Рішення № 85814606, 11.11.2019, Вінницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.11.2019
Номер справи
120/2060/19-а
Номер документу
85814606
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Вінниця

11 листопада 2019 р. Справа № 120/2060/19-а

Вінницький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Мультян Марини Бондівни,

за участю:

секретаря судового засідання: Бабія М.С.

представників позивача: Баюша О.Л., Мунтіян О.Л.

представника відповідачів: Малишенко А.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження адміністративну справу

за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "Кряж і Ко", третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Державне підприємство з іноземною інвестицією "Сантрейд"

до: Державної податкової служби України, Головного управління ДПС у Вінницькій області

про: визнання протиправним та скасування рішення

ВСТАНОВИВ:

До Вінницького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом звернулось товариство з обмеженою відповідальністю "Кряж і Ко" до Державної фіскальної служби України, Головного управління ДФС у Вінницькій області про визнання протиправними та скасування рішення.

Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач вказує, що товариством було сформовано та подано до Єдиного реєстру податкових накладних, податкові накладні. Однак 28.03.2019 року за допомогою програми "автоматизована система "Єдине вікно подання електронних документів" ДФС України, версія 2.3.2.3, позивачем було отримано Квитанції про реєстрацію податкової накладної/розрахунку кількісних і вартісних показників до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних (№ 21 від 06.03.2019 року, № 29 від 07.03.2019 року, № 30 від 13.03.2019 року, № 73 від 15.03.2019 року), де зазначено, що відповідно до пп. 201.16.2. п. 201.16 ст. 201 ПК України реєстрацію ПН/РК зупинено. ПН/РК відповідають вимогам пп. 1.6. п. 1 "Критеріїв ризиковості платника податку". Запропоновано надати пояснення та / або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних.

29.03.2019 року за допомогою програми "автоматизована система "Єдине вікно подання електронних документів" ДФС України, версія 2.3.2.3, позивачем було отримано Квитанції про реєстрацію розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до коригованих податкових накладних (№ 11 від 01.03.20119 року, № 13 від 04.03.2019 року, № 11 від 01.03.2019 року, № 10 від 02.03.2019 року, № 4 від 05.03.2019 року) в Єдиному реєстрі податкових накладних, де зазначено, що відповідно до п. 201.16 ст. 201 ПК України реєстрацію ПН/РК зупинено. ПН/РК відповідають вимогам пп. 1.6. п. 1 "Критеріїв ризиковості платника податку". Запропоновано надати пояснення та / або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних.

На виконання пп. 201.16.2. п. 201.16 ст. 201 ПК України, позивачем було направлено повідомлення з наданими поясненнями та копії документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено. Однак, відповідачем було прийнято рішення про відмову у реєстрації податкових накладних.

На думку позивача, він виконав вимоги, вказані в квитанціях про зупинення реєстрації, проте, рішеннями відповідача було відмовлено у реєстрації податкових накладних / розрахунку коригування з підстав - ненадання платником податку копій документів.

При цьому, які порушення закону були допущенні при складені даних документів, або в чому полягає їх недостатність, в даних рішеннях не зазначено.

На підставі викладеного, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом, у якому просить визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДФС у Вінницькій області, яка діє у складі Головного управління ДФС у Вінницькій області та приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації про відмову у реєстрації:

- № 1143178/42525681 від 17.04.2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної від 06.03.2019 року № 34;

- № 1143177/42525681 від 17.04.2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної від 06.03.2019 року № 33;

- № 1143176/42525681 від 17.04.2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної від 06.03.2019 року № 36;

- № 1143175/42525681 від 17.04.2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної від 06.03.2019 року № 35;

- № 1143171/42525681 від 17.04.2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної від 06.03.2019 року № 32;

- № 1143175/42525681 від 17.04.2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування від 06.03.2019 року № 35;

- № 1143176/42525681 від 17.04.2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування від 06.03.2019 року № 36;

- № 1143177/42525681 від 17.04.2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування від 06.03.2019 року № 33;

- № 1143178/42525681 від 17.04.2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування від 06.03.2019 року № 34.

Зобов`язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну/розрахунок коригування кількісних і вартісних показників Товариства з обмеженою відповідальністю "Кряж і Ко":

- від 06.03.2019 № 21 з 06.03.2019 року;

- від 07.03.2019 року № 29 з 07.03.2019 року;

- від 13.03.2019 року № 30 з 13.03.2019 року;

- від 15.03.2019 року № 73 з 15.03.2019 року;

- від 12 грудня 2017 року № 41 з 29 грудня 2017 року;

- розрахунок коригування кількісних і вартісних показників від 06.03.2019 року № 32 до податкової накладної від 01.03.2019 року № 11 з 06.03.2019;

- розрахунок коригування кількісних і вартісних показників від 06.03.2019 року № 35 до податкової накладної від 04.03.2019 року № 13 з 06.03.2019;

- розрахунок коригування кількісних і вартісних показників від 06.03.2019 року № 34 до податкової накладної від 03.03.2019 року № 12 з 06.03.2019;

- розрахунок коригування кількісних і вартісних показників від 06.03.2019 року № 33 до податкової накладної від 02.03.2019 року № 10 з 06.03.2019;

- розрахунок коригування кількісних і вартісних показників від 06.03.2019 року № 36 до податкової накладної від 05.03.2019 року № 14 з 06.03.2019.

Ухвалою Вінницького окружного адміністративного суду від 01.07.2019 року прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження в адміністративній справі та вирішено розгляд здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін, відповідно до положень ст. 262 КАС України.

22.07.2019 року на адресу Вінницького окружного адміністративного суду надійшов відзив на позовну заяву відповідно якого, представник Головного управління ДФС у Вінницькій області заперечує проти задоволення позовних вимог позивача. В обґрунтування своєї позиції зазначає, що рішеннями комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації було відмовлено в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування у зв`язку з ненаданням платником підтверджуючих документів, а саме: на підтвердження походження реалізованого ТМЦ.

Відтак, у задоволенні позовних вимог просить відмовити повністю.

22.07.2019 року на адресу суду надійшов відзив ДФС України, у якому зазначено, що представник відповідача 1 заперечує проти задоволення позовних вимог позивача. В обґрунтування своєї позиції зазначає, що рішеннями комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації було відмовлено в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування у зв`язку з ненаданням платником підтверджуючих документів, а саме: договорів з постачальниками, видаткових накладних, розрахункових документів, документів з транспортування. Також не надано документів щодо підтвердження відповідності продукції, паспорти якості, сертифікати відповідності.

Ухвалою Вінницького окружного адміністративного суду від 10.09.2019 року клопотання представника позивача про розгляд справи за правилами загального позовного провадження задоволено. Розгляд справи вирішено здійснювати за правилами загального позовного провадження.

23.09.2019 року позивачем було подано заяву про уточнення позовних вимог, в якій просив вважати правильними позовні вимоги в такій редакції.

Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії Головного управління ДФС у Вінницькій області, яка діє у складі Головного управління ДФС у Вінницькій області та приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації:

- №1143174/42525681 від 17.04.2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної від 06.03.2019 року № 21;

- №1143173/42525681 від 17.04.2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної від 07.03.2019 року № 29;

- №1143172/42525681 від 17.04.2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної від 13.03.2019 року № 30;

- №1143179/42525681 від 17.04.2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної від 15.03.2019 року № 73;

- №1143178/42525681 від 17.04.2019 року про відмову у реєстрації розрахунку коригування кількісних і вартісних показників від 06.03.2019 року № 34;

- №1143177/42525681 від 17.04.2019 року про відмову у реєстрації розрахунку коригування кількісних і вартісних показників від 06.03.2019 року № 33;

- №1143176/42525681 від 17.04.2019 року про відмову у реєстрації розрахунку коригування кількісних і вартісних показників від 06.03.2019 року № 36;

- №1143175/42525681 від 17.04.2019 року про відмову у реєстрації розрахунку коригування кількісних і вартісних показників від 06.03.2019 року №35;

- №1143171/42525681 від 17.04.2019 року про відмову у реєстрації розрахунку коригування кількісних і вартісних показників від 06.03.2019 року № 32.

Зобов`язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну товариства з обмеженою відповідальністю «Кряж і Ко» :

- № 21 від 06.03.2019, днем подання даної податкової накладної 06.03.2019 року;

- № 29 від 07.03.2019, днем подання даної податкової накладної 07.03.2019 року;

- № 30 від 13.03.2019, днем подання даної податкової накладної 13.03.2019 року;

- № 73 від 15.03.2019, днем подання даної податкової накладної 15.03.2019 року;

- № 11 від 01.03.2019 року, днем подання даного розрахунку коригування кількісних і вартісних показників 06.03.2019 року.

Зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати розрахунок коригування кількісних і вартісних показників товариства з обмеженою відповідальністю «Кряж і Ко» в Єдиному реєстрі податкових накладних:

- № 35 від 06.03.2019 року до податкової накладної № 13 від 04.03.2019 року, днем подання даного розрахунку коригування кількісних і вартісних показників 06.03.2019 року;

- № 34 від 06.03.2019 року до податкової накладної № 12 від 03.03.2019 року, днем подання даного розрахунку коригування кількісних і вартісних показників 06.03.2019 року;

- № 33 від 06.03.2019 року до податкової накладної № 10 від 02.03.2019 року, днем подання даного розрахунку коригування кількісних і вартісних показників 06.03.2019 року.

- № 36 від 06.03.2019 року до податкової накладної № 14 від 05.03.2019 року, днем подання даного розрахунку коригування кількісних і вартісних показників 06.03.2019 року.

Ухвалою від 10.10.2019 року, постановленою без виходу до нарадчої кімнати, із занесенням до протоколу судового засідання, замінено відповідачів ДФС України, Головне управління ДФС у Вінницькій області правонаступниками - на Державну податкову службу України, Головне управління ДПС у Вінницькій області.

Ухвалою від 10.10.2019 року залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Дочірнє підприємство з іноземною інвестицією "Сантрейд".

08.11.2019 року на адресу Вінницького окружного адміністративного суду надійшли пояснення третьої особи, з яких вбачається, що ДП "Сантрейд" повністю підтримує позовні вимоги позивача, оскільки вказує, що господарські операції за договорами поставки є реальними та підтверджується первинними документами. Крім того, просили суд розглянути справу за їх відсутності.

Представники позивача у судовому засіданні підтримали заявлені позовні вимоги та просили суд їх задовольнити з підстав викладених у позовній заяві.

Представник відповідачів у судовому засіданні заперечувала щодо задоволення позовних вимог, посилаючись на обставини, що викладенні у відзивах на позовну заяву. Крім того зазначила, що послідовність здійснення операцій неможливо було прослідкувати.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, оцінивши надані докази в їх сукупності, суд дійшов висновку про задоволення адміністративного позову, з наступних підстав.

Товариством з обмеженою відповідальністю «Кряж і Ко» 06.03.2019 року було сформовано податкову накладну № 21 та направлено її для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних. Згідно результатів обробки дану податкову накладну прийнято, але реєстрація зупинена. Підставою зазначено: відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК від 06.03.2019 року № 21 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН/РК відповідає вимогам пп.1.6 п. 1 "Критеріїв ризиковості платника податку". Запропоновано надати пояснення та / або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Товариством з обмеженою відповідальністю «Кряж і Ко» 07.03.2019 року було сформовано податкову накладну № 29 та направлено її для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних. Згідно результатів обробки дану податкову накладну прийнято, але реєстрація зупинена. Підставою зазначено: відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК від 07.03.2019 року № 29 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН/РК відповідає вимогам пп.1.6 п. 1 "Критеріїв ризиковості платника податку". Запропоновано надати пояснення та / або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Товариством з обмеженою відповідальністю «Кряж і Ко» 13.03.2019 року було сформовано податкову накладну № 30 та направлено її для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних. Згідно результатів обробки дану податкову накладну прийнято, але реєстрація зупинена. Підставою зазначено: відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК від 13.03.2019 року № 30 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН/РК відповідає вимогам пп.1.6 п. 1 "Критеріїв ризиковості платника податку". Запропоновано надати пояснення та / або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Товариством з обмеженою відповідальністю «Кряж і Ко» 15.03.2019 року було сформовано податкову накладну № 73 та направлено її для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних. Згідно результатів обробки дану податкову накладну прийнято, але реєстрація зупинена. Підставою зазначено: відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК від 15.03.2019 року № 73 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН/РК відповідає вимогам пп.1.6 п. 1 "Критеріїв ризиковості платника податку". Запропоновано надати пояснення та / або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Крім того, 26.02.2019 року між ТОВ «Кряж і Ко» та ДП «Сантрейд» було укладено договір поставки № 60316886, відповідно до якого на умовах DAT (поставлено на термінал) за правилами ІНКОТЕРМС-2010 позивачем було поставлено, а ДП "Сантрейд" прийнято товар у загальні й кількості 3142,880 т на загальну вартість 37017166,67 грн.

Пунктом 4.1.5 та 5.04 Договору поставки передбачено обов`язок Продавця враховувати коригування ціни Товару у податковому та бухгалтерському обліку та надавати покупцю відповідні податкові накладні (коригуючі накладні) згідно фактичної кількості товару та остаточної ціни товару.

Тому, ТОВ «Кряж і Ко» складено наступні розрахунки коригування кількісних і вартісних показників № 35 від 06.03.2019 року до податкової накладної № 13 від 04.03.2019 року, № 34 від 06.03.2019 року до податкової накладної № 12 від 03.03.2019 року, № 33 від 06.03.2019 року до податкової накладної № 10 від 02.03.2019 року, № 36 від 06.03.2019 року до податкової накладної № 14 від 05.03.2019 року.

Згідно результатів обробки розрахунок коригування кількісних і вартісних показників № 35 від 06.03.2019 року до податкової накладної № 13 від 04.03.2019 року прийнято, але реєстрація зупинена. Підставою зазначено: відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН/РК відповідає вимогам пп.1.6 п. 1 "Критеріїв ризиковості платника податку". Запропоновано надати пояснення та / або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Згідно результатів обробки розрахунок коригування кількісних і вартісних показників № 34 від 06.03.2019 року до податкової накладної № 12 від 03.03.2019 року прийнято, але реєстрація зупинена. Підставою зазначено: відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН/РК відповідає вимогам пп.1.6 п. 1 "Критеріїв ризиковості платника податку". Запропоновано надати пояснення та / або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Згідно результатів обробки розрахунок коригування кількісних і вартісних показників № 33 від 06.03.2019 року до податкової накладної № 10 від 02.03.2019 року прийнято, але реєстрація зупинена. Підставою зазначено: відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН/РК відповідає вимогам пп.1.6 п. 1 "Критеріїв ризиковості платника податку". Запропоновано надати пояснення та / або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Згідно результатів обробки розрахунок коригування кількісних і вартісних показників № 36 від 06.03.2019 року до податкової накладної № 14 від 05.03.2019 року прийнято, але реєстрація зупинена. Підставою зазначено: відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН/РК відповідає вимогам пп.1.6 п. 1 "Критеріїв ризиковості платника податку". Запропоновано надати пояснення та / або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Товариством направлено комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації пояснення від 11.04.2019 року № 1, що необхідні для прийняття контролюючим органом рішення та копії первинних документів, які підтверджують реальність господарських операцій вказаних у податкових накладних/розрахунків коригування № 21 від 06.03.2019 року, № 29 від 07.03.2019 року, № 30 від 13.03.2019 року, № 73 від 15.03.2019 року, № 35 від 06.03.2019 року до податкової накладної № 13 від 04.03.2019 року, № 34 від 06.03.2019 року до податкової накладної № 12 від 03.03.2019 року, № 33 від 06.03.2019 року до податкової накладної № 10 від 02.03.2019 року, № 36 від 06.03.2019 року до податкової накладної № 14 від 05.03.2019 року.

Проте, комісією, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації прийнято наступні рішення:

- №1143174/42525681 від 17.04.2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної від 06.03.2019 року № 21;

- №1143173/42525681 від 17.04.2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної від 07.03.2019 року № 29;

- №1143172/42525681 від 17.04.2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної від 13.03.2019 року № 30;

- №1143179/42525681 від 17.04.2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної від 15.03.2019 року № 73;

- №1143178/42525681 від 17.04.2019 року про відмову у реєстрації розрахунку коригування кількісних і вартісних показників від 06.03.2019 року № 34;

- №1143177/42525681 від 17.04.2019 року про відмову у реєстрації розрахунку коригування кількісних і вартісних показників від 06.03.2019 року № 33;

- №1143176/42525681 від 17.04.2019 року про відмову у реєстрації розрахунку коригування кількісних і вартісних показників від 06.03.2019 року № 36;

- №1143175/42525681 від 17.04.2019 року про відмову у реєстрації розрахунку коригування кількісних і вартісних показників від 06.03.2019 року №35;

- №1143171/42525681 від 17.04.2019 року про відмову у реєстрації розрахунку коригування кількісних і вартісних показників від 06.03.2019 року № 32.

Підставою відмови вищезазначених рішень зазначено ненадання платником податку копій документів: а саме, договору, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них, первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складській документи (інвентаризаційні описи), у тому числі розрахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахування наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (документи, які не надано підкреслити), розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків, документи щодо підтверження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавстом (документи, які не надано підкреслити). Додаткова інформація: платником не надано письмових пояснень та копій підтверджуюючих документів, зокрема первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання й транспортування, навантаження, розвантаження продукції, у тому числі рахунки-фактури, акти приймання передавання товарів (робіт, послуг), розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків, документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати вілдповідності), наявність яких передбачена договором або законодавством.

Не погоджуючись з вказаними рішеннями відповідача, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.

Визначаючись стосовно позовних вимог, суд виходив з наступного.

Податковий кодекс України (далі - ПК України) є спеціальним законом з питань оподаткування та установлює порядок погашення зобов`язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов`язкових платежів), нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків, визначені заходи, які вживаються контролюючим органом з метою погашення платниками податків податкового боргу.

Згідно з вимогами ст. 67 Конституції України кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно пп. "а", "б" п. 185.1 ст. 185 ПК України, об`єктом оподаткування є операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України та постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України.

Датою виникнення податкових зобов`язань з постачання товарів/послуг згідно приписів норми пункту 187.1 статті 187 ПК України вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню; б) дата відвантаження товарів.

База оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (пункт 188.1 статті 188 ПК України).

Пунктом 201.10 статті 201 ПК України передбачено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів / послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.

Податкові накладні, які не надаються покупцю, а також податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.

Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених п. 201.1 цієї статті та/або п. 192.1 ст. 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до п. 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.

Помилки в реквізитах, визначених п. 201.1 цієї статті (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар / послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов`язань, не можуть бути причиною неприйняття податкових накладних у електронному вигляді.

Квитанція про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування надсилається одночасно продавцю та покупцю платнику податку.

Відповідно до вимог п. 201.16 ст. 201 ПК України реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

За приписами пункту 74.2 статті 74 ПК України, в Єдиному реєстрі податкових накладних забезпечується проведення постійного автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Відповідно до пункту 2 Постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних" №1246 від 29 грудня 2010 (далі - Порядок №1246), податкова накладна електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України (далі Кодекс) в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.

Згідно пункту 12 Порядку №1246, після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов`язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; відповідності податкових накладних та/або розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатнім для зупинення їх реєстрації відповідно до пункту 201.16 статті 201 Кодексу; дотримання вимог Законів України "Про електронний цифровий підпис", «Про електронні документи та електронний документообіг" та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

Відповідно до пункту 13 Порядку №1246, за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).

Аналогічні норми містить підпункт 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 ПК України, згідно яких реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у разі відповідності такої податкової накладної/розрахунку коригування сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених відповідно до пункту 74.2 статті 74 цього Кодексу.

Відповідно до підпункту 201.16.1. пункту 201.16 статті 201 ПК України, у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних платнику податку протягом операційного дня контролюючий орган в автоматичному режимі надсилає (в електронному вигляді у текстовому форматі) квитанцію про зупинення реєстрації такої податкової накладної/розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: а) порядковий номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; б) визначення критерію(їв) оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, на підставі яких було здійснено зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування; в) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та/або копії документів (за вичерпним переліком), достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Зі змісту квитанцій по податкових накладних/розрахунку коригування вбачається, що контролюючим органом сформовано висновок про відповідність податкової накладної критеріям оцінки ступеня ризиків, визначених пп.1.6 п. 1 "Критеріїв ризиковості платника податку", достатніх для зупинення реєстрації податкових накладних розрахунку коригування в ЄРПН, затверджених Наказом МФУ від 13 червня 2017 року №567.

Так, пункт 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків Наказу №567 містить у собі визначення двох різних критеріїв:

1) обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній/розрахунку коригування, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, у 1,5 разу більший за величину, що дорівнює залишку різниці обсягу придбання на митній території України такого товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 01 січня 2017 року в отриманих податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих в Реєстрі, і митних деклараціях, та обсягу постачання відповідного товару/послуги, зазначеного у податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих з 01 січня 2017 року в Реєстрі, і переважання в такому залишку (більше 75% загального такого залишку) товарів з кодами згідно з УКТ ЗЕД, які визначаються ДФС, та відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, в інформації, поданій платником податку за встановленою формою, як товару/послуги, що на постійній основі постачається (виготовляється);

2) відсутність (анулювання, призупинення) ліцензій, виданих органами ліцензування, які засвідчують право суб`єкта господарювання на виробництво, експорт, імпорт, оптову і роздрібну торгівлю підакцизними товарами (продукцією), визначеними підпунктами 215.3.1та 215.3.2 пункту 215.3 статті 215 розділу VI Податкового кодексу України (далі - Кодекс), стосовно товарів, які зазначені платником податку у податковій накладній, поданій на реєстрацію в Реєстрі.

Відповідно до пункту 1 Вичерпного переліку документів Наказу №567 вичерпний перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Перелік), у розрізі Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 13 червня 2017 року № 567 (далі - Критерії):

1) для критерію, зазначеного у підпункті 1 пункту 6 Критеріїв: договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками, листування з контрагентами; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для провадження господарської операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання й транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передавання товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством;

2) для критерію, зазначеного в підпункті 2 пункту 6 Критеріїв: договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками, листування з контрагентами; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для провадження господарської операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання й транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передавання товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством.

Також, зі змісту квитанцій, видно, що фіскальним органом запропоновано платнику податків надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних / розрахунку коригування.

У відповідності до підпункту 201.16.2 пункту 201.16 статті 201 ПК України, письмові пояснення та/або копії документів, зазначені у підпункті "в" підпункту 201.16.1 цього пункту, платник податку має право подати до контролюючого органу за основним місцем обліку такого платника податку протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов`язання, відображеного у такій податковій накладній/розрахунку коригування. Такі документи передаються контролюючим органом за основним місцем обліку платника податку не пізніше наступного робочого дня з дня їх отримання до комісії центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.

Письмові пояснення та/або копії документів, подані платником податків до контролюючого органу відповідно до підпункту 201.16.2 цього пункту, розглядаються комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику (підпункт 201.16.3 пункту 201.16 статті 201 ПК України).

Зазначена комісія приймає рішення про: реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних; відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Підстави для прийняття комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Порядок роботи комісії визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних приймається та надсилається платнику податку протягом п`яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та документів, поданих відповідно до підпункту 201.16.2 ПК України.

Абзацом 1 Постанови Кабінету Міністрів України "Про встановлення підстав для прийняття рішення комісією Державної фіскальної служби про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації" №190 від 29.03.2017 (далі - Постанова №190) установлено, що комісія Державної фіскальної служби (далі - комісія ДФС) приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації на підставі отриманих від платника податку на додану вартість відповідно до підпункту "в" підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) письмових пояснень щодо підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, та/або копій документів, які платник податку має право подати до органу Державної фіскальної служби протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов`язання, відображеного у податковій накладній/розрахунку коригування.

Абзацом 2 Постанови №190 визначено, що підставами для прийняття комісією ДФС рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування є:

- ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, до якої/якого застосована процедура зупинення реєстрації згідно з пунктом 201.16 статті 201 Кодексу;

- ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту "в" підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Кодексу ;

- надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування.

Суд зазначає, що рішення відповідача про відмову у реєстрації податкових накладних/розрахунку коригування не містять конкретної інформації щодо причин та підстав для прийняття таких рішень.

Відтак, суд дійшов висновку, що оскаржувані рішення є необґрунтованими, оскільки платником податків надано всі необхідні документи для реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування, у реєстрації яких відмовлено.

Крім того, факт зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування у ЄРПН не спростовує ані факту здійснення платником податків господарської операції, ані факту наявності дати виникнення саме першої події (постачання товарів/послуг, або отримання коштів), що підтверджується первинними документами, на підставі яких складається податкова накладна/розрахунок коригування.

Таким чином, суд дійшов висновку, що, зважаючи на наявність передбачених законодавством документів, які свідчать про проведення господарських операцій між позивачем та контрагентом, та на те, що такі документи були надані контролюючому органу, останній не мав правових підстав для відмови позивачу у реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування.

Такий підхід узгоджується з практикою Європейського суду з прав людини. Так, у пункті 110 рішення від 23 липня 2002 року у справі "Компанія "Вестберґа таксі Актіеболаґ" та Вуліч проти Швеції" Суд визначив, що "…адміністративні суди, які розглядають скарги заявників стосовно рішень податкового управління, мають повну юрисдикцію у цих справах та повноваження скасувати оскаржені рішення. Справи мають бути розглянуті на підставі поданих доказів, а довести наявність підстав, передбачених відповідними законами, для призначення податкових штрафів має саме податкове управління".

В даному випадку, під час розгляду справи відповідачі, як суб`єкти владних повноважень, не надали суду доказів, які спростовували б твердження позивача, та не навели обґрунтованих мотивів прийняття рішень про відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування товариства з обмеженою відповідальністю "Кряж і Ко" в Єдиному реєстрі податкових накладних.

В той же час, зважаючи на наявність передбачених законодавством документів, які свідчать про проведення господарських операцій між позивачем та контрагентом, та на те, що такі документи були надані контролюючому органу, суд дійшов висновку, що останній не мав правових підстав для відмови позивачу у реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування.

Враховуючи вище викладене, суд дійшов висновку про обґрунтованість та необхідність задоволення позовних вимог позивача про визнання протиправними та скасування рішень Комісії Головного управління ДФС у Вінницькій області, яка діє у складі Головного управління ДФС у Вінницькій області та приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації про відмову у реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Що ж до позовних вимог в частині зобов`язання Державної податкової служби України зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування товариства з обмеженою відповідальністю "Кряж і Ко" в Єдиному реєстрі податкових накладних, то суд зазначає наступне.

Відповідно до вимог п. 201.1, 201.10 ст. 201 ПК України реєстрацію податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних віднесено до обов`язків платника податків.

У той же час, наведені норми розраховані на відсутність спірних правовідносин, позаяк у випадку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування механізм її подальшої реєстрації в ЄРПН є іншим.

Пунктом 28 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №117, окрім іншого, визначено, що податкова накладна/розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій: прийнято та набрало чинності рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі; набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі.

При цьому, згідно з нормами п.п. 19, 20 Порядку № 1246, податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій: прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування; набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення); неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

У разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.

Отже, реєстрація в ЄРПН податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких попередньо було зупинено, є повноваженням ДПС України.

Як встановлено судом, підтверджено матеріалами справи і не спростовано відповідачами, надані позивачем документи підтверджували реальність здійснення господарських операцій по поданих податкових накладних/розрахунках коригування. Документи складені з дотриманням вимог законодавства і були достатніми для реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Обставин, які б унеможливлювали реєстрацію податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, судом не встановлено.

Відповідно ч. 3 ст. 245 КАС України, у разі скасування нормативно-правового або індивідуального акта суд може зобов`язати суб`єкта владних повноважень вчинити необхідні дії з метою відновлення прав, свобод чи інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду.

Таким чином, з метою відновлення прав та інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду, та з метою дотримання судом гарантій на те, що спір між сторонами буде остаточно вирішений, суд дійшов висновку про необхідність зобов`язання Державної податкової служби України зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування товариства з обмеженою відповідальністю "Кряж і Ко" в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Відповідно до ст.ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно з ч. 1,2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Разом з тим, відповідач як суб`єкт владних повноважень не надав суду доказів на підтвердження правомірності рішень про відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування.

Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень законодавства України та доказів, наявних в матеріалах справи, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись ст.ст. 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

Адміністративни позов задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати рішення №1143174/42525681 від 17.04.2019 року Комісії Головного управління ДФС у Вінницькій області, яка діє у складі Головного управління ДФС у Вінницькій області та приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації про відмову у реєстрації податкової накладної від 06.03.2019 року № 21.

Визнати протиправним та скасувати рішення №1143173/42525681 від 17.04.2019 року Комісії Головного управління ДФС у Вінницькій області, яка діє у складі Головного управління ДФС у Вінницькій області та приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації про відмову у реєстрації податкової накладної від 07.03.2019 року № 29.

Визнати протиправним та скасувати рішення №1143172/42525681 від 17.04.2019 року Комісії Головного управління ДФС у Вінницькій області, яка діє у складі Головного управління ДФС у Вінницькій області та приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації про відмову у реєстрації податкової накладної від 13.03.2019 року № 30.

Визнати протиправним та скасувати рішення №1143179/42525681 від 17.04.2019 року Комісії Головного управління ДФС у Вінницькій області, яка діє у складі Головного управління ДФС у Вінницькій області та приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації про відмову у реєстрації податкової накладної від 15.03.2019 року № 73.

Визнати протиправним та скасувати рішення №1143178/42525681 від 17.04.2019 року Комісії Головного управління ДФС у Вінницькій області, яка діє у складі Головного управління ДФС у Вінницькій області та приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації про відмову у реєстрації розрахунку коригування кількісних і вартісних показників від 06.03.2019 року № 34.

Визнати протиправним та скасувати рішення №1143177/42525681 від 17.04.2019 року Комісії Головного управління ДФС у Вінницькій області, яка діє у складі Головного управління ДФС у Вінницькій області та приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації про відмову у реєстрації розрахунку коригування кількісних і вартісних показників від 06.03.2019 року № 33.

Визнати протиправним та скасувати рішення №1143176/42525681 від 17.04.2019 року Комісії Головного управління ДФС у Вінницькій області, яка діє у складі Головного управління ДФС у Вінницькій області та приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації про відмову у реєстрації розрахунку коригування кількісних і вартісних показників від 06.03.2019 року № 36.

Визнати протиправним та скасувати рішення №1143175/42525681 від 17.04.2019 року Комісії Головного управління ДФС у Вінницькій області, яка діє у складі Головного управління ДФС у Вінницькій області та приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації про відмову у реєстрації розрахунку коригування кількісних і вартісних показників від 06.03.2019 року №35.

Визнати протиправним та скасувати рішення №1143171/42525681 від 17.04.2019 року, Комісії Головного управління ДФС у Вінницькій області, яка діє у складі Головного управління ДФС у Вінницькій області та приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації про відмову у реєстрації розрахунку коригування кількісних і вартісних показників від 06.03.2019 року № 32.

Зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну товариства з обмеженою відповідальністю «Кряж і Ко» № 21 від 06.03.2019 в Єдиному реєстрі податкових накладних, днем подання даної податкової накладної 06.03.2019 року.

Зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну товариства з обмеженою відповідальністю «Кряж і Ко» № 29 від 07.03.2019 в Єдиному реєстрі податкових накладних, днем подання даної податкової накладної 07.03.2019 року.

Зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну товариства з обмеженою відповідальністю «Кряж і Ко» № 30 від 13.03.2019 в Єдиному реєстрі податкових накладних, днем подання даної податкової накладної 13.03.2019 року.

Зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну товариства з обмеженою відповідальністю «Кряж і Ко» № 73 від 15.03.2019 в Єдиному реєстрі податкових накладних, днем подання даної податкової накладної 15.03.2019 року.

Зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної № 11 від 01.03.2019 року, товариства з обмеженою відповідальністю «Кряж і Ко» № 32 від 06.03.2019 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, днем подання даного розрахунку коригування кількісних і вартісних показників 06.03.2019 року.

Зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної № 13 від 04.03.2019 року, товариства з обмеженою відповідальністю «Кряж і Ко» № 35 від 06.03.2019 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, днем подання даного розрахунку коригування кількісних і вартісних показників 06.03.2019 року.

Зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної № 12 від 03.03.2019 року, товариства з обмеженою відповідальністю «Кряж і Ко» № 34 від 06.03.2019 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, днем подання даного розрахунку коригування кількісних і вартісних показників 06.03.2019 року.

Зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної № 10 від 02.03.2019 року, товариства з обмеженою відповідальністю «Кряж і Ко» № 33 від 06.03.2019 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, днем подання даного розрахунку коригування кількісних і вартісних показників 06.03.2019 року.

Зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної № 14 від 05.03.2019 року, товариства з обмеженою відповідальністю «Кряж і Ко» № 36 від 06.03.2019 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, днем подання даного розрахунку коригування кількісних і вартісних показників 06.03.2019 року.

Стягнути на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Кряж і Ко» сплачений судовий збір в сумі 17289 (сімнадцять тисяч двісті вісімдесят дев`ять гривень 00 копійок) за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової служби України.

Стягнути на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Кряж і Ко» сплачений судовий збір в сумі 17289 (сімнадцять тисяч двісті вісімдесят дев`ять гривень 00 копійок) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС України у Вінницькій області.

Рішення суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.

Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Кряж і Ко" (вул. Юрія Тютюнника, 78, смт. Крижопіль, Вінницька область, 24600, код ЄДРПОУ 42525681)

Державна податкова служби України (Львівська площа, 8, м. Київ, 04053, код ЄДРПОУ 39292197)

Головне управління ДФС у Вінницькій області (вул. Хмельницьке шосе, 7, м. Вінниця, Вінницька область, 21100, код ЄДРПОУ 39402165)

Дочірнє підприємство з іноземною інвестицією "Сантрейд" (вул. Б.Хмельницького, 19-21А, м. Київ, 01030, код ЄДРПОУ 25394566)

Копію рішення у повному обсязі сторони можуть одержати: 21.11.2019 року.

Суддя Мультян Марина Бондівна Бондівна