
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
Іменем України
20 листопада 2019 рокуСєвєродонецькСправа № 360/4337/19
Головуючий суддя Луганського окружного адміністративного суду Захарова О.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справу за позовом адвоката Овчаренка Євгена Вікторовича в інтересах ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області про визнання протиправної відмови, зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
До Луганського окружного адміністративного суду 02 жовтня 2019 року надійшла позовна заява ОСОБА_2 в інтересах ОСОБА_1 (далі - позивач) до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області (далі – відповідач, ГУ УПФУ в Луганській області) з такими вимогами:
1) визнати протиправною відмову відповідача, яка полягає у не призначенні, позивачу пенсії по інвалідності у розмірі пенсії за вислугу років відповідно до вислуги в порядку статті 23 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»;
2) зобов`язати відповідача призначити позивачу пенсію по інвалідності у розмірі пенсії за вислугу років відповідно до вислуги в порядку статті 23 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
В обґрунтування вимог зазначено, що позивач 31 травня 2019 року позивача було звільнено зі служби в поліції на підставі пункту 4 частини першої статті 77 Закону України «Про Національну поліцію». Згідно з витягом з наказу ГУНП в Луганській області від 22.05.2019 № 410 о/с «По особовому складу», вислуга років позивача на день звільнення у календарному обчисленні дорівнює: 18 років 09 місяців 25 днів, у пільговому обчисленні: 10 років 05 місяців 17 днів. Пільгове обчислення вислуги років позивача було здійснено на підставі послужного списку та відомостей про його участь в антитерористичній операції, що підтверджується довідкою ГУНП в Луганській області про безпосередню участь особи в Антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України від 04.07.2019 № А-52. В свою чергу, в період служби в поліції позивач отримав III групу інвалідності, у зв`язку з чим отримав право на отримання пенсії по інвалідності, яка була йому призначена. Згодом, оскільки вислуга років позивача дорівнює 29 років 05 місяці 11 днів, що відповідно до статті 12, 17, 17-1 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», Постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначенім та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей», дає йому право на призначення пенсії за вислугу років, ОСОБА_1 09 серпня 2019 року звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області із заявою про призначення пенсії у розмірі пенсії за вислугу років в порядку статті 23 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб».
10.09.2019 поштовим зв`язком простою кореспонденцією позивач отримав лист (відповідь) від відповідача від 05.09.2019 № 729/3-11, згідно з яким повідомлялося, що позивач не має право на пенсію, оскільки відповідно до статті 12 Закону № 2262 перелічено умови призначення пенсій за вислугу років, а саме: відповідно до п. «а» пенсія за вислугу років призначається незалежно від віку, якщо вони звільнені зі служби, зокрема на сьогодні: 1 жовтня 2018 року по 30 вересня 2019 року і на день звільнення мають вислугу 24 календарних років і більше. Ознайомившись з листом відповідача, яким фактично було відмовлено позивачу в призначенні пенсії у розмірі пенсії за, вислугу років, а також з підставами такої відмови, та систематизуючи усі наявні обставини та юридичні факти, позивач дійшов висновку про протиправність рішення відповідача.
Представник позивача вказує, що позивач на час звільнення з поліції та призначення пенсії по інвалідності мав для призначення пенсії 29 років 05 місяці 11 днів, тому, на його думку, відповідач неправомірно відмовив у призначення пенсії по інвалідності у розмірі за вислугу років відповідно до вислуги на підставі статті 23 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», оскільки це також пов`язано зі спеціальним статусом: учасник бойових дій, участь в АТО, участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях.
Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 07 жовтня 2019 позовну заяву адвоката Овчаренка Євгена Вікторовича в інтересах ОСОБА_1 залишено без руху (арк. спр. 21-22).
Позивачем 21 жовтня 2019 року надано до суду докази на усунення недоліків (арк. спр. 25-26).
Ухвалою суду від 23.10.2019 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі; визначено, що справа розглядатиметься за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (арк. спр. 1-2).
Від ГУ УПФУ в Луганській області 11 листопада 2019 року за вх. № 56126/2019 надійшов відзив на позовну заяву, в якому відповідач заперечує проти задоволення позовних вимог з таких підстав (арк. спр. 83-84).
ОСОБА_1 є особою з інвалідністю, внаслідок захворювання, пов`язаного з виконанням службових обов`язків, перебуває на обліку в головному управлінні Пенсійного фонду України в Луганській області та отримує пенсію по інвалідності відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 №2262, по лінії Національної поліції України. Згідно статті 23 Закону № 2262, в разі наявності у особи з інвалідністю з числа осіб офіцерського складу, прапорщиків і мічманів, військовослужбовців надстрокової служби та військової служби за контрактом, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом вислуги, необхідної для призначення пенсії за вислугу років (пункт «а» статті 12), пенсія по інвалідності може призначатися їм у розмірі пенсії за вислугу років відповідно до вислуги (пункт «а» статті 13). ОСОБА_1 звільнився 31.05.2019. Відповідно до пункту «а» частини першої статті 12 Закону № 2262 пенсія за вислугу років призначається особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, іншим особам, зазначеним у пунктах «б» - «д», «ж» статті 1-2 цього Закону (крім осіб, зазначених у частині третій статті 5 цього Закону), незалежно від віку, якщо вони звільнені зі служби з 1 жовтня 2018 року по 30 вересня 2019 року і на день звільнення мають вислугу 24 календарних роки і більше. Таким чином, для призначення пенсії по інвалідності у розмірі пенсії за вислугу років позивачу необхідно мати 24 календарних роки і більше. Згідно наданих Головним управлінням Національної поліції в Луганській області документів для призначення ОСОБА_1 пенсії по інвалідності до управління пенсійного забезпечення військовослужбовців та деяких інших категорій громадян головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області, які зокрема містять: подання про призначення пенсії по інвалідності від 02.08.2019, в якому зазначено, що станом на 31.05.2019 календарна вислуга позивача складає 18 років 09 місяців 25 днів; засвідчений витяг з наказу від 12.07.2019 № 582 о/с по особовому складу відповідно до Закону України «Про Національну поліцію» про звільнення, в якому зазначено, що вислуга років у календарному обчисленні на момент звільнення зі служби (31.05.2019) складає 18 років 09 місяців 25 днів. Даної вислуги років позивача недостатньо для призначення пенсії по інвалідності у розмірі пенсії за вислугу років відповідно до статті 23 Закону № 2262.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази відповідно до вимог статей 72-77, 90 КАС України, суд встановив таке.
Відповідно до наказу Головного управління національної поліції в Луганській області від 22.05.2019 № 410о/с ОСОБА_1 , начальника відділу організації діяльності ізоляторів тимчасового тримання Головного управління Національної поліції в Луганській області, було звільнено зі служби в поліції за статтею 77 частина перша пункт 4 (у зв`язку із скороченням штатів або проведенням організаційних заходів), з 31.05.2019, з вислугою років на день звільнення у календарному обчисленні 18 років 09 місяців 25 днів, у пільговому обчисленні (без урахування календарної вислуги) 10 років 05 місяців 17 днів (арк. спр. 13).
Наказом Головного управління національної поліції в Луганській області від 12.07.2019 № 582о/с пункт наказу від 22.05.2019 №410о/с в частині вислуги викладено: вислуга років на день звільнення у календарному обчисленні 18 років 09 місяців 25 днів, у пільговому обчисленні (без урахування календарної вислуги) 10 років 11 місяців 19 днів (арк. спр. 45).
З матеріалів пенсійної справи № 1213010960 вбачається, що Головним управлінням управління Національної поліції в Луганській області до ГУ ПФУ в Луганській області скеровані подання та документи для призначення і виплати пенсії ОСОБА_1 по інвалідності (арк. спр. 38-39).
Згідно із заявою ОСОБА_1 до ГУ ПФУ в Луганській області про призначення пенсії від 31.07.2019 позивач просив призначити йому пенсію по інвалідності (арк. спр. 40).
12.08.2019 позивач звернувся до ГУ ПФУ в Луганській області з заявою від 09.08.2019 про призначення йому пенсії по інвалідності в розмірі пенсії за вислугу років відповідно до вислуги (арк. спр. 76).
В листі від 05.09.2019 № 729/3-11 Головним управлінням Пенсійного фонду України в Луганській області зазначено, що документи для призначення пенсії по інвалідності до управління надані Головним управлінням Національної поліції в Луганській області 02.08.2019. Згідно із поданими документами станом на день звільнення 31.05.2019 вислуга років для призначення пенсії складає 29 років 09 місяців 12 днів, в тому числі календарна вислуга складає 18 років 09 місяців 25 днів. Право на призначення пенсії за вислугою років з урахуванням вимог Закону № 2262 мають особи, які на день звільнення у період з 01.10.2018 по 30.09.2019 мають вислугу 24 календарних роки і більше. Крім того, у листі відповідач зазначає, що питання визначення права та розрахунку вислуги років для призначення пенсії належить до компетенції уповноважених структурних підрозділів силових міністерств та інших органів, в якому особа проходила службу. Відповідно до п.1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 № 2262, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 № 3-1, заяви про призначення пенсій за вислугу років, звільненим зі служби, які мають право на пенсію згідно із законом, подаються цими особами до головних управлінь Пенсійного фонду України через уповноважені структурні підрозділи силових міністерств та відомств, у випадку позивача – Головного управління Національної поліції в Луганській області. Пенсія позивача обчислена на підставі документів, наданих у серпні 2019 ГУ Національної поліції Луганської області (арк. спр. 18).
Вирішуючи адміністративну справу по суті заявлених вимог, надаючи оцінку обставинам (фактам), якими обґрунтовано вимоги і заперечення учасників справи, суд виходить з такого.
Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до частини першої статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Відповідно до статті 1 Закону України від 09.04.1992 № 2262-XII «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон № 2262) особи офіцерського складу, прапорщики і мічмани, військовослужбовці надстрокової служби та військової служби за контрактом, особи, які мають право на пенсію за цим Законом при наявності встановленої цим Законом вислуги на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції і в державній пожежній охороні, службі в Державній службі спеціального зв`язку та захисту інформації України, в органах і підрозділах цивільного захисту, податкової міліції, Державної кримінально-виконавчої служби України мають право на довічну пенсію за вислугу років.
Пунктом «б» частини першої статті 1-2 Закону № 2262 передбачено, що право на пенсійне забезпечення на умовах цього Закону мають звільнені зі служби (крім випадків призначення пенсії в разі втрати годувальника дружині (чоловіку) з урахуванням вимог частини п`ятої статті 30 цього Закону, яка призначається незалежно від звільнення зі служби), особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України, поліцейські, особи начальницького складу податкової міліції, особи начальницького і рядового складу Державної кримінально-виконавчої служби України, особи начальницького і рядового складу органів і підрозділів цивільного захисту.
Відповідно до статті 2 Закону № 2262 військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, які мають право на пенсійне забезпечення, пенсії відповідно до цього Закону призначаються і виплачуються після звільнення їх зі служби.
Відповідно до статті 23 Закону № 2262 в разі наявності у особи з інвалідністю з числа осіб офіцерського складу, прапорщиків і мічманів, військовослужбовців надстрокової служби та військової служби за контрактом, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом вислуги, необхідної для призначення пенсії за вислугу років (пункт «а» статті 12), пенсія по інвалідності може призначатися їм у розмірі пенсії за вислугу років відповідно до вислуги (пункт «а» статті 13).
Згідно зі статтею 10 Закону № 2262 призначення і виплата пенсій особам, зазначеним у статтях 1-2 цього Закону, здійснюються органами Пенсійного фонду України.
Розділом VI Закону № 2262 врегульований порядок призначення пенсій органами пенсійного фонду.
Відповідно до частини першої статті 48 Закону № 2262 заява про призначення пенсії згідно з цим Законом подається до територіального органу Пенсійного фонду України або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду України за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, іншими заінтересованими центральними органами виконавчої влади та Службою зовнішньої розвідки. При цьому днем звернення за призначенням пенсії є день подання до відповідного органу Пенсійного фонду України письмової заяви про призначення пенсії з усіма необхідними для вирішення цього питання документами, а в разі пересилання заяви і документів поштою - дата їх відправлення.
У разі якщо до заяви про призначення пенсії додані не всі необхідні документи, заявнику роз`яснюється, які документи він повинен надати додатково. При наданні ним цих документів до закінчення тримісячного терміну з дня отримання роз`яснення днем звернення за призначенням пенсії вважається день подання заяви або дата відправлення документів поштою, зазначені в частині першій цієї статті (частина друга статті 48 Закону №2262).
Статтею 49 Закону № 2262 визначено, що пенсію згідно з цим Законом призначають органи Пенсійного фонду України. Документи про призначення пенсії розглядає орган Пенсійного фонду України і не пізніше ніж у 10-денний строк з дня їх надходження приймає рішення про призначення або про відмову в призначенні пенсії. Документом, який підтверджує призначення пенсії, є пенсійне посвідчення, що видається органом Пенсійного фонду України. Повідомлення про відмову в призначенні пенсії із зазначенням причини орган Пенсійного фонду України видає (надсилає) заявникові не пізніше ніж протягом 5 днів після прийняття відповідного рішення.
Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» затверджений постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 № 3-1 Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 лютого 2007 року за № 135/13402 (далі - Порядок № 3-1).
Пунктом 1 Порядку № 3-1 передбачено, що заяви про призначення пенсії за вислугу років та по інвалідності особам, звільненим зі служби, які мають право на пенсію згідно із Законом № 2262, та особам, які мають право на пенсійне забезпечення відповідно до міжнародних договорів у галузі пенсійного забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, подаються цими особами до головних управлінь Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - органи, що призначають пенсії) через уповноважені структурні підрозділи Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства надзвичайних ситуацій України, Міністерства інфраструктури України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України, Державної прикордонної служби України, Державної податкової служби України, Державної пенітенціарної служби України, Державної інспекції техногенної безпеки України (далі - міністерства та інші органи).
Пунктом 14 Порядку №3-1 визначено, що уповноважений структурний підрозділ у 10-денний термін з дня одержання заяви про призначення пенсії оформляє всі необхідні документи і своє подання про призначення пенсії (додаток 2),ознайомлює з ним особу, якій оформлюється пенсія, і направляє до органу, що призначає пенсії за місцем проживання особи.
Відповідно до пункту 14 Порядку № 3-1 орган, що призначає пенсії, розглядає питання про призначення пенсії або про відновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший при зверненні особи з відповідною заявою.
Згідно з пунктом 17 Порядку № 3-1 не пізніше 10 днів після надходження заяви з необхідними для призначення, переведення з одного виду пенсії на інший та відновлення раніше призначеної пенсії документами орган, що призначає пенсію, розглядає подані документи та приймає рішення щодо призначення, переведення з одного виду пенсії на інший та відновлення раніше призначеної пенсії або про відмову в призначенні, переведенні з одного виду пенсії на інший та відновленні раніше призначеної пенсії.
Аналіз наведених норм права дозволяє дійти висновку, що у разі звернення пенсіонера з заявою про призначення пенсії, уповноважений орган Пенсійного фонду України встановивши, що заявником подані усі необхідні документи, що оформлені відповідно до вимог Порядку № 3-1, має за результатами розгляду такої заяви прийняти рішення про призначення або про відмову в призначенні пенсії. При цьому, рішення про відмову в призначенні пенсії має містити зазначення причин відмови та порядку його оскарження.
Так, встановивши, що позивач не має вислуги років, необхідної для призначення пенсії згідно з Законом № 2262, відповідач зобов`язаний був прийняти рішення про відмову у призначенні пенсії.
У листі від 05.09.2019 № 729/3-11 відповідач не зазначає підстав відмови позивачу у призначенні пенсії по інвалідності у розмірі пенсії за вислугою років, право на яку передбачене статтею 23 Закону № 2262, зазначає лише про вислугу років позивача та посилається на Порядок №3-1 щодо компетенції Головного управління Національної поліції в Луганській області з питання визначення права та розрахунку вислуги років для призначення пенсії (арк. спр. 18).
З наведеного вбачається, що пенсійним органом не виносилося рішення щодо призначення чи відмови у призначенні пенсії позивачу за вислугу років у розмірі пенсії за вислугою років відповідно до статті 23 Закону № 2262 за заявою позивача від 09.08.2019 (отриманої відповідачем 12.08.2019), що є порушенням вимог Закону № 2262 та Порядку № 3-1.
Посилання відповідача на Порядок № 3-1 щодо компетенції Головного управління Національної поліції в Луганській області щодо визначення права та розрахунку вислуги років для призначення пенсії на увагу не заслуговують, оскільки відповідне подання та усі документи Головним управлінням Національної поліції в Луганській області були направлені до ГУ ПФУ в Луганській області для призначення і виплати пенсії ОСОБА_1 .
В силу вищенаведених положень Закону № 2262 та Порядку № 3-1 прийняття рішення щодо призначення, переведення з одного виду пенсії на інший та відновлення раніше призначеної пенсії або про відмову в призначенні, переведенні з одного виду пенсії на інший та відновленні раніше призначеної пенсії покладено виключно на органи пенсійного фонду.
Що стосується обраного позивачем способу захисту його порушених прав, суд зазначає таке.
Згідно з частиною другою статті 9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
З метою ефективного захисту прав позивача, про захист яких він просить, суд на підставі частини другої статті 9 КАС України вважає за необхідне вийти за межі позовних вимог, самостійно обравши спосіб захисту, який відповідає об`єкту порушеного права та у спірних правовідносинах є достатнім, необхідним та ефективним:
визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області щодо неприйняття рішення за наслідками розгляду заяви ОСОБА_1 від 09 серпня 2019 року про призначення пенсії по інвалідності в розмірі пенсії за вислугу років відповідно до статті 23 Закону № 2262;
зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 09 серпня 2019 року про призначення пенсії та прийняти рішення відповідно до вимог Закону України Закону України від 09.04.1992 №2262-XII «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» затверджений постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 № 3-1.
Обраний позивачем спосіб захисту порушеного права в частині вимог про визнання протиправною відмову відповідача, яка полягає у не призначенні, позивачу пенсії по інвалідності у розмірі пенсії за вислугу років відповідно до вислуги в порядку статті 23 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та зобов`язання відповідача призначити позивачу пенсію по інвалідності у розмірі пенсії за вислугу років відповідно до вислуги в порядку статті 23 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» у межах спірних правовідносин не відповідає фактичним обставинам та об`єкту порушеного права, у зв`язку з чим у задоволенні вказаних вимог належить відмовити.
Сторонами суду не наведено інших специфічних, доречних та важливих аргументів, які суд зобов`язаний оцінити, виконуючи свої зобов`язання щодо пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
З огляду на викладене, позовні вимоги належить задовольнити частково.
Суд не вирішує питання про розподіл судових витрат, оскільки позивач згідно з пунктом 13 частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір» звільнений від сплати судового збору.
Керуючись статтями 72-77, 90, 139, 241-246, 250, 255, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_2 в інтересах ОСОБА_1 (місце реєстрації: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області (місце знаходження: 93404, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Шевченка, буд. 9, код ЄДРПОУ 21782461) про визнання протиправної відмови, зобов`язання вчинити певні дії, задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області щодо неприйняття рішення за наслідками розгляду заяви ОСОБА_1 від 09 серпня 2019 року про призначення пенсії по інвалідності в розмірі пенсії за вислугу років.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 09 серпня 2019 року про призначення пенсії та прийняти рішення відповідно до вимог Закону України Закону України від 09.04.1992 № 2262-XII «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» затверджений постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 № 3-1.
У задоволенні позовних вимог визнання протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області, яка полягає у не призначенні, ОСОБА_1 пенсії по інвалідності у розмірі пенсії за вислугу років відповідно до вислуги в порядку статті 23 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та зобов`язання призначити пенсію по інвалідності у розмірі пенсії за вислугу років відповідно до вислуги в порядку статті 23 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя О.В. Захарова