
Копія
Справа № 560/2561/19
РІШЕННЯ
іменем України
06 листопада 2019 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Тарновецького І.І.
за участю:секретаря судового засідання Бачок О.В. представника позивача - Машука В.В., представника відповідача - Чубко Л.В. розглянувши адміністративну справу за позовом Фермерського господарства "Обрій" до Головного управління ДПС у Хмельницькій області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом до Головного управління ДПС у Хмельницькій області, в якому просить суд:
- визнати протиправним та скасувати лист (рішення) №17968/10/22-01-5505-15 від 08.05.2019 Славутського управління Головного управління ДФС у Хмельницькій області, про неможливість перебування в 2019 році Фермерським господарством "Обрій" на спрощеній системі оподаткування, як платника єдиного податку четвертої групи та невизнання податковими деклараціями, декларацій платника єдиного податку четвертої групи на 2019 рік : загальна звітна № 90705223226 від 11.04.2019, звітна податкова № 9070524254 від 11.04.2019, розрахунку частки сільськогосподарського товаровиробника за 2018 рік № 9025135441 від 18.02.2019 та відомості про наявність земельних ділянок за № 9070515019, № 90705115225 від 11.04.2019, поданих в електронній формі Фермерським господарством "Обрій";
- визнати декларації платника єдиного податку четвертої групи на 2019 рік : загальна звітна № 90705223226 від 11.04.2019, звітна податкова № 9070524254 від 11.04.2019, розрахунку частки сільськогосподарського товаровиробника за 2018 рік № 9025135441 від 18.02.2019 та відомості про наявність земельних ділянок за № 9070515019, № 90705115225 від 11.04.2019, поданими в електронній формі Фермерським господарством "Обрій";
- зобов`язати Головне управління ДПС у Хмельницькій області поновити в Єдиному державному реєстрі платників єдиного податку відомості щодо Фермерського господарства «Обрій» (код ЄДРПОУ 32883674), як платника єдиного податку четвертої групи на 2019 рік та надати відповідний витяг (довідку) з Єдиного державного реєстру платників єдиного податку.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що ФГ "Обрій" в 2018 році було платником єдиного податку IV групи. Фермерським господарством «Обрій» з метою підтвердження статусу платника єдиного податку IV групи на 2019 рік подано до податкового органу податкові декларації, декларації платника єдиного податку четвертої групи на 2019 рік : загальна звітна № 90705223226 від 11.04.2019, звітна податкова № 9070524254 від 11.04.2019, розрахунку частки сільськогосподарського товаровиробника за 2018 рік № 9025135441 від 18.02.2019 та відомості про наявність земельних ділянок за № 9070515019, № 90705115225 від 11.04.2019, поданих в електронній формі Фермерським господарством "Обрій". Позивачем отримано лист №17968/10/22-01-5505-15 від 08.05.2019 Славутського управління Головного управління ДФС у Хмельницькій області, в якому зазначено, що ФГ "Обрій" порушено вимоги п.п. 298.8.1 п. 298.8 ст. 298 та п.п. 295.9.1 п. 295.9 ст. 295 Податкового кодексу України, а тому не може перебувати в 2019 році на спрощеній системі оподаткування, як платник єдиного податку четвертої групи. Позивач вважає відмову незаконною, оскільки, на його думку, підприємство набуло статусу платником єдиного податку IV групи у 2019 році автоматично, відповідач не приймав рішення про анулювання реєстрації платником єдиного податку, відтак не мав підстав відмовляти у підтвердженні позивачу статусу платника єдиного податку IV групи.
Ухвалою Хмельницького окружного адміністративного суду від 09.09.2019 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито спрощене позовне провадження у справі та вирішено розгляд справи проводити у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
26.09.2019 відповідачем подано до суду відзив на позовну заяву, в якому останній зазначив, що податковий орган діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, визначений Податковим кодексом України, а тому відсутні підстави для задоволення позовних вимог.
Ухвалою суду від 30.09.2019 суд перейшов до розгляду справи за правилами загального позовного провадження із призначенням підготовчого засідання.
Ухвалою суду від 23.10.2019 суд замінив відповідача - Головне управління Державної фіскальної служби у Хмельницькій області на Головне управління Державної податкової служби у Хмельницькій області.
Ухвалою суду від 23.10.2019 закрито підготовче провадження та призначено справу до розгляду по суті.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив їх задовольнити з підстав, викладених у позовній заяві.
Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги не визнав, просив суд відмовити позивачу в задоволенні позову.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд зазначає таке.
Судом встановлено та не заперечується сторонами, що Фермерське господарство "Обрій" є сільськогосподарським товаровиробником, основний вид діяльності господарства - 01.11 Вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур.
З матеріалів справи вбачається, що Фермерське господарство "Обрій" з 2015 року перебуває на спрощеній системі оподаткування, та є платником єдиного податку четвертої групи.
Для щорічного підтвердження статусу платника єдиного податку у 2019 році позивачем 18.02.2019 засобами електронного зв`язку в електронній формі направлено до контролюючого органу розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробника № 9025135441 від 18.02.2019.
11.04.2019 позивачем подано до податкового органу загальну звітну декларацію № 90705223226 від 11.04.2019, звітна податкова декларацію № 9070524254 від 11.04.2019 та відомості про наявність земельних ділянок за № 9070515019, № 90705115225 від 11.04.2019.
18.04.2019 відповідачем проведено камеральну перевірку щодо несвоєчасного подання податкових декларацій платника єдиного податку четвертої групи ФГ "Обрій", код ЄДРПОУ 32883674, за результатами якої складено акт № 240/22-01-5505/32883674 від 18.04.2019.
Перевіркою встановлено порушення позивачем п.п. 298.8.1 п. 298.8 ст. 298 та п.п. 295.9.1 п. 295.9 ст. 295 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI, а саме несвоєчасне подання звітної податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи на 2019 рік та загальної звітної податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи на 2019 рік.
На підставі встановлених порушень податковим органом винесено податкове повідомлення - рішення № 0017675505 від 19.04.2019 про застосування до ФГ "Обрій", у відповідності до вимог п. 120.1 ст. 120 ПК України, штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 340 грн.
Позивачем застосовані до нього штрафні (фінансові) санкції в розмірі 340 грн. погашено у квітні 2019 року, що не заперечувалося сторонами в судовому засіданні.
08.05.2019 Славутське управління Головного управління ДФС у Хмельницькій області листом від 08.05.2019 №17968/10/22-01-5505-15 повідомило позивача, що ФГ "Обрій" порушено вимоги п.п. 298.8.1 п. 298.8 ст. 298 та п.п. 295.9.1 п. 295.9 ст. 295 Податкового кодексу України, а тому не може перебувати в 2019 році на спрощеній системі оподаткування, як платник єдиного податку четвертої групи.
Позивач не погодившись із таким рішенням податкового органу оскаржив його в адміністративному порядку до Державної фіскальної служби України. За результатами розгляду скарги Державна фіскальна служба України залишила скаргу ФГ "Обрій" без задоволення, а рішення Славутського управління Головного управління ДФС у Хмельницькій області, викладене в листі від 08.05.2019 №17968/10/22-01-5505-15, - без змін.
Вважаючи такі дії відповідача протиправними, позивач звернувся з даним позовом до суду.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає про таке.
Податковий кодекс України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку встановлені Главою І "Спрощена система оподаткування, обліку та звітності" розділу XIV "Спеціальні податкові режими" Податкового кодексу України.
За змістом пункту 291.2 статті 291 Податкового кодексу України спрощена система оподаткування, обліку та звітності - особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, встановлених пунктом 297.1 статті 297 Податкового кодексу України, на сплату єдиного податку в порядку та на умовах, визначених цією главою, з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності. Пунктом 291.3 статті 291 Податкового кодексу України встановлено право юридичної особи чи фізичної особи-підприємця самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим цією главою, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному цією главою.
Суб`єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються відповідно до пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України на групи платників єдиного податку, зокрема, четверта група - сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків.
З наявного в матеріалах справи листа Головного управління Державної фіскальної служби у Хмельницькій області від 03.09.2019 № 371/9/22-01-55-05-12 та згідно пояснень представників сторін, наданих у судовому засіданні, відповідачем не заперечується, що Фермерське господарство "Обрій" з 2015 року є платником єдиного податку четвертої групи.
В ході судового розгляду встановлено, що контролюючим органом повідомлено Фермерське господарство "Обрій" про те, що Фермерське господарство "Обрій" в 2019 році не може перебувати на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності - IV групі єдиного податку сільськогосподарських товаровиробників, оскільки ним порушено вимоги п.п. 298.8.1 п. 298.8 ст. 298 та п.п. 295.9.1 п. 295.9 ст. 295 Податкового кодексу України, а саме несвоєчасне подання звітної податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи на 2019 рік та загальної звітної податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи на 2019 рік.
Вказана обставина стала єдиною підставою для не підтвердження позивачу статусу платника єдиного податку ІV групи на 2019 рік.
Порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування, або відмови від спрощеної системи оподаткування встановлюється статтею 298 Податкового Кодексу України, пунктом 298.8 якої передбачено, що порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування платниками єдиного податку четвертої групи здійснюється відповідно до підпунктів 298.8.1-298.8.4 цієї статті.
Підпунктом 298.8.1 пункту 298.8 статті 298 Податкового кодексу України передбачений обов`язок сільськогосподарського товаровиробника надавати до 20 лютого поточного року до контролюючого органу звітність з метою щорічного підтвердження статусу платника єдиного податку, перелік якої конкретизований у цьому підпункті.
Порядок реєстрації та анулювання реєстрації платників єдиного податку визначений статтею 299 Податкового кодексу України, відповідно до пункту 299.1 якої реєстрація суб`єкта господарювання як платника єдиного податку здійснюється шляхом внесення відповідних записів до реєстру платників єдиного податку.
За приписами підпункту 298.2.3 пункту 298.2 статті 298 Податкового кодексу України платники єдиного податку зобов`язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених цим Кодексом, зокрема, у разі наявності податкового боргу на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів - в останній день другого із двох послідовних кварталів.
Пунктом 299.10 та абзацом 2 пункту 299.11 статті 299 Податкового кодексу України визначено, що реєстрація платником єдиного податку є безстроковою та може бути анульована шляхом виключення з реєстру платників єдиного податку за рішенням контролюючого органу у разі: 1) подання платником податку заяви щодо відмови від застосування спрощеної системи оподаткування у зв`язку з переходом на сплату інших податків і зборів, визначених цим Кодексом, - в останній день календарного кварталу, в якому подано таку заяву; 2) припинення юридичної особи (крім перетворення) або припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем відповідно до закону - в день отримання відповідним контролюючим органом від державного реєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації такого припинення; 3) у випадках, визначених підпунктом 298.2.3 пункту 298.2 статті 298 цього Кодексу; 4) якщо у податковому (звітному) році частка сільськогосподарського товаровиробництва платника єдиного податку четвертої групи становить менш як 75 відсотків.
У разі виявлення відповідним контролюючим органом під час проведення виїзних документальних перевірок платника єдиного податку четвертої групи невідповідності вимогам підпункту 4 пункту 291.4 та пункту 291.5-1 статті 291 цього Кодексу у податковому (звітному) році або у попередніх періодах, такому платнику за такі періоди нараховуються податки та збори, від сплати яких він звільнявся як платник єдиного податку четвертої групи, та штрафні (фінансові) санкції (штрафи), передбачені главою 11 розділу II цього Кодексу. Такий платник податку зобов`язаний перейти до сплати податків за загальною системою оподаткування, починаючи з наступного місяця після місяця, у якому встановлено таке порушення.
Аналіз наведених вище норм свідчить про те, що реєстрація платником єдиного податку є безстроковою та може бути анульована шляхом виключення з реєстру платників єдиного податку за рішенням контролюючого органу у встановлених законом випадках. При цьому прийняття контролюючим органом рішення про анулювання реєстрації платника єдиного податку шляхом виключення з реєстру платників єдиного податку можливе лише на підставі проведеної документальної перевірки відповідного платника податку та встановлених в ході останньої порушень, відповідно до яких платник податків не може перебувати на спрощеній системі оподаткування (бути платником єдиного податку четвертої групи).
Згідно рішення Славутського управління Головного управління ДФС у Хмельницькій області, оформленого листом №17968/10/22-01-5505-15 від 08.05.2019, Славутське управління Головного управління ДФС у Хмельницькій області повідомило позивача про те, що Фермерське господарство "Обрій" в 2019 році не може перебувати на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності - IV групі єдиного податку сільськогосподарських товаровиробників, оскільки ним порушено вимоги п.п. 298.8.1 п. 298.8 ст. 298 та п.п. 295.9.1 п. 295.9 ст. 295 Податкового кодексу України, а саме несвоєчасне подання звітної податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи на 2019 рік та загальної звітної податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи на 2019 рік.
У разі наявності в контролюючого органу підстав вважати, що позивач не може бути платником єдиного податку, він, згідно з пунктом 299.10 статті 299 Податкового кодексу України, може прийняти рішення про анулювання реєстрації суб`єкта господарювання як платника єдиного податку шляхом виключення з реєстру платників єдиного податку.
Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду від 06.02.2018 у справі №816/543/17, в постанові Верховного Суду від 29.03.2018 у справі №804/2321/17.
Проте, як з`ясовано судом, Славутське управління Головного управління ДФС у Хмельницькій області прийняло рішення від 08.05.2019 про не підтвердження позивачу статусу платника єдиного податку четвертої групи на 2019 рік, а не рішення про анулювання реєстрації суб`єкта господарювання як платника єдиного податку шляхом виключення з реєстру платників єдиного податку.
За таких обставин, враховуючи що контролюючим органом не було дотримано процедури анулювання реєстрації платника єдиного податку шляхом виключення з реєстру платників єдиного податку за наявності законодавчо визначених для цього підстав, суд погоджується із твердженням позивача про протиправність рішення відповідача, яке оформлене листом Славутського управління Головного управління ДФС у Хмельницькій області №17968/10/22-01-5505-15 від 08.05.2019, щодо не підтвердження статусу платника єдиного податку четвертої групи на 2019 рік.
Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду від 26.02.2019 у справі № 805/1396/17-а.
Водночас, суд зазначає, що наслідки неподання або несвоєчасного подання податкової звітності або невиконання вимог щодо внесення змін до податкової звітності визначені ст. 120 Податкового кодексу України та тягнуть за собою накладення штрафу у визначених Законом розмірах.
Таким чином, Славутське управління ГУ ДФС у Хмельницькій області направляючи ФГ "Обрій" листа №17968/10/22-01-5505-15 від 08.05.2019 про не підтвердження статусу платника єдиного податку четвертої групи на 2019 рік у порядку, не передбаченому Податковим кодексом України, діяло протиправно та всупереч вимогам діючого законодавства, оскільки у податкового органу відсутнє право на прийняття такого рішення.
На підставі вищевикладеного, суд вважає, що позовні вимоги позивача про визнання протиправним та скасування рішення Славутського управління Головного управління ДФС у Хмельницькій області, викладеного у листі №17968/10/22-01-5505-15 від 08.05.2019, щодо не підтвердження статусу платника єдиного податку четвертої групи на 2019 рік є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Разом з тим, оскільки суд дійшов висновку про протиправність рішення Славутського управління Головного управління ДФС у Хмельницькій області, викладеного у листі №17968/10/22-01-5505-15 від 08.05.2019, щодо не підтвердження статусу платника єдиного податку четвертої групи на 2019 рік, то відповідно належним способом захисту порушеного права позивача є зобов`язання Головного управління Державної податкової служби у Хмельницькій області підтвердити Фермерському господарству "Обрій" статус платника єдиного податку ІV групи на 2019 рік, про що видати відповідну довідку.
Суд зазначає, що визнання протиправним рішення Славутського управління Головного управління ДФС у Хмельницькій області, викладеного у листі №17968/10/22-01-5505-15 від 08.05.2019, та зобов`язання підтвердження статусу платника єдиного податку ІV групи, є повним і належним захистом порушених прав позивача.
Вирішуючи позовну вимогу про визнання декларації платника єдиного податку четвертої групи на 2019 рік : загальна звітна № 90705223226 від 11.04.2019, звітна податкова № 9070524254 від 11.04.2019, розрахунку частки сільськогосподарського товаровиробника за 2018 рік № 9025135441 від 18.02.2019 та відомості про наявність земельних ділянок за № 9070515019, № 90705115225 від 11.04.2019, поданими в електронній формі Фермерським господарством "Обрій", суд виходив з того, що статтею 49 ПК України унормований такий порядок подання податкових декларацій до контролюючих органів:
49.1. Податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків.
49.2. Платник податків зобов`язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період, в якому виникають об`єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог цього Кодексу подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є. Цей абзац застосовується до всіх платників податків, в тому числі платників, які перебувають на спрощеній системі оподаткування обліку та звітності.
49.3. Податкова декларація подається за вибором платника податків, якщо інше не передбачено цим Кодексом, в один із таких способів: а) особисто платником податків або уповноваженою на це особою; б) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення; в) засобами електронного зв`язку в електронній формі з дотриманням вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронні довірчі послуги".
Єдиною підставою для відмови у прийнятті податкової декларації засобами електронного зв`язку в електронній формі є недійсність кваліфікованого електронного підпису чи печатки такого платника податків, у тому числі у зв`язку із закінченням строку дії відповідного сертифіката відкритого ключа, за умови що така податкова декларація відповідає всім вимогам електронного документа і надана у форматі, доступному для її технічної обробки.
49.8. Прийняття податкової декларації є обов`язком контролюючого органу. Під час прийняття податкової декларації уповноважена посадова особа контролюючого органу, в якому перебуває на обліку платник податків, зобов`язана перевірити наявність та достовірність заповнення всіх обов`язкових реквізитів, передбачених пунктами 48.3 та 48.4 статті 48 цього Кодексу. Інші показники, зазначені в податковій декларації платника податків, до її прийняття перевірці не підлягають.
49.9. За умови дотримання платником податків вимог цієї статті посадова особа контролюючого органу, в якому перебуває на обліку платник податків, зобов`язана зареєструвати податкову декларацію платника датою її фактичного отримання контролюючим органом.
За умови дотримання вимог, встановлених статтями 48 і 49 цього Кодексу податкова декларація, надана платником, також вважається прийнятою:
49.9.1. за наявності на всіх аркушах, з яких складається податкова декларація та, за бажанням платника податків, на її копії, відмітки (штампу) контролюючого органу, яким отримана податкова декларація, із зазначенням дати її отримання, або квитанції про отримання податкової декларації у разі її подання засобами електронного зв`язку, або поштового повідомлення з відміткою про вручення контролюючому органу, у разі надсилання податкової декларації поштою;
49.9.2. у разі, якщо контролюючий орган із дотриманням вимог пункту 49.11 цієї статті не надає платнику податків повідомлення про відмову у прийнятті податкової декларації або у випадках, визначених цим пунктом, не надсилає його платнику податків у встановлений цією статтею строк.
49.11. У разі подання платником податків до контролюючого органу податкової декларації, заповненої з порушенням вимог пунктів 48.3 та 48.4 статті 48 цього Кодексу, такий контролюючий орган зобов`язаний надати такому платнику податків письмове повідомлення про відмову у прийнятті його податкової декларації із зазначенням причин такої відмови: 49.11.1. у разі отримання такої податкової декларації, надісланої поштою або засобами електронного зв`язку, - протягом п`яти робочих днів з дня її отримання; 49.11.2. у разі отримання такої податкової декларації особисто від платника податку або його представника - протягом трьох робочих днів з дня її отримання.
49.12. У разі отримання відмови контролюючого органу у прийнятті податкової декларації платник податків має право: 49.12.1. подати податкову декларацію та сплатити штраф у разі порушення строку її подання; 49.12.2. оскаржити рішення контролюючого органу у порядку, передбаченому статтею 56 цього Кодексу.
49.13. У разі якщо в установленому законодавством порядку буде встановлено факт неправомірної відмови контролюючим органом (посадовою особою) у прийнятті податкової декларації, остання вважається прийнятою у день її фактичного отримання контролюючим органом.
Наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 року №557, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 03.08.2017 року за №959/30827, затверджено Порядок обміну електронними документами з контролюючими органами, який визначає основні організаційно-правові засади обміну електронними документами між суб`єктами електронного документообігу.
Згідно з пунктами 5, 8, 12 розділу ІІ цього Порядку автор здійснює надсилання електронних документів з урахуванням встановлених законодавством граничних строків для подання таких документів.
У разі якщо адресатом є контролюючий орган, після надходження електронного документа здійснюється його автоматизована перевірка.
Друга квитанція є підтвердженням про прийняття (реєстрацію) або повідомленням про неприйняття в контролюючому органі електронного документа. В другій квитанції зазначаються реквізити прийнятого (зареєстрованого) або неприйнятого (із зазначенням причини) електронного документа, результати обробки в контролюючому органі (дата та час прийняття (реєстрації) або неприйняття, реєстраційний номер, дані про автора та підписувача (підписувачів) електронного документа та автора квитанції).
Судом установлено, що декларації платника єдиного податку четвертої групи на 2019 рік: загальна звітна № 90705223226 від 11.04.2019, звітна податкова № 9070524254 від 11.04.2019, розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробника за 2018 рік № 9025135441 від 18.02.2019 та відомості про наявність земельних ділянок за № 9070515019, № 90705115225 від 11.04.2019, подані позивачем 18.02.2019 та 11.04.2019 засобами електронного зв`язку, того ж дня прийняті та зареєстровані контролюючим органом, що підтверджується другими квитанціями, сформованими та результатами їх обробки, з яких зазначено "Документ доставлено до районного рівня 2214 ГУ ДФС у Хмельницькій області (Славутський район)". Письмові повідомлення про відмову у прийнятті цих податкових декларацій, розрахунку частки сільськогосподарського товаровиробника та відомостей про наявність земельних ділянок позивачу не направлялися. А тому податкові декларації, розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробника та відомості про наявність земельних ділянок позивача вважаються поданими останнім та прийнятими контролюючим органом у день їх фактичного отримання. Тому підстав для визнання судом даних документів поданими, про що просить позивач у позові, суд не вбачає та відмовляє у задоволенні позовних вимог у цій частині.
Відповідно до ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно ч. 1 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні (ч. 1 ст. 90 КАС України).
Враховуючи зазначене, оцінюючи у сукупності встановлені обставини та перевіривши наявні в матеріалах справи докази, суд дійшов висновку, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню частково.
Відповідно до ч. 3 ст. 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
Оскільки, адміністративний позов задоволено частково, у відповідності до вимог ч. 3 ст. 139 КАС України на користь позивача необхідно стягнути 3842,00 грн. судового збору за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення Славутського управління Головного управління ДФС у Хмельницькій області, викладене у листі №17968/10/22-01-5505-15 від 08.05.2019.
Зобов`язати Головне управління ДПС у Хмельницькій області підтвердити Фермерському господарству «Обрій» (код ЄДРПОУ 32883674) статус платника єдиного податку четвертої групи у реєстрі платників єдиного податку на 2019 рік, про що видати відповідну довідку.
В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Стягнути з Головного управління ДПС у Хмельницькій області за рахунок його бюджетних асигнувань на користь Фермерського господарства «Обрій» судовий збір у сумі 3842,00 (три тисячі вісімсот сорок дві) грн. 00 коп.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повне рішення складене 15 листопада 2019 року
Позивач:Фермерське господарство "Обрій" (с. Великий Правутин, Славутський район, Хмельницька область, 30055 , код ЄДРПОУ - 32883674) Відповідач:Головне управління ДПС у Хмельницькій області (вул. Пилипчука, 17, м. Хмельницький, Хмельницька область, 29000 , код ЄДРПОУ - 43142957)
Головуючий суддя /підпис/ І.І. Тарновецький "Згідно з оригіналом" Суддя І.І. Тарновецький