
Справа № 386/1109/19
Провадження № 3/386/343/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 листопада 2019 року смт. Голованівськ
Суддя Голованівського районного суду
Кіровоградської області Гарбуз О. С.
розглянувши матеріали, які надійшли від Головного управління Державної податкової служби у Кіровоградській області про притягнення ОСОБА_1 , жительку АДРЕСА_1 Шепилове АДРЕСА_2 району,
- до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП),
встановив:
27 листопада 2019 року до суду з Головного управління Державної податкової служби у Кіровоградській області надійшов протокол №000895 від 11.11.2019 про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-1 КУпАП відносно ОСОБА_1 , яка обвинувачується в тому, що перебуваючи на посаді головного бухгалтера ТОВ АПК "Розкішна" в смт. Голованівськ, порушила порядок ведення бух. і податкового обліку в частині внесення недостовірних даних до декларації з ПДВ, єдиного податку та податку на нерухоме майно, через невиконання службових обов`язків, в результаті чого занижено ПДВ на суму 811470 грн., єдиний податок на суму 123560,86 грн., податок на нерухоме майно на суму 20098,93 грн., чим порушила ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
При підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 278 КУпАП суддя вирішує питання, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
При вивченні протоколу про адміністративне правопорушення, складеного стосовно ОСОБА_1 встановлено, що протокол не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП.
Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
В протоколі про адміністративне правопорушення складеного відносно ОСОБА_1 не повністю зазначено місце його складання; не повністю (без скорочень) зазначено посаду особи, яка склала протокол; не зазначено дату народження особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; не повністю зазначено місце проживання ОСОБА_1 ; не повністю зазначено місце, вчинення адміністративного правопорушення; не зазначено час вчинення адміністративного правопорушення.
Крім того, в протоколі не зазначено суть адміністративного правопорушення, які конкретно дії або бездіяльність ОСОБА_1 призвели до порушень зазначених в протоколі норм КУпАП; не зазначено за який період вносились недостовірні дані ОСОБА_1 , коли саме вносились недостовірні дані, що призвели до заниження ПДВ, єдиний податок та податку на нерухоме майно та яким чином вносились недостовірні дані (які дані вважаються недостовірними); не конкретизовано щодо якого нерухомого майна було внесено недостовірні дані.
Протокол повинен містити виклад фактичних обставин адміністративного правопорушення, оскільки особа, яка притягається до адміністративної відповідальності має право знати які конкретно її дії або бездіяльність призвели до порушення законодавства, що ставиться їй в провину, з метою належного забезпечення їй права на захист та права на справедливий і публічний розгляд її справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, що відповідає приписам статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Без усунення вказаних порушень вимог статті 256 КУпАП, які були допущені при складанні протоколу про адміністративне правопорушення, неможливо всебічно, повно та об`єктивно з`ясувати обставини справи, вирішити її в точній відповідності з законом, а тому протокол про адміністративне правопорушення №000895 від 11.11.2019 відносно ОСОБА_1 підлягає поверненню для належного оформлення з дотриманням вимог Закону.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 256, 278, 283, 284 КУпАП, суддя -
постановив:
Протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-1 КУпАП №000895 від 11 листопада 2019 року стосовно ОСОБА_1 повернути для належного оформлення з дотриманням вимог ст. 256 КУпАП до Головного управління Державної податкової служби у Кіровоградській області.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Гарбуз О. С.