Ухвала суду № 85640906, 14.11.2019, Миколаївський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.11.2019
Номер справи
469/1007/19
Номер документу
85640906
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

14 листопада 2019 р. справа № 469/1007/19

Суддя Миколаївського окружного адміністративного суду Мороз А. О., ознайомившись з позовною заявою:

за позовомОСОБА_1 , АДРЕСА_1

довідповідача 1: ОСОБА_2 , АДРЕСА_2 відповідача 2: Березанського районного відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області, вул. Центральна, 41, Березанка, Березанський район, Миколаївська область, 57401

провизнання незаконною та скасування постанови від 11.07.2019 р., визнання незаконними та скасування розрахунків заборгованості

В С Т А Н О В И В:

06.09.2019 року ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до Березанського районнго суду Миколаївської області з позовом до ОСОБА_2 та Березанського районного відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області, в якому просить суд:

1) визнати незаконною та скасувати постанову державного виконавця Березанського районного відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області Осадчої Анастасії Сергіївни від 11.07.2019 року про накладення штрафу в сумі 3831,80 грн.;

2) визнати незаконними та скасувати розрахунки заборгованості із сплати аліментів ОСОБА_1 без номера та без дати видачі державного виконавця Осадчої Анастасії Сергіївни Березанського районного відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області на суму 19159 грн.

Ухвалою Березанського районного суду Миколаївської області від 10.09.2019 року справу № 469/1007/19 передано на розгляд до Миколаївського окружного адміністративного суду відповідно ст. 29 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).

Справа № 469/1007/19 надійшла на адресу Миколаївського окружного адміністративного суду 30.10.2019 року.

Суд ознайомився з позовом та встановив наступне.

Частиною 1 ст. 122 КАС України передбачено, що адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

За змістом п. 1 ч. 2 ст. 287 КАС України, у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності органу державної виконавчої служби, приватного виконавця позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.

У позові позивач просить суд визнати незаконною та скасувати постанову державного виконавця Березанського районного відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області Осадчої Анастасії Сергіївни від 11.07.2019 року про накладення штрафу в сумі 3831,80 грн.

Як вбачається з позовної заяви, постанову про накладення штрафу від 11.07.2019 року позивач отримав 01.08.2019 року.

Позивач з даним позовом звернувся до Березанського районного суду Миколаївської області 06.09.2019 року, тобто з пропуском десятиденного строку.

У позовній заяві позивач просить поновити строк звернення до суду та зазначає, що строк звернення ним пропущено у зв`язку з тим, що за оскарженням постанови від 11.07.2019 року він звернувся до Березанського районного суду Миколаївської області, який ухвалою від 21.08.2019 року відмовив йому у відкритті провадження, та зазначену ухвалу він отримав 30.08.2019 року.

Судом встановлено, що відповідно до ухвали Березанського районного суду Миколаївської області від 21.08.2019 року, позивач звернувся до Березанського районного суду Миколаївської області із скаргою про скасування постанови від 11.07.2019 року - 12.08.2019 року.

Таким чином, первинне звернення до суду позивача про скасування постанови від 11.07.2019 року відбулося в межах десятиденного строку, передбаченого законом, адже десятий день строку припав на вихідний день.

В ухвалі Березанського районного суду Миколаївської області від 21.08.2019 року, суд відмовив у відкритті провадження та роз`яснив позивачу його право звернутися до суду у порядку адміністративного судочинства. Крім того, в тексті ухвали зазначено: " ... з наведеного видно, що відповідно до п. 1 ч. 1 ст. ст. 19, 20 КАС України вимоги, викладені заявником в скарзі на дії державного виконавця, підлягають розгляду в порядку адміністративного судочинства окружним адміністративним судом."

Однак, після отримання позивачем 30.08.2019 року ухвали Березанського районного суду Миколаївської області про відмову у відкритті провадження, позивач повторно звернувся до Березанського районного суду Миколаївської області з позовом.

Суд наголошує, що відповідно до ч. 2 ст. 74 Закону України "Про виконавче провадження", рішення, дії чи бездіяльність виконавця та посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання рішень інших органів (посадових осіб), у тому числі постанов державного виконавця про стягнення виконавчого збору, постанов приватного виконавця про стягнення основної винагороди, витрат виконавчого провадження та штрафів, можуть бути оскаржені сторонами, іншими учасниками та особами до відповідного адміністративного суду в порядку, передбаченому законом.

Отже, Законом України "Про виконавче провадження", який прийнято 02.06.2016 року, передбачено право звернення особи щодо оскарження рішення, дії чи бездіяльності державного виконавця саме до адміністративного суду, тобто з 2016 року право на оскарження постанов про накладення штрафу є визначеним і з тих пір не змінювалось.

Отже, повторне звернення позивача із позовом до Березанського районного суду Миколаївської області не може розглядатись в якості поважної причини пропуску строку.

Враховуючи викладене, суд визнає строк звернення до адміністративного суду із позовом пропущеним з неповажних причин.

Відповідно до ч. 1 ст. 123 КАС України, у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.

Згідно з ч. 2 ст. 123 КАС України, якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву.

Крім того, суд перевірив відповідність позовної заяви вимогам, встановленим статтями 160, 161 КАС України, і дійшов наступного висновку.

Відповідно до ч. 3 ст. 161 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Позивачем судовий збір не сплачено та не надано документів, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору.

З позовної заяви вбачається, що позивачем заявлено майнову вимогу (визнання незаконною та скасування постанови про накладення штрафу від 11.07.2019 року) та немайнову вимогу (визнання незаконним та скасування розрахунку заборгованості із сплати аліментів).

Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати судового збору встановлено Законом України "Про судовий збір".

Відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Згідно п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано фізичною особою - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно з п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру фізичною особою - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

При цьому, відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір", за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.

Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет на 2019 рік" з 01.01.2019 року установлено прожитковий мінімум для працездатних осіб 1921 гривень.

Відтак, сума судового збору в даному випадку складає 1536,80 грн. (768,40 грн. за вимогу немайнового характеру та 768,40 грн. за вимогу майнового характеру).

Таким чином, за подачу даної позовної заяви позивачу необхідно сплатити суму судового збору у розмірі 1536,80 грн.

Судовий збір сплачується на рахунок № UA958999980000034312206084007, отримувач коштів УК у м. Миколаїв (м. Миколаїв/22030101), код отримувача 37992781, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача 899998, код класифікації доходів бюджету 22030101, призначення платежу: судовий збір за позовом (ПІБ, ідентифікаційний код/серія та номер паспорта позивача).

Відповідно до п. 4 ч. 5 ст. 160 КАС України, в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

У позовній заяві позивач зазначив відповідачами - ОСОБА_2 та Березанський районний відділ Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області, а позовні вимоги звернені до державного виконавця Березанського районного відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області Осадчої Анастасії Сергіївни.

Таким чином, позивачу необхідно привести позовні вимоги у відповідність до п. 4 ч. 5 ст. 160 КАС України.

Крім того, відповідно до п. 2 ч. 5 ст. 160 КАС України, в позовній заяві зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.

Судом встановлено, що у позовній заяві позивач не зазначив:

- реєстраційний номер облікової картки платника податків, за його наявності, або номер і серію паспорта позивача;

- ідентифікаційний код відповідача в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України;

- номер засобу зв`язку позивача (за наявності) та відповідачів;

- адресу електронної пошти позивача (за наявності) та офіційну електронну адресу або адресу електронної пошти відповідачів.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись ст.ст. 161, 169, 248, 287 Кодексу адміністративного судочинства України,

суд, -

УХВАЛИВ:

1. Визнати неповажними підстави пропуску строку звернення до адміністративного суду.

2. Залишити позовну заяву без руху.

3. Позивачу у десятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху подати до Миколаївського окружного адміністративного суду:

1) заяву, в якій вказати інші підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду;

2) документ про сплату судового збору в розмірі 1536,80 грн.

3) позовну заяву (для суду та відповідача (відповідачів), оформлену відповідно до вимог ст. 160 КАС України, а саме із зазначенням:

- реєстраційного номеру облікової картки платника податків, за його наявності, або номеру і серії паспорта позивача;

- ідентифікаційного коду відповідача в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України;

- номеру засобу зв`язку позивача (за наявності) та відповідачів;

- адреси електронної пошти позивача (за наявності) та офіційної електронної адреси або адреси електронної пошти відповідачів;

- привести позовні вимоги у відповідність до п. 4 ч. 5 ст. 160 КАС України.

4. Ухвала про залишення позовної заяви без руху набирає законної сили з моменту її підписання суддею, оскарженню не підлягає.

Суддя А. О. Мороз