
у.н. 415/9030/19
н.п.2/415/2330/19
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
01 листопада 2019 року м. Лисичанськ
Лисичанський міський суд в особі головуючого судді Фастовця В.М., розглянувши у письмовому провадженні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про усунення перешкод у праві користування власністю, шляхом зняття з реєстрації, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить визнати відповідача таким, що втратив право користування житловим приміщенням за адресою: АДРЕСА_1 , посилаючись на те, що відповідач з 2014 р. не мешкає у вказаній квартирі, а його реєстрація зобов`язує позивача сплачувати комунальні послуги за всіх зареєстрованих осіб.
Відповідачем надано письмову заяву про розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги визнав.
Відповідно до ст. 7 ч. 13 ЦПК України розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо цим Кодексом не передбачено повідомлення учасників справи. У такому випадку судове засідання не проводиться.
Судом встановлено, що сторони по справі є співвласниками квартири АДРЕСА_2 . на підставі свідоцтва про право власності на житло № 4456 від 24 вересня 2004 року, виданого Управлінням житлово - комунального господарства Мінтопенерго України.
Відповідач зареєстрований у вказаному житлі, однак не мешкають в квартирі з 2014 р., за комунальні послуги не сплачує, що позбавляє позивача можливості вільно користуватися своїм майном.
Відповідно до ст. 391 ЦК України власник майна має право вимагати усуненні перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.
Відповідно до ст. 386 ЦК України, держава забезпечує рівний захист прав усіх суб`єктів права власності. Власник, який має підстави передбачати можливість порушення свого права власності іншою особою, може звернутися до суду з вимогою про заборону вчинення нею дій, які можуть порушити його право, або з вимогою про вчинення певних дій для запобігання такому порушенню.
На підставі ст.319 ч.2 абз.2, ч.ч.3-5 ЦК України при здійсненні своїх прав та виконанні обов`язків власник зобов`язаний додержуватися моральних засад суспільства.
Усім власникам забезпечуються рівні умови здійснення своїх прав.
Власність зобов`язує.
Власник не може використовувати право власності на шкоду правам, свободам та гідності громадян, інтересам суспільства, погіршувати екологічну ситуацію та природні якості землі.
Відповідно до абз.6-8, 11 п.1, абз.1 п.2, абз.1 п.8, абз.1, 2 п.9, затвердженого постановою КМУ №848 від 21.10.1995 р. (в редакції постанови КМУ №329 від 27.04.2018 р.) Положення про порядок призначення житлових субсидій - це Положення визначає умови призначення та порядок надання громадянам таких житлових субсидій:
щомісячної житлової субсидії на оплату внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку, за абонентське обслуговування для споживачів комунальних послуг, що надаються у багатоквартирних будинках за індивідуальними договорами, а також житлово-комунальних послуг, а саме:
- витрат на утримання спільного майна багатоквартирного будинку, зокрема прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, виконання санітарно-технічних робіт; обслуговування внутрішньо-будинкових систем (крім обслуговування внутрішньобудинкових систем, що використовуються для надання відповідної комунальної послуги у разі укладення індивідуальних договорів про надання такої послуги, відповідно до яких обслуговування таких систем здійснюється виконавцем), утримання ліфтів;
- витрат на оплату комунальних послуг стосовно спільного майна багатоквартирного будинку;
- поточний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку;
Отримання житлових субсидій не пов`язане і не тягне за собою зміни форми власності житла.
Право на отримання житлової субсидії мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України (далі - громадяни), що проживають у житлових приміщеннях (будинках).
Житлова субсидія призначається одному із членів домогосподарства, які зареєстровані в житловому приміщенні (будинку).
Житлова субсидія розраховується на всіх членів домогосподарства.
До складу домогосподарства включаються всі особи, що зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), на яких розраховуються соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування і доходи яких враховуються під час призначення житлової субсидії.
Згідно ст.3 абз.5, 11, 13, ст.6 ч.10 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні»
місце проживання - житло, розташоване на території адміністративно-територіальної одиниці, в якому особа проживає, а також спеціалізовані соціальні установи, заклади соціального обслуговування та соціального захисту, військові частини;
реєстрація - внесення інформації до реєстру територіальної громади, документів, до яких вносяться відомості про місце проживання/перебування особи, із зазначенням адреси житла/місця перебування із подальшим внесенням відповідної інформації до Єдиного державного демографічного реєстру в установленому Кабінетом Міністрів України порядку;
зняття з реєстрації - внесення інформації про зняття з реєстрації до реєстру територіальної громади, документів, до яких вносяться відомості про місце проживання/перебування особи, із зазначенням адреси житла/місця перебування із подальшим внесенням відповідної інформації до Єдиного державного демографічного реєстру в установленому Кабінетом Міністрів України порядку.
Реєстрація місця проживання здійснюється тільки за однією адресою. У разі якщо особа проживає у двох і більше місцях, вона здійснює реєстрацію місця проживання за однією з цих адрес за власним вибором. За адресою зареєстрованого місця проживання з особою ведеться офіційне листування та вручення офіційної кореспонденції.
З наведених нормативно-правових актів вбачається, що реєстрація місця проживання відповідача дійсно перешкоджає позивачам в користуванні належною їм часткою у спільному майні.
Відповідно до ст.317 ч.2 ЦК України на зміст права власності не впливають місце проживання власника та місцезнаходження майна.
Оскільки наявність чи відсутність реєстрації місця проживання у належному особі майні не впливає на обсяг прав власника та у разі зняття з реєстрації не припиняє права власності, задоволення позову не порушує прав відповідача .
Таким чином, суд, враховуючи, що відповідач визнав позов повністю, вважає за необхідне повернути позивачу ОСОБА_1 з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 10, 12, 206, 263-265 ЦПК України, -
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про усунення перешкод у праві користування власністю, шляхом зняття з реєстрації - задовольнити.
Усунути перешкоди у користуванні ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 правом власності на квартиру АДРЕСА_2 , шляхом зняття з реєстраційного обліку за зазначеною адресою ОСОБА_4 .
Зобов`язати Управління Державної казначейської служби України в місті Лисичанську Луганської області повернути ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_2 , 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову, тобто у сумі 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп., сплачений відповідно до квитанції № 55 від 25 жовтня 2019 року та зарахований на розрахунковий рахунок № НОМЕР_3 , МФО 899998, ЄДРПОУ 37800278 відкритий в УК у м. Лисичанську.
Рішення може бути оскаржене до Луганського апеляційного суду через Лисичанський міський суд шляхом подання апеляційної скарги протягом 30-ти днів з дня його складення у повному обсязі.
Відомості про учасників справи:
-позивач: ОСОБА_1 , паспорт НОМЕР_4 , виданий 2МВМ Лисичанського МВ УМВС України в Луганській області 28 квітня 2000 року, місце проживання: АДРЕСА_1 ;
-позивач: ОСОБА_2 , паспорт НОМЕР_5 , виданий 2МВМ Лисичанського МВ УМВС України в Луганській області 28 грудня 2000 року, місце проживання: АДРЕСА_1 ;
-позивач: ОСОБА_3 , паспорт НОМЕР_6 , виданий 2МВМ Лисичанського МВ УМВС України в Луганській області 03 лютого 2006 року, місце проживання: АДРЕСА_1 ;
-відповідач: ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 .
-
Суддя: