Постанова № 85886737, 26.11.2019, Зміївський районний суд Харківської області

Дата ухвалення
26.11.2019
Номер справи
621/3291/19
Номер документу
85886737
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа №621/3291/19

Провадження №3/621/487/19

Постанова

Іменем України

26 листопада 2019 року м. Зміїв

Суддя Зміївського районного суду Харківської області Бородавка К.П., розглянувши матеріал про адміністративне правопорушення, який надійшов з управління патрульної поліції в харківській області Департаменту патрульної поліції, відносно:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець с. Жаданівка Зміївського району Харківської області, громадянин України, зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1

за ст.188-28 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

01.11.2019 об 11 годині 45 хвилин в Харківській області Зміївського району ОСОБА_1 , займаючи посаду головного інженеру філії «Зміївський РАД» ДП «Харківський Облавтодор» та будучи відповідальною особою за експлуатаційний стан мережі автомобільних доріг Зміївського району, не виконав законну вимогу (припис) від 21.10.2019 №524 уповноваженого підрозділу Національної поліції, щодо усунення недоліків в стані експлуатаційного утримання автомобільної дороги загального користування, а також забезпечення належного інформування учасників дорожнього руху про перешкоди шляхом встановлення відповідних технічних засобів організації дорожнього руху до усунення відхилень від ДСТУ 3587-97, чим порушив вимоги ч.3 ст.12 Закону України «Про дорожній рух», ч.2 ст.62 Закону України «Про національну поліцію», пункт 11 ПКМУ №198, п.1.5 ПДР.

В судове засідання ОСОБА_1 з`явився, обставини адміністративного правопорушення, наведені в протоколі про адміністративне правопорушення, підтвердив, винним себе у вчиненому правопорушенні визнав.

Згідно з ч.3 ст.12 Закону України «Про дорожній рух» посадові особи, які відповідають за будівництво, реконструкцію, ремонт, експлуатацію та облаштування автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів, мостів, шляхопроводів, інших споруд, зобов`язані:

забезпечувати утримання їх у стані, що відповідає встановленим вимогам щодо забезпечення безпеки дорожнього руху;

при виникненні умов, що створюють загрозу безпеці дорожнього руху, здійснювати заходи для своєчасної заборони або обмеження руху, а також відновлення безпечних умов для руху;

впроваджувати у повному обсязі заходи щодо безпеки дорожнього руху при здійсненні будівництва, реконструкції та ремонту доріг, вулиць та залізничних переїздів;

позначати місця виконання робіт, місця, де залишено на дорозі, вулиці, залізничному переїзді машини і механізми, будівельні матеріали тощо, відповідними дорожніми знаками, огороджувальними і направляючими засобами, а в темний час доби і при тумані - сигнальними вогнями, передбаченими діючими нормами;

по закінченні робіт на дорозі, вулиці, залізничному переїзді негайно привести їх у стан, що забезпечує безперешкодний і безпечний рух транспортних засобів і пішоходів, та впорядкувати зони відчуження;

у разі забруднення проїзної частини доріг, вулиць, залізничних переїздів невідкладно здійснювати заходи для їх очищення і своєчасного попередження учасників дорожнього руху про загрозу безпеці руху, що виникла;

обладнувати їх технічними засобами регулювання дорожнього руху;

виявляти аварійно-небезпечні ділянки та місця концентрації дорожньо-транспортних пригод та забезпечувати здійснення у таких місцях відповідних заходів щодо удосконалення умов та організації дорожнього руху для забезпечення його безпеки;

своєчасно виявляти перешкоди дорожньому руху та забезпечувати їх усунення, а у разі неможливості - невідкладно позначати дорожніми знаками, огороджувальними і направляючими засобами;

щомісяця проводити лінійний аналіз аварійності.

Відповідно до п.1.5 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 №1306, дії або бездіяльність учасників дорожнього руху та інших осіб не повинні створювати небезпеку чи перешкоду для руху, загрожувати життю або здоров`ю громадян, завдавати матеріальних збитків; особа, яка створила такі умови, зобов`язана негайно вжити заходів до забезпечення безпеки дорожнього руху на цій ділянці дороги та вжити всіх можливих заходів до усунення перешкод, а якщо це неможливо, попередити про них інших учасників дорожнього руху, повідомити уповноважений підрозділ Національної поліції, власника дороги або уповноважений ним орган.

?За змістом ст.188-28 КУпАП невиконання законних вимог (приписів) посадових осіб уповноважених підрозділів Національної поліції щодо усунення порушень правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху.

Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст.188-28 КУпАП, підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення №ОБ №182026 від 01.11.2019, який складений компетентною особою, його зміст відповідає вимогам ст.256 КУпАП (а.с.1), вимогою (припис) №524 від 21.10.2019, складеною старшим інспектором відділу безпеки дорожнього руху УПП в Харківській області ДПП, старшого лейтенанта поліції Петровим Є. ОСОБА_2 . про усунення недоліків в стані експлуатаційного утримання автомобільної дороги загального користування державного значення (а.с.2), актом обстеження автомобільної дороги Р-78 «Харьков-Зміїв-Балаклея-Гороховатка» станом на 21.10.2018 (а.с.3-6), особистими поясненнями ОСОБА_1 , наданими в судовому засіданні.

Оцінюючи в сукупності зібрані та досліджені докази, суд прийшов до висновку, що ОСОБА_1 скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ст.188-28 КУпАП, яке полягає в невиконанні законних вимог (приписів) посадових осіб уповноважених підрозділів Національної поліції щодо усунення порушень правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху.

З огляду на обставини справи та особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, вважаю за необхідне призначити ОСОБА_1 стягнення, передбачене санкцією ст.188-28 КУпАП, у виді штрафу.

Відповідно до п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з особи, на яку накладено таке стягнення, стягується судовий збір, ставка якого дорівнює 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня поточного року.

Керуючись ст.ст.40-1, 188-28, ч.1 ст.268, ст.ст.283-284 КУпАП, ст.5 Закону України «Про судовий збір», суддя

ПОСТАНОВИВ:

Визнати винним ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.188-28 КУпАП, та призначити адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 255 (двісті п`ятдесят п`ять) гривень, який перерахувати:

отримувач коштів: ГУК Харківська обл./21081300, код отримувача/ЄДРПОУ/37874947, банк отримувача Казначейство України /ЕАП/, код класифікації доходів бюджету 21081300, номер рахунку НОМЕР_1 .

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 коп, які перерахувати:

отримувач: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача/код за ЄДРПОУ/37993783., банк отримувача: Казначейство України /ЕАП/, рахунок отримувача UA798999980000031211256026001, код класифікації доходів бюджету 22030106.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Суддя К.П. Бородавка