Постанова № 85785605, 14.11.2019, Дніпровський районний суд міста Запоріжжя (до 25.04.2025 - Ленінський районний суд м. Запоріжжя)

Дата ухвалення
14.11.2019
Номер справи
334/4617/19
Номер документу
85785605
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Дата документу 14.11.2019

Справа № 334/4617/19

Провадження № 3/334/1121/19

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 листопада 2019 року суддя Ленінського районного суду м. Запоріжжя Баруліна Т.Є., за участю представника Запорізької митниці ДФС Карпенко О.Г., розглянувши адміністративний матеріал за фактом порушення митних правил громадянином ОСОБА_1 ), представника ОСОБА_2 ., адреса: АДРЕСА_1 ,

за статтею 473 Митного кодексу України

ВСТАНОВИВ:

19.03.2019 в зоні митного контролю службового приміщення ВМО № 2 м/п «Запоріжжя – аеропорт» громадянином України ОСОБА_3 було заявлено до митного оформлення міжнародне експрес-відправлення за митною декларацією форми М-16 № UA112020/2019/82 від 19.03.2019, яке відправлено з території Болгарії громадянином ОСОБА_4 ) за авіаційною накладною № 1738022086 від 05.03.2019.

За декларацією форми М-16 № UA112020/2019/82 громадянином ОСОБА_3 було задекларовано товар «інструменти – 4 комплекта» вартістю 830,00 євро згідно інвойсу № 0000000153 від 05.03.2019.

Під час проведення митного контролю, форми якого визначено статтею 336 МК України, міжнародного експрес-відправлення, що переміщувалось за авіаційною накладною № 1738022086 від 05.03.2019, було встановлено наступне: у міжнародному експрес-відправленні знаходиться без ознак приховування 4 комплекти інструментів для відкривання приміщень з маркуванням Prodecoder. Товар за описом відповідає позиції 5A903.e.1.a «універсальні інструменти, відмички, ключі тощо для відкриття приміщень, сховищ, транспортних засобів чи для їх обстеження» частини 3 Розділу 5 додатку Постанови Кабінету Міністрів України від 28.04.2004 № 86 «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів подвійного використання». У примітках частини 3 Розділу 5 додатку Постанови Кабінету Міністрів України від 28.04.2004 № 86 зазначено, що імпорт (тимчасове ввезення) товарів, наведених у частині третій розділу 5, здійснюється за дозволом (висновком) Держекспортконтролю.

Постановою Верховної Ради України № 2471-ХІІ від 17.06.1992 затверджено Перелік видів майна, що не може перебувати у власності громадян, громадських об`єднань, міжнародних організацій та юридичних осіб інших держав на території України, відповідно до пункту 7 якого у власності громадян не можуть перебувати спеціальні технічні засоби негласного отримання інформації.

Відповідно до частини 3 статті 235 МК України забороняється переміщення (пересилання) в міжнародних експрес-відправленнях товарів, щодо яких відсутні відповідні дозвільні документи, у разі застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності.

Таким чином, відправник міжнародного експрес-відправника громадянин ОСОБА_4 ) порушив вимоги Митного кодексу України щодо переміщення (пересилання) в міжнародних експрес-відправленнях товарів, щодо яких необхідні відповідні дозвільні документи.

19.03.2019 Запорізькою митницею ДФС у відношенні громадянина ОСОБА_4 ) складено протокол про порушення митних правил № 0042/11200/19 за ознаками, передбаченими ст. 473 МК України.

Протокол про порушення митних правил №0042/11200/19 направлено гр. Georgi ОСОБА_5 21.03.2019 рекомендованим поштовим відправленням з повідомленням про вручення (фіскальний чек № RЕ690569528UA) на адресу: Болгарія, 1309 Sofia, АДРЕСА_2 , 129.

В супровідному листі до протоколу (вих. № 82/15/08-70-20-38 від 21.03.2019) громадянину ОСОБА_6 було запропоновано прибути до УПМП та МВ Запорізької митниці ДФС з метою надання пояснень по змісту протоколу про порушення митних правил № 0042/11200/19, а у разі неможливості прибуття, направити відповідні письмові пояснення на адресу Запорізької митниці ДФС. Однак, станом на 19.06.2019 гр. Georgi Ivaylov до Запорізької митниці ДФС не прибув, будь – яких пояснень від громадянина не надходило.

Крім того, як в самому протоколі про порушення митних правил, так і в супровідному листі до протоколу Georgi Ivaylov ознайомлено з правами, передбаченими ч. 4 ст. 494, ст. 498 МК України.

Відповідно до отриманого повідомлення Запорізькою митницею ДФС про вручення поштового відправлення за номером RЕ690569528UA, протокол про порушення митних правил № 0042/11200/19 та супровідний лист до протоколу отримано гр. ОСОБА_7 Ivaylov 29.03.2019.

19.03.2019, відповідно до вимог ст. 511 МК України, 4 комплекта інструментів для відкривання приміщень з маркуванням Prodecoder, що є безпосередніми предметами порушення митних правил, тимчасово вилучені протоколом про порушення митних правил № 0042/11200/19 та передані на зберігання на склад Запорізької митниці ДФС.

14.06.2019, на запит Запорізької митниці ДФС, отримано лист Українського науково-дослідного інституту спеціальної техніки та судових експертиз Служби Безпеки України № 18/3-3087 від 06.06.2019, в якому значиться, що комплекти інструментів для відкривання приміщень (Mottura&Kale 4х4 DOUBLE BIT LOCK PRO Edition та Mottura 6х6 DOUBLE BIT LOCK PRO Edition) з маркуванням Prodecoder за своїм найменуванням та описом відповідають частині 3 розділу 5 (5A903.e.1.a) Єдиного списку товарів подвійного використання, який додається до Порядку здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів подвійного використання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.01.2004 №86. Також, відповідно до Критеріїв належності спеціальних технічних засобів для зняття інформації з каналів зв`язку та інших технічних засобів негласного отримання інформації (далі - СТЗ), затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2016 року № 669, комплекти інструментів для відкривання приміщень (Mottura&Kale 4х4 DOUBLE BIT LOCK PRO Edition та Mottura 6х6 DOUBLE BIT LOCK PRO Edition) з маркуванням Prodecoder належать до СТЗ (засоби для негласного проникнення або обстеження публічно недоступних місць, житла чи іншого володіння особи).

Провадження господарської діяльності, пов`язаної з постачанням СТЗ потребує отримання відповідної ліцензії.

Дозвіл на міжнародну передачу зазначеного товару надає служба експортного контролю України у порядку, законодавством.

У судовому засіданні представник Запорізької митниці ДФС підтримав факти, викладені у протоколі про порушення митних правил №0042/11200/19 та просив суд прийняти рішення в межах ст. 473 МК України.

Громадянин ОСОБА_6 не з`явився у судове засідання, про час і місце судового розгляду повідомлявся належним чином.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що в діях громадянина ОСОБА_6 є склад адмінправопорушення, передбачений ст. 473 МК України.

Згідно до вимог ст. 491 МК України, підставами для порушення справи про порушення митних правил є:

1) безпосереднє виявлення посадовими особами органу доходів і зборів порушення митних правил;

2) офіційні письмові повідомлення про вчинення особою порушення митних правил, отримані від правоохоронних органів, а також органів, що здійснюють види контролю, зазначені у частині першій статті 319 цього Кодексу;

3) офіційні письмові повідомлення про вчинення порушення митних правил, отримані від митних та правоохоронних органів іноземних держав, а також від міжнародних організацій.

Згідно ст. 467 МК України, якщо справи про порушення митних правил відповідно до статті 522 цього Кодексу розглядаються органами доходів і зборів або судами (суддями), адміністративне стягнення за порушення митних правил може бути накладено не пізніше, ніж через шість місяців з дня виявлення правопорушення. Строк накладення адміністративних стягнень у справах про порушення митних правил зупиняється на час розгляду таких справ судом.

Відповідно до ст. 458 МК України, порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред`явлення їх органам доходів і зборів для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на органи доходів і зборів цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.

Відповідно до ст. 473 МК України, пересилання через митний кордон України в міжнародних експрес-відправленнях товарів, заборонених до такого пересилання законодавством України, а також пересилання у міжнародних поштових відправленнях товарів, заборонених до пересилання актами Всесвітнього поштового союзу, - тягне за собою конфіскацію цих товарів.

Згідно з вимогами ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Вина гр. ОСОБА_6 підтверджується зібраними по справі та дослідженими в судовому засіданні доказами, а саме: протоколом про порушення митних правил № 0042/11200/19 від 19.03.2019; фотокопіями предметів порушення митних правил, листом Українського науково-дослідного інституту спеціальної техніки та судових експертиз Служби Безпеки України № 18/3-3087 від 06.06.2019.

У відповідності з ч. 1 ст. 519 МК України, витрати у справі про порушення митних правил складаються з видатків на інвентаризацію, зберігання, перевезення (пересилання) товарів, транспортних засобів, зазначених у п. 3 ст. 461 цього Кодексу, а також з інших понесених органами доходів і зборів витрат на провадження або розгляд справи.

Відповідно до довідки про витрати митного органу в справі про порушення митних правил № 0042/11200/19, обрахована вартість за добу зберігання предметів порушення митних правил на складі митного органу з 21.03.2019 становить – 0,00408 Євро.

Кошти на відшкодування витрат у справі про порушення митних правил № 0042/11200/19, необхідно перерахувати на рахунок: 31258250189086 в УДКСУ у м. Києві, МФО банку 820172, одержувач – Запорізька митниця ДФС, код ЄДРПОУ 39477764.

Враховуючи характер правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан та обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, вважаю за необхідне накласти адміністративне стягнення у виді конфіскації товарів, що стали предметами порушення митних правил.

Крім того, відповідно до ст. 40-1 КУпАП у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, судовий збір сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

На підставі викладеного, керуючись ст. 473 Митного Кодексу України, ст. 283, 284 КУпАП, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати винним громадянина ОСОБА_1 )у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 473МК України та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді конфіскації на користь держави - набір інструментів для відмикання приміщень в пластикових коробках з маркуванням Proedition Series for double bit locks, model: Mottura Kale Prodecoder – 2 комплекти, набір інструментів для відмикання приміщень в пластикових коробках з маркуванням Proedition Series for double bit locks, model: Mottura 6x6 Prodecoder – 2 комплекти.

На підставі ст. 519, 520 Митного кодексу України стягнути з громадянина ОСОБА_4 ) на користь Запорізької митниці ДФС понесені митним органом витрати в сумі 26,23грн.

Стягнути з громадянина України ОСОБА_4 ), судовий збір у сумі 384,20 гривень.

Постанова може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя: Баруліна Т. Є.