Постанова № 85857521, 05.11.2019, Краматорський міський суд Донецької області

Дата ухвалення
05.11.2019
Номер справи
234/18043/19
Номер документу
85857521
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 234/18043/19

Провадження № 3/234/4172/19

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

05 листопада 2019 року м. Краматорськ

Суддя Краматорського міського суду Донецької області Чернобай А.О., розглянувши матеріали, які надійшли з Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби України про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , працює головним бухгалтером ПАТ «Донецькоблгаз», місце реєстрації за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ,

за ч. 2 ст. 163-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного бухгалтера ПАТ «Донецькоблгаз», несвоєчасно подала платіжні доручення на сплату узгоджених сум грошових зобов`язання зі збору у вигляді цільової надбавки, згідно податкової декларації за жовтень 2015 року, та рішення суду про розстрочення податкового боргу, фактично сплачено в період з 03.07.2019 року по 26.09.2019 року, із запізненням від 1311 днів до 1396 днів. Вказаними діями ОСОБА_1 порушила вимоги п.57.1 ст. 57 Податкового кодексу України зі змінами та доповненнями та вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.163-2 КУпАП. Зазначене порушення встановлено актом перевірки від 27.09.2019 року №51/28-10-54-10-06/03361075.

ОСОБА_1 у судове засідання не з`явилась, про час та місце розгляду справи повідомлена належним чином, повісткою. Також ОСОБА_1 надала суду письмові пояснення, з яких вбачається, що вона вину у вчиненні адміністративного правопорушення не визнає. Посилається на те, що на посаді головного бухгалтера ПАТ «Донецькоблгаз» наказом № 78-к від 08.09.2009 року. Вказані суми грошових зобов`язань по податках сплачені ПАТ «Донецькоблгаз» з затримкою у зв`язку з форс-мажорними обставинами, внаслідок здійснення підприємством діяльності на території Донецької області, в зоні проведення АТО. Настання форс-мажорних обставин підтверджується сертифікатом Торгово-промислової палати України від 30.07.2014 року №2059/05-4. Зазначеним сертифікатом засвідчено настання обставин непереборної сили з 01.07.2014 року для ПАТ «Донецькоблгаз» при здійсненні господарської діяльності на території Донецької області щодо виконання законодавчих актів України (на момент видачі сертифікатів обставини тривають та дату закінчення їх терміну встановити не можливо). Вказані обставини є підставою для звільнення від адміністративної відповідальності.

Відповідно до ч.1 ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Відповідно до ч. 1 ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення.

Згідно п. 4 розділу 2 Інструкції з оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративні правопорушення, затв. наказом Міністерства фінансів України № 566 від 02.07.2016 року (далі-Інструкція) зміст Протоколу повинен відповідати вимогам, викладеним у статті 256 КУпАП.

Відповідно до п. 6 розділу 2 Інструкції, у протоколі під час його складання обов`язково зазначається стаття КУпАП, згідно з якою передбачено адміністративну відповідальність. При викладенні обставин правопорушення у протоколі вказуються місце та час його вчинення, суть правопорушення, які саме протиправні дії чи бездіяльність вчинила особа, стосовно якої складається протокол.

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, в його змісті, всупереч вимогам КУпАП та Інструкції, не зазначена суть правопорушення.

Відповідно до п. 57.1 ст. 57 Податкового Кодексу України, платник податків зобов`язаний самостійно сплатити суму податкового зобов`язання , зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

В протоколі взагалі не зазначений строк, у який потрібно було сплатити суму податкового зобов`язання, дату фактичної сплати, а також необхідна сума податкового зобов`язання. Тому наявність вказаних недоліків перешкоджає встановити істину по справі.

Таким чином, протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам ст.256 КУпАП та Інструкції з оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративні правопорушення, затв. наказом Міністерства фінансів України № 566 від 02.07.2016 року та не може бути належним доказом в справі.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 163-2 КУпАП не доведена.

Відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, у зв`язку з відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.

Керуючись ст.ст. 247, 284 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження в справі у відношенні ОСОБА_1 за ст. 163-2 ч.2 КУпАП закрити у зв`язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.

Постанова у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п`ятою статті 7 та частиною першою статті 287 Кодексу. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.

Суддя Краматорського

міського суду: А.О. Чернобай