Постанова № 85695729, 11.11.2019, Дніпровський районний суд міста Запоріжжя (до 25.04.2025 - Ленінський районний суд м. Запоріжжя)

Дата ухвалення
11.11.2019
Номер справи
334/5491/19
Номер документу
85695729
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Дата документу 11.11.2019

Справа № 334/5491/19

Провадження № 3/334/1350/19

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 листопада 2019 року суддя Ленінського районного суду м. Запоріжжя Баруліна Т.Є., за участю представника Запорізької митниці ДФС Матченка С.Б., розглянувши матеріали адміністративного провадження, які надійшли від Запорізької митниці ДФС про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , паспорт НОМЕР_2 , виданий 11.12.2015 Мелітопольським МВ УДМС України в Запорізькій обл.,

за ст. 484 МК України,

ВСТАНОВИВ:

16.05.2019 до Запорізької митниці ДФС надійшов лист ГУ ДФС у Запорізькій області від 16.05.2019 № 81/21-06 (вх. № 161/71-19 від 16.05.2019) з матеріалами перевірки у відношенні громадянина ОСОБА_1 , в діях якого вбачаються ознаки правопорушення передбаченого ст. 484 Митного кодексу України.

Так, 11.05.2019 в м. Мелітополь Запорізької області співробітниками ГУ ДФС у Запорізькій області було складено Протокол огляду, в якому зазначено, що 11.05.2019 громадянин ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса мешкання: АДРЕСА_1 ) на території ринку, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 з кіоску під № 2А здійснював реалізацію тютюнових виробів без марок акцизного податку України та без дозвільних документів на даний вид діяльності. Протокол огляду від 11.05.2019 особисто підписано громадянином ОСОБА_1 .

Згідно Пояснення від 11.05.2019 громадянин ОСОБА_1 повідомив, що він здійснює реалізацію тютюнових виробів у кіоску № 2 на ринку «новий», який розташований за адресою: АДРЕСА_2 на протязі одного тижня, о 10 годині ранку 11.05.2019 він реалізував тютюнові вироби «імпортного» походження з вищевказаного кіоску невідомому йому раніше чоловіку (в кількості) одну пачку «ComplimentBlue» за ціною 15 грн. Пояснення від 11.05.2019 особисто підписані громадянином ОСОБА_1 .

Разом з матеріалом від 16.05.2019 № 81/21-06 (вх. № 161/71-19 від 16.05.2019) співробітниками ГУ ДФС у Запорізькій області були передані Запорізькій митниці ДФС тютюнові вироби іноземного виробництва без марок акцизного податку України встановленого зразка, що були вилучені Протоколом огляду від 11.05.2019 у громадянина ОСОБА_1 у кількості 365 пачок.

За відомостями відділу обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання Управління державної міграційної служби України в Запорізькій області (вх. № 62/94/08-70-20-42 від 21.05.2019) значиться, що громадянин ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований за місцем проживання: АДРЕСА_1 .

Представник Запорізької митниці ДФС у судовому засіданні просив прийняти рішення щодо притягнення гр. ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності заст. 484 МК України.

ОСОБА_1 у судове засідання не з`явився надіслав заяву до суду про визнання своєї вини у вчиненні ним порушення митних правил, відповідальність за яке передбачена ст. 484 Митного кодексу України визнав та просив здійснити розгляд справи за його відсутності.

Розглянувши матеріали справи, оцінивши та дослідивши у сукупності докази у справі, суд приходить до наступних висновків.

Відповідно до ст. 247 КУпАП обов`язковою умовою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність події адміністративного правопорушення, що повинно бути доведене шляхом надання доказів.

Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративні правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, які використовуються при нагляді за виконанням правил, що мають функції фото-і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, а також іншими документами.

Так, 11.05.2019 в м. Мелітополь Запорізької області співробітниками ГУ ДФС у Запорізькій області було складено Протокол огляду, в якому зазначено, що 11.05.2019 громадянин ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса мешкання: АДРЕСА_1 ) на території ринку, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 з кіоску під № 2А здійснював реалізацію тютюнових виробів без марок акцизного податку України та без дозвільних документів на даний вид діяльності. Протокол огляду від 11.05.2019 особисто підписано громадянином ОСОБА_1 .

У відповідності до п.15 та п. 61 ч.1 ст. 4 МК України, товари в розумінні митного законодавства України, поділяються на іноземні - що не є українськими відповідно до п. 61 та українські - які повністю отримані (вироблені) на митній території України та які не містять товарів, ввезених із-за меж митної території України.

Іноземний статус походження товарів - предметів ПМП у справі, підтверджується маркуванням, нанесеним на самих товарах (країна виробництва, найменування виробника, штрих код країни походження, а в окремих випадках і акцизною маркою країни виробника).

Відповідно до Закону України від 19.12.95 № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного податку в порядку, визначеному законодавством (ч. 4 ст. 11 Закону); імпорт, експорт і оптова торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами можуть здійснюватися суб`єктами господарювання всіх форм власності за наявності ліцензій (ст. 15 Закону).

Відповідно до п. 14.1.107 ст. 14 Податкового кодексу України, марка акцизного податку - спеціальний знак для маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів, віднесений до документів суворого обліку, який підтверджує сплату акцизного податку, легальність ввезення та реалізації на території України цих виробів.

Згідно п. 226.2 ст. 226 Податкового кодексу України, наявність наклеєної в установленому порядку марки акцизного податку встановленого зразка на пляшці (упаковці) алкогольного напою та пачці (упаковці) тютюнового виробу, є однією з умов для ввезення на митну територію України і продажу таких товарів споживачам, а також підтвердженням сплати податку та легальності ввезення товарів.

У відповідності до вимог ст. 226.11 Податкового кодексу України, ввезення на митну територію України, зберігання, транспортування, прийняття на комісію з метою продажу на митній території України не маркованих в установленому порядку алкогольних напоїв та тютюнових виробів забороняється.

Відповідно до ст. 227.1 Податкового кодексу України, при ввезенні на митну території України маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів здійснюється в установленому порядку марками акцизного податку встановленого зразка.

Відповідно до ст. 227.6 Податкового кодексу України, у разі порушення порядку маркування ввезених алкогольних напоїв і тютюнових виробів та/або неповної сплати податку товар не допускається до митного оформлення і ввезення його на митну територію України забороняється.

Згідно п. 3 ст. 228 Податкового кодексу України, у разі виявлення фактів ввезення на митну територію України, зберігання, транспортування та продажу на митній території України алкогольних напоїв і тютюнових виробів без наявності марок акцизного податку встановленого зразка, контролюючі органи вилучають такі товари з вільного обігу та подають відповідні матеріали до суду для винесення постанови про їх вилучення в дохід держави (конфіскацію).

Таким чином встановлено, що громадянин України ОСОБА_1 зберігав та реалізовувала вищезазначені тютюнові вироби іноземного виробництва без марок акцизного податку України встановленого зразку, які ввезені на митну територію України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю.

Відповідно до ст. 458 МК України порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред`явлення їх органам доходів і зборів для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на органи доходів і зборів цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.

Факт вчинення правопорушення митних правил гр. ОСОБА_1 повністю підтверджується матеріалами наявними у адміністративній справі: протоколом про порушення митних правил за № 0077/11200/19 від 30.05.2019 року, поясненнями гр. ОСОБА_1 від 11.05.2019, протоколом огляду від 11.05.2019.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан та обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, вважає за необхідне накласти адміністративне стягнення у виді конфіскації товарів – предметів порушення митних правил.

Відповідно до ст. 515 МК України, в справі про порушення митних правил № 0077/11200/19 було призначено товарознавчу експертизу.

Вартість предметів правопорушення, відповідно до висновку № 142005901-0653 від 20.06.2019 Управління товарознавчої, інженерно-технічної та криміналістичної експертизи Департаменту податкових та митних експертиз ДФС, складає 11 148,50 грн.

30.05.2019 відповідно до вимог ст. 511 МК України, товари, що є безпосередніми предметами порушення митних правил, тимчасово вилучені протоколом про тимчасове вилучення товарів, транспортних засобів і документів у справі про порушення митних правил № 0077/11200/19 та передані на зберігання на склад Запорізької митниці ДФС.

Згідно вимог ч. 1 ст. 520, ст. 541 МК України, витрати у справі про порушення митних правил відшкодовуються особою, щодо якої винесено постанову про накладання стягнення.

Відповідно до довідки про витрати митного органу в справі про порушення митних правил № 0077/11200/19, обрахована вартість за добу зберігання предметів порушення митних правил на складі митного органу з 30.05.2019 становить – 0,059625 Євро.

Кошти на відшкодування витрат на зберігання майна у справі про порушення митних правил № 0077/11200/19, необхідно перерахувати на рахунок: 31258250189086 в УДКСУ у м. Києві, МФО банку 820172, одержувач – Запорізька митниця ДФС, код ЄДРПОУ 39477764.

У відповідності зі ст. 484 МК України - зберігання, перевезення, придбання чи використання товарів, транспортних засобів комерційного призначення, ввезених на митну територію України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 100 відсотків вартості цих товарів, транспортних засобів або їх конфіскацію.

Крім того, відповідно до ст.40-1 КУпАП у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, судовий збір сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Відповідно ч.2 чт.4 Закону України «Про судовий збір» з гр. ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, що становить 384,20 гривень.

Керуючись ст.ст. 484, 527МК України, ст.ст. 283, 284, 289КпАП України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст. 484 Митного кодексу України і призначити йому покарання у вигляді конфіскації товарів – предметів порушення митних правил – тютюнові вироби: цигарки «Marvel&BlueKingSize» - 33 пачки; цигарки «Marvel & Red King Size» - 10 пачок; цигарки «Корона Стиль» - 18 пачок; цигарки «Minsk City» - 25 пачок; цигарки «Minsk Capital» - 29 пачок; цигарки «Marvel Original Super Slims» - 43 пачки; цигарки «Ritm Classic» - 15 пачок; цигарки «Marvel Strawberry Super Slims» - 10 пачок; цигарки «Marshall de luxe Super Slims» - 20 пачок; цигарки «M1 Silver» - 31 пачка; цигарки «D & J Blue» - 10 пачок; цигарки «Marlboro» - 45 пачок; цигарки «Marshall de luxe Gentle Cherry» - 20 пачок; цигарки «Brook» - 17 пачок; цигарки «Focus King Size» - 39 пачок. Всього 365 пачок тютюнових виробів не маркованих марками акцизного податку України.

Стягнути з гр. ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 384,20 грн. (триста вісімдесят чотири гривні 20 коп.).

На підставі ст. 519, 520 МКУ стягнути з гр. ОСОБА_1 на користь Запорізької митниці ДФС понесені митним органом витрати в сумі 265 (двісті шістдесят п`ять) гривень 77 копійок.

На постанову може бути подана апеляційна скарга до Запорізького апеляційного суду через Ленінський районний суд м. Запоріжжя протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя: Баруліна Т. Є.