
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
Іменем України
21 листопада 2019 рокуСєвєродонецькСправа № 360/4554/19
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Чернявська Т.І., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Марківського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Луганського окружного адміністративного суду на розгляді перебуває справа за позовом ОСОБА_1 (далі - позивач) до Марківського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області (далі - відповідач), в якому позивач просить:
- визнати протиправною бездіяльність Марківського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області щодо відмови ОСОБА_1 в перерахунку пенсії на пільгових умовах за віком відповідно до статті 8 Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці";
- зобов`язати Марківське об`єднане управління Пенсійного фонду України Луганської області зарахувати ОСОБА_1 до пільгового стажу періоди роботи на шахті "Краснодонвугілля" з 21 грудня 1987 року по 12 серпня 1993 року та з 16 серпня 1993 року по 21 травня 2001 року; на Автоваз п/о "Краснодонвугілля" (перейменовано в ГОАО "Уголь") з 16 серпня 1993 року по 21 травня 2001 року; на ПП "Фелікс" з 29 травня 2001 року по 11 вересня 2002 року, та перерахувати пенсію за Списком № 1 відповідно до статті 8 Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці" з 25 вересня 2019 року.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що він з 09 серпня 2017 року є пенсіонером та отримувачем пенсії за віком на пільгових умовах за списком № 1 на підставі пункту "а" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" та частини другої статті 114 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування". Під час призначення пенсії до пільгового стажу позивачу зараховано лише 22 роки 08 місяців 07 днів за даними індивідуальних відомостей про застраховану особу Пенсійного фонду України (форма ОК 5).
У вересні 2019 року позивач звернувся до відповідача з заявою про перерахунок пенсії відповідно до статті 8 Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці" з урахуванням пільгового стажу за списком № 1 на шахті "Краснодонвугілля" з 21 грудня 1987 року по 12 серпня 1993 року та з 16 серпня 1993 року по 21 травня 2001 року; на Автоваз п/о "Краснодонвугілля" (перейменовано в ГОАО "Уголь") з 16 серпня 1993 року по 21 травня 2001 року; на ПП "Фелікс" з 29 травня 2001 року по 11 вересня 2002 року, який не був врахований відповідачем при призначенні пенсії.
Листом від 01 жовтня 2019 року № 179/Б-14/02.1-33 відповідач відмовив позивачу в перерахунку пенсії та зазначив, що до пільгового стажу зараховано лише період роботи з 21 липня 2005 року по 28 лютого 2017 року за даними індивідуальних відомостей про застраховану особу Пенсійного фонду України (форма ОК 5) відповідно до сплати страхових внесків. Періоди роботи на шахті "Краснодонвугілля" з 21 грудня 1987 року по 12 серпня 1993 року та з 16 серпня 1993 року по 21 травня 2001 року; на Автоваз п/о "Краснодонвугілля" (перейменовано в ГОАО "Уголь") з 16 серпня 1993 року по 21 травня 2001 року; на ПП "Фелікс" з 29 травня 2001 року по 11 вересня 2002 року не зараховано до пільгового стажу у зв`язку з тим, що до трудової книжки не внесено повну інформацію про роботу в особливо шкідливих умовах праці за списком № 1. Відповідач у відмові в перерахунку пенсії вказує, що для зарахування до пільгового стажу роботи вищевказаного періоду необхідно підтвердити спеціальний трудовий стаж уточнюючими довідками. Крім пільгової довідки надається копія наказу підприємства про результати атестації робочих місць з додатком, у якому зазначено перелік робочих місць та право відповідних працівників на пенсію за віком на пільгових умовах за списком № 1 для підтвердження періоду роботи зі шкідливими і важкими умовами праці після 21 серпня 1992 року. При відмові в перерахунку пенсії відповідач керувався виключно листом Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області від 28 березня 2017 року № 3226/02-02/1.
З посиланням на положення статті 46 Конституції України, статті 48 Кодексу законів про працю України, статті 62 Закону України "Про пенсійне забезпечення", статті 8 Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці", статті 28 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637, позивач вважає, що відповідачем протиправно не зараховано певні періоди його роботи до пільгового стажу.
Марківське об`єднане управління Пенсійного фонду України Луганської області позов не визнало, про що 15 листопада 2019 року через відділ діловодства та обліку звернень громадян (канцелярію) за вхідним реєстраційним № 56990/2019 подало відзив на позовну заяву від 11 листопада 2019 року за № 6439/08-н-74, в якому у задоволенні позовних вимог просить відмовити (арк. спр. 54-61).
Заперечуючи проти позовних вимог, відповідач зазначив, що позивачу призначена пенсія за віком на пільгових умовах за Списком № 1 відповідно до частини першої статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» з 17 травня 2019 року.
Загальний стаж роботи позивача становить 24 роки 03 місяці 12 днів, додатковий - 10 років.
Періоди роботи позивача на Шахті ім. 26 з`їзду КПРС виробничого об`єднання «Краснодонвугілля» з 12 липня 1989 року по 04 вересня 1989 року, на Шахті «Суходільська-Східна» виробничого об`єднання «Краснодонвугілля» з 29 січня 1990 року по 16 квітня 1990 року, на гідрошахті ім. 50-річчя СРСР виробничого об`єднання «Краснодонвугілля» з 22 квітня 1990 року по 04 липня 1994 року не зараховані до пільгового стажу з огляду на таке.
Постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637 затверджено Порядок підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій. При визначенні права на пенсію на пільгових умовах згідно з пунктом 20 цього Порядку для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників. У цьому документі має бути вказано: період роботи, що зараховується до пільгового стажу; професія; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, до яких відноситься цей період роботи. Крім пільгової довідки надається копія наказу підприємства про результати атестації робочих місць з додатком, у якому зазначено перелік робочих місць та право відповідних працівників на пенсію за віком на пільгових умовах за списком №1, для підтвердження періоду роботи зі шкідливими і важкими умовами праці після 21 серпня 1992 року.
Відповідно до листа Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області від 28 березня 2017 року № 3226/02-02/1 будь-які документи для призначення (перерахунку) пенсій (довідки, що підтверджують стаж роботи, довідки, які уточнюють пільговий характер роботи за списком № 1 та № 2, довідки про заробітну плату, завірені первинні документи тощо), видані підприємствами, розташованими на непідконтрольній українській владі території, які перереєстровані на контрольованій території, до роботи не застосовувати. Загальний стаж роботи визначається за записами трудової книжки або за даними індивідуальних відомостей про застраховану особу Пенсійного фонду України (форма ОК5) згідно сплати страхових внесків, а пільговий стаж обчислюється згідно відомостей по спец стажу індивідуальних відомостей про застраховану особу Пенсійного фонду України (форма ОК 5).
Пільговий стаж позивачу зараховано за даними реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування, що складає 10 років 10 місяців 2 дні, у тому числі і за період роботи на Шахті ім. Баракова ОАО «Краснодонвугілля» з 16 березня 2009 року по 02 вересня 2010 року частково, а саме з 16 березня 2009 року по 15 жовтня 2009 року, з 01 січня 2010 року по 04 травня 2010 року та з 01 липня 2010 року по 02 вересня 2010 року.
Для здійснення перерахунку пенсії із зарахуванням пільгового стажу законодавчі підстави відсутні, оскільки позивачем не надано довідок, що підтверджують пільговий характер роботи, та у зв`язку з відсутністю записів в трудовій книжці про проведення атестації.
З урахуванням викладеного, відповідач просить відмовити позивачу у задоволенні позову повністю.
Ухвалою від 23 жовтня 2019 року про відкриття провадження в адміністративній справі судом ухвалено розглядати дану справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) відповідно до положень пункту 2 частини першої статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) (арк. спр. 1-3).
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статей 72-76, 90 КАС України, судом встановлено таке.
ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ; фактичне місце проживання: АДРЕСА_2 ) звернувся до Марківського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області із заявою від 09 серпня 2017 року, зареєстрованою за № 834, про призначення пенсії за віком (арк. спр. 65, 66).
Протоколом Марківського відділу Марківського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області від 17 серпня 2017 року № 1001 ОСОБА_1 призначено пенсію за віком на пільгових умовах (робота за списком № 1) з 09 серпня 2017 року довічно (арк. спр. 62).
Відповідно до протоколу від 09 серпня 2017 року № 1001 та розрахунку стажу загальний стаж по 28 лютого 2017 року складає 22 роки 8 місяців 7 днів, а пільговий стаж роботи на підземних роботах за списком № 1 складає 10 років 00 місяців 14 днів (арк. спр. 62, 78).
27 вересня 2019 року ОСОБА_1 звернувся до Марківського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області із заявою від 25 вересня 2019 року, в якій просив перерахувати пенсію, призначену Марківським об`єднаним управлінням Пенсійного фонду України Луганської області, з урахуванням пільгового стажу роботи за Списком № 1 на шахті "Краснодонвугілля" з 08 липня 1987 року по 30 листопада 1987 року, з 21 грудня 1987 року по 12 серпня 1993 року, на Автоваз п/о "Краснодонвугілля" (перейменовано в ГОАО "Уголь") з 16 серпня 1993 року по 21 травня 2001 року; на ПП "Фелікс" з 29 травня 2001 року по 11 вересня 2002 року, та призначити пенсію відповідно до статті 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», оскільки записи у трудовій книжці, копія якої знаходиться у пенсійній справі, за вказаний період містить повну інформацію про пільгові умови роботи (арк. спр. 70, 77).
Листом від 01 жовтня 2019 року за № 179/Б-14/02.1-33 Марківське об`єднане управління Пенсійного фонду України Луганської області надало ОСОБА_1 відповідь на його заяву, в якій серед іншого вказало, що періоди роботи з 08 липня 1987 року по 30 листопада 1987 року на підприємстві "Продовольчій ОРС виробничого об`єднання "Краснодонуголь", з 16 серпня 1993 року по 21 травня 2001 року на Автобазі виробничого об`єднання "Краснодонуголь" та з 29 травня 2001 року по 11 вересня 2002 року на Приватному підприємстві "Феликс" не можуть бути зараховані до пільгового стажу, так як професія водія не відноситься до переліку пільгових професій. Період роботи на Шахті ім. 26 з`їзду КПРС в/о «Краснодонвугілля» з 21 грудня 1987 року по 12 серпня 1993 року не зараховано до пільгового стажу у зв`язку з відсутністю довідок, які підтверджують пільговий характер роботи (арк. спр. 25-26, 76).
Вирішуючи адміністративну справу по суті заявлених вимог, надаючи оцінку обставинам (фактам), якими обґрунтовано вимоги і заперечення учасників справи, суд виходить з такого.
Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Закон України від 09 липня 2003 року № 1058-IV "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" (далі - Закон № 1058-IV), розроблений відповідно до Конституції України та Основ законодавства України про загальнообов`язкове державне соціальне страхування, визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, передбаченим цим Законом.
Згідно з частиною першою статті 44 Закону № 1058-IV заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.
Документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії (частина п`ята статті 45 Закону № 1058-IV).
Постановою Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року № 22-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 року за № 1566/11846, затверджений Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".
Згідно з абзацом першим пункту 1.5 розділу I "Звернення за призначенням (перерахунком) пенсії" Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року № 22-1 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 07 липня 2014 року № 13-1) та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 року за № 1566/11846 (далі - Порядок № 22-1), заява про переведення з одного виду пенсії на інший, про перерахунок пенсії, про виплату пенсії у зв`язку з виїздом на постійне місце проживання за кордон, поновлення виплати пенсії, про припинення перерахування пенсії на банківський рахунок та отримання пенсії за місцем фактичного проживання, про виплату частини пенсії на непрацездатних членів сім`ї особи, яка перебуває на повному державному утриманні, про виплату пенсії за довіреністю, термін дії якої більше одного року, через кожний рік дії такої довіреності, подається пенсіонером особисто або його законним представником до органу, що призначає пенсію, за місцем перебування на обліку як одержувача пенсії, а пенсіонерами, які зареєстровані на території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя і не отримують пенсії від уповноважених органів Російської Федерації, - до органу, що призначає пенсію, визначеного Пенсійним фондом України. При цьому у заяві про виплату частини пенсії непрацездатним членам сім`ї особи, яка знаходиться на повному державному утриманні, вказується адреса одержувача цієї частини пенсії.
Днем звернення за перерахунком пенсії, переведенням з одного виду пенсії на інший, поновленням виплати пенсії, виплатою недоотриманої пенсії у зв`язку зі смертю вважається день прийняття органом, що призначає пенсію, заяви з усіма необхідними документами (абзац п`ятий пункту 1.7 розділу I "Звернення за призначенням (перерахунком) пенсії" Порядку 22-1).
Абзацом першим пункту 2.7 розділу II "Документи, необхідні для призначення, перерахунку пенсії, поновлення виплати раніше призначеної пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший" Порядку № 22-1 встановлено, що до заяви про перерахунок пенсії у зв`язку з урахуванням страхового стажу (заробітної плати) після призначення пенсії, у зв`язку зі зміною кількості членів сім`ї, а також в інших випадках, які спричиняють збільшення чи зменшення розміру пенсії, надаються документи, передбачені підпунктами 2-4 пункту 2.1, пунктом 2.6 цього розділу.
Відповідно до абзацу першого пункту 4.1 розділу ІV "Приймання, оформлення і розгляд документів" Порядку № 22-1 орган, що призначає пенсію, розглядає питання про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший при зверненні особи з відповідною заявою (додаток 3).
Заяви про переведення з одного виду пенсії на інший, про перерахунок пенсії й поновлення виплати раніше призначеної пенсії приймаються органом, що призначає пенсію, за наявності в особи всіх необхідних документів. Заяви осіб про призначення, перерахунок, поновлення, переведення з одного виду пенсії на інший реєструються в журналі реєстрації рішень органу, що призначає пенсію. Особі або посадовій особі органом, що призначає пенсію, видається розписка із зазначенням дати прийняття заяви, а також переліку одержаних і відсутніх документів, які необхідно подати у тримісячний строк з дня прийняття заяви. Копія розписки зберігається в пенсійній справі (абзаци другий, третій пункту 4.1 розділу ІV "Приймання, оформлення і розгляд документів" Порядку № 22-1).
Згідно з абзацами першим, другим пункту 4.3 розділу ІV "Приймання, оформлення і розгляд документів" Порядку № 22-1 не пізніше 10 днів після надходження заяви та за наявності документів, необхідних для призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший та поновлення виплати пенсії (у тому числі документів, одержаних відповідно до абзацу другого підпункту 3 пункту 4.2 цього розділу), орган, що призначає пенсію, розглядає подані документи та приймає рішення щодо призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший, поновлення раніше призначеної пенсії без урахування періоду, за який відсутня інформація про сплату страхових внесків до Пенсійного фонду України. Після надходження даних про сплату страхових внесків за останній місяць роботи, що передує місяцю подання заяви про призначення пенсії, протягом місяця проводиться перерахунок пенсії з урахуванням цього періоду з дати призначення пенсії. При цьому, якщо у разі проведення перерахунку пенсії її розмір зменшився, виплата пенсії в новому розмірі проводиться з місяця, наступного за місяцем проведення перерахунку.
Рішення органу про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший візується спеціалістом, який його підготував, та спеціалістом, який його перевірив. Рішення підписується начальником управління (іншою посадовою особою, визначеною відповідно до наказу начальника управління щодо розподілу обов`язків) та завіряється печаткою управління (абзац шостий пункту 4.3 розділу ІV "Приймання, оформлення і розгляд документів" Порядку № 22-1).
Відповідно до пункту 4.7 розділу ІV "Приймання, оформлення і розгляд документів" Порядку № 22-1 право особи на одержання пенсії установлюється на підставі всебічного, повного і об`єктивного розгляду всіх поданих документів органом, що призначає пенсію. Орган, що призначає пенсію, не пізніше 10 днів після винесення рішення видає або направляє адміністрації підприємства, установи, організації або особі повідомлення про призначення, відмову в призначенні, перерахунку, переведенні з одного виду пенсії на інший із зазначенням причин відмови та порядку його оскарження.
У разі звернення пенсіонера видається виписка з розпорядження про призначення (перерахунок) пенсії з інформацією про періоди страхового стажу та заробітної плати (доходу), яка врахована при розрахунку пенсії (абзац другий пункту 4.9 розділу ІV "Приймання, оформлення і розгляд документів" Порядку № 22-1).
Аналіз наведених норм права дозволяє дійти висновку, що у разі звернення пенсіонера з заявою про перерахунок пенсії, уповноважений орган Пенсійного фонду України має за результатами розгляду такої заяви прийняти рішення про перерахунок або про відмову в перерахунку пенсії. При цьому, рішення про відмову в перерахунку пенсії має містити зазначення причин відмови та порядку його оскарження.
Судом встановлено, що Марківське об`єднане управління Пенсійного фонду України Луганської області листом від 01 жовтня 2019 року за № 179/Б-14/02.1-33 надало ОСОБА_1 відповідь на його заяву без прийняття рішення відповідно до встановленого порядку.
Згідно з частиною другою статті 9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
З метою ефективного захисту прав позивача, про захист яких він просить, суд на підставі частини другої статті 9 КАС України вважає за необхідне вийти за межі позовних вимог, самостійно обравши спосіб захисту, який відповідає об`єкту порушеного права та у спірних правовідносинах є достатнім, необхідним та ефективним:
визнати протиправною бездіяльність Марківського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області щодо неприйняття рішення за наслідками розгляду заяви ОСОБА_1 від 25 вересня 2019 року про перерахунок пенсії;
зобов`язати Марківське об`єднане управління Пенсійного фонду України Луганської області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 25 вересня 2019 року про перерахунок пенсії та прийняти рішення відповідно до вимог Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" та Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року № 22-1 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 07 липня 2014 року № 13-1) та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 року за № 1566/11846.
Обраний позивачем спосіб захисту порушеного права в частині вимог про визнання протиправною бездіяльності відповідача щодо відмови ОСОБА_1 в перерахунку пенсії на пільгових умовах за віком відповідно до статті 8 Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці"; зобов`язання відповідача зарахувати ОСОБА_1 до пільгового стажу періоди роботи на шахті "Краснодонвугілля" з 21 грудня 1987 року по 12 серпня 1993 року та з 16 серпня 1993 року по 21 травня 2001 року; на Автоваз п/о "Краснодонвугілля" (перейменовано в ГОАО "Уголь") з 16 серпня 1993 року по 21 травня 2001 року; на ПП "Фелікс" з 29 травня 2001 року по 11 вересня 2002 року, та перерахувати пенсію за Списком № 1 відповідно до статті 8 Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці" з 25 вересня 2019 року у межах спірних правовідносин не відповідає фактичним обставинам та об`єкту порушеного права, у зв`язку з чим у задоволенні вказаних вимог належить відмовити.
Сторонами суду не наведено інших специфічних, доречних та важливих аргументів, які суд зобов`язаний оцінити, виконуючи свої зобов`язання щодо пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
З огляду на викладене, позовні вимоги належить задовольнити частково.
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд виходить з такого.
Відповідно до частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Згідно з частиною третьою статті 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених вимог.
У випадку зловживання стороною чи її представником процесуальними правами або якщо спір виник внаслідок неправильних дій сторони суд має право покласти на таку сторону судові витрати повністю або частково незалежно від результатів вирішення спору (частина восьма статті 139 КАС України).
При зверненні до суду з позовом позивачем сплачено судовий збір в сумі 768,40 грн, що підтверджено квитанцією від 27 вересня 2019 року № 34.
Оскільки спір виник внаслідок неправильних дій відповідача і позовні вимоги підлягають частковому задоволенню внаслідок обрання позивачем неналежного способу захисту порушеного права, суд присуджує позивачу понесені ним і документально підтверджені судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 768,40 грн за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
Керуючись статтями 2, 8, 9, 19, 20, 32, 72, 77, 90, 94, 132, 139, 241-246, 250, 255, 262, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ; фактичне місце проживання: АДРЕСА_2 ) до Марківського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області (ідентифікаційний код 41247405, місцезнаходження: 92400, Луганська область, Марківський район, смт. Марківка, вул. Центральна, буд. 20) про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Марківського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області щодо неприйняття рішення за наслідками розгляду заяви ОСОБА_1 від 25 вересня 2019 року про перерахунок пенсії.
Зобов`язати Марківське об`єднане управління Пенсійного фонду України Луганської області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 25 вересня 2019 року про перерахунок пенсії та прийняти рішення відповідно до вимог Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" та Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року № 22-1 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 07 липня 2014 року № 13-1) та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 року за № 1566/11846.
У задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Марківського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області на користь ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 768,40 грн (сімсот шістдесят вісім грн 40 коп.).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 295 КАС України, всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя Т.І. Чернявська