДФС у Хмельницькій області;
- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення №0011991303 від 05.08.2019, прийняте Головним управлінням ДФС у Хмельницькій області;
- визнати протиправною та скасувати вимогу про сплату боргу (недоїмки) №Ф-0011971303, сформовану Головним управлінням ДФС у Хмельницькій області 05.08.2019, та №Ф-400-10 від 13.09.2019;
- визнати протиправним та скасувати рішення про застосування штрафних санкцій за донарахування відповідним органом доходів і зборів або платником своєчасно ненарахованого єдиного внеску №0013131303, прийнятого заступником начальника Головного управління ДФС у Хмельницькій області Процюк Тетяною Миколаївною 05.08.2019.
Ухвалою Хмельницького окружного адміністративного суду від 25.10.2019 відкрито провадження в цій адміністративній справі та вирішено її розглянути за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
До суду надійшла заява представника позивача, в якій він просить постановити ухвалу про розгляд справи №560/3306/19 за правилами загального позовного провадження, а у разі, якщо суд дійде висновку про відсутність підстав для розгляду справи за правилами загального позовного провадження - розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
В обґрунтування заяви зазначив, що в матеріалах адміністративної справи №560/3306/19 знаходиться значна кількість письмових доказів, тому з метою повного, всебічного та об`єктивного з`ясування усіх обставин справи, існує об`єктивна необхідність у наданні учасниками справи суду додаткових пояснень у судовому засіданні.
Щодо зазначеної заяви, суд зазначає та враховує наступне.
Відповідно до частини 1 статті 166 Кодексу адміністративного судочинства України при розгляді справи судом учасники справи викладають свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення, міркування тощо щодо процесуальних питань у заявах та клопотаннях, а також запереченнях проти заяв і клопотань.
Згідно з частиною 2 статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України якщо заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої цієї статті і ці недоліки не дають можливості її розглянути, або якщо вона є очевидно безпідставною та необґрунтованою, суд повертає таку заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду.
При цьому, суд звертає увагу на те, що очевидна безпідставність та необґрунтованість є самостійною підставою для повернення клопотання позивача без розгляду на підставі частини 2 статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суд вважає, що заява є очевидно безпідставною та необґрунтованою, оскільки не підтверджено неможливість надання додаткових пояснень в межах спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін. У заяві також не вказано, щодо яких питань необхідно надати додаткові пояснення.
При цьому, суд також зазначає, що практика Європейського суду з прав людини, яка в силу положень статті 17 Закону України від 23.02.2006 №3477-IV "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" є джерелом права, з питань гарантій публічного характеру провадження у судових органах в контексті пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (далі - Конвенція), свідчить про те, що публічний розгляд справи може бути виправданим не у кожному випадку (рішення від 8 грудня 1983 року у справі "Ахеп v. Germany", заява №8273/78, рішення від 25.04.2002 "Varela Assalino contre le Portugal", заява №64336/01). Так, y випадках, коли мають бути вирішені тільки питання права, то розгляд письмових заяв, на думку Європейського суду з прав людини, є доцільнішим, ніж усні слухання, і розгляд справи на основі письмових доказів є достатнім. Заявник (не в одній із зазначених справ) не надав переконливих доказів на користь того, що для забезпечення справедливого судового розгляду після обміну письмовими заявами необхідно було провести також усні слухання. Зрештою, у певних випадках влада має право брати до уваги міркування ефективності й економії. Зокрема, коли фактичні обставини не є предметом спору, а питання права не становлять особливої складності, та обставина, що відкритий розгляд не проводився, не є порушенням вимоги пункту 1 статті 6 Конвенції про проведення публічного розгляду справи.
Водночас, відповідно до частини 1 статті 90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.
Таким чином, обов`язок суду здійснити безпосереднє, всебічне, повне та об`єктивне дослідження доказів по справі не залежить ні від виду провадження, в якому розглядається адміністративна справа, ні від проведення судового засідання.
Враховуючи наведене, заяву про розгляд справи за правилами загального позовного провадження або в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін слід повернути заявнику без розгляду як очевидно безпідставну та необґрунтовану та як таку, що оформлена без дотримання встановлених процесуальним законодавством вимог до її форми.
Керуючись статтями 167, 248, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Повернути заяву про розгляд справи за правилами загального позовного провадження або в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін заявнику без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її підписання.
Головуючий суддя Д.А. Божук