
12.11.2019
провадження № 3-в/389/31/19
єун.389/1433/19
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 листопада 2019 року Суддя Знам`янського міськрайонного суду
Кіровоградської області - Юхименко Н.В., при секретарі Тарасенко Ю.О., розглянувши подання фахівця Знам`янського МРВ філії ДУ «Центр пробації» в Кіровоградській області стосовно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , проживає: АДРЕСА_2 ,
про вирішення питань, пов`язаних з виконанням постанови,
В С Т А Н О В И В:
До Знам`янського міськрайонного суду Кіровоградської області надійшло подання фахівця Знам`янського МРВ філії ДУ «Центр пробації» в Кіровоградській області стосовно ОСОБА_1 про вирішення питань, пов`язаних з виконанням постанови, в якому він посилається на те, що правопорушнику ОСОБА_1 було спрямовано виклики для постановки на облік, проте останній у визначений час за викликом не з`явився. ОСОБА_1 за вказаними у постанові суду адресами не проживає, інше місце його знаходження не відомо, що унеможливлює виконання постанови.
Дослідивши матеріали особової справи, судом встановлено наступне.
Постановою Знам`янського міськрайонного суду Кіровоградської області від 03 червня 2019 року ОСОБА_1 визнано винним в скоєнні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.183-1 КУпАП і накладено стягнення у виді суспільно корисних робіт на строк 120 годин. Дана постанова була звернута до виконання 14.06.2019 року.
Правопорушнику ОСОБА_1 було спрямовано виклики для постановки на облік на 05.07.2019, 15.07.2019, проте останній у визначений час за викликом не з`явився. Згідно перевірки, проведеної Знам`янським міськрайонним відділом філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області з`ясовано, що ОСОБА_1 за вказаною у постанові суду адресою та за місцем реєстрації не проживає, інше місце його знаходження не відомо. Проведеними першочерговими розшуковими заходами встановити місце знаходження ОСОБА_1 не виявилося можливим.
Як передбачено ст.325-1 КУпАП, постанова районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду (судді) про накладення адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт надсилається на виконання органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, не пізніше дня, наступного за днем набрання постановою законної сили.
Виконання стягнення у вигляді суспільно корисних робіт здійснюється шляхом залучення порушників до суспільно корисної праці, вид якої визначається відповідним органом місцевого самоврядування. За виконання суспільно корисних робіт порушнику нараховується плата за виконану ним роботу. Оплата праці здійснюється погодинно за фактично відпрацьований час у розмірі не меншому, ніж встановлений законом мінімальний розмір оплати праці.
Відповідно до ст.325-3 КУпАП, на власника підприємства, установи, організації або уповноваженого ним органу за місцем виконання порушником суспільно корисних робіт покладається: погодження з органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, переліку об`єктів, на яких порушники виконують суспільно корисні роботи, та видів таких робіт; контроль за виконанням порушниками призначених їм робіт; своєчасне повідомлення органу центрального органу виконавчої влади, визначеного абзацом другим цієї статті, про ухилення порушника від виконання суспільно корисних робіт; ведення обліку та інформування органу центрального органу виконавчої влади, визначеного абзацом другим цієї статті, про кількість відпрацьованих порушником годин; нарахування плати порушнику за виконання суспільно корисних робіт та перерахування її на відповідний рахунок органу державної виконавчої служби для подальшого погашення заборгованості зі сплати аліментів.
Окрім того, порядок виконання адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт передбачений наказом Міністерства юстиції України №474/5 від 19.03.2013 року «Про затвердження Порядку виконання адміністративних стягнень у вигляді громадських робіт, виправних робіт та суспільно корисних робіт» (далі Порядок).
Так, згідно розділу 11 Порядку, виконання стягнення у вигляді суспільно корисних робіт покладається на уповноважений орган з питань пробації. Виконання стягнення у вигляді суспільно корисних робіт здійснюється шляхом залучення порушників до суспільно корисної праці, вид якої та перелік об`єктів, на яких порушники повинні виконувати ці роботи, визначається відповідним органом місцевого самоврядування. Строк стягнення у вигляді суспільно корисних робіт обчислюється в годинах, протягом яких порушник виконував визначену суспільно корисну працю. Суспільно корисні роботи виконуються не більше восьми годин на день, неповнолітніми - двох годин на день. Щороку на початку року уповноважений орган з питань пробації надсилає запити (додаток 1) до органів місцевого самоврядування та власникам підприємств щодо погодження переліку об`єктів, на яких порушники відбуватимуть суспільно корисні роботи, та видів таких робіт.
Функції уповноваженого органу з питань пробації при виконанні адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт передбачені розділом ХІІ Порядку.
Відповідно до п.12.1 Порядку, при виконанні постанов суду (судді) про застосування суспільно корисних робіт на уповноважений орган з питань пробації покладаються: облік порушників; роз`яснення порушникам порядку та умов відбування суспільно корисних робіт; погодження з органами місцевого самоврядування та власниками підприємств переліку об`єктів, на яких порушники виконуватимуть суспільно корисні роботи, та видів таких робіт; контроль за відбуванням стягнення порушниками та виконанням обов`язків власником підприємства за місцем відбування порушниками суспільно корисних робіт; облік відпрацьованого порушниками часу; проведення у разі потреби контрольних перевірок за місцем відбування порушниками суспільно корисних робіт; з`ясування причин невиходу порушників на суспільно корисні роботи; складання протоколу про адміністративне правопорушення стосовно порушників, які ухиляються від відбування суспільно корисних робіт.
Умови виконання постанов суду (судді) про застосування адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт передбачені розділом ХІІІ Порядку.
Відповідно до п.13.14. Порядку, усі питання, пов`язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, відповідно до статті 304 Кодексу України про адміністративні правопорушення вирішуються судом, який виніс постанову.
Згідно ст.304 КУпАП, питання, пов`язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, вирішуються органом (посадовою особою), який виніс постанову.
Разом з цим, в поданні фахівця Знам`янського МРВ філії ДУ «Центр пробації» в Кіровоградській області Солодова А.А. не зазначено, яке саме питання, пов`язане з виконанням постанови суду, просить вирішити орган пробації.
Статтею 325-4 КУпАП передбачені наслідки ухилення особи від відбування суспільно корисних робіт, де зазначено, що у разі ухилення особи від відбування адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт вона підлягає притягненню до адміністративної відповідальності. У разі злісного ухилення особи від відбування адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт вона підлягає притягненню до кримінальної відповідальності в порядку, встановленому законом.
Отже, органу пробації належить діяти на підставі викладених вище норм.
Враховуючи викладене, подання фахівця Знам`янського МРВ філії ДУ «Центр пробації» в Кіровоградській області Солодова А.А. задоволенню не підлягає.
Керуючись ст.ст.245, 300-304 КУпАП, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
В задоволенні подання фахівця Знам`янського МРВ філії ДУ «Центр пробації» в Кіровоградській області стосовно ОСОБА_1 про вирішення питань, пов`язаних з виконанням постанови, - відмовити.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Кропивницького апеляційного суду через Знам`янський міськрайонний суд Кіровоградської області.
Суддя Знам”янського міськрайонного суду
Кіровоградської області Н.В.Юхименко