Рішення № 85606412, 12.11.2019, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.11.2019
Номер справи
520/9256/19
Номер документу
85606412
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

12 листопада 2019 р. № 520/9256/19

Суддя Харківського окружного адміністративного суду Тітов О.М., розглянувши адміністративний позов та додані до нього документи Товариства з обмеженою відповідальністю "Олександр" до Головного управління ДФС у Харківській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, -

В С Т А Н О В И В:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Олександр" звернулось до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління ДФС у Харківській області, в якому просить суд:

- визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення - рішення головного управління ДФС в Харківській області від 27.08.2019 року № 0061285605 до акта перевірки №2064/20-40-56-05-06 від 23.07.2019 року яким встановлено порушення строку сплати суми грошового зобов`язання з податку на додану вартість в сумі 20001 грн. 53 коп. (двадцять тисяч одна грн. 53 коп.) та податкове повідомлення - рішення № 0061305605 від 27.08.2019 року до акта перевірки № 2064/20-40-56-05-06 від 23.07.2019 року, яким встановлено порушення строку сплати суми грошового зобов`язання з податку на додану вартість на суму 32 грн. 21 коп. (тридцять дві грн. 21 коп.);

- всі судові витрати покласти на відповідача.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що податкове повідомлення-рішення від 27.08.2019 року №006128560 та податкове повідомлення - рішення № 0061305605 від 27.08.2019 року до акта перевірки № 2064/20-40-56-05-06 від 23.07.2019 року Головного управління Державної фіскальної служби у Харківській області підлягають скасуванню, оскільки прийняті з порушенням закону.

Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 12.09.2019 року було прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито спрощене провадження у справі.

Відповідач, Головне управління Державної фіскальної служби у Харківській області, надало до суду відзив на позовну заяву, в якому зазначило, що відповідач у спірних правовідносинах діяв згідно чинного законодавства.

Відповідно до ч.5 ст.262 КАС України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Розгляд справи було призначено в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

Згідно з п.10 ч.1 ст. 4 КАС України, письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом.

Частиною 4 статті 243 КАС України передбачено, що судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.

Відповідно до ч.1 ст.258 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

Згідно з ч.4 ст.229 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Суд, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності вважає, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що ГУ ДФС у Харківській області проведено камеральну перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю "Олександр" з питань порушення граничних термінів сплати узгоджених податкових зобов`язань по податкових деклараціях з податку на додану вартість, уточнюючих розрахунків, податкових повідомлень-рішень за звітний період грудень 2016 року, січень 2017 року, квітень 2017 року, серпень 2017 року, жовтень - грудень 2017 року, січень 2018 року, березень 2018 року і серпень 2018 року, за результатами якої складено акт перевірки №2064/20-40-56-05-06 від 23.07.2019 року.

Згідно змісту акту перевірки №2064/20-40-56-05-06 від 23.07.2019 року (таблиця 1) фактично сплату здійснено несвоєчасно з порушенням граничного строку:

- Дата операції - 27.01.2017; дата документа - 15.12.2016; номер документа - 9243272156; назва документа - Податкова декларація з податку на додану вартість; к-ть днів - 28 ; відсоток штрафу - 10; сума боргу -174 грн.; сума (штрафу) - 17.4 грн.

- Дата операції - 27.04.2017; дата документа-18.01.2017; номер документа - 9266762831; назва документа - Податкова декларація з податку на додану вартість; к-ть днів - 87; відсоток штрафу - 20; сума боргу - 161.05 грн.; сума (штрафу) - 32,21 грн.

- Дата операції - 22.05.2017; дата документа-19.04.2017; номер документа - 9069177136; назва документа - Податкова декларація з податку на додану вартість; к-ть днів - 22; відсоток штрафу-10; сума боргу - 161 грн.; сума (штрафу) -16,1 грн.

- Дата операції - 07.08.2017; дата документа-04.08.2017; номер документа - 9154089719; назва документа - Уточнюючий розрахунок податкових зобов`язань з податку на додану вартість у зв`язку з виправленням самостійно виявлених помилок; к-ть днів - 3; відсоток штрафу-10; сума боргу - 86 грн.; сума (штрафу) -8,6 грн.

- Дата операції - 09.08.2017; дата документа-04.08.2017; номер документа - 9154089719; назва документа - Уточнюючий розрахунок податкових зобов`язань з податку на додану вартість у зв`язку з виправленням самостійно виявлених помилок; к-ть днів - 5; відсоток штрафу-10; сума боргу - 2760 грн.; сума (штрафу) - 276 грн.

- Дата операції - 17.10.2017; дата документа-23.08.2017; номер документа - 0037731213; назва документа - Податкове повідомлення-рішення (форма ''Р''); к-ть днів - 7; відсоток штрафу-10; сума боргу - 2000 грн.; сума (штрафу) - 200 грн.

- Дата операції - 23.10.2017; дата документа-23.08.2017; номер документа - 0037731213; назва документа - Податкове повідомлення-рішення (форма ''Р''); к-ть днів - 13; відсоток штрафу - 10; сума боргу - 16331 грн.; сума (штрафу) -1633,1 грн.

- Дата операції - 23.10.2017; дата документа-23.08.2017; номер документа - 0037731213; назва документа - Податкове повідомлення-рішення (форма ''Р''); к-ть днів - 13; відсоток штрафу-10; сума боргу - 9167 грн.; сума (штрафу) - 916,7 грн.

- Дата операції - 24.11.2017; дата документа-19.10.2017; номер документа - 9217577865; назва документа - Податкова декларація з податку на додану вартість; к-ть днів - 25; відсоток штрафу - 10; сума боргу - 26133.5 грн.; сума (штрафу) -2613,35 грн.

- Дата операції - 19.12.2017; дата документа-18.11.2017; номер документа - 9243904009; назва документа - Податкова декларація з податку на додану вартість; к-ть днів - 19; відсоток штрафу - 10; сума боргу - 1850 грн.; сума (штрафу) -185 грн.

- Дата операції - 0.12.2017; дата документа-18.11.2017; номер документа - 9243904009; назва документа - Податкова декларація з податку на додану вартість; к-ть днів - 20; відсоток штрафу - 10; сума боргу - 24283.5 грн.; сума (штрафу) -2428,35 грн.

- Дата операції - 20.12.2017; дата документа-19.12.2017; номер документа - 9271926755; назва документа - Уточнюючий розрахунок податкових зобов`язань з податку на додану вартість у зв`язку з виправленням самостійно виявлених помилок; к-ть днів -1; відсоток штрафу-10; сума боргу - 37273.5 грн.; сума (штрафу) -3727,35 грн.

- Дата операції - 26.12.2017; дата документа-19.12.2017; номер документа - 9271926755; назва документа - Уточнюючий розрахунок податкових зобов`язань з податку на додану вартість у зв`язку з виправленням самостійно виявлених помилок; к-ть днів -7; відсоток штрафу - 10; сума боргу - 24283.5 грн.; сума (штрафу) -2428,35 грн.

- Дата операції 23.01.2018; дата документа-19.12.2017; номер документа - 9271958068; назва документа - Податкова декларація з податку на додану вартість; к-ть днів - 24; відсоток штрафу - 10; сума боргу - 29935 грн.; сума (штрафу) -2993,5 грн.

- Дата операції - 26.03.2018; дата документа -23.03.2018; номер документа - 9050306076; назва документа - Уточнюючий розрахунок податкових зобов`язань з податку на додану вартість у зв`язку з виправленням самостійно виявлених помилок; к-ть днів - 3; відсоток штрафу -10; сума боргу - 25858 грн.; сума (штрафу) -2585,8 грн.

- Дата операції - 14.08.2018; дата документа-26.07.2018; номер документа - 0121281213; назва документа - Податкове повідомлення-рішення (форма ''Н"); к-ть днів - 4; відсоток штрафу - 10; сума боргу - 2565,3 грн.; сума (штрафу) -256,53 грн.

Всього сума боргу - 203022,4 грн., сума штрафів - 20318,34 грн.

Згідно висновків акту перевірки, позивачем несвоєчасно сплачено узгодженні податкові зобов`язання по податкових деклараціях з податку на додану вартість, уточнюючих розрахунків, податкових повідомлень-рішень за звітний період грудень 2016 року, січень 2017 року, квітень 2017 року, серпень 2017 року, жовтень-грудень 2017 року, січень 2018 року, березень 2018 року і серпень 2018 року, чим порушено п.57.1, п.57.3 ст.57 Податкового кодексу України.

На підставі акту перевірки відповідачем прийнято податкові повідомлення-рішення від 27.08.2019 року №0061285605, яким встановлено порушення строку сплати суми грошового зобов`язання з податку на додану вартість в сумі 20001 грн. 53 коп. (двадцять тисяч одна грн. 53 коп.) та податкове повідомлення-рішення №0061305605 від 27.08.2019 року, яким встановлено порушення строку сплати суми грошового зобов`язання з податку на додану вартість на суму 32 грн. 21 коп. (тридцять дві грн. 21 коп.).

Позивач, не погоджуючись з вказаним рішенням відповідача, звернувся з даним позовом до суду.

Оцінюючи обґрунтованість прийнятих відповідачем рішень, суд зазначає наступне.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України.

Відповідно до п.п. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення.

Статтею 75 Податкового кодексу України визначені види перевірок.

Так, відповідно до п. 75.1 ст. 75 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Камеральні та документальні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи.

Згідно п.п. 75.1.1 п. 75.1 ст. 75 Податкового кодексу України камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні контролюючого органу виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків, та даних системи електронного адміністрування податку на додану вартість (даних центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, даних Єдиного реєстру податкових накладних та даних митних декларацій), а також даних Єдиного реєстру акцизних накладних та даних системи електронного адміністрування реалізації пального.

Предметом камеральної перевірки також може бути своєчасність подання податкових декларацій (розрахунків) та/або своєчасність реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, акцизних накладних та/або розрахунків коригування до акцизних накладних у Єдиному реєстрі акцизних накладних, виправлення помилок у податкових накладних та/або своєчасність сплати узгодженої суми податкового (грошового) зобов`язання виключно на підставі даних, що зберігаються (опрацьовуються) у відповідних інформаційних базах.

Порядок проведення камеральної перевірки визначений ст. 76 Податкового кодексу України, згідно якої камеральна перевірка проводиться посадовими особами контролюючого органу без будь-якого спеціального рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) такого органу або направлення на її проведення. Камеральній перевірці підлягає вся податкова звітність суцільним порядком. Згода платника податків на перевірку та його присутність під час проведення камеральної перевірки не обов`язкова. Порядок оформлення результатів камеральної перевірки здійснюється відповідно до вимог статті 86 цього Кодексу. Камеральна перевірка податкової декларації або уточнюючого розрахунку може бути проведена лише протягом 30 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку їх подання, а якщо такі документи були надані пізніше, - за днем їх фактичного подання. Камеральна перевірка з інших питань проводиться з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Підпунктом 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України передбачено, що платник податків зобов`язаний зокрема сплачувати податки та збори у строки та в розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно до п. 31.1 ст. 31 Податкового кодексу України строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов`язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно.

Згідно ст. 36 Податкового кодексу України податковим обов`язком визнається обов`язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов`язок виникає у платника за кожним податком та збором. Податковий обов`язок є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов`язків платника податків, крім випадків, передбачених законом. Виконання податкового обов`язку може здійснюватися платником податків самостійно або за допомогою свого представника чи податкового агента. Відповідальність за невиконання або неналежне виконання податкового обов`язку несе платник податків, крім випадків, визначених цим Кодексом або законами з питань митної справи.

Пунктом 38.1 ст. 38 Податкового кодексу України передбачено, що виконанням податкового обов`язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов`язань у встановлений податковим законодавством строк.

Відповідно до п. 54.1 ст. 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов`язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов`язання та/або пені вважається узгодженою.

Згідно п.п. 54.3.3 п. 54.3 ст. 54 Податкового кодексу України контролюючий орган зобов`язаний самостійно визначити суму грошових зобов`язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від`ємного значення об`єкта оподаткування податком на прибуток або від`ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо: згідно з податковим та іншим законодавством особою, відповідальною за нарахування сум податкових зобов`язань з окремого податку або збору, застосування штрафних (фінансових) санкцій та пені, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, є контролюючий орган.

Пунктом 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України передбачено, що платник податків зобов`язаний самостійно сплатити суму податкового зобов`язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до п. 57.3 ст. 57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов`язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов`язаний сплатити нараховану суму грошового зобов`язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов`язання платник податків зобов`язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.

Порядок надання податкової декларації з податку на додану вартість та строки розрахунків з бюджетом визначено ст. 203 Податкового кодексу України.

Відповідно до п. 203.1 ст. 203 Податкового кодексу України податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Згідно п. 203.2 ст. 203 Податкового кодексу України сума податкового зобов`язання, зазначена платником податку в поданій ним податковій декларації, підлягає сплаті протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.

Підпунктом 20.1.19 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України визначено, що контролюючі органи наділені, зокрема, правом застосовувати до платників податків передбачені законом фінансові (штрафні) санкції (штрафи) за порушення податкового чи іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи.

Судом встановлено, що Товариством з обмеженою відповідальністю "Олександр" подано до контролюючого органу податкові декларації з податку на додану вартість за грудень 2016 року, січень 2017 року, квітень 2017 року, серпень 2017 року, жовтень - грудень 2017 року, січень 2018 року, березень 2018 року і серпень 2018 року.

Згідно даних підсистеми "Облік платежів" ІС "Податковий блок", які надані відповідачем, по зазначеним податковим деклараціям з податку на додану вартість вбачається несвоєчасність фактичної сплати, у зв`язку з чим нараховано штрафні санкції, а саме:

- по податковій декларації з податку на додану вартість за грудень 2016 від 15.12.2016; номер документа - НОМЕР_1 ; к-ть днів порушення строків сплати - 28 ; відсоток штрафу - 10; сума боргу - 174 грн.; сума (штрафу) - 17.4 грн.

- по податковій декларації з податку на додану вартість за січень 2017 від 18.01.2017; номер документа - НОМЕР_2 ; к-ть днів порушення строків сплати - 87; відсоток штрафу - 20; сума боргу - 161.05 грн.; сума (штрафу) - 32,21 грн.

- по податковій декларації з податку на додану вартість за квітень 2017 від 19.04.2017; номер документа - НОМЕР_3 ; к-ть днів порушення строків сплати - 22; відсоток штрафу-10; сума боргу - 161 грн.; сума (штрафу) -16,1 грн.

- по уточнюючому розрахунку податкових зобов`язань з податку на додану вартість у зв`язку з виправленням самостійно виявлених помилок від 04.08.2017 (дата операції - 07.08.2019 року); номер документа - 9154089719; к-ть днів порушення строків сплати - 3; відсоток штрафу-10; сума боргу - 86 грн.; сума (штрафу) -8,6 грн.

- по уточнюючому розрахунку податкових зобов`язань з податку на додану вартість у зв`язку з виправленням самостійно виявлених помилок від 04.08.2017 (дата операції - 07.08.2019 року); номер документа - 9154089719; к-ть днів порушення строків сплати - 5; відсоток штрафу-10; сума боргу - 2760 грн.; сума (штрафу) - 276 грн.

- по податковій декларації з податку на додану вартість за жовтень 2017 року від 19.10.2017; номер документа - НОМЕР_4 ; к-ть днів порушення строків сплати - 25; відсоток штрафу - 10; сума боргу - 26133.5 грн.; сума (штрафу) -2613, 35 грн.

- по податковій декларації з податку на додану вартість за листопад 2017 року від 18.11.2017; номер документа - НОМЕР_5 ; к-ть днів порушення строків сплати - 19; відсоток штрафу - 10; сума боргу - 1850 грн.; сума (штрафу) - 185 грн.

- по податковій декларації з податку на додану вартість за листопад 2017 року від 18.11.2017; номер документа - НОМЕР_5 ; к-ть днів порушення строків сплати - 20; відсоток штрафу - 10; сума боргу - 24283.5 грн.; сума (штрафу) -2428,35 грн.

- по уточнюючому розрахунку податкових зобов`язань з податку на додану вартість у зв`язку з виправленням самостійно виявлених помилок від 19.12.2017; номер документа - НОМЕР_6 ; к-ть днів порушення строків сплати -1; відсоток штрафу-10; сума боргу - 37273.5 грн.; сума (штрафу) -3727,35 грн.

- по уточнюючому розрахунку податкових зобов`язань з податку на додану вартість у зв`язку з виправленням самостійно виявлених помилок від 19.12.2017; к-ть днів порушення строків сплати -7; відсоток штрафу - 10; сума боргу - 24283.5 грн.; сума (штрафу) -2428,35 грн.

- по податковій декларації з податку на додану вартість за грудень 2017 від 19.12.2017; номер документа - НОМЕР_7 ; к-ть днів порушення строків сплати - 24; відсоток штрафу - 10; сума боргу - 29935 грн.; сума (штрафу) -2993,5 грн.

- по уточнюючому розрахунку податкових зобов`язань з податку на додану вартість у зв`язку з виправленням самостійно виявлених помилок від 23.03.2018; номер документа - 9050306076; к-ть днів порушення строків сплати - 3; відсоток штрафу -10; сума боргу - 25858 грн.; сума (штрафу) - 2585,8 грн.

Тобто, позивач несвоєчасно сплатив суми податкових зобов`язань визначених ним у податкових деклараціях з податку на додану вартість та по уточнюючих розрахунках податкових зобов`язань з ПДВ у зв`язку з виправленням самостійно виявлених помилок.

Також згідно, даних підсистеми "Облік платежів" ІС "Податковий блок" встановлено порушення строків сплати по податковим повідомленням-рішенням за період, що перевірявся, а саме:

- по податковому повідомленню-рішенню (форма ''Р'') від 23.08.2017 №0037731213; дата операції - 17.10.2017; к-ть днів - 7; відсоток штрафу-10; сума боргу - 2000 грн.; сума (штрафу) - 200 грн.

- по податковому повідомленню-рішенню (форма ''Р'') від 23.08.2017 №0037731213; дата операції - 23.10.2017 року; к-ть днів - 13; відсоток штрафу - 10; сума боргу - 16331 грн.; сума (штрафу) -1633,1 грн.

- по податковому повідомленню-рішенню (форма ''Р'') від 23.08.2017 №0037731213; дата операції -23.10.2017 року; к-ть днів - 13; відсоток штрафу-10; сума боргу - 9167 грн.; сума (штрафу) - 916,7 грн.

- по податковому повідомленню-рішенню (форма ''Н'') від 26.07.2018 №0121281213; дата операції -14.08.2019; к-ть днів - 4; відсоток штрафу - 10; сума боргу - 2565,3 грн.; сума (штрафу) -256,53 грн.

Доказів оскарження та скасування зазначених податкових повідомлень-рішень позивачем до суду не надано.

Вказані податкові повідомлення-рішення визнані та сплачені позивачем. Враховуючи зазначене, суд приходить до висновку, що податкові зобов`язання позивача за вказаними вище податковими повідомленнями-рішеннями вважаються узгодженими з дня їх отримання ТОВ "Олександр", тому податковий орган вірно визначив кількість днів несвоєчасної сплати за актом перевірки № 2064/20-40-56-05-06 від 23.07.2019 року.

Всього сума несвоєчасно сплаченого боргу за актом - 203022,4 грн., сума штрафів - 20318,34 грн.

Позивачем надано додаткові пояснення від 08.11.2019 року до яких долучено копії платіжних доручень. Суд надавши оцінку вказаним платіжним дорученням зазначає, що у них відображена сума сплати податкових зобов`язань з ПДВ помісячно, включаючи спірний період. Проте, позивач не надав доказів своєчасної сплати заборгованості по податкових деклараціях з податку на додану вартість, уточнюючих розрахунків до них, податкових повідомлень-рішень відображених в акті перевірки № 2064/20-40-56-05-06 від 23.07.2019 року.

Посилання позивача щодо сплати штрафів за податковими повідомленнями-рішеннями суд прийняв до уваги та зазначає, що така сплата відбулась з порушенням строків визначених у таких податкових повідомленнях рішеннях, що потягло за собою наслідки у вигляді накладення штрафів за несвоєчасно сплачені податкові зобов`язання.

Відповідальність за порушення правил сплати (перерахування) податків установлена ст. 126 Податкового кодексу України.

Відповідно до пункту 126.1 вказаної статті, у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов`язання (крім випадків, передбачених пунктом 126.2 цієї статті) протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов`язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов`язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Тобто, із указаної норми вбачається, що платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу, у разі якщо такий платник податків не сплачує, зокрема, узгоджену суму грошового зобов`язання.

Як зазначалось вище, грошове зобов`язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов`язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв`язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Із аналізу вказаної норми, зокрема, диспозиції статті вбачається, що грошове зобов`язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов`язання та/або штрафну (фінансову) санкцію. Отже, законодавцем віднесено штрафну санкцію до грошового зобов`язання, за несплату якої настає відповідальність у вигляді штрафу передбачена ст. 126 Податкового кодексу України.

Таким чином, суд вважає, що під час проведення камеральної перевірки позивача Головне управління ДФС у Харківській області діяло на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України, а тому до позивача правомірно у відповідності до статті 126 Податкового кодексу України застосовано штраф за не сплату узгодженої суми грошового зобов`язання.

Відповідно до стаття 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно частин 1, 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Згідно з частиною 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Таким чином, позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "Олександр" є необґрунтованими та задоволенню не підлягають.

Враховуючи те, що в задоволенні позовних вимогах відмовлено повністю, в силу приписів статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати не підлягають відшкодуванню позивачу.

Розподіл судових витрат здійснюється з урахуванням норм ст. 139 КАС України.

Керуючись ст.ст.257, 258, 262, 246, 255, 295 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Олександр" до Головного управління ДФС у Харківській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень - залишити без задоволення.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя О.М. Тітов